Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  185,496 print cool iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Selamlar, Masaüstü oyunumuz için elimizde 2d çizimleri olan karakterlerin(d&d dünyası gibi düşünebilirsiniz) 3d modellerini tasarlatıp 3d çıktı almak istiyoruz. 1 tane model için çalışmak istiyoruz ilk başta.

  €35 (Avg Bid)
  €35 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba Kadir Bi Türk Freelancer de gördüme sevindim. Ben Pazarcikliyim isvicrede kaliyom ve Internetsayfa ve Print Designe la ograsiyorum burda. Bana Menü Karti lazim Bar icin orda Nargile de iciliyo. elimde eski Menu Karti var onu yenilememiz gerekiyo ve modernesdirmemiz gerekiyo bana yardimci olabilirimisin.

  €9 (Avg Bid)
  €9 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  İçeriği dinamik olarak doldurulacak. Header ve Footer olan. İçerik sayfalarında div, p, span, bar ,pie chart olan. div ya da p yarım kaldığında diğer sayfaya o bölümü kesmeden otomatik olarak geçiren, tarayıcı bağımsız printable bir html + css sayfası ihtiyacımız var. Javascript, bootstrap vb. kullanılabilir. Header and footer yazdırıldığında her sayfada olacak. Görsel de farketmez.

  €168 (Avg Bid)
  €168 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  Hello, I have been using computer and internet since my childhood and I developed myself on web design, SEO, Digital marketing, graphic design. I have at least 5 years ...beri bilgisayar ve internet ortamını kullanmaktayım ve kendimi web tasarım, SEO, Dijital pazarlama, grafik tasarım üzerinde geliştirdim. En az 5 yıllık ajans deneyimim ve eş zamanlı freelance deneyimim var. Beraber hangi çalışmaları yapabiliriz? > Web Design (Kişisel, Kurumsal, E-ticaret, Özel projeler) > SEO ( Kısa sürede yüzde yüz artış ) > Grafik Tasarım ( Sosyal Medya ve Web siteleri için en cool modern tasarımlar) > Digital Marketing ( Proje veya markanızı, kısa sürede tüm sosyal platformlarda popüler hale getirerek istenilen dönüş&uum...

  €9 - €44116
  €9 - €44116
  0 teklifler

  ...teknik destek, işçi For the use of the personnel in our work place; Personal information of staff, Personnel salary history and payroll (view, print, save) Personnel responsibility information Employee leave information (permission request, remaining permissions, view and save used permissions) Personnel start information Staff membership information Screen for sending malfunctions or warnings for devices and machines belonging to personnel's area of responsibility Personnel document sending screen For the accounting department; Recording staff expenses and selecting personnel Personnel salary, insurance, overtime, advance fee entry View, print, and save personnel data Human Resources; Personnel start dates, Personal information of staff, Personnel report,...

  €868 (Avg Bid)
  €868 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  elektron-vue de yazılmış bir uygulamaya ek bir modül yazılacak. Örnek --------- Papatya print Nergis print Zambak print Print butonuna bastığımızda bazı parametreleri alarak yazıcıya gönderecek. Bu parametrelerin hepsi hazır. Sadece printe bas. Yazcıya gönder. Aşağıda bir örnek var. İncelediğinizde ne istediğimizi daha iyi anlayacaksınız.

  €124 (Avg Bid)
  €124 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  ...page. They should be more visible. - The text are nt visible in the back page (DEAL1, DEAL2..). The design should be improved for promotion products. For example they can be more visible. - There should be two sizes. 1- The flat size is 420x297 mm. Folded size is 297 x 140 mm. 6 pages. 2- The flat size is 345x240 mm. Folded size is 115 x 240 mm. 6 pages. - Designs should be ready to print with Full Bleed. (with 3mm Bleed marks) TR Hali hazirda bulunan bir brosurun tasarimi iyilestirerek tasarimi yapilacak. Tasarimlarin ekde gorebilirsiniz. Teklifi bu is icin veriniz. Tasarimlari Photoshop, InDesign veya Illustrator'da bekliyorum. Onemli noktalari asagida siraladim. - Logonun uzerine brosur de oldugu gibi Pizza Plusi yerlestirecegiz. Logonun EPS halini ekde bu...

  €26 (Avg Bid)
  €26 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Merhaba Ca, bir servis programı yazdırmak istiyorum, Bu program içeriği şöyle olacaktır. Müşteri uygulamayı indirecek ve kayıt olacak 1: Kod 2- İsim Soyisim 3- Notlar 4-Kişi Sayısı Admin Panelinde yapıalckalar ise müşteriden gelen bilgiler listelenecek bu bilgiler dahilinde müşteriye uygulama içerisinde mesaj gönderilecek bu müşteri şu saatte alınacak...indirecek ve kayıt olacak 1: Kod 2- İsim Soyisim 3- Notlar 4-Kişi Sayısı Admin Panelinde yapıalckalar ise müşteriden gelen bilgiler listelenecek bu bilgiler dahilinde müşteriye uygulama içerisinde mesaj gönderilecek bu müşteri şu saatte alınacak diye ve filtreleme olacak. Filtreleme X müşteri kaç müşteri yönlendirmiş ve kod listelemesi yani bug&uu...

  €221 (Avg Bid)
  €221 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  OpenGL ile 3D/2D CAD program arayüzü yapılması 1. OpenGL ya da Vulkan ile 3D/2D-CAD programı yazılması, line polygon, freeform objelerin oluştutulması. 2. Belli başlı modelleme formatlarında yükleme yapılablmesi, örn. *.obj, *.3ds, *.dae 3. Standart menülerin oluştutulması, Yeni, Kaydet, Print, Kes, Kopyala, Yapıştır vb. 4. Undo/Redo Özelliği yapılması. 5. Standart 3D/2D CAD özelliklerinin yapılması zoomin, zoom out, move, rotate, scale v.b. 6. DWG, DXF kaydedebilme özeliği. 7. Obje Gizmo ve View cube yapılabilemesi.

  €785 (Avg Bid)
  €785 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  NeoDynamic firmasının ürettiği WebClientPrintPHP, tarayıcıdan yazıcıya çıktı göndermek (raw print) için kullanılan bir kütüphanedir. jQuery ile "YAZDIR('Merhaba Dünya')" gibi bir komut ile bu kütüphaneyi basit bir biçimde kullanabilmek istiyorum. Ürünün Ana Sayfası: GitHub'da yer alan örnek proje:

  €192 (Avg Bid)
  €192 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Merhabalar , Prestashop xml import modülü yazdırmak istiyorum. Detayları anlatacağım. Hi, I want to print Prestashop xml import module. I will explain the details.

  €432 (Avg Bid)
  €432 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Belirlenen bir tarzsa fotoğraf manipülasyonları, Afiş ve kapak konseptini uygulama

  €71 (Avg Bid)
  €71 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  I need a cool website for our growing holding company. It should a pretty creative one. Gelişmekte olan holding şirketimize "cool" bir websitesi yaratılmasını istiyoruz. Kreatif bir çalışma olmaz ise kabul edilmeyecektir.

  €3295 (Avg Bid)
  €3295 Ortalama Teklif
  43 teklifler

  7 Yıldır üzerinde çalıştığım projemi bitirdim ve 1 yıldır fotoğrafçılara, fotoğraf stüdyolarına, düğün salonlarına satmaktayız.. lakin facebook üzerinden tanıtım yaptığ...kabiliyetim var ama pazarlama yok...... programın satış fiyatları 400$ ve 600$ .. bazen %30 ya yakın indirim uyguluyorum.. hesap ortada ... 1. PROGRAM.... FOTOMS BIO 3.5 ---- ARŞİVLEME , BİYOMETRİK FOTOĞRAF, DÜĞÜN RANDEVUSU, KASA , CARİ, STOK, İŞ TAKİP (Yeni Ehliye ve Yeni kimliklerde değişecek ki herkesin ihtiyacı olan biyometrik fotoğraf hazırlama programı bu pakette) 2. PROGRAM FOTOMS PRINT PROX ..... inkjet ve thermal fotoğraf baskı cihazlarını minilab programına çevirir.. PRATİK FOTOĞRAF BASMAK İÇİNDİR.... Bu yazıcıları olan tüm...

  €44116 (Avg Bid)
  €44116 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Recep Tayyip Erdoğanın 3D print edilebilir .stl dosyası istiyorum

  €378 (Avg Bid)
  €378 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Online Baskı - Web to Print Tüm bireysel müşteriler - Ajanslar ve Kurumsal Firmalara Hizmet veren Online Baskı Merkezi

  €3662 (Avg Bid)
  €3662 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  ...() because most of the payments will be via this system this must be in our web site. Paytrail has already mentioned on its website that it supports WooCommerce. If pay cash can be realized apart from that, pay system via credit card and paybyway (this can be discussed in terms of security and certificates to get) 2. As soon as the customer opens order, having invoice print from the printer at the restaurant (having, place to go, the customer name and the price etc. as order information) ( I can make the physical configuration of the printer) 3. The membership for the customers and this membership can be possible to make via social platforms such as Facebook, Gmail, Twitter. 4. Order status informative mail for customers when they ordered (for example:

  €1203 (Avg Bid)
  €1203 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  3d printer baskısı için Demre noel baba heykelinin modellemesi.(Need for 3d print)

  €128 (Avg Bid)
  €128 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  piknik kömür torbası dizaynına ihtiyacımız var. Güzel bir dizayn ve torbanın dik durması, dolayısıyla güzel görünmesi gerekiyor. Üzerindeki yazılara ilk etapta çok önem vermeyin, yazılmasını istediklerimizi sonradan göndereceğiz. Torbanın dik durması için basit seviyede malzeme bilgisi de gerekli. 1.5 kg kömür koymamız gerekiyor.

  €151 (Avg Bid)
  €151 Ortalama Teklif
  9 teklifler
  Moda Tasarlama Bitti left

  yeni bir marka kuruyorum ve aynı zamanda ihracat yapmakta oldugumdan tasarım desteğine ihitiyacım var, cool, farklı minimal tshirt ya da gömlek tasarımları yapabilen tasarımından grafiğine bana belli bir konspet ve hikaye ile sunum yapabilecek tasarımcılar arıyorum

  €500 (Avg Bid)
  €500 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  toplu mail göndererek bir internet sitesine üye toplamak toplu mail gönderme serverım ve mailler bende mevcut yapılması istenen mail enable ve cool sender programında ayarlama yapmak

  SEO
  €490 (Avg Bid)
  €490 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  NFT for fashion brand 6 gün left
  ONAYLI

  I’m looking to develop a cool NFT representing my fashion brand. My brand has already got recognition from such major publications like Vogue Britain, Tatler and Condé Nast Traveler. It is a project with possible long term cooperation. I’m willing to play with logo first (I have ideas to discuss) and slowly move on to fashion clothing collections. Please, contact me if you passionate about your work and willing to collaborate!

  €416 (Avg Bid)
  €416 Ortalama Teklif
  18 teklifler

  3 bad mice 1 mice see no evil 1 mice hear no evil 1 mice smoke no evil (stoners) the mice i wanted areally cool looking, badboy image and each have their own movement covering eyes, covering ears , and the last stoned with a big joint out of his mouth

  €23 / hr (Avg Bid)
  €23 / hr Ortalama Teklif
  25 teklifler
  Trophy icon Cover Art for romance 6 gün left

  Title: Lost Words Genre: Romance Theme: Flawed Attraction Author: MJ Moores Publisher: Love Knot Books Plot: A university student discovers documents hidden behind a dorm wall and is catapulted into a cold case that turns up the heat. Instructions: You will create a cover for the above book using the attached template. Both print and eBook covers are needed. The cover must be one continuous image. Keep any text within the focus area. Back material - The following is the back material of the book -----------------Start----------- When the dead refuse to rest… A university student discovers documents hidden behind a dorm wall and is catapulted into a cold case that turns up the heat. Lexie’s just trying to get through midterms, and a drunken roomie isn’t helpin...

  €103 (Avg Bid)
  Garantili
  €103
  2 girdi
  Print on demand platform 6 gün left
  ONAYLI

  Hi, We are looking for a detailed quote to develop a POD plateforme. Looking forward to hearing from you. Regards,

  €2481 (Avg Bid)
  €2481 Ortalama Teklif
  88 teklifler
  Trophy icon Colour Envelope Design 6 gün left

  We have logo and company style and we also now have a neat new envelope printer that lets us colour print. We want to to design generic style that: - Is eye catching and likely to be opened - features the words New Products - shows pictures of three products - complements our brand ie same colours/type face etc - doesn't use too much inkjet ink - this make it expensive ! - is easy to edit to change the products, ie it cna be used as a template. I can send logos etc.

  €44 (Avg Bid)
  Garantili
  €44
  37 girdi

  I want to build a project using lex and yacc of infix to prefix. and also to print parse tree of program - additional module: instead of +,-, * ,/, if we put '?' it will give 4 answers considering '?' as '+,-,*,/' INPUT - a+b+c OUTPUT - parse tree + output of it INPUT - a?b?c OUTPUT - parse tree + 4 output

  €15 (Avg Bid)
  €15 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  The job requires the following designing a mechanism to hold a flask at a distance of 50.5” from the center of a wooden frame. The flask and flask enclosure can weigh up to 2Kg and the mechanism should hold the flask and enclosure without bending using a combination of 3D printed parts (PLA or ABS sized to fit in Prusa i3 MK3S+ print space) and readily available raw materials from Lowes or Home depot. One possibility is using a rod (). Ideally the design would be in fusion design files (fusion 360 compatible) must be delivered at the end of the project.

  €139 (Avg Bid)
  €139 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Looking for an animator that can make a nice cool transition between an old logo to a new one. Background: FLS is a global logistics company that has had great success since 1993. Since the last brand refresh, 10 years ago, the world has changed. What looked fashionable, modern, ambitious and progressive at that time is very different to how people feel those things are today. As a celebration of all the hard work that has gone in to growing the business, it’s now time to let the world know and grow the brand. The iconic globe represents our global network and forward thinking spirit. The bold typeface with the seamless connection between the letters and flowing white keyline depicts our unstoppable momentum, straightforwardness and strength. A fresh and contemporary colour p...

  €78 (Avg Bid)
  €78 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  ...driver for windows ch340 driver. I need the installer to update for the driver or install it if they don’t have it. Then install my exe l program. I have a graphic to add to the installer also for the user to see while they wait for the install to complete. So I need the installer to 1) install the ch340 driver 2) install my setup program. 3) then the prompts that print on the cmd on my exe program i would want to print on the install shield for the user to read then follow as they do the steps for the install. It would be best if this works on windows 7 and up as my program does . I also would like to have an iOS version of the instal program made as well I am looking to have this done in the next 3-5 days I would like it if it does not always give t...

  €9 (Avg Bid)
  €9 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  We are starting a new fashion brand and are in need for a designer who can recreate a print design.

  €11 (Avg Bid)
  €11 Ortalama Teklif
  6 teklifler
  Need a Designer 6 gün left

  We are starting a fashion brand, and need a designer to recreate a print design from an existing picture.

  €13 (Avg Bid)
  €13 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  ...driver for windows ch340 driver. I need the installer to update for the driver or install it if they don’t have it. Then install my exe l program. I have a graphic to add to the installer also for the user to see while they wait for the install to complete. So I need the installer to 1) install the ch340 driver 2) install my setup program. 3) then the prompts that print on the cmd on my exe program i would want to print on the install shield for the user to read then follow as they do the steps for the install. It would be best if this works on windows 7 and up as my program does . I also would like to have an iOS version of the instal program made as well I am looking to have this done in the next 3-5 days I would like it if it does not always give t...

  €710 (Avg Bid)
  €710 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  My project is in c++ (OOP meaning working with multiple files - so HEADER FILES MUST BE INCLUDED). Project description: The program is to be called CarClub The application will...table: 2015<manufacture year <= 2020 and Price has a default value as $20,000. 2010 <manuf year <= 2015 and Price $14,000 1980 < manuf year <= 2010 and Price $7,000 manuf year <= 1980 Price $40,000 Using Dynamic Memory allocation to store Car object. You should implement at least 1 custom exception and 1 file exception You have to implement 1 operator overloading for operator "<<" to use as a print function. So now, I will give you the code I have, it's compiling but I am still missing things there. We need to discuss together, please send me a message. Download...

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  10 teklifler
  Publish book on Kindle 6 gün left
  ONAYLI

  We have a book ready for publishing and we need someone experienced to help with publishing on Kindle and with the print on demand service.

  €288 (Avg Bid)
  €288 Ortalama Teklif
  24 teklifler

  I'm currently looking into making diorama scenes using original characters from short stories I've written. I intend to 3D print and paint everything myself. However, for my characters I will need someone else to make the 3D models from my concepts so I have something to print. I'm looking for pricing quotes. Obviously without more precise specifications I know prices will vary wildly but a rough idea would be helpful

  €159 (Avg Bid)
  €159 Ortalama Teklif
  30 teklifler
  Trophy icon New logo designed 2 gün left

  Need new...Color: navy blue (#081856), will ask for two additional blu colors when getting ready as well as one in white (I have the colors and will give when we reach the final cersion). Symbol to the left of the name is needed as main example. When ready will ask you for the symbol alone, as well as one version with symbol on top of name (only upon final revision). ALL file formats needed for both web and print. (.eps, .ai, .png, .jpg etc) Must be created in illustrator in vector! No pixelated versions accepted. Also, need a transparent version upon ready with no space around the logo for direct upload to website. This should be in absolute perfect format to be accepted. Perfection is a must in line work as well as font spacing. Spacing is key to make this elegant. Thank you i...

  €18 (Avg Bid)
  Garantili
  €18
  44 girdi
  Trophy icon Design Children's novel book cover 6 gün left

  I need a childrens...Pink Punked Out Rocketship. The story is based on Luna who is a 11 school girl who along with her friend Micah enter a science competition with a creation of a pink and purple rocketship (about the size of a drone) with pink and yellow glittered flames drawn all over with four small propellers coming out in all four directions I see Luna as having green eyes with brown hair, neatly dressed, but cool in style for her age. I would like to cover to feature luna and the rocketship. I would like the cover to be colourful and mainly to attract a young girl. So colours of pinks, purple, flouros and or yellow would be great but open to suggestion. On going work for the right artist including a number of pages for inside the novel, to be discussed. Author: Natalie...

  €94 (Avg Bid)
  Garantili
  €94
  16 girdi

  ...12:30) ENROLL HERE: (ATTACHED QR CODE) memberservices@ (DON'T LEAVE THE SPACE HERE) 0422 270 224 Fireball Tennis Logo Attached is a couple of samples for designs we've used previously, as well as images you can use in the design. We've also attached our Marketing Strategy for colour and font guidelines, which you must follow. The design must also be print-ready with crop marks and bleeds. The flyer is targeted at kids and parents so it is crucial it be colourful, eye-grabbing, and easy to read. 19TH, 20, 21 JANUARY 24, 25, 27, 28 JANUARY...

  €47 (Avg Bid)
  Garantili
  €47
  8 girdi

  Type 6-page pdf document (small print) to Word document

  €64 (Avg Bid)
  €64 Ortalama Teklif
  92 teklifler

  Redone logo tonbe use for Tshirt print

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  38 teklifler
  Trophy icon Build me a Logo for my Law Firm 2 gün left

  I would like a logo that says "Davoodi Law Group" that looks similar to the attachment I uploaded. Please include the name of the color you have used so I can print business cards and ask for the same colors. The name of the color you use is necessary! I like the D to be bigger than the rest of the letters and to be in Gold. I want the rest of the letters in blue--you can use a different shade of blue. "Protecting you is what we do" should also be there in small font. You can play around with the colors for that (try blue)

  €88 (Avg Bid)
  Garantili
  €88
  148 girdi

  I am looking for a creative editor to turn my music video footage to a high quality looking video with cool edits and effects

  €137 (Avg Bid)
  €137 Ortalama Teklif
  29 teklifler
  Trophy icon PT - T-shirt Design V1 2 gün left

  I want to design a logo for a T-shirt for our company. The company makes tattoo creams and tattoo apparel. I want it to say "Tattooed Legend" in a cool design.

  €18 (Avg Bid)
  Garantili
  €18
  47 girdi

  5 videos about horoscope. Requirements: - The video must be 100% original. - Only copyright-free or licensed elements used. - Able to complete the task in a timely manner. - High-quality editing. - Finding online adequate images and videos necessary for your work. - Must provide the source for every element you used in the video (link or print screen) This is a "ghostwriting" position and I will retain all rights to the work.

  €44 (Avg Bid)
  €44 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I would like to create multiple NFTs of this vacant house emoji. I want something cool, unique, 1 of a kind. BE CREATIVE 5+ plus years of design experience a must. Knowledge of NFTs a must.

  €175 (Avg Bid)
  €175 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  Print parcel shipping label. Collect parcel from NR3 area of Norwich and take to a local DPD drop off location (around 4 minutes walk away.

  €12 - €24
  Yerel
  €12 - €24
  0 teklifler

  Embroidery decal design for custom headrest. Hello, I am looking to have a custom decal created an embroidery project I'm having done on the headrest of my truck. I atta...photo of an example of any the embroidery would look and the same colored headrest. I also uploaded another image of what I'm looking to have done. I would like to incorporate a Redfish and American flag in the decal. The stitching on the embroidery will be white, so the decal image created will need to be white as well. I'm a fishing enthusiast and open to design suggestions for the decal to look cool. Like maybe adding in some type of hook design too. The decal will be embroidered on oval-sized black leather first, then stitched on the headrest, the size of the oval is 3.75 x 5. photo is also ...

  €25 (Avg Bid)
  €25 Ortalama Teklif
  36 teklifler

  Hey Chris how are you? Remember the first animation you did for me? ...point into a new page and explain 3 key ingredients of workshop just like before. One little change. Can you add in point 2 "Key definitions and education" 6 - Transition from mental exercises into a new page and explain mental exercises. See PHOTO 4. you can make it look better. 7 - Go back to PHOTO 3 and add guided discussion point 8 - add support sessions point 9 - Then I'm looking for a cool visual way to explain that when people are done with the program they should be ready to work on these things themselves and they don't need the program anymore. I will think a little bit more about that and let you know. let me know if you have any suggestions LET ME KNOW IF ANYTHING IS UNCLEAR ...

  €134 (Avg Bid)
  €134 Ortalama Teklif
  21 teklifler