Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  5,000 sound effects iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  The main idea of ​​the project is stories for children. Story information, pictures and voice recordings can be uploaded from the admin panel of the application. This information will be kept on the Firebase platform. Since it is kept on the Firebase platform, pictures and sound recordings will be cached on the user's own phone or saved as a file, so the server will not be occupied unnecessarily on the Firebase server side. Registration etc. for end users. It will happen too. There will also be Ads management within the application, and if the user becomes premium, then the ads will be removed. You can contact us for detailed information. The application will be on both platforms (Android & iOS).

  €909 (Avg Bid)
  €909 Ortalama Teklif
  29 teklifler

  İş Tanımı: • Marka tasarımında en az 2 yıl, ideal olarak 4-5 yıl deneyim • Adobe Creative Cloud Uygulamalarında Uzmanlık (Özellikle Photoshop, Illustrator, Indesign) • Güçlü bir portföy • Tipografi, renk teorisi ve düzen tasarım prensipleri konusunda mükemmel bilgi • Estetik ve detaylara dikkat eden bir göz • Adobe Premier, After Effects, WordPress, Figma, CapCut gibi bilgi sahibi olmak artı puan • OS ve iOS yazılımlarında yetkinlik artı puan • Tasarım kavramlarını etkili bir şekilde iletişim ve sunma yeteneği • Organize etme, önceliklendirme ve çoklu görev yapma konusunda iyilik • UI/UX tasarımına aşinalık • AI Araçlarına aşinalık • Google Workspace, Asana,...

  €96 (Avg Bid)
  €96 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Elimde hali hazırda bulunan png karakterlerim ile bunlara hareket verebilecek istediğim şekilde kurgu yapabilecek after effects , animate yada hangi program olduğu önemli değil bunları hayata geçirebilecek edit kurgu ve seslendirme işlerini yapıp hazır edebilecek birisini arıyorum. Karakterler Alfabe Harflerinden oluşuyor el kol vs yok sadece ağız ve göz oynatmaları ve buna bağlı tepki vermeleri sağlanacak Örneğin : ROCK harfleri aşşağı inecek önce rock ile alakalı kafalarını sallayacaklar sonrasında ROCK' ET olacak şekilde E ve T harfi inip rocket şeklinde karakter ile ekrandan uçaçaklar vs.

  €32 (Avg Bid)
  €32 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Game Content: An mobile game with 79 dots and 38 pawns, candycrush-like, checkers-like, unique, single player and 3 difficulty levels against the computer, with a 2D interface. Project content: UI and Assets are ready. Everything about the mechanics of the game is clear. Apart from this, animation, sound, coding, publishing, en-tr language option, testing if necessary, adding advertisements, monitoring and finalizing the process belong to the seller. Wishes: - Special skills should come with the accumulated combo points and can be used during the game. - At the end of the game, the total score should be calculated from data such as time, number of combos, abilities used, number of moves, etc. - Leveling up, reward system, etc. with the total score calculated. it would be nice. - T...

  €670 (Avg Bid)
  €670 Ortalama Teklif
  8 teklifler
  Film ve Video Bitti left

  Merhaba, Belgesel, kısa film, kurgu gibi çok popüler olmayan işleriniz için birlikte çalışabiliriz. After Effects, Final Cut, Premiere, Da Vinci programlarını kullanmaktayım. Uzun yıllar branding videolar üzerinde çalıştım amacım bu sektörden biraz koparak içime sinen projelerde yer almak.

  €233 (Avg Bid)
  €233 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Adobe Photoshop, Illustrator, After Effects ve Premiere Pro programlarının güncel sürümünü kullanıyorum. Not: Ben grafikerim sizden teklif bekliyorum. En fazla 3 revize yapılır. 1-3 gün içerisinde sizde olur. 3 farklı tasarım yapılır. Yüksek çözünürlük. Kaynak dosyaları verilir.

  €1388 (Avg Bid)
  €1388 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Video tanıtım reklam, stüdyo fotoğraf çekimleri ,yeşil perde çekimleri ,ürün çekimleri, albüm oluşturma

  €121 (Avg Bid)
  €121 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Merhaba, Ben bir bilgisayar mühendisliği öğrencisiyim ve bu konuda birden çok deneyimim bulunmaktadır. Dilerseniz size logo yapabilirim, video ve fotoğraf montajlayabilirim eğer kabul ederseniz kısa zamanda size tam zamanlı çalışarak hizmet verebilirim. - Fiyat yaptıracağınız web sitesine göre değişiklik göstermektedir. - Adobe Premiere Pro / Adobe After Effects / Adobe Photoshop Programları hakkında bilgim ve deneyimim vardır.

  €9 (Avg Bid)
  €9 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Sosyal medya ajansımızda tasarım ve fikir üretme süreçlerinde başlangıç, orta veya ileri seviye photoshop, after effects premiere pro ve-veya benzeri tasarım programları kullanabilen takım arkadaşı arıyoruz. Bu alanda ilginiz olması ve hevesli olmanız bizim için en önemli kıstas. Teknik eksikliklerinizi sahada her gün üretim yaparak geliştirebileceğiniz bir ortam sunuyoruz.

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  20-25 dakika aralığında video montajlıyorum. Youtuberlar için 4 yıldır videolar hazırlayıp montajlıyorum. Vegas Pro, After Effects ve Premier Pro kullanıyorum. Para son plandadır gelişmek daha önemli.

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  ENGLISH : I need a video. Completely new video will use our attached logo. I want to see highend molten metal, smoke, fire, spark, welding fumes etc particles. We will us this short video including sound effects for teaser to our advertising videos on Youtube, LinkedIn etc. Its not urgent. I need a quality result. Professional textures and full 3D movie. I donot want Cinema4D adobe after effects. I need real render in 3DSMax, Maya,Blender etc. TURKISH : Tamamı ile 3 boyutlu tasarlanacak olan video ile mevcut logomuzu erimiş metal, alev, duman, kaynak kıvılcımı gibi partiküller ile süsleyip teaser gibi yapmak üzere ses verisi de ekleyerek sunulması işim var. Örnek çalışmaları görmek isteyeceğim. Zaman kısıtım yok kaliteli bir sonu&ccedi...

  €116 (Avg Bid)
  €116 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Bizimle proje bazlı (İstanbul Moda Konferansı için) çalışacak bir Freelance Motion Graphic Designer aramaktayız. En kısa zamanda bizimle çalışmaya başlaması tercihimiz. Konferans için hareketli görseller ve videolar hazırlayacak, Kreatif, Deadline konusunda titiz ve sadık, Adobe After Effects, Illustrator, Premiere programlarına hakim, Portfolyo sunabilecek, Motion Graphic Designer arıyoruz. Portfolyosuz yapılan başvurular değerlendirilmeyecektir.

  €10 / hr (Avg Bid)
  €10 / hr Ortalama Teklif
  12 teklifler

  4 yıldır kafeteryalara restorantlara ve bir çok işletmeye sosyal medya için içerik üretme reklam hazırlama konusunda deneyim sahibiyim. Hazır videolar üzerinde oynama, sıfırdan içerik üretme, senaryo yazıp çekip montajlayıp sosyal platformlarda yayına hazır hale getirme konusunda biçilmiş kaptanım.

  €101 (Avg Bid)
  €101 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Merhaba İpek. Ben tezimi yazdırmak istiyorum bana bir fiyat verebilir misin. 50 sayfa, İngilizce olacak. Yarısı 22 Marta kadar geri kalanı da 24 Nisana kadar tamamlanmış olmalı. Konusu 'Effects of Man-made and natural disasters and danger on tourism'. Eğer anlaşırsak sana bir özet ve gerekenlerle ilgili bilgiler de gönderebilirim

  €180 (Avg Bid)
  €180 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  ..........Türkçe Almanca yazılmış metinler almanca olarak seslendirilecektir. İlk olarak; örnek bir demo ses kaydı istencektir. Daha sonra almanca yazılmış metinler almanca ol...demo ses kaydı istencektir. Daha sonra almanca yazılmış metinler almanca olarak metin sayısı 10 adet. .............German Deutsch wird als schriftliche Texte in deutsch gesprochen werden. Zuerst; Beispiele des Willens ist eine Demo-Aufnahme-Sound. Später Texte in deutscher Sprache verfasst werden in deutscher Sprache gesprochen Gesamtzahl der Text 10. .......................English German will be spoken as written texts in German. Firstly; Examples of the will is a demo recording sound. Later texts written in German will be spoken in total number of text 10.

  €29 / hr (Avg Bid)
  €29 / hr Ortalama Teklif
  5 teklifler

  ...edilebilecek ve ürün satışı da yapılabilecek gezi, yemek ve sağlıklı yaşam konulu blog siteleri - Bankaların mobil pos sistemlerini web sitelerine entegre etmek - Android ve IOS mobil uygulamaları tasarlamak ve kodlamak (statik ve/veya interaktif) - AppStore ve Playstore platformlarına yazılım yüklemek (developer hesabımızdan) - SEO Tasarım Projeleri : (Nitelikler: Photoshop, Illustrator, After effects) - Duyuru, afiş, davetiye, katalog tasarımı - Web site grafik tasarımı - 2d ve 3d video tasarım ve uygulama - Ios ve Android için kullanılabilecek e-magazine Projelerin gerçekleştirilmesi için gerekli olan tüm donanım ve yazılımlar tarafımızdan sağlanabilecektir. Herhangi bir mesai saati veya yeri yoktur ve dilediği yerden ...

  €9 / hr (Avg Bid)
  €9 / hr Ortalama Teklif
  11 teklifler

  premire pro,sony vegas.... video editing after effects

  €122 (Avg Bid)
  €122 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  make a similar comparison of two files make database queries similarity Make another in a long mp3 search mp3 file I need a DLL library to make them. "" program until the site should be a good algorithm Please refer to the attached file. the file will tell you better what I want.

  €563 (Avg Bid)
  €563 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  make a similar comparison of two files make database queries similarity Make another in a long mp3 search mp3 file I need a DLL library to make them. "" program until the site should be a good algorithm Please refer to the attached file. the file will tell you better what I want.

  €509 (Avg Bid)
  €509 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  adresindeki uygulamanın dll kütüphanesini istiyorum. iki adet mp3 vb ses dosyalarını karşılaştırabilecek. ekteki dosyadaki gibi geliştirmeye müsait bir yapı istiyorum

  €593 (Avg Bid)
  €593 Ortalama Teklif
  3 teklifler
  After Effects Bitti left

  Satınaldığımız After Effects Template Üzerinde Düzenlemeler Yapılmasını Rica Ediyoruz.

  €521 (Avg Bid)
  €521 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  10 yıla yakın süredir Gemi İnşaa sektöründe tekne dizayn teknikeri olarak çalışı süre içerisinde Yat imalatında çalıştığım süre içerisinde 5 adet 60m üzeri Mega Yat, Tanker imalatında çalıştığım süre içerisinde 7 adet Kimyasal Tanker ve 1 adet Barge ...sektöründe tekne dizayn teknikeri olarak çalışı süre içerisinde Yat imalatında çalıştığım süre içerisinde 5 adet 60m üzeri Mega Yat, Tanker imalatında çalıştığım süre içerisinde 7 adet Kimyasal Tanker ve 1 adet Barge üretiminde görev aldım. Yetkinlikler : Çizim & Projelendirme 99% 2D & 3D Modelleme 99% Animasyon 86% HTML + CSS 66% Rhinoceros 95% 3Dsmax 94% Adop...

  €482 (Avg Bid)
  €482 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Hazir animasyon uzerine After Effects ile temali bir tanitim filmi olusturulacak.

  €935 (Avg Bid)
  €935 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  ACİL ! After effects ile var olan firma logosunun animasyonlu video hazırlanması ve ilave olarak istanbul temalı fon çalışması yapılması

  €402 (Avg Bid)
  €402 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Hizmette olan internet tabanlı müzik şirketimiz için After Effects ile hazırlanmış , 2 dakika uzunluğunda animasyon gerekmektedir. Örnek olarak : Faruk Sabancı 'nın youtube da yayınladığı videolar olabilir. Ps: Logo hazırlanmaktadır. Herhangi bir logo ile örnek sunulabilinir

  €95 (Avg Bid)
  €95 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Online oyun projemiz için amatör seslendirme yapacak arkadaşlar arıyoruz. Oyuna ait ses dosyalarını indirebileceğiniz link şu şekilde: Bu adresten indirebileceğiniz iki farklı dosya içinde oyuna ait örnek ses dosyaları ve metinler bulunuyor. Sound içindeki seslerin türkçe çevirileri mevcut, Speech dosyasındaki seslerin türkçe metinlerini işe başlamadan önce biz çevirip size gönderiyor olacağız. Oyunda toplamda 5 farklı karakter ve tanıtım videoları için toplamda 6 farklı ses kullanılmış. Ayrıca Speech içindeki karakter sesleri sadece tonlamalarda farklılık göstererek kendini birçok kez tekrarlıyor. Örneğin metinlerin olduğu dosyada Annie karakteri i&cce...

  €231 - €692
  €231 - €692
  0 teklifler
  Foodservice Simulator 6 gün left
  ONAYLI

  ...anyone can do anything from delivering food to different restaurants, being an order selector and many other things related to the foodservice industry. I’m open to any city, so the simulator should be as universal as possible. I want the realism level to be moderately realistic, but still stylistic or abstract enough to allow for scalability and customization. The simulator should be technically sound and have a realistic user experience that mimics the different components of the foodservice delivery environment. The simulator should also be able to track each component of the delivery process, such as order input, order picking and delivery logistics. Finally, the simulator should be flexible enough to allow for tailoring based on different types of foodservice establish...

  €468 (Avg Bid)
  Özellikli
  €468 Ortalama Teklif
  38 teklifler

  I'm looking for an experienced video editor who specializes in editing YouTube tutorials. Your main focus will be enhancing my videos by adding engaging graphics and effects and taking care of the sequencing and timing to maintain viewer interest throughout the video. Ideal Skills & Experience: - Experience in editing YouTube tutorials - Proficiency in adding graphics and effects - Strong sequencing and timing skills Please include your experience and examples of YouTube tutorial videos you've done in the past in your application. Your skills will be a major determinant of this project's success. I look forward to seeing your work and discussing the possibility of working together.

  €9 / hr (Avg Bid)
  €9 / hr Ortalama Teklif
  18 teklifler

  I'm seeking an adept videographer, preferably female, to cooperate on an adult film project targeted towards individuals aged 18-34. The film will incorporate themes of romance, fantasy and role play. Preferred Skills and Experience: • Proven experience in adult film industry • Excellent videography skills • Understanding of lighting and sound techniques • Ability to maintain discretion and professionalism • Familiarity with targeted demographic (18-34 age range) • Comfortability working with adult-themed content No face will be show during filming. Looking for person inner the chennai and surrounding city of chennai

  €17 - €139
  Yerel
  €17 - €139
  0 teklifler

  I'm seeking a professional with profound expertise in the retail banking sector, particularly unsecured loans. If you have experience in this area, you can assist ...in our unsecured loan business. - Utilizing your expertise and the technical tools at your disposal to help us increase our loan volume. In summary, we aim to benefit from your experience and technical know-how to grow our business. If you have a strong background in retail banking and CRM software, we'd love to hear from you. Welcome for some Freelance to ,Who all in banking industry & have sound knowledge of Unsecured loan Business . We can build some synergies and Grow you Income with help and Support of data and Technical tools . We already doing 100 Crs of Personals loans .Kindly connect and We p...

  €8311 (Avg Bid)
  €8311 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I'm seeking a skilled video editor who's proficient in Adobe Premiere Pro. The project entails enhancing my reels with text, animations and sound. Key Requirements: - Proficiency in Adobe Premiere Pro - Capable of creating dynamic and engaging animations - Skilled in integrating sound effects to elevate the visual content Ideal Skills: - Video Editing - Motion Graphics Design - Sound Design Note: The animation style I'm aiming for is dynamic and engaging, and I'm looking to integrate sound effects rather than voice-overs or background music. If you have experience in these specific areas, please highlight them in your proposal. Looking forward to your proposals.

  €34 (Avg Bid)
  €34 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  I'm working on a short video for a marketing campaign and need someone with solid after effects skills to edit the video for me. Key Requirements: - editing 2 text placeholders, 2 media placeholders Skills & Experience: - Proficient in Adobe After Effects and video editing software. - Previous work on marketing campaigns is a plus, as it would give an insight on how to tailor the video to a marketing audience. If you have a strong portfolio in similar projects and think you can help me, I'd love to hear from you.

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  ...market at very low prices. PCB must be small, alarm very loud and power consumption low. Bluetooth should automatically connect to the phone. PCB should power on when movement is detected and remain on for a period of time, set within the app. A tilt/vibration sensor detects when the PCB moves and turns on the power. Key features of the Bluetooth device must include: - Alarm sound feature - press button on phone to sound a loud alarm on PCB - Flashing light feature - light flashes when alarm sounds - Show on-map location - Rechargeable battery capability - Battery charge status either within app or on PCB i.e. flash red LED on PCB when charge low Nice to Have - Show distance to PCB based on signal strength The app should be: - Compatible with both iOS and Android dev...

  €737 (Avg Bid)
  €737 Ortalama Teklif
  30 teklifler

  I require an expert in digital marketing, specifically versed in social media marketing strategies on Facebook and Instagram. The primary goal for this project is to increase brand awareness. Key responsibilities: - Develop engaging, creative, and innovative social media content for regular posting to optimize bra...responsibilities: - Develop engaging, creative, and innovative social media content for regular posting to optimize brand exposure. - Thorough understanding of SEO and social media metrics is a must to strategize effective online campaign. Ideal candidate will possess: - Superior knowledge of Facebook and Instagram platforms. - Proven track record in creating successful social media marketing campaigns. - Sound understanding of social media analytics to measure campaig...

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  28 teklifler

  ...planning methods. Key Requirements: - Development on Android Platform: The app should specifically be developed for Android devices. - Comprehensive Information: The app should provide detailed information on all family planning methods, including effectiveness, usage instructions, and potential side effects. - Side Effects and Management: Users should be able to access information on the potential side effects of various family planning methods, as well as guidance on how to manage these effects. - Referral Service: The app should offer users options to find and access family planning services through a referral system. User Interaction: - The app should present information in a variety of formats to cater to different learning preferences. This includes: ...

  €591 (Avg Bid)
  €591 Ortalama Teklif
  51 teklifler

  I'm seeking an experienced video editor to help with an Instagram Reel geared towards brand promotion. The reel would be around 1 minute long and should be engaging, professional and eye-catching. Key requirements: - Utilize transition effects: The video should flow seamlessly between different scenes to maintain viewer engagement. - Include text overlays: I need to incorporate relevant text to reinforce my brand message and connect with the audience. - Music synchronization: The editor should be able to synchronize the visuals with a suitable soundtrack that complements the content and enhances the overall impact. Ideal candidates will have a strong portfolio of similar projects, showcasing their ability to create compelling and effective marketing content. A good understan...

  €16 (Avg Bid)
  €16 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  ...planning methods. Key Requirements: - Development on Android Platform: The app should specifically be developed for Android devices. - Comprehensive Information: The app should provide detailed information on all family planning methods, including effectiveness, usage instructions, and potential side effects. - Side Effects and Management: Users should be able to access information on the potential side effects of various family planning methods, as well as guidance on how to manage these effects. - Referral Service: The app should offer users options to find and access family planning services through a referral system. User Interaction: - The app should present information in a variety of formats to cater to different learning preferences. This includes: ...

  €581 (Avg Bid)
  €581 Ortalama Teklif
  57 teklifler

  I'm looking for a skilled voice-over artist to record a script in a professional American accent. The project is for a radio commercial and the voice-over should sound mature, confident, and engaging. Key Points: - The ideal candidate should have a versatile voice and have experience in delivering voice-over work for radio. - Fluency in American English is crucial, with a particular emphasis on the professional tone. - The voice-over artist should be able to convey the intended message clearly and effectively. If you have a voice that matches these requirements and can deliver high-quality recordings, I'd love to hear from you. Please include samples of your previous work if possible.

  €387 (Avg Bid)
  €387 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  It is a 3D vst sound rendering plugin It works fine on Windows but the graphics has problems on macOS

  €1133 (Avg Bid)
  €1133 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  I need a proficient video editor skilled in advanced editing techniques like special effects and transitions. The project involves enhancing an instructional/tutorial video using animated graphics and text. CRUCIAL REQUIREMENTS: - Proven experience in advanced video editing - Excellent in animated graphics and text production - Background in creating engaging instructional videos Your expertise and creativity will help bring these tutorial videos to life, enhancing their effectiveness and engagement level.

  €70 (Avg Bid)
  €70 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  ...uniquely designed 3D robot character. Project Details   The project involves the creation of music videos that are not only visually stunning but also perfectly synchronized with the music tracks. Envisions a series of six to eight videos per year, each with a distinctive, futuristic theme that aligns with the Automata brand. The challenge lies in elevating the current visual content beyond basic effects and transitions to achieve a more sophisticated and engaging cinematic experience. The designer will be tasked with crafting videos that incorporate elements of 3D animation, potentially live-action footage, and dynamic editing to create an immersive and impactful viewer experience. Tasks & Deliverables   - Develop and execute a series of music videos with a futur...

  €306 (Avg Bid)
  Özellikli Acil Garantili Önde Gelen Yarışma
  €306
  27 girdi

  I'm searching for an experienced audio editor to enhance my podcast recordings. The main goal of this project is to make the podcast sound professional with the correct audio elements. Key requirements include: - Incorporating intro/outro music to enhance the overall podcast experience. - Ensuring the audio quality is optimal and that any background noise is removed. - Attention to detail in the editing process is crucial to maintain the podcast's high quality. The podcast episodes are less than 10 minutes in duration, so the workload is light. Additionally, you won't need to provide any voice-over services, as I already have a professional voice-over for the intro and outro of each episode. Ideal candidates will have: - Proven experience in audio editing, particu...

  €87 (Avg Bid)
  €87 Ortalama Teklif
  46 teklifler

  ...all of my previous works to put on my portfolio website. It needs to be: Fast paced with quick transitions Exciting Engaging Please ensure you strike the balance between fast paced, but having each scene on the screen for long enough that the consumer can actually still view it. Size: I need this exported in 4 different sizes. See below: 1920x1080 (Website homepage) (Will NOT need music or sound) 1080x1080 (IG) (Will need music) 1350x1080 (IG) (Will need music) 1080x1920 (IG) (Will need music) Length: The video should be 20 - 25 seconds long. Ensure it is no longer than this. Mediums: You will be required to use both video, 3D assets, and photos throughout this video. Creative references: The homepage video is what I am looking to replicate. This

  €64 (Avg Bid)
  €64 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  ...seasoned developer to create a VST plug-in with exceptional mixing functionalities. Specifically, the audio tool needs to offer EQ (Equalization), Compression, and Panning features to support dynamic audio mixing. Ideal Skills and Experience: · In-depth knowledge of VST plug-in development · Experience in coding mixing functionalities like EQ, Compression, and Panning · Sound grasp of audio concepts and a keen ear for sound quality · Familiarity with audio plug-in standards and guidelines · Proven portfolio of developed audio software or plug-ins Your task will be to design and develop the VST plug-in, ensuring seamless integration and high-quality audio processing. Understanding the minute intricacies of audio functionalities is semin...

  €421 (Avg Bid)
  €421 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  ...is to refresh the visual elements to align with modern aesthetics. This will involve a complete redesign of the website's look and feel while keeping the existing content and functionality intact. - **Parallax Scrolling**: I'm interested in incorporating parallax scrolling into the design. This will help make the website more interactive and engaging for visitors. It already has some scrolling effects applied I want to keep them or improve them. - **Content and Picture Update:** I have a design brief which includes new pictures and content. I also want to show our linkedin posts on the new website Ideal skills and experience for this project: - Proven track record in website design and development, especially in modern and sleek design styles. - Familiarity with par...

  €1368 (Avg Bid)
  Özellikli Acil
  €1368 Ortalama Teklif
  118 teklifler

  I'm looking for a professional with expertise in Insta360 software and Windows or Ios operating system to edit my personal videos. The successful freelancer should be proficient in adding transitions and effects, audio editing, and color and light correction. Proven experience in editing personal videos and the ability to bring creative ideas to enhance the overall video quality is highly desirable.

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  I need an experienced video editor/content creator to produce three short video adds I want to use to announce an upcoming Alumni Reunion/Networking event on various social media platforms. The videos should be less than 1 minute in length, three different videos. You can use any music that you see fit but you need to have a good eye for visuals and a knack for storytelling. Key Responsibi...royalty-free music - Strong communication skills to understand and execute my vision If this sounds like a project you'd excel at, I'd love to see some examples of your previous work preferably a college home coming event or alumni reunion event announcement teaser video. I will provide longer version videos of past events. You'll need to use shorter clips from the long videos, add ...

  €28 (Avg Bid)
  Garantili
  €28
  19 girdi

  I'm seeking a skilled sound equipment engineer for my live performances. Having an in-depth understanding and practical experience with microphones, speakers, and mixers is crucial. The core tasks include: - Enhancing the sound quality: The clarity of the performance is paramount, so this will be a key task. - Troubleshooting: Quick fixes and problem-solving skills are needed for any unforeseen sound issues during performances. Prior experience with live performance sound engineering is a massive plus.

  €57 / hr (Avg Bid)
  Yerel Acil
  €57 / hr Ortalama Teklif
  2 teklifler

  As a rapidly growing e-commerce platform using Prestashop, our need for effective SEO practices has elevated. We are currently se...tasks: - Conduct in-depth keyword research for our retail products that will align with Swiss consumer search patterns and trends. - Pinpoint keyword opportunities based on national trends and our specific product offering. Essential Skills: - Expertise in SEO practices, especially focused on keyword research. - Proficiency in the German language. - Experience with national SEO strategies. - Sound knowledge of e-commerce and Prestashop platforms. Our goal is to optimize our Prestashop platform using well-researched German keywords and dominate the national market. Looking forward to welcoming an expert who can take this challenge and contribute to o...

  €86 (Avg Bid)
  €86 Ortalama Teklif
  95 teklifler

  Önde Gelen sound effects Topluluk Makaleleri