Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  118,974 pic res vector iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Merhaba, elimde bir kaç resim var bunları vectorel olarak T-shirt baskısına hazır hâle getirmenizi rica ediyorum. Açıkcası zaten yapılacak olan resimler mevcut olduğu için çok fazla bütçe ayıramıyorum. Ben bir girişimciyim. Burada hem siz bana hemde ben size yardımcı olarak ilerleyebileceğimizi düşünüyorum. Size resimleri göndereceğim. Bu resimlerin aynısını watermarklı olduğu için onları silerek ve baskıya uygun hâle getirerek yeniden yapmanız.

  €21 (Avg Bid)
  €21 Ortalama Teklif
  39 teklifler

  Merhaba VectorFamily, profilinizi fark ettim ve size projemi teklif etmek isterim. İstediğiniz ayrıntıyı sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €14 (Avg Bid)
  €14 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba Vector Family, profilinizi farkettim ve size projemi teklif etmek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €10 (Avg Bid)
  €10 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  merhaba, ccs c ile pic programı yazıyormusunuz?

  €96 (Avg Bid)
  €96 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba VectorFamily, profilinizi fark ettim ve size projemi teklif etmek isterim. İstediğiniz ayrıntıyı sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €4794 (Avg Bid)
  €4794 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Fotoğrafınızı yollayın, 3 saat içerisinde HD ve güzel olarak çizip göndereyim.

  €49 (Avg Bid)
  €49 Ortalama Teklif
  24 teklifler

  Projem için gerekli elektronik kart tasarımını yaptırmak istiyorum. Pic Programlama bilgisi olan bir tasarımcı ile iletişime geçmek istiyorum.

  €91 (Avg Bid)
  €91 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  ...olarak kendi çabalarımızla belirli bir bütçe tutmayı başladığımız için 20€ tutarının oldukça kısıtlı ve az olduğunun farkındayız. Ancak sizlerin yani 'Freelancer' platformunun iyi bir iş çıkaracağına inanıyoruz. Tasarımda ilham kaynağı olması için beğendiğimiz bazı firmaların veya tasarımlarını şuraya bırakıyoruz, incelemeyi unutmayın: - (DİKKAT: Bu logo sadece dikkatimizi çeken bir logo örneğidir, aynısının yapılması talep edilmemektedir!) Haydi, iyilik için tasarla! (DİKKAT: Sizlere sunduğumuz bu metin Türkçe hazırlanmıştır. Çevirilerde sorun çıkmaması ve yanlış anlaşılmaması bakımından dikkatli olmanızı öneriyoruz.) (ATTENTION:

  €23 (Avg Bid)
  Garantili
  €23
  12 girdi

  Bazı grafik tasarımlara ihtiyacım var 4 cityscape vector

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Corelde ve adobe da vector çizim gerekli günde ortalama 20 adet iş değişken

  €49 (Avg Bid)
  €49 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Donanım Tasarımı; Atmel ve PIC Serisi Mikrodenetleyiciler, SMD Malzeme Operatörlüğü, Analog ve Sayısal Devre Tasarımı Elektronik Kart Çizimi (Şematik-PCB) - Basımı, RF modül kontrollü 8 Röle çıkışlı Donanım Tasarımı ve Yazılımının yapılması. USB, RS232, Can-bus, DC, step motor uygulamaları, Timer ve İnterrupt uygulamaları. Osilaskop, Sinyal jeneratörü Ve Avometre Kullanıımı. Yazılım Tasarımlarında; MikroC For PIC Arduino c# FPGA Sistem Tasarımı ile ilgili referans çalışmalarımı web sitem üzerinde inceleyebilirsiniz.

  €14 - €24 / hr
  €14 - €24 / hr
  0 teklifler

  Pic 16f877A ailesi ile motor yön kontrolü için, yazılıma radar ve limit switch ekleyecek ve radarın konum bilgisini picin hafızasında tutma kodlarını ekleyebilecek programcılar aranmaktadır.

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  GPS modülü üzerinden alacağı NMEA verilerini çözümleyip bunları GPRS üzerinden internet ortamında depolanmasını sağlayacak araç takip sistemi yazılımı. Yazılım Microchip PIC mikrodenetleyicisi (tercihen PIC 18F4620) üzerinde çalıştırılacak, GPS verilerini almak için AT komutları gönderilip alınan veriler parçalara ayrıldıktan sonra GPRS üzerinden hosta aktarılacaktır (tercihen Telit GE-864T-GPS ile). Projenin belirtilen kısmı tamamlandıktan sonra eklenmesi talep edilecek lokasyon değişikliği uyarılarını sms veya email ile gönderimini sağlayma ve web ortamı üzerinden lokasyon gösterimi sağlama kısımları ayrıca ücretlendirilecektir.

  €328 (Avg Bid)
  €328 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Micro işlemciler üzerine deneyimli arkdaşlar aramaktayız daha çok uzmanlık alanları pic,arm gibi mcu üzerine iş deneyimleri olan arkadaşlar ile çalışmak istemekteyiz.

  €10 (Avg Bid)
  €10 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  CCS C yazılım dili microchip 16f1847 ile PT2272 KONTROL ETMEK. TX= 16F1847 - RX=PT2272 4 led yak söndür. PT2272= 820K, 680K, 200K çalışacak. Pic bu aralıklarda gönderecek. isis devre shema

  €44 (Avg Bid)
  €44 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Avrupa Pazar'na tekstil ağırlıklı olmak üzere Osmanlı ve Türk motifleri içeren geleneksel ürünler ile Türk tasarımcıların modern ürünlerin...üzerinden satışını yapacağım. İnternet sitesinde kullanılmak üzere logo çalışması ile kartvizit çalışmasına ihtiyacım var.. Aşağıdaki desenler kartvizit Tasarımı için kullanılabilir.. Kartvizit arkasında yer alabilir. Ön tarafında da Web ve şirket bilgileri bulunur.. Hangi font olduğunu bilmiyorum. Markanın ise ekteki gibi bir yazı karakteri ile yazılmasını istiyorum

  €66 (Avg Bid)
  €66 Ortalama Teklif
  11 teklifler
  illustration Bitti left

  illustrate the image as shown.. need the same one but in vector type selam resimde gordugunuz karakterin aynisinin vektorel bicimde istiyorum, CorelDraw olursa cok iyi olur.. Lutfen teslim suresi ve ucreti belirte bilirmisiniz.. Cok tesekkur ederim

  €144 (Avg Bid)
  €144 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  ...rectification. 3. Generating a disparity map/depth map/point cloud. 4. Relative pose estimation and calculating the rotation matrix and translation vector using PnP method. 5. If the rotation matrix and translation vector are good enough, we can also start building a map and draw pose graph and optimize it. 6. The whole project should be implemented on ROS platform. Your profile (MUST HAVE): 1. Must have a good understanding of the concept of visual SLAM. 2. You must have very good C++ programming skills, opencv, computer vision and ROS platform. I have already done the project on the ROS platform but the resulting rotation matrix and translation vector make no sense so I need someone to help me troubleshot the error and correct any mistake I have done and I&rsqu...

  €16 / hr (Avg Bid)
  €16 / hr Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Hello, I need you to transform this website logo Into vector file

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  53 teklifler
  Trophy icon Create Line Art Illustration 6 gün left

  Hello, I would like to commission a line art illustration from the attached picture. Here are some helpful guidelines: 1. The end result must be black and white ONLY. No grays. Any shading should be done using small lines as demonstrated in the attached sample line art drawing (Abba ). 2. Please don't just use Illustrator to trace the photo. T...a line art illustration from the attached picture. Here are some helpful guidelines: 1. The end result must be black and white ONLY. No grays. Any shading should be done using small lines as demonstrated in the attached sample line art drawing (Abba ). 2. Please don't just use Illustrator to trace the photo. That won't be enough for this project. 3. The final illustration should be VECTOR and submitted in AI format. Goo...

  €72 (Avg Bid)
  Garantili
  €72
  21 girdi

  I'm coding an app through Visual Studio using React Native and simulating it using expo. I'm implementing the login screen into the app but am having an issue with Google authentication. It seems to work but then at the very end, a screen pops up saying, "something went wrong trying to finish signing in. please close this screen to go back to the app". I need help fixing this issue. I've attached pic of screen below.

  €26 (Avg Bid)
  €26 Ortalama Teklif
  3 teklifler
  logo redone 6 gün left

  ive got a logo and need it as a vector. Remove txt that is over the top of it.

  €17 (Avg Bid)
  €17 Ortalama Teklif
  39 teklifler
  I want a logo 6 gün left
  ONAYLI

  Ive got a logo, just want it as a vector image

  €13 / hr (Avg Bid)
  €13 / hr Ortalama Teklif
  98 teklifler

  I would like to have the green hood adjusted so that it looks like it lies directly underly my neck. Teeth and eyes whiten; weight loss aspects (mostly double chin and stomach area) to the pic and just an overall brighter picture.

  €31 (Avg Bid)
  €31 Ortalama Teklif
  34 teklifler

  For a website we need the logos of the product manufactures in vector (eps, svg) unicolor black / grey Please propose your final price.

  €30 (Avg Bid)
  €30 Ortalama Teklif
  54 teklifler
  Trophy icon Black Pearl Apartment 2 gün left

  I need an elegant and exclusive logo for a project that is devoted to a real estate property sale, that much look expensive and not simple. It shall include the name of it “BLACK PEARL APARTMENT” and a black pearl itself, drawn more in vector style rather than like an original one. The pearl shall include a shiny side with a grey or a bit purple colour. The pearl must be combined with the text name.

  €25 (Avg Bid)
  Garantili
  €25
  78 girdi

  Looking to get a logo design for our CarSmart Marketing brand. Need a vector file to use on letter head websites etc. In the logo we would like a light bulb with the Filament to be in the shape of a car. Open to colors and font ideas.

  €79 (Avg Bid)
  €79 Ortalama Teklif
  146 teklifler

  Hi, I am looking for a good logo and social media header (Profile pic + Twitter Header + Facebook Cover) for my account "UAE Devs" .. UAE: Stands for United Arab Emirates "Country" Devs: Developers and technical guys in general. I would like a simple design and professional one. I have attached the official brand logo of UAE you might get inspired. (the colors used are from the UAE flag) Let me know if you need any clarifications + Please While sharing the samples I would like to see a sample image of the logo and cover and how they would look in twitter and facebook. (So I would encourage you to add some mocks of twitter and facebook) Thanks

  €48 (Avg Bid)
  Garantili
  €48
  83 girdi

  Please look at the new files uploaded. Some of the files were missing. Need a vector logo already have the main idea and layout that I want to go with. You will need to add your fonts and put it all together. One of the pigs has a tattoo on the shoulder. I do not want the tattoo on the final project. One of the images will have to be flipped horizontally to match our layout. The screenshot that is in the uploads is the basic layout that we want to go with. We would like the red and blue that are in the second screenshot implemented into the design, could be a background or outline.

  €96 (Avg Bid)
  Acil Garantili
  €96
  264 girdi
  Vector Pro 6 gün left

  Looking for an experienced designer who can create / edit icons Flow chart creation Idea is provided by me Needs to implement and make something boring look beautiful Approx 2 hours work. Must be available from now. Many future opportunities for the right person.

  €21 / hr (Avg Bid)
  €21 / hr Ortalama Teklif
  78 teklifler

  Looking for someone who can update the websites logo and format it so that I can use it for Facebook marketing (cover and profile pic). I have attached some of the images I have, but I can't seem to get them formatted correctly in order to look good on Facebook.

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  66 teklifler
  Photo merging 5 gün left

  Need one person switched out of a photo and another switched in. Finished photo should have bride and groom only. Bride with flowers in her left hand, her right had through the arm of the older man from the second photo (groom). All men wearing same clothes, so we can use the younger man's arm/hand in the finished photo. Hi res images will be provided.

  €76 (Avg Bid)
  €76 Ortalama Teklif
  68 teklifler
  Trophy icon Design a logo for branding 3 gün left

  This logo will be used for the branding of my business. This business will be focused on providing information on how to become financially literate, and how people can make a 6 figure business without using their own money. Also want to put the logo on cloths to help with branding so please make the logo as eye catching and creative a...logo will be used for the branding of my business. This business will be focused on providing information on how to become financially literate, and how people can make a 6 figure business without using their own money. Also want to put the logo on cloths to help with branding so please make the logo as eye catching and creative as possible. The name of the business is “internet secrets”. Use the pic I attached below as a reference in a ...

  €48 (Avg Bid)
  €48
  152 girdi

  Platinum Package *$199* - Unlimited Concepts - Unlimited Revisions - High Resolution Files - High Resolution Vector Format Files - Business Card - Letterhead - Brand Guideline design - T-shirt Design

  €191 (Avg Bid)
  €191 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  Keg Wrap graphic 8 gün left

  Hi Kavindu i have a new project for you. it's a keg wrap. the dimensions are 3"x49.5" and i have 20 .ai vector files of all my art to be lined up in that space. i am thinking $25 is a good price. does that work for you?

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  Trophy icon Missy E Supa 1 gün left

  I need this in a vector file one color please must in a eps

  €10 (Avg Bid)
  Garantili
  €10
  40 girdi

  I have 12 lowres .jpg pictures with some simple illustrations in solid black. Task 1: These need to vectorize. because of low res, need to smooth out the vectorlines, but keep the same level of detail (this is very simple, illustrators vectorizefunction can do with small adjustments automatically.... Task 2: The same 12 pictures, should be used as outline for 12 illustrations in lineart. Subtask 1: only black and white as enclosed Subtask 2: same picture as 1, but alo coloured. Sample of detail enclosed. Need to be this level of detail, because it will be used for hotstamping of goldfoil. enclosed: all bw illustrations, some reference samples for some of them to show style + reference picture for what level, strokesize etc. for lineart illustrations. For choosing rig...

  €93 (Avg Bid)
  €93 Ortalama Teklif
  104 teklifler

  I require a quick project. I need this exact logo to be redrawn at higher quality. The first person to redraw at high quality will win the contest. Regards.

  €10 (Avg Bid)
  Garantili
  €10
  33 girdi
  Business Logo creation 5 gün left
  ONAYLI

  Hello I have a quick project for graphic designer to design a vector logo for my business. The name is Treasure Box Mortgage Looking for something modern, 2D, mono-colour (maybe shades ok) that can be used on letterheads, email marketing and website. Should have a strong shape element (A treasure box) and wording. Ok with say....5 design ideas and we will go from there

  €52 (Avg Bid)
  €52 Ortalama Teklif
  267 teklifler
  Trophy icon Design (print) banner 3 gün left

  !!! PLEASE DO NOT THE CUSTOMER DIRECTLY !!! !!! DO NOT TRY TO LOG IN ON THE WEBSITE !!! Technical Requirements: - Size of the file: 174x338cm (height x width, so horizontal) - Do not put text in the outer 5cm (there are holes punched in that area) - Preferably vector file (Illustrator) Contents: - Logo (attached) - Website () - Slogan: "AMBACHTELIJK MAATWERK" - You can pick whatever from the website you want !!! PLEASE DO NOT THE CUSTOMER DIRECTLY !!! !!! DO NOT TRY TO LOG IN ON THE WEBSITE !!!

  €39 (Avg Bid)
  Garantili
  €39
  76 girdi
  Trophy icon Need an attractive logo 8 gün left

  Hello, We are looking for a logo for our IT consultant website. The logo should be attractive, creative, and looks modern. Name = Vector Web Tech Use attractive & Unique font!!! Thanks!

  €12 (Avg Bid)
  Garantili
  €12
  164 girdi

  Hi, I have the attached logo that I would like re-created in better quality so I can use as a vector in various marketing materials. If you look at the image I have some of the lines are thicker and I want to be able to see the "wave" design more clearly. So in summary... - All of the lines need to be thicker (double in size) - With the wave part tripled. - provided in PNG and original design format

  €32 (Avg Bid)
  €32 Ortalama Teklif
  111 teklifler
  Trophy icon Make me a logo 5 gün left

  Looking for a logo for my online stores, based on the hand in the Bosch painting, in the blue oval, with the knife and dice (see pic) but the twist is, it's a monkey/ape hand (see pics) Can be in a simple, cartoony style, I'm not looking for photorealistic I'm looking for clarity and ease of reproduction The name of the store is "Maniac Monkey" I'd also like the text in a gothic/lombard style typeface but one that's easy to read, not too fussy If the store is successful, future collaboration is expected

  €12 (Avg Bid)
  Garantili
  €12
  22 girdi

  Hello, I am looking for someone who can generate the three different machine learning models using support vector machine (SVM), random forest (RF), and XGBoost (XGB) for my drug discovery project. The database contains around 5100 inhibitors. The generated models should be cross verified by, 10-fold cross-validation, Y-randomization verification, and test set so as to ensure that the established model by the training set had better performance and good generalization ability. A research paper is attached for your reference.

  €165 (Avg Bid)
  €165 Ortalama Teklif
  26 teklifler

  Need another pic like this with changed products and prices.

  €14 (Avg Bid)
  €14 Ortalama Teklif
  55 teklifler

  We are needing to turn a bunch of images from full colour images into a consistent looking range of black and white sketch images. The final images need to be vector files also. We use Illustrator and Photoshop so this needs to be done on one of these programs if possible.

  €52 (Avg Bid)
  €52 Ortalama Teklif
  146 teklifler
  Logo Export -- 2 8 gün left

  When I exported the logo's the format/size I needed, (for letter head, email, print ect, the quality isnt good. They arnt vector images. Can you export these Logos in a better format for me so they print better in letter head? I can provide the JPG's I have been using that don't print well.

  €14 (Avg Bid)
  €14 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I want a logo converted into a vector logo

  €16 (Avg Bid)
  €16 Ortalama Teklif
  48 teklifler

  We have developed a VPN application, the Chinese name is Waifei, we need to design an application icon, google play requires 512x512, Hi-res icon

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  23 teklifler
  Globe design 5 gün left
  ONAYLI

  Hey lancers me and my colleagues need a earth globe design done in 3D vector ….a earth globe with a realistic earth tone. The continents of North & South America, Africa, Europe and some of Asia along with Sone of Canada. We will provide picture references as well. We are offering a flat rate of $30,00 for this project. Please don’t apply if you can not fulfill or amount compensate less than u require. Than You!

  €94 (Avg Bid)
  €94 Ortalama Teklif
  69 teklifler