Oscommerce supplier purchase order işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  497,373 oscommerce supplier purchase order iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Ben Kanada da bir restaurant işletmecisiyim . Delivery için bir uygulamaya ihtiyacım var. Sistem iki ara yüzlü olmalı , Birincisi yönetim için Şoför profili açmak Sipariş icin görev kurmak ( adresi ve sipariş numarasıyla ) Şoförlere mesaj yollamak . Şoförlerin güncel güzergahlarını canlı olarak takip etmek . Şoför i...tamamlanması onaylanmalı Çoklu sipariş kabullerinde sistemin en yakından uzağa doğru yolculuk planlamasi ve şoföre gösterilmesi . Sipariş tamamlandığını kanıtlanması gibi etaplar olmalı Büyük ve zahmetli bir proje , Detayları Freelancer kabul edildikten sonra paylaşılacak . Teşekkürler I need to app First for manager - Create to driver profile Create to task (...

  €14 / hr (Avg Bid)
  €14 / hr Ortalama Teklif
  79 teklifler

  adli siteden toplanan kullanıcı e-maillerine gerek standart (welcome, purchase completion vs.), gerekse kural/otomasyon tabanlı e-mailing'ler uygunlaması. Görseller temin edilecektir. Klaviyo uygulaması tercih edebilir.

  €28 - €233
  €28 - €233
  0 teklifler

  adli siteden toplanan kullanici e-maillerine gerek standart (welcome, purchase completion vs.), gerekse kural/otomasyon tabanli e-mailing ler uygunlamasi. Gorseller temin edilecektir. Klaviyo uygulamasi tercih edebilir.

  CRM
  €270 (Avg Bid)
  €270 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Excelde çeşitli ebatlarda olabilen bir tablonun hücrelerinde bulunan değerlere göre bir çarpanla çarparak satır ve sütünları değere göre sıralayacak. Rank order clustering isimli bir matematiksel bir çözüm yöntemi.

  €15 (Avg Bid)
  €15 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Haskell sınavı için kısa kodlar yazılacak.İnceleme yapmanız için ders notlarımı ileteceğim kodlar bu formatta yazışim bilgilerinizi yazarsanız ücreti konuş types and typeclasses ,pattern matching,high order functions..

  €9 - €28
  €9 - €28
  0 teklifler

  Although the GPS tracking app running on the Android phone shows the GPS device correctly, the app shows the phone's location incorrectly. In order for the application to show the location information correctly, it must get the location from the google maps application, not the phone hardware. When installing the application on the phone, necessary changes should be made to ensure that the application runs in a high priority classroom and the application works without any restrictions when the phone switches to battery saving mode. Actions to be taken: 1-Fix location update error of app 2- Changing app permissions to high priority 3-Ensuring that the application is not affected by battery saving restrictions Turkish language: Android telefonda çalışan GPS izleme uygul...

  €99 (Avg Bid)
  €99 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Merhaba, Şirket tarafından adıma Udacity eğitimi tamamlandı ancak vak...teknikleriyle programı eğitmek ve verdiğimiz fotoğrafı doğru tanımlamasını sağlamak. Kabaca bu şekilde yardımcı olabilecek kişilere daha da detay verebilirim. ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ Hello there, Udacity training has been completed by the company for my name, but I cannot spare the time, so I give this job in order not to report negatively. In the project, there are flower photos that have been given us a folder. Our goal is to train the program with machine learning techniques and to ensure that it accurately identifies the photo we provide. Roughly, I can give more detail to those who can help in this way.

  €144 (Avg Bid)
  €144 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  My website which allows you to create your own currency like Bitcoin purchase and sell with wallet system can contact any of the existing admin panel customer panel etc. NOTE: I'm not looking for a freelancer. Bitcoin alım satım benzeri kendi para biriminizi oluşturup cüzdan sistemli alım satım yapmanızı saglayan web sitem mevcut admin paneli müşteri paneli vb hazır durumda isteyen olursa iletişime geçebilir. NOT : Freelancer aramıyorum PROJEMİ SATIYORUM.

  €130 (Avg Bid)
  €130 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  #teamihsanbul, iyilik için çalışan bir sosyal takımdır. Programımızın amacı, Dünya'da yaşayan tüm insanların bilimle iç içe yaşaması (beraberinde teknolojiyi, uzay programlarını, yapay z... (DİKKAT: Bu logo sadece dikkatimizi çeken bir logo örneğidir, aynısının yapılması talep edilmemektedir!) Haydi, iyilik için tasarla! (DİKKAT: Sizlere sunduğumuz bu metin Türkçe hazırlanmıştır. Çevirilerde sorun çıkmaması ve yanlış anlaşılmaması bakımından dikkatli olmanızı öneriyoruz.) (ATTENTION: This text has been prepared in Turkish. We recommend you to be careful in order to avoid problems and misunderstandings.) Bu yarışma ÖDÜL garantilidir ve istediklerimize uygun, emek verilen pro...

  €22 (Avg Bid)
  Garantili
  €22
  12 girdi

  Paribu, screen scraping icin istenilenler: Ilgili CCYler: BTC, ETH, XRP, LTC, BCH, XLM, USDT, EOS 1) Siteye () giris (2 factor authentication) 2) “Market” sekmesinden, ilgili CCYler icin “Bekleyen Satis Emirleri”ni, bizim belirtecegimiz siklikta okuma ve gonderme (Sell Order Book) 3) “Market” sekmesinden, ilgili CCYler icin “Bekleyen Alis Emirleri”ni, bizim belirtecegimiz siklikta okuma ve gonderme (Buy Order Book) 4) “Market” sekmesinden, bizim gonderecegimiz komuta istinaden, ilgili CCY icin miktar ve fiyat bilgisiyle birlikte Alis Emri girme 5) “Market” sekmesinden, bizim gonderecegimiz komuta istinaden, ilgili CCY icin miktar ve fiyat bilgisiy...

  €164 (Avg Bid)
  €164 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Merhaba sitemiz için ios ve android üzerinde çalışan uygulama yaptırtmak istiyoruz. Sitemizde pazarladığımız 50,100,250,500 liralık btckart kodlarımızı kullanıcılar uygulamamızı açarak satın alabilecekler. Güvenlik açısından kart kodları sipariş incelendikten sonra yollanacaktır. Sahibi olduğumuz mail order cihazımızdan kullanıcıların siparişlerindeki kullandıkları kredi kartı bilgilerini mail olarak almak ya da sitemiz üzerindeki bir form aracılığı tarafımıza gönderilmesi daha sonra cihaza kart bilgilerini girerek ödemeyi tahsil edip kullanıcının sipariş verdiği mail adresine BTCKART kodlarını manuel oarak yollamak istiyoruz. Uygulama İngilizce ve Türkçe olmalıdır.

  €652 (Avg Bid)
  €652 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Kullanıcıların alan adlarını yani domainlerini alıp satabilmeleri için üyelik sistemi ve admin paneli olan kullanışlı bir script kurulumu talep ediyoruz. Ödeme seçeneklerinde banka havalesi ile paypal ile offline kredi kartı mail order ile ödeme alabilme seçeneği olmalıdır.

  €214 (Avg Bid)
  €214 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Liderin altına üye tanımlama alt üyelerden komisyon tanımlama networkig gibi bir modül arıyorum.Üyeler benim ürünlerimi satacak ve komisyon kazanacaklar. İngilizcesi iyi olan bir arkadaş sanırım aşağıdaki modüllerden hangisinin benim işime yaradığını sö varsa başka modül önerisi oda olabilir. Modül 1 bir arkadaş sanırım aşağıdaki modüllerden hangisinin benim işime yaradığını sö varsa başka modül önerisi oda olabilir. Modül 1 Modül2

  €9 - €28
  €9 - €28
  0 teklifler

  Existing website will be re-design with actual programing tools. We can order new thema. Complete website sould be manage from admin panel. Two Language, Turkish and can translate the English version prior to upload.. ------------------------------------------------------------------------------------- Mevcut sitemizin güncellenerek daha iyi görsel hala getirilmesi. Ingilizce ve Turkçe Themalarla site yeniden hazırlanacak.Tüm site admin panelden yönetilebilmelidir.Ürünler, referanslar, başarı hikayeleri, güncel projeler, vs vs..

  €466 (Avg Bid)
  €466 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  ...system via credit card and paybyway (this can be discussed in terms of security and certificates to get) 2. As soon as the customer opens order, having invoice print from the printer at the restaurant (having, place to go, the customer name and the price etc. as order information) ( I can make the physical configuration of the printer) 3. The membership for the customers and this membership can be possible to make via social platforms such as Facebook, Gmail, Twitter. 4. Order status informative mail for customers when they ordered (for example: your order will be received within 45 minutes, etc.) 5. When the customers open an order: for example he orders a pizza. While he is choosing the specialties of the pizza such as S, M, L, ...

  €1271 (Avg Bid)
  €1271 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  Hello we are looking for WHMCS: Auto provisioning of VMware ESXI for vps automation delivery after completing order. Auto Server Create Auto OS Installation (Using NOC-PS) Auto Assign IP address vKVM Support Start,Stop,Restart,Suspend,Unsuspend Server Server Informations (RAM,CPU,HDD)

  €28 - €233
  €28 - €233
  0 teklifler

  TÜRKÇE Bu projede sizlere özel Facebook kapak fotoğrafı tasarımları yer alıyor. Satın alma sonunda iletişim ile detaylar belirlenecek ve tasarım tamamlanacaktır. ENGLISH In this project, you will receive private Facebook cover photo designs. Contact details at the end of your purchase will be determined and the design will be completed.

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  merhaba Tansel Kaya bey, Biz su anda ekmek uretim yapan bir firmayiz. Firmamizdaki mevcut sistem atil kalmaktadir. Bu sistemi gelistirmek program express invoice'dir (). bu sisteme gunluk uretim tablosu entegre edip siparis veya faturalari bu tablodan alinti yaparak kesmek istiyoruz. Customer--->order production table---->invoice/order Ekte excel formatindaki production tablosu vardir. Tablo gunluk siparisleri icermektedir. Buradaki degerleri bahsi gecen express invoice programina aktariyoruz. Oradan siparis veya fatura ciktisi aliyoruz. ister mevcutta kullandigimiz programa ilave edin isterseniz yepyeni bir program yapin. Bu tamamiyle size kalmis. Tarafima projeyi yapip yapamiyacaginizi bildirirseniz sevinirim. Ozer Depsen Euro

  €140 - €140
  €140 - €140
  0 teklifler

  Merhabalar, Unity 3D Projem için facebook entegrasyonu yaptıracağım. yapılacak işlemler unity için olacak ve yapılacakları altta bildirdim. temel işlemler olduğundan çok zorlayacak bir proje olduğunu zannetmiy...işlemler unity için olacak ve yapılacakları altta bildirdim. temel işlemler olduğundan çok zorlayacak bir proje olduğunu zannetmiyorum. -kullanıcının adı ve soyadını almak. -kullanıcının kendi zaman tünelinde paylaşım yapmasını sağlamak.(kullanıcı kendi isteği ile bunu yapacak. share butonu) -kullanıcının arkadaşlarına bildirim atmasını ve oyuna çağırmasını sağlamak. -oyundaki purchase sistemi yapılacak.(facebook ile satılacak ürünler ayarlanacak) ve bir kaç küçük...

  €173 (Avg Bid)
  €173 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Merhabalar, Unity 3D Projem için facebook entegrasyonu yaptıracağım. yapılacak işlemler unity için olacak ve yapılacakları altta bildirdim. temel işlemler olduğundan çok zorlayacak bir proje olduğunu zannetmiy...işlemler unity için olacak ve yapılacakları altta bildirdim. temel işlemler olduğundan çok zorlayacak bir proje olduğunu zannetmiyorum. -kullanıcının adı ve soyadını almak. -kullanıcının kendi zaman tünelinde paylaşım yapmasını sağlamak.(kullanıcı kendi isteği ile bunu yapacak. share butonu) -kullanıcının arkadaşlarına bildirim atmasını ve oyuna çağırmasını sağlamak. -oyundaki purchase sistemi yapılacak.(facebook ile satılacak ürünler ayarlanacak) ve bir kaç küçük...

  €203 (Avg Bid)
  €203 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  ...Ltd is traditionally a manufacturer who supplies to the building and construction industry. We have great exposure with our current website, getting approx. 2000 hits per month. We wish to transition to supply and delivery of handrail and balustrade componentry via a shopping cart. We are in the process of updating our website and have commissioned our website designer. We have the approval of supplier companies to use their products and catalogues to start a profile of products suitable for distribution, further we have our own custom fabricated products to add to this portfolio. We have a staff member whom is going on maternity leave very shortly. She has been working through, in conjunction with our website designer, the functionality and structure of the website shopping c...

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Anbindund Paypal Express OSCommerce

  €790 (Avg Bid)
  €790 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  tarzında bir siteye ihtiyacım var bire bir aynısını istemiyorum detayları daha sonra konuşuruz.

  €766 (Avg Bid)
  €766 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  Webpage in react.js, preferably framework or similar, in native js or typescript. 1. Main page - Header, Menu, at least one dropdown child menu (sub level) - body with 3-4 prepared standard sections - footer 2. Product page with cards for few items 3. Contact/Order form

  €133 (Avg Bid)
  €133 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  We are getting data from API in JSON format. We need to collect data from two queries: $messages = $twilio->messages ->read([ "from" => $from, "to" => $to, ], 100 ); $messages2 = $twilio->messages ->read([ ... ], 100 ); $messages2 = $twilio->messages ->read([ "to" => $from, "from" => $to, ], 100 ); Once we get the data we wa...

  €34 (Avg Bid)
  €34 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  I need a table of cases, table of legislation, table of rules and a bibliography for a law book I am writing. The tables need to be created by extracting the items from the footnotes to the chapters and putting them into the attached list of tables in alphabetical order. It takes about 3-4 hours to do each chapter and I have 9 chapters to do. I think it would be advisable to have some law background to know the different between cases, legislation, rules, and books/articles. Other than than it is just copy pasting.

  €251 (Avg Bid)
  €251 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Looking Order Booking Software which works in Android, Web and Access Database simultaneously. Current devoloped application is running in Microsoft Access Database level hence i m looking to create a platform which enable trough Android phone/Tab and Web

  €358 (Avg Bid)
  €358 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  Task is about find duplicate values ignoring unuseful data and sort the result in an ascending order Afterwards an additional syntax will look for another value

  €26 (Avg Bid)
  €26 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  ...skilled, honest, "fast" WordPress developer to implement new features, optimize performance, and fix reported errors. You will be responsible for both back-end and front-end development including the implementation of plugins as well as site integration and security updates. **We are looking for developers who like to ship things quickly. A Developer who is able to come up with creative solutions in order to ship things fast without breaking things** This developer needs to be very reliable, available, and fast. Including notifying us in advance before going on vacations or trips, having consistent internet, and providing us daily updates on tasks that are being worked on. You will also need to work during off-hours or overtime to address urgent issues and projects. ...

  €36 / hr (Avg Bid)
  €36 / hr Ortalama Teklif
  56 teklifler

  Retailers use ecommerce websites to draw in additional sales or to provide valuable product research. Every year, more consumers research and purchase products online. The result is that ecommerce is no longer a novelty, it has become a business necessity.

  €37 (Avg Bid)
  €37 Ortalama Teklif
  26 teklifler

  I have an app idea and I want a designer to design the pages: customer registration (4 or 5 pages) Order process ( 3 pages) Payment options ( 2 pages) I can share a sample app that I want similar design Download CAREEM app I want similar pages

  €113 (Avg Bid)
  €113 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  Create case studies using reports of our associate Partners Use standardised structure to point out our USP, added value and special technics for each case study. Use standardised structure of story telling. We need the case studies from different Partners, from different Mandates, different industries and tasks lined up the same structure and kind. In order to paint a bigger picture while recepients are reading different case studies. Maximum words each case study: 400 plain text Fix budged US 50 each

  €621 (Avg Bid)
  €621 Ortalama Teklif
  42 teklifler

  Hello everyone, We have a startup in the medical field and we need a business plan that answers a number of questions. This business plan is super critical and important in order to obtain grants and fundraising for the project. We are looking for someone with many years of experience who understands the field who can prepare for us the business plan that answers the obvious questions of investors. Whoever chooses will have to sign the NDA for reasons of confidentiality of the project

  €96 (Avg Bid)
  Gizlilik Anlaşması
  €96 Ortalama Teklif
  34 teklifler

  Hello, I have a LiveScore website but the fixtures are not in an alphabetical order, so I need a good developer with football API knowledge to sort the fixtures alphabetical.

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  We are a European High Quality Manufacturer of metal parts using CNC technology for manufacturing parts for: - hydraulics - turbonachinery - automotive - pharmacy - oil & gas We machine the raw material in any design as per the client drawing , respect the client drawing cleareces and details. ... We machine the raw material in any design as per the client drawing , respect the client drawing cleareces and details. We are looking for a freelancer representative in the each of the following countries: - UK - FRANCE - BELGIUM - NETHERLAND - NORWAY - FINLAND - DENMARK - GERMANY - ITALY The freelancer will act as our own representation and will market our services in his area. For any order which will come from his client freelancer will get 5% offering a good and constant re...

  €50 - €100 / hr
  €50 - €100 / hr
  0 teklifler

  ...plaftform to get point collection when spend at our partnership shop 2. user also can refer their friend to get more point when their friend spend 3. point can convert to cash for withdrawal (20% tax ) member profile have - point example 1: Spend RM 1000 in Stareast, you get 1000 points - Spend ratio 1x (can set by admin) - member benefit: member get extra one pcs of image of any package you purchase - downline benefit : bla bla bla example 2: Spend RM 200 at grocery, you get 1000 points, so get RM 50 (discount 25%) - Spend ratio is 5x (can set by admin) - member Benefit : bla bla bla - downline benefit : bla bla bla How user collect point user app click to show qr code. merchant fill in amount, reference id, and scan user’s qr code. done ———&m...

  €13 / hr (Avg Bid)
  €13 / hr Ortalama Teklif
  11 teklifler

  We require an experienced construction administrator to assist our firm with live residential projects in Australia. Scope of works: -Apply for and manage building permits -Liaise with project consultants for RFI management -Liaise with council for approvals -Manage project procurement, including quote review, scope set out and order letting -Project scheduling -General correspondence and any other daily ad hoc tasks Preferred candidate should possess the following: -Minimum 5 years industry experience (preferably with Australian residential projects) -Ability to read and interpret plans, engineering and specifications -Understanding of architectural, structural and civil engineering practices -Excellent oral and written communication -Effective time management and planning ...

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Responsive Thing : - upload categories in 3 pieces : ht... - upload categories in 3 pieces : - Sometimes Shows Sql Error : - Replicate existing payment Gatway: - Replicate purchase contacs to other page. Fix Rearrange : Display mail in Arabic ! - Correct sending mail template.

  €77 (Avg Bid)
  €77 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Supplier Researcher Needed We seek American/Canadian/Peruvian (not Asia) manufacturers who could work with us on a revamped filled "puffy" vest to be sold mostly in the USA and Western market. The filling for this vest is ALPACA (our niche) and we can provide that material for production of the vest. Please see attached images for an idea of the general style of vests we seek. Not this exact style but related. We wish for you to find us contacts that you have "vetted" as being able to produce these vests of around 500-1000 for the first run. So not just a list of google results. You will contact these sources, describe the item desired and follow through to get rates, MOQ, production times and any other requirements.

  €322 (Avg Bid)
  €322 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  Choose a corporation. You are to assume the role of the Supply Chain strategy officer for the corporation, and do the rest of the parts, as if, working in that capacity. Name and Introduction of the corporation. Introduction should include a. define the business, b. corporation’s value proposition, and c. revenue model. Define the products/services. Define your customers. Supplier development and relations Ethics and sustainability Demand forecasting and its usages Develop an Enterprise Resource Planning System for the corporation. Inventory Management in the context of the corporation Uses and applications of Six Sigma in the corporation. Role of transportation Customer Relationship Management Global Location analysis Supply chain management and services Supply cha...

  €76 (Avg Bid)
  €76 Ortalama Teklif
  42 teklifler

  ...to make a client portal, where clients can send requests using order forms, which turns into tickets in the admin/team side UI which is then sent to task group for listed employees (as per location and type of employee). Tasks and listed open in task group, where employee can accept the task itself or share it to other registered employee of the same group. Each task has multiple milestones, which as completed, shall be manually updated by employee (to whom the task is assigned) and auto updated in system for client. Post completion of task, the ticket can be closed by billing team. 3 basic user interfaces: Admin/ customer support team - ticket managemen Employees - accept/share tasks in Task lobby Client- place order using order forms All 3 shall have stats rep...

  €181 (Avg Bid)
  €181 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  ...products within medium to smaller-sized economies as well. These economies may have effective, innovative countermeasures to cope with climate and environmental changes which can be shared with the rest of the world. Conversely, they may experience insurmountable difficulties that require international help.   We are organizing an all-star volunteer team to go to medium to small-sized countries in order to:        - understand their experiences in dealing with climate challenges and environmental protection,        - discover local challenges,        - introduce advanced meteorological policies and environmental protection measures of the United States and other advanced countries....

  €833 (Avg Bid)
  €833 Ortalama Teklif
  36 teklifler

  ...proper axis labels (no extraneous 3-D effects please). Do not use light colors (yellow, light green, or pink) in your figures, they do not show up well when projected. Indicate the results of the statistical tests on the slides by including p- values (or asterisks/letters that indicate the significance level) on the same slides with the graphs. If you have multiple results, state them in a logical order. (5 points – good graphs are a big part of this!) Implications and Conclusions (typically 2-3 slides). Correctly interpret your results. Constructively address sources of error and methodological difficulties. Place your results in context and draw implications from them. (4 points) Acknowledgments (1 slide). Thank anyone who provided advice or assistance. Verbally t...

  €93 (Avg Bid)
  €93
  2 girdi

  R set : biopsy dataset from the MASS package. IMPORTANT NOTE: There is a function called select in both MASS and tidyverse. In order to make sure that select() works as you intend (to select columns from a tibble), load the MASS library BEFORE you load the tidyverse libraries. Here is an example: library(MASS) library(tidyverse) library(class) library(randomForest) If you continue to have issues, use dplyr::select() instead of just typing select(). Project: Review the dataset documentation and describe the dataset in your own words. Prepare your data: Save to a variable as a tibble. Remove the ID variable. Drop rows that have any NA values using the function drop_na(). Split the data into a training set and a testing set, using 80% of the records for the training set and 20% f...

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Work From Home (Video editing) Job Description •We are looking for a talented video editor to assemble recorded wedding or event footage into a finished project that matches company's vision and is suitable for broadcasting. •Should have your own Pc or laptop to edit Footages. •Ultimately, as a video editor, you should be able to bring sight and sound together in order to tell a wedding story. Responsibilities: •Trim footage segments and put together the sequence of the film. •Input music, dialogues, graphics and effects. •Create rough and final cuts. •Ensure logical sequencing and smooth running. •Consult with stakeholders from production to post-production process. •Continuously discover and implement new editing...

  €48 (Avg Bid)
  €48 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  1) We need one how to order banner example uploaded. with our company aesthetic to put on landing page. 2) We need banners made for holiday promotions. These will be put into the banner slider on the main page. Here are the following holidays. All banners must include our logo, our mascot in different seasonal clothing and theme of banner is the holiday. The holidays: New Years Easter Monday Victoria Day Canada Day Civic Holiday Thanksgiving Christmas Halloween St Patricks Day Good Friday 420 Cyber Sale

  €93 (Avg Bid)
  €93 Ortalama Teklif
  134 teklifler

  Hi, we need please someone who understand and speak very well english or french for creating and provide animation of for 4 videos with high resolution in this order : video of sea with fish like sardines bench + video of agriculture + video of containers in a port + video refinery of petrol for my website to be put in homepage in wordpress

  €116 (Avg Bid)
  €116 Ortalama Teklif
  24 teklifler

  ...11. Field for additional information such as case description. 12. Add up to 10 images. 13. Notification by mail or sms about the arrival of offers on the site and how to get more offers for transportation (notice that the cost of the sms message is borne by the recipient.) (Figure 7.8) 14. Calendar and choosing whether to send in a week or two weeks or soon (Figure 9) 15. Auction in reverse order such as Shiply or Uship. 16. Automatic report creation. 17. Bid calculator for carriers to calculate their net earnings after our fees (see Uship). 18. Check messages to avoid customers and providers sharing any contact information. 19. Google Maps API Integration. 20. Ability of the carrier to change the type of service charge to the customer. 21. Offer to maintain the site f...

  €1330 (Avg Bid)
  €1330 Ortalama Teklif
  89 teklifler

  My property suffered property damage during the construction period from December 2020 through October 2021. The company that owns the adjacent property in construction refuses to do a full assessment of the extent of the damage they caused after they were issued a STOP-WORK order in February 2021 during the construction activities from December 2020 through February 2021. Furthermore, the STOP-WORK order was lifted after they paid fines and only did minimum patchwork to fix the external damage to restore the deck and the neighbor's HVAC. They continued working; at times past 7 pm during the week and on Saturdays. They even worked on July 4th during the holiday in which the police were called. Construction was disrupted in October 2021, however, I am not clear if...

  €105 (Avg Bid)
  €105 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  I have a project for connecting haptic device in a virtual environment using CHAI3D library. I will be stimulating the feeling of touching different objects through giving different feedback on click. I only need to write on this project and the practical part is already done. For the writing it needs t...environment using CHAI3D library. I will be stimulating the feeling of touching different objects through giving different feedback on click. I only need to write on this project and the practical part is already done. For the writing it needs to be plagiarism free. The aim of this work is to provide a graphical/haptic environment using CHAI3D and a graphical display model (Touch from 3D systems) in order to simulate different material textures and their feeling through the haptic ...

  €283 (Avg Bid)
  €283 Ortalama Teklif
  54 teklifler