Show hide text time işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  146,442 show hide text time iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Aradığımız nitelikler En az 1 yıl (daha fazla da olabilir) web projeleri geliştirmiş. REST Api ve Token Based Authentication tecrübesi olan Git ile çalışmış Teknik dokümantasyonu takip edebilecek seviyede İngilizce bilen

  €10 / hr (Avg Bid)
  €10 / hr Ortalama Teklif
  13 teklifler

  bir web sayfası geliştirilmesini istiyorum. bu web sayfasında öncelikle bir text yapıştırılacak alan bulunmalı. bu alana 5-10 satırlık bir text bilgisi girilecek. bu textteki yazıya göre taslak halinde sabit olan pdf'teki ilgili yerlere tik işareti konulacak yada text içindeki ksıımlar kopyalanıp bu pdf'in ilgili alanına yapıştırılabilecek. pdf in başlangıç hali sabit ve bu texte göre üzerinde ekleme veya tik işatreti kullanılacak.

  €161 (Avg Bid)
  €161 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  Bitlife tarzında içerikleri belirlenmiş ancak bazı noktalarda tecrübeli birinin eklentilerine ihtiyaç olan, IOS için metin tabanlı bir oyun projem var. Bu projeyi yazabilecek birine ihtiyaç duyuyorum. Bitlife'a benzeyen ancak farklılıkları olan bir oyun. Ortaçağ oyunu, ses gerektirmiyor yalnızca arkaplan müziği yeterli. Hayat simulasyonu oyunu, hayat değerleri var, yetenekler meslekler eğitim gibi bir çok kategori var. İlişkiler ve aktiviteler var. Basit life simulator oyunlarından istemiyorum bitlife tarzında gelişmiş bir oyun istiyorum. Rastgele olaylar doğabilecek bir oyun istiyorum. Türkçe ve ingilizce seçenekleri istiyorum. İkisinide ben çeviririm. İçeriklerin çoğu hazır istenen içe...

  €488 (Avg Bid)
  €488 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  istediğinizi yazarım örnek koydum bunun gibi olucak iade verilir normalde 10 dolar değildir size 7 doları geri verilir beğenilmezse değişim süresi 2 haftadır istediğiniz rengi eklerim umarım beğenirsiniz yaptıklarımı

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Sabah 5.00 ve öğle 12-1 arası home office olarak çalışacak klavyesi hızlı, çok iyi derecede ingilizce bilen, ekip çalışmasına ayak uyduracak, hızlı öğrenen ve dizi altyazıları için yetiştirilecek altyazı çevirmeni aranmaktadır. Lütfen gerçekten belirlediğimiz kurallara uyabilecek kişiler bizimle bağlantıya geçsinler. Ücretimiz dizi başına 40 liradır ve dizi dışında istediğiniz kadar da film altyazısı çevirebilirsiniz. İş başvurunuz için ekte verdiğimiz altyazının sadece ilk 25 satırını çevirmeniz yeterlidir. Altyazıyı subtitle edit programı ile kolayca açıp çevirebilirsiniz. Teşekkürler.

  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Sabah 5.00 ve öğle 12-1 arası home office olarak çalışacak klavyesi hızlı, çok iyi derecede ingilizce bilen, ekip çalışmasına ayak uyduracak, hızlı öğrenen ve dizi altyazıları için yetiştirilecek altyazı çevirmeni aranmaktadır. Kadromuzun tamamlanmasına sadece 2 kişi kalmıştır. Lütfen gerçekten belirlediğimiz kurallara uyabilecek kişiler bizimle bağlantıya geçsinler. Ücretimiz dizi başına 40 liradır ve dizi dışında istediğiniz kadar da film altyazısı çevirebilirsiniz. Biz büyük bir altyazı ekibiyiz ve lütfen fiyat beklentinizi gerçekçi tutun. Çünkü altyazı piyasasında kimse bir dizi altyazısı için size kalkıp da yüzlerce lira vermez. Öncelikle piya...

  €48 (Avg Bid)
  €48 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Merhaba, beylikdüzü Organize sanayideki yerimizi için elektronik ticaret yapan firmamızın web sitesini yönetibilecek full time zamanlı çalışma arkadaşı arıyoruz. Yapılacak işler, web sitesinin işlevselliğini ve sürekliliğini kontrol etmek, 3. partilerle entegrasyonunu yönetmek ( muhasebe programı ve pazar yerleri ile entegrasyonu), internet müşteri süreçlerini yönetmek, E-fatura, e-defter süreçlerini işlevselliğini kontrol etmek. Yerimiz İstanbul Beylikdüzünde olduğundan çalışma arkadışımızın şirketimizde çalışmasını ve aynı zamanda Avcılar Beylikdüzü ve Büyükçekmece civarında ikamet etmesini talep etmekteyiz. Eğer size uygunsa detayları görüşmek i&...

  €418 (Avg Bid)
  €418 Ortalama Teklif
  29 teklifler

  Full time olarak çalışacak, iş ahlakına sahip, disiplinli, çok iyi derecede ingilizce bilen altyazı çevirmenleri aranmaktadır. Tecrübe aranmamaktadır. Toplamda 4 ila 6 kişi işe alınacaktır ve bir ekip olarak gececi ve gündüzcü olarak sürekli çeviri yapacaklardır. İstenen tek şey zamanında çevirileri teslim etmeleri ve tam vaktinde bilgisayar başında olmalarıdır. Bu iş özellikle sürekli olarak home office çalışanlar için uygundur. İş için uygun olduğunu düşünen adayların, aşağıdaki altyazı textinin sadece 25 satırını çevirip iletmeleri yeterlidir. LÜTFEN FULL TİME, GECECİ YA DA SABAHÇI OLARAK ÇALIŞAMAYACAKLAR VE BİZİ YARI YOLDA BIRAKACAKLAR BU İŞE...

  €84 (Avg Bid)
  €84 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Full time olarak çalışacak, iş ahlakına sahip, disiplinli, çok iyi derecede ingilizce bilen altyazı çevirmenleri aranmaktadır. Tecrübe aranmamaktadır. Toplamda 4 ila 6 kişi işe alınacaktır ve bir ekip olarak gececi ve gündüzcü olarak sürekli çeviri yapacaklardır. İstenen tek şey zamanında çevirileri teslim etmeleri ve tam vaktinde bilgisayar başında olmalarıdır. Bu iş özellikle sürekli olarak home office çalışanlar için uygundur. İş için uygun olduğunu düşünen adayların, aşağıdaki altyazı textinin sadece 25 satırını çevirip iletmeleri yeterlidir.

  €79 (Avg Bid)
  €79 Ortalama Teklif
  9 teklifler
  TEXT EDITOR Bitti left

  Resimdeki gibi bir text editör istiyorum. Resim yükleme butonu da olacak. Resim yüklendiğinde resim gözükmeyecek, sadece resmin linki gözükecek textarea içerisinde. Bkz, spoiler, url, image btonları olacak sadece.

  €37 (Avg Bid)
  €37 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Merhaba arkadaslar projem cok basit bir proje.Öncelikle sunu istiyorum Bir sayfasinda 6 tane girilmesi gereken EditText kismi var sonrasinda Send buttonu ve butonu basildiginda, Bu bilgileri bir yere post edicek.

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  20 teklifler

  genel olarak iki tane ethernet araciligiyla baglanmis linux isletim sistemli bilgisayar arasinda komünikasyon saglamak. Bunun icin öncelikle tcp ve udp haberlesme protokolü icin bir c kodu yazilmasi lazim.(Ben server ve client olarak iki bilgisyara ayirabilcegimi düsündüm ama ne kadar dogru bilemiyorum tabii ve burdan sonraki adimlar icin pek bir bilgim yok ne yazik ki) Daha sonra ise bu c kodlarini Matlab/Simulinkte bulunan S-function bloguna implemente edilmesi gerekiyor. Yaratilan bu s-function bloklarinin yardimiyla bir Simulink modeli yaratilmali ve iki bilgisayar arasindaki komünikasyon Matlab/Simulink araciligi ile saglanmali.

  €171 (Avg Bid)
  €171 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Merhaba, Bir android projem var bu projede Mysql serverimden Veriyi cekip (hepsi text olacak) proje icerisinde Strings xml icerisine bu aradaki köprüyü saglamak.

  €36 (Avg Bid)
  €36 Ortalama Teklif
  9 teklifler
  Show Player Bitti left

  Özel player hazırlanacak. Birçok siteden çalıştırılabilir özelliğe sahip olmalı

  €215 (Avg Bid)
  €215 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  web tabanlı bir proje geliştirme desteği için uzman php developer arıyorum. Freelance veya full time çalışma tercihi olabilir.

  €1925 (Avg Bid)
  €1925 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  Merhabalar. Benim projem MySQL ve jQuery ile alakalı. Benim yaptırmak istediğim bir MySQL döngüsünde gelen veriler ile iki ader gizili div olacak ve tıkladığında açılıp kapancak.örnek resimde var dır.

  €67 (Avg Bid)
  €67 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Remote Slide Show ile slayt sunumlarınızı istediğiniz yerden sunabilirsiniz. Çin'den Türkiye'deki şirketinizde çevrimiçi olarak sunumlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. İnternete bağlanabilen tüm cihazlardan slaytlarınızı kontrol etmeniz mümkün olacak. İster cep telefonunuzdan istersenizde televizyonunuzdan hatta internete bağlanabilen fırınınızdan bile. :)

  €237 - €710
  €237 - €710
  0 teklifler

  İstanbul içi part time çalışacak Seo uzmanı aranıyor

  €429 (Avg Bid)
  €429 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Program bir eBay satıcısı tarafından kullanılacak. Programın amacı; satılan ürünler hakkında günde 100-150 adet soru gelmekte ve bu soruların çoğunun cevabı aynı olmaktadır. Bu nedenle bu cevapları bir text dosyasından arayıp bulmaktansa böyle minik bir programla halletmek gerekmekte. 1 dropbox, "ürün tipi" adlı, içeriği editlenebilir, yeni ürün tipleri eklenebilir. -> seçilen ürün tipine göre, hemen sağında başka bir dropbox "ürün modeli", içeriği editlenebilir, yeni ürün modeli eklenebilir. -----> seçilen ürün modeline göre hemen altında açılan 8 tane textbox. bu textboxların kendine ait "save" ve "copy&q...

  €76 (Avg Bid)
  €76 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Platform: Android and iOS Ringtone: App-to-App call project in Cordova/Ionic Framework. Fix Ringing time duration for the receiver upto 30 seconds in Cordova / Ionic project using VOIP notifications. Presently the project uses FCM and it rings only for 5 seconds in iOS. Need to fix this issue with ringtone alert to the receiving person upto 30 sec seconds both in iOS and Android

  €102 (Avg Bid)
  €102 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Required Angular and Node developer for full time on monthly basis Must be Strong in Angular (latest version). Must be Strong in Mern Stack (Node js + React js) Experience - 3 to 5+ Strong in Technical & Communication skill Note: Only for Indians Only for Agencies Not for individual freelancers.

  €454 - €908
  Mühürlü
  €454 - €908
  11 teklifler

  I need a virtual assistant for data entry, web search, lead collection etc work. I will teach & provide everything, like LinkedIn sales account, way to search email. You need to follow my instructions only. I will pay by hourly payment as time tracking. Budget: 100 INR per 2 hours. If you agree with the budget & work as a full time virtual assistant, then bid & write 'Agree' on the top of your bid. Happy Bidding.

  €1 / hr (Avg Bid)
  €1 / hr Ortalama Teklif
  63 teklifler

  Need a full time wordpress developer with front end and backend experience. you should work full time for next 3 months, hourly price of 100 INR. Should have good knowledge in PHP and Jquery too

  €3 / hr (Avg Bid)
  €3 / hr Ortalama Teklif
  7 teklifler

  One year experienced in Unity Gaming Software is required. Indian origins will be more preferable. Interested contact urgently.

  €3 / hr (Avg Bid)
  €3 / hr Ortalama Teklif
  6 teklifler
  .NET Developer (Full Time) 6 gün left
  ONAYLI

  We require x2 full-time developers, who will work 8hrs per day, between the working day 11am IST to 8pm IST for a minimum of 6 months. Please do not apply for this position if these times are not suitable. Required Experience. * Experience in modern .NET applications written in C# + - .NET Core * Experience designing HTTP APIs, in ASP.NET MVC/Web API * Excellent MSSQL ability Desirable Experience: * Experience using Event Driven architectures and messaging. * Experience of RESTful API design.

  €86 / hr (Avg Bid)
  €86 / hr Ortalama Teklif
  58 teklifler

  Create a simple logo with transparent background with the text "Hailey's Homes" each letter should be a different color using a crayon or kids writing font. I have attached what I created using paint but I am looking for something just a little better and more professional. thank you for your interest in this project.

  €9 (Avg Bid)
  Garantili
  €9
  90 girdi

  ...too much editing work for myself and it’s a bit too time consuming so I’m hoping to find someone to outsource my photos on a consistent basis. 

 Looking for: a trustful and honest photo editor that can meet a fair timeline and consistency in work and workflow. Easy to communicate with and fluent in English is a must. Also potential to be able to cull the photos on photo mechanic but not necessary.

The style of our work is a bit on the picker side. My style is sort of dreamy and filmy. Mostly outdoors with natural lighting. Colours are mostly muted but maintaining a very much real to life skin tones. A slight on the more orange and teal tint but not too overpowering. Please see images attached! I understand that it may take some time to match my needs so I&...

  €36 (Avg Bid)
  Garantili
  €36
  44 girdi

  Convert my .fbx Blender graphic to HTML Graphic file. You will send me the HTML file. The 3D Graphic must not loose any quality, if anything it must look better than the original. The HTML graphic must not autorotate when opening. It must not have any animation that shows the user how to use the 3D graphic. You must sign my NDA for me to provide you details about my project. I will own the copyrights to all work and the source file. You will send me the completed 3D Graphic file and the source file and name of the program and version number you built it in. The 3D Blender Graphic converted to HTML Graphic must open quickly and properly in Chrome and Safari browsers. You will send me the completed HTML file.

  €9 - €28
  Mühürlü
  €9 - €28
  5 teklifler

  Our call center is looking for a remote Norwegian speaker operator for a customer service job. 8 hours/day, Monday - Friday. Inbound and email customer service for an online shop. 1 week test. Bid with your cheap cost per 20 hours (the test period). We don't want to negotiate. Please write a couple of line of your self or better send a CV. Thank you

  €237 (Avg Bid)
  €237 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  i want to translate live translate English to French and have the translation automatically send to my opened on screen open document

  €14 (Avg Bid)
  €14 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  I have a system of instructions that is sent daily in my clients' emails, the emails are all in the same pattern. The problem is that the program that sends these emails only allows Plain Text. So my idea was to provide a better design in html, so that when I receive the email in plain text, it is converted to the design in html and automatically sent to my clients with the new format.

  €402 (Avg Bid)
  €402 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  Hi we need a nulled Amasty Hide price extension and need it installed also on m2.4.2 site

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  We are looking for a skilled curator to review labeled relations extracted from biomedical text. Each relation consists of a single sentence, extracted from a biomedical publication, with two tagged entities and a label for the class of relation between them. The relations classes are simple [A increases B] or [A decreases B] relations. We use a streamlined curation tool, accessible via a secure web url, allowing you to accept or reject a candidate relation statement with a single click. This job will be paid as a completed job of 5000 relations statements. Required attributes: - High proficiency in English - Have a scientific or medical background Please let us know your favorite fruit in your reply so we know you’ve read the entire post. Thanks for reading, and we&rsqu...

  €334 (Avg Bid)
  Özellikli Gizlilik Anlaşması
  €334 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  Overview: I need one web-based app where a user can input their own text, the software then automatically generates: a summary of that text a mind-map of the text a limerick or short poem/rhyme based on the text a set of multiple choice questions based on the text Code, Github and approaches that could possibly help with each task: Text summariser: 2. Mindmap generator: 3. Limerick generator:

  €778 (Avg Bid)
  €778 Ortalama Teklif
  32 teklifler

  Data entry Typing text Copy typing from images to Word files

  €24 / hr (Avg Bid)
  €24 / hr Ortalama Teklif
  336 teklifler

  Need a full time WordPress designer for long term

  €3 / hr (Avg Bid)
  €3 / hr Ortalama Teklif
  31 teklifler

  We have a program show username for public in front screen. we need a programmer to hide this information because this information is sensitive for us. We think we need a program know easyhook to fix thix problem. Check attachment please.

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Следует расширить функционал стандартного тега Hide для последней версии DLE, таким образом, что бы он закрывать часть контента для всех кроме определенных пользователей (по нику и/или е-мейл) и определённой группы(по ID). Тег должен работать в краткой и полной новостях, на статических страницах и в комментариях. Смутно но я надеюсь понятно. Описание установки - в наличии представить.

  €8 / hr (Avg Bid)
  €8 / hr Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Hi, Need an Angular developer who can work part time on my Hospital Management application. This application is already built and running . Selected candidate is expected to add few things for new clients. Need some one to work for 3 hours daily 5 days a week, @ a budget of Rupees 6000 Monthly. Its a continuous and ongoing task . Interested candidates can message directly to discuss further. Thanks & Regards

  €96 (Avg Bid)
  €96 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  We need to show the users their ISP and country when they visit my website. We have the code with us. It's just not showing the ISP and country information 24 hours. This problem needs to be fixed. Someone with a good knowledge on PHP is required for this task. Also, the payment will be done after we keep our site in observation for 72 hours post the work is completed. Please contact us for more details.

  €12 (Avg Bid)
  €12 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Need to translate around 500 lines of text about bbq to german, french, polish, portugal, italian

  €92 (Avg Bid)
  €92 Ortalama Teklif
  62 teklifler

  Hi Pragya S., I noticed your profile and would like to offer you my project. We can discuss any details over chat.

  €9 (Avg Bid)
  €9 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I would like to scan math documents into structured text

  €16 / hr (Avg Bid)
  €16 / hr Ortalama Teklif
  69 teklifler

  I'm looking for someone who can generate this logo in 3D and make it shine (metallic look) I- Probably using Cinema4d or 3ds MAX - 3D Logo - Animation intro on epic trailer background music - 3D logo transparent background PLEASE HAVE 3D RENDERING AND ANIMATION EXAMPLES IN YOUR PORTFOLIO !

  €101 (Avg Bid)
  €101 Ortalama Teklif
  59 teklifler

  Need a full time wordpress developer with front end and backend experience. you should work full time for next 3 months, hourly price of 100 INR. Should have good knowledge in PHP and Jquery too

  €6 / hr (Avg Bid)
  €6 / hr Ortalama Teklif
  16 teklifler

  Hello I need someone to build a search on real time with javascript on a Laravel project that it is already working, it has all that we need to look for it.

  €47 (Avg Bid)
  €47 Ortalama Teklif
  53 teklifler
  Trophy icon Writing text 8 gün left

  INFO write in a non-repetitive way that is the words must not always be the same, attractive if possible even like the examples a main text (minimum 2000-3000 words ) + which must have different titles and subtitles of your choice for services (minimum 1000 words each) but dedicated to computer assistance, remote pc assistance, computer assistance at home, computer windows assistance, etc .. you could find examples on websites on the internet and write them in words best and yours, the important thing is not to copy even partially. Divide the texts with as few paragraphs as possible, ie the sentence must be a little long before the point, without the presence of questions and without the presence of references to other operating systems besides Windows. The purpose is to insert ...

  €29 (Avg Bid)
  Garantili
  €29
  0 girdi

  We are currently looking for a Senior Full Stack Developer to join our team and manage the development of our software platform. Preference is for the candidate to be in Australia. About The Role Reports to the CTO Works closely with Solution Architect, Business Analyst and the Project Manager Act as a liaison between product and engineering, putting on your product hat as necessary to help refine requirements and ship features that delight the user base Provides senior level system analysis, design, development, and implementation of applications and databases. Integrates third party products. Translates technical specifications into code for complex new or enhancement projects for internal clients. Writes programs, develops code, tests artifacts, and produces reports. Employs soft...

  €33 / hr (Avg Bid)
  €33 / hr Ortalama Teklif
  84 teklifler
  Alt Image Text 5 gün left
  ONAYLI

  I have thousands of pictures on my shopify store that i need the alt image text done for. I will provide instructions on how i want them done.. each image text is to be only 5-6 words. Whoever is awarded project will login to my shopify to enter the text. Whatever you bid is what we agree on payment.

  €256 (Avg Bid)
  €256 Ortalama Teklif
  75 teklifler
  €19 Ortalama Teklif
  1 teklifler