Reading writing and romance işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  386,490 reading writing and romance iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Hi. I could not check the last update. It is too late now. Because of weekend. Now... It is also a "pre-work." I mean, we will have at leat 2 more steps. All these 2-3 steps are only for preparing us to the biggest one, step-4. ------------- In this work, we will solve the Tick value issue (by working on the old code) And (the followings are simple) Will write the values on the chart by using the "Comment()" function of Meta Editor only. And Will check if our texts (that we wrote on chart with comment function) changes/updates real time and exactly same with the values of footPrint indicator. ------------- About reading from file and all other details, this website will help you (sure you know it): Please find the file also

  €92 (Avg Bid)
  €92 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Toefl Reading kısmını çözebilecek yeterli seviyede İngilizceye sahip birisin arıyorum. TOEFL ya da IELTS sınavlarında yaptığınız puan'ı göndermeniz sonucunda anlaşabiliriz.

  €116 (Avg Bid)
  €116 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  ...ve amp konularında bilgili olan, Seo odaklı çalışabilecek. We are looking for friends who care about business discipline and getting the job done on time. You can get pretty good earnings in the long term. If you think you are suitable for this job, you can reach us by sending a message showing the works, references or projects with a short motivation letter. we plan to end the process in a short time. We'd love to see your CVs, your motivational writing and what you do. Mastering PHP, javascript, jquery programming languages, Experienced in Mysql database, Experienced in XML, JSON web services issues, Knowledgeable about html5, css3, responsive design, Wordpress and amp, Be able to work with an SEO focus....

  €512 (Avg Bid)
  €512 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Engilish I want freamwork structure to create modules without writing code Turkish Kod yazmadan modüller oluşturmak için freamwork yapısı istiyorum

  €3754 (Avg Bid)
  €3754 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Hello there, On Mongodb, a filtering query will be printed using aggregate. You'll certainly be giving details of mongodb function while not reaching the expert friends on mongodb aggregate queries to be printed without sacrificing performance by using aggregate.

  €147 (Avg Bid)
  €147 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler. Merhabalar, ben Aslıhan Aslan lisans öğrencisiyim iş arıyorum projenizle ilgimi çekti sizinle çalışmak istiyorum. internette cok vakit geçiriyorum , bu yüzen Haftada 40 saat çalışabilirim sizinle çalışmaktan mutluluk duyarım. proje konusunda beni bigilendirmenizi rica ederim. En kısa zaman sizden bigi bekliyorum saygılar...

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler.

  €6 / hr (Avg Bid)
  €6 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Araştırma yazarlığı Writing proposal about a researh

  €41 (Avg Bid)
  €41 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Size 20-30 tane kategori veriyor olacağım. Bu verdiğim kategorilerin herbiri için 40-50 kelimelik 25'er tane fal yazacaksınız. Örneğin 16-23 yaş arası sevgilisi olmayan kişiye göre, 24-35 yaş arası evli kişiye göre, 24-35 yaş arası özel sektör çalışanına kariyer ile alakalı.. Totalde 600 civarı 50 kelimelik fal yazmanız gerekecek her biri 40-50 kelimelik.

  €193 (Avg Bid)
  €193 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  Windows Diğer ya da belirsiz El yazısı yazıları wordde yazmaq her seyfesine 10$

  €101 (Avg Bid)
  €101 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler.

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  15 teklifler

  sitelerle alakalı yazılar içerikler hazırlamak

  €452 (Avg Bid)
  €452 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  websitemizde satışını yaptığımız AMAZON GIFT CARDS, FACEBOOK GIFT CARDS,GOOGLE PLAY GIFT CARDS,ITUNES GIFT CARDS,KARMA KOIN GIFT CARDS,LEAGUE OF LEGENDS GAME CARDS,MINECRAFT GIFT CARDS,NINTENDO WII POINTS GIFT CARDS,PLAYSTATION NETWORK GIFT CARDS ürünleri hakkında nasıl kullanılır nasıl üyelik açılır ayrı ayrı resimli ve açıklamalı makaleler yazılmalıdır. Her bir ürün makalesinde en ucuza 'dan alınabileceği mutlaka eklenmelidir.

  €84 (Avg Bid)
  €84 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Ulusal bir peynir markası için peynirli yemek tarifleri yazacak bir arkadaş arıyoruz. Her bir yazı ortalama 300 kelime ve SEO uyumlu olmalı. Makale başına 10 $ ödeme yapılacaktır ve haftada 3-5 makale yazılmasını bekliyoruz.

  €12 / hr (Avg Bid)
  €12 / hr Ortalama Teklif
  21 teklifler

  Metin yazari ariyorum, deneyimli , yaratici. Cv sini bana Mail ile gonderebilecek ve referans saglayabilecekler basvursun lutfen. Ciddi anlamda Metin yazarina ihtiyacimiz var. 230 kelimelik kisa yazi. Iki tarafta memnun kalirsa, daha yapilacak baska dosyalarda var. Yeni kurulmakta olan bir kurum icin.. Eğer, kendinizi kanitladiginiz projelere imza attıysanız , sizinle çalışmak isteriz..

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  konuşarak ve yazarak İngilizce'mi geliştirmek istiyorum

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Gittigidiyor sitesindeki mağazam için bir api yazdırmak istiyorum, 1. Gelen siparişin adres bilgilerini mail olarak gönderecek. 2. Gelen siparişin adres bilgilerini otomatik olarak yazıcıdan çıktı alacak. 3. Gelen siparişin kullanıcısına gg üzerinden önceden belirlenmiş mesaj gönderecek. 4. Kullanıcı şifre değişikliğinde api de manuel olarak şifre değiştirilebilecek. Detaylar :

  €174 (Avg Bid)
  €174 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Python da (pandas) exceli okuyarak tabloya atmak. sonrasında bazı kolon ve rowlarda işlemler yaparak (örneğin excelde filtreleme, vlookup gibi) yeni tablolar olusturmak ve bu tabloları yeni bir excele atmak. eğer çok iyi biliniyorsa bazı grafikler ve social network analizi de isteyebilirim. Reading excel with python (pandas), making some adjustments in the data like sorting or vlookup or some text mining. then extracting each table to the new excel files.

  €167 (Avg Bid)
  €167 Ortalama Teklif
  5 teklifler
  WRITING TASK 1 Bitti left

  I NEED THIS WRITING IN AN HOUR TIME AROUND 1000 WORDS, CELEBRATY SHOULD BE sir alan SUGAR

  €42 (Avg Bid)
  €42 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Turkish is my native language. I also worked at my own local radio station for years. I lived in US, NY for 11 years. I have been a blogger for 8 years. Active blogger, writer, reviewer. Also completed a certificate program about medical billing in Colorado, US. Turkish article writing, editing, translations Turkish to English and English to Turkish. I'd love to work on these projects or similiar ones. Türkçe benim ana dilim. Yillarca kendim baslattigim lokal radyo istasyonunda da profesyonel konuşmacı olarak görev aldım. Amerika, New York'da 11 yıl kaldım. 8 yıldır blogumda yazıyor ve ürün tanıtımları da yapıyorum Colorado'da medikal faturalandırma üzerine bir sertifika programını başlarıyla tamamladım. Türkçe&...

  €64 (Avg Bid)
  €64 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Anadilim Türkçe olup İngilizcem oldukça iyi derecede. Kısa/uzun vadeli çalışmalarda İngilizce / Türkçe makale yazımı, editörlüğü ve bu iki dil...iyi derecede. Kısa/uzun vadeli çalışmalarda İngilizce / Türkçe makale yazımı, editörlüğü ve bu iki dil arasında İngilizce-Türkçe / Türkçe-İngilizce çeviri yapabilirim. Bu ve buna benzer projelerde temiz çalışma-temiz ödeme şartlarıyla güvenilir iş yapmak istiyorum. My English is pretty good while My native language is Turkish. For Short/long options I can do English / Turkish article writing, editing and translation of one of these languages into another Turkish-English / English-Turkish. I want to...

  €82 (Avg Bid)
  €82 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  DOKTORA TEZİ: Gürcistan'da Yabancılara Türkçe Öğretiminde Program Geliştirme - İhtiyaç Aşaması

  €347 (Avg Bid)
  €347 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  writing/creating/researching five articles for my blog on house party ideas? 400-500 words each. Each article describes and give information/guide on one idea. It has to be informal and fun, and encouraging with some author's opinion(light fun opinion) so people would want to respond/leave comments. You will need to perform some research for fun/unusual/extiting ideas. Please do not use very first borring google page for your researches, no rewriting. Could you use your life experience or something similar? I think you'll like it :) I will have more orders in the future, around 50-100 articles. Best regards.

  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Hello! I hope you're having a great day while reading this! We are a growing math tutoring and robotics company for kids and are in need of touch work to our existing landing page. Most of the design is outline, we simply need someone to put the pieces together and have a designer's "eye". Not a huge project, just need help to cross the finish line! is the current site, we want to simplify the home page and add a subpage for our camps. Less than 30 hrs/week Hourly < 1 month Duration Intermediate Experience Level $20.00-$30.00 Hourly Remote Job One-time project Project Type

  €34 (Avg Bid)
  €34 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  I have the names and numbers of 20 or more doctors in the United States (East Coast EST New York City time zone) that I would like to have called. The questions are regarding their specialty and whether they are accepting new patients. I will give you the detailed script, what to say if they ask questions and answer any questions that you have. Please provide an audio of your voice reading this project description. I want to start now. I can pay $1 per uncompleted call (don’t leave a message) and $2 per completed call, plus $5 immediate release to start. Use your own phone service.

  €28 (Avg Bid)
  €28 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  ...seeking a VA who has WordPress content updates and eBook formatting experience to join our team. The successful candidate will have experience working with a developer to complete task assignments and documentation task processes for knowledgebase. In addition, the ideal candidate will have some business writing skills. Responsibilities: Work with a developer to complete task assignments Document task assignments and record results Update and maintain content on a WordPress website Write or Edit existing business blogs and compile them into an eBook Qualifications: Strong written and verbal communication skills in business. (can attend voice-only call meetings) Has a computer or a laptop (this job is not a phone operation) Attention t...

  €3 / hr (Avg Bid)
  €3 / hr Ortalama Teklif
  27 teklifler

  We have a business website that is poorly optimized and has no SEO activity in the past. I am looking for keywork optimization and additional content added. We would also like for you to suggest a path forward. We are suggesting the following: Number of keywords : 35 Social Bookmarking 30 Article submission 20 Web 2.0 submission 20 Classified Submission 20 Profile Links 20 Image Promotion 20 PDF/PPT submission 30 Video submission (if client provide video) 10 Quora Q/A 10 Syndication/Ping Submission/social Sharing 45 Local Listing 30 Competitor Linking 10 Number Of Backlinks 350 Article Writing 3 Blog Writing 2 Reporting in days 7 Days

  €284 (Avg Bid)
  €284 Ortalama Teklif
  46 teklifler

  I have notes on 16 pages that I need to be converted over to a document in a professional way as I'm making a health manual from my notes. Example in attached files.

  €104 (Avg Bid)
  €104 Ortalama Teklif
  83 teklifler

  "In this copywriting project, we will be focusing on creating compelling and persuasive copy that is optimized for search engine optimization (SEO). The goal is to increase brand visibility and drive conversions through the use of persuasive language and storytelling techniques, while also incorporating keywords and phrases that will help the website rank higher in search engine results. The project will involve researching the target audience, crafting a brand voice, and implementing SEO best practices such as meta tags, header tags and keyword research . We will work closely with the design team to ensure a cohesive visual and written message. By the end of the project, we aim to deliver clear, persuasive, and on-brand copy tha...

  €76 (Avg Bid)
  €76 Ortalama Teklif
  42 teklifler

  Hello Freelancers, I need an English-speaking writer for 5 pages. Topic and details about the text will be provided by message. Thank you (Budget: €50 - €75 EUR, Jobs: Copywriting, Political science, Research Writing, Scientific Research, Technical Writing)

  €330 (Avg Bid)
  €330 Ortalama Teklif
  105 teklifler

  Qualitative project and writing tasks required. Thematic analysis. NVivo

  €94 (Avg Bid)
  €94 Ortalama Teklif
  54 teklifler

  I am after a logo for my truck company named "Truck Yeah" The logo MUST have index finger and thus in logo Colours are open not sure yet And the name " Truck Yeah" Attached is a picture of a hand that needs to be a cartoon style hand at the same angles. Thanks for reading

  €113 (Avg Bid)
  Garantili
  €113
  258 girdi

  Instagram & Facebook Management: 8 posts/ month 2 vedio / month 3 lead generation campaign Caption and hashtags creation(Content writing En/AR, Post Design) (Content writing En/AR, Post Design) Our website Pls send your best price wa Only professionals Pls may contact i need someone who manages social media and generate leads Main focus lead generation Pls visit our website and send us official quote with all the details

  €96 (Avg Bid)
  €96 Ortalama Teklif
  31 teklifler

  ...date: As quickly as possible Salary range: Depending upon role and experience Experience level: 3+ years Automation Engineer Job scope function •The role is a part of the Industrial Automation Engineering team improving and maintaining the factory automation system. •The role involves working intimately with the design team to design and implement a highly automated production process. •The roles also involve working intimately with the Software Engineering Team, responsible for the higher-level system such as MES, ERP and PLM. The production environment has very high demands on cleanness, up-time to reach the set quality level, production efficiency and traceability. It will require a combination of proven technologies and de...

  €108 / hr (Avg Bid)
  €108 / hr Ortalama Teklif
  8 teklifler

  We are looking for a professional content and copywriter who is knowledgeable in IT section. We are building an IT relate website and for that We are looking for a content writer to help us with writing few pages such. Home page About us page Service page Contact us page With the right keywords and layout, our website content will draw in your target audience and bring traffic to our site. We have lunched the website on Monday. The selected writer will complete it within 2 days. Please include "content" to start in your proposal so that I can understand you read the project description.

  €44 (Avg Bid)
  €44 Ortalama Teklif
  65 teklifler

  Every week you need to provide 1 article for publishing in our website. cyber security content making idea must be there. will provide the reference of content. you need to work on the wordpress blogs as content writer for writing blogs along with publishing it as our format and images. Graphics designing skill will be required for editing the images with the blogs.

  €14 (Avg Bid)
  €14 Ortalama Teklif
  24 teklifler
  I need a resume 6 gün left

  I need a resume written in clear English to apply in part time jobs. Most of the jobs i will be applying for will be blue collar jobs. Please contact if you are interested in writing one for me.

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  61 teklifler
  SEO of our Website 6 gün left
  ONAYLI

  Number of keywords : 35 Social Bookmarking 30 Article submission 20 Web 2.0 submission 20 Classified Submission 20 Profile Links 20 Image Promotion 20 PDF/PPT submission 30 Video submission (if client provide video) 10 Quora Q/A 10 Syndication/Ping Submission/social Sharing 45 Local Listing 30 Competitor Linking 10 Number Of Backlinks 350 Article Writing 3 Blog Writing 2 Reporting in days 7 Days

  €85 (Avg Bid)
  €85 Ortalama Teklif
  51 teklifler
  Content writing 6 gün left

  We are building an ecommerce fragrance website and for that i am looking for a content writer to help us with writing few pages such as "About Us" and "Couple of blogs"

  €66 (Avg Bid)
  €66 Ortalama Teklif
  74 teklifler
  Build an app 6 gün left

  Hindi language, grammar, reading, learning

  €326 (Avg Bid)
  €326 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Looking for kids story writer, please share some sample short stories before we can finalize the work

  €10 (Avg Bid)
  €10 Ortalama Teklif
  53 teklifler

  I am looking for a content / news writer to join our team. work is available in form as a freelance/part/full time options available. The job is very straightforward and to the point. We are looking to have writes join the team and post 1-3 times a day about topics that are currently happening (live/breaking news/info.) Content length will be 250-1000 words, with most being around 400 words or so. A lot of this info will be accessible and easily found online. Each post should only take 20 minutes or so. You can also let me know what types of content you enjoy writing about and we can try to allow you to focus on these types of stories only.

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  108 teklifler
  Trophy icon Hunting Company Logo 3 gün left

  ...will be launching a new high end hunting and affluent wear apparel and accessories online store. 2. The concept is to offer high end, top quality hunting apparel(clothes), designs and accessories. The concept of the logo is to extremely sleek, simplistic with class and to incorporate the hunter element as well as the hound element, when I refer to hounds, specifically the like of German Shorthaired Pointer. 3. The logo will need to be fairly simple in order for us to embroider correctly without numerous color schemes involved. Further to which, I would like to abbreviate the actual name to H&H as the main logo itself but with the writing of “hunter and hounds’ still within the logo for us to separate them when coming to just th...

  €28 (Avg Bid)
  Garantili
  €28
  298 girdi

  ...1 Expert, Fast and Reliable Web Developer to create a new Wordpress Website for Translation and Content Writing Agency. Freelancer will be responsible for creating the website from scratch, drawing inspiration from examples provided, and will have to ensure that the site is functional, attractive, navigable for devices (including mobile) and well optimized for search engines. Pages: 1. Home 2. About Us 3. Services 4. Contact us 5. Blog 6. Faq NOTE: Real-time fee calculator for services required Requirements: Proven experience in website development on WordPress Knowledge of major web programming languages (HTML, CSS, JavaScript) Good understanding of search engine optimisation (SEO) Ability to work in a team and manage tasks independently Respe...

  €134 (Avg Bid)
  €134 Ortalama Teklif
  131 teklifler

  Hello.everyone. I have a lot of writing project. Language is Vietnamese. If you have confidence in writing, Please place a bid Thanks.

  €114 (Avg Bid)
  €114 Ortalama Teklif
  18 teklifler

  Post a 300-500 word essay on your own experience with public speaking, including reflections from the initial reading and viewing of the speeches. Please do not attach a document to a new discussion thread; copy and paste what is written into the thread. Discuss 2 or 3 points that stood out for you in the reading or in the speeches you viewed, and discuss how you may develop your speaking by paying attention to them. Specifically, what can you learn from these speeches? Do you expect to use any new learning as you prepare for your first speech? Provide substantial responses to at least 2 other students. To avoid plagiarism, give credit to all sources using APA style. If you need help with citations, review the ESC Online Library's Citing Your Sourc...

  €17 (Avg Bid)
  €17 Ortalama Teklif
  17 teklifler
  Writing Project 9 gün left

  Hi Writers Club, I noticed your profile and would like to offer you my project. We can discuss any details over chat.

  €6 / hr (Avg Bid)
  €6 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I run a supplement blog where we cover supplements for bodybuilders and strength athletes. I'm looking to really make a big push with the website this year, so I'd like to populate it with some additional quality content, more than my team and I can push out ourselves. The budget for this job is pretty low, I'm looking to pay 1 cent per word, which would be $10 per 1,000-word blog post. However, with the low rates, I would like to make this a good portfolio-building opportunity for those who are new to Upwork or newer to content writing. For this project, I'm asking that you do a minimum of five 1,000-word blog posts for me with a budget of $50 for all five posts. In return, I'll give you a byline with a picture and about the author inf...

  €10 / hr (Avg Bid)
  €10 / hr Ortalama Teklif
  67 teklifler

  The business is called Expressive Life and it is to help people express themselves through movement, sound and other creative things like writing. I need a logo to use on my website and socials etc

  €17 / hr (Avg Bid)
  €17 / hr Ortalama Teklif
  47 teklifler

  No pay per click wanted. Only reply with how much and how long for each Milestone. MY 3 keywords are “metaverse land”, “how to buy metaverse land”, “where to buy metaverse land”. 3 milestone payments, payment released when complete. Milestone 1) my 3 keywords in the first 20 pages on a Google search. Milestone 2) my 3 keywords in the top 10 pages on a Google search Milestone 3) my 3 keywords in the top 5 pages of Google search NO MONEY WILL BE RELEASED UNTIL MILESTONES ARE FINISHED AND SEARCHABLE. DO NOT BID UNLESS YOU ARE SURE YOU CAN GET THIS DONE. No pay per click wanted

  €356 (Avg Bid)
  €356 Ortalama Teklif
  60 teklifler