Oracle database companies nigeria işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  276,668 oracle database companies nigeria iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  sitesindeki tabloları ve filtreleri Google looker studio ya taşıtmak istiyorum. herkese ücretsiz belli bir alan veriyor

  €17 (Avg Bid)
  €17 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Türkiye'de (tercihen istanbul'a yakın) kalıp kesim fabrikalarını bulmamız gerekiyor, (Kesim kalıpları, Kutu kesim kalıpları) Must do Internet research in Turkish to find necessary companies. We need to find die cutting factories in Turkey (preferably close to istanbul), (Cutting dies, Box cutting dies)

  €17 / hr (Avg Bid)
  €17 / hr Ortalama Teklif
  34 teklifler

  Selected data from an industrial application database will be stored in a new dedicated-built database (PostgreSql or NoSQL). Integration with 3rd party will be supported by a Web service that will be developed.

  €1182 (Avg Bid)
  €1182 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  merhabalar, tecdoc database sistemi içine gömülü yedek parça eticaret sitesi işi vermek istiyoruz. tecdoc şase sistemi içerde aktif olarak çalışacak. kataloglar ve ürün ağaçları hatasız olucak site görseli sade ve düzgün hızlı çalışır bir sistem istiyoruz. bununla ilgili ilgilenen arkadaşlar detaylı yazabilir veya iş örneklerini ekleyebilirler. örnek site olarak : megaparca - opelgm siteleri gösterilebilir.

  €708 (Avg Bid)
  €708 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  Merhaba Engin, profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. 7 Nisan 16:00'da bir oracle db(pl/sql) ile ilgili sınavım var yardımcı olabilir misiniz?

  €9 (Avg Bid)
  €9 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba Husam B., profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. 7 Nisan 16:00'da bir oracle db(pl/sql) ile ilgili sınavım var yardımcı olabilir misiniz?

  €9 (Avg Bid)
  €9 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba Huseyin A., profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. 7 Nisan 16:00'da bir oracle db(pl/sql) ile ilgili sınavım var yardımcı olabilir misiniz?

  €14 - €14
  €14 - €14
  0 teklifler

  Merhaba Fadi A., profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. 7 Nisan 16:00'da bir oracle db(pl/sql) ile ilgili sınavım var yardımcı olabilir misiniz?

  €14 (Avg Bid)
  €14 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Tec-Doc database sorguları ve tablo yapısı hakkında bilgisi olan ve sorgu konusunda yardıma ihtiyaç vardır.

  €132 (Avg Bid)
  €132 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  ŞİRKETİMİZDE DEVAMLI ÇALIŞACAK 3 ADET ELEMAN ARAMAKTAYIZ. 1. ELAMAN : WEB TABANLI İŞLERDE KENDİNİ GELİŞTİRMİŞ HTML,JAVASCRİPT,CSS , SQL VE ORACLE İYİ DERECEDE BİLEN . 2. ELAMAN : ANDROİND UYGULAMA TASARIMI VE YAZILIMINI İYİ BİLEN YAZILIMI WEB TABANA BAĞLAMA , MOBİL OYUN TASARLIYA BİLME , ORACLE VE SQL BİLMELİ 3. ELEMAN: İOS UYGULAMA TASARIMI VE YAZILIMINI İYİ BİLEN YAZILIMI WEB TABANA BAĞLAMA , MOBİL OYUN TASARLIYA BİLME , ORACLE VE SQL BİLMELİ

  €1000 (Avg Bid)
  €1000 Ortalama Teklif
  14 teklifler
  Trophy icon Logo Tasarım Yarışması Bitti left

  ...includes detailed information about what we expected from a design. What is CESummit? CESummit is one of the biggest and most prestigious events which IACES METU LC organizes every year. The event, CESummit, comprises several seminars and workshops that create an environment for the students, which are mostly from civil engineering, architecture, city and regional planning etc., to connect with companies directly, creating contacts, learn newest technologies in our sector and socialize with their colleagues. CESummit is organized in METU campus and continuous for two days every year. What are we expecting from the design? The CESummit logo should be simple, memorable, lasting, permanent and clear. It should also reflect the aim and meaning of the event. The logo should also co...

  €22 (Avg Bid)
  €22
  40 girdi

  Whatsapp ile database arasında kurulucak bir entegrasyonla, ilgili kullanıcı whatsapp üzerinden tetikleme sonrası karşısına gelen listeden seçeği numaraya göre ilgili raporun sonucunu döndürecektir. 'un whatsapp beta bölümünü inceleyebilirsiniz. Veya canlı bir örneği için WHO'nun telefon numarasına whatsapp üzerinden "hi" yazarak cevaplayın, karşınıza bir liste gelecektir. Gelen listeden istenilen şık seçilip cevaplandığında karşınıza o şıkla ilgili son bilgiler iletilmektedir.

  €184 (Avg Bid)
  €184 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Freelancers in TURKEY ONLY Aşağıda belirtilen ülkelerde google, facebook ve instagramlarının yönetilmesi. Hedef kelimeler çok düsük arama hacmine sahip olduğundan reklam bütçesi doğal olarak fazla olmamaktadır. Nigeria, Russia, Ukraine, Israel/Palestine, Malaysia, UAE, Vietnam, South Africa, Egypt, Lebanon, Afghanistan, Ghana, Albenia, Kosova, Turkey, Kazakstan, Thailand, Iran, Moldova, Kenya, Indonesia, Jordan, Saudi Arabia, Botsvana, Azerbaijan,Oman, Belarus

  €966 (Avg Bid)
  €966 Ortalama Teklif
  25 teklifler

  Mevcut database'imizdeki bilgileri çekecek ve mevcut database'imize bilgileri yazacak müşteri paneli ihtiyacımız var.

  €178 (Avg Bid)
  €178 Ortalama Teklif
  24 teklifler

  Yenidoğan Ecza Deposu LTD.ŞTİ ilaç ve medikal ihracatı yapabileceğimiz şirketler arıyoruz. Yenidoğan Ecza Deposu LTD.ŞTİ We are looking for companies that can export pharmaceuticals and medical products.

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Merhaba, Bi uygulamam var ve o uygulamada her seviye için kategori ismi ve kelimeler var. Örnek olarak; kategori ismi BEYAZ ŞEYLER, kelimeler ise ŞEKER, PAMUK, KAR. Bu şekilde 500 seviye girilmesini istiyorum. Her seviye için yaklaşık 10 kelime bulunacak. Elimde bi ingilizce veritabanı var, ordan ilham alarak kategoriler girilebilir, bunun yanında Türkiye'ye özel özgün kategoriler de yazılmasını istiyorum.

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  22 teklifler

  Windows uzerinde oracle veritabani kurulacak ve audit vault kurularak gerekli ayarlari yapilacak.

  €279 (Avg Bid)
  €279 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  oracle veritabanı kurularak audit server kurulumu ve konfigürasyonu gerçekleştirilecek.

  €7 - €27
  €7 - €27
  0 teklifler

  satın almış olduğum wordpress iş kariyer sitesinin kurs arama ve kurs ilanı sitesi olarak kullanılması amacıyla sitenin her tarafındaki iş ile ilgili ifadelerinin kurs ifadelerine dönüştürülmesi gerekmektedir. jobs->trainings, companies->training providers, job categories-> training categories gibi. siteye admin, kurs sağlayıcı ve kurs arayan profilleri ile girip karşılaşılan iş ile ilgili her terimin kurs ile ilgili benim ileteceğim terimlere dönüştürülmesi beklenmektedir. İş wordpress template'inin hosting alınmış sunucuya yüklenmesi, tüm alanların dönüştürülmesi ve sitenin sağlıklıo bir şekilde yayına alınmasını içermektedir. Sonrasında devam işi niteliğinde 2. bir iş olarak SEO, adwords vb...

  €197 (Avg Bid)
  €197 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  ...firmasının rezervasyon ve bilet kayıtlarını tutmak için kullanılacak olan bir veritabanı projesi 1- Verilmiş olan konu senaryosuna göre gerekli analizler yapılacak ve ER diyagramı şeklinde gösterimi yapılacak. 2- ER diyagramının veritabanı şemasına aktarımı yapılacak. (İlgili PK, FK ve ilişkilendirmeler gösterilerek) 3- Yapılmış olan tüm analiz işlemleri neticesinde arka planda kullanacağınız “Oracle” veritabanını oluşturunuz. 4- Her proje konusu ile ilgili olarak a. En az 4 tane tablo (Uygun veri türleri, PK/FK eşleşmeleri, otomatik sayı alanlar, uygun indexler, default ve constraintler…), b. En az 3 trigger (Insert/Update/Delete işlemlerinin en az ikisini kullanın.), c. 5 farklı çeşit rapor seçeneği oluş...

  €268 (Avg Bid)
  €268 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  üye kayıt sistemi ve aidat takibi ve dökümantasyon

  €479 (Avg Bid)
  €479 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  logo design for companies producing LED fixtures led armatürleri üreten firma için logo tasarımı,

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  24 teklifler

  Database Optimize ve Web Sitesinin Hızlı Açılmasını Sağlamak

  €142 (Avg Bid)
  €142 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  ASP.Net C#, MS SQL Server/T-SQL, Oracle/PL-SQL, My SQL, Ajax, JavaScript, jQuery, XML Web Services, MVC (Razor), WCF teknolojilerini kullanarak hizmet veren arkadaşlar..

  €5 - €23 / hr
  €5 - €23 / hr
  0 teklifler

  Tecdoc 2012/4 dvd sindeki oem ve araç tablolarını excel veya mysql olarak almak istiyorum

  €424 (Avg Bid)
  €424 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Elimizde MSSQL database i mevcut sadece wamp serverdan kodu gerekli php ile yazılacak database aktarıalcak. Öğrenci girişi olacak bu database bir öğrencinin bilgilerini içeriyor bu bilgiler yurt bilgisi Okul bilgisi gibi bilgilerden oluşmaktadır.

  €237 (Avg Bid)
  €237 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Elimizde MySQL database i mevcut sadece wamp serverdan kodu gerekli php ile yazılacak database aktarıalcak. Öğrenci girişi olacak bu database bir öğrencinin bilgilerini içeriyor bu bilgiler yurt bilgisi Okul bilgisi gibi bilgilerden oluşmaktadır.

  €35 (Avg Bid)
  €35 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  ...traditionally a manufacturer who supplies to the building and construction industry. We have great exposure with our current website, getting approx. 2000 hits per month. We wish to transition to supply and delivery of handrail and balustrade componentry via a shopping cart. We are in the process of updating our website and have commissioned our website designer. We have the approval of supplier companies to use their products and catalogues to start a profile of products suitable for distribution, further we have our own custom fabricated products to add to this portfolio. We have a staff member whom is going on maternity leave very shortly. She has been working through, in conjunction with our website designer, the functionality and structure of the website shopping cart. W...

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  4 teklifler

  ...traditionally a manufacturer who supplies to the building and construction industry. We have great exposure with our current website, getting approx. 2000 hits per month. We wish to transition to supply and delivery of handrail and balustrade componentry via a shopping cart. We are in the process of updating our website and have commissioned our website designer. We have the approval of supplier companies to use their products and catalogues to start a profile of products suitable for distribution, further we have our own custom fabricated products to add to this portfolio. We have a staff member whom is going on maternity leave very shortly. She has been working through, in conjunction with our website designer, the functionality and structure of the website shopping cart. W...

  €395 (Avg Bid)
  €395 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Hi,we are developing IOS this app, we are looking for someone who can make web service,create database and setup linux server. Merhaba,bir iphone uygulaması geliş uygulama için web servis yapabilecek,databaseleri oluşturacak ve sunucuyu kuracak birini arıyoruz.

  €75 (Avg Bid)
  €75 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Proje Açıklaması: 2-3 Milyon verisi bulunan 2boyutlu yüz veritabanı oluşturulacaktıı içersinde yüze ait nitelikler tutulacaktı yüz veritabanından yüzün kime ait olduğuna dair bir arama yapan bir yazılıma ihtiyaç vardır. System tara...Image özellikleri herbir image için min 32*32 =1024 pix şeklinde veri tabanında tutulacaktır. Fikir verme amaçlı, Kullanılabilecek yöntemler : Yüz bilgilerini hash data olarak tutup iyi bir şekilde indexleme yapılabilr veya ağaçyapısı kullanılarak 6- 7 basamakta sonuç elde edilinebilir veya yazılımcı kendi yöntemini kullanabilir. Kullanılabilecek Teknolojiler: Java, C# , Sqlserver, Oracle ,Cuda, Open GL,vs (yazılımcı kendi de seçebilir).Ger...

  €355 (Avg Bid)
  €355 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  2-3 Milyon verisi bulunan 2boyutlu yüz veritabanı oluşturulacaktıı içersinde yüze ait nitelikler tutulacaktı yüz veritabanından yüzün kime ait olduğuna dair bir arama yapan bir yazılıma ihtiyaç vardır. System tarafından browse edilen herhangi bir resmin özellikleri önce program tarafından ayrıştırılacak ...Image özellikleri herbir image için min 32*32 =1024 pix şeklinde veri tabanında tutulacaktır. Fikir verme amaçlı, Kullanılabilecek yöntemler : Yüz bilgilerini hash data olarak tutup iyi bir şekilde indexleme yapılabilr veya ağaçyapısı kullanılarak 6- 7 basamakta sonuç elde edilinebilir veya yazılımcı kendi yöntemini kullanabilir. Kullanılabilecek Teknolojiler: Java, C# , Sqlserver...

  €5585 (Avg Bid)
  €5585 Ortalama Teklif
  5 teklifler
  Contact database 9 gün left

  I create a contact database in filemaker

  €44 (Avg Bid)
  €44 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  File Maker pro database 6 gün left
  ONAYLI

  creating a database under filemaker pro

  €44 (Avg Bid)
  €44 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  I'm looking for an absolute SEO MASTER to join my team who can help me rank Swedish sites to ...techniques myself but now I want to hire a MASTER to work with long term since I need you to help us gain success in various niches such as staffing & recruiting as well as construction company. Due to a lack of time I will not respond to generic PM's but I will take time to browse through your portfolio so please provide track record based on previous success cases. If you have worked with nordic companies, especially Swedish ones, that's a huge plus since the site texts etc are in Swedish. Of course we can be helpful in translating stuff etc. I'd prefer working with European based freelancer in this case due to time zone issues but if you are a MASTER in SEO, ...

  €17 / hr (Avg Bid)
  €17 / hr Ortalama Teklif
  19 teklifler

  Description of the Process and of the Event Dataset The dataset consists of an event log that refers to executions of instances of the purchase-order process as carried on by a SAP system at a German company. To ensure the anonymity of this dataset, the names of the employees, products and companies have been pseudonymized, that is, replaced with fictitious names. This has been done consistently: e.g., if the real name X of a company is replaced with Y, the replacement has been done for all instances of name X. The purchase order process enables to create, update, and send purchase orders, which can contain: 1. Stock materials, such as spare parts or raw materials 2. Non-stock materials, such as laptops or printers 3. Services, such as consulting or cleaning services 4. Expense...

  €11 / hr (Avg Bid)
  €11 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I am looking for a skilled developer to create a life-like shopping mall where customers can have a virtual shopping experience. The main objective of the project is to provide a platform for online companies to rent shops in the mall, allowing customers to browse and purchase products that will be shipped to them. Key functionalities that must be included in the project are: - 3D design of the mall: The mall should be visually appealing and realistic, creating an immersive experience for customers. - User-friendly interface: The interface should be intuitive and easy to navigate, ensuring a seamless shopping experience for customers. - Secure payment system: A secure and reliable payment system should be implemented to protect customer information and facilitate transactions. Th...

  €742 (Avg Bid)
  €742 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  I am looking for a skilled database query writer with intermediate proficiency in the Cypher language. The purpose of the database query is data manipulation. Here are the project requirements: Skills and Experience Required: - Proficiency in writing database queries using the Cypher language - Intermediate level knowledge of Cypher language is preferred - Strong understanding of data manipulation techniques - Familiarity with database management systems - Ability to work independently and efficiently Project Details: - The focus of the query is data manipulation, ensuring efficient and accurate data modifications - The selected freelancer will be responsible for writing a query that meets the project requirements and provides the desired data manipulation fun...

  €3 / hr (Avg Bid)
  €3 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I am in need of a freelancer who can create a white paper for Oracle Apex. The purpose of the white paper is to provide a technical analysis of Oracle Apex. The target audience for the white paper is a broad audience, consisting of both technical and non-technical individuals. As for specific topics or sections to include in the white paper, I am open to suggestions. Skills and experience needed for this project: - Strong knowledge and understanding of Oracle Apex - Excellent research and writing skills - Ability to present technical information in a clear and concise manner - Creativity in organizing and presenting information - Experience in writing white papers or technical analysis documents If you are interested in this project, please provide examples of your ...

  €12 (Avg Bid)
  €12 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Example: Shiprocket, NimbusPost Features 1. Integration with Shopify, Woocommerce to fetch orders. 2. Integration with courier companies like Bluedart, DTDC, Xpressbees, etc. 3. Ability to book orders by comparing prices. 4. Ability to process NDR 5. A Billing Section where entries need to be made for each order placed 6. A report section where user can download excel file 7. A settings section where user can add warehouse details, KYC, Bank details, label settings,

  €2117 (Avg Bid)
  €2117 Ortalama Teklif
  26 teklifler

  I ...with include filling out applications to affiliate networks. Filling up the updates in an excel sheets. I will provide the list of products, the assistant will find them on Offervault or offerzone and apply using the details i provide. Skills and Experience: - Experience with applying to websites and filling out applications - Basic Use of Excel - Research skills to gather information about companies -Communicates well I will provide a list of products that I need assistance with. The virtual assistant will be responsible for applying as an affiliate, updating the status, and copying the link in an Excel sheet. This is an ongoing project with potential for more websites to be added in the future. The ideal candidate will be organized, detail-oriented, and able to work inde...

  €16 (Avg Bid)
  €16 Ortalama Teklif
  74 teklifler
  Trophy icon Logo for a photography company 9 gün left

  ...I’m looking for something clean, simple, modern and something that’ll be professional. I will attach photos of my previous logo for reference and style but I am definitely open to a new look and style. Specific Symbols or Elements: - I do not have any specific symbols or elements that I want to incorporate into the logo. Skills and Experience: - Experience in designing logos for photography companies. - Proficiency in creating wordmark logos. - Strong understanding of color theory and the use of black and white in logo design. I am open to discussing ideas and collaborating with the freelancer to create a unique and visually appealing logo for my photography company....

  €46 (Avg Bid)
  Garantili
  €46
  667 girdi

  I am looking for a freelancer to create a website for my existing lending business and manage my customer database. Here are the details of the project: Design and Layout: - While I do not have a specific design in mind, I have some preferences that I would like the freelancer to consider. - I am open to suggestions and would appreciate the freelancer's expertise in creating an appealing and user-friendly website. Functionality: - I require advanced functionalities for the customer database management. This includes integration with other systems, automated tasks, and the ability to perform complex operations. - The freelancer should have experience in developing and implementing these advanced functionalities. Ideal Skills and Experience: - Proficiency in website dev...

  €107 (Avg Bid)
  €107 Ortalama Teklif
  26 teklifler

  I am in need of an experienced Java developer to design a MySql database and create api's for a web application. The purpose of the web application is to create an admin side of api's for admin web aplication and create api's for main web app to receive, process and submit Candidate profiles and their resumes for job requisitions. Requirements: - Proficiency in Java Backend development - Ability to design a database based on a detailed specification provided by the client - Experience in creating api's for web applications - Knowledge of MySql database management Timeline: - The client is flexible with the completion timeline but expects the project to be completed within a reasonable time frame. If you have the necessary skills and experience, ...

  €454 (Avg Bid)
  €454 Ortalama Teklif
  66 teklifler

  Hi Mohammed K., I noticed your profile and would like to offer you my project. We can discuss any details over chat.

  €176 (Avg Bid)
  €176 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  ...that is tailored to consumers like u and me, Illustration 3 will be a CORPORATE workshop that services very very large businesses (think walmart) and Illustration 4 will be us - a workshop that is tailored to SME vehicle needs :) - Illustration 5,6,7: See 's images in the "The companies we buy usually look like this" section. Illustration 5 will be TRADITIONAL BRICK AND MORTAR BUSINESSES (Construction, plumbing etc.), Illustration 6 will be SERVICES BUSINESSES (e.g. parcel delivery companies, florists) and Illustration 7 will be FOOD & BEVERAGE BUSINESSES (e.g. think restaurants etc.) - Illustration 8: See 's image under "know someone we can talk to" banner; we want an illustration that brings across the message that if they are an SME -...

  €138 (Avg Bid)
  €138
  32 girdi

  I am looking for a web developer to create a ...recruitment company. Specific Features: - Resume upload functionality, allowing candidates to easily submit their resumes through the website - Candidate search functionality, enabling users to search and filter through the database of resumes - candidates should be able to complete forms on the website and submit. - Design and Layout: - I have a specific design in mind for the website Timeline: - I expect the project to be completed within 1-3 months Ideal Skills and Experience: - Experience in web development, specifically creating websites for recruitment companies - Proficiency in implementing resume upload functionality and candidate search functionality - Ability to work within the specified timeline and deliver high...

  €727 (Avg Bid)
  Gizlilik Anlaşması
  €727 Ortalama Teklif
  47 teklifler

  Engaged in DVB-C TV system operations, utilizing the Gospell-CAS management system for the administration of diverse TV channels and other functionalities within the software. Seeking an individual with expertise and experience in working for TV solution companies employing similar technology.

  €37 (Avg Bid)
  €37 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Hello I need an expert in Tunnel Engineering and Autocad. Please apply if you have the required expertise. No teams or companies.

  €139 (Avg Bid)
  €139 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  ...But obviously, the sooner the better as we have consumers waiting for us to have a secure service. Majority of the designing, marketing, and promotion is done (we launched 1 video before our service got swept from underneath us and it hit 10k views in 24 hours and 200+ website clicks) We're prepared to bring this service to life, and seeking a dedicated partner to help start us off. Similar companies for reference: SubMagic (leader in the industry right now): AutoCaption: Previous service: VSub: - VSub is an outdated version of the service we formerly had (the developer took the updates we made and cut our communications together leaving us from the start) Thank you for taking your time and hope to find the correct developer

  €2729 (Avg Bid)
  €2729 Ortalama Teklif
  28 teklifler