Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  85,029 smart lighting iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  I want a smart contract to be written in accordance with the project I will give through Solidity.

  €141 (Avg Bid)
  €141 Ortalama Teklif
  5 teklifler
  Cryptoportals Bitti left

  2 or 3 EOS Smart Contract will be write for our project. Contracts containing up to 7 8 functions will be written. We will agree on a price for each contract. Details will be discussed when we agreed.

  €225 (Avg Bid)
  €225 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  ethereum smart contract bir iletişim uygulaması yapmak istiyoruz

  €1827 (Avg Bid)
  €1827 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  EC Lighting Design Studio ismindeki firmamızın web sitesinin yeniden, daha yaratıcı ve yenilikçi olarak tasarlanması için profesyonel bir tasarımcı ile çalışmak istiyoruz.

  €921 (Avg Bid)
  €921 Ortalama Teklif
  24 teklifler

  I want to make a website. benzeri buradaki özellikleri kapsayan smart expo özelliği olan bir web site yaptırmak istiyorum.

  €144 (Avg Bid)
  €144 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Merhaba, Ethereum tabanlı, solidity üzerinden istediğimiz fonksiyonları gerçekleştiren bir smart contract ve bunun kullanıcı için arayüze döküleceği bir projemiz var. Şu fonksiyonların/ smart contract özelliklerinin bizim kafamızdaki fikri gerçekleştirmek için temel olacağını düşünüyoruz: -Coin Burn -Coin Mint -Staking (reference based) - Bu ana contract ile etkileşime girerek çalışacak, taraflardan birinin ödüllendirilmesi üzerine üç alternatiften birinin, basit bir arayüz aracılığıyla user'a sonuç olarak gösterileceği bir Ethereum gaming dapp'i. Kafamızdaki timeline ve cost çerçevesinde bunu kısa süreli bir proje halinde &u...

  €1927 (Avg Bid)
  €1927 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Google Smart Home ile Geofencing Oluşturulması ve Action Tetiklenmesi

  €10 - €29
  €10 - €29
  0 teklifler

  Var olan android uygulamam için geliştirme/ güncelleme uzmanları arıyorum. Akıllı ev smart home uygulamasının var olan hatalarının giderilmesi tekrar gözden geçirilmesi bağlantı problemi sorunun çözümlenmesi gerekmektedir.

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  We want to sign documents using smart cards produced by ACS in iOS operating system. (Example: using bluetooth card reader) For this reason, pkcs#11 middleware is required for signing. The environment in which this middleware will be used can be QT or swift.

  €1029 (Avg Bid)
  €1029 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Takip edilebilir arı kovanı oluşturma ; güneş enerjisiyle çalışan arı kovanları herhangi ek bir enerjiye ihtiyaç duymadan gps aracığılıyla arı kovanlarının size bulunan konumu arı kovanı ısısını ve kovan içersindeki bal ağırlığını size gösterebilir tek ir kovan diğer birkaç kovan ile birleşerek grup halinde size verileri aktarabilir ek olarak kovan giriş kısmına yerleştirilen sensör aracılığıyla kovandaki arı nufüsunu size aktarabilir bu durumda kovandaki arı azalmalarının nedenlerini hastalık nedenlerini oturduğunuz yerden takip edebilirsiniz ve sezon sonunda evinize sizin kontrol altında tuttuğunuz kovanlarınızdan bal,propolis,polen vb getirilir.

  €793 (Avg Bid)
  €793 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  merhaba, örnek bir uygulama mevcut. Hem samsung hem lg için gerekiyor. Sanırım js ve css ile yapılmış ancak başka hangi dil var bilmiyorum. Örneği bilgisayara indirip inceleyebilirsiniz. işi bilen profesyonel arkadaşlar yazarsa konuyu detaylıca görüşebiliriz. Amatör ve yeni başlayanlara uygun bir iş değildir...

  €1189 (Avg Bid)
  €1189 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  Smart Mimic Bitti left

  detayları yazılımcı ile paylaşacağım

  €15 / hr (Avg Bid)
  €15 / hr Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Yeni bir ürün tasarımı, ürün akıllı kilit sistemi olarak açıklanabilir. Örnek bir ürün olarak Sesame smart-lock, mul-t-lock entr ürünleri incelenebilir.

  €452 (Avg Bid)
  €452 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  Merhaba, Şu sitedeki formu satın aldım, Satın aldığım formu şu şekilde tasarladım fakat bir türlü çalıştıramadım. Bu tasarladığım formu şu adresteki formun yerine koymak, ve formda istediğim bilgiler girilmediğinde ya da form gönderildiğinde şu sitedeki gibi uyarı vermek istiyorum. bu formdaki gibi üst kısımda eksik bilgi uyarısı ile form başarılı şekilde gönderilmiştir uyarısı verdirtmek istiyorum. Daha sonra ziyaretçi formu doldurup gönderdikten sonra, formu gönderene bir form takip numarası vermek ve sitenin belli yerlerine form sorgula kısmı ekleyerek ziyaretçinin bu

  €137 (Avg Bid)
  €137 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  Önceki projemizle ilgili devam eden işlerim var 'Touch sensor and power circuit design for a smart doorbell'

  €33 / hr (Avg Bid)
  €33 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Ekteki örnek program c# ile yazılmıştır. Ama ben delphi veya c++ ile yazılmasını istiyorum. Hiçbir antivirüs programı uyarı vermemeli. windows8 smart screen korumasına takılmamalı.

  €442 (Avg Bid)
  €442 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Merhaba, 8 adet farklı model telefon kapağı için ve 20 adet diğer farklı ürün için, bu ürünleri direkt farklı grafikler ile giydirebilmek için; photoshop smart object diğer bir değişle mockup ihtiyacımız bulunmaktadır. Bilgi almak isteyen kişiler ve daha önce bu şekilde çalışma yapmış olan kişiler yaptıkları örnek dosya ile enginkirtay() adresinden gönderim yapabilirler.

  €19 / hr (Avg Bid)
  €19 / hr Ortalama Teklif
  3 teklifler

  i need an application which works on smart contract and also need a wallet inbuilt in it and also nft market place

  €1400 (Avg Bid)
  €1400 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  I need Shopify paypal smart buttons for credit and debit cards for my shopify store

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  22 teklifler
  shopify store design 6 gün left
  ONAYLI

  I need someone to design a shopify store for me that sells electronics, smart devices, cellphone accessories

  €33 (Avg Bid)
  €33 Ortalama Teklif
  50 teklifler

  I would like to order promotion of the site in Google to the audience of the UAE, Saudi Arabia and North Africa. The goal is to increase traffic and target actions - calls and filling out a form on the site. Key functions of our company - turnkey interior design, prompt delivery of products of 190+ brands (lighting, furniture, textiles, decor, accessories) from Europe and the USA. For projects we attract our own architects, designers and decorators at the request of the client. Turnkey repairs with the involvement of our own builders. Warranty coverage for all types of work. The list of brands we work with is listed on the website.

  €155 (Avg Bid)
  €155 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  I have a 1 nft collection of 100 traits. I have the metadata. I want to mint my nfts on a website (a landingpage with roadmap, collections and info) without whitelist. creating smart contract in erc network nft minting website build (design and develop) Uploading and testing the nft collection to the testnet if everything is correct, give and release a guide on how to extract it on the mainnet.

  €478 (Avg Bid)
  €478 Ortalama Teklif
  58 teklifler

  Hi Smart D., I noticed your profile and would like to offer you my project. We can discuss any details over chat.

  €238 (Avg Bid)
  €238 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  We work in the resident...conceptualizes and retouches 3D assets and materials for use in web-based, real-time applications, and photo realistic renderings;   3D modeling, UV Mapping / Unwrap, Texturing,  3D Rendering, Rigging, NFT, and Product Animation.  Create engine-ready 3D models and textures for VR, AR, apps   Ability to communicate design ideas and solutions clearly and effectively. Create the architectural and lighting elements Integrate the produced objects and textures into the level Ability to export 3D models to different formats Knowledge of 3D Web programming with Babylonjs is a plus. Work within company guidelines for art filenames, organization, and deployment Work with other artists, developers, and support team Are you THE artist we are looking for ?

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  10 teklifler
  Create a Logo 6 gün left

  I need a logo designed for my consultancy business. Must look professional but not corporate. Playful and modern but still smart and tidy. Not too edgy. Must look elegant. To be used on company website, social media, email signature, office back wall etc. To add to logo: Selina Johnson Chief of Team Simplicity

  €86 (Avg Bid)
  €86 Ortalama Teklif
  65 teklifler
  Google analytics 6 gün left

  Hy I am n l chhapola I need Google analytics Smart on social media......

  €19 / hr (Avg Bid)
  €19 / hr Ortalama Teklif
  30 teklifler

  F3d file of Glasses with smart features like camera mic ear buds

  €11 (Avg Bid)
  €11 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  Need Google ads specialist 6 gün left
  ONAYLI

  I am having a travel website and want to advertise for the same. I need a experienced google ads specialist who can generate conversions/leads to my website. - The candidate should have at least 2 years of relative experience. - Smart enough to analyze the competitor's ads and make ads accordingly.

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  27 teklifler
  Photo required 6 gün left

  ...procurement and executive board levels. All identified client’s solutions will require marketing photography of the highest quality. CREATIVE PURPOSE Photography is used to showcase the best-in-class solution as executed by Pragma. Accordingly, the quality of photography required is of the highest calibre, we are a visual medium. EXPECTATION Measured in terms of Aesthetic Quality, such as, Lighting Angles Exposure Multiple consumer eye line angles – vantage points Resolutions Flexibility regarding using on variable communication platforms and channels We cannot guarantee volumes as project can vary; we require rates reflective of an ad-hoc style of arrangement. To start we need a series of photos taken at two locations, one Bourke St mall and ...

  €31 / hr (Avg Bid)
  €31 / hr Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Hi, can you edit and flashloan smart contract?

  €143 (Avg Bid)
  €143 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Hello i am looking for someone that can create me a token gated page on a website. i have Node.js installed on cpanel server and can supply webhosting details. this will allow a user of a NFT collection access to an area that only holders of the nft can see. user must be able to connect with metamask and sign. It check if the have the NFT or not if they do it will let th...website. i have Node.js installed on cpanel server and can supply webhosting details. this will allow a user of a NFT collection access to an area that only holders of the nft can see. user must be able to connect with metamask and sign. It check if the have the NFT or not if they do it will let them view the hidden content. will need full source and instructions. Must work with BSC - Binance smart cha...

  €695 (Avg Bid)
  €695 Ortalama Teklif
  83 teklifler

  Drop shipping business start-up through shopify and amazon. will also need web-page design for storefront (google search)

  €44 / hr (Avg Bid)
  Gizlilik Anlaşması
  €44 / hr Ortalama Teklif
  22 teklifler

  I am looking for someone who could convert my python code to typescript. The code is built about a year ago so I wonder if it would run correctly, so I want you to test the code first and convert. You should have some knowledge about blockchain tech cos this code deals with smart contract. Kindly bid to this project with the word "Typescript" on top of your proposal. Thanks.

  €148 (Avg Bid)
  €148 Ortalama Teklif
  22 teklifler

  Project Requirements for One Minute, animated, Digital Electricity explainer video (2D) VoltServer Background Our company sells products that improve how electricity is distributed inside buildings. The goal of this explainer video is to summarize how the product works and the benefits it delivers to vertical farmers (a way of growing food inside warehouses using electric lighting). The video will play at a conference and must last around 1 minute. It’s targeted at electrical engineers. Start Date: December 16 or as soon as an appropriate freelancer is identified. End Date: No later than February 14th, 2023 Deliverable: 1 +/- minute video and voiceover describing how VoltServer is used in a vertical farm and what benefits it creates. What Freelancer will prov...

  €3488 (Avg Bid)
  €3488 Ortalama Teklif
  53 teklifler

  PLEASE READ COMPLETELY: i need 3 landing pages done with gravity forms attached you will be duplicating these websites all three must be editable thru elementor and must have a click to call number as well as a pop up for when a user tries to exit...call a licensed agent i want each of the forms to look exactly like it does on the sites you are duplicating solar: you will duplicate this exactly except logo health : you will copy this entire home page life insurance: you will change the person on this to be a doctor - the logo and copy everything ABOVE "smart questions you may ask" please use the phraseword "i can do wordpress" so i know you can do the job and please give me an exact price for the job

  €68 (Avg Bid)
  €68 Ortalama Teklif
  48 teklifler

  ...Choose a type of campaign (fundraising, awareness, recruitment) and develop a specific goal for your campaign. Create 2 marketing pieces to help your campaign reach its goal. Students will vote on their favourite campaign. Identify the Need What specific need within the organization is your campaign going to focus on? Who are you helping and how are you helping the organisation? Establish a SMART Goal for your Campaign Be specific. Make sure it is measurable and actionable. And it’s something you can do within a specific timeline. Define Target Group Identify any age, interest, location, income, etc. that can be used to define WHO you are looking to target with your campaign. Create 2 of the following marketing pieces: ● 3 Post Social Media Campaign ● Video 45 second ●...

  €113 (Avg Bid)
  €113 Ortalama Teklif
  4 teklifler
  build me a website 5 gün left
  ONAYLI

  i need a one page website build in hebrew for mortgage broker i will show all the exemple i need someone smart who is not afriad from a challange

  €156 (Avg Bid)
  €156 Ortalama Teklif
  179 teklifler

  I need help building a professional pod cast studio. My area is about 150 square feet. Thanks

  €29 / hr (Avg Bid)
  €29 / hr Ortalama Teklif
  3 teklifler

  I want to call localhost APIs from solidity smart contract. Local APIs such as: GET list: http://localhost:3001/api/locations POST: http://localhost:3001/api/person/ ... DELETE: http://localhost:3001/api/city/id If you want to use Oracle Blockchain then it must be free not paid service. You explain all steps to do that from my side, if there are problems, then you can access to my system using Team Viewer for example. Thanks,

  €62 (Avg Bid)
  €62 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  I need someone to design lighting for a timber framed event center we are building. This is a 40 x 56 timber framed building. It has exposed posts and beams and the wood/ceiling are also exposed wood. It is one big room that is open from floor to ceiling. Half of the room has a loft. I want the lighting to be dimmable for banquets etc. I also am concerned about the fixtures blending in with the timber frame rustic design.

  €53 / hr (Avg Bid)
  €53 / hr Ortalama Teklif
  15 teklifler

  I have a large video (40g), where the lighting has over-exposed the performer. Looking for someone who can fix the over-exposure. The lighting is too bright. I've already tried to do it myself with brightness and Lumetri controls, but those don't look perfect. I need it to look perfect. Our budget for this project is $25 usd.

  €30 (Avg Bid)
  €30 Ortalama Teklif
  24 teklifler

  Need a smart contract developer for smart contraction interaction ico contract with the front end. need from India only.

  €16 / hr (Avg Bid)
  €16 / hr Ortalama Teklif
  6 teklifler

  ...unity, a Japanese gate, a talisman, Yin-Yan, some Chinese Japanese words or other language words with meaning (soul, beautiful, etc), a hint of buddha or rishi Muni 2 Home Page What is 6thVeda Something with mandala art or illustration suitable with the core objective and the theme 3 About Us Something to do with rishi muni or anything which works 4 Subscription button on the home page Smart illustration suitable with the core objective and the theme preferred location India only ...

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  i want development for android can record the voice

  €1243 (Avg Bid)
  €1243 Ortalama Teklif
  63 teklifler

  can you write a flashloan arbitrage smart contract?

  €143 (Avg Bid)
  €143 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Will only be entertaining Androi...gets created and we give them 1 free matic. 2. Choose your Avatar 3. In the home page users can see all the matches that are live 4. Select a match and create your team 5. Once the team is created, user can use their matic balance to participate in the event. The participation happens on chain and the user's participation is recorded on the Smart contract. 6. User can then see in the MY MATCHES section the leader board and winnings. If he wins, the smart contract send his winning amount to his wallet directly. 7. User can send and receive matic from his wallet. He can also buy Matic from our platform because we have Onmeta integration () Please check the Live web app to see all the working functionalities. Also attaching App screens as...

  €548 (Avg Bid)
  €548 Ortalama Teklif
  22 teklifler

  In this project you have to design a smart eyeglass with some feature like camera, microphone and speaker.

  €12 (Avg Bid)
  €12 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Write Literature Review in detail. I will provide 5 papers. Papers are related to occupancy detection using IoT sensors.

  €73 (Avg Bid)
  €73 Ortalama Teklif
  49 teklifler

  I have a smart contract that should be audited. Every function of the contract should be tested in testnet. I need well formatted audit report, so you need to show me sample before start project.

  €171 (Avg Bid)
  €171 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  Hello, I have a small business and am pretty busy with many stuff. I need more hands for my multiple projects. Looking for a smart virtual assistant who can work with monthly basis. Thank you

  €106 / hr (Avg Bid)
  €106 / hr Ortalama Teklif
  80 teklifler