Oracle database creation işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  267,297 oracle database creation iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  sitesindeki tabloları ve filtreleri Google looker studio ya taşıtmak istiyorum. herkese ücretsiz belli bir alan veriyor

  €17 (Avg Bid)
  €17 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Website works in front of each amount.

  €144 (Avg Bid)
  €144 Ortalama Teklif
  18 teklifler

  Selected data from an industrial application database will be stored in a new dedicated-built database (PostgreSql or NoSQL). Integration with 3rd party will be supported by a Web service that will be developed.

  €1193 (Avg Bid)
  €1193 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  We are looking for a designer who can design a logo for our new clothing store that we are about to establish.

  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  32 teklifler

  merhabalar, tecdoc database sistemi içine gömülü yedek parça eticaret sitesi işi vermek istiyoruz. tecdoc şase sistemi içerde aktif olarak çalışacak. kataloglar ve ürün ağaçları hatasız olucak site görseli sade ve düzgün hızlı çalışır bir sistem istiyoruz. bununla ilgili ilgilenen arkadaşlar detaylı yazabilir veya iş örneklerini ekleyebilirler. örnek site olarak : megaparca - opelgm siteleri gösterilebilir.

  €715 (Avg Bid)
  €715 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  Merhaba Engin, profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. 7 Nisan 16:00'da bir oracle db(pl/sql) ile ilgili sınavım var yardımcı olabilir misiniz?

  €9 (Avg Bid)
  €9 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba Husam B., profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. 7 Nisan 16:00'da bir oracle db(pl/sql) ile ilgili sınavım var yardımcı olabilir misiniz?

  €9 (Avg Bid)
  €9 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba Huseyin A., profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. 7 Nisan 16:00'da bir oracle db(pl/sql) ile ilgili sınavım var yardımcı olabilir misiniz?

  €14 - €14
  €14 - €14
  0 teklifler

  Merhaba Fadi A., profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. 7 Nisan 16:00'da bir oracle db(pl/sql) ile ilgili sınavım var yardımcı olabilir misiniz?

  €14 (Avg Bid)
  €14 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Tec-Doc database sorguları ve tablo yapısı hakkında bilgisi olan ve sorgu konusunda yardıma ihtiyaç vardır.

  €134 (Avg Bid)
  €134 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  ŞİRKETİMİZDE DEVAMLI ÇALIŞACAK 3 ADET ELEMAN ARAMAKTAYIZ. 1. ELAMAN : WEB TABANLI İŞLERDE KENDİNİ GELİŞTİRMİŞ HTML,JAVASCRİPT,CSS , SQL VE ORACLE İYİ DERECEDE BİLEN . 2. ELAMAN : ANDROİND UYGULAMA TASARIMI VE YAZILIMINI İYİ BİLEN YAZILIMI WEB TABANA BAĞLAMA , MOBİL OYUN TASARLIYA BİLME , ORACLE VE SQL BİLMELİ 3. ELEMAN: İOS UYGULAMA TASARIMI VE YAZILIMINI İYİ BİLEN YAZILIMI WEB TABANA BAĞLAMA , MOBİL OYUN TASARLIYA BİLME , ORACLE VE SQL BİLMELİ

  €1010 (Avg Bid)
  €1010 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  Whatsapp ile database arasında kurulucak bir entegrasyonla, ilgili kullanıcı whatsapp üzerinden tetikleme sonrası karşısına gelen listeden seçeği numaraya göre ilgili raporun sonucunu döndürecektir. 'un whatsapp beta bölümünü inceleyebilirsiniz. Veya canlı bir örneği için WHO'nun telefon numarasına whatsapp üzerinden "hi" yazarak cevaplayın, karşınıza bir liste gelecektir. Gelen listeden istenilen şık seçilip cevaplandığında karşınıza o şıkla ilgili son bilgiler iletilmektedir.

  €185 (Avg Bid)
  €185 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Mevcut database'imizdeki bilgileri çekecek ve mevcut database'imize bilgileri yazacak müşteri paneli ihtiyacımız var.

  €180 (Avg Bid)
  €180 Ortalama Teklif
  24 teklifler

  Merhaba websitesinin ön tarafı için ana s...bilgilendirme sayfaları, üye ol, profilim, şifremi unuttum, İçerik puanlama, 404 hata sayfası, 500 sunucu hatası sayfasi gerekli bunların jQuery, Bootstrap 3++, SASS or CSS olması gereklidir. Sayfaların görsel tasarımı ve renk uyumu önemlidir. Arka taraf yazılmış durumdadır. Teşekkürler Hello to whom it may concern, the website for the frontend; the scope is home page, content listing, content creation, content publishing, static information pages, sign up, my profile, forgot my password, content rating, 404 error page, 500 server error pages required. These are has to be written one of these (jQuery, Bootstrap 3 ++, SASS or CSS). The visual design and color matching of the pages are important. The...

  €434 (Avg Bid)
  €434 Ortalama Teklif
  18 teklifler

  Bir Logo tasarımı yapılıcak gıda ile ilgili, a logo creation about a food cafe

  €57 (Avg Bid)
  €57 Ortalama Teklif
  29 teklifler

  Merhaba, Bi uygulamam var ve o uygulamada her seviye için kategori ismi ve kelimeler var. Örnek olarak; kategori ismi BEYAZ ŞEYLER, kelimeler ise ŞEKER, PAMUK, KAR. Bu şekilde 500 seviye girilmesini istiyorum. Her seviye için yaklaşık 10 kelime bulunacak. Elimde bi ingilizce veritabanı var, ordan ilham alarak kategoriler girilebilir, bunun yanında Türkiye'ye özel özgün kategoriler de yazılmasını istiyorum.

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  22 teklifler

  Hello there I want to create a callcenter api with Fusionpbx I want to do with this api. 1- Create Callcenter. 2- Add and delete agents in Callcenter Queue. 3- Agent creation. 4- Agent delete . 5- Changing the status of the callcenter agent (Logged Out - On Break-Available) 6- Callcenter queue status.

  €9 - €28
  €9 - €28
  0 teklifler

  Windows uzerinde oracle veritabani kurulacak ve audit vault kurularak gerekli ayarlari yapilacak.

  €282 (Avg Bid)
  €282 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  oracle veritabanı kurularak audit server kurulumu ve konfigürasyonu gerçekleştirilecek.

  €7 - €27
  €7 - €27
  0 teklifler

  ...firmasının rezervasyon ve bilet kayıtlarını tutmak için kullanılacak olan bir veritabanı projesi 1- Verilmiş olan konu senaryosuna göre gerekli analizler yapılacak ve ER diyagramı şeklinde gösterimi yapılacak. 2- ER diyagramının veritabanı şemasına aktarımı yapılacak. (İlgili PK, FK ve ilişkilendirmeler gösterilerek) 3- Yapılmış olan tüm analiz işlemleri neticesinde arka planda kullanacağınız “Oracle” veritabanını oluşturunuz. 4- Her proje konusu ile ilgili olarak a. En az 4 tane tablo (Uygun veri türleri, PK/FK eşleşmeleri, otomatik sayı alanlar, uygun indexler, default ve constraintler…), b. En az 3 trigger (Insert/Update/Delete işlemlerinin en az ikisini kullanın.), c. 5 farklı çeşit rapor seçeneği oluş...

  €271 (Avg Bid)
  €271 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  üye kayıt sistemi ve aidat takibi ve dökümantasyon

  €483 (Avg Bid)
  €483 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Database Optimize ve Web Sitesinin Hızlı Açılmasını Sağlamak

  €144 (Avg Bid)
  €144 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  PHP Dynamic Web page Creation.....

  €278 (Avg Bid)
  €278 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  ASP.Net C#, MS SQL Server/T-SQL, Oracle/PL-SQL, My SQL, Ajax, JavaScript, jQuery, XML Web Services, MVC (Razor), WCF teknolojilerini kullanarak hizmet veren arkadaşlar..

  €5 - €23 / hr
  €5 - €23 / hr
  0 teklifler

  Tecdoc 2012/4 dvd sindeki oem ve araç tablolarını excel veya mysql olarak almak istiyorum

  €428 (Avg Bid)
  €428 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Elimizde MSSQL database i mevcut sadece wamp serverdan kodu gerekli php ile yazılacak database aktarıalcak. Öğrenci girişi olacak bu database bir öğrencinin bilgilerini içeriyor bu bilgiler yurt bilgisi Okul bilgisi gibi bilgilerden oluşmaktadır.

  €239 (Avg Bid)
  €239 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Elimizde MySQL database i mevcut sadece wamp serverdan kodu gerekli php ile yazılacak database aktarıalcak. Öğrenci girişi olacak bu database bir öğrencinin bilgilerini içeriyor bu bilgiler yurt bilgisi Okul bilgisi gibi bilgilerden oluşmaktadır.

  €35 (Avg Bid)
  €35 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Hi,we are developing IOS this app, we are looking for someone who can make web service,create database and setup linux server. Merhaba,bir iphone uygulaması geliş uygulama için web servis yapabilecek,databaseleri oluşturacak ve sunucuyu kuracak birini arıyoruz.

  €76 (Avg Bid)
  €76 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Proje Açıklaması: 2-3 Milyon verisi bulunan 2boyutlu yüz veritabanı oluşturulacaktıı içersinde yüze ait nitelikler tutulacaktı yüz veritabanından yüzün kime ait olduğuna dair bir arama yapan bir yazılıma ihtiyaç vardır. System tara...Image özellikleri herbir image için min 32*32 =1024 pix şeklinde veri tabanında tutulacaktır. Fikir verme amaçlı, Kullanılabilecek yöntemler : Yüz bilgilerini hash data olarak tutup iyi bir şekilde indexleme yapılabilr veya ağaçyapısı kullanılarak 6- 7 basamakta sonuç elde edilinebilir veya yazılımcı kendi yöntemini kullanabilir. Kullanılabilecek Teknolojiler: Java, C# , Sqlserver, Oracle ,Cuda, Open GL,vs (yazılımcı kendi de seçebilir).Ger...

  €359 (Avg Bid)
  €359 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  2-3 Milyon verisi bulunan 2boyutlu yüz veritabanı oluşturulacaktıı içersinde yüze ait nitelikler tutulacaktı yüz veritabanından yüzün kime ait olduğuna dair bir arama yapan bir yazılıma ihtiyaç vardır. System tarafından browse edilen herhangi bir resmin özellikleri önce program tarafından ayrıştırılacak ...Image özellikleri herbir image için min 32*32 =1024 pix şeklinde veri tabanında tutulacaktır. Fikir verme amaçlı, Kullanılabilecek yöntemler : Yüz bilgilerini hash data olarak tutup iyi bir şekilde indexleme yapılabilr veya ağaçyapısı kullanılarak 6- 7 basamakta sonuç elde edilinebilir veya yazılımcı kendi yöntemini kullanabilir. Kullanılabilecek Teknolojiler: Java, C# , Sqlserver...

  €5638 (Avg Bid)
  €5638 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  İyi günler, Şu anda prototip geliştirme yaptığımız bir ürünün websitesini yaptırmak istiyoruz. Geliştirdiğimiz ürünün linki aşağıdadır: Http:// Bu akıllı gitarı USB ile internet sit...değildi). Sitemizin en basit versiyonunu yaptırmak istiyoruz. Bunun için ekte bir adet sketch dosyası gönderiyorum. Gerekli olan beceriler kısaca javascript ve Youtube API dan olusuyor. Birde bizdeki plugini de biraz daha düzeltip chrome store a koymak gerekiyor. Ekteki siteyi yaptırdıktan sonra sonuçtan memnun kalırsak ek projelerle devam edeceğiz. (ödeme sistemi entegrasyonu, database improvements, video creation page vs.) Eğer sözünü ettiğim site sizin yetenekleriniz arasında yer alıyor ise ilk minimal versiyo...

  €464 (Avg Bid)
  €464 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  İyi günler, Şu anda prototip geliştirme yaptığımız bir ürünün websitesini yaptırmak istiyoruz. Geliştirdiğimiz ürünün linki aşağıdadır: Http:// Bu akıllı gitarı USB ile internet sit...değildi). Sitemizin en basit versiyonunu yaptırmak istiyoruz. Bunun için ekte bir adet sketch dosyası gönderiyorum. Gerekli olan beceriler kısaca javascript ve Youtube API dan olusuyor. Birde bizdeki plugini de biraz daha düzeltip chrome store a koymak gerekiyor. Ekteki siteyi yaptırdıktan sonra sonuçtan memnun kalırsak ek projelerle devam edeceğiz. (ödeme sistemi entegrasyonu, database improvements, video creation page vs.) Eğer sözünü ettiğim site sizin yetenekleriniz arasında yer alıyor ise ilk minimal versiyo...

  €464 (Avg Bid)
  €464 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  Easy Guitar Bitti left

  İyi günler, Şu anda prototip geliştirme yaptığımız bir ürünün websitesini yaptırmak istiyoruz. Geliştirdiğimiz ürünün linki aşağıdadır: Http:// Bu akıllı gitarı USB ile internet sit...değildi). Sitemizin en basit versiyonunu yaptırmak istiyoruz. Bunun için ekte bir adet sketch dosyası gönderiyorum. Gerekli olan beceriler kısaca javascript ve Youtube API dan olusuyor. Birde bizdeki plugini de biraz daha düzeltip chrome store a koymak gerekiyor. Ekteki siteyi yaptırdıktan sonra sonuçtan memnun kalırsak ek projelerle devam edeceğiz. (ödeme sistemi entegrasyonu, database improvements, video creation page vs.) Eğer sözünü ettiğim site sizin yetenekleriniz arasında yer alıyor ise ilk minimal versiyo...

  €464 (Avg Bid)
  €464 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I am looking for a content creator who can follow me around (one or two days a week) and document my day-to-day activities taking care of patients. The ideal candidate will be able to record, edit, and upload the content to TikTok and other platforms on a weekly basis. Skills and Experience: - Proficiency in content creation and videography - Strong editing skills using video editing software - Familiarity with TikTok, Instagram, YouTube and its features - Creative eye for capturing engaging and compelling footage - Ability to work independently and meet weekly upload deadlines

  €14 - €23 / hr
  Yerel
  €14 - €23 / hr
  0 teklifler

  I am in need of someone to create both business and personal emails and social media accounts for me. I have specific names/usernames in mind for these accounts. I will need more than 200 accounts created in total on gmail...accounts for me. I have specific names/usernames in mind for these accounts. I will need more than 200 accounts created in total on gmail, youtube, instagram, Facebook and possibly more. 200 USERNAMES- but on all apps. Possible long-term work. Skills and experience required: - Experience in creating and setting up email accounts - Familiarity with various social media platforms and their account creation processes - Attention to detail to ensure accurate and consistent account information - Ability to follow instructions and use provided names/usernames for th...

  €26 (Avg Bid)
  €26 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  ...for subtitles in regional languages). Delivery Format: Provide the final video in a high-quality format compatible with various platforms (e.g., MP4). Submission Requirements: Interested freelancers should submit their proposals, including: Portfolio: Showcase relevant video projects or advertisements previously created. Concept: Provide a brief concept outlining your approach to the video creation. Timeline: Specify the estimated time required to complete the project. Budget: Please provide your proposed budget for the entire project, including any potential additional costs such as stock footage or music licensing. Additional Notes: The selected freelancer may be approached for future projects based on performance. All content created must comply with Facebook's adver...

  €13 (Avg Bid)
  €13 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  I am looking for a skilled designer to help me optimize my social media and website design. While I do not have a color scheme or branding guidelines to follow, I do have some ideas that I would like to discuss further. Additionally, I am unsure if I...for a skilled designer to help me optimize my social media and website design. While I do not have a color scheme or branding guidelines to follow, I do have some ideas that I would like to discuss further. Additionally, I am unsure if I need assistance with content creation for the website and would like to discuss this in more detail. Ideal skills and experience for this project include: - Proficiency in designing a website - Ability to work with clients who have some ideas but need guidance - Experience with content creation...

  €409 (Avg Bid)
  €409 Ortalama Teklif
  171 teklifler

  I am looking for a freelancer who can assist me with my LinkedIn marketing efforts. I need someone who can help with content creation and posting on a weekly basis. Although I have a general idea of my target audience, I would appreciate guidance in refining and targeting them effectively. Ideal skills and experience for this project include: - Experience in LinkedIn marketing and content creation - Knowledge of best practices for optimizing LinkedIn profiles - Expertise in lead generation strategies on LinkedIn - Strong understanding of target audience analysis and segmentation - Ability to create engaging and informative content for LinkedIn posts - Familiarity with LinkedIn analytics and tracking metrics for performance evaluation

  €17 / hr (Avg Bid)
  €17 / hr Ortalama Teklif
  38 teklifler
  Create a contact database 6 gün left
  ONAYLI

  I am looking for a freelancer to create a contact database specifically for business contacts in a specific industry or demographic. The database should be organized by role within the organization and relevant distribution lists. Ideal skills and experience for this job include: - Strong understanding of database management - Proficiency in organizing data by role and distribution lists

  €318 (Avg Bid)
  €318 Ortalama Teklif
  28 teklifler

  Project Title: Enterprise-Grade Chatbot Development with Python Description: We are in search of an exceptional and highly skilled Python developer to spearhead the creation of an advanced chatbot that will redefine user interaction in the digital space for our esteemed business. This project demands an individual with a profound expertise in natural language processing (NLP) and a track record of successfully conceiving and implementing intricate, user-centric chatbot solutions from the ground up. Key Requirements: Language Proficiency: Mastery in Python is a non-negotiable prerequisite for this pivotal role. The selected candidate must exhibit not just proficiency but an innate command over Python's capabilities. Chatbot Development Expertise: The ideal candidate should ...

  €30 / hr (Avg Bid)
  €30 / hr Ortalama Teklif
  20 teklifler

  I am looking for a freelancer who can create a large outdoor sign for my front store. The sign should be made of plastic material. Skills and Experience: - Experience in designing and creating outdoor signs - Knowledge of different types of materials used for outdoor signs - Ability to create visually appealing and durable signs - Proficiency in using design software and tools for sign creation - Attention to detail and ability to follow specific design instructions

  €25 (Avg Bid)
  €25 Ortalama Teklif
  64 teklifler

  I am seeking an experienced Unity developer for Android, specializing in the creation of a template for a casual game platform in Unity. This project does not include the development of individual games, but rather the foundational structure to support the integration and management of these games. Template Features: Experience Management (XP): The template must be capable of tracking and storing user XP, which increases as they play various casual games. It should include an accessible function for any integrated game to update the user's XP. Game Integration: Preparation for loading games via Load Scene, with each game having its own scene. The template and the main scene should be designed to facilitate access both upon returning from a game and at the start of the applic...

  €656 (Avg Bid)
  €656 Ortalama Teklif
  18 teklifler

  I am looking for a skilled digital artist to create a digital art piece of a female portrait from a pencil sketch. The ideal candidate will have experience in creating realistic, cartoon/illustrative, or abstract digital art. Specific requirements: - The style of digital art should be similar to Dean Russo female portraits like Feel, Burn, Invested, and Fazed. - There is no specific color scheme in mind, so I am open to suggestions. - The final art piece should be small, with dimensions of up to 12" x 12". Skills and experience: - Proficiency in digital art software and tools. - Ability to accurately replicate a pencil sketch into a digital art piece. - Strong understanding of different art styles and techniques. If you have a portfolio showcasing your previous digital art pro...

  €96 (Avg Bid)
  €96 Ortalama Teklif
  55 teklifler

  we are looking for flutterflow developer for creation or development of new and existing application, web api and authentication knowledge is must for this

  €347 (Avg Bid)
  €347 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  I am looking for a content writer and video support for a project that requires both written and video content. The areas include Motivation, Inspiration and Sustainability. The purpose of the content is promotional/marketing. The written content should be medium in length, ranging from 500-1000 words. Ideal skills and experience: - Stron...creating video content, including AI use and copyright-free content, scripting, filming, and editing - Knowledge of SEO, blog revenue success measures, marketing principles and strategies to effectively promote products or services - Ability to create content that is informative, persuasive, and visually appealing. Driving traffic. - Proficiency in using relevant software and tools for content creation, such as video editing software and free ...

  €70 (Avg Bid)
  €70 Ortalama Teklif
  12 teklifler
  Logo creation 6 gün left

  I want a logo designed, Elements I will provide.

  €15 (Avg Bid)
  €15 Ortalama Teklif
  38 teklifler
  Mou creation 6 gün left
  ONAYLI

  I am looking for a freelancer to create a Memorandum of Understanding (MOU) for a specific project or task. The ideal candidate should have experience in drafting MOUs and be familiar with the legal requirements and language involved. Skills and Experience: - Legal background or experience in contract drafting - Knowledge of the specific project or task to accurately capture the scope in the MOU - Attention to detail to ensure all necessary terms and conditions are included - Strong communication skills to collaborate with me and understand my requirements - Ability to work within a given timeframe and deliver the completed MOU on time Duration: - The MOU is expected to be long term, with a duration of more than 12 months. Scope: - The MOU will specifically cover a single project or tas...

  €78 (Avg Bid)
  €78 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  ... Project Scope: - Editing YouTube Shorts videos - Required editing for Vlogs, Tutorials, and Reviews - Ideal video length: Less than a minute Requirements: - Experienced video editor with a portfolio showcasing previous work - Proficient in video editing software (e.g., Adobe Premiere Pro, Final Cut Pro) - Attention to detail and ability to meet deadlines - Familiarity with YouTube content creation and audience engagement Editing Style: - Specific requirements for editing style will be provided - Collaborative approach to incorporate the client's vision while adding creative touches Benefits: - Opportunity for long-term work and growth - Flexible timeline and schedule - Competitive compensation based on experience and quality of work If you are a skilled video editor w...

  €37 (Avg Bid)
  €37 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  Job Responsibilities: Digital Marketing Strategy: Develop and execute comprehensive digital marketing strategies aligned with overall business objectives. Create and implement plans to drive online traffic, brand visibility, and customer engagement. Content Marketing: Oversee the creation and optimization of compelling content across various digital platforms. Develop content calendars and ensure content aligns with brand messaging and SEO goals. Social Media Management: Manage all social media channels and develop strategies to increase follower engagement. Monitor trends, analyze performance metrics, and implement improvements to enhance brand presence. SEO and SEM: Lead SEO efforts to improve organic search rankings and drive relevant traffic. Manage SEM campaigns, optimizin...

  €343 (Avg Bid)
  €343 Ortalama Teklif
  36 teklifler

  We are looking for a talented developer to create a domain-specific Language Model (LLM) designed to function as a chatbot. The ideal candidate will have expertise in fine-tuning and Retrieval-Augmented Generation (RAG) techniques to optimize the chatbot's performance. Key Responsibilities: Fine-Tuning a Pre-Trained LLM: Apply advanced fine-tuning methods to adapt a pre-existing LLM to our specific domain. Implementing RAG: Integrate Retrieval-Augmented Generation for enhanced contextual understanding and response generation. Data Processing: You will be provided with a substantial dataset in the form of books relevant to our domain. Your task will include comprehensive data cleaning and preparation to ensure the data is suitable for training the LLM. Chatbot Development: Develop a ...

  €137 (Avg Bid)
  €137 Ortalama Teklif
  24 teklifler