Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  155,575 print design iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Selamlar, Masaüstü oyunumuz için elimizde 2d çizimleri olan karakterlerin(d&d dünyası gibi düşünebilirsiniz) 3d modellerini tasarlatıp 3d çıktı almak istiyoruz. 1 tane model için çalışmak istiyoruz ilk başta.

  €38 (Avg Bid)
  €38 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba Kadir Bi Türk Freelancer de gördüme sevindim. Ben Pazarcikliyim isvicrede kaliyom ve Internetsayfa ve Print Designe la ograsiyorum burda. Bana Menü Karti lazim Bar icin orda Nargile de iciliyo. elimde eski Menu Karti var onu yenilememiz gerekiyo ve modernesdirmemiz gerekiyo bana yardimci olabilirimisin.

  €10 (Avg Bid)
  €10 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  İçeriği dinamik olarak doldurulacak. Header ve Footer olan. İçerik sayfalarında div, p, span, bar ,pie chart olan. div ya da p yarım kaldığında diğer sayfaya o bölümü kesmeden otomatik olarak geçiren, tarayıcı bağımsız printable bir html + css sayfası ihtiyacımız var. Javascript, bootstrap vb. kullanılabilir. Header and footer yazdırıldığında her sayfada olacak. Görsel de farketmez.

  €182 (Avg Bid)
  €182 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  ...teknik destek, işçi For the use of the personnel in our work place; Personal information of staff, Personnel salary history and payroll (view, print, save) Personnel responsibility information Employee leave information (permission request, remaining permissions, view and save used permissions) Personnel start information Staff membership information Screen for sending malfunctions or warnings for devices and machines belonging to personnel's area of responsibility Personnel document sending screen For the accounting department; Recording staff expenses and selecting personnel Personnel salary, insurance, overtime, advance fee entry View, print, and save personnel data Human Resources; Personnel start dates, Personal information of staff, Personnel report,...

  €940 (Avg Bid)
  €940 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  elektron-vue de yazılmış bir uygulamaya ek bir modül yazılacak. Örnek --------- Papatya print Nergis print Zambak print Print butonuna bastığımızda bazı parametreleri alarak yazıcıya gönderecek. Bu parametrelerin hepsi hazır. Sadece printe bas. Yazcıya gönder. Aşağıda bir örnek var. İncelediğinizde ne istediğimizi daha iyi anlayacaksınız.

  €134 (Avg Bid)
  €134 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  EN You can find the tri-folded leaflet design and it will be designed with the same design. But some of the things should be improve. You can find my notes below. - Design's should be in Adobe Photoshop, Illusrator or InDesign - Logo should changed as leaflet. You can find the EPS file of Logo. - There two promotional product in the front page. They should be more visible. - The text are nt visible in the back page (DEAL1, DEAL2..). The design should be improved for promotion products. For example they can be more visible. - There should be two sizes. 1- The flat size is 420x297 mm. Folded size is 297 x 140 mm. 6 pages. 2- The flat size is 345x240 mm. Folded size is 115 x 240 mm. 6 pages. - Designs should be ready to print with Full Bleed. (with...

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Merhaba Ca, bir servis programı yazdırmak istiyorum, Bu program içeriği şöyle olacaktır. Müşteri uygulamayı indirecek ve kayıt olacak 1: Kod 2- İsim Soyisim 3- Notlar 4-Kişi Sayısı Admin Panelinde yapıalckalar ise müşteriden gelen bilgiler listelenecek bu bilgiler dahilinde müşteriye uygulama içerisinde mesaj gönderilecek bu müşteri şu saatte alınacak...indirecek ve kayıt olacak 1: Kod 2- İsim Soyisim 3- Notlar 4-Kişi Sayısı Admin Panelinde yapıalckalar ise müşteriden gelen bilgiler listelenecek bu bilgiler dahilinde müşteriye uygulama içerisinde mesaj gönderilecek bu müşteri şu saatte alınacak diye ve filtreleme olacak. Filtreleme X müşteri kaç müşteri yönlendirmiş ve kod listelemesi yani bug&uu...

  €239 (Avg Bid)
  €239 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  OpenGL ile 3D/2D CAD program arayüzü yapılması 1. OpenGL ya da Vulkan ile 3D/2D-CAD programı yazılması, line polygon, freeform objelerin oluştutulması. 2. Belli başlı modelleme formatlarında yükleme yapılablmesi, örn. *.obj, *.3ds, *.dae 3. Standart menülerin oluştutulması, Yeni, Kaydet, Print, Kes, Kopyala, Yapıştır vb. 4. Undo/Redo Özelliği yapılması. 5. Standart 3D/2D CAD özelliklerinin yapılması zoomin, zoom out, move, rotate, scale v.b. 6. DWG, DXF kaydedebilme özeliği. 7. Obje Gizmo ve View cube yapılabilemesi.

  €713 (Avg Bid)
  €713 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  NeoDynamic firmasının ürettiği WebClientPrintPHP, tarayıcıdan yazıcıya çıktı göndermek (raw print) için kullanılan bir kütüphanedir. jQuery ile "YAZDIR('Merhaba Dünya')" gibi bir komut ile bu kütüphaneyi basit bir biçimde kullanabilmek istiyorum. Ürünün Ana Sayfası: GitHub'da yer alan örnek proje:

  €208 (Avg Bid)
  €208 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Merhabalar , Prestashop xml import modülü yazdırmak istiyorum. Detayları anlatacağım. Hi, I want to print Prestashop xml import module. I will explain the details.

  €468 (Avg Bid)
  €468 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Belirlenen bir tarzsa fotoğraf manipülasyonları, Afiş ve kapak konseptini uygulama

  €76 (Avg Bid)
  €76 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  7 Yıldır üzerinde çalıştığım projemi bitirdim ve 1 yıldır fotoğrafçılara, fotoğraf stüdyolarına, düğün salonlarına satmaktayız.. lakin facebook üzerinden tanıtım yaptığ...kabiliyetim var ama pazarlama yok...... programın satış fiyatları 400$ ve 600$ .. bazen %30 ya yakın indirim uyguluyorum.. hesap ortada ... 1. PROGRAM.... FOTOMS BIO 3.5 ---- ARŞİVLEME , BİYOMETRİK FOTOĞRAF, DÜĞÜN RANDEVUSU, KASA , CARİ, STOK, İŞ TAKİP (Yeni Ehliye ve Yeni kimliklerde değişecek ki herkesin ihtiyacı olan biyometrik fotoğraf hazırlama programı bu pakette) 2. PROGRAM FOTOMS PRINT PROX ..... inkjet ve thermal fotoğraf baskı cihazlarını minilab programına çevirir.. PRATİK FOTOĞRAF BASMAK İÇİNDİR.... Bu yazıcıları olan tüm...

  €47767 (Avg Bid)
  €47767 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Recep Tayyip Erdoğanın 3D print edilebilir .stl dosyası istiyorum

  €409 (Avg Bid)
  €409 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Online Baskı - Web to Print Tüm bireysel müşteriler - Ajanslar ve Kurumsal Firmalara Hizmet veren Online Baskı Merkezi

  €3965 (Avg Bid)
  €3965 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  ...() because most of the payments will be via this system this must be in our web site. Paytrail has already mentioned on its website that it supports WooCommerce. If pay cash can be realized apart from that, pay system via credit card and paybyway (this can be discussed in terms of security and certificates to get) 2. As soon as the customer opens order, having invoice print from the printer at the restaurant (having, place to go, the customer name and the price etc. as order information) ( I can make the physical configuration of the printer) 3. The membership for the customers and this membership can be possible to make via social platforms such as Facebook, Gmail, Twitter. 4. Order status informative mail for customers when they ordered (for example:

  €1303 (Avg Bid)
  €1303 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  3d printer baskısı için Demre noel baba heykelinin modellemesi.(Need for 3d print)

  €139 (Avg Bid)
  €139 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  piknik kömür torbası dizaynına ihtiyacımız var. Güzel bir dizayn ve torbanın dik durması, dolayısıyla güzel görünmesi gerekiyor. Üzerindeki yazılara ilk etapta çok önem vermeyin, yazılmasını istediklerimizi sonradan göndereceğiz. Torbanın dik durması için basit seviyede malzeme bilgisi de gerekli. 1.5 kg kömür koymamız gerekiyor.

  €163 (Avg Bid)
  €163 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  I have got a handpainted drawing of my boyfriend and me and an eagle that I want to have recreated (similar positions and background etc) as an even more realistic, computer painted drawing and sent to me as a jpg in the end in a high resolution (to be able to print it out and put it in a big frame). Most of it I want to stay pretty similar (just more realistic - but this is like the sketch) except for my face and hair which I want to ressemble myself more. I can also send more pictures of myself and my boyfriend and the "original" eagle to make it easier... and of course the painting without the "copyright" written on it and in a lot higher resolution ;)

  €30 (Avg Bid)
  €30 Ortalama Teklif
  30 teklifler
  Mobile app 6 gün left
  ONAYLI

  ...6. which bus is suspended, why and the bus details what should the administrator be able to do? - blacklist/suspend driver - see driver speed -view route record - Real time tracking of bus location on google map - all drivers send messages push notification - all parents send messages push notification -accept/approve new driver -accept and approve new students - assign students to a bus - can print out the travel history of each student for an entire year / month - Generate QR code for each student / driver - number of kilometers the driver drives per day to and from the location. budget is indicated if you work for money I may not be able to pay you, but if you indicate in my budget for review and a small compensation then we can continue together it's a simple app if y...

  €293 (Avg Bid)
  €293 Ortalama Teklif
  12 teklifler
  Trophy icon Logo design 6 gün left

  Logo design for Valley forge Valley Forge is a retail business in need of a modern logo design. - We are looking for a logo that captures the essence of our business and appeals to our target audience. I am a bladesmith that makes custom kitchen knives and hunting knives. I forge knives from scratch. My wife says my knives look sexy. I use natural material mostly for my handles. I go for modern and elegant flowing knives. Like a sports car with great lines. - The ideal logo design should be modern and visually appealing. I’m looking for a logo I can put on shirts and use for advertising. - The designer should have experience in creating modern and beautiful logos. - We are open to creative ideas and concepts that represent our retail business. - The logo...

  €34 (Avg Bid)
  €34
  25 girdi

  I am looking for a skilled graphic designer who can remove the black background from an image and enhance its overall quality. The image will be printed on a T-shirt, specifically on the medium-sized area, which covers half of the shirt. It is important that the final image is suitable for printing on a blend of fabrics. Ideal Skills and Experience: - Proficiency in graphic design software such as Adobe Photoshop or Illustrator - Experience in background removal and image enhancement techniques - Knowledge of printing specifications and requirements for fabric materials - Attention to detail to ensure high-quality results - Ability to work within the given medium-sized area of the T-shirt

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  36 teklifler

  I'm looking for help converting images from their current format to PNG with a transparent background so that I may print it with DTF. The image needs to be large- more than 1000 pixels- and requires no additional edits during the conversion. I only need 1-5 images to be converted. If you are the right person for the job, please provide me with your availability and bid. Thank you!

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  34 teklifler

  ...the road. Project Objectives: Logo Design: Develop a unique and professional logo that reflects Elite Moving's commitment to excellence, reliability, and customer satisfaction. Ensure the logo is versatile and can be used across various marketing materials, both digital and print. Create a logo that conveys trust, efficiency, and the idea of a stress-free moving experience. Vehicle Graphics: Design eye-catching and cohesive vehicle graphics that incorporate the newly created logo and brand elements. Ensure the vehicle graphics enhance our brand's visibility and recognition while our trucks are on the road. Maintain a professional and clean appearance for the vehicle graphics, reinforcing our commitment to quality service. Deliverables: Logo Design...

  €92 (Avg Bid)
  €92 Ortalama Teklif
  104 teklifler

  I am looking for a freelancer to help me create a small booklet for print. This will be going to the parents in our church. The attached sample is a good representation of the content but not the theme/design. I would provide all content.

  €831 (Avg Bid)
  €831 Ortalama Teklif
  71 teklifler

  I am looking for someone to clean up a JPEG image for a promotional print. Specifically, I want to remove the background, enhance colors, crop and resize, as well as clean up any small details and noise. Additionally, I'd like the final image to be the same size as the original JPEG, and delivered in a PDF format. If this is something you feel comfortable completing, I'd love to hear from you!

  €72 (Avg Bid)
  €72 Ortalama Teklif
  73 teklifler

  ... no specific idea at present Ideal Skills and Experience: - Proficiency in logo/ graphic design - Previous experience - Ability to communicate the mission or message through visual elements. - Strong creativity and ability to think outside the box. - Attention to detail and ability to deliver high-quality designs. - Please upload previous work if possible Additional Information: - Additional details will be specified by the client. - Specific colors or design elements may be provided by the client, or the designer can suggest based on the general idea provided. - The final logo should be delivered in various formats (e.g., vector, PNG, JPEG) for different uses (e.g., website, social media, print materials). - The designer will have the freedom to propose multipl...

  €26 (Avg Bid)
  €26 Ortalama Teklif
  86 teklifler

  See attached PDF. This scan should be used to create a new PDF that I can freely edit, copy, paste, print, flatten and modify as needed. If this job is done well, I have several more that need the same process completed. Thank you I am looking for a freelancer who can create a PDF from a scan. The purpose of the PDF is for editing. I need both an editable version and a clean copy of the scan. There is no specific formatting or layout required for the final PDF, any standard layout will do. Skills and Experience: - Proficiency in creating PDFs from scanned documents - Knowledge of editing tools and software - Attention to detail to ensure the accuracy of the scan - Familiarity with standard PDF layouts and formatting

  €75 (Avg Bid)
  €75 Ortalama Teklif
  26 teklifler
  Trophy icon Halloweek Flier 2 gün left

  ...am looking for a freelancer to design a flier for our Monster Mash themed Halloweek event. The flier will be used for print purposes. Requirements: - Create a visually appealing design that captures the essence of the Monster Mash theme - Incorporate the specific details and information that I will provide - Ensure that the flier is suitable for print Ideal Skills and Experience: - Graphic design expertise with a strong portfolio showcasing previous print design projects - Proficiency in using design software such as Adobe Photoshop or Illustrator - Ability to effectively communicate and incorporate client's requirements into the design - Attention to detail and creativity in designing an eye-catching flier Please pr...

  €38 (Avg Bid)
  Garantili
  €38
  25 girdi

  I am in need of a Shopify developer who can create a simple chart with drop-down functionality and a print feature. You must deploy it in Netlify and send us a link to check the chart Chart Type: - The chart should be able to print data on the chart Programming Language: - The preferred programming languages for this project are JavaScript, CSS, HTML, and React. Print Functionality: - The print feature should allow the user to print selected data from the chart. Ideal Skills and Experience: - Experience in Shopify development - Proficiency in JavaScript, CSS, HTML, and React - Knowledge of chart creation and customization - Familiarity with print functionality implementation Please note that the freelancer's expertise and recommendations ...

  €10 (Avg Bid)
  €10
  0 girdi

  I am looking for a designer who can create a combination of graphic and text design for t-shirts, sweatshirts, baseball caps, totes and other items as well as non-apparel items like coasters, cutting boards, pillows, etc. The design should be bright and vibrant, and should be similar to the ones attached. (Like the sail on a sailboat. The number we'd like to use is 1602. Will be looking for lots of unique, nautical designs, but would like to start with this. PLEASE LOOK AT THE ATTACHMENTS BEFORE SUBMITTING ANY WORK. Skills and Experience: - Proficiency in graphic design and typography - Experience in creating visually appealing designs - Ability to understand and translate the client's vision into a unique design - Knowledge of color theory and the a...

  €48 (Avg Bid)
  Garantili
  €48
  55 girdi

  we have created a web platform that helps Print-on-demand POD, Apparel, Furniture, Packaging businesses create and bring products into their client's house within 10 minutes we need long term sales team to handle the sales tasks for this project NO SEO, social service providers. we have them all.

  €441 (Avg Bid)
  €441 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Hello, I am looking for someone to create an explainer video for our B2B print manufacturing company. The video should convey the benefits of our products & services and run for 1-2 minutes in length. I can provide our brand guidelines, including logo usage, but all other visual elements and branding will be up to the freelancer to create. The media to present this could instead be an interactive flipbook, where you hover over images and they pop out of the page or are interactive/engaging in some way. The explainer video/brochure should be of high quality, with professional production value and polished visuals. We are looking for an efficient freelancer who can deliver results in a timely manner. If you think you have the skills to produce an engaging explainer video or intera...

  €879 (Avg Bid)
  €879 Ortalama Teklif
  65 teklifler
  Trophy icon promotional flyer 6 gün left

  ...digital and print Skills and Experience: - Graphic design expertise to create visually appealing flyer designs - Proficiency in design software such as Adobe Photoshop or Illustrator - Strong understanding of branding and ability to incorporate company's visual identity into the flyer design - Experience in creating effective marketing collateral to engage the target audience - Knowledge of different print formats and requirements for high-quality printing - Ability to create digital versions of the flyer for online distribution and social media promotion - Attention to detail to ensure accurate representation of information and branding elements on both digital and print versions - Good communication skills to understand and incorporate c...

  €96 (Avg Bid)
  Garantili
  €96
  77 girdi

  I am looking for a designer to help create a graphic identity for my company. We are an existing business and need a logo to help build our brand. I already have some ideas on what the logo should look like but would be open to suggestions from a designer. This includes colors, illustrations, typography, etc. I would also need print materials like brochures plus marketing visual assets that continue the branding throughout. Any other ideas or suggestions to make this project successful would be appreciated.

  €106 (Avg Bid)
  €106 Ortalama Teklif
  130 teklifler
  Logo Design for an NGO 6 gün left
  ONAYLI

  Logo Design for Subhiksha Agri Foundation Project Overview: - I am seeking a talented logo designer to create a visually appealing and meaningful logo for my NGO. - The logo should effectively convey the primary mission or message of the NGO. - I have a general idea in mind for the design, but I am open to the designer's suggestions and creativity. Ideal Skills and Experience: - Proficiency in logo design and graphic design. - Previous experience designing logos for NGOs or non-profit organizations. - Ability to understand and effectively communicate the mission or message through visual elements. - Strong creativity and ability to think outside the box. - Attention to detail and ability to deliver high-quality designs. - Good communication skills to unde...

  €43 (Avg Bid)
  €43 Ortalama Teklif
  34 teklifler

  I need a way to generate bulk QR codes from csv file and print. It can be a Wordpress plugin or a stand-alone php application to run on a linux server. I should be able to do the following: 1. Upload a csv file with a list of numbers (one column data only - example attached) 2. Input a url in the app that will be the global url prefix for all QR codes example: 3. QR code url destination should be input global_url/number (where number is value of one records in csv file) example: 4. Show csv number below QR code (example qr code attached) 5. Generate pdf with this layout for printing QR codes No upfront payments - milestones will be setup and released only after satisfactory completion

  €118 (Avg Bid)
  €118 Ortalama Teklif
  67 teklifler

  I'm looking for someone to help add a shortcut key to Posawesome, an ERP software. The specific feature or function I want to assign a shortcut key to is the ability to create new items, generate sales invoices, and print receipts. I prefer the shortcut key combination to be F1 to F12, but this should be customizable by the user. This will help streamline processes for my business, so please direct in-depth expertise and care to this project.

  €80 (Avg Bid)
  €80 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  ...speed and immediacy of a blink, and we're looking for a logo that reflects this dynamism. Design Requirements: Symbolism: The logo should capture the essence of rapid, instantaneous communication – think "blink of an eye" speed. Simplicity: We love clean, minimalist designs. The logo should be versatile and recognizable, even at smaller sizes. Palette: While we're open to your creative color suggestions, we lean towards modern, tech-forward colors. Blues, grays, and whites are preferred, but we're excited to see what you propose. Typography: We're looking for modern, sans-serif fonts. The name "BlinkChat" should be easily legible. Adaptability: The logo should look great on both digital platforms and print materials, includin...

  €764 (Avg Bid)
  Özellikli Garantili Mühürlü Önde Gelen Yarışma
  €764
  801 girdi

  We are in sea...menu text while drawing inspiration from a provided reference menu for a fresh and modern design. Responsibilities: Design an appealing menu layout with a focus on fish-based dishes. Incorporate high-quality visuals and images that highlight our cuisine. Utilize the reference menu for layout, color schemes, and typography ideas. Develop two cover pages that capture our restaurant's style and identity. Deliver print-ready or digital files tailored to our specific requirements. Requirements: Format 42 x 20 cm Proven experience in restaurant menu design or similar projects. Proficiency in graphic design tools like Adobe Illustrator, Adobe InDesign, or equivalent. Strong creative skills and an eye for design. Experience in cre...

  €14 (Avg Bid)
  €14
  17 girdi
  Trophy icon Logo for Car Wash 6 gün left

  Logo Design for TCT Valeting DO NOT USE A CANVA TEMPLATE- A LOT OF ENTRIES ARE TEMPLATES. - This project is for an existing car wash business that is looking to refresh its brand with a new logo design - The overall design style preferred is fun, eye catching, and must use blue, red, and yellow - The logo should be able to represent the car wash business and attract customers - Ideal skills and experience for this job include: - Graphic design expertise - Experience in creating logos for businesses - Creative thinking to come up with a unique and memorable design - Ability to incorporate the car wash theme into the logo - The freelancer can suggest a name for the car wash business or work with the client's input - The logo should have a p...

  €11 (Avg Bid)
  Garantili
  €11
  181 girdi

  I am looking for a freelancer who can provide design creation assistance for the Canva app. The intended purpose of the design is for print materials. Skills and Experience: - Proficiency in using the Canva app - Strong design skills and creativity - Knowledge of print design principles and specifications - Attention to detail and ability to deliver high-quality designs - Ability to understand and follow brand guidelines - Effective communication and collaboration skills

  €16 / hr (Avg Bid)
  €16 / hr Ortalama Teklif
  15 teklifler
  grafic design 6 gün left

  I am looking for a experienced graphic designer to assist in creating a design for an project. The desired result is a print design to engage adults. Family-friendly designs are welcome, but I’m looking for something that can speak to an older demographic. The concept I have in mind is not completely set, so I am open to suggestions and ideas from experienced professionals who can help transform my vision into a reality. My aim is to create an eye-catching design that can capture my audience’s attention and draw them in. I am looking for someone who can take a sketchy idea and turn it into something truly amazing. I am open to any and all questions or comments, so please don’t hesitate to inquire. Imagine the possibilities – and let&rsqu...

  €15 (Avg Bid)
  €15 Ortalama Teklif
  18 teklifler

  I have a supplier that we are able to resell products from. They have given me access to their stock, however I wish to import them into our own e-commerce website. I require the following to be scraped and exported into a CSV/Excel file: * Main title / data * price * desp...supplier that we are able to resell products from. They have given me access to their stock, however I wish to import them into our own e-commerce website. I require the following to be scraped and exported into a CSV/Excel file: * Main title / data * price * despription * technical specification * image source URL I have attached an example excel file to show the first product as well as som print screens of our portal. The winning freelancer will be given access to the portal. There are approximately 5000 ...

  €80 (Avg Bid)
  €80 Ortalama Teklif
  88 teklifler
  Amazon sp api integration 6 gün left
  ONAYLI

  Amazon integration Requirements Summary: • Seller should be able to download all seller listings in our application. • Then seller should be able to update listings price and quantity thru our application. • Download all amazon orders Fulfilled by Merchant and Fulfilled by Amazon. • Seller should be able to buy shipping using Amazon Shipping API in our application to print labels. • For Fullfilled by Merchant orders Buyer address should hide/encrypted after 30 days per amazon requirements. Application should update order status and tracking on amazon for Fulfilled by Merchant orders. • Application should have access to FBA inventory, option to submit orders to FBA. • Seller should also be able to upload amazon orders file in application and...

  €29 - €239
  Mühürlü
  €29 - €239
  12 teklifler

  Project Description: Logo and Unique Poster Design for Gupta Properties Real Estate Business Office Skills and Experience: - Graphic Design - Logo Design - Poster Design - Real Estate Design Experience Logo Requirements: - Incorporate the name "Gupta Properties" into the logo design - Utilize a neutral color scheme with whites, blacks, and grays - Explore creative and unique design elements and symbols that represent the real estate industry - Provide suggestions for design elements and symbols Poster Requirements: - Create a unique and eye-catching poster design for the real estate business office - Use the neutral color scheme of whites, blacks, and grays - Incorporate the logo design of "Gupta Proper...

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  Graphic Novel Print on Demand Expert Wanted I am looking for a graphic novel print on demand expert who specializes in the Sci-Fi/Fantasy genre. I require assistance with the print and distribution stages of the process. My preferred method of distribution is both online retailers and direct sales at events. Skills and Experience Needed: - Expertise in print on demand for graphic novels - Strong understanding of the Sci-Fi/Fantasy genre - Knowledge of the print and distribution process - Experience with online retailers and direct sales at events Responsibilities: - Collaborate with me on the print and distribution of my graphic novel - Ensure high-quality printing and production of the graphic novel - Develop a distribution strategy that includ...

  €457 (Avg Bid)
  €457 Ortalama Teklif
  26 teklifler
  Trophy icon Nail Polish Brand 6 gün left

  Need a Logo Design for a new nail polish brand Brand Name is 'NOT ABOUT YOU' Bottle print area is 25mm H / 24mm W Bottle Colour is Matt Black Logo Applications include: - Front Bottle Logo - Website logo - Social Logo Logo will either be Pad Printed to the bottle (silk screened) or Clear Label wrap *Remember, the bottle is black so no dark font colours but be creative with the font and colours and do not be afraid of the 60's and 70's ) Austin Powers Groovy styles.

  €45 (Avg Bid)
  Garantili
  €45
  190 girdi
  design t-shirt -- 2 6 gün left
  ONAYLI

  one whale shark on front, a manta on the back ( both on the side) with small logo 3" front , back side a5 size dive center image attached. I'm planing to print on a black t shirt, or navy blue whale shark on one side and manta on the back side I think 2 on the same side is too congested. with our dive center logo something like this, but one whaleshark and 1 manta

  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  50 teklifler

  The goal is to hire a freelancer to design and 3D print a custom Bic lighter case with a hockey grip texture. The case must snugly fit over a standard-sized Bic lighter, enhancing its grip and aesthetics while protecting it from damage. The project should result in a functional and visually appealing accessory for Bic lighter users.

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  ...like Javascript, C#/ASP DOT NET would be preferred - Experience with graphical user interface (GUI) design and development is necessary - Knowledge of flowcharting standards and best practices would be a plus - Good communication skills and ability to understand and implement client's requirements is essential. Workflow (High Level): Create diagram(s) on a web page: Draw shapes/boxes (Eg: rectangular/square). Ability to Add/Edit/Delete should be provided. Give name to the Shape and store the name in the database table. Below the name of the diagram, allow to add multiple lines, which is similar to data fields in a table of a relational database. Give the name/title to the diagram and print it on the top. Save the diagram information (Name and the additional lines t...

  €570 (Avg Bid)
  €570 Ortalama Teklif
  47 teklifler

  Önde Gelen print design Topluluk Makaleleri