Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  148,933 print iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Selamlar, Masaüstü oyunumuz için elimizde 2d çizimleri olan karakterlerin(d&d dünyası gibi düşünebilirsiniz) 3d modellerini tasarlatıp 3d çıktı almak istiyoruz. 1 tane model için çalışmak istiyoruz ilk başta.

  €39 (Avg Bid)
  €39 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba Kadir Bi Türk Freelancer de gördüme sevindim. Ben Pazarcikliyim isvicrede kaliyom ve Internetsayfa ve Print Designe la ograsiyorum burda. Bana Menü Karti lazim Bar icin orda Nargile de iciliyo. elimde eski Menu Karti var onu yenilememiz gerekiyo ve modernesdirmemiz gerekiyo bana yardimci olabilirimisin.

  €10 (Avg Bid)
  €10 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  İçeriği dinamik olarak doldurulacak. Header ve Footer olan. İçerik sayfalarında div, p, span, bar ,pie chart olan. div ya da p yarım kaldığında diğer sayfaya o bölümü kesmeden otomatik olarak geçiren, tarayıcı bağımsız printable bir html + css sayfası ihtiyacımız var. Javascript, bootstrap vb. kullanılabilir. Header and footer yazdırıldığında her sayfada olacak. Görsel de farketmez.

  €184 (Avg Bid)
  €184 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  ...teknik destek, işçi For the use of the personnel in our work place; Personal information of staff, Personnel salary history and payroll (view, print, save) Personnel responsibility information Employee leave information (permission request, remaining permissions, view and save used permissions) Personnel start information Staff membership information Screen for sending malfunctions or warnings for devices and machines belonging to personnel's area of responsibility Personnel document sending screen For the accounting department; Recording staff expenses and selecting personnel Personnel salary, insurance, overtime, advance fee entry View, print, and save personnel data Human Resources; Personnel start dates, Personal information of staff, Personnel report,...

  €953 (Avg Bid)
  €953 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  elektron-vue de yazılmış bir uygulamaya ek bir modül yazılacak. Örnek --------- Papatya print Nergis print Zambak print Print butonuna bastığımızda bazı parametreleri alarak yazıcıya gönderecek. Bu parametrelerin hepsi hazır. Sadece printe bas. Yazcıya gönder. Aşağıda bir örnek var. İncelediğinizde ne istediğimizi daha iyi anlayacaksınız.

  €136 (Avg Bid)
  €136 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  ...page. They should be more visible. - The text are nt visible in the back page (DEAL1, DEAL2..). The design should be improved for promotion products. For example they can be more visible. - There should be two sizes. 1- The flat size is 420x297 mm. Folded size is 297 x 140 mm. 6 pages. 2- The flat size is 345x240 mm. Folded size is 115 x 240 mm. 6 pages. - Designs should be ready to print with Full Bleed. (with 3mm Bleed marks) TR Hali hazirda bulunan bir brosurun tasarimi iyilestirerek tasarimi yapilacak. Tasarimlarin ekde gorebilirsiniz. Teklifi bu is icin veriniz. Tasarimlari Photoshop, InDesign veya Illustrator'da bekliyorum. Onemli noktalari asagida siraladim. - Logonun uzerine brosur de oldugu gibi Pizza Plusi yerlestirecegiz. Logonun EPS halini ekde bu...

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Merhaba Ca, bir servis programı yazdırmak istiyorum, Bu program içeriği şöyle olacaktır. Müşteri uygulamayı indirecek ve kayıt olacak 1: Kod 2- İsim Soyisim 3- Notlar 4-Kişi Sayısı Admin Panelinde yapıalckalar ise müşteriden gelen bilgiler listelenecek bu bilgiler dahilinde müşteriye uygulama içerisinde mesaj gönderilecek bu müşteri şu saatte alınacak...indirecek ve kayıt olacak 1: Kod 2- İsim Soyisim 3- Notlar 4-Kişi Sayısı Admin Panelinde yapıalckalar ise müşteriden gelen bilgiler listelenecek bu bilgiler dahilinde müşteriye uygulama içerisinde mesaj gönderilecek bu müşteri şu saatte alınacak diye ve filtreleme olacak. Filtreleme X müşteri kaç müşteri yönlendirmiş ve kod listelemesi yani bug&uu...

  €242 (Avg Bid)
  €242 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  OpenGL ile 3D/2D CAD program arayüzü yapılması 1. OpenGL ya da Vulkan ile 3D/2D-CAD programı yazılması, line polygon, freeform objelerin oluştutulması. 2. Belli başlı modelleme formatlarında yükleme yapılablmesi, örn. *.obj, *.3ds, *.dae 3. Standart menülerin oluştutulması, Yeni, Kaydet, Print, Kes, Kopyala, Yapıştır vb. 4. Undo/Redo Özelliği yapılması. 5. Standart 3D/2D CAD özelliklerinin yapılması zoomin, zoom out, move, rotate, scale v.b. 6. DWG, DXF kaydedebilme özeliği. 7. Obje Gizmo ve View cube yapılabilemesi.

  €722 (Avg Bid)
  €722 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  NeoDynamic firmasının ürettiği WebClientPrintPHP, tarayıcıdan yazıcıya çıktı göndermek (raw print) için kullanılan bir kütüphanedir. jQuery ile "YAZDIR('Merhaba Dünya')" gibi bir komut ile bu kütüphaneyi basit bir biçimde kullanabilmek istiyorum. Ürünün Ana Sayfası: GitHub'da yer alan örnek proje:

  €211 (Avg Bid)
  €211 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Merhabalar , Prestashop xml import modülü yazdırmak istiyorum. Detayları anlatacağım. Hi, I want to print Prestashop xml import module. I will explain the details.

  €474 (Avg Bid)
  €474 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Belirlenen bir tarzsa fotoğraf manipülasyonları, Afiş ve kapak konseptini uygulama

  €77 (Avg Bid)
  €77 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  7 Yıldır üzerinde çalıştığım projemi bitirdim ve 1 yıldır fotoğrafçılara, fotoğraf stüdyolarına, düğün salonlarına satmaktayız.. lakin facebook üzerinden tanıtım yaptığ...kabiliyetim var ama pazarlama yok...... programın satış fiyatları 400$ ve 600$ .. bazen %30 ya yakın indirim uyguluyorum.. hesap ortada ... 1. PROGRAM.... FOTOMS BIO 3.5 ---- ARŞİVLEME , BİYOMETRİK FOTOĞRAF, DÜĞÜN RANDEVUSU, KASA , CARİ, STOK, İŞ TAKİP (Yeni Ehliye ve Yeni kimliklerde değişecek ki herkesin ihtiyacı olan biyometrik fotoğraf hazırlama programı bu pakette) 2. PROGRAM FOTOMS PRINT PROX ..... inkjet ve thermal fotoğraf baskı cihazlarını minilab programına çevirir.. PRATİK FOTOĞRAF BASMAK İÇİNDİR.... Bu yazıcıları olan tüm...

  €48416 (Avg Bid)
  €48416 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Recep Tayyip Erdoğanın 3D print edilebilir .stl dosyası istiyorum

  €414 (Avg Bid)
  €414 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Online Baskı - Web to Print Tüm bireysel müşteriler - Ajanslar ve Kurumsal Firmalara Hizmet veren Online Baskı Merkezi

  €4019 (Avg Bid)
  €4019 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  ...() because most of the payments will be via this system this must be in our web site. Paytrail has already mentioned on its website that it supports WooCommerce. If pay cash can be realized apart from that, pay system via credit card and paybyway (this can be discussed in terms of security and certificates to get) 2. As soon as the customer opens order, having invoice print from the printer at the restaurant (having, place to go, the customer name and the price etc. as order information) ( I can make the physical configuration of the printer) 3. The membership for the customers and this membership can be possible to make via social platforms such as Facebook, Gmail, Twitter. 4. Order status informative mail for customers when they ordered (for example:

  €1321 (Avg Bid)
  €1321 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  3d printer baskısı için Demre noel baba heykelinin modellemesi.(Need for 3d print)

  €140 (Avg Bid)
  €140 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  piknik kömür torbası dizaynına ihtiyacımız var. Güzel bir dizayn ve torbanın dik durması, dolayısıyla güzel görünmesi gerekiyor. Üzerindeki yazılara ilk etapta çok önem vermeyin, yazılmasını istediklerimizi sonradan göndereceğiz. Torbanın dik durması için basit seviyede malzeme bilgisi de gerekli. 1.5 kg kömür koymamız gerekiyor.

  €166 (Avg Bid)
  €166 Ortalama Teklif
  9 teklifler
  assignment 6 6 gün left

  ...you need to develop Revit models including: Architecture/Structure Mechanical Duct-work (only for the Basement) of the Wunsch Hall Building located at 309 Bridge Street based on the attached PDF, DWG files and your field observations and investigations. Please be informed that the attached files are partial and do not include all drawings. A summary of suggested steps to do the final project: Print the PDF single sided (11”x17”) Go over the project and familiarize yourself with the project. You may go and see the building and take some photos. Also, you can use online resources like Google, Bing or other search engines. The building Elevations are not included and you need to build the model based on your investigations. Be strategic and think about your approach. ...

  €114 (Avg Bid)
  €114 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Hello! I am looking for a sketch or print of a customized mt rushmore with the attached 4 faces . It should be about 8 x 10 or slightly bigger - whatever you think!

  €48 (Avg Bid)
  Garantili
  €48
  4 girdi

  I need an edit to this file: Please remove the section from the uploaded screen shot, and replace with the California Tan, Designer Skin, Australian Gold, and Jwoww logos from the .eps file attached. Change the expiry date listed below the coupons to December 31, 2022 Edits to the Locations: ...shot, and replace with the California Tan, Designer Skin, Australian Gold, and Jwoww logos from the .eps file attached. Change the expiry date listed below the coupons to December 31, 2022 Edits to the Locations: 1. Remove the Pitt Meadows location 2. Adjust the hours of remaining locations to match what is noted on our website: I need in .pdf and print formats.

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  33 teklifler
  Trophy icon Law Firm Logo 6 gün left

  I have recently created a new law firm called Hall Legal Group, LLC. As it is just beginning, it is a bit of a blank slate. I am looking for a logo that c...beginning, it is a bit of a blank slate. I am looking for a logo that could be next to "Hall Legal Group" but not in place of the words. I desire a copy of the logo with the words incorporated and without. The firm is an estate planning and trust litigation law firm. I am open to other creative ideas and also considered the use of HLG in the logo. The logo would need to look good in two color print as well as black and white. It would also need to look good in digital media such as a website, but also on printed material as part of letterhead. I am looking for some abstract ideas that still have clean lines an...

  €19 (Avg Bid)
  €19
  35 girdi
  print on demand website 6 gün left
  ONAYLI

  hi need the same as this website by programming language not by templates please

  €546 (Avg Bid)
  €546 Ortalama Teklif
  60 teklifler

  Implement the following computing infrastructure services for a new Enterprises Part 1: Active Directory and Domain Controller Environment Part 2: Print and File serving Application services including Web and email servers Part 3: Storage Area Network (SAN)

  €1575 (Avg Bid)
  €1575 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Need to add a few customizations to Wordpress Woocommerce site (site already completed). 1. Add 3-4 custom fields to PRODUCTS and/or to Customer/User data and display those fields on a customized Order Summary (relaid out slightly); have the customized Order Summary be printable or save as PDF (attach PDF to customer email). 2. ALSO need to add a Locations/mapping plugi...(so user places order for $100 product and then picks location #123 from map & display list of locations. Once user selects it, site saves location #123 into that order in DB). 3. LASTLY, need to allow the site admin to UPLOAD additional PDFs in future that will be attached to a customer/order-- and they will be shown on customer dashboard/my account area, allowing customers to login to view/print/down...

  €242 - €726
  Özellikli Mühürlü
  €242 - €726
  157 teklifler

  We are looking for a programmer to work on our Learning Management site. The site is programmed in nodeJS React and we are currently using a MySQL database. This programmer will need to review what we have currently on the backend for login ability. Then t...display pages have been created, but will need the database side programmed and the programmer will need to create the new and edit pages. Most the database tables have been created in the backend. The programmer will need to know how to integrate into the site for course and item purchases. They will also need to be familiar with react-bootstrap and full calendar packages and how to print to pdfs and create reports. Once programmer has been picked, we can provide each page descriptions with examples and a database diagram.

  €2207 (Avg Bid)
  Gizlilik Anlaşması
  €2207 Ortalama Teklif
  107 teklifler

  ...the collected data in a file. 5) Repeat Step 3 & 4, but this time adds one backup to each distributed data record. ] the requirements which I need to modify the code [ 1) Pick the code that you have in previous project 2) When a node starts, collect the list of IP addresses of the other nodes from a Zookeeper server. The request should be sent in the booting phase only. Each node then should print the IP addresses of the other nodes. Attach a screenshot of your IDE/Editor. 3) Once the network has been started, one of the nodes should split the binary data of a file and forward the data to the other nodes as you did in previous project - Step 3. which was (Node A should first read the content of that file in binary. Then, split the data into 1KB blocks and distribute them u...

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Design primary logo, font and background to print on articles for sale. T-shirts, Car stickers, Drink mugs, can wraps. Tropical beach theme with transition to city, mountain, rural, and other landscapes. Similar to "Life is good" Primary logo idea is circular, arched logo over top-3 words, simple line drawing in the middle, with 3 initials anchoring base. The line drawing will vary based on different settings listed. Initial logo to have 2 people sitting in chairs on beach, palm tree, sea bird, and ocean with sunset. Other logos will have similar theme, with vista as listed above.

  €24 / hr (Avg Bid)
  €24 / hr Ortalama Teklif
  56 teklifler
  I Need IOS Developer 6 gün left
  ONAYLI

  I have an flutter application project code, and i need to print from ios platform on printer connected via bluetooth my printer paper size is 80mm i need an ios developer, because i have issue to print arabic text from ios

  €62 (Avg Bid)
  €62 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  ...shut down. It needs to do 5 things: -Authenticate credentials (this will need me to put in my own API key and API secret. You just write the code and I will enter my keys to test that it works). You will use your *own* Coinbase keys to test the code. No, I will not be giving you mine. Then I want methods I can call for these purposes: -Check account balance and print this to terminal -Check existing orders in place and print all of these to terminal -Put in a limit buy order (for example, put in a limit buy order of 1 ETH for £20) -Put in a limit sell order (for example, put in a limit sell order of 1 ETH for £9000) You will write the code and add comments. That is all. Its not a complex job but I don't have time to check the API docs right now...

  €98 (Avg Bid)
  €98 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Implement the following computing infrastructure services for a new Enterprises Part 1: Active Directory and Domain Controller Environment Part 2: Print and File serving Application services including Web and email servers Part 3: Storage Area Network (SAN)

  €800 (Avg Bid)
  €800 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Work for my company designing a store

  €124 (Avg Bid)
  €124 Ortalama Teklif
  67 teklifler

  Please see attached text doc and other attached files for remaining details needed! :D

  €10 (Avg Bid)
  Garantili
  €10
  14 girdi
  I want a app 6 gün left

  Very low budget i want a printing app for my startup like our print app which is listed in play store i want also some additional features like refer and earn when a user refer his friend and his friend book 100 rupees order thhen the first user will get 10 rupees coin which will be added in his wallet.

  €12 (Avg Bid)
  €12 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  SKILLS: you are an expert Photoshop Plugin developer with a good understanding of shapes and colors SCOPE: the task is to create a PHOTOSHOP PLUGIN that imports (uploads) circle based 300dpi print size images (JPG, PDF etc.) and then automatically creates smaller circles or shapes inside the original circles or shapes as added layers for print (the default is 50% of the original circles size) the size of the added circles or shapes can be adjusted individually, in groups or globally for the entire image, the colors, textures and embossment level of the added circles or shapes can be adjusted individually, in groups or globally for the entire image the added circles or shapes can be embossed (like a photoshop layer embossing effect) individually, in groups or globally for...

  €140 (Avg Bid)
  €140 Ortalama Teklif
  3 teklifler
  Need outlook macro built 6 gün left
  ONAYLI

  Need outlook macro made which will print calendar availability for next three days into email.

  €26 (Avg Bid)
  €26 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  To print Common fullPath Name and Name (fullPath and Name are the attributes present in the XML file) To print the values which is present in only first file and not in second file. To print the values which is present in only second file and not in first file. Later, Have to print this output in excel file having different sheets. for example (1st condition in sheet 1, 2nd condition in sheet2, 3rd condition in sheer3 of the same excel file.)

  €20 / hr (Avg Bid)
  €20 / hr Ortalama Teklif
  30 teklifler

  As Iam New to Python I need some help to compare two XML files. These are the Following Conditions: To print Common fullPath Name and Name (fullPath and Name are the attributes present in the XML file) To print the values which is present in only first file and not in second file. To print the values which is present in only second file and not in first file. Later, Have to print this output in excel file having different sheets. for example (1st condition in sheet 1, 2nd condition in sheet2, 3rd condition in sheer3 of the same excel file.) Can please anyone help me with the code that satisfies the above condition which I have mentioned.

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  ...should be touched up, decluttered, edited to improve look; only the first 20 seconds of the video should be considered, if at all --guessing a lot of "panning" over the still photographs would be used Possible other images to use could come from the following website: Could insert some of the positive reviews in print over the video Jalisia Coney 3 reviews a year ago I lived at Sunrise for right at a year and I must say I enjoyed my stay with them! Hayley and Courtney were awesome and did their absolute best to get things fixed in a timely manner. I had one problem that took forever to be taken care of …More Lauren Huber 2 reviews 2 years ago These apartments are great. Everyone is really nice especially the

  €194 (Avg Bid)
  Özellikli Garantili Mühürlü
  €194
  14 girdi

  I have an flutter application project code, and , i need to print from ios platform printer connected via bluetooth my printer paper size is 80mm

  €78 (Avg Bid)
  €78 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  I'm looking for someone to ghost write a few short, print-ready news articles/stories that we can upload through a newswire. 100 - 300 words in length. We'll supply bullet points for each the narrative + name and title to quote, etc.

  €15 / hr (Avg Bid)
  €15 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler

  the job is simple i have the attached Revit model and i wana make it stl i wll pay 10$ since its simple job

  €11 / hr (Avg Bid)
  €11 / hr Ortalama Teklif
  29 teklifler

  I'm looking for someone to ghost write a few short, print-ready news articles/stories that we can upload through a newswire. 100 - 300 words in length. We'll supply bullet points for each the narrative + name and title to quote, etc.

  €363 (Avg Bid)
  €363 Ortalama Teklif
  18 teklifler

  I'm looking for someone to ghost write a few short, print-ready news articles/stories that we can upload through a newswire. 100 - 300 words in length. We'll supply bullet points for each the narrative + name and title to quote, etc. You'll need to create the headline + byline + quote + use the inverted pyramid structure and link it all together into a short and punchy online news story. They'll always be general news pieces (company growth / new team members / sponsorship announcements / new product announcements / etc) - nothing that requires specific knowledge of our sector. This would ideally turn into 1-4 stories/month, on an rolling-monthly basis, for the right person.

  €45 (Avg Bid)
  €45 Ortalama Teklif
  54 teklifler

  Hi Rueben, I'm looking for someone to ghost write a few short print-ready news articles/stories that we can upload through a newswire. 150 - 300 words in length. We'll supply bullet points of the narrative etc, just need someone to use the inverted pyramid structure and link it all together. They're general news pieces - nothing that requires specific knowledge of our sector. Ideally this would turn into 1-4 stories/month long term. Would you be interested?

  €32 (Avg Bid)
  €32 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Globalsync is a leading Business Process Outsourcing service provider that caters to businesses around the world. Our innovative approach allows businesses to easily improvise customer experience, simplify operations, and focus on growth. We focus on Customer service, Engineering Services, Data Management, Graphic & Print Media, and IT Development. We also offer Analytics & Consulting, Managed IT Services, Marketing Solutions, and HR & Payroll Services. We help businesses reach new heights and accomplish significant growth. When it comes to fulfilling all needs and expectations of client, Globalsync is an answer to all business needs. We are looking for Business Development Executives who can help us generate revenue. It is an excellent freelance opportunity to make ...

  €231 (Avg Bid)
  €231 Ortalama Teklif
  9 teklifler
  Online store 6 gün left
  ONAYLI

  I need e commerce website for t shirt print shop

  €571 (Avg Bid)
  €571 Ortalama Teklif
  147 teklifler

  Please show me some templates Branding Guidelines and colors - Brand Personality and Values - Branding Statement/ Mission Statement - Brand Color Specifications: details for print applications - Color Variations - Background Control (Contrast Colors with background) - Black and White Application - Typography - Lookup / Co-Branding (horizontal/ stacked,(single, double, triple) - Common Errors/ unauthorized use / orientation - Protected Space - Letterhead - PPT Template

  €130 (Avg Bid)
  €130 Ortalama Teklif
  30 teklifler

  I need someone with knowledge of TeePublic or Printify or something similar to help me set up a store and add a couple of designs and then teach me how to upload more designs. Also will need to link it to my web page. Must have knowledge of TeePublic or Printify or some other popular print-on-demand shirt company. i really need someone to help me get this going.

  €29 - €242
  Özellikli Acil Mühürlü Gizlilik Anlaşması
  €29 - €242
  21 teklifler

  We are releasing a new product and want to send a magazine a document to print on the back cover that will inform our customers about the new product. Currently i have a flyer with information on the product but it's 3 pages and lacks a bit of a professional punch and looks a little bit amateur. See the attached information. There are several images that can be used to encompass as much of the information as possible. Thanks! Matt

  €72 (Avg Bid)
  €72 Ortalama Teklif
  49 teklifler

  Önde Gelen print Topluluk Makaleleri