Oracle database belgrade işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  116,398 oracle database belgrade iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  sitesindeki tabloları ve filtreleri Google looker studio ya taşıtmak istiyorum. herkese ücretsiz belli bir alan veriyor

  €17 (Avg Bid)
  €17 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Selected data from an industrial application database will be stored in a new dedicated-built database (PostgreSql or NoSQL). Integration with 3rd party will be supported by a Web service that will be developed.

  €1189 (Avg Bid)
  €1189 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  merhabalar, tecdoc database sistemi içine gömülü yedek parça eticaret sitesi işi vermek istiyoruz. tecdoc şase sistemi içerde aktif olarak çalışacak. kataloglar ve ürün ağaçları hatasız olucak site görseli sade ve düzgün hızlı çalışır bir sistem istiyoruz. bununla ilgili ilgilenen arkadaşlar detaylı yazabilir veya iş örneklerini ekleyebilirler. örnek site olarak : megaparca - opelgm siteleri gösterilebilir.

  €712 (Avg Bid)
  €712 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  Merhaba Engin, profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. 7 Nisan 16:00'da bir oracle db(pl/sql) ile ilgili sınavım var yardımcı olabilir misiniz?

  €9 (Avg Bid)
  €9 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba Husam B., profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. 7 Nisan 16:00'da bir oracle db(pl/sql) ile ilgili sınavım var yardımcı olabilir misiniz?

  €9 (Avg Bid)
  €9 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba Huseyin A., profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. 7 Nisan 16:00'da bir oracle db(pl/sql) ile ilgili sınavım var yardımcı olabilir misiniz?

  €14 - €14
  €14 - €14
  0 teklifler

  Merhaba Fadi A., profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. 7 Nisan 16:00'da bir oracle db(pl/sql) ile ilgili sınavım var yardımcı olabilir misiniz?

  €14 (Avg Bid)
  €14 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Tec-Doc database sorguları ve tablo yapısı hakkında bilgisi olan ve sorgu konusunda yardıma ihtiyaç vardır.

  €133 (Avg Bid)
  €133 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  ŞİRKETİMİZDE DEVAMLI ÇALIŞACAK 3 ADET ELEMAN ARAMAKTAYIZ. 1. ELAMAN : WEB TABANLI İŞLERDE KENDİNİ GELİŞTİRMİŞ HTML,JAVASCRİPT,CSS , SQL VE ORACLE İYİ DERECEDE BİLEN . 2. ELAMAN : ANDROİND UYGULAMA TASARIMI VE YAZILIMINI İYİ BİLEN YAZILIMI WEB TABANA BAĞLAMA , MOBİL OYUN TASARLIYA BİLME , ORACLE VE SQL BİLMELİ 3. ELEMAN: İOS UYGULAMA TASARIMI VE YAZILIMINI İYİ BİLEN YAZILIMI WEB TABANA BAĞLAMA , MOBİL OYUN TASARLIYA BİLME , ORACLE VE SQL BİLMELİ

  €1006 (Avg Bid)
  €1006 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  Whatsapp ile database arasında kurulucak bir entegrasyonla, ilgili kullanıcı whatsapp üzerinden tetikleme sonrası karşısına gelen listeden seçeği numaraya göre ilgili raporun sonucunu döndürecektir. 'un whatsapp beta bölümünü inceleyebilirsiniz. Veya canlı bir örneği için WHO'nun telefon numarasına whatsapp üzerinden "hi" yazarak cevaplayın, karşınıza bir liste gelecektir. Gelen listeden istenilen şık seçilip cevaplandığında karşınıza o şıkla ilgili son bilgiler iletilmektedir.

  €185 (Avg Bid)
  €185 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Mevcut database'imizdeki bilgileri çekecek ve mevcut database'imize bilgileri yazacak müşteri paneli ihtiyacımız var.

  €179 (Avg Bid)
  €179 Ortalama Teklif
  24 teklifler

  Merhaba, Bi uygulamam var ve o uygulamada her seviye için kategori ismi ve kelimeler var. Örnek olarak; kategori ismi BEYAZ ŞEYLER, kelimeler ise ŞEKER, PAMUK, KAR. Bu şekilde 500 seviye girilmesini istiyorum. Her seviye için yaklaşık 10 kelime bulunacak. Elimde bi ingilizce veritabanı var, ordan ilham alarak kategoriler girilebilir, bunun yanında Türkiye'ye özel özgün kategoriler de yazılmasını istiyorum.

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  22 teklifler

  Windows uzerinde oracle veritabani kurulacak ve audit vault kurularak gerekli ayarlari yapilacak.

  €281 (Avg Bid)
  €281 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  oracle veritabanı kurularak audit server kurulumu ve konfigürasyonu gerçekleştirilecek.

  €7 - €27
  €7 - €27
  0 teklifler

  ...firmasının rezervasyon ve bilet kayıtlarını tutmak için kullanılacak olan bir veritabanı projesi 1- Verilmiş olan konu senaryosuna göre gerekli analizler yapılacak ve ER diyagramı şeklinde gösterimi yapılacak. 2- ER diyagramının veritabanı şemasına aktarımı yapılacak. (İlgili PK, FK ve ilişkilendirmeler gösterilerek) 3- Yapılmış olan tüm analiz işlemleri neticesinde arka planda kullanacağınız “Oracle” veritabanını oluşturunuz. 4- Her proje konusu ile ilgili olarak a. En az 4 tane tablo (Uygun veri türleri, PK/FK eşleşmeleri, otomatik sayı alanlar, uygun indexler, default ve constraintler…), b. En az 3 trigger (Insert/Update/Delete işlemlerinin en az ikisini kullanın.), c. 5 farklı çeşit rapor seçeneği oluş...

  €270 (Avg Bid)
  €270 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  üye kayıt sistemi ve aidat takibi ve dökümantasyon

  €481 (Avg Bid)
  €481 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Database Optimize ve Web Sitesinin Hızlı Açılmasını Sağlamak

  €143 (Avg Bid)
  €143 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  ASP.Net C#, MS SQL Server/T-SQL, Oracle/PL-SQL, My SQL, Ajax, JavaScript, jQuery, XML Web Services, MVC (Razor), WCF teknolojilerini kullanarak hizmet veren arkadaşlar..

  €5 - €23 / hr
  €5 - €23 / hr
  0 teklifler

  Tecdoc 2012/4 dvd sindeki oem ve araç tablolarını excel veya mysql olarak almak istiyorum

  €427 (Avg Bid)
  €427 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Elimizde MSSQL database i mevcut sadece wamp serverdan kodu gerekli php ile yazılacak database aktarıalcak. Öğrenci girişi olacak bu database bir öğrencinin bilgilerini içeriyor bu bilgiler yurt bilgisi Okul bilgisi gibi bilgilerden oluşmaktadır.

  €238 (Avg Bid)
  €238 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Elimizde MySQL database i mevcut sadece wamp serverdan kodu gerekli php ile yazılacak database aktarıalcak. Öğrenci girişi olacak bu database bir öğrencinin bilgilerini içeriyor bu bilgiler yurt bilgisi Okul bilgisi gibi bilgilerden oluşmaktadır.

  €35 (Avg Bid)
  €35 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Hi,we are developing IOS this app, we are looking for someone who can make web service,create database and setup linux server. Merhaba,bir iphone uygulaması geliş uygulama için web servis yapabilecek,databaseleri oluşturacak ve sunucuyu kuracak birini arıyoruz.

  €76 (Avg Bid)
  €76 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Proje Açıklaması: 2-3 Milyon verisi bulunan 2boyutlu yüz veritabanı oluşturulacaktıı içersinde yüze ait nitelikler tutulacaktı yüz veritabanından yüzün kime ait olduğuna dair bir arama yapan bir yazılıma ihtiyaç vardır. System tara...Image özellikleri herbir image için min 32*32 =1024 pix şeklinde veri tabanında tutulacaktır. Fikir verme amaçlı, Kullanılabilecek yöntemler : Yüz bilgilerini hash data olarak tutup iyi bir şekilde indexleme yapılabilr veya ağaçyapısı kullanılarak 6- 7 basamakta sonuç elde edilinebilir veya yazılımcı kendi yöntemini kullanabilir. Kullanılabilecek Teknolojiler: Java, C# , Sqlserver, Oracle ,Cuda, Open GL,vs (yazılımcı kendi de seçebilir).Ger...

  €357 (Avg Bid)
  €357 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  2-3 Milyon verisi bulunan 2boyutlu yüz veritabanı oluşturulacaktıı içersinde yüze ait nitelikler tutulacaktı yüz veritabanından yüzün kime ait olduğuna dair bir arama yapan bir yazılıma ihtiyaç vardır. System tarafından browse edilen herhangi bir resmin özellikleri önce program tarafından ayrıştırılacak ...Image özellikleri herbir image için min 32*32 =1024 pix şeklinde veri tabanında tutulacaktır. Fikir verme amaçlı, Kullanılabilecek yöntemler : Yüz bilgilerini hash data olarak tutup iyi bir şekilde indexleme yapılabilr veya ağaçyapısı kullanılarak 6- 7 basamakta sonuç elde edilinebilir veya yazılımcı kendi yöntemini kullanabilir. Kullanılabilecek Teknolojiler: Java, C# , Sqlserver...

  €5616 (Avg Bid)
  €5616 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Project Description: PhP and Database Development for Hotel Website Specific Features: - Online booking system - booking calendar - admin login - customer details Level of Customization for Online Booking System: - Basic level Mobile Responsiveness: - The website should be mobile responsive. Ideal Skills and Experience: - Proficiency in PhP and database development - Experience in developing online booking systems - Knowledge of HTML, CSS, and JavaScript for mobile responsiveness

  €86 (Avg Bid)
  €86 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  WordPress Migration (WordPress files + database) Description: I am looking for an experienced WordPress developer to assist me with instaling a old website i have as a backup to a new hosting provider. The project involves installing both the WordPress files and the database to the new hosting platform. Skills and Experience: - Extensive knowledge and experience with WordPress migration - Proficiency in transferring WordPress files and database Preferred Hosting Provider: I already have a hosting provider in mind for the migration. If you have the necessary skills and experience in WordPress migration apply.

  €42 (Avg Bid)
  €42 Ortalama Teklif
  65 teklifler

  Project Description: I am looking for a skilled freelancer to assist me with migrating my MySQL database to RDS. The ideal candidate should have experience working with MySQL and RDS and be familiar with the migration process. Requirements: - Experience with MySQL database management - Knowledge of RDS and the migration process - Ability to handle a database of less than 1 GB in size Skills: - MySQL - RDS - Database migration Please provide examples of previous database migration projects you have completed.

  €141 (Avg Bid)
  €141 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  The project should elaborate and save information on a database and it should have an external graphic interface with user access. Here's a video loom on it: Here are some relevant experiences: - Previous experience with ChatGPT APIs and Assistant APIs (OpenAI) - Good knowledge of frontend development, able to build a full UX alone (preferably Laravel) - Good knowledge of different database systems like Mysql, MongoDB, BigQuery, or Airtable - Previous experience working with API and/or automation (Zapier, Integromat) - Must be experienced with Javascript (for frontend and backend)

  €18 / hr (Avg Bid)
  €18 / hr Ortalama Teklif
  61 teklifler

  Hello, i would like to hire a database administration but needs ti prepare for some exams before Please contact mee!!

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  8 teklifler

  I am seeking an experienced career coach/resume writer to assist me with job placement as a Senior Oracle Apps DBA / Oracle DBA (Database Administrator). Skills and Experience: - Proven track record in placing candidates in senior-level DBA positions - Extensive knowledge of the IT industry and job market trends - Strong understanding of the skills and qualifications required for a Senior DBA role - Ability to create compelling resumes and cover letters that highlight my relevant experience and achievements - Familiarity with various job search platforms and strategies for targeting potential employers in the IT industry Job Placement Services: - Conduct an initial consultation to understand my career goals and aspirations - Review and enhance my existing resume and...

  €320 (Avg Bid)
  €320 Ortalama Teklif
  25 teklifler

  I am looking for a freelancer to assist me with internet research for a database project. The main goal of this project is to gather industry information. Specific Requirements: - Gathering contact information, market trends, and competitor analysis is not required for this project. - I do not have specific sources that I want the data gathered from. I am open to any reliable sources that the freelancer suggests. - The database should only include basic information. Detailed information with multiple data points or comprehensive data and analysis are not necessary for this project. Ideal Skills and Experience: - Strong research skills and experience in internet research - Familiarity with gathering industry information - Ability to identify and utilize reliable source...

  €11 / hr (Avg Bid)
  Acil
  €11 / hr Ortalama Teklif
  51 teklifler

  I am looking for a skilled freelancer who can complete a project plan in MS Project. It is an Oracle Cloud Implementation Plan. I already have the basic plan and the milestones defined. But the milestones have changed so I need help rejiggering the plan. Deadline: The project plan needs to be completed within 1 week. Complexity: The project plan is of moderate complexity. Tracking and Reporting: No specific tracking or reporting features are needed for this project. Ideal Skills and Experience: - Proficiency in MS Project - Experience in creating project plans - Strong organizational and time management skills

  €97 (Avg Bid)
  €97 Ortalama Teklif
  41 teklifler

  ...Essential Skills and Duties Strong web development skills and very comfortable with HTML, CSS, and JavaScript Experience with one or more programming languages such as NodeJS, PHP, Java, Python, ASP, C#, Ruby, Perl, etc. Knowledge of the software development lifecycle as well as software version control tools such as Git Experience working with SQL and relational databases such as mySQL, Postgres, Oracle, etc. Advanced knowledge These are areas that would be helpful but not required for the position Write and consume web services and APIs such as PayPal or Braintree integrations, Freight rate shopping, Magento or Shopify integrations, hosting REST and SOAP services etc. Knowledge on Software / System Security best practices Awareness of software compliance requirements for thin...

  €19 / hr (Avg Bid)
  €19 / hr Ortalama Teklif
  38 teklifler

  ...looking for a skilled developer to create a website and application for my business organization. The main goal is to have a database where I can securely store all my official documents. Essential features for the website and application include: - User authentication to ensure only authorized individuals can access the documents - Search functionality to easily find specific documents - Real-time updates to keep the database and application synchronized I have no specific platform preferences for the application and would like it to be available on both iOS and Android devices. Ideal skills and experience for this project: - Proficiency in web development and database management - Experience with user authentication and secure document storage - Knowledge of m...

  €281 (Avg Bid)
  €281 Ortalama Teklif
  25 teklifler
  Build DataBase 6 gün left

  I am looking for a skilled freelancer to build a Relational Database for my project. I have all the data that needs to be imported into the database, and the primary purpose of the database is to store and retrieve data. Ideal skills and experience for this job include: - Proficiency in designing and building Relational Databases - Experience with data import and export processes - Strong understanding of data storage and retrieval techniques - Knowledge of database management systems and SQL queries

  €127 (Avg Bid)
  €127 Ortalama Teklif
  24 teklifler
  Build a database 5 gün left
  ONAYLI

  I am looking for a freelancer to build a relational database for data storage. The database will need to have 1-3 tables. Skills and experience needed for this project: - Expertise in building relational databases - Proficiency in SQL - Knowledge of database design principles and best practices

  €18 / hr (Avg Bid)
  €18 / hr Ortalama Teklif
  54 teklifler

  I am seeking a Java Developer with expertise in JavaFX for an ongoing project. The tasks involved in this project include both new development and maintenance. The timeline for this project is urgent, with a deadline of 1-2 weeks. Skills and Experience: - Strong proficiency in Java and JavaFX - Experience in both new development and maintenance of Java projects - Familiarity with mySQL database - Knowledge of other Java frameworks such as Spring and Hibernate is a plus.

  €79 (Avg Bid)
  €79 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  I am looking for a freelancer who can help with the database management of users using MySql in Linux. The specific tasks I need assistance with include: - Database optimization and performance tuning I do not have any existing documentation or reference material for my database structure, so the freelancer will need to work with limited information and potentially create a rough outline. For the duration of the project, the freelancer will have limited access to the database.

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I am looking for a skilled database query writer with intermediate proficiency in the Cypher language. The purpose of the database query is data manipulation. Here are the project requirements: Skills and Experience Required: - Proficiency in writing database queries using the Cypher language - Intermediate level knowledge of Cypher language is preferred - Strong understanding of data manipulation techniques - Familiarity with database management systems - Ability to work independently and efficiently Project Details: - The focus of the query is data manipulation, ensuring efficient and accurate data modifications - The selected freelancer will be responsible for writing a query that meets the project requirements and provides the desired data manipulation fun...

  €3 / hr (Avg Bid)
  €3 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I am looking for a real Zen-Cart Expert who can help me with my project. Project Title: Zen-Cart Database Connection and Upgrade Skills and Experience: - Expertise in Zen-Cart - Extensive experience in resolving database connection issues - Knowledge of upgrading Zen-Cart to the latest version Project Requirements: - I am currently using Zen-Cart version 1.5.6 - The specific problem I am encountering is that the database stops connecting - I need someone who can troubleshoot and fix this issue - Additionally, I would like to upgrade Zen-Cart to the latest version Timeline: - I expect this project to be completed within 1-2 weeks If you have the necessary skills and experience, please reach out to me. Thank you!

  €172 (Avg Bid)
  €172 Ortalama Teklif
  29 teklifler
  Contact database 7 gün left

  I create a contact database in filemaker

  €44 (Avg Bid)
  €44 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I am in need of a freelancer who can create a white paper for Oracle Apex. The purpose of the white paper is to provide a technical analysis of Oracle Apex. The target audience for the white paper is a broad audience, consisting of both technical and non-technical individuals. As for specific topics or sections to include in the white paper, I am open to suggestions. Skills and experience needed for this project: - Strong knowledge and understanding of Oracle Apex - Excellent research and writing skills - Ability to present technical information in a clear and concise manner - Creativity in organizing and presenting information - Experience in writing white papers or technical analysis documents If you are interested in this project, please provide examples of your ...

  €12 (Avg Bid)
  €12 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  I am looking for a freelancer to create a website for my existing lending business and manage my customer database. Here are the details of the project: Design and Layout: - While I do not have a specific design in mind, I have some preferences that I would like the freelancer to consider. - I am open to suggestions and would appreciate the freelancer's expertise in creating an appealing and user-friendly website. Functionality: - I require advanced functionalities for the customer database management. This includes integration with other systems, automated tasks, and the ability to perform complex operations. - The freelancer should have experience in developing and implementing these advanced functionalities. Ideal Skills and Experience: - Proficiency in website dev...

  €111 (Avg Bid)
  €111 Ortalama Teklif
  26 teklifler

  I am in need of an experienced Java developer to design a MySql database and create api's for a web application. The purpose of the web application is to create an admin side of api's for admin web aplication and create api's for main web app to receive, process and submit Candidate profiles and their resumes for job requisitions. Requirements: - Proficiency in Java Backend development - Ability to design a database based on a detailed specification provided by the client - Experience in creating api's for web applications - Knowledge of MySql database management Timeline: - The client is flexible with the completion timeline but expects the project to be completed within a reasonable time frame. If you have the necessary skills and experience, ...

  €467 (Avg Bid)
  €467 Ortalama Teklif
  95 teklifler

  Hi Mohammed K., I noticed your profile and would like to offer you my project. We can discuss any details over chat.

  €176 (Avg Bid)
  €176 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I am looking for a skilled professional to assist with migrating a small MSSQL database to Oracle. The database size is less than 1GB. Around 350 tables , 100 views, 300 scalar functions, 100 table valued functions,350 sps to be migrated The project requires special attention to any specific data types or structures in the database during the migration, although I am not sure if there are any. The timeline for this project is long term, with more than 1 week for completion. Need a person from bangalore , as I would like to work with the person offline Ideal Skills and Experience: - Experience with MSSQL to Oracle migration - Strong understanding of database structures and data types - Attention to detail in ensuring a smooth and accurate migr...

  €2373 (Avg Bid)
  €2373 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Project Title: USA, Australia customer database I am looking for someone to help me create a customer database for the USA and Australia. The database should focus on customer purchase history and be specific to a particular industry. The main purpose of this database is for sales and marketing purposes. Skills and Experience: - Proficiency in data collection and analysis - Knowledge of customer segmentation and targeting - Strong understanding of sales and marketing strategies - Familiarity with the specific industry chosen for the database

  €87 (Avg Bid)
  €87 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  2 Million Complete USA Business Database This is a complete database of 2 million USA verified homeowners. This database includes: homeowner first and last name, home addresses, verified cellphone and email address information. This list contains 30 states. All in Excel Spread Sheets. I will pay you 40% commission on sales.

  €1990 (Avg Bid)
  €1990 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  ...cancel. TECHNOLOGIES Firebase Database Kotlin Webhooks -Will be used to receive data in json format NOTE: We will have 2 types of webhooks (Alerts/Trends) Features 1. Made that has a login page. It will also have a settings page showing the version number, profile details and logout. 2. A webhook will be used to store data in json format to the firebase database 3. The firebase database will update the app in real time 4. Data received should update/replace the current data Trends Fields Pairs - String 1h - Boolean 30 Min - Boolean 15 Min - Boolean 5 Min - Boolean 1 Min - Boolean Alerts/Trends - Alerts will only be shown as a popup with cancel button - The alert will include a pair and (Put or Call) - When alert is sent, you will have to query the database...

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  13 teklifler
  SQL database 3 gün left

  connected to the centennial database, ucfscde schema, using PGAdmin, so that you can test your SQL answers against the centennial data.

  €112 (Avg Bid)
  €112 Ortalama Teklif
  20 teklifler