Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  130,920 sabon font free iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Belirli bir formata sahip yazı fontu yaptırılacaktır detay için teklifleri bekliyorum.

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  11 teklifler
  FREE SERVER Bitti left

  bir sonucu sistemi. oyunlarınıza bir sonucu eklemek istiyorsanız doğru yerdesiniz. bu sonucu oyunlarınızda multiplayer oyun için kullanılır ------------- <-İÇİNDEKİLER-> <-1 adet ücretsiz sonucu dosyası <- 1 adet sonucu programı freeserverM <- 1 adet sonucu belgesi (sunucu kimliği,sonucualanı adı, sonucu şifresi) <- 1 adet sonucu sitesi ( ip adresiniz alınıp yapılandırma yapılacak)

  €9 - €9
  €9 - €9
  0 teklifler

  Logo tasarım ise, logonun oluşabilmesi adına yapılan tasarıma denir. Logo, kimi zaman kara kalem, kimi zaman dijital ortamda tasarlanabilir. Logo diye genel bir adlandırma yapıyorum çünkü amblemler tek başına tasarlanamaz, her halükarda bir şeyi temsil etmeli yani Logotype entegreli olmalı. D...şekilde müşteri portföyüne ulaşmalısınız değil mi? Bunun için web site tasarımları, Google reklam kampanyaları, kartvizit, katalog, broşür, tabela vb. envanterlere ihtiyaç duyacaksınız. İlk olarak her alanda kullanabileceğiniz önceliğiniz kurumsal kimlik ve logo tasarımı olmalıdır. Yani markalaşmanın ilk adımını bu şekilde atmalısınız. Basit bir reklam kampanyası bile başlatacak olsanız renkleriniz, font tipiniz, logonuz kısaca ku...

  €303 (Avg Bid)
  €303 Ortalama Teklif
  34 teklifler

  Merhaba <font style="vertical-align: inherit;"><font style="vertical-align: inherit;"> Elite Məlumat Tech </font></font>, profilinizi fark ettim ve size projemi teklif etmek isterim. İstediğiniz ayrıntıyı sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €233 (Avg Bid)
  €233 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba Ben omurilik felçliyim Televizyonu eller serbest olarak sesli kumanda edebilecek bir cihaza ihtiyacım var Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Tam olarak buna benzer bir şey istiyorum

  €157 (Avg Bid)
  €157 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Fontlab programına hakim, halihazırda tasarımı yapılmış olan bir fontu hayata geçirebilecek, yetenekli ve önerilere açık freelancer bir çalışma arkadaşına ihtiyaç duyuyoruz.

  €389 (Avg Bid)
  €389 Ortalama Teklif
  3 teklifler
  Trophy icon Marka logo tasarımı Bitti left

  Polymer kil ağırlıklı el yapımı takıları markalaştırmak için bir logo ihtiyacımız bulunmaktadır. Logo'da "handmade in Istanbul" , by ZPY ve tabiki marka adı olan "Mad Clayer" olmalı. Basit ve sakin bir logo arayışındayız. Marka "Alice in Worderland" den esinlenilmiştir. Logoda da buradan esinlenmeler olabilir. Örneğin font gibi... Aynı alandaki benzer logolar ve Alice ile ilgili çıktılar ektedir.

  €22 (Avg Bid)
  Garantili
  €22
  17 girdi

  Tüm platformlar ile uyumlu (mobil-ios-android-unix-ubuntu-centos-redhat-windows-blackberry etc.), güncel teknolojiye sahip ve gelecek teknolojik gelişmelere uyumlu, sosyal medya platformlar ile ve api' leri ile uyumlu ve linkleri çalışan, google seo ve api uyumlu, yönetim paneli olan tüm sayfanın görsel fotoğraf,video eklemeleri rahatlıkla yapılabilir, tüm yazı,font,renk ve arka planları ile menü ve menü tipleri arka fon renkleri değiştirilebilir yönetim panelli web sayfası yapımı.

  €140 (Avg Bid)
  €140 Ortalama Teklif
  2 teklifler
  Dashboards. Bitti left

  Merhaba, Takip ettiğimiz hedef gerçekleşen verilerimizin daha profesyonel ve bütünleşik görünmesi için ( renk tonu, font, grafik tipleri vb.) şık bir dashboarda ihtiyacımız var. Görsel tasarım yeteneği olan arkadaşların örneklerini bekliyorum. (Not : Veriler önemli olduğundan database kısmı bize ait olmalıdır. )

  €149 (Avg Bid)
  €149 Ortalama Teklif
  6 teklifler
  masa takvimi Bitti left

  12 adet fotoğraf var bunların içindeki bir yere veya objeye fotoğrafla uyumlu font ve efekt ile bir isim yazılacak ve aynı fotoğraf için 1500 isim var.. Bu 1500 isim 12 ayrı fotoğrafa yerleşecek ve böylece 1500 kişiye 12 aylık masa takvimi hazırlayacağız.. fotoğraf seçimi ve takvim kısmını biz halledeceğiz sadece isimlerin yerleşemesi işini vermek ist,iyorum

  €403 (Avg Bid)
  €403 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  textfield ve yazdığım içerikleri otomatik türkçe karaktere çevirmeli.. sadece font ekleyemiyorum.. türkçe karakterleri pdf içinde kabul etmiyor. verdiğim dosyayı düzeltebilecek bir elemana ihtiyacım var.. sadece font ekleme işleve yapacak..

  €3 / hr (Avg Bid)
  €3 / hr Ortalama Teklif
  5 teklifler

  4-5 Adet Font'un Türkçeleştirilmesini istiyoruz. İşin yarına teslim edilmesi gerekiyor Türkçeleştirilen Fontların "ttf,eot, woff" formatların teslim edilmesi gerekmektedir.

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  bir yazı karakterini (font) istediğimiz ölçülerde düzenleyeceğiz.çalışmanın corel draw yada illustratorde yapılması lazım. tüm çizgilerin kırıksız olduğu bir .plt çıktısına ihtiyacımız var.

  €81 (Avg Bid)
  €81 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  Avrupa Pazar'na tekstil ağırlıklı olmak üzere Osmanlı ve Türk motifleri içeren geleneksel ürünler ile Türk tasarımcıların modern ürünlerinin internet üzerinden satışını yapacağım. İnternet sitesinde kullanılmak üzere logo çalışması ile kartvizit çalışmasına ihtiyacım var.. Aşağı... Aşağıdaki desenler kartvizit Tasarımı için kullanılabilir.. Kartvizit arkasında yer alabilir. Ön tarafında da Web ve şirket bilgileri bulunur.. Hangi font olduğunu bilmiyorum. Markanın ise ekteki gibi bir yazı karakteri ile yazılmasını istiyorum

  €64 (Avg Bid)
  €64 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Önceki projemizle ilgili süregelen çalışmam var '<font color="#FF0000"><b>Deleted</b></font> project #8486804'

  €23 / hr (Avg Bid)
  €23 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Open Cart panel e-ticaret sitemizde yapılacak font değişimi, giriş sayfası ve tasarımsal bazı değişiklikler için çalışabileceğimiz birini arıyoruz.

  €163 (Avg Bid)
  €163 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  Yayında olan mobil bir siteden html+css lerinin kopyalanıp temizlenmesi. Kolayca renk logo font gibi ozellikleri değiştirilebilir hale gelmesi. Login , üye olma, grid içersinde data gösterme gibi birbirine benzeyen 5-6 sayfa kopyalanacak.

  €134 (Avg Bid)
  €134 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Merhabalar, ogretmenler icin ms word un online halini php sitemde online calisabilecek sekilde istiyorum. boyle bir yazilima ihtiyacim var. aslinda ms wordun degilde ilgili yazı fontunu sistem a4 e yazacak ilgilenen mesaj atarsa daha detayli anlatacagim. 1-sıte adresine girildi , font sececek, buyukluk, sececek ve ıstedgını yazcak a4 gomulu bir kagitta olablir ms wordle ugrasmak zorunda kalmayiz. resme bakarsaniz sevinirim.

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Hali hazırda ön taslağı yapılmış biri tamamen yazı, bir diğer ise yazı + yarım yaydan ibaret basit logolarımız var. Ön taslakları yapıldığı için çizimler çok düzgün değil. Bu çizimleri düzgün olarak yapıp bazı değerleriy...ve büyüklüklerde resimler oluşturulmasını isteyeceğiz: - Yüksek çözünürlüklü TIFF - Yüksek ve düşük toplam 4 farklı çözünürlükte ve renkli-gri formatlarda JPEG, PNG, GIF - CGM, SVG, AI ve CDR vektörel formatlarda - ve ham çalışma dosyası formatında bize dosyaların teslim edilmesi lazım. Farklı önerileriniz olursa onları da memnuniyetle dinleyebilirim. Not: oyas logo için değerler: # ...

  €47 (Avg Bid)
  €47 Ortalama Teklif
  2 teklifler
  Font Change Bitti left

  Change font style in menu

  CSS
  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  ...section_duration or the time it takes to read the text. If a text is being read, the music will also play if a music file is specified. If the music file is shorter than the duration or the time it takes to read the text, then it simply ends when it is at the end. It does not loop.) section_text_font=Arial (specifies a font for the text. Arial is the default) section_text_font_size=12 (specifies a font size for the text. 12 is the default) section_text_font_color=black (specifies a font color for the text. Black is the default) section_end (specifies the end of instructions for a section) When section_start appears again in the instruction file, it means the start of the next section of the video. There can be an unlimited number of sections in the instruction fi...

  €131 (Avg Bid)
  €131 Ortalama Teklif
  4 teklifler
  Trophy icon DSS (Denizsan Ship Service) Logo 3 gün left

  We have a company that we established under the name of "DSS" (Denizsan Ship Service). We want to create a logo using the letters DSS. The letter D will be Denizsan's D. (Helvetica Font. Color: R:215 G:25 B:32) We want the two S letters after D to appear as if they are moving quickly to the right to emphasize that we do our work quickly and with quality. We will be glad if you make an optional study on the colors of these two S letters. Under this logo, there will be the words Safety, Repair and Supply, like a slogan, as wide as the logo.

  €47 (Avg Bid)
  Garantili
  €47
  113 girdi
  Trophy icon Logo for an holystic site 6 gün left

  ..., Picture 2 - flower with golden yellow , Picture 3 - flower with two green leaves on the and Picture 4 - Gradient which are attached. The logo should have a green frame at the top left and right bottom as you can see in the Picture 6 - Sketch of violeta holistica logo which is attached. In Logo quadrado is an image of another logo with the same font style I want for the text. The logo must be in svg and png format with transparent background in order to be integrated to almost any background of the site. Don't use premade mockups. I'm looking for a transparent background logo. Thank you. I'm awaiting for proposals. Paulo....

  €50 (Avg Bid)
  Garantili
  €50
  103 girdi

  Job content: 1. Translate some texts for us 2. Test the app (cooperate with technicians to complete some simple test) 3. Find for us the payment channels commonly used in the Philippines 4. To collect information about other live broadcast apps for us and to understand the treatment of local livestreamer in the Philippines. You will get: 1. Salary $75/month 2. Free working hours, no need to be online all the time, but you should respond in time when we need you 3. Internet/live streaming work experience We hope you are a peaceful person, people who understand 1v1 live streaming app are preferred! If you are interested, please submit your resume.

  €19 / hr (Avg Bid)
  €19 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler
  Trophy icon Logo for Gay Health Website 20 saat left

  We need clinical style logo that is clean and modern, that presents well in desktop and mobile websites. Please call the brand Gay Massage This will be a news website, posting all the latest on Gay health. Therefore the logo type must be neutral and nothing too wacky. The font should be traditional style as per the examples attached, as we want the brand to have a reputable feel and elegantly classy. Therefore we don't want anything too themed or too wild. The more simple the better. Colour wise, I would like to explore many different options: - Plain - 2 tone colours - Gradient design - Rainbow If you wanted to trial multiple colour ideas with your design, I can rate it to hopefully see more variations. --------------------- For reference, my rating will be guidance o...

  €223 (Avg Bid)
  Özellikli Acil Garantili
  €223
  514 girdi

  change php script direction to RTL with all divs. change the font or font size for the RTL language

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  in my staging system i got after some updates a problem that some font sizes are changed. You can have a look in Livesystem ( Products,Footer ) there is Size and Bold a little bit another. Need simple fast fix

  €6 / hr (Avg Bid)
  €6 / hr Ortalama Teklif
  50 teklifler

  ...with max 12 colors per design and optimize in order to repeat some PANTONE colors from one design to another. At this point, the problem is not really the above, but it's to understand what exactly they need as a file and most importantly how to create decent gradients. We have given them CMYK PDF files but they had to recreate them in more "pixelized" and by doing so, lost proportions in texts, font size and styles among other issues. This will require the candidate to communicate directly with them. Please note, that this is not garment. These are 3mm high nylon fibers. Please abstain if you know how to change one CMYK file to PANTONE and think this is the only thing required. Thank you for your understanding, but that is not what we need. We need someone wh...

  €78 (Avg Bid)
  €78 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  ...sizes we need to compare are: 1. 1 5/8 inch x 2 7/8 inch and... 2. 1 5/8 inch x 3 3/8 inch Attached are all of the asset files you need to do this, including a photo we took of the 2 label sizes we demonstrated in the video. Here is a list of the included files and why we included them: "Font" folder: This folder contains all the possible iterations of the font we used on our current label. Unfortunately this folder does NOT contain the font used for the "Ammunition" text itself - we lost that font years ago. It would be great if you could re-create it again using our included PDF logo and Adobe Illustrator file, but if not, you can just use the flat logo file we are including with these asset files. "Graphics" folder: This ...

  €187 (Avg Bid)
  Özellikli Garantili Önde Gelen Yarışma
  €187
  14 girdi
  Trophy icon Modern Logo - Illustration 2 gün left

  Hi, I'm looking for a modern logo illustration for the following: REQUIREMENTS - Business Name: Peach Haus Colorado ("Peach House" larger font, "Colorado" small underneath) - Concept: A peach tree, with a door - *** SEE EXAMPLES - BUT they are not to be full illustrations, FLAT, modern design showing same concept. ... - Style: Modern, FLAT (no gradients) - easily used and printable. Shades are OK *** Tree must look look like peach tree *** *** Tree much have peaches on it *** *** Should not be busy. Can't be too much going on *** VINTAGE STYLE - :1653654043433&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwjVgdmu1f_3AhWPtYQIHdjvB3EQ_AUoAXoECAEQAw&biw=1592&bih=961&dpr=1 I will be

  €93 (Avg Bid)
  Garantili
  €93
  129 girdi

  ...the following pages: to the following designs (font, color, buttons, headlines, everything) The website is based on Wordpress // the theme is Flatsome: Whatever can be styled by the use of the Theme (settings) shall be done here, the rest by CSS - by the use of this CSS plugin: I look forward to your offers. All the best Moriz ...

  €49 (Avg Bid)
  €49 Ortalama Teklif
  21 teklifler
  Trophy icon design me alogo 9 gün left

  Brand name is Dentcher ..the name consists of two parts The first is " dent" from dentistry The second is "cher" from Searcher I want each section of them in a different color or even in a different font according to the designer's creativity. Under name brand, I want the two words Dentistry Searcher and each word is the same color and font as the syllable taken from it in the company name. The logo is a combination of the three symbols a tooth, a magnifying glass, and a web logo. I want multiple files One of them contains the brand name only And another contains brand name with the two words from which brand name is derived. The third contains only the logo. And the quad brings everyone together. V for visual identity. The logo and name I need to ...

  €75 (Avg Bid)
  Garantili
  €75
  263 girdi
  Trophy icon Design a Logo for a box 6 gün left

  Hello, I am looking to spruce up a logo for a 6 inch by 6 inch box. please stick to the font and color scheme The font to use is PacificoRegular THE COMPANY NAME IS MW this will be for 3d printer filament and accessories. Feel free to work in some sort of backdrop, but keep it subtle.

  €23 (Avg Bid)
  Garantili
  €23
  90 girdi

  Hi Lauren W., Nice day to you! If you live in the United States, I would like offer you a project in product online promotion. We can discuss any details over chat.

  €9 (Avg Bid)
  €9 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Hi Contina S., Nice day to you! If you live in the United States, I would like offer you a project in product online promotion. We can discuss any details over chat.

  €9 (Avg Bid)
  €9 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Hello - just have some text that I would like in different colors Not able to get these working; only one and not really what I am looking for? Any suggestions? There is hope you can give your “best” price; unemployed, and have cancer with bills backing up, $12 possible? Glowing paragraph of feedback 5 stars My funds are low but will pay quick and leave 5 stars. Please give your best possible for your bid ? (something reasonable?) Please note there is hope we can mutually complete this task; we can leave each other nice comments and 5 stars for each? Look at feedback on my profile, feedback I left for many others. Here is the project: SINCERELY WOULD BE NICE TO MEET YOU PLEASE ANY THOUGHTS ? Please note project is due in two hours as this projects deadline, as this i...

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  4 teklifler
  Trophy icon T-shirt Design 6 gün left

  Hi all, I need some inspiring designs for the back of a T-shirt. I want it to have a QR code with our logo in the middle. And I want 2 versions; Book Direct Mode = On Direct Booking Websites The version of the logo is the white with orange. I have also attached an example... For delivery - you will need to provide: 1. Font files (and name and where you got the licence from). 2. illustrator/photoshop files. 3. We need ; Front of shirt. (the logo will be on the left hand side (near the heart). Back of Shirt.

  €33 (Avg Bid)
  Garantili
  €33
  17 girdi
  Trophy icon Logo Design 6 gün left

  Magix Logistics is looking for a logo design inspired by the old school magic NBA logo. Want the same letter font as the old school logo but without the big star over the “I”. MAGIX with LOGISTICS centered below it in smaller size and different font. <<<<Color Theme ideas Below >>>>> (Blue/Orang/White) (Black/Yellow/White) (Black/Lime Green) (Orange/Black/white)

  €28 (Avg Bid)
  Garantili
  €28
  60 girdi

  ...laga na he uspe likha hoga Write Your Name On Picture Swipe to UnLock for 1 Day FREE Swipe karne k baad rewarded ad aayegi ad puri hone ke baad First name laast name ka optsion aayega jisme user apna name daalega name default me set rahega taaki baar baar dalna na pade or koi bhi 5 achi vaali font daal dena he jo user apne name ka font style change kar sake or koi acha system daal den jo fon colour font size or name rotate kar sake or image complete karne ke baad vo share or download kar sake 24 hrs k liye ye feature unlock hoga fir lock ho jayega jaha kahi bhi text quotes he vaha bhi rewarded ad ka button lagana he button pe ye likhna he Change Background with your Picture Swipe to UnLock for 1 Day FREE Swip karne k baad rewarded ad aayegi o...

  €42 (Avg Bid)
  €42 Ortalama Teklif
  6 teklifler
  Whiskey whores 6 gün left
  ONAYLI

  I need you to design a logo for my new apparel company the name is “Whiskey Whores” If you could make the font and design similar but better to the picture attached that would be perfect! Also under the logo could put “Nashville Tn”

  €77 (Avg Bid)
  €77 Ortalama Teklif
  110 teklifler

  I need you to design a logo for my new apparel company the name is “Whiskey Whores” If you could make the font and design similar but better to the picture attached that would be perfect! Also under the logo could put “Nashville Tn”

  €63 (Avg Bid)
  €63 Ortalama Teklif
  33 teklifler

  Hi All, I'm looking for a skilled experienced freelancer who has worked with woocommerce and wordpress themes to start on this small project ASAP. I have a custom theme that needs the following: - CSS formatting changes (mainly spacing, responsive sizes and changing blog font) - Adding an additional product specification section to the product page - Creation of a default product page Please include this "SL Site" in you proposal along with the following: - Links to any previous woo/wordpress theme work - When you will be able to start - What information you'd need to get started Thanks,

  €151 (Avg Bid)
  €151 Ortalama Teklif
  128 teklifler

  Design a modern logo for an architectural and interior design company named Elevate. Can option for Elevate and Elevate Buffalo. Prefer the logo to be on a white or black background with gold, white, or black font. I do like a neat cursive writing, but also don't love the typical cursive E. Doesn't have to be in cursive. It doesn't have to be square in shape, but the more square in shape the better for the marketing it needs to be included in. Do not want it to be too feminine looking. :)

  €28 (Avg Bid)
  Garantili
  €28
  119 girdi

  Hi there, I need some changes made to a website pls They must be available today / tomorrow latest to complete the following -Currently would the full screen image to be responsive to device -Would like my dashboard fixing, the text see...to complete the following -Currently would the full screen image to be responsive to device -Would like my dashboard fixing, the text seems to have been misplaced by the css - see photos -Need a logo replacing in the admin panel -Need avatar logo replacing on Room Selection -Help me create a button to take me to a the dashboard URL with the same style as the other button -Replace the head font and body font, in both the homepage and dashboard -Help fix the login css - Please dont change the theme as we have code running on the website v...

  €155 (Avg Bid)
  €155 Ortalama Teklif
  32 teklifler

  We need a logo for a music producer / DJ. Artist name: JADED Logo should be similar to the one attached as a reference: half dark - half with a spiked mask. Underneath the logo should be the name of the artist: JADED (Font is up to the artist to decide) Random and generic logos will be REJECTED. Please take your time and work on the artwork properly, don't rush and spam submit 20 designs. Each designer should submit ONE DESIGN ONLY. Good luck artists!

  €87 (Avg Bid)
  €87 Ortalama Teklif
  154 teklifler
  Trophy icon Name our house being built 6 gün left

  Elvis has Graceland. The Kennedys had Hickory Hill. The Nixons had La Casa Pacifica. Now it's time to name our house (located in Fernandina Beach, Florida on the Inter-coastal Waterway) and I need your help. Here are the themes I want to capture: - The Inter-coastal Waterway () - Historic F...Inter-coastal Waterway () - Historic Fernandina Beach () - Low country style (Spanish moss, historic oaks, waterways, beach) - Active family gatherings Submit your best entries and we will pick a winner! Entries that also give us a creative design/font will get a plus. Good luck and thank you for looking.

  €23 (Avg Bid)
  Garantili
  €23
  45 girdi
  Trophy icon Refresh Logo - 25th Anniversary 2 gün left

  refresh logo - 25ª Aniversário You can change the logo without changing the visual identity. You can create at will. Change position, font and other details. You should keep the same names and a special birthday tagline with this information: 25 Anos Attached logo in PNG. Good job everyone.

  €24 (Avg Bid)
  Garantili
  €24
  65 girdi

  We need Few updates on our Wordpress site Only bid if you can 1. Newsroom update (add promotions, change name*, add news) 2. Main slider (Font, QR remove, Dynamic) 3. Become a Driver (Integrate smart sheet, redesign, remove CTA, change the images) 4. Change the terminology “Partner” to Driver 5. Adjust “Our Fleet” 6. Policy updates in paragraphs, we want full document upload at once.

  €79 (Avg Bid)
  €79 Ortalama Teklif
  20 teklifler
  Trophy icon cafe street sign 5 gün left

  The simple and modern looking sign is 60 cm wide by 100-120 cm tall it will hang in the street The background colour will be dark green and the lettering will be in white. Same font for most of the sign no photos on a sign please. Only the open book as shown in the attachment. The sign will say: World storytelling cafe It will have the word CAFE large and WORLD a bit smaller. logo of the open book as found in the attachment. Storytelling could be split into 2 words; story and telling if needed. ie STORY TELLING or STORYTELLING it must say VEGAN it will also say (smaller) wifi charging point could also (if space) say: Moroccan tapas Smoothies

  €11 (Avg Bid)
  Garantili
  €11
  22 girdi