Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  2,000 sec fedora core iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  ...a proficient .NET Core & Vue.js developer to undertake several tasks and help me in developing an exemplary web application that will be adopted for basic usage involving ASP.NET Core Web Api & Vue.js. Key Responsibilities Include: - Domain Driven Design (project must be seperated by related Class Lib) - Developing the backend of the web application using .NET Core & Web Api - Frontend development using Vue.js - Efficient integration of APIs throughout the application - In - there are various historical data as formatted csv. I want import Historical Trades to PostgreSQL database, Daily spot and USDM CSV files can be downloaded. I want Vue.JS front end page for upload these downloaded csv files. Backend should be asp.net Core Web api. S...

  €214 (Avg Bid)
  €214 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  Ön Muhasebe Yazılımı Back-End .net core Front-Ent React Cari ,kasa banka işlemlerinin takip edileceği e-fatura & e-irsaliye gönderme alma fonksiyonlarının olduğu Ön muhasebe yazılımı. Proje bağlığı bu şekilde detaylar ayrıca konuşulur.

  €395 (Avg Bid)
  €395 Ortalama Teklif
  34 teklifler

  Word, Excell, Pdf formatındaki belgelerimi yönetebileceğim ve paylaşabileceğim, kayıt olacak üyelerin de bilgi, belge paylaşıp yorum yapabileceği, kayıtlı danışmanlardan danışmanlık hizmeti alınabileceği bir yazılım geliştirilmesini istiyorum. ,Mevcutta .NET Core 6.0 ile başlamış, yarım kalmış bir proje var.

  €1000 (Avg Bid)
  €1000 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  merhaba cimri va akakce sitesi gibi bir Yazılım programlama istiyorum programlama dili = .NET Core ya Node.js Örneklem

  €2381 (Avg Bid)
  €2381 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Dönüşüm projesinde çalışmak üzere 4-5 ay boyunca React.js ile önyüz geliştriecek yazılımcılara ihtiyacım var. Backend kısmı .NEt Core ile yazılmıştır. BE API lerini FE kısmına bağlayacak React.js ile geliştierme yapacak mnimum 4 sene tecrübeli arkadaşlara ihtiyacımız vardır. CV nizi paylaşmanızı rica ederim. Aylık fixed price şeklinde anlaşma yapılacaktır.

  €1982 (Avg Bid)
  €1982 Ortalama Teklif
  35 teklifler

  Bir otelin rezarvayon ve müşteri yönetimini yöneteceğimiz bir yazılım istiyoruz. 1. Oda yönetimi * Oda Ekleme, Oda Özellikleri, Fiyat, Düzenle, Sil * Temizlik yönetimi 2. Müşteri Yönetimi * VIP, Kara Liste, Normal 3. Ödeme Yönetimi * Ödeme yapılan/yapılmay...Yönetimi * Ödeme yapılan/yapılmayan odalar, Toplam Ödeme, küşük çaplı bir muhasebe programı gibi olmalı 4 Fatura oluşturma ve e-fatura entegrasyonu (finansbank efatura sistemi ile entegre edilecek) 5. bu program ile igili unutulmuş veya yazılmamış ve proje ilerleyişinde ortaya çıkabilecek diğer özellikler. Not: Program kodları ile birlikte teslim edilecektir. Veritabanı postgresql olacak, .net core ile yazılm...

  €343 (Avg Bid)
  €343 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Proje içerisinde ● Mng Kargo ● Aras Kargo ● Sürat Kargo ● Yurt içi Kargo ● PTT Kargo Entegrasyonları bulunacaktır. Temelde 2 tane servis istiyoruz. Bu servisler aşağıdaki gibidir, 1. Siparişin Kargo Sistemine Girilmesi 2. Kargo durum bilgisinin ilgili entegrasyondan getirilmesi Projede tüm kargo entegrasyonlarının tek bir servis haline getirilmesi gerekiyor. Projemiz .Net Core API şeklinde geliştirilmesini istiyoruz. Detayları Dosya olarak yüklüyorum. İndirip, inceleyebilirsiniz.

  €437 (Avg Bid)
  €437 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  e-ticaret web ...verilecek api servislerine yapılacak istekler sonucunda gelecek verileri ve ya cevaplara göre ve sayfalardaki taleplerimize göre işlem yapılacak olup tarafımızdan yönlendirme yapılacaktır. Tüm ihtiyaç olacak veriler için api rest servisleri kullanılacaktır. tahmini olarak sayfa sayısı 20 civarı olacaktır. Sayfalardaki asenkron yapıda çalışacak olup senkron çalışacak yapılarda olacaktır. Projeyi .net core ile hazırlanmasını istiyoruz ve işin sonunda tüm kaynak kodu ile teslim almak istiyoruz projenin onay süreci için tüm kaynak kodları incelendikten sonra proje onaylanacağı için proje süresini biraz fazla girilmesinde yarar var projeyi zamanında teslim edilmesini istiyoruz verilen tekli...

  €734 (Avg Bid)
  €734 Ortalama Teklif
  8 teklifler
  ParamPos Api Bitti left

  Web sitesine Sanalpos eklenicek ASP.NET Core ile yapılması şart

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  .Net Core ve Angular altyapısıyla kodlanan bir projemizde katkı sağlayacak, ilgili teknolojilerde tecrbesi olan çalışma arkadaşları arıyoruz. Havayollarına ait xml, api entegrasyonları yaptırılacaktır.

  €951 (Avg Bid)
  €951 Ortalama Teklif
  11 teklifler
  admin panel Bitti left

  Selamlar; Aşağıda vermiş olduğum linkdeki angular temayı satın alacağım. Bu temayla tamamen uyumlu bir .net core 5 backhand istiyorum. Bu temanın tüm adımlarını entegre edecek birini arıyorum.

  €184 (Avg Bid)
  €184 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  online messaging system. Postgress sql should be used as database. Backhand should be written with .net core 5. front end must be at least angular 10. singular should be used. For messages sent to the ofline user, it should be kept on the rappit mq and the relevant person should be able to see the messages when online A simple messaging system. one-to-one messages should be sent, and pictures and audio files should not be sent. message can be shared. it should be like whatsapp web app as full example. All conversations sent documents should be recorded in the database.

  €28 - €230
  €28 - €230
  0 teklifler

  Aşağıda teknik detayları verilmiş olan portal projemizde konuya hakim, front end tarafında bizimle çalışabilecek tam zamanlı yazılımcılara ihtiyacımız bulunmaktadır. Tahmini süre iki aydır. Lütfen aşağıdaki konularda ileri seviye b...portal projemizde konuya hakim, front end tarafında bizimle çalışabilecek tam zamanlı yazılımcılara ihtiyacımız bulunmaktadır. Tahmini süre iki aydır. Lütfen aşağıdaki konularda ileri seviye bilgiye sahipseniz teklif veriniz. Visual Studio 2019 MCV .Net Core 3.1 In our portal project, the technical details of which are given below, we need full-time software developers who can work with us on the front end. Estimated time is two months. Please bid if you have advanced knowledge on the following subjects. Visual St...

  €1878 (Avg Bid)
  €1878 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  C# ile Devexpress XtraReports kütüphanesi kullanılarak MVC 5.0, .Net Core 3.1 projemiz içerisinde, raporların yetkili kullanıcılar tarafından, çalışma zamanlı olarak web platformunda, dizayn edilip kaydedilebilmesini istiyoruz. Kaydedilen raporların yine aynı projemiz içerisinde yetki dahilinde, web platformunda kullanıma açılmasını istiyoruz. Restful (JSON) ve doğrudan veri tabanı (SQL) kullanımı olmak üzere iki veri kaynağı ile rapor dizaynlarının ve ön izlemelerinin yapılabilmesi gerekmektedir.

  €592 (Avg Bid)
  €592 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Logo object dll ile entegrasyon sağlanması. Proje .Net Core ile servis tabanlı hazırlanmalıdır. Beklenen entegrasyonlardan bazıları: Alış ve Satış faturaları, Cari kayıt ve hareketleri, Çek hareketleri, Ödeme planlaması vb. gibi kayıtların karşılıklı olarak işlenmesi beklenmektedir.

  €449 (Avg Bid)
  €449 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Bir marketplace projesi için 3 ay max olacak şekilde desteğe ihtiyacım vardır. Ekipte iş analisti proje yöneticisi teknik müdür ve 2 yazılımcı arkadaş vardır. Fakat bu yazılımcı arkadaşların mesaileri oldukça yoğun olduğu için bu projeye adapte olacak öncelikli işinin burası olduğunu düşünerek projeye adapte olabilecek arkadaş aramaktayım. Projenin detayı ise alıcı ve satıcıların buluştuğu ayrıca toplu alıverişlerin de yapıldığı bir platform olacaktır.

  €4606 - €9212
  €4606 - €9212
  0 teklifler

  .Net Core ile hazırlanmış çok katmanlı bir web projesi için test katmanı hazırlatmak istiyoruz. Bu konuda bizlere hizmet verebilecek arkadaşlar varsa dönüşlerini bekliyoruz.

  €238 - €715
  €238 - €715
  0 teklifler

  Uçak bileti satış sistemi projemiz için projenin kullanıcı sayfaları ve admin paneli kısımlarında .net core ile kodlama yapabilcek full time freelancer destekçi arkadaşa ihtiyaçımız vardır. Ayrıca gelen arkadaşla uzun vadeli çalışma düşüncemiz bulunmaktadır sistemi canlıya aldıgımızda bug vs işlemleri için destek talebimiz olcuak. İlgilenen arkadaşlar full time freelancer olması tercih sebebidir.

  €149 (Avg Bid)
  €149 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  alışveriş sitesi istiyorum kullanıcı panelli asp.net core mvc 5 mimarisinde olmasını istiyorum.

  €172 (Avg Bid)
  €172 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Merhabalar Uçak bileti satış sistemi projemiz için projenin içerik sayfaları kısımlarında mvc ile kodlama yapabilcek full time destekçi arkadaşa ihtiyaçımız vardır. projenin front end kısmı ve veritabanı kısmı yapılmış sadece dinamikleştirme işi kalmıştır sadece adece fonsiyonları bağlanıp çalıştırılması gerekiyor. İlgilenen arkadaşlardan ricam full time olarak ilgilene bilcek veya günde 7 8 saat zaman ayırabilcek arkadaşlar öncelikli olucaktır tahmini projenin 30 saatlik bir işi bulunmaktadır.

  €228 (Avg Bid)
  €228 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Merhaba, Ben bir bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim ve bu konuda birden çok deneyimim bulunmaktadır. Dilerseniz size asp.net mvc veya core mimarisi c# yazılım dili kullanarak güzel bir web sitesi hazırlayabilirim eğer kabul ederseniz kısa zamanda size tam zamanlı çalışarak hizmet verebilirim. -------------------- Proje İçeriği : Yapacağım projede hem normal blog sitesi hem de admin paneli yera alacaktır dilediğiniz gibi admin, kategori, makale veya yazı şeklinde dilediğinizi bu panel üzerinden editör yardımı ile kolay bir şekilde ekleme yapacaksınız. - Fiyat yaptıracağınız web sitesine göre değişiklik göstermektedir. - Domain ve Hosting size aittir.

  €256 (Avg Bid)
  €256 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Herkese merhabalar. Hali hazırda yayına alımak üzere olan bir site için son revizelerin yapılması lazım. Front End tarafını ben kodladım. Backend tarafını da arkadaş kodladı. Ancak özel işlerinin yogunlugu dolayısıyla son revizelere bakamayacağını söyleyerek projeden ayrıldı. Site cloud sunucuda barınıyor. Digitalocen da barınıyor. Database olarak mysql kullanıldı. Server linux server.

  €138 (Avg Bid)
  €138 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Merhabalar Youtube için çektiğimiz bir skeç şova 15 snlik animasyona ihtiyacımız var. Sadece şovu ismini gösteren bir ekranda hareket olsun istiyoruz. Müziğimiz hazır. Şu animasyon tarzında bir şey ama 15 sn: Teşekkürler Hi there We need a 2d animation for a YouTube comedy show. We already have the background music. Total animation time is 15 sec. This is an example of what we want: Thanks

  €96 (Avg Bid)
  €96 Ortalama Teklif
  9 teklifler
  php script Bitti left

  ........fav .....yorum attırabilecegiz Not : hesaplar kesinlikle kullanıcıadı:şifre:mail&telefon şeklinde programa -girmeli ve proxy destegi mutlaka olmalı programa ister proxyli ister proxysiz hesap ekleyebilmeliyiz. 1 eye of porgram rt - fav - commenting accounts will be loaded 2 eyes of the program will be uploaded only tweeting accounts We will say that we will process in 2 eyes ...... ...... sec. by txt file throw tweets respectively in 2 favorite accounts when tweeting will continue to throw tweets out of the txt file where delete the old tweet before the account in the 1st row throws the second tweet will have the option In the second eye of the program, in the accounts that will make rt fav comments ...... rt number ...... fav number ...... number of comments 5 second...

  €143 (Avg Bid)
  €143 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  asp üzerine deneyimli web sitesi yapabilecek birini arıyorum

  €130 (Avg Bid)
  €130 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Eticaret sitesi benzeri bir web projemiz için .net veya .net core yazılımcı arıyoruz.

  €504 (Avg Bid)
  €504 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  ...Magentoya .xml verisi aktariyoruz. Ancak kendisi cok mesgul oldugu icin yanimiza gelip Magento sitemizde istedigimiz degisiklikleri yapamiyor. Acaba siz bize yardimci olabilir misiniz? Istediklerimiz sunlar: 1- Mevcut Magento'daki sistemik problemler cozulecek (mesela "Catalog URL rewrites" takildi indexleme yapmiyor) 2- Web-sitesinde bizim istedigimiz degisikliklerin yapilmasi lazim. Bunun icin core php dosyalarinda degisiklikler yapilmasi gerekecek. (mesela mega-menu'deki bosluklar kisalacak, mega menulere resim eklenecek, ana sayfada altta cikan urunlerin bosluklari farkli farkli bunlar tek buruklukte olacak, vs) 3- Siparis asamalarinda degisiklikler yapilacak. 4- SEO guclendirilevek, vb... Yani aslinda site ile alakali yapilacak cok is var. Kac saat sur...

  €18 / hr (Avg Bid)
  €18 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Standart araç takip core yazılımı. Canbus yok. Koordinat bilgileri,hız bilgisi ve kontak on/off bilgilerinin olması yeterli. Ekte araç takip cihazının resmi var. Projeyi yapacak developer a ulaştırılacaktır. NXP LPC1759FBD80,551 32 Bit Microcontroller

  €580 (Avg Bid)
  €580 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  I am in need of an Angular developer to tackle two core tasks in our ongoing project. I seek expert help in front-end development and UI/UX design. We have a design concept and a wireframe to work with. This is not a basic project; the UI/UX design can be termed as intermediate, it has complex features. Your responsibilities will include: - Implementing this intermediate UI/UX design in a responsive, user-friendly manner - Conducting front-end development Ideal Skills: - Proven Angular development experience - Substantial knowledge in front-end technologies like HTML, CSS and JavaScript - Proficiency in UI/UX software such as Adobe Suite, Sketch, etc. - Experience working with wireframes and design concepts - Ability to deal with and implement complex features into design - Ex...

  €353 (Avg Bid)
  €353 Ortalama Teklif
  18 teklifler

  I'm seeking a talented graphic designer to create a striking image for an ultimate frisbee disc. The design should seamlessly incorporate our team logo and abstract player silhouettes. Key Requirements: - Incorporate team logo: The image should prominently...Creative Thinking: The ability to think outside the box and come up with a unique and eye-catching concept. - Communication: The designer should be open to feedback and able to translate ideas into a visual concept. Please note that the choice of colors is open-ended, giving you creative freedom to propose an appealing color palette that complements the other design elements. Your design will be a core representation of our team, so attention to detail and originality are highly valued. Looking forward to seeing your crea...

  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  40 teklifler

  I'm in need of a highly skilled AI developer with expertise in natural language processing (NLP), computer vision (CV), and machine learning. The core objective of the project is to develop an AI-based recommendation system. Key Tasks: - Implement NLP techniques - Develop CV application - Integrate robust machine learning algorithms A significant aspect of this project is UI design – specifically the construction of user-friendly dashboards. I am looking at someone who can visualize the machine learning processes and outputs in an engaging manner. Desirable Skills: - Expertise in AI technologies (NLP, CV, ML) - Experience in building AI-based recommendation systems - Proven ability in creating user-centric UI, specifically dashboards.

  €265 (Avg Bid)
  €265 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  I'm in the market for an EDI professional to assist with the implementation of our EDI system. This freelancer should have a deep understanding of Electronic Data Interchange (EDI) along with ample experience in its implementation. Key tasks include: - Data Mapping: A core aspect of this project will be to ensure efficient data mapping across our EDI system. This requires a solid grasp of data structures, formats, and flow within EDI. - Partner Setup: You'll be involved in setting up our EDI partners, ensuring seamless communication and transactions between various entities. This project is focused on the implementation phase. Ideal candidates will have prior experience in the successful implementation of EDI systems. You should be adept at identifying and rectifying pot...

  €6 / hr (Avg Bid)
  €6 / hr Ortalama Teklif
  5 teklifler

  I'm in need of a talented animator who can create a captivating 15-20 second 2D/3D mix animation for my home care product - liquid laundry detergent. The animation should be well-synced with good sound effects, eye-catching and include some product information. Key Requirements: - Proficiency in 2D/3D animation: You should have a strong background in both 2D and 3D animation. - Sound Design: Ability to integrate sound effects that enhance the overall video. - Creativity: The ability to create an engaging and visually appealing animation that effectively showcases the product. Please provide a quotation along with examples of your previous work. Looking forward to your proposals.

  €62 (Avg Bid)
  €62 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  We have built a customized website in core php and need another experienced developer to join the team to fix some bugs, We are looking for a very experienced php developer for our project, you must have at least 12-15 years of experience with a good reference . Must have experience in multi-user programming, must know how to do quality coding, fix sql injections Conditions: You must be a independent freelancer. and share with some of your customized applications that u have worked on.

  €6 / hr (Avg Bid)
  €6 / hr Ortalama Teklif
  66 teklifler

  Looking for a creative and keen designer to create an iconic symbol-based logo and digital template for my well-established coaching institute in India. Key Requirements: - Inventive logo design: I need a logo that is emblematic and distinctive, and which captures the essence and core values of the educational institute. - Digital template: We need a coordinated, professionally designed template to be used digitally across various devices and platforms. Desired skills and experience: - Creativity in developing symbolic logos - Experience in working with educational institutes - Proficiency in digital design tools - Portfolio showcasing past work, specifically in logo creation and digital template design Your application will stand out if you could share your past design projec...

  €16 (Avg Bid)
  €16 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  I'm looking for a talented graphic designer to create an engaging wall vinyl design for a juice, shake and cafe shop. Key Project Requirements: - Theme: The theme or concept for the design is yet to be decided. It's an open canvas for your creativity. - Specific Elements: The design should include elements like fruits, shakes, burger, sandwich, glass, etc. These are the core items in our offerings and should be well represented. - Colors: The design should be inspired by the vibrant colors of various juices, creating an attractive and lively atmosphere. Ideal Candidate: - Experienced graphic designer with a strong portfolio of similar works. - Skilled in creating captivating and cohesive designs without a strict theme. - Familiar with designing for commercial spaces an...

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  18 teklifler

  I am looking for an expert in AI, specifically with fine-tuning experience in Convolutional Neural Networks (CNN). My primary focus is on improving the accuracy of specific tasks in the field of Natural Language Processing (NLP). Key tasks for this project include: - Evaluate the current...performance of the CNN on specific tasks - Implement fine-tuning protocols to enhance accuracy - Validate and optimize the model for our specific dataset Ideal freelancer must have: - Extensive knowledge and experience in Artificial Intelligence - Proficient with Convolutional Neural Networks - A strong understanding of Natural Language Processing - Proven track record with AI fine-tuning. Your core responsibility will be to adapt our current AI model to enhance its task accuracy in an NLP en...

  €607 (Avg Bid)
  €607 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  I'm seeking an experienced WordPress developer to craft an e-commerce website primarily using Easy Digital Downloads. Here's what I'm looking for: - Create an intuitive and seamless e-commerce experience. - Integrate Easy Digital Downloads as the core marketplace plugin. - Set up multiple Indian payment gateways, such as Net Banking, BHIM, GPay, and Phone Pay, ensuring security and ease of use. - Optimize site for performance, scalability, and SEO. Ideal Skills: - Proficiency in WordPress & Easy Digital Downloads - Experience with payment gateway integration - Strong portfolio with e-commerce examples - SEO and performance optimization expertise The successful freelancer will demonstrate a strong understanding of e-commerce strategies, particularly within the W...

  €101 (Avg Bid)
  €101 Ortalama Teklif
  54 teklifler

  I'm looking to develop a blockchain project specifically aimed at the healthcare sector, with a primary focus on benefiting patients. The core functionality of this project will revolve around the implementation of smart contracts and automation. Key objectives and requirements: - The project should be built on a secure and highly encrypted blockchain framework. - The solution should facilitate transparency and decentralization within the healthcare industry. - Implementation of smart contracts will be a critical feature, automating processes and enhancing the efficiency of operations. - The end users of this blockchain solution are primarily patients, meaning that the platform should be designed with user-friendly features and clear communication in mind. Ideal skills and e...

  €1081 (Avg Bid)
  €1081 Ortalama Teklif
  23 teklifler
  Trophy icon Modern Red Logo for Belaima 6 gün left

  I'm looking for a talented graphic designer to create a modern and sleek logo for my online shopping site, Belaima. Key Requirements: - Color Scheme: The primary color of the logo should be red. - Style: The logo design should be modern, capturing the essence of a cutting-edge online shopping platform. - Elements: The logo should incorporate a shopping cart and a package to reflect the core of the business. Ideal Skills and Experience: - Proven experience in logo design, especially for online businesses. - A strong portfolio demonstrating a skillful use of the color red and modern design aesthetics. - Proficiency in using design software to create high-quality, scalable logos. Feel free to include your previous works in your bid; a strong portfolio is a big plus when consid...

  €9 (Avg Bid)
  Garantili
  €9
  204 girdi

  I am in need of a comprehensive business plan for my business which has been trading for 1 year with first year revenue achieved of £3.4M with EBITDA of £105,000 focusing on the wholesale of scrap metals, minerals, and ores. My target market includes both local and international businesses, and the main competition comes from other international wholesalers. Our core metals are Titanium alloys, Nickel/cobalt containing superalloys used in the aerospace, oil and gas, military applications, we purchase revert scrap from generators of such scraps and sell to processors and remelters across the globe. Here's what I expect from this project: - An insightful and detailed market analysis to understand the market dynamics and potential business opportunities - A competiti...

  €398 (Avg Bid)
  €398 Ortalama Teklif
  37 teklifler

  pI am looking for an experienced software developer to create a PVC software for me. The core features required are: - PDF data extraction and printing: The software should have the capability to extract both text and images from PDF files and facilitate printing of the same. Proficiency in PDF manipulation tools is highly desired. - Image extraction and printing: in addition to text, the software should efficiently extract images for printing. - Localization: The software should fully support localization for all local Indian languages, with specific advantages in Hindi, Tamil, and Bengali. Understanding of the cultural context and linguistic nuances associated with these languages is a bonus. Ideal candidates will have a strong background in software development and previous...

  €270 (Avg Bid)
  €270 Ortalama Teklif
  20 teklifler

  I'm in need of an expert logo designer to create a logo that will fulfill three core purposes: 1. Boost brand recognition. 2. Represent my company's values. 3. Attract our target audience. Even though there aren't any specific symbols or images I'd like integrated into the design, I do have a color preference - Brown. The logo will ideally capture and express our brand's uniqueness, reinforcing our identity in the minds of our audience. A successful freelancer for this project would have an impressive portfolio of past logo designs, and fluency in up-to-date design software. Understanding of color psychology in branding would also be an added benefit. I'm looking forward to seeing your creative executions of this brief.

  €12 (Avg Bid)
  €12 Ortalama Teklif
  50 teklifler

  ...usually. - SEC Insider Traders Page: This is a vital component of the website. It should include: - A list of recent insider trading activities: This will help users stay updated on relevant market movements. - Filter options by date, company, or individual: Users should be able to narrow down information based on their interests easily. I have already made most of the scraper for this SEC insider trader tool and just need it fixed slightly and optimized. - For the database management of all data I have decided to go with PostgreSQL and have already set that all up Ideal skills and experience for this project: - Proficient in web development, specifically in creating forums and data-heavy pages. - Experience with financial websites or platforms. - Strong understand...

  €2230 (Avg Bid)
  €2230 Ortalama Teklif
  73 teklifler

  I need a seasoned developer to urgently build an e-commerce Wordpress site. Key attributes: - Proficiency in e-commerce website construction - Strong expertise in WordPress - Proven ability to deliver high quality work under tight deadlines Specifics: - The website's core function is to host an online shop. - It must include product listings and a functional shopping cart. - The completion is required as soon as possible. I look forward to receiving your bids. Skills in rapid development and an eye for design will be highly regarded.

  €272 (Avg Bid)
  €272 Ortalama Teklif
  74 teklifler

  Jsme malá, ale rychle rostoucí výrobní firma, která má pro monitorování procesu výroby svou interní aplikace napsanou v C# Core. Jelikož nám "odchází" náš vývojář, hledáme za něj náhradu. Jedná se o dlouhodobou spolupráci v trošku nepravidelném rytmu. Je to tedy vhodná pozice jako výplňovka ke své práci. Koho hledáme: - seniornějšího vývojáře s pílí dělat i správné komentáře do kodu a nezanášet "zjednodušováky" aby se kod nestával nesrozumitelným - samostatnost - spo...

  €15 / hr (Avg Bid)
  €15 / hr Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Dronectic is a newly established industrial drone services startup, we're aiming to establish a strong visual identity through a brandbook. The purpose of this brandbook is to define our visual identity and establish brand guidelines. The name of the company is Dronectic. Key Elements: - Logo Design: We need a professional, modern logo that represents our company's core values and services. - Color Palette: The dominant color in the brandbook should be purple. The usage of this color should reflect our brand identity and resonate with our target audience. - Typography Guidelines: We're looking for a minimalistic and clean design, including a specific font or set of fonts to be used in our branding materials. - Text: Dronectic The text of the logo should NOT ...

  €110 (Avg Bid)
  Garantili
  €110
  159 girdi

  I'm in need of a seasoned Flutter Developer, proficient in creating cross-platform mobile applications for both iOS and Android. The core function of the app is to serve as a dynamic and interactive social networking platform. Key features of the job include: - Experience in previous mobile app development projects - Strong knowledge and expertise in Flutter - Proven track of record in creating social networking apps Your responsibilities: - To design and build a responsive and user-friendly social networking app - Ensure that the app is compatible and fully functional on both iOS and Android platforms. Your expertise in the techniques and trends of social networking apps will be greatly valued.

  €2 / hr (Avg Bid)
  €2 / hr Ortalama Teklif
  18 teklifler

  I am in need of a talented graphic designer to create a corporate presentation following a creative design style. The core requirements include: - Conceptualizing and producing a creative, high-quality corporate presentation with 10-20 slides. - Incorporating various elements such as infographics, images, and a roadmap to enhance visual appeal and convey information effectively. The ideal freelancer for this project will have: - Proficiency in graphic design, with a strong portfolio of creative work. - Experience in creating corporate presentations, with an ability to weave a narrative visually. - Skill in creating engaging infographics and images that retain viewer attention. - Proficiency in using design software. With your help, I aim to effectively communicate our corporat...

  €70 (Avg Bid)
  €70 Ortalama Teklif
  37 teklifler

  I'm looking for a seasoned Android developer (kotlin /Java) who can create an MDM app (Device owner mode) , which acts as DPC (Device Policy Controller) with a solid user management core functionality. Your key tasks will be: Creating an Android application which - manages the device hardware and software - this app would be able to configure network parameters, VPN, and CA certificates - wipe the device and its contents - set global settings like GPS, Bluetooth, Airplane mode. - Configure password policy and user accounts on device Relevant experience in the same field is imperative. Strong knowledge of Android development, DPC, Android enterprise, MDM, UEM, EMM, etc is required. I want to get trained on these topics.

  €66 (Avg Bid)
  €66 Ortalama Teklif
  10 teklifler