Oracle adf outsource bid işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  55,880 oracle adf outsource bid iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  İnsan kaynakları ve bordro için bir uygulama geliştiriyoruz. MVC , ve Devexpress ile deneyelimli frontend developer arayışımız vardır.

  €13 / hr (Avg Bid)
  €13 / hr Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Merhaba Engin, profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. 7 Nisan 16:00'da bir oracle db(pl/sql) ile ilgili sınavım var yardımcı olabilir misiniz?

  €9 (Avg Bid)
  €9 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba Husam B., profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. 7 Nisan 16:00'da bir oracle db(pl/sql) ile ilgili sınavım var yardımcı olabilir misiniz?

  €9 (Avg Bid)
  €9 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba Huseyin A., profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. 7 Nisan 16:00'da bir oracle db(pl/sql) ile ilgili sınavım var yardımcı olabilir misiniz?

  €14 - €14
  €14 - €14
  0 teklifler

  Merhaba Fadi A., profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. 7 Nisan 16:00'da bir oracle db(pl/sql) ile ilgili sınavım var yardımcı olabilir misiniz?

  €14 (Avg Bid)
  €14 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  ŞİRKETİMİZDE DEVAMLI ÇALIŞACAK 3 ADET ELEMAN ARAMAKTAYIZ. 1. ELAMAN : WEB TABANLI İŞLERDE KENDİNİ GELİŞTİRMİŞ HTML,JAVASCRİPT,CSS , SQL VE ORACLE İYİ DERECEDE BİLEN . 2. ELAMAN : ANDROİND UYGULAMA TASARIMI VE YAZILIMINI İYİ BİLEN YAZILIMI WEB TABANA BAĞLAMA , MOBİL OYUN TASARLIYA BİLME , ORACLE VE SQL BİLMELİ 3. ELEMAN: İOS UYGULAMA TASARIMI VE YAZILIMINI İYİ BİLEN YAZILIMI WEB TABANA BAĞLAMA , MOBİL OYUN TASARLIYA BİLME , ORACLE VE SQL BİLMELİ

  €1003 (Avg Bid)
  €1003 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  Proje bazlı outsource çalışacak freelance grafikerlere ihtiyaç vardır. İş Tanımı:Çocuk kitabı için Cartoon tasarımları ,Maskot tasarımları,Karakter tasarımları yapı tasarımları yapılacak.

  €4 / hr (Avg Bid)
  €4 / hr Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Linux PHP  Php, Smarty php, Mysqli bilenlere... Php ile yapılmış, Smarty Php kullanılmış, Mysqli alt yapılı , Scripte eklemeler yapılacak, Yarıda kalan bir script. Bozmadan karıştırmadan kodlar & Veri tabanı üzerinden devam edecek. Özel den detaylar verilecek, Uygun görülen kişilere geri dönüş sağlayacağım (Yoğunluk tan dolayı geri dönüşler gecikebilir, HTML Şablonu hazırlamışım .

  €28 - €230
  €28 - €230
  0 teklifler

  Merhaba, Daha önce burdan baya proje konusu açtığım oldu ama amaca ulaşamadım, Amaca ulaşamama sebebi bilemedim hani teklif veriyorda seçiyorum bak diyorum verdiğiniz ücrette son kararınız mı evet diyor adam sonra nedense yapmıyor İngilizce dilim olaydı bak yabancılar hemende nasıl yapar, Türk insanımız sağolsun. Kısaca başka bir projeye yöneldim. Hemen isteğimi belirteyim. Bir sorgulama sitesi olacak şimdi Adresini inceleyiniz site sorgulama uzerine kurulmus fatura, isimden numara numaradan isim gibi v.b , site sadece yönlendirme yaparak link vererek hizmet vermektedir. benim istediğim bunların bot ile örneğin elektrik borcunu varsayın tedaş kurumundan botla veriler çekilerek sorgulanması sağlanacaktır herhangi bir yönlendirme olm...

  €138 (Avg Bid)
  €138 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Only those who speak turkish language, bid it. Merhaba , Kısa tutuyorum. Daha önce işi 5-6 yazılımcı aldı, Hiçbiri de zora gelemeyip kaçtı kimisi iade etti kimisi dolandırdı kaçtı, istediğim başka bir sitenin aynısını yaptırmak site mobil chat üzerine dir, baya detaylıdır admin paneli zahmetlidir, PHP Konusun da uzman kişiler teklif versin lütfen daha önce zor işler yapanlar versin teklif referansı olmayan hiç teklif vermesin , PHP de uzman arkadaşların tekliflerini bekliyorum. demo adresi de sunacağım görüntüler de de var , detaylarıda özel den anlatacağım.

  €526 (Avg Bid)
  €526 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Only those who speak turkish language, bid it. Merhaba , Kısa tutuyorum. Daha önce işi 5-6 yazılımcı aldı, Hiçbiri de zora gelemeyip kaçtı kimisi iade etti kimisi dolandırdı kaçtı, istediğim başka bir sitenin aynısını yaptırmak site mobil chat üzerine dir, baya detaylıdır admin paneli zahmetlidir, PHP Konusun da uzman kişiler teklif versin lütfen daha önce zor işler yapanlar versin teklif referansı olmayan hiç teklif vermesin , PHP de uzman arkadaşların tekliflerini bekliyorum. demo adresi de sunacağım görüntüler de de var , detaylarıda özel den anlatacağım.

  €99 / hr (Avg Bid)
  €99 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Windows uzerinde oracle veritabani kurulacak ve audit vault kurularak gerekli ayarlari yapilacak.

  €280 (Avg Bid)
  €280 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  oracle veritabanı kurularak audit server kurulumu ve konfigürasyonu gerçekleştirilecek.

  €7 - €27
  €7 - €27
  0 teklifler

  ...firmasının rezervasyon ve bilet kayıtlarını tutmak için kullanılacak olan bir veritabanı projesi 1- Verilmiş olan konu senaryosuna göre gerekli analizler yapılacak ve ER diyagramı şeklinde gösterimi yapılacak. 2- ER diyagramının veritabanı şemasına aktarımı yapılacak. (İlgili PK, FK ve ilişkilendirmeler gösterilerek) 3- Yapılmış olan tüm analiz işlemleri neticesinde arka planda kullanacağınız “Oracle” veritabanını oluşturunuz. 4- Her proje konusu ile ilgili olarak a. En az 4 tane tablo (Uygun veri türleri, PK/FK eşleşmeleri, otomatik sayı alanlar, uygun indexler, default ve constraintler…), b. En az 3 trigger (Insert/Update/Delete işlemlerinin en az ikisini kullanın.), c. 5 farklı çeşit rapor seçeneği oluş...

  €269 (Avg Bid)
  €269 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  TELEFON VE ADRES DEFTERİ, Ad Soyad, Firma adı, Tel, Email, Adres gibi temel bilgilerin yer alacağı, Kullanıcı ve kullanıcı gruplarının olacağı, Birden fazla kritere göre arama yapılan, Arama sonuçlarının paging kullanılarak listeleneceği, Web tabanlı bir telefon ve adres defteri yazılımı talep edilmektedir. Yazılım firmasıyız vakit eksikliği sebebi ile outsource etmeyi düşünüyoruz. Amatör çalışmalar kabul edilmeyecektir. Memnun kalınması durumunda hizmet veren arkadaşla ciddi ve uzun projelerde çalışma imkanımız olacaktır.

  €452 (Avg Bid)
  €452 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  XAF & XPO altyapısıyla oluşturduğumuz kütüphanemizle çözüm geliştirme ve proje oluşturmaya outsource olarak destek verecek, proje bazlı çalışacak arkadaşları arıyoruz.

  €11 / hr (Avg Bid)
  €11 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  ...yoktur. Haftada bir kaç saat zamanı olup aynı anda birçok proje yürütmeye çalışan kişiler hiç teklif vermesin, ciddi bir projedir. İşe full konsantre olup en kısa sürede işi teslim edebilecek, iş bitirici, vizyoner, fark yaratmayı seven, global çapta projeler geliştirebileceğine inanan, yenilikleri takip edebilen kişi veya kişiler ile çalışmak istiyoruz. Proje outsource olarak teslim edildikten sonraki geliştirme sürecinde outsource olarak, proje içerisinde yada projenin başında alternatif şartlarda yer alma imkanınız olabilir. İşin tesliminden sonraki süreçte devam etmek isteyen kişiler için, üni mezunu, yabancı dil bilen, yurtdışı çıkış engeli olmayan kişiler öncelikl...

  €6014 (Avg Bid)
  €6014 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  ASP.Net C#, MS SQL Server/T-SQL, Oracle/PL-SQL, My SQL, Ajax, JavaScript, jQuery, XML Web Services, MVC (Razor), WCF teknolojilerini kullanarak hizmet veren arkadaşlar..

  €5 - €23 / hr
  €5 - €23 / hr
  0 teklifler

  Merhaba arkadaşlar, , veya gibi outsource reklam ajansı hizmetleri veren uluslararası düzeyde bir web projesi geliştirmek için freelance "Uzman PHP Yazılım Geliştirici" bir arkadaşa ihtiyacımız var. Tasarım PSD halinden, HTML'e dökülecek, PHP yazılım uzmanı arkadaşımız back-end programlamadan sorumlu olacak.

  €2287 (Avg Bid)
  €2287 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Proje Açıklaması: 2-3 Milyon verisi bulunan 2boyutlu yüz veritabanı oluşturulacaktıı içersinde yüze ait nitelikler tutulacaktı yüz veritabanından yüzün kime ait olduğuna dair bir arama yapan bir yazılıma ihtiyaç vardır. System tara...Image özellikleri herbir image için min 32*32 =1024 pix şeklinde veri tabanında tutulacaktır. Fikir verme amaçlı, Kullanılabilecek yöntemler : Yüz bilgilerini hash data olarak tutup iyi bir şekilde indexleme yapılabilr veya ağaçyapısı kullanılarak 6- 7 basamakta sonuç elde edilinebilir veya yazılımcı kendi yöntemini kullanabilir. Kullanılabilecek Teknolojiler: Java, C# , Sqlserver, Oracle ,Cuda, Open GL,vs (yazılımcı kendi de seçebilir).Ger...

  €356 (Avg Bid)
  €356 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  2-3 Milyon verisi bulunan 2boyutlu yüz veritabanı oluşturulacaktıı içersinde yüze ait nitelikler tutulacaktı yüz veritabanından yüzün kime ait olduğuna dair bir arama yapan bir yazılıma ihtiyaç vardır. System tarafından browse edilen herhangi bir resmin özellikleri önce program tarafından ayrıştırılacak ...Image özellikleri herbir image için min 32*32 =1024 pix şeklinde veri tabanında tutulacaktır. Fikir verme amaçlı, Kullanılabilecek yöntemler : Yüz bilgilerini hash data olarak tutup iyi bir şekilde indexleme yapılabilr veya ağaçyapısı kullanılarak 6- 7 basamakta sonuç elde edilinebilir veya yazılımcı kendi yöntemini kullanabilir. Kullanılabilecek Teknolojiler: Java, C# , Sqlserver...

  €5598 (Avg Bid)
  €5598 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Oracle time and labor freelancer

  €13 / hr (Avg Bid)
  €13 / hr Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Hi, dear freelancers. I need to collaborate yomo and aper. The reason why I have to do this is because I want to use benefits of both. Why? Let me tell you why. First, yomo has a scalable web socket, but it doesn't have the syncing data. Second, aper has syncing data functionality but its web socket can't be scaled. That's why I'm going to collaborate these 2 libraries. Who's confident?

  min €46 / hr
  min €46 / hr
  0 teklifler

  Convert your ER diagram to a relational schema. ( ➢ Underline all key attributes in your relations. ➢ Specify all functional dependencies for each relation. (Mapping) - Use Oracle to create the normalized tables. - Populate your tables with 5 rows at least. - Design and implement at least 4 queries. As specified below Data Retrieval Queries with Select (total of 4 Queries) ➢ Where ➢ Order By ➢ Group By ➢ Aggregate functions ➢ Subquery ➢ Join query - Note: ➢ You are free to mix between all those clauses in one or more query, but you have to use them all so the total number of queries for Data Retrieval Queries with Select in the end will be 4. ➢ Using select all (*) is NOT accepted. - Design two stored procedures as the following ➢ Create a PARAMETER based SELECT QUERY stored pro...

  €144 (Avg Bid)
  €144 Ortalama Teklif
  28 teklifler

  Convert your ER diagram to a relational schema. ( ➢ Underline all key attributes in your relations. ➢ Specify all functional dependencies for each relation. (Mapping) - Use Oracle to create the normalized tables. - Populate your tables with 5 rows at least. - Design and implement at least 4 queries. As specified below Data Retrieval Queries with Select (total of 4 Queries) ➢ Where ➢ Order By ➢ Group By ➢ Aggregate functions ➢ Subquery ➢ Join query - Note: ➢ You are free to mix between all those clauses in one or more query, but you have to use them all so the total number of queries for Data Retrieval Queries with Select in the end will be 4. ➢ Using select all (*) is NOT accepted. - Design two stored procedures as the following ➢ Create a PARAMETER based SELECT QUERY stored pro...

  €142 (Avg Bid)
  €142 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  I have recently launched a fitness rewards mobile app in Australia called BooYaah. I am looking to outsource my digital marketing requirements to a team of experts, in particular social media marketing and SEO (including Play Store and App Store optimization), to grow my brand and get more installs.

  €11 / hr (Avg Bid)
  Gizlilik Anlaşması
  €11 / hr Ortalama Teklif
  14 teklifler

  HI All, Looking for sound expert java developer with Micronaut fwrk who are expert in writing the microservice using the Micronaut concept and can write the unit test for same. Also required the Jpa, hibernate, Junit, rest api, SOAP service, oracle database and other related fwrk knowledge. Must have to work remotely like on anydesk(screen sharing) and as per the mention time slot only 8am IST to 2 am IST. it's a job support role. Note: Micronaut knowledge is must. This is long term contract, who are interested in long term they only can bid. mention budget is 30 days. Max budget: 50k INR.

  €554 (Avg Bid)
  €554 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  ...technology and industry best practices. Conduct research and analysis to evaluate the feasibility and potential impact of new blockchain projects and initiatives. Minimum Qualifications: 8+ years of Software Engineering experience with at least 2+ years having built enterprise blockchains or launching projects & protocols on a blockchain framework. Strong experience building with Decentralized Oracle. Experience building with Cosmos SDK, CosmWasm, Tendermint Core or similar framework. Experience having built large-scale fault-tolerant distributed systems using Golang or Rust. Experience working on either crypto protocols or blockchains that have real users....

  €34 / hr (Avg Bid)
  €34 / hr Ortalama Teklif
  33 teklifler

  Hello. Everyone. I'm looking for a talent for building a simple landing page. If you think you are the best fit for this position, please contact me.

  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  18 teklifler

  Hi need 1 smart contract erc20 With fixed oracle price at 0.23 usd One lading page with 3 items Item 1 item 2 item 3 When clvivm item one they can view item object and after they can buy it via metamask the item .costs item 1 300 usd . Item 2 600 usd item 3 900 usd. Thats it oh 1 more thjng need to know how who and where they came from to my landing page and their unique id of the visitor we could create a quick signup and this way we id them with metamask and their public eth erc20 addresse.

  €427 (Avg Bid)
  €427 Ortalama Teklif
  42 teklifler

  I'm looking for HTML and CSS Expert. If you are interested in my project, please contact me.

  €94 (Avg Bid)
  €94 Ortalama Teklif
  83 teklifler

  I need web site designer who can design similar with this site.

  €199 (Avg Bid)
  €199 Ortalama Teklif
  31 teklifler

  I need 1000 emails of Oracle users. The freelancer needs to know follow specific navigation on Oracle Community website and build a program to log details automatically. Please ping and I will share details with interested candidates.

  €17 (Avg Bid)
  €17 Ortalama Teklif
  10 teklifler
  SQL Database management 5 gün left
  ONAYLI

  Need SQL Database management (Oracle) Expert to do the project. If any interested apply

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  58 teklifler

  Hey, I'm looking for a developer who can convert my Figma files into code. I'd like for it to be responsive and done pretty smoothly. Please send instructions for best way to make it responsive. Certain viewports maybe? I designed on 1440 width. Will this work for all desktops? I am using MERN stack for the application.

  €122 (Avg Bid)
  €122 Ortalama Teklif
  27 teklifler

  I have a one-pager Figma: I want to convert it to HTML in order to use inside my django framework. I'm not looking for a similar results, but for the same exact result. the design of the charts is the only thing that can deviate (slightly), and that must be done in either Python or Javascript. Show me your best dashboard that you've coded in HTML! Start the candidature by saying "I'M THE WIZARD" or you won't be considered. Thanks.

  €134 (Avg Bid)
  €134 Ortalama Teklif
  36 teklifler

  ...skills our team have and find jobs relevant to matching skills and post Custom Proposals answering to clients queries ensuring they are not copy and pasting proposals and actually understand different Technologies used in Web Development like Wordpress, PHP, Laravel, Page builders, React etc. This will be long term position for right candidate and payment will be done Per Bid basis. We are ready to pay Rs. 50 - 60 / bid based on writing skills of the candidate. If you don't have experience in bidding and proposal writing for IT companies then please don't apply for job. To make sure you have read this job properly please start your proposal by writing I am bidder. Also attach your 5-6 different proposals in doc file or text file so we can review your writi...

  €155 (Avg Bid)
  €155 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Hi I will need someone to teach mi L1 level tasks of Oracle Server I am already working on MS SQL Server.

  €121 (Avg Bid)
  €121 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Bid if you are expert in core PHP, we have a project to complete quickly. Thanks

  €4 / hr (Avg Bid)
  €4 / hr Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Description Requirements: · 5+ years of experience with SQL · Expert in working in a Data Lake Environment · Experience with AWS · Strong experience in Data Warehousing, ETL and ELT, Data Modeling · Exposure to CI/CD and version control · Strong database knowledge (Oracle, Postres, and/or SQL Server) Preferred skills (Plusses): · Experience with Snowflake – HUGE plus · Experience with Java and/or Python · Experience with Azure Daily responsibilities: In this role, you’d be joining the business unit focused on the Data and Advanced Analytics platform. The team is in the process of decommissioning and converting their platforms into the datalake, and looking for someone with strong knowledge in dat...

  €16 / hr (Avg Bid)
  €16 / hr Ortalama Teklif
  13 teklifler

  Here are two github links, I need single emotion as a output from the video, (if you have other code which takes video input and output emotion you are welcome) But first priority is given 2 github links

  €81 (Avg Bid)
  €81 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  I need a Shopify developer that can manage customizations and can offer some creative recommendations. Only Bid if you are available to work right now. This isn't easy theme edits, but wont take more than a day to finish. $100 for the right candidate.

  €10 / hr (Avg Bid)
  €10 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Please help us to understand your team by answering the following:- 1. Where is your team based at? 2. What is the size of your team? (Breakdown into their specific role, eg. UI Designers, Full stack developers, etc) 3. What are the languages do you use to develop web application and mobile applications? 4. Could you show us some of your past works? (Web app, android & iOS) [Please indicate the development cost & delivery timeline too] 5. What software do you use for managing your project and the timeline? 6. Average time spent to develop a project.

  €13132 (Avg Bid)
  €13132 Ortalama Teklif
  52 teklifler

  hi am looking for java developer to do the following to write spring api to implement business rule integrating with jasper report must undestand how oracle forms work re write the pl/sql in java spring jpa hibernate 1 java spring mvc/boot 2 java hibernate/jpa 3 jasper report 4 oracle pl/sql 5 oracle forms/report 6 jasper report with spring boot api 7 linux 8 java script(react,nodejs,typescript) 9 docker kurbernets 10 material ui css/tailwind css this is for independent developer no third party you must have work in project doing re-write of oracle forms in java spring and front end react with materia ui css when you replay mention the problem you have solved when working in project what was you contribution in project you must able to work remotly

  €143 (Avg Bid)
  €143 Ortalama Teklif
  30 teklifler

  Im looking for somebody to help complete bid/tenders withing the construction insdustry. Both public and private sector.

  €27 / hr (Avg Bid)
  €27 / hr Ortalama Teklif
  43 teklifler

  I need a job support for my azure data engineer project. We have to ingest data from Cosmos FS to data lake using ADF & databricks, apply translation and create dashboard on Power BI. This is long term project. Person need to be worked on my laptop with screen sharing daily 2-3 hours

  €18 / hr (Avg Bid)
  €18 / hr Ortalama Teklif
  7 teklifler

  I have an existing graphql api that takes and array of multimedia etc that is being uploaded using apollo client to a graphQL api. Im trying to upload attachments to the same api using react query in a react native app and its not working. The project uses this react query process The user can select images from picture gallery. Add to object & send to api to be saved This is the file object the api requires - Graphql Playground -

  €112 (Avg Bid)
  €112 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  I have an existing graphql api that takes and array of multimedia etc that is being uploaded using apollo client to a graphQL api. Im trying to upload attachments to the same api using react query in a react native app and its not working. The project uses this react query process The user can select images from picture gallery. Add to object & send to api to be saved This is the file object the api requires - Graphql Playground -

  €20 - €65
  Mühürlü
  €20 - €65
  11 teklifler

  ...Android who can start work on our tasks immediately. You will work in the direction of applications for CPA networks and traffic arbitrage teams. If you have the experience to work with — traffic arbitrage, CPA networks and Affiliate marketing, that will be a great plus. The candidate will work on one of our directions — the mobile applications for affiliate marketing. That’s not usual «it outsource» or «IT outstaffing», it is more like manufacturing of mobile applications. That’s about delivering about 100 apps per month and changing only some parts of the application (not making apps from scratch). We are working on the same tasks all the time (we have about 20 same tasks) and looking for someone who will deliver them by dea...

  €1893 (Avg Bid)
  €1893 Ortalama Teklif
  65 teklifler