Peoplesoft writing file using file layout işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  884,430 peoplesoft writing file using file layout iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  exe dosyalarını serveri bozmadan jpg yapabilsin.

  €942 (Avg Bid)
  €942 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Merhaba, Umarim iyisinizdir. Proje bazli calisacagimiz , icerik ureten arkadaslara ihtiyacimiz blunuyor. Surekli projeler icin , lutfen iletisime geciniz. Tesekkurler, Volkan NOTE : ONLY TURKISH CITIZENS

  €14 (Avg Bid)
  €14 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  ...galeri ile uyumlu olmasına - Görsel alt başlık gözüksün ve gözükmesin - Son görsel geçişinden sonra konuya geri dönülmesi - ok yönü açılıp kapatılabilmesi - görsel sıra numarası açılıp kapatılabilmesi Shaifa tema için temiz kod ile yazacak diğer kodları etkilemeyecek şekilde iş yapacak arkadaşlar aramaktayız. ileri seviyede olan arkadaşlara farklı büyük projelerde sunulacaktır. EN: - Image and Ad layout How to show the image and ad section on a single page (visual bottom, top, right, left) ... The area where we can put the ad codes - Inter visual advertisement broadcast on-off - Responsive compatible - Gallery Paging color (Unlimited color) - Compatible with the visual gallery - Vi...

  €73 (Avg Bid)
  €73 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Java war dosyasını maven projesine dönüştürülmesi gerekiyor. Sistem web tabanlı. İşlem için uzak bağlantı ile bilgisayarıma bağlanıp eclipse üzerinden yapılması gerekmekte. Bilen için 5-10 dk'lık bir işlem. Java war file needs to be converted to maven project. The system is web based. For the process, it has to be connected to my computer with a remote connection and done via eclipse. It takes 5-10 minutes for those who know.

  €26 (Avg Bid)
  €26 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  ... We are looking for friends who care about business discipline and getting the job done on time. You can get pretty good earnings in the long term. If you think you are suitable for this job, you can reach us by sending a message showing the works, references or projects with a short motivation letter. we plan to end the process in a short time. We'd love to see your CVs, your motivational writing and what you do. Mastering PHP, javascript, jquery programming languages, Experienced in Mysql database, Experienced in XML, JSON web services issues, Knowledgeable about html5, css3, responsive design, Wordpress and amp, Be able to work with an SEO focus....

  €533 (Avg Bid)
  €533 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Akademik bir araştırma için gereken reklam layoutlarını tasarlayacak bir illüstratör / grafik tasarımcı arıyorum. Aynı reklam layout'unun farklı hayvan illüstrasyonları ve başlıklarla 10 versiyonunun oluşturulması gerekiyor.

  €100 (Avg Bid)
  €100 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Hello, We have an online course project. We want a lesson page which supports webrtc, real time whiteboard and also some other features. The features are; - Real Time - Adding pictures and updating the position and shape of these images - Adding files - Writing with different fonts and colors - Drawing with the mouse on the board, drawing types (thick thin silky gold polishing) - Ability to authorize students for writing - Live video / audio sharing from the camera - Authorization of cameras of students depending on the will of the teacher, if they want, students can enable their cameras too. - Live chat box - Ability to add slides and move on them and draw on them with mouse - Setting the necessary back-end of the software with comments on how to integrate. - A box to ask qu...

  €823 (Avg Bid)
  €823 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  elimde 2 adet pcba var ve bunların sematik cizimini istiyorum.

  €481 (Avg Bid)
  €481 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  İnternetten beğendiğim Beş HTML5 oyununu indirmek ve oyunları internet bağlantım olmadan yerel diskimden çalıştırmak istiyorum. Yani oyunları ÇEVRİMDIŞI çalıştırmak için gereken tüm varlıkları ve javascriptleri indirmelisin.

  €32 (Avg Bid)
  €32 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Engilish I want freamwork structure to create modules without writing code Turkish Kod yazmadan modüller oluşturmak için freamwork yapısı istiyorum

  €3906 (Avg Bid)
  €3906 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Hello there, On Mongodb, a filtering query will be printed using aggregate. You'll certainly be giving details of mongodb function while not reaching the expert friends on mongodb aggregate queries to be printed without sacrificing performance by using aggregate.

  €183 (Avg Bid)
  €183 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler. Merhabalar, ben Aslıhan Aslan lisans öğrencisiyim iş arıyorum projenizle ilgimi çekti sizinle çalışmak istiyorum. internette cok vakit geçiriyorum , bu yüzen Haftada 40 saat çalışabilirim sizinle çalışmaktan mutluluk duyarım. proje konusunda beni bigilendirmenizi rica ederim. En kısa zaman sizden bigi bekliyorum saygılar...

  €8 / hr (Avg Bid)
  €8 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler.

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Araştırma yazarlığı Writing proposal about a researh

  €43 (Avg Bid)
  €43 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Size 20-30 tane kategori veriyor olacağım. Bu verdiğim kategorilerin herbiri için 40-50 kelimelik 25'er tane fal yazacaksınız. Örneğin 16-23 yaş arası sevgilisi olmayan kişiye göre, 24-35 yaş arası evli kişiye göre, 24-35 yaş arası özel sektör çalışanına kariyer ile alakalı.. Totalde 600 civarı 50 kelimelik fal yazmanız gerekecek her biri 40-50 kelimelik.

  €201 (Avg Bid)
  €201 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  Windows Diğer ya da belirsiz El yazısı yazıları wordde yazmaq her seyfesine 10$

  €105 (Avg Bid)
  €105 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler.

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  15 teklifler

  sitelerle alakalı yazılar içerikler hazırlamak

  €565 (Avg Bid)
  €565 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  websitemizde satışını yaptığımız AMAZON GIFT CARDS, FACEBOOK GIFT CARDS,GOOGLE PLAY GIFT CARDS,ITUNES GIFT CARDS,KARMA KOIN GIFT CARDS,LEAGUE OF LEGENDS GAME CARDS,MINECRAFT GIFT CARDS,NINTENDO WII POINTS GIFT CARDS,PLAYSTATION NETWORK GIFT CARDS ürünleri hakkında nasıl kullanılır nasıl üyelik açılır ayrı ayrı resimli ve açıklamalı makaleler yazılmalıdır. Her bir ürün makalesinde en ucuza 'dan alınabileceği mutlaka eklenmelidir.

  €87 (Avg Bid)
  €87 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Ulusal bir peynir markası için peynirli yemek tarifleri yazacak bir arkadaş arıyoruz. Her bir yazı ortalama 300 kelime ve SEO uyumlu olmalı. Makale başına 10 $ ödeme yapılacaktır ve haftada 3-5 makale yazılmasını bekliyoruz.

  €12 / hr (Avg Bid)
  €12 / hr Ortalama Teklif
  21 teklifler

  Metin yazari ariyorum, deneyimli , yaratici. Cv sini bana Mail ile gonderebilecek ve referans saglayabilecekler basvursun lutfen. Ciddi anlamda Metin yazarina ihtiyacimiz var. 230 kelimelik kisa yazi. Iki tarafta memnun kalirsa, daha yapilacak baska dosyalarda var. Yeni kurulmakta olan bir kurum icin.. Eğer, kendinizi kanitladiginiz projelere imza attıysanız , sizinle çalışmak isteriz..

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  konuşarak ve yazarak İngilizce'mi geliştirmek istiyorum

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Gittigidiyor sitesindeki mağazam için bir api yazdırmak istiyorum, 1. Gelen siparişin adres bilgilerini mail olarak gönderecek. 2. Gelen siparişin adres bilgilerini otomatik olarak yazıcıdan çıktı alacak. 3. Gelen siparişin kullanıcısına gg üzerinden önceden belirlenmiş mesaj gönderecek. 4. Kullanıcı şifre değişikliğinde api de manuel olarak şifre değiştirilebilecek. Detaylar :

  €181 (Avg Bid)
  €181 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Merhaba, Şirket için kartvizit bastırlacak ve logosnun düzeltilmesi lazım. Düzeltilecek Şirketin Logosu şudur: Benzetilmeye çalışılan logo ise şudur: Müdürün beğenisine sunulmak üzere, 3 farklı tasarım isteniyor: 1. ilk logonun üzerindeki mavi yay ikinci logodaki gibi yarısı yeşil yarısı mavi olacak (dimel yazısındaki mavi) 2. ilk logodaki üstteki mavi yayın tamamı ikinci logodaki renkteki yeşil tondan olacak 3. dimel kelimesindeki mavi ton knx logosundaki mavi ton ile aynı olacak ve üstteki şerit ise knx logosundaki tonlardaki gibi yarısı mavi yarısı yeşil olacak

  €25 (Avg Bid)
  €25 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  wav file decode ozellikleri konusulur

  €2541 (Avg Bid)
  €2541 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  SEO will be prepared for www.girisimfinans.com. When will "girişimcilik" "finans" "altın" "borsa" "Yatırım" "ekonomi" writing, will be place one month at top 5 in google

  €83 (Avg Bid)
  €83 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  selamlar , bir proje var ve projede baz php dosyalarina bakmak lazim duzenlemek lazim . cok ufak tefet bir hata soz konusu . yii framework ve php entere sekilde calisan bir sistem .

  €14 (Avg Bid)
  €14 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  WRITING TASK 1 Bitti left

  I NEED THIS WRITING IN AN HOUR TIME AROUND 1000 WORDS, CELEBRATY SHOULD BE sir alan SUGAR

  €44 (Avg Bid)
  €44 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Turkish is my native language. I also worked at my own local radio station for years. I lived in US, NY for 11 years. I have been a blogger for 8 years. Active blogger, writer, reviewer. Also completed a certificate program about medical billing in Colorado, US. Turkish article writing, editing, translations Turkish to English and English to Turkish. I'd love to work on these projects or similiar ones. Türkçe benim ana dilim. Yillarca kendim baslattigim lokal radyo istasyonunda da profesyonel konuşmacı olarak görev aldım. Amerika, New York'da 11 yıl kaldım. 8 yıldır blogumda yazıyor ve ürün tanıtımları da yapıyorum Colorado'da medikal faturalandırma üzerine bir sertifika programını başlarıyla tamamladım. Türkçe'de...

  €67 (Avg Bid)
  €67 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Anadilim Türkçe olup İngilizcem oldukça iyi derecede. Kısa/uzun vadeli çalışmalarda İngilizce / Türkçe makale yazımı, editörlüğü ve b...oldukça iyi derecede. Kısa/uzun vadeli çalışmalarda İngilizce / Türkçe makale yazımı, editörlüğü ve bu iki dil arasında İngilizce-Türkçe / Türkçe-İngilizce çeviri yapabilirim. Bu ve buna benzer projelerde temiz çalışma-temiz ödeme şartlarıyla güvenilir iş yapmak istiyorum. My English is pretty good while My native language is Turkish. For Short/long options I can do English / Turkish article writing, editing and translation of one of these languages into another Turkish-English / English-Turkish. I want to ...

  €85 (Avg Bid)
  €85 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  DOKTORA TEZİ: Gürcistan'da Yabancılara Türkçe Öğretiminde Program Geliştirme - İhtiyaç Aşaması

  €361 (Avg Bid)
  €361 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  .src ile biten bir dosya 700mb boyutunda içinde bir oyunun dosyaları var komple ve kırılması gerekli

  €240 (Avg Bid)
  €240 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  writing/creating/researching five articles for my blog on house party ideas? 400-500 words each. Each article describes and give information/guide on one idea. It has to be informal and fun, and encouraging with some author's opinion(light fun opinion) so people would want to respond/leave comments. You will need to perform some research for fun/unusual/extiting ideas. Please do not use very first borring google page for your researches, no rewriting. Could you use your life experience or something similar? I think you'll like it :) I will have more orders in the future, around 50-100 articles. Best regards.

  €26 (Avg Bid)
  €26 Ortalama Teklif
  3 teklifler
  Need conversions/guidence 6 gün left
  ONAYLI

  I have paid a professional for a premium theme and store layout. I have someone doing SEO for me. I have pro banners and icons. I believe i have great products at great prices, i ooffer free shipping store wide aswel as 30 day returns. i am getting over 150 visitors most days, sometimes upto 300ish. no one is buying? i watch screen replays of visitors and most barely stay a minute. What am i doing wrong?? " " <-- Is my store

  €81 (Avg Bid)
  €81 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  i hope to help me to calculate unity transform rotation from blender transform rotation. blender transform rotation is ZXY mode.

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  7 teklifler
  Content writer 6 gün left

  I am currently in the process of renaming my buisness and creating a website and am looking for someone to write the home page and about me section. I am a cake decorator, It would be great if the writing could sound a little bit quirky not to formal as that's not really me but at the same time I do need it to sound professional. Here is a link to my Instagram to help you see the sort of work I do - Thanks, Emma

  €79 (Avg Bid)
  €79 Ortalama Teklif
  41 teklifler

  BE NOTED ITS NOT WRITING JOB I NEED PUBLISHERS TO PUBLISH ON GIVEN LIST OF WEBSITE OR SOMETHING SIMILAR we are going to launch a new marketplace linked to blockchain and real estate on which anybody will be able to purchase a fraction of a property and get a fraction of the rent to get rental income We are looking for an article writer that will be able to publish it's article on famous high end websites: Forbes Time Bloomberg Inc Financial Times CNN etc... We also have some specific websites linked to the crypto market and blockchain like: 1. CoinDesk 2. CoinTelegraph 3. Decrypt 4. Cryptopotato 5. Blockonomi 6. BeinCrypto 7. Bitcoin Magazine 8. NewsBTC 9. CryptoBriefing 10. Bitcoinist 11. CryptoSlate 12. AMBCrypto etc.... The article should probably be around 500 words You...

  €63 (Avg Bid)
  €63 Ortalama Teklif
  3 teklifler
  Article writing 6 gün left
  ONAYLI

  Simple writing of giving words according to simple instructions.

  €309 (Avg Bid)
  €309 Ortalama Teklif
  70 teklifler

  I need a good freelancer who can translate English language to Portuguese and then add to one PDF file,if you have any of the following skills kindly drop a bid

  €537 (Avg Bid)
  €537 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  LabView- Code for FPGA to read temperatures from MLX90614 Sensor using I2C Protocol and Compact-RIO Hardware.

  €57 (Avg Bid)
  €57 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I need someone to create a python script for me that will get the data from the CSV file and post an article on WordPress. We will add the Title, URL, Catagories, Article, etc. in the CSV file and the script will fetch the articles and will post them on WordPress.

  €102 (Avg Bid)
  €102 Ortalama Teklif
  11 teklifler
  Article Contents for blog 6 gün left
  ONAYLI

  I'm looking for freelancer to write contents for my traveling website. There are few travel destinations in US. Need to write article in details about those destinations like, how to travel there, what to see, transportation & food, what to see around, where to stay... Specific topics: Travel in Houston Travel in Dallas Travel in Austin Traveling in Brazil The writing must be unique and detail. Minimum 1000 word for each article and maximum 1500 word.

  €310 (Avg Bid)
  €310 Ortalama Teklif
  87 teklifler

  **Please bid for the first 2 trial articles** I run a corporate tech blog based on WordPress, a...project is only to test the content quality and if it meets our requirements, we will provide a long-term engagement. It will be an ongoing task with 15 articles to complete in one month for the successful candidate. Please apply with at least 1 of your recent article links on related subjects above. Those who spun/copy content should not bother to apply. Also, note that this is a Technical Writing position; copywriters without working knowledge of related background should not apply. It will be better if You are experienced with the industry in question or capable of doing your research to produce great articles on your own, without our input. I am aiming to pay $10 per 1,000-word...

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  32 teklifler

  Need to create a strategy to trade on NIFTY options using TradingView. It should buy CE and PE options based on the indicator. Need to have an experience on pine script and API integration to the broker (Zerotha). Other details shall be explained when joining the project.

  €160 (Avg Bid)
  €160 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Brief ... Website amendments to 3 pages I have created through WIX. I have 3 pages of a website. I have included copy, images , logos and videos You job. .... Make each page layout neat and professional looking . I will give you my WIX website details The 3 pages that need design and layout are Home Relationship coach NDIS couselling. This is a quick and basic job as I have done all the work and just need it put into a neat layout copying my logo colours. Refer to this website as a guide if how professional I want it

  €216 (Avg Bid)
  €216 Ortalama Teklif
  65 teklifler

  Hi, We are working on a basic project. In this we use raspberry pi and camera as video source and it sends video buffers through mqtt. I want to receive the buffer and display it as video in react native.

  €120 (Avg Bid)
  €120 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Using Shopify's Dawn Template, create a store for our product launch. We have a small catalogue of just three products. We want a simple and concise website that presents visitors with graphically attractive pages 'light' on content with quick and easy click through to our shop page while offering connection with detailed content via click through to secondary pages. Seven website pages in total: HOME ABOUT FAQ SUBSCRIBE MATH SUBSCRIBE LOGIN A google document with all website content for copying and pasting into template will be provided as well as all graphic content such as logos, photographs and icons (redacted version attached). An example page for colour schemes (primary, secondary, tertiary) will also be provided. Shortlist of web designers interested in compl...

  €183 (Avg Bid)
  €183 Ortalama Teklif
  48 teklifler

  laravel zip file should be uploaded to hosting. domain connected to hosting. the payment system must be connected and associated with another payment system, api codes must be entered.

  €34 (Avg Bid)
  €34 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  We are a digital marketing agency working globally. Due to the heavy workload, we need a few freelance content writers who can work for us on a regular basis. The hired writers must have fluent/native level of English writing skills. If you can write grammatically correct and plagiarism-free content in multiple niches, you are the right person for the job. Having basic SEO knowledge will be a plus. Being a digital marketing agency, we need content written on various niches, including travel, health, pet, crypto, real estate, finance, and so on! Ideally, we want writers who can research extensively and write high-quality articles on any given niche. The initial pay will be 2.5 USD per 500 words. We will increase the rate after a few months if the writers are consistent while work...

  €4 / hr (Avg Bid)
  €4 / hr Ortalama Teklif
  17 teklifler
  SEO Writing 6 gün left

  I need an expert to help me write SEO articles, the topic is related to mechanical processing, more than 1500 words, need to match 2-3 commercial images (you can find online, but must be able to commercial); Requirements:originality >SEO> mechanical processing professional

  €88 (Avg Bid)
  €88 Ortalama Teklif
  78 teklifler