Solidworks tutorial işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  33,481 solidworks tutorial iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Bölüm dersi için solidworks programını çok iyi kullanan biri lazım..

  €13 (Avg Bid)
  €13 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Solidworkste çizilecek ve parçayı cam da işleme

  €14 (Avg Bid)
  €14 Ortalama Teklif
  38 teklifler

  Çeşitli Kubernetes konularında çözümlerin açıklandığı tanıtım/tutorial/doküman/use-case/şemaların yazılması ve bunların wiki veya blog içerisinde yayınlanacak şekilde hazırlanmasını bekliyoruz. Wiki/Blog için Örnek Konular: -Service Mesh -Kubernetes Networking -Kubernetes Federation -Distributed Storage -Multi-Cluster Orchestration -AI Orches...

  €8 - €25
  €8 - €25
  0 teklifler

  SOLIDWORKS uluslar arası sertifikalarına sahip bir mühendisim. Her türlü tasarımlarınız yapılır

  €322 (Avg Bid)
  €322 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Kullanıcı Algoritması: 1. Figür “Front Plane” üzerine çizilecek ya da bir dış kaynaktan kopyala/yapıştır şeklinde alınacak(Makro çalıştırılmadan önce ekteki gibi bir dosya oluşmuş olacak: [URL'yi görüntülemek için giriş yapın]) 2. Makro çalıştırılacak. Makro Algoritması: 1. Dosya henüz kaydedilmemişse, makro kullanıcı...

  €25 - €207
  €25 - €207
  0 teklifler

  2 farklı dosya biçimimiz var (.Yasak, ve .BSK). Kodda çözülen dosya başlığı ve gövde yapısı var. Dönüştürebilecek bir tür dönüştürücüye ihtiyacımız var .Animasyon türü dosyaya BAN açık kaynak Blender 3d modelleme programı ile kullanılmak üzere. Ve başka bir dönüştürücü dön&...

  €83 (Avg Bid)
  €83 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  merhaba medikal solidworks çizimlerine ihtiyacım var yardımcı olabilir misiniz

  €8 (Avg Bid)
  €8 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  solidworks üzerinde kalça protezi tasarladım. ancak tasarladığım kalça protezinin tez ödevi gereği ansys üzerinden çalışma yapılmasını istiyorum.

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  değişik modellerde makine parçaları imalatı ihtiyacı için solidworks kullanan takım arkadaşları

  €13 / hr (Avg Bid)
  €13 / hr Ortalama Teklif
  18 teklifler

  Spss programında tutorial hazırlanacaktır. Örnek mevcuttur

  €128 (Avg Bid)
  €128 Ortalama Teklif
  6 teklifler
  Solidworks cad Bitti left

  Verilen parçayı tasarlama ve çizmek.

  €81 (Avg Bid)
  €81 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  Pasta, soğuk yemek, meze gibi ürünlerin soğuk teşhir edildiği vitrin dolapların, belirlenen birkaç modele göre solidworks ile tasarımını yaptırmak istiyoruz.

  €140 (Avg Bid)
  €140 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  3 boyutlu her çizim:Autocad ,3d max,Sketchup,solidworks gibi mimari çizim programlarına hakımım

  €337 (Avg Bid)
  €337 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Merhaba SolidWorks,AutoCAD proğramları ile hertürlü tasarımı yapabilirim sadece tasarlıyacağım parça vs. hakkında bilgi almam yeterlidir.

  €124 (Avg Bid)
  €124 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba, 1997 yılında kurulan Armada Yazılım'da bir değişim rüzgarı başlatmaya karar verdik. İşe Solidworks yazılımının yetkili distribütörlüğüyle başlayan Armada Yazılım zaman içerisinde CamWORKS, WorkNC, GibbsCam ve Cegid gibi CAD/CAM yazılımları ve ERP sistemlerinde hizmet veren global markaların yetkili distribütörü haline geldi. Bünye...

  €1502 (Avg Bid)
  €1502 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  Merhaba arkadaşlar. Bir kalorifer peteği tasarlatmak istiyoruz. Daha doğrusu tasarımımzda hazır. Bize solidworkste çizecek biri lazım. Elimizdeki proje için bir prototip üretmek istiyoruz. Daha sonra cnc ye gidecek. Proje onaylanırsa seri üretime geçecek. Daha sonrası içinde çalışabiliriz. Fiyat tekliflerinizi bekliyoruz.

  €25 - €207
  €25 - €207
  0 teklifler

  Merhaba arkadaşlar. Bir kalorifer peteği tasarlatmak istiyoruz. Daha doğrusu tasarımımzda hazır. Bize solidworkste çizecek biri lazım. Elimizdeki proje için bir prototip üretmek istiyoruz. Daha sonra cnc ye gidecek. Proje onaylanırsa seri üretime geçecek. Daha sonrası içinde çalışabiliriz. Fiyat tekliflerinizi bekliyoruz.

  €101 (Avg Bid)
  €101 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  Üretimini yaptığım ürünlerin çizimlerinin cad / solidworks / 3D Max ile çizilmesini istiyoruz. Ürün kataloğu kullanılarak çizimlerin yapılması gerekiyor. Toplam 1000 adet çizim yaklaşık olarak var. Çizim başına fiyat konuşabiliriz.

  €967 (Avg Bid)
  €967 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  Özkan bey merhaba, imalatını yaptığımız perde sistemleri komponentlerinin 3boyutlu çizimlerini yaptırmak istiyoruz. çizimler kataloglarda kullanılacağından aşırı hassas bir şekilde çizilmesi gerekmemekte. 15 farklı sisteme ait yaklaşık 150parça ve toplamda ~500 alt parça var.

  €8 (Avg Bid)
  €8 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Ekte tasarımı bulunan standın Solidworks'de modellenmesi ve imalat çizimlerinin hazırlanması gerekmektedir. Ürünler ahşaptır. Arka LCD duvarı ve zemin sadece folyo uygulamadır. Süre 2 gündür. Teşekkürler, We expect 3D modelling by using Solidworks and to prepare drawings of the units. All the units are MDF. LCD wall and floor are foil application. ...

  €92 (Avg Bid)
  €92 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Tarım ve Hayvancılık ekipmanları imalatı yapan şirketimizin yenilikçi ürün geliştirme alanında planladığı projelerinde görev alabilecek uzman ihtiyacımız bulunmaktadır. Solidworks veya Inventor gibi piyasada tercih edilen 3D programlarda katı model çözümü sunabilecek ekip arkadaşları aranmaktadır.

  €899 (Avg Bid)
  €899 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Solidworks veya ona benzer yazılımda 3D modellemeler ve geliştirmeler yaptırabileceğim bir arkadaş arıyorum. Uzun soluklu bir proje olacak, ürünler tek tek yaratılarak katalog hazırlanacak. Ürünler hasta karyolaları, sedyeler ve buna benzer donanımlar.

  €17 / hr (Avg Bid)
  €17 / hr Ortalama Teklif
  10 teklifler

  İstediğimiz çalışma mevcut 40 gram çikolata baton ürünü 35 grama düşürmek. Kısıtlama olarak en ve boy aynı sabit kalacak. Final çalışmaların katı/solid şeklinde paradolid formatında elimizde olması gerekiyor. Çünkü bu çalışma üretime yönelik olacak. Ayrıca .jpeg olarak yine pazarlamaya gösterebileceğimiz birka&cc...

  €295 (Avg Bid)
  €295 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  If someone could help me with designing a chassis for a car on solidworks that would be great.

  €21 (Avg Bid)
  €21 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Looking for a drafter or someone who is proficient in Solidworks and can update mechanical drawings. Would require someone to be local to Los Angeles and come into the office to complete work.

  €13 / hr (Avg Bid)
  €13 / hr Ortalama Teklif
  7 teklifler
  Chassis redesign 6 gün left

  We have chassis in Solidworks. It is a square type of chassis. Looking to redesign, so that top corner is round, like iPhone style. Chassis is for Vending Machine, 1500 mm wide x 800 mm deep x 2000 mm high. Looking to make corner of that chassis more round.

  €259 (Avg Bid)
  €259 Ortalama Teklif
  22 teklifler
  Video production 6 gün left

  Need a Tutorial style video produced in the next couple of days. power point presentation and audio recording are available. This needs to be creatively stiched together.

  €328 (Avg Bid)
  €328 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  hi. What i need is a modification on a solidworks file sir. [URL'yi görüntülemek için giriş yapın] In the above website you can find a cad model of the robot arm. the robot arm end has 2 jaw gripper but i want 3 jaw gripper. Can u remodel only the gripper part to 3 jaws and i want them in .stl format.

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Simulate the effect of UV rays on the surface using Ansys, Comsol and Solidworks.(either one) Simulation is about the irradiance emitted by UV light on the surface. UV light source: Philips TUV PL-L 36W The desired result is shown in the uploaded picture. Please provide detail steps on the working.

  €171 (Avg Bid)
  €171 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  The freelance will install the following NODEJS application [URL'yi görüntülemek için giriş yapın] The freelance will redact a tutorial on how to install from scratch in SSH on a litespeed or nginx server The freelance will redact a tutorial on how to update it

  €17 (Avg Bid)
  €17 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Create a learning tutorial for Microsoft teams as a teaching resource using ARTICULATE 3 software

  €25 (Avg Bid)
  €25 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  We need a voiceover for a B2C corporate explainer/tutorial video. The tutorial will be split into two individual video clips. One script contains approx. 600 words and the audio clip should be no longer than 3:00 minutes. The other script contains approx. 716 words with a target length of 3:00 - 3:30 minutes. The voice should have a neutral South African English accent and can be male or female.

  €278 (Avg Bid)
  €278 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  I am looking specifically for someone who has experience and can design a "BLDC Axial Flux Motor in which Magnet and/or Magnet coil would mounted in center Vertically, by which it will act as rotor; The winding coils will be at back and front Plates." Simple parameters will be provided. The design must contain detailed part drawing, assembly drawing and assembly sequence; CAD files in ...

  €101 (Avg Bid)
  €101 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  This is Sakis from Greece with no experience in coding in LUA for Roblox. However, I have taught myself building and now I have a 'world' ready. I also have the game scenario ready AND a video tutorial explaining step by step what I need the game play to be (rather simple). So, I am looking for someone to write the code. Thank you for considering my inquiry.

  €171 (Avg Bid)
  €171 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  I have an existing (2) design of a recline chair done in Solidworks which is 80~85% completed. I'm looking for a freelancer to modified or redesign the existing design to meet the desired end product. The current design is in Solidworks. The freelancer must produce new design to complete the work according to the required specifications. The delivery must be in Solidworks format. This pro...

  €123 (Avg Bid)
  Özellikli
  €123 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  For marketing use only I need a part designed to fit the 3D part shown in the step file. This part will be made using twin sheet thermoforming plastic and is disposable. A file named puck shows what we are thinking. The part fits into it and is protected by the thermoformed part. This assembly can come into direct contact with food so it must be isolated from the food with a food safe surface...

  €15 / hr (Avg Bid)
  €15 / hr Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Looking for a CAD (Solidworks ) drawer to design things for me on an ongoing basis. please bid with an hourly bid. Thank you

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  26 teklifler

  We are constructing a Sputtering this film target bonding chamber and need a SolidWorks professional that can convert our crude drawings into SolidWorks 10 designs

  €696 (Avg Bid)
  €696 Ortalama Teklif
  37 teklifler

  Hello, We are searching professionals with deep knowledge of MS Excel who may provide us with real life exercises of the Vlookup function for intermediate students. We would like our students to practice real cases where lookup functions are needed. We don´t want classic exercises like do a vlookup between two columns. What we are looking for is to simulate real cases where vlookup fun...

  €399 (Avg Bid)
  €399 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Zlecę montaż filmu na YouTube W zakres zlecenia wchodzi montaż filmu przekazujący odpowiednie emocje oraz treść , składający się z poniższych scen Wyszukiwanie odpowiednich filmików i muzyki dostarczenie całego filmu i oddzielnych scen . w plikach które będą możliwe do uploadu na YouTube oraz profile społecznościowe Akceptacja po 1 , kolejno po 1 do 5 scenie , kolejno po 1 od 7 sce...

  €142 (Avg Bid)
  €142 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Hello, I need someone to model this in Solidworks: [URL'yi görüntülemek için giriş yapın]

  €42 (Avg Bid)
  €42 Ortalama Teklif
  54 teklifler

  Hello, I need you to model this motor in SW 2018 or 2019: [URL'yi görüntülemek için giriş yapın], [URL'yi görüntülemek için giriş yapın] I will need original SW file of it not STP / IGS

  €12 (Avg Bid)
  €12 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Need ready made arbitrage trading website where user can deposit/invest on my plans apply only if you have ready made script or if you know how to use envato or codecanyon so we buy from there and u tell me the price for the install tutorial script must show chart and be connected to api apply to get sample website... thanks.

  €291 (Avg Bid)
  €291 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  I need a CATIA or Solidworks drawing for the product images are attached in the

  €101 (Avg Bid)
  €101 Ortalama Teklif
  47 teklifler

  Need Technical Article Writers for Computer Languages / Databases. 1) You can select any of the Computer Language / Database / Tool that you are expert in and start writing the article as part of this project. 2) Need to build basic/advanced level tutorials for Computer Languages / Databases. 3) Should not copy the content from any other website. Payment won’t be released if any of the ...

  €117 (Avg Bid)
  €117 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  I have existing Solidworks files that I need to modify and manipulate. I require a collaborative approach, meaning that we must look at drawings and talk about modifications via Zoom or or related service. This is a fast track project and I need someone who will be attentive and work quickly. It will be helpful if you have machine design experience. YOU MUST be a native English speaker - no except...

  €31 / hr (Avg Bid)
  €31 / hr Ortalama Teklif
  30 teklifler

  I need a expert who can create tutorial video on Python language, I need 30 video minimum of 15-20min each for that I can pay Rs:200-500/- for each video. Refer: corey schafer and sentdex YouTube videos. I will send you the course details once we committed on project.

  €93 (Avg Bid)
  €93 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  The app is a baby sleep trainer. You can find the tutorial once you open the app, and of course I'll be available for chat. I need you to find any issues that are present at this stage as the app is going to be released soon. You can check out the app here before posting your bid (no registration/login required): [URL'yi görüntülemek için giriş yapın]

  €26 (Avg Bid)
  €26 Ortalama Teklif
  39 teklifler

  Es una tienda online creada con Vue.js y Node.js administrada con el CMS Strapi. Quedan realizar unos últimos detalles, especificamente la conexión con Shopify y Strapi, esta vinculación es posible gracias a la API de Strapi y contamos con un video tutorial de cómo realizarla. Además, se necesita levantar el servidor en el hosting llamado Digital Ocean.

  €9 / hr (Avg Bid)
  €9 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I need someone to design a mécatroniques related on solidworks

  €305 (Avg Bid)
  €305 Ortalama Teklif
  50 teklifler