Sitehttps wwwgetafreelancercom website content writer işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  431,378 sitehttps wwwgetafreelancercom website content writer iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  İşte yapmak istediğimiz çalışmalardan bir örnek "en iyi dik duruş korsesi" ona websitemizden " bilgilenal" bakabilirsiniz. Daha fazla bilgi için diğer gönderilere bakmaktan çekinmeyin.

  €16 (Avg Bid)
  €16 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Bloğum için metin yazarları arıyorum. Sağlık, Ev ve Yaşam ile ilgili yaklaşık 2000 kelimelik gönderilere ihtiyacım var. İşte yapmak istediğim çalışmalardan bir örnek daha fazla bilgi için diğer gönderilere bakmaktan çekinmeyin. Lütfen teklifinizi bana bildirin.

  €21 (Avg Bid)
  €21 Ortalama Teklif
  27 teklifler

  Merhaba eTranslators, profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €271 (Avg Bid)
  €271 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba eTranslators, profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €271 (Avg Bid)
  €271 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba eTranslators, profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €265 (Avg Bid)
  €265 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba, Umarim iyisinizdir. Proje bazli calisacagimiz , icerik ureten arkadaslara ihtiyacimiz blunuyor. Surekli projeler icin , lutfen iletisime geciniz. Tesekkurler, Volkan NOTE : ONLY TURKISH CITIZENS

  €14 (Avg Bid)
  €14 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba, Çin merkezli bir şirket için akademik yazılara ihtiyaç duyuyorum. Uzun dönemli bir iş olmasını umuyoruz. Makaleler, Türkçe ve İngilizce olabilir. Makaleniz onaylanmasına müteakip ücretlendirme yapılacaktır.

  €16 (Avg Bid)
  €16 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  Geçiş yaptığımız site - Bu, adresine gecirilmelidir. Mevcut magento sitelerinin tüm tasarımı, shop sitesinde çalışmalıdır.

  €280 - €841
  €280 - €841
  0 teklifler

  Content and design will be made for our Wordpress website.

  €163 (Avg Bid)
  €163 Ortalama Teklif
  26 teklifler

  Türkçe blog yazarları arıyoruz. sitesine girin, hangi alanın sizin için daha iyi olduğuna hangi alanda blog yazılarını geliştirebileceğinizi yazın.

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler. Merhabalar, ben Aslıhan Aslan lisans öğrencisiyim iş arıyorum projenizle ilgimi çekti sizinle çalışmak istiyorum. internette cok vakit geçiriyorum , bu yüzen Haftada 40 saat çalışabilirim sizinle çalışmaktan mutluluk duyarım. proje konusunda beni bigilendirmenizi rica ederim. En kısa zaman sizden bigi bekliyorum saygılar...

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler.

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Size 20-30 tane kategori veriyor olacağım. Bu verdiğim kategorilerin herbiri için 40-50 kelimelik 25'er tane fal yazacaksınız. Örneğin 16-23 yaş arası sevgilisi olmayan kişiye göre, 24-35 yaş arası evli kişiye göre, 24-35 yaş arası özel sektör çalışanına kariyer ile alakalı.. Totalde 600 civarı 50 kelimelik fal yazmanız gerekecek her biri 40-50 kelimelik.

  €196 (Avg Bid)
  €196 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler.

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Araştırma yazarlığı Hi İ'm from Baku. İ'm Writer

  €172 (Avg Bid)
  €172 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  sitelerle alakalı yazılar içerikler hazırlamak

  €550 (Avg Bid)
  €550 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  MAkale yazdırılacaktır.

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Ulusal bir peynir markası için peynirli yemek tarifleri yazacak bir arkadaş arıyoruz. Her bir yazı ortalama 300 kelime ve SEO uyumlu olmalı. Makale başına 10 $ ödeme yapılacaktır ve haftada 3-5 makale yazılmasını bekliyoruz.

  €12 / hr (Avg Bid)
  €12 / hr Ortalama Teklif
  21 teklifler

  Metin yazari ariyorum, deneyimli , yaratici. Cv sini bana Mail ile gonderebilecek ve referans saglayabilecekler basvursun lutfen. Ciddi anlamda Metin yazarina ihtiyacimiz var. 230 kelimelik kisa yazi. Iki tarafta memnun kalirsa, daha yapilacak baska dosyalarda var. Yeni kurulmakta olan bir kurum icin.. Eğer, kendinizi kanitladiginiz projelere imza attıysanız , sizinle çalışmak isteriz..

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  Merhaba, Son kullanıcılar için bilgi işlem desteği veren firmamızın web sitesi için yazı ve içerik yazabilecek tecrübeli yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen iletişime geçiniz. Saygılarımızla, We are looking for a writer who can write articles and web content. Our business area is IT support for end-users. All works must be done in Turkish. Thank you.

  €115 (Avg Bid)
  €115 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Kullanıcıların belirleyeceği kriterlere göre önceden belirlenmiş oranlarda fiyat hesaplama yaparak içerik siparişi vermelerini, projeleriyle ilgili yazarlarla görüşebilmelerini, payu-paypal ile ödeme alabilmelerini sağlayan bir içerik sipariş pazaryeri-sistemi oluşturmak istiyorum. Ör:

  €3992 (Avg Bid)
  €3992 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Arkadaşlar selam, Finans içerikli bir videonun alt yazısının İngilizce'den Türkçe'ye çevrilmesi gerekiyor. Word count 1770..Bütçem sınırlı, çeviriden memnun kalirsam daha fazlası da gelecektir. Lütfen başvurunuz ile beraber ekli dosyayı da çevirip gönderiniz. Çevirinin kelime kelime değil, anlamını kaybetmeden Türkçe'de anlaşılabilir olması gerekiyor. Çevirinin kontrolünü ben yapacağım.. Alt yazı olduğu için bazı yerler tam olarak bir anlam ifade etmeyebilir, elinizden gelenin en iyisini yapmanız yeterli olur, gerekli düzenlemeleri ben yapacağım. İşi verdikten sonra bir gün içerisinde teslim edilmesi gerekiyor. Finans bilginiz olması faydanıza o...

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Turkish is my native language. I also worked at my own local radio station for years. I lived in US, NY for 11 years. I have been a blogger for 8 years. Active blogger, writer, reviewer. Also completed a certificate program about medical billing in Colorado, US. Turkish article writing, editing, translations Turkish to English and English to Turkish. I'd love to work on these projects or similiar ones. Türkçe benim ana dilim. Yillarca kendim baslattigim lokal radyo istasyonunda da profesyonel konuşmacı olarak görev aldım. Amerika, New York'da 11 yıl kaldım. 8 yıldır blogumda yazıyor ve ürün tanıtımları da yapıyorum Colorado'da medikal faturalandırma üzerine bir sertifika programını başlarıyla tamamladım. Türkçe'de...

  €65 (Avg Bid)
  €65 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Dear All, This project is for someone who can copy existing content from a web site to its new designed version which is Joomla-based. Sorry, but only Turkish bidders, please. The ones located in Ankara will be given the priority. Content will be copied, but needs some artistic touch as well. While copying the content, side menus, image galleries, etc. will be properly created and adjusted. We don't know number of pages; but we expect that it is less than 100. Waiting for your bids for 100 pages, copying content and arranging them in Joomla, creating the web site structure, etc. Good luck. --- Herkese merhaba, Proje mevcut bir web sitesi içeriğinin, Joomla tabanlı yeni tasarımına kopyalanmasını içerir. Sadece Türk freelancer...

  €144 (Avg Bid)
  €144 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  I need a writer to work on writing projects. Paid per 1000 words. Serbian-speaking writers only.

  €9 / hr (Avg Bid)
  €9 / hr Ortalama Teklif
  34 teklifler

  Need a script writer for a YouTube channel like this one I'll give you the title that we will go with and you will do the research about the topic to make a good 5-10 minutes video script Would like to see some example of your previous work Thanks

  €30 (Avg Bid)
  €30 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Annyeong We are looking for a bilingual Korean/English writer to join our team for the creation of various Korean Language Learning books for Beginners. The first book in the catalog will be a compilation of Korean Short Stories for beginners (A1 level and below). Think in the lines of "The cat jumped onto the table. It meowed. The woman woman walks over and sits with the cat." Etc Short, very simple sentences for the basic user or a child - yet still engaging and entertaining. DETAILS: - Roughly 30 000 words - 25 very short and basic short stories to be written - English translation of stories - Summary of the story in Korean and English -Quick quiz to test the beginner reader at the end of each story

  €233 (Avg Bid)
  €233 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  urgently in need of a writer, typist article writer, copywriter and also a copy typist to aid in rewriting words contained in files/documents. you must have at least little or average typing skill and speed for this task. drop a proposal if you are fit for this.

  €13 / hr (Avg Bid)
  €13 / hr Ortalama Teklif
  12 teklifler
  Copy writer 6 gün left

  Require a copywriter for my leaflets that gets distributed. Also my Website letsartit.co.uk.

  €93 (Avg Bid)
  €93 Ortalama Teklif
  29 teklifler
  preparing a content 6 gün left
  ONAYLI

  looking for a person who can summarize 243-word English content and prepare that file for publishing on LinkedIn. the prepared content should retain the main text meaning. Moreover, prepared one should be correct in grammar, dictation, etc. to put it in a nutshell, to summarize and edit like a native person.

  €14 (Avg Bid)
  €14 Ortalama Teklif
  36 teklifler
  Articles For B2B 6 gün left
  ONAYLI

  We looking content writer who can write for our B2B and B2C websites

  €11 (Avg Bid)
  €11 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  ...experienced SEO content writer to create 50 different blog articles. Each article will contain the same theme of content that explains how a person can unsubscribe or delete their information from a company. The length of each article should be approximately 300 - 400 words. The article will be written with SEO optimised headings, links, body content and imagery / screenshots. You will provide a clear and simple explanation to the user which describes how they can exercise their rights under GDPR / CCPA, by requesting a company erase or blacklist their data. Example blog titles: "How to remove your information from " "How to erase your data from " "How to delete your email address from " For each blog, you will need to visit...

  €141 (Avg Bid)
  €141 Ortalama Teklif
  49 teklifler

  We need few writers for writing for us. A professional and who can deliver plagiarism free work on time. We can discuss more after bidding.

  €81 (Avg Bid)
  €81 Ortalama Teklif
  62 teklifler

  ...film shows us a relationship that is very toxic, but Character A does not realize that and is blinded by the love. Character B does not want (A) to leave the room, because when he/she does, he/she will realize that there is more to life than this friendship. So, one day he/she takes a glimpse out of the door and she starts planning on how to change her life, have a better lifestyle, and become a writer because that is his/her dream. (B) does not want him/her to become successful because he feels that he/she will leave him for a better person or an unknown reason. ________ I would like to add make-up for the victim as in to show that verbal abuse can bruise as much as physical pain. Here is a sample on this idea: If you are limited with the acting

  €233 (Avg Bid)
  Garantili
  €233
  1 girdi

  You'll need to translate graphic novels from English to Tamil. Writing skills in Tamil & fluency in English will be a must ! And most importantly you'll need to be a NATIVE TAMIL SPEAKER ! Software translators, please do not bother applying. And we do NOT pay by the word count either ; so translation companies would do good to give us a skip ! Please send us samples of your recent writing(s) in Tamil when you apply !

  €28 (Avg Bid)
  €28 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Client is seeking a writer with expertise in physical therapy to work on a blog content project. Full details will be provided to the selected candidate once an agreement has been reached.

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  22 teklifler
  FIRST LINE WRITER 6 gün left
  ONAYLI

  Looking for a first line writer with perfect English writing.

  €4 / hr (Avg Bid)
  €4 / hr Ortalama Teklif
  31 teklifler

  Looking for someone who can edit word documents of a book and modify the grammar errors and spelling mistakes of an ebook to be published on kindle

  €541 (Avg Bid)
  €541 Ortalama Teklif
  34 teklifler

  Hi there, I'm looking for a writer who is available to provide 3-6 (300-500 words) news articles everyday. Start your proposal with word "Shivay"

  €240 (Avg Bid)
  €240 Ortalama Teklif
  18 teklifler

  Hi Md. Mazibur Rahman S., You were recommended by another Realtor to do video editing on short content videos. She said she pays $20 per video under 2 minutes and $30 per video over 2 minutes. I would like to hire you to edit some videos

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Hello, iam searching for someone who can provide me some PHP code to display some MySQL content on my Wordpress Page. The MySQL Table looks like: Picture - Name - Information - Price - Status the Table content should be displayed like in the attached file, but only if the Status is true. thanks

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  26 teklifler

  Looking for a writer to get 10 articles written over the course of 5 months. Here's what I need: 1. Experience in gardening/planting/lawn care. 2. Some examples of previous work. 3. Desired pay Looking to hear from you very soon!

  €78 (Avg Bid)
  €78 Ortalama Teklif
  55 teklifler

  Hi Rabiul. Setting up the hour for you and closing the 1st project.

  €9 / hr (Avg Bid)
  €9 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler
  I need a grant writer 6 gün left
  ONAYLI

  Non Profit to write grants for youth programs

  €1030 (Avg Bid)
  €1030 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Content Writing for the landing page.

  €11 (Avg Bid)
  €11 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  We are a company and offering 2 type of different service for financial solvency. We will offer Personal and business loan for both individual and startup with and without collateral. So, I need regular basis 20-30 promotional content. No high level writer needed as the pay out is small. But need regular one who can product me regular original content. I can send you some samples as well. Please bid if you are okay to deliver me 1-2 samples now to check your wiring quality.

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  47 teklifler
  Executive biography writer 6 gün left
  ONAYLI

  Hello! I'm looking for a copywriter to write a biography for me. Please, add the random word "Aurora" somewhere in your description so I can know you're not a bot. Thanks.

  €117 (Avg Bid)
  €117 Ortalama Teklif
  71 teklifler

  I need an experienced article writer for my newspaper. You will be writing about news in the Washington DC area. Native english is a must, or at least a strong level of english. I require that you have taken at least an introduction to journalism class, so that they know the basic journalism ethics. If they have no higher education in journalism, I require that they undergo a short refresher training.

  €348 (Avg Bid)
  €348 Ortalama Teklif
  59 teklifler

  I need an perfect English native writer to write content for my website. Only people from country with English language. I will have a few pages to write, and a few blog articles

  €86 (Avg Bid)
  €86 Ortalama Teklif
  67 teklifler