Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  135,814 rocket engine iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  I need 3D vehicle models with PBR material and maps to be used for games. Truck, Bus, Minibus Etc. Photos of the vehicles will be given and modeled on it. PBR textures will be made in substance painter. Max poly will be 50k It will have a smooth topology Coatings and PBR maps will be made It will be compatible with the game engine Detailed explanation will be made

  €63 (Avg Bid)
  €63 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Su web sayfasindaki C++ ile yazimis code ile ilgili aciklamalar surdan bulunabilir: Fakat, bizim ihtiyacimiz olan bu code'un C# ve Windows Desktop Application da olmasi. Code'un buyuk ve her turlu dosyayi transfer edebilmesi gerekiyor.

  €236 (Avg Bid)
  €236 Ortalama Teklif
  5 teklifler
  Unreal Engine Bitti left

  Tamamlanmış bir projede revizyonlarımız var.

  €1070 (Avg Bid)
  €1070 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Ekibimize Unreal Engine programcisi arıyoruz. Uzun sure unreal uzerinde calismis ve portflyo gösterebilecek adaylar,lutfen bize mesaj atiniz.

  €20 / hr (Avg Bid)
  €20 / hr Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Birkaç arkadaş başladığımız projemizde artık aramıza yeni insanlar dahil etmemiz gerektiğine karar verdik ve projemizde bizimle birlikte çalışacak kişiler aramaya başladık aradığımız nitelikler : * Web Tasarımcı * Solidity Yazılımcısı * Akıllı sözleşmeler * Unreal Engine Programcısı (C++) * Oyun Tasarımcısı Oluşturacağımız proje bir kart oyunu ile kripto para ekosistemini NFT ler aracılığı ile birleştirmek. Bunun için yukarıda aradığımız niteliklere sahip iş arkadaşları arıyoruz. Projemiz dünya çapında bir proje olmaya aday eğer ki gerekli yatırım ve özveriyi verebilirsek bu yüzden böyle bir projede ilk çalışanlarla birlikte olmak oldukça heyecan verici.

  €1719 (Avg Bid)
  €1719 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  21 Google olmak üzere 31 Sertifikaya Sahibim. Sitesinin kurucusuyum. Uluslarası şirketler dahil olmak üzere SEO uzmanı ve SEO danışmanlığı hizmetleri sundum. Site içi ve site dışı Search Engine Optimization (SEO) başlığı altındaki tüm konuları başkasına yaptırmak yerine siz kendiniz yapmak istermisiniz? böylece bir defa ödeme yapıp tüm görevleri siz yerine getirebilirsiniz. Kendi sitenize SEO çalışması yapmayı öğrenecek ve istediğiniz kelimelerde yükselmeye başladığınızı fark edeceksiniz. Siz yapmak istemeseniz bile satın alacağınız işin kalitesini ölçmek ve hizmet aldığınız firmayı değerlendirmek için neler gerektiğini öğrenebilirsiniz. Online eğitim süresi : 4 saattir. Google meet üz...

  €100 (Avg Bid)
  €100 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  Hello, I'm looking for an integrated engine for the video conference program. The project will be received with source codes and engine information. I also want time and budget information for each version of the program under consideration. If anyone is interested, please contact me. Thanks

  €2190 (Avg Bid)
  €2190 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  bir DATALİFE ENGİNE site siteye istediğim gibi bir döviz kuru ekleme yapamıyorum.Öncelikle belirteğim döviz kuru azerbaycan döviz kuru olmalı.Ücretli ne kadar fiyata yapa bilecek birileri var ise iletişime geçmeleri ricada bulunur.

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Merhaba Sepehr T., hocam python google app engine projesi olarak image storage service assignmentim var. deadline ım çok yakın ve bütçem 100 euro ilgilenirsen lütfen dönüş yap.

  €100 (Avg Bid)
  €100 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba osmanaydin, hocam benim html sayfaları üzerinden datayı alıp metin madenciliği olarak işlemem gereken bir assignmentim var. ilgilenirsen lütfen beni bilgilendir. ayrıca python google app engine içeren bir ödevim daha var . ücret için elimden gelen bu ne yazıkki.(tek assignment için)

  €100 (Avg Bid)
  €100 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  PROJECT DETAILS ARE IN ENGLISH: view

  €138 (Avg Bid)
  €138 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  PROJE AYRINTILARI INGILIZCE DILINDE: -> okuyunuz

  €370 (Avg Bid)
  €370 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba Enes Senden Yapmak İstediğim Şey Benim Bilgisayarım Bozuldu Ve İşime Devam Edemedim Neyse Benim Elimde Şu Anda Unreal Engine 4 Motoruna Uygun Sahneler Var Senden İstediğim Bu Sahneleri Sadece 1 Sahnede Birleştirmek. Yani Siz Hiç Bir Şey İlave Etmeyeceksin Sadece Benim Sahnelerimi Tek Sahnede Birlestiriceksiniz. Ücrete Geldikte Ise Az Ola Bilir Ama İnşallah Iyi Olursa Devamı Olacakdir Ve Projemde Senin İsmini De Verecegim . Sana Gerek Olan Şey Aslında Level Design. Teşekkürler Seni Bekleyeceğim.

  €3 / hr (Avg Bid)
  €3 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Unreal Engine 4'te. Birbirinden ayrı haritalara sahibim ve bu haritaları birleştirmek ücret düşük olabilir, ancak gelecekte daha fazla iş olacağını unutmayın.

  €6 / hr (Avg Bid)
  €6 / hr Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Bazı karakterlerin 3D Modellenmesi lazım .Hangi motor olduğu pek önemli değil .Ama uygun fiyatlı ve orjinal tasarıma olabidiğince yakın olmalı .Eğer fikirle ilgili anlaşılırsa diğer karakterler içinde yardım istenecektir. Some characters need to be modeled in 3D. It doesn't matter which engine it is. But it should be affordable and as close as possible to the original design. If the idea is understood, help will be asked in the other characters. [Removed for encouraging offsite communication which is against our Terms and Conditions -Section 13:Communication With Other Users] [Removed for encouraging offsite communication which is against our Terms and Conditions -Section 13:Communication With Other Users]

  €74 (Avg Bid)
  €74 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Merhaba, Hazır bir scripti Buildbox3 programıyla düzenlemesi yapılacak ve web kontrol paneli entegre edilecek. scripti aşağıda paylaşıyorum, Detaylı özellikler için iletişim kurabilirsiniz.

  €452 (Avg Bid)
  €452 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  English We have complated game engine and the missing part is a nice graphics for our mobile game. Ships traffic control on boshporus, istanbul. All graphics will be bird eye view type. No 3D or 2D dimensions! ( I addes some samples at the attached files ) 1- Base graphic for all around the boshporus from marmara sea entry to black see entry and including golden horn. 2- Harbours for passangers and houses, roads ( focus on sea but we should also show players to some staff on lands as well ) 3- Famous landmarks. ( there are plenty of them around boshborus ) 4- Ships ( containers, carriers, passanger ship and ferry ) for user control. 5- Clouds, birds ( seagul ) and V shape immigrant birds and plane also Game includes levels and each level will focus on differen...

  €783 (Avg Bid)
  €783 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Mobilya için yazılım üretilecek, Tasarımlar ve çizimler 3d ortamında hazır, kodlama yazılımcı arkadaşa kalır. Unreal engine tercih edilir. Unity da olabilir.

  €1256 (Avg Bid)
  €1256 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  wordpress woocommerce, social deal engine gibi eklentileri kurup tema düzenlemesi yapılacak

  €49 (Avg Bid)
  €49 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Kelime anlamıyla Tavsiye motoru olan recommendation engine projesinin temel amacı; bütün e-ticaret şirketlerinin sahip oldukları web sitelerinde kullanılabilecek ve temel olarak müşteri davranışlarına göre potansiyel müşterilere en uygun ürünleri widgetlar,display bannerlar ve e-mailing kanallarıyla müşteriye sunan bir sistem yaratmaktadır. Bu sistem sayesinde artan dönüşüm oranları e-ticaret sitelerinin ciro ve karlılıklarını arttıracak, dijital pazarlama maliyetlerini düşürecek, dip toplamda ise müşterilere öncelikle interaktif ve gelişkin bir yapıda ise kişiselleştirilmiş bir alışveriş deneyimi sunacaktır.

  €2 - €8 / hr
  €2 - €8 / hr
  0 teklifler

  ...that can be imaged . Css Ile should be created a simple design using HTML 5, Standings, Live Scores , İddaa bet Looking For Guest Authors , Programs, of the details of the Fulltime Live center live match broadcast, Highlights , Lineups , date, time, Gols , the match videos , and so on. As will be drawn on the link , all live, finished , done in the Departments will be highlighted in the search engine will be prepared in the global aspx page that , in addition Ideas page , Match Results Click. Example adding Web service access other sites able to show results in your own page , the lease payments to be made in understanding specialist . The projects ensure Must be able to develop the auction , Together With the delivery of the source code , a detailed description is added to the

  €1432 (Avg Bid)
  €1432 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Is aciklamasi: Su anda Turkiye'de VPS uzerinde bulunan sitelerinin dosyalarini ve MySQL veritabanlarini GOOGLE CLOUD PLATFORM'a tasimak ve sitelerin GOOGLE C...ayarlari gerceklestirmek. Tasinacak siteler: PHP tabanli siteler (4) + Wordpress siteler (4) ONEMLI NOT : Bu islemi yapacak uzmanin GOOGLE CLOUD PLATFORM hakkinda tecrube sahibi olmasi gerekiyor. Siteleri inceleyip Google'a odenecek tahmini bir aylik gider bilgisi verebilmesi gerekiyor. MAKSIMUM BUTCE : 100 Turk Lirası ( 50 USD ) KAYNAKLAR : 1- Google Compute Engine 2- Google Cloud SQL 3- Google Cloud Storage Tum kaynaklar icin :

  €48 (Avg Bid)
  €48 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  I want to make real estate search engine with .NET MVC 4 or 5, i need admin panel, front-end panel, Türkçe: .Net MVC 4 ya da 5 ile emlak arama motoru yaptırmak istiyoruz. Admin panel, ön taraf, ilan sayfası, ilan detay sayfaları, il ilçe kombinasyonu Tasarım yoktur.

  €246 (Avg Bid)
  €246 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  ...detayına kadar. Bazı noktalarda online olarak veri çekmek gerekecek. Aynı zamanda bu liste üzerinden satışta yapmayı planlıyorum. Bir nevi akıllı liste olacak. Müşteriler liste üzerinden film seçebilecekler. Kafamdakinin benzer bir örneğini bir yer yaptı. Onunda adresini vereyim orayı incelerseniz nasıl bir şey istediğimi biraz olsun anlamış olursunuz sanırım. benzer liste: Bu yukarıdaki linkteki liste sanırım Excel 2013 te yapılmış bilginiz olsun. Bazı tablo dilimleyicilerini kullanmışlar çünkü. Benim istediğim anafikirde yukarıdaki linkteki gibi, benzer ama daha farklı özelliklerde ve daha iyi olması gerekiyor. Excel bilgim hiç olmadığı için bir uzmana ihtiyaç duymaktayım. Not: İçerikleri kendi...

  €29 (Avg Bid)
  €29 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  ... catogory : oficce firnute web site language : Turkish seo work : google optimization turkish words example : offic firnuture ( ikinci el ofi mobilyası - ikinci el ofis mobilyaları - ikinci el buro mobilyası..) its importand Sample design of the website would look like I want to deliver a fully finished, ready to use website. web site must be search engine friendly, definitely. Turkish needs to get higher rankings in the search engines with keywords....

  €580 (Avg Bid)
  Özellikli
  €580 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Logo contest for site that markets to parents, investments for their kids. The name of site is- Trust Funds Kids Building Wealth for the Next Generation The logo should be colorful and vibrant. I have attached a sample logo. Here is a list of possible icons that can be used in the logo- • Private jet • Shooting Star • Rocket ship in place of the letter I • Dollar sign in place of the letter S • Bitcoin symbol • Stack of gold bars • Pile of cash or bags of money • Piggy Bank • Brinks Armor truck • Big House • College cap and diploma • Trophy • Investment chart going up

  €97 (Avg Bid)
  Garantili
  €97
  2 girdi

  We are looking for SEO services and targeted marketing

  €17 / hr (Avg Bid)
  €17 / hr Ortalama Teklif
  31 teklifler
  Full Stack Developer 6 gün left
  ONAYLI

  ...solutions for troubleshooting websites Working alongside our Web designer to convert designs made in AdobeXD and/or Figma into coded design deployment packages for the website. Qualifications and Skills: Fluency with the programming languages including but not limited to PHP, HTML5, CSS, Javascript Familiarity with AdobeXD and Figma Knowledge of technologies like PHP, MySql, Git, Twig Template Engine, Slim Framework, Bootstrap, Apache, CentOS, Drupal Understanding of the mobile space, including specific design requirements, limitations of screen sizes, touch-based capabilities, bandwidth concerns, etc. Ability to take a project from concept to launch Excellent time-management skills and attention to detail Excellent communication skills and comfort with telecommunication methods...

  €19 / hr (Avg Bid)
  €19 / hr Ortalama Teklif
  124 teklifler
  Full Stack Developer -- 2 6 gün left
  ONAYLI

  ...for troubleshooting websites Working alongside our Web designer to convert designs made in AdobeXD and/or Figma into coded design deployment packages for the website. Qualifications and Skills: Fluency with the programming languages including but not limited to PHP, HTML5, CSS, Javascript Familiarity with AdobeXD and Figma Knowledge of open source technologies like PHP, MySql, Git, Twig Template Engine, Slim Framework, Bootstrap, Apache, CentOS Understanding of the mobile space, including specific design requirements, limitations of screen sizes, touch-based capabilities, bandwidth concerns, etc. Ability to take a project from concept to launch Excellent time-management skills and attention to detail Excellent communication skills and comfort with telecommunication methods (emai...

  €28 / hr (Avg Bid)
  €28 / hr Ortalama Teklif
  48 teklifler

  I need an SEO expert for doing Keyword Research, Competitors Analysis, Ethical SEO , SEO Audit. Need Expert level for a specific site. I want to rank on google search engine.

  €107 (Avg Bid)
  €107 Ortalama Teklif
  41 teklifler

  Hello, We need professional who will create and do data entry for conditional fields in our existing WPForm, which will allow visitors to choose exact make, model, year and engine type vehicle in few easy steps

  €127 (Avg Bid)
  €127 Ortalama Teklif
  27 teklifler
  SEO optimize 6 gün left
  ONAYLI

  Semrush Google tools to bring website on top ranked search engine

  €9 / hr (Avg Bid)
  €9 / hr Ortalama Teklif
  12 teklifler

  The main objective is to design a 3D static model and a 2D side view of a small spinner that is usually used for production logging in Oil wells. The design should be reflect: 1) The blades have to be swirled; similar to airplanes engines swirls 2) There should be only 4 blades for the fan. 3) The diameter of the core of the fan should be 1 in while preserving the the shape of the cone. 4) no animation is required

  €37 (Avg Bid)
  €37 Ortalama Teklif
  12 teklifler
  Unreal engine 5 5 gün left
  ONAYLI

  Looking for unreal engine 5 developer for long term. Will share more details in chat.

  €867 (Avg Bid)
  €867 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Hi, I need help with configuring my Compute engine instance in Google cloud so I can log in Cloud Logging whenever my Spring Boot application does the logging. I don´t managed to fix it, my application runs perfect in the VM instance but I dont see the logs in Cloud logging page.

  €166 (Avg Bid)
  €166 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  My web is: - Wordpress -WP Rocket pro - Imagify pro - Cloudflare pro - HostGator entrepenur The only thing I need is for my website to go faster for mobile devices, google loads are very poor

  €12 / hr (Avg Bid)
  €12 / hr Ortalama Teklif
  27 teklifler

  Lütfen detayları görmek için Kaydolun ya da Giriş Yapın.

  Özellikli Acil Mühürlü Gizlilik Anlaşması

  I would like you to design a logo for a Mastermind that we are launching were we will help people make money launching courses using TikTok as a market engine. The name of the Mastermind will be Cash Tok.

  €19 (Avg Bid)
  Garantili
  €19
  137 girdi

  Hi, I need help with configuring my Compute engine instance in Google cloud so I can log in Cloud Logging whenever my Spring Boot application does the logging. I don´t managed to fix it, my application runs perfect in the VM instance but I dont see the logs in Cloud logging page.

  €29 (Avg Bid)
  €29 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Hi, I need help with configuring my Compute engine instance in Google cloud so I can log in Cloud Logging whenever my Spring Boot application does the logging. I don´t managed to fix it, my application runs perfect in the VM instance but I dont see the logs in Cloud logging page.

  €34 (Avg Bid)
  €34 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  We would like to build Saas Travel ERP B2B and B2C Booking Engine includes all the functions and modules in the attached pdf, Please send your proposal with screenshots from your previous Travel Booking Systems to me through chat messages Examples

  €65370 (Avg Bid)
  €65370 Ortalama Teklif
  37 teklifler

  Hi, We are a small company offering vacation rentals in a Swedish ski resort. We are just about to start using the beds24 booking engine to help us reduce our administrative work and make booking more convenient for our guests. Beds24 comes with a user interface possible to integrate on our website in which guests can make bookings. Unfortunately, the user interface does not fit our setup when it comes to functionality and design. We are looking for someone with good coding skills and knowledge in WordPress. Someone who can help us to create a listing page and booking interface for our website and integrate it seamlessly with beds24 booking engine via API and "deeplinking". Things you need to do: *Create a wordpress plugin *Customize datepickers *Deal with data ...

  €1324 (Avg Bid)
  Özellikli
  €1324 Ortalama Teklif
  74 teklifler

  This is an ongoing start up project. We are hiring an expert team for completing the hasura GraphQL project and maintenance second node.js, react application. Required Skills: Backend: Nest JS (Typescript) with sequelize PostgreSQL Database Hasura GraphQL engine using apollo - EXPERT LEVEL REQUIRED Node.js Mongo DB Frontend (Pixel perfect required) IONIC 5 with React JS (Typescript) Rsuite UI framework SCSS Redux toolkit for state management Deployment AWS RDS to deploy hasura AWS EC2 to deploy Backend + Frontend Testing Environment Heroku Firebase

  €13 / hr (Avg Bid)
  €13 / hr Ortalama Teklif
  25 teklifler
  Web Based Checklist Tool 5 gün left
  ONAYLI

  Create a web-based checklist tool for any user to visit the website, use the website as a step by step checklist literally checking off boxes of signs, symptoms and indicators of impairment, and inputting notes from their observation. The logic engine will cross reference the signs, symptoms and indicators of impairment identified with the possible drugs and non-drug conditions that could cause those signs, symptoms and indicators of impairment, and result in a matrix output of the score combined with some pre-scripted wording. For certified and paid members the tool will populate the template Word document and email it in PDF to their inbox. For users who are not certified and paid, the tool directs them to the signup page which allows them to pay $50 to sign up for training, st...

  €19 / hr (Avg Bid)
  €19 / hr Ortalama Teklif
  73 teklifler

  Hi Team, We have a very small task to be done using Google earth engine. Is there any developer with experience in the same. Thanks

  €84 (Avg Bid)
  €84 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  a. Content Creation for Website (Headers / footers / Banners ) that suits the site. d. Whatsapp Catalogue for Products. (interactive images or pdf) e. Social media CONTENT CREATION. (posts / posters / flyers as per social media platform requirements) f. 1 promotinal tweet a day. g. Search Engine optimization skills are preferred but not mandatory. h. “ Product Discounts “ available for interns and their closed ones, when they buy on our website. Separated coupon shall be generated for each checkout. Visit today to see what suits you.

  €75 (Avg Bid)
  €75 Ortalama Teklif
  12 teklifler
  Scrapy scripts 5 gün left

  Hello. I'm looking for a web search expert. This urgent job is creating an archive of scripts for a new security engine. I can give you more description on the chat board. Experiences of hex edit tools bonus. Only from India accepted. Budget/milestone: $20/1 day Thanks.

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  8 teklifler
  Scrapy scripts 5 gün left
  ONAYLI

  Hello. I'm looking for a web search expert. This urgent job is creating an archive of scripts for a new security engine. I can give you more description on the chat board. Experiences of hex edit tools bonus. Only from India accepted. Budget/milestone: $20/1 day Thanks.

  €15 (Avg Bid)
  €15 Ortalama Teklif
  41 teklifler