Oscommerce display list products işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  348,772 oscommerce display list products iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Screenger Display Cleaner Project Projede tercihen, Türkiye’den veya Türkçe konuşabilen mühendislerle çalışmak istiyoruz. We prefer to work with engineers who speak Turkish on the project. Her yeni modelle birlikte otomobil iç mekanları daha da dijitalleşiyor ve gelişmiş kullanıcı deneyimi tasarımı ile dokunmatik ekran boyutları artıyor. Dokunmatik ekranları temiz tutmak, artan hijyen ihtiyacıyla birlikte daha önemli hale geliyor. Screenger, tasarımı ile temizlik sürecini kolaylaştırmayı ve hatta bu sıkıcı deneyimi cazip hale getirmeyi amaçlayan uluslararası patentli bir projedir. Proje için, görsellerdeki kabuk tasarımıyla uyumlu mekanik proje tasarlayacağız. Karmaşık olmayan, basit ve uzun dönemde...

  €326 (Avg Bid)
  €326 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Yeni nesil otomobillerde yer alan geniş yüzeyli dokunmatik ekranlar temizlemek için patentli bir ürün projesi üzerinde çalışıyoruz. Ürünün mekanik projesini tasarlayarak üretime en uygun hale getirebilecek mühendis arkadaşa ihtiyacımız var.

  €868 (Avg Bid)
  €868 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  mikroişlemciler de buton kontrolü 7 segment display ve matris display ile ilgili ufak örnekler

  €9 (Avg Bid)
  €9 Ortalama Teklif
  3 teklifler
  angular Api Bitti left

  Angular Rest Api display data in grid

  €32 (Avg Bid)
  €32 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Merhaba; Bizim istediğimiz program az işlevli olacaktır. *İhracat yaptığımız ürünlerin resimli girişi yapılacak *Liste hazırlama butonuna basıldığında sürükle bırak ile ürünler hazırlanabilecek *tüm liste excel e export edilebilecek. Bunlar ana başlıklar . Genel algoritma anlaşma sonrası paylaşılacaktır.

  €147 (Avg Bid)
  €147 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  joomla breezing form select list and google dokumanlara transfer işim var çok kısa yardımcı olmak isterseniz

  €87 (Avg Bid)
  €87 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  joomla breezing form select list and google dokumanlara transfer işim var çok kısa yardımcı olmak isterseniz

  €9 (Avg Bid)
  €9 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  Web Hosting Bitti left

  Windows Server 2012 kullanıyorum.. IIS problem yaşıyorum.. bir ip ile http port açtım ancak koyduğum sayfaları veya domaini gösteremiyorum.. örneğin .php uzantılı dosya koyuyorum onu da kabul etmiyor.. ayrıca ip adresimi domain olarak değiştirmek isityorum ancak onu da kabul etmiyor.. I am using windows server 2012.. my problem is iis that i can not display my iis my files what i add into the domain file.. for example i wanna show .php files but it does not accept..

  €9 / hr (Avg Bid)
  €9 / hr Ortalama Teklif
  6 teklifler

  I will accept proposals only from native or native-like speakers of Turkish. Asagıdaki linkte Turkiye Buyuk Millet Meclisi'nin tum yasama donemleri ve Cumhuriyet Senatolarindaki temsilcilerin isim listeleri bulunuyor. Sizden istenen her linke tiklayip her meclis yasama donemi icin bir excel dosyasi olusturmaniz ve vekillerin isimlerini burada listelemeniz. :TBMM_milletvekili_listeleri Toplamda 26 tane TBMM, 3 Cumhuriyet Senatosu, ve 2 Danisma ve Temsilciler meclisi olmak uzere 31 adet Excel dosyasi olusturacaksiniz. Her dosya ayni formatta olup su sutunlara sahip olmali: YASAMA YILI BASLANGIC | YASAMA YILI BITIS | ISIM | SIYASI PARTI | SECIM BOLGESI Eger siyasi parti ve secim bolgesi yoksa bos birakilabilir. Yasama yili baslangic ve bitis ayni d...

  €18 / hr (Avg Bid)
  €18 / hr Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Asagıdaki linkte Turkiye Buyuk Millet Meclisi'nin tum yasama donemleri ve Cumhuriyet Senatolarindaki temsilcilerin isim listeleri bulunuyor. Sizden istenen her linke tiklayip her meclis yasama donemi icin bir excel dosyasi olusturmaniz ve vekillerin isimlerini burada listelemeniz. :TBMM_milletvekili_listeleri Toplamda 26 tane TBMM, 3 Cumhuriyet Senatosu, ve 2 Danisma ve Temsilciler meclisi olmak uzere 31 adet Excel dosyasi olusturacaksiniz. Her dosya ayni formatta olup su sutunlara sahip olmali: YASAMA YILI BASLANGIC | YASAMA YILI BITIS | ISIM | SIYASI PARTI | SECIM BOLGESI Eger siyasi parti ve secim bolgesi yoksa bos birakilabilir. Onemli not: Turkce karakterlerin dogru kopyalandigina emin olun.

  €15 / hr (Avg Bid)
  €15 / hr Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Kelime anlamıyla Tavsiye motoru olan recommendation engine projesinin temel amacı; bütün e-ticaret şirketlerinin sahip oldukları web sitelerinde kullanılabilecek ve temel olarak müşteri davranışlarına göre potansiyel müşterilere en uygun ürünleri widgetlar,display bannerlar ve e-mailing kanallarıyla müşteriye sunan bir sistem yaratmaktadır. Bu sistem sayesinde artan dönüşüm oranları e-ticaret sitelerinin ciro ve karlılıklarını arttıracak, dijital pazarlama maliyetlerini düşürecek, dip toplamda ise müşterilere öncelikle interaktif ve gelişkin bir yapıda ise kişiselleştirilmiş bir alışveriş deneyimi sunacaktır.

  €2 - €7 / hr
  €2 - €7 / hr
  0 teklifler

  iPhone'da telefonda yüklü aplikasyon listesini alan phonagap için bir plugin arıyorum. Aynısının android versiyonuna da ihtiyacım olacak. I am looking for a phonegap plugin for ios and android to get list of installed apps in the phone.

  €691 (Avg Bid)
  €691 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Belirli bir prefixle ayrıştırılmış belirli bir IP den H323 ve/veya SIP protokollerinden gelen toplu çağrıları elemek için whitelist ve blacklist yazılımının oluşturulması. Whitelist ve blacklist te bulk ve/veya tek tek data girişi için kullanıcı ara yüzü oluşturulması. Filitreden geçen trafiği tekrar ilgili prefix ile belirli bir IP ye yönlendirilmesi.

  €492 (Avg Bid)
  €492 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Belirli bir prefixle ayrıştırılmış belirli bir IP den H323 ve/veya SIP protokollerinden gelen toplu çağrıları elemek için whitelist ve blacklist yazılımının oluşturulması. Whitelist ve blacklist te bulk ve/veya tek tek data girişi için kullanıcı ara yüzü oluşturulması. Filitreden geçen trafiği tekrar ilgili prefix ile belirli bir IP ye yönlendirilmesi.

  €1128 (Avg Bid)
  €1128 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Bluetooth 4.0 ile cihazdan yolladığımız data alınacak. ekrana değer yazdıralacak geçmi veriler tarihler tutulacak. aynı veriler server a gönderilecek arka planda. server kodları hazır. Get data from device with bluetooth 4.0. write data to display with date. send that data to server. but server php code is ready.

  €1835 (Avg Bid)
  €1835 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  4 adet 8x8 Dot matrix display picf877a dil ccs devre ısıs ile 0-9999 ileri geri sayıcı , istenen sürelerde sayma engelleme engelleme sürelerini hafızaya alma

  €27 - €222
  €27 - €222
  0 teklifler

  4 adet 8x8 Dot matrix display picf877a dil ccs devre ısıs ile 0-9999 ileri geri sayıcı , istenen sürelerde sayma engelleme engelleme sürelerini hafızaya alma

  €122 (Avg Bid)
  €122 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  İç içe link list yapılacak. Örneğin bir link list var elimizde 1-2-3-4-5 serideki her sayıya ayrı bir link list bağlı olduğunu düşünün.(Sadece bir örnek anlaşılması için) Genel itibariyle bu listenin kendi içinde basit tanımları ilgili herşeyi bulabileceğiniz ilgili dökümanı paylaşıyorum. En basit yoluyla karmaşıklaşmadan %90-100 aralığında çalışan bir proje teslimine fitim :) Bu arada döküman ingilizcedir. Önemli not:Array değil link list ile yapılacak... Son teslim tarihi 17 Ekim 2014

  €64 (Avg Bid)
  €64 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Anbindund Paypal Express OSCommerce

  €751 (Avg Bid)
  €751 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  I need to urgently get done a website like website would be a kind of video sharing website. Features: Looks and functionality should be same a Facebook like,comment and shares. An admin panel where i can embed videos from youtube, display ads(Two slots for ad code) and select the categories. I need it to be done at a minimum price Selam bu projenin aynısından yaptırmak istiyorum daha önce siz 88 USD önermissiniz. Şu an bu projeyi baskasına sunmadım. Bu projenin HTML kısımını size vermek sureti ile kaç günde teslim edersiniz. Proje ile ilgili domain ve hosting kısmı da tamam. Sadece kodlanması ve admin kısmının yapılması gerekecek. Kodlamanın php olmasını istilorum MYadmin Mysql gereken tüm bilgileri size sağlayacağım. Bu projeyi yapabilirmisiniz..

  €78 - €78
  €78 - €78
  0 teklifler

  ...Affilate placement and seo friendly website with a nice design to be made the necessary configurations, the system structure is simple and can be installed in 4-5 days. Design is very important, however, we need to structure the admin site. 10 should be a place at the top banner, banners, admin section of the site will be entered also discounts for hotels in the middle and at the bottom of the display determined to be inputs such as daily room rate, certain parts must banners. facebook & twitter to be member of the site with the information and advertising on the site, e-mail should be sent to people who are members of in short, one must be very careful in two parts, especially part of the design and admin Project Details in detail in the project will give to friends. ...

  €9 / hr (Avg Bid)
  €9 / hr Ortalama Teklif
  4 teklifler

  we are a pro stage lighting facotry , and we want to build a pro verison of commercial invoice and packing list , please find the logo in attachment and the currecnt format we use, we want the invoice and packing list in line with logo , and make it looks very professional.

  €53 (Avg Bid)
  €53 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Hi Fatema I'm opening it again

  €71 (Avg Bid)
  €71 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I need to complete the code for cases 3 and 4 and I can be done with everything. I have written code for a menu-driven doctor's appointment list, but I can't really work anymore because I am burned out. It's due today.

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  ...Please read the following specifications carefully and make sure you understand the requirements, or else you will be banned from this project. The basic window of the app should display a list of all orders that have a status of processing. The list must have the following columns. Date/ time of order, Customer name, Customer Address, order total. Each order should also have two buttons. PRINT. COMPLETE. Print will print order details and Complete will change the status of the order to Complete. The application should also constantly check new orders with status. of Processing When a new order is placed, it will display a popup window showing the order's details, it will make a notification sound. The window should also have a PRINT button that wil...

  €186 (Avg Bid)
  €186 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Hello, I need the following changes for - Change network from Ethereum to BSC (Binance Smart Chain) - Show warning if connected to wrong network - Show BSC balance next to address Read from a contract and display it on website: Example contract: On main page: - Show getBalance from connected address (no button, display on load) - Button to write test() function to the smart contract above

  €126 (Avg Bid)
  €126 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Hello! I need is a cloud-based word processor with the following features. I'm wondering if you could help. 1. A countdown time...countdown timer at the top of the UI which can be set, paused, stopped, and reset) 2. Bold, Italic, Underline, Heading, and Paragraph formatting (very basic) 3. Hitting "enter" creates a new paragraph and line and locks the previous line (can only be unlocked for changes after the countdown timer finishes or is stopped) 4. A word count beneath the countdown timer at the top of the page (which can also display a progress bar if the user defines a wordcount goal). 5. A button to save and load files in RTF format so that formatting is maintained. 6. Light mode, warm mode, and dark mode. It's not exactly a very robust program. Let me know...

  €140 (Avg Bid)
  €140 Ortalama Teklif
  3 teklifler
  project number 4 6 gün left

  ...Item transactions should be added to the file when a new purchase is made. This should include the account number, customer name, item sku, quantity purchased, total cost, discount amount, tax amount, and the total of the transaction. Three incorrect attempts at entering the username and password will end the program. 1 – Purchase an item (make a new purchase) 2 – View all items (list all items available) 3 – Get an estimate (estimate the cost for purchasing an item) 4 – Update Account (update the user information) 5 – Log Out (exit/end the program) Each of the 4 transactions should be defined in its own function. At the end you should have a minimum of 5 functions (including main). You may define additional functions as you see fit. The customer ...

  €120 (Avg Bid)
  €120 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  I need someone to follow the references instruction provided in this link: I also attached the references list that needs to follow the instruction above

  €15 (Avg Bid)
  €15 Ortalama Teklif
  27 teklifler

  Hello, I am looking for a freelancer, that can help in creating, translating and categorising an excel sheet with 200 products. The languages are english and portuguese. In this project you will to research a list of given products and add the needed details to the excel sheet. I need reliable and efficient work, Many thanks, Amanda

  €126 (Avg Bid)
  €126 Ortalama Teklif
  34 teklifler

  2500 ASIN in amazon with variations need to be created in a new Etsy store

  €134 (Avg Bid)
  €134 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  2500 ASIN in Amazon with variations need to be created in a new Etsy store

  €379 (Avg Bid)
  €379 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  2500 ASIN in amazon with variations need to be created in a new Etsy store

  €466 (Avg Bid)
  €466 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  2500 ASIN in amazon with variations need to be created in a new Etsy store

  €144 (Avg Bid)
  €144 Ortalama Teklif
  41 teklifler

  ...BrandsGateway Dropshipping " this has 10000 Poducts and is my mainsupplier. This one has a connection to the categories. So my Categories are structured like the suppliers structure. This is a very cool way and uses the type of collection where you fill in products manually. the second supplier brandsync has ca. 3-4000 (0 are imported right now)Products but it needs to have collection with tag sorting . till now, no expert found a way to combine those, so that i have one menupoint like for example jackets (Jacken) and both supplier products of this category where listed on collection page. maybe you find a way to integrate both somehow. 2. Product texts are the main Problem . They are not very good translated to german and in weird formats. i made a ref fi...

  €144 (Avg Bid)
  €144 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  I've enabled a sitewide discount on our store and now the prices are showing an extra decimal point when I select the "Dated" variant on all of our Travel Token products. It is showing too many digits (e.g. $5.600) Also when I now add a monogram, a weird $NaN appears instead of the price on the cart pop up. Can you please help?

  €35 (Avg Bid)
  €35 Ortalama Teklif
  22 teklifler

  I want to control a curve led display via bluetooth. I need this circuit powered without connected to any computer etc. so I need batteries or a charger too. I prefer microcontrollers rather than boards for a cost efficient design. No coding needed. Only the circuit design with proper components, a bom list and a report of why you chose those components is asked. I can give the required info of the curve LED in chat. Please ask me for it in your bid.

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  We have bulk genuine email ids list with us and we want to sell those emails who really need emails for their company purposes.

  €884 (Avg Bid)
  €884 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  We need a Woocommerce Plugin that interacts with Prepaidforge. -Display prepaidforge product on our store. -We want to deliver CODE automatically over prepaidforge API after receiving customer payments. Means User orders for example Amazon GiftCard, pays, after payment received, gets automatically ordered from Prepaidforge & delivered. In case of no funds on prepaidforge, the Order will be on the waiting list and delivered after top up of prepaidforge. Also, we should be able to Bundle certain Products. This means instead of having xxx Products for Amazon, you can select the country of gift card & amount on the same page, 1 product but multiple variations. Everything is fully automated, with email delivery...

  €517 (Avg Bid)
  €517 Ortalama Teklif
  34 teklifler

  I require a list of UK B2B businesses with the following: Name of contact eg director (preferred) Business email address (required)

  €96 (Avg Bid)
  €96 Ortalama Teklif
  59 teklifler

  ...BrandsGateway Dropshipping " this has 10000 Poducts and is my mainsupplier. This one has a connection to the categories. So my Categories are structured like the suppliers structure. This is a very cool way and uses the type of collection where you fill in products manually. the second supplier brandsync has ca. 3-4000 (0 are imported right now)Products but it needs to have collection with tag sorting . till now, no expert found a way to combine those, so that i have one menupoint like for example jackets (Jacken) and both supplier products of this category where listed on collection page. maybe you find a way to integrate both somehow. 2. Product texts are the main Problem . They are not very good translated to german and in weird formats. i made a ref fi...

  €217 (Avg Bid)
  €217 Ortalama Teklif
  29 teklifler

  Hi, You are required to write a secure code in Codeigniter that will fetch and display the following information on my website: 1. Instagram posts (With Load More button) 2. Facebook Page Posts (With Load More button) 3. Google My business Posts 4. Google Reviews

  €11 (Avg Bid)
  €11 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  PRODUCTS DATA SCRAPPING FROM ECOMMERCE WEBSITE

  €92 (Avg Bid)
  €92 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Hi Tushar C., I noticed your profile and would like to offer you my project. We can discuss any details over chat.

  €17 (Avg Bid)
  €17 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  We need someone to reply topic on Reddit. Please let me know if you are an expert in: · Computers Monitors · LCD Display

  €9 / hr (Avg Bid)
  €9 / hr Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Need a implementation for educational mini project . Statement- Suggest a top 5 products of given category based on - User order history - Users vanished carts - Wishlist Can use any algorithm but also need some explanation about why used algorithm is useful than existing other algorithms Language- Java [preferred] or python Database - Any Frontend - Any or postman is also fine

  €117 (Avg Bid)
  €117 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Need to get data from json files and display on mobile screen in Android

  €43 (Avg Bid)
  €43 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  I am looking for a suitable candidate and firm who is knowledgeable that is able to display the ability to tell me how the entire architecture and process as well as development studio for unity 3d using MARS and AR foundation.

  €323 (Avg Bid)
  €323 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Looking for someone to guide me through (probably 30min to 1 hour session teamviewer) to set up Google Dynamic Re-marketing for my ecommerce website, I want to make audience who visited my website in the past 14 days to be able to see my ads where-ever they go and the product that display to them via ad are the one they have clicked and browse before. I have activated google tag manager, google merchant centre, google ad account

  €72 (Avg Bid)
  €72 Ortalama Teklif
  5 teklifler