Quark book templates işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  333,426 quark book templates iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Kitap kapağı tasarımcısı en ucuz,en uygun fiyatlı tasarımcı

  €10 / hr (Avg Bid)
  €10 / hr Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Merhabalar, After Effect'te yeniyim sorunumun büyük olduğunu sanmıyorum bilen bir kişiden de destek almak istiyorum. After Effectte Templates her şey hazır bir şekilde ileteceğim. 10 harfli bir yazı olacak hazır templatesde 6 harf var fakat aynı efektlerle kopyaladığımda diğer harfede işliyor ne kadar layerleri kopyalayıp denesemde olamdı efekti alınca anında diğer harfe işliyor. Bu konuda ufak bir desteğe ihtiyacım var.

  €26 (Avg Bid)
  €26 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  face book reklamlarının yönetilmesi gerekli

  €96 (Avg Bid)
  €96 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Paribu, screen scraping icin istenilenler: Ilgili CCYler: BTC, ETH, XRP, LTC, BCH, XLM, USDT, EOS 1) Siteye () giris (2 factor authentication) 2) “Market” sekmesinden, ilgili CCYler icin “Bekleyen Satis Emirleri”ni, bizim belirtecegimiz siklikta okuma ve gonderme (Sell Order Book) 3) “Market” sekmesinden, ilgili CCYler icin “Bekleyen Alis Emirleri”ni, bizim belirtecegimiz siklikta okuma ve gonderme (Buy Order Book) 4) “Market” sekmesinden, bizim gonderecegimiz komuta istinaden, ilgili CCY icin miktar ve fiyat bilgisiyle birlikte Alis Emri girme 5) “Market” sekmesinden, bizim gonderecegimiz komuta istinaden, ilgili CCY icin miktar ve fiyat bilgisiy...

  €167 (Avg Bid)
  €167 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Polisiye konulu bir romanın Türkçeden Amerikan İngilizcesine çevirilmesi gerekiyor. Daha önce Türkçeden- Amerikan İngilizcesine çeviri yapan arkadaşların tekliflerini bekliyorum. Dilerseniz [Removed by Freelancer.com Admin] adresinden benimle iletişime geçebilirsiniz.

  €3139 (Avg Bid)
  €3139 Ortalama Teklif
  30 teklifler

  Merhaba Psikolojik bir romanın Türkçe düzenlenmesi (editing) gerekiyor. İlgilenen arkadaşlar [Removed by Freelancer.com Admin] adresinden benimle iletişime geçebilirler. Kitaptan bir parçayı ekte bulabilirsiniz.

  €342 (Avg Bid)
  €342 Ortalama Teklif
  41 teklifler
  Write a Book Bitti left

  araştırmalara yer veriyorum ilginç bilgiler veya paranormal olayları bilgilendirip uzun olaylar anlatabiliyorum Teşekürler

  €237 (Avg Bid)
  €237 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  Write a Book Bitti left

  araştırmalara yer veriyorum ilginç bilgiler veya paranormal olayları bilgilendirip uzun olaylar anlatabiliyorum Teşekürler

  €41 (Avg Bid)
  €41 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Bir blog - anket sitesi yaptırmayı düşünüyoruz.Örnek olarak sitesini ımı biraz daha farklı olacak tasarım için örnek olarak sitesini ıcılarımız üye adı ve/ veya facebook - twitter ...başlatabilecek veya mevcut anketlere oy sayfada anketler popülerliğine göre büyük grafiklerden küçük grafiklere doğru sıralanmasını grafik dilimleri gösterilmeli ve anket başlatırken foto anket - video anket ve sade anket seçenekleri bulunmalı.Bunun yanında başlatılan anketler eğer mümkünse facebookta anket uygulaması olarak grafikle birlikte paylaşılabilmeli ve face book üzerinden oy kullanışlatılan anketler editör onayından geçtikten sonra yayınlanmalıdır.

  €518 (Avg Bid)
  €518 Ortalama Teklif
  15 teklifler
  Write a Book Bitti left

  şiir aşk kitapları sözler

  €305 (Avg Bid)
  €305 Ortalama Teklif
  8 teklifler
  Write a Book Bitti left

  Genç bir yazar adayı olarak klasikler arasına girecek kitaplar yazmak istiyorum. Hayalimde sadece ülkemde değil dünyada tanınan bir yazar olmak. Günümüz sorunlarına değinen ve insanlığın açgözlülükle sömürüldüğü çağı değiştirmek en büyük hayalim. Siyasete ve insan psikolojisine ilgim yoğun bunun üzerine çalışmalar yapmak istiyorum.

  €449 (Avg Bid)
  €449 Ortalama Teklif
  5 teklifler
  Write a Book Bitti left

  Şirketimiz bünyesinde bugüne kadar yaşanan makine teknik sorunlarının , servis ekibimizce arşivledikleri bilgiler ve paylaşacağı deneyimleri ile bir araya getirerek , acil arzalar için çözümler sunan bir kitap yazma projemiz bulunmakta. Elektronik, Mekanik , Bakım gibi kategorilerde arizaları ayrıştırarak okuyucuya kolay anlaşılır , kendi başına basit sorunlarla başa çıkabileceği bir kitap yazacağız. Beyin fırtınası yaparak kolay anlaşabilir dille ve arıza çözüm alternatifleri ile bu kitabı 1 ayda hazırlamak istiyoruz .

  €4 / hr (Avg Bid)
  €4 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler
  templates Bitti left

  web sitesi tasarımı yaptırmak istiyorum.

  €399 (Avg Bid)
  €399 Ortalama Teklif
  17 teklifler
  Write a Book Bitti left

  Para kazanmak yazı yazmak istiyorum.

  €2218 - €3696
  €2218 - €3696
  0 teklifler
  dentrealmarket Bitti left

  adında bir siteye sahibim satın almış oldum hazır bir temam var burdan inceleyebilirsiniz aldıgım temayı bu temanın hali kazırda var olan sitem üzerinde çalışmasını istiyorum

  €510 (Avg Bid)
  €510 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  netbeans programı ile ve java dilinde yazılması gerekiyor.

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Var olan book seating eklentilerine benzer bir eklenti olacak. Üye olan kişiler üyelere has olan reservation tarzı bir sayfadan Kur'an-ı Kerîm sayfalarını seçerek hatimlere katılabilecek. Seçimler anlık olacak ve tüm kullanıcılar görebilecek. Herbir adımda , işlemde , uyarıda , hatırlatmada mailler gönderilecek. Ayrıntılı bilgi projeyi alan kişiye verilecektir.

  €249 (Avg Bid)
  €249 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  sitemizi ziyaret ederek oradan kendinize edit'lenmesini istediğiniz flash siteyi seçiniz site için istediğiniz resimler ve yazıları hazırlayınız hosting-domain hariç flash sitenizin sol üstünde yeralan "" reklamı olsun istiyorsanız 50$ eğer olmasın istiyorsanız 70$ ücretlidir iyi günler.

  €62 (Avg Bid)
  €62 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  sitemizi ziyaret ederek oradan kendinize edit'lenmesini istediğiniz flash siteyi seçiniz site için istediğiniz resimler ve yazıları hazırlayınız hosting-domain hariç flash sitenizin sol üstünde yeralan "" reklamı olsun istiyorsanız 40$ eğer olmasın istiyorsanız 60$ ücretlidir iyi günler.

  €62 (Avg Bid)
  €62 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  sitemizi ziyaret ederek oradan kendinize edit'lenmesini istediğiniz flash siteyi seçiniz site için istediğiniz resimler ve yazıları hazırlayınız hosting-domain hariç flash sitenizin sol üstünde yeralan "" reklamı olsun istiyorsanız 40$ eğer olmasın istiyorsanız 60$ ücretlidir iyi günler.

  €38 (Avg Bid)
  €38 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I was hacked in December and hadn´t been able to install by myself joomla 4, with Gantry 5 and rockettheme templates. Messages such as Error Property 'mime_type' of argument 'item' of event onFetchMediaItems has a wrong item. Valid: string in media folder or Warning The PHP temporary folder is not set. This folder is the folder that PHP uses to store an uploaded file before Joomla can access this file. Whilst the folder not being set isn't always a problem, if you are having issues with manifest files not being detected or uploaded files not being detected, setting this in your file might fix the issue. Forbidden You don't have permission to access this resource. Additionally, a 403 Forbidden error was encountered while trying to u...

  €62 (Avg Bid)
  €62 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Illustrator for Latino Kids Book is in English, approx 11 - 5x7 drawings. Can send you upload as soon as there is an interest. Self announcement for Illustrator in two places. Thanks

  €78 (Avg Bid)
  €78 Ortalama Teklif
  39 teklifler

  I need a translator from Italian to English, to create fresh translations of Papal Encyclicals. You have a very easy job, in that most of them are already translated by a website : which you can use as a reference. But we do need a NEW AND DIFFERENT translation and redaction. I need a price by word number, since we would work in a long term project, one document at a t...reference. But we do need a NEW AND DIFFERENT translation and redaction. I need a price by word number, since we would work in a long term project, one document at a time. THIS BID IS FOR A FIRST ENCYCLICAL AS TRIAL. BASED ON THAT WORK WE WILL PROCEED TO DO MORE. Knowledge of wordpress will be appreciated. WE WILL NOTICE IF YOU ARE JUST COPYING THE TRANSLATION FROM ANOTHER WEBSITE OR COPYRIGHTED BOOK.

  €17 (Avg Bid)
  €17 Ortalama Teklif
  13 teklifler
  3D Website 6 gün left
  ONAYLI

  Hi. This project is for a Children's Book 3D Website Design. It is a basic version similar to the example provided here: The Website will give access to 5 pages: Intro: Interactive (hovering the elements of the picture and a dialog cloud popping up) About Me: Which will show the main character and a text about him Store: Buy the Book links Foundation: Article with image about the Author and their goals. Contact: Contact form Cartoon images will be provided. Compatible with Wordpress preferrable. Please provide birds nature background sound. No audible voice dialog (as per example) needed. Please send your price and time schedule for this project. Thank you for your time.

  €158 (Avg Bid)
  €158 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  I am recording a 50,000 word book for ACX. I can't seem to make my files meet the ACX standards and I'm running out of time. I need someone to edit my files to meet the standards so I can submit to the author for ACX.

  €161 (Avg Bid)
  Acil
  €161 Ortalama Teklif
  13 teklifler
  BOOK COVER 6 gün left

  Colorful book covers for 6 texts in Spanish language, and additional 6 covers for their translation in English. Each cover will be paid invidivualy.

  €340 (Avg Bid)
  €340 Ortalama Teklif
  69 teklifler
  Write a book 6 gün left

  I have a special book project from a person near death experience I would like help with writing.

  €363 (Avg Bid)
  €363 Ortalama Teklif
  65 teklifler

  ...experienced iOS developer to make an iOS app (first for iPhone) where users can take photos of pages in a book and listen to it as an audio book. I am an experienced UI/UX designer and will do the designs / look and feel of the app, which you should be able to adapt based on Figma prototypes. I want to use Google vision API for getting text from images and Google Cloud Text-to-speech for the voice generation. So preferably you have experience with Googles APIs and able to find creative ways to use them to optimize for speed and cost. No designs has been made so far, but the app should as a minimum be able to: Login/register user (email, Facebook, google, apple) Create new audio book - take photos of all pages or some chapters - generate/ progress screen when subm...

  €5054 (Avg Bid)
  €5054 Ortalama Teklif
  13 teklifler
  Author and book marketing 6 gün left
  ONAYLI

  I'm self-publishing my books and I need marketing what help increase my sales. Please give the amount for at least 1 month long project. Please provide me with all the strategic plans and what you can do to increase my sales. In your proposal please provide me with answer about the following: Are you posting on social media platforms on behalf of me? If so, how often and for how long? Are you writing any articles about my novels? Are you doing Press Releases, Author Branding, Backlinks, or Social Media Postings?

  €153 (Avg Bid)
  €153 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  ...With registration will pay to the app owners account a fee of Rs 500 or so decided. 3) With this fees the business house can share the link with his customers for fixing appointment schedules to visit there business entity and get the privilege services 4) Now customer can use the link ( as sent by his known business house) and register him self/her self with mobile number (OTP based Verified) and book for appointment 5) Appointment is confirmed then it will deducte Rs 50 from his balance or so decided amount ( may be zero or any amount), if amount is low then it will ask the business entity to recharge 6) An alert will go to the business house to approve or modify the time and date for this they may have a con call also. 7) Once appointment is confirmed customer will get a QR...

  €182 (Avg Bid)
  €182 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  The studio application where people can book for classes View class schedule, timing, trainer and how many slots and booked and available and seats selection. App graphic design To be able to download from app store Billing and payments (packages + offers) Creating account (sign in - sing up - forgot password) Linked to the members email

  €519 (Avg Bid)
  €519 Ortalama Teklif
  29 teklifler
  Trophy icon Book cover Page design 14 gün left

  I am looking for an amazing design for a book cover page. Name of the Book: The Vanished A small description: Women between the ages of 18 and 25 start vanishing without a trace in the picturesque Midlands of Kwazulu/Natal. The police are baffled, and without any bodies, they don’t know whether they are dealing with human trafficking, a serial killer, or women who don’t want to be found. VERY IMPORTANT: I WILL CHECK FOR COPYRIGHT. SO PLEASE DO NOT FIND A COPYRIGHT IMAGE ONLINE AND PUT THE NAME ON IT. I WILL CHECK FOR THAT Important: Do not include the small description in the design. So I can see it well.

  €19 (Avg Bid)
  Garantili
  €19
  46 girdi

  Native speakers of French and German preferably are required for translation from English. Very small project intended to be integrated in historical novel. Freelancers accepting the job may be included in the book acknoledgements, should they wish to.

  €17 (Avg Bid)
  €17 Ortalama Teklif
  27 teklifler
  E-bok: keto recipes 6 gün left
  ONAYLI

  I want a recipe book on keto dishes. it must be in Swedish. 30 recipes. 10 breakfast, 10 lunch and 10 dinner

  €72 (Avg Bid)
  €72 Ortalama Teklif
  26 teklifler

  I have purchased the template you see at the link below: You will need to be able to: Task1: Update text in the current template Task2: Clean up template of unnecessary pages and sections Task3: The contact-us page works and can deliver a mail. You have to be able to host the template on your own server so we can view as you make updates and provide feedback. The desired outcome is: - actions above are done (Task1 + Task2 + Task3) - the site is live and hosted on my own domain (i will purchase)

  €151 (Avg Bid)
  €151 Ortalama Teklif
  30 teklifler

  Fixed Cost & No hourly. Must be Able to Take Ideas on Board ( Major Point will Be Provided ) & ( 50 % of Work is redesign ) - First need to Provide User Flow - Second Mockup / Wireframe ( High Fidelity ) - Third: Ui Design - need to Provide a Prototype on Figma - Design must be Responsive - For All Screens Book Time Slot For Discussion Meeting from Below Link

  €553 (Avg Bid)
  €553 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Looking for someone to build a very simple user friendly app which is used to book transfers. Therefore our guests can book and also make payments if possible through the app for their transfers booked i.e. one way or return. The app should should also be able to classify/generate reports for us - be able to group bookings such as x amount of guests travelling to same destination (hotel drop off from Airport) on shared basis (where the coach is shared by others i.e not sole use). Happy to modify this further that will suit our business. P.S The app will cater for adult and child transfers rates which will have different pricing as well as other options to book and pay such as Tours (dont want to be limited to) and lastly we want to get started a.s.a.p so if you can ...

  €492 (Avg Bid)
  €492 Ortalama Teklif
  42 teklifler

  Hi, I need an android app for booking drivers, payment gateway, and feedback in an app. Full automatic app, once client order new driver then over available driver list show and client book driver according to its choice, we need a clean profile for each drive, its monthly payment, its pending and dues everything available in each driver profile. Thanks

  €136 (Avg Bid)
  €136 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Hi Urszula K., I noticed your profile and would like to offer you my project. We can discuss any details over chat.

  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Looking for Graphic designer to create graphics and mockups for tshirts and gift items. It will be a kind of contract basis work which should renew every month. It will be approximately 100-150 designs/templates needed with an approximate budget of INR 10-15K.

  €79 (Avg Bid)
  €79 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  To make 100 page black book with pictures and graphic representation included

  €120 (Avg Bid)
  €120 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Need 20 variations of a video using different Renderforest Templates. You will not need to do any editing, just change the text/images/music using built-in libraries and templates. Each video should be unique and differ from others. I will provide an example of what to base videos on. Access to a Renderforest account will be provided.

  €89 (Avg Bid)
  €89 Ortalama Teklif
  29 teklifler

  We have 5 books to be converted into Kindle and Google E Book version.

  €88 (Avg Bid)
  €88 Ortalama Teklif
  91 teklifler

  i need an app in which i put ncert book , solution, notes etc ex. user click on maths>chapter>chapter1>read online or download and read offline in read online pdf can open in a app and if they choose download then download in app and user read it offline in app take idea from picture i upload i need same type of app i need code of the app language must be kotlin app must smooth run app is very simple and easyly made

  €38 (Avg Bid)
  €38 Ortalama Teklif
  3 teklifler
  Set up ZOHO CRM 6 gün left
  ONAYLI

  Need help setting up a new ZOHO CRM account. 32 Products Set up 10 sequences (Copy Provided) Set up 10 Workflows (Copy Provided) Set up 25 Emails templates (Copy Provided) Set up 40 Tags 10hours of Team training 8 hours of process interview for playbooks and automations 10 Users Please type ZoHo on top of your bid to make sure you are not a bot

  €237 - €710
  Özellikli Mühürlü
  €237 - €710
  9 teklifler

  I need an app developer to develop an app for project regd. . The app needs to be of a very simple layout, with hardly 2 or 3 pages on the user end where some data would be fetched from cloud and the user would be able to book slots on that basis. More details on this after finalising the service. Experienced sellers would be preffered!

  €52 (Avg Bid)
  €52 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  I need a video to post on face book. I am a speed coach. I need a video that advertises my business to youth baseball players who are looking to run faster. I do not have any baseball videos to share. You will need to create a video showing youth or teenage age kids playing baseball and running from base to base. The emphasis is on speed. My business name and contact information would need to be displayed in the video. The video can be any length over 20 secs. I need video completed in 1 day. Your bid is your final bid. Do not bid low, and attempt to increase your bid once awarded project.

  €109 (Avg Bid)
  €109 Ortalama Teklif
  20 teklifler
  Trophy icon Book Cover 8 gün left

  ...SURE OF THE FOLLOWING: 1. YOU MUST USE THE ATTACHED IMAGES. YOUR IMAGES MUST LOOK AS CLOSE TO THE IMAGES AS WELL. 2. THE COMIC BOOK COVER MUST INCLUDE THE CHICAGO SKYLINE. 3. THE TITLE "THE BAD MONSTER" MUST BE IN RED. 4. USE COLORS THAT STAND OUT (BRIGHT). AVOID USING TOO MANY DARK COLORS. 5. THE COVER IS 7X10 INCHES. ONCE YOU HAVE FOLLOWED THE ABOVE STEPS, YOU ARE FREE TO USE YOUR CREATIVITY. YOUR IMAGINATION. YOUR INDIVIDUAL TALENTS. Pretend like you're creating a comic book cover for a special child (your child, niece, nephew, etc.). Create a cover that ALL children will fall in love with forever. Create a cover that will stand out on the book shelves. Hopefully this hint will help you with your idea. The superhero girl is on a...

  €118 (Avg Bid)
  Garantili
  €118
  60 girdi

  I am new to voice acting and I have recorded an entire book but cannot manage to master the files so they meet the ACX requirements for audible. I looking for someone to see if they can Master one chapter for me and possibly the entire book.

  €306 (Avg Bid)
  €306 Ortalama Teklif
  19 teklifler
  Job Portal web site -- 2 6 gün left
  ONAYLI

  Need to build a job portal by using react and node, where recruiters can chat and send emails to the candidates. Already have UI templates in react, and services need to be built in node with mongo. Need to build a JOB portal Authorization Authentication: Login, register, forget the password, reset password, etc Users: Recruiters, applicants, organizations Recruiters: Able to create, read, update, delete jobs  Able to view all the list of applicants  Able to reject, shortlist, hire etc,  Recrutier can send messages to the applicants  Able to remove the job and stop applications Users:  Able to see list of jobs  Able to search jobs based on city, skill, etc  Able to apply jobs with resume and liked in  Applicants can send messages to the recruiter

  €98 (Avg Bid)
  €98 Ortalama Teklif
  8 teklifler