Specs writing archicad işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  445,380 specs writing archicad iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Ingilizce çeviri gerekiyor. Makale ve araştırma yazılması lazım.

  €9 - €28
  €9 - €28
  0 teklifler

  HİZMETLERİMİZ • MİMARİ-STATİK PROJELER • UYGULAMA- RUHSAT PROJELERİ • İÇ MEKÂN TASARIMI VE DEKORASYONU • CEPHE TASARIMI • 3D GÖRSELLEŞTİRME • MİMARİ ANİMASYON • AUTOCAD-REVIT-ARCHICAD-SKETCHUP • PAFTA – LOGO TASARIMI • DANIŞMANLIK

  €46 / hr (Avg Bid)
  €46 / hr Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Projelerinizin teknik çizimini ve 3 boyutlu modellendirilmesini yapabilirim. Autocad, Revit, Archicad, Lumion gibi programları etkin bir şekilde kullanmaktayım.

  €35 (Avg Bid)
  €35 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  ... We are looking for friends who care about business discipline and getting the job done on time. You can get pretty good earnings in the long term. If you think you are suitable for this job, you can reach us by sending a message showing the works, references or projects with a short motivation letter. we plan to end the process in a short time. We'd love to see your CVs, your motivational writing and what you do. Mastering PHP, javascript, jquery programming languages, Experienced in Mysql database, Experienced in XML, JSON web services issues, Knowledgeable about html5, css3, responsive design, Wordpress and amp, Be able to work with an SEO focus....

  €517 (Avg Bid)
  €517 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Engilish I want freamwork structure to create modules without writing code Turkish Kod yazmadan modüller oluşturmak için freamwork yapısı istiyorum

  €3789 (Avg Bid)
  €3789 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Hello there, On Mongodb, a filtering query will be printed using aggregate. You'll certainly be giving details of mongodb function while not reaching the expert friends on mongodb aggregate queries to be printed without sacrificing performance by using aggregate.

  €149 (Avg Bid)
  €149 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler. Merhabalar, ben Aslıhan Aslan lisans öğrencisiyim iş arıyorum projenizle ilgimi çekti sizinle çalışmak istiyorum. internette cok vakit geçiriyorum , bu yüzen Haftada 40 saat çalışabilirim sizinle çalışmaktan mutluluk duyarım. proje konusunda beni bigilendirmenizi rica ederim. En kısa zaman sizden bigi bekliyorum saygılar...

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler.

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Araştırma yazarlığı Writing proposal about a researh

  €42 (Avg Bid)
  €42 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Size 20-30 tane kategori veriyor olacağım. Bu verdiğim kategorilerin herbiri için 40-50 kelimelik 25'er tane fal yazacaksınız. Örneğin 16-23 yaş arası sevgilisi olmayan kişiye göre, 24-35 yaş arası evli kişiye göre, 24-35 yaş arası özel sektör çalışanına kariyer ile alakalı.. Totalde 600 civarı 50 kelimelik fal yazmanız gerekecek her biri 40-50 kelimelik.

  €195 (Avg Bid)
  €195 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  Windows Diğer ya da belirsiz El yazısı yazıları wordde yazmaq her seyfesine 10$

  €102 (Avg Bid)
  €102 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler.

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Bazı web sitelerinden bilgiler kopyalayın Word writing

  €72 (Avg Bid)
  €72 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  sitelerle alakalı yazılar içerikler hazırlamak

  €456 (Avg Bid)
  €456 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  websitemizde satışını yaptığımız AMAZON GIFT CARDS, FACEBOOK GIFT CARDS,GOOGLE PLAY GIFT CARDS,ITUNES GIFT CARDS,KARMA KOIN GIFT CARDS,LEAGUE OF LEGENDS GAME CARDS,MINECRAFT GIFT CARDS,NINTENDO WII POINTS GIFT CARDS,PLAYSTATION NETWORK GIFT CARDS ürünleri hakkında nasıl kullanılır nasıl üyelik açılır ayrı ayrı resimli ve açıklamalı makaleler yazılmalıdır. Her bir ürün makalesinde en ucuza 'dan alınabileceği mutlaka eklenmelidir.

  €85 (Avg Bid)
  €85 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Ulusal bir peynir markası için peynirli yemek tarifleri yazacak bir arkadaş arıyoruz. Her bir yazı ortalama 300 kelime ve SEO uyumlu olmalı. Makale başına 10 $ ödeme yapılacaktır ve haftada 3-5 makale yazılmasını bekliyoruz.

  €12 / hr (Avg Bid)
  €12 / hr Ortalama Teklif
  21 teklifler

  Metin yazari ariyorum, deneyimli , yaratici. Cv sini bana Mail ile gonderebilecek ve referans saglayabilecekler basvursun lutfen. Ciddi anlamda Metin yazarina ihtiyacimiz var. 230 kelimelik kisa yazi. Iki tarafta memnun kalirsa, daha yapilacak baska dosyalarda var. Yeni kurulmakta olan bir kurum icin.. Eğer, kendinizi kanitladiginiz projelere imza attıysanız , sizinle çalışmak isteriz..

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  konuşarak ve yazarak İngilizce'mi geliştirmek istiyorum

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Gittigidiyor sitesindeki mağazam için bir api yazdırmak istiyorum, 1. Gelen siparişin adres bilgilerini mail olarak gönderecek. 2. Gelen siparişin adres bilgilerini otomatik olarak yazıcıdan çıktı alacak. 3. Gelen siparişin kullanıcısına gg üzerinden önceden belirlenmiş mesaj gönderecek. 4. Kullanıcı şifre değişikliğinde api de manuel olarak şifre değiştirilebilecek. Detaylar :

  €176 (Avg Bid)
  €176 Ortalama Teklif
  6 teklifler
  WRITING TASK 1 Bitti left

  I NEED THIS WRITING IN AN HOUR TIME AROUND 1000 WORDS, CELEBRATY SHOULD BE sir alan SUGAR

  €43 (Avg Bid)
  €43 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Turkish is my native language. I also worked at my own local radio station for years. I lived in US, NY for 11 years. I have been a blogger for 8 years. Active blogger, writer, reviewer. Also completed a certificate program about medical billing in Colorado, US. Turkish article writing, editing, translations Turkish to English and English to Turkish. I'd love to work on these projects or similiar ones. Türkçe benim ana dilim. Yillarca kendim baslattigim lokal radyo istasyonunda da profesyonel konuşmacı olarak görev aldım. Amerika, New York'da 11 yıl kaldım. 8 yıldır blogumda yazıyor ve ürün tanıtımları da yapıyorum Colorado'da medikal faturalandırma üzerine bir sertifika programını başlarıyla tamamladım. Türkçe'de...

  €65 (Avg Bid)
  €65 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Anadilim Türkçe olup İngilizcem oldukça iyi derecede. Kısa/uzun vadeli çalışmalarda İngilizce / Türkçe makale yazımı, editörlüğü ve b...oldukça iyi derecede. Kısa/uzun vadeli çalışmalarda İngilizce / Türkçe makale yazımı, editörlüğü ve bu iki dil arasında İngilizce-Türkçe / Türkçe-İngilizce çeviri yapabilirim. Bu ve buna benzer projelerde temiz çalışma-temiz ödeme şartlarıyla güvenilir iş yapmak istiyorum. My English is pretty good while My native language is Turkish. For Short/long options I can do English / Turkish article writing, editing and translation of one of these languages into another Turkish-English / English-Turkish. I want to ...

  €83 (Avg Bid)
  €83 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  DOKTORA TEZİ: Gürcistan'da Yabancılara Türkçe Öğretiminde Program Geliştirme - İhtiyaç Aşaması

  €350 (Avg Bid)
  €350 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  writing/creating/researching five articles for my blog on house party ideas? 400-500 words each. Each article describes and give information/guide on one idea. It has to be informal and fun, and encouraging with some author's opinion(light fun opinion) so people would want to respond/leave comments. You will need to perform some research for fun/unusual/extiting ideas. Please do not use very first borring google page for your researches, no rewriting. Could you use your life experience or something similar? I think you'll like it :) I will have more orders in the future, around 50-100 articles. Best regards.

  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  3 teklifler
  Write articles 6 gün left
  ONAYLI

  ...looking for a skilled writer to create informative articles for my project. The articles should have a word count of 2500 words each. I will provide specific topics and keywords to focus on. I will also provide SEO and AI tools to help. I have also written many articles that need optimization. All articles will be about reviews of softwares. I am looking for : Ideal Skills and Experience: - Strong writing skills and the ability to write engaging and informative content - Experience in conducting research and incorporating it into articles - Knowledge of SEO and the ability to optimize articles for search engines - Attention to detail and the ability to meet deadlines But most of all. All articles must go through the true original test. If the text is AI-written then I will not...

  €35 (Avg Bid)
  €35 Ortalama Teklif
  60 teklifler
  Freelancers 6 gün left

  Looking for a freelance writer with expertise in creative writing. The ideal candidate should have a strong command of language and the ability to create engaging and captivating content. Skills and Experience: - Proficiency in creative writing - Strong storytelling abilities - Excellent grammar and punctuation skills - Ability to meet deadlines Type of Writing: The freelancer will be required to produce creative writing pieces. This may include short stories, poetry, or other forms of creative expression. Expected Length: The length of the writing pieces will vary depending on the project. It could range from less than 500 words to more than 1000 words. Flexibility and adaptability are important qualities for the freelancer to possess.

  €87 (Avg Bid)
  €87 Ortalama Teklif
  37 teklifler
  lor writter 6 gün left

  I am looking for a professional writer to help me with a formal letter for a university/college. The letter should highlight my specific skills and how they align with the requirements of the institution. The ideal candidate should have experience in writing formal letters and be able to effectively convey my personal and career achievements.

  €10 (Avg Bid)
  €10 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  Technical Report for Computer Security Lab (THM) - The foc...focus of this project is on Network Security. - The required format for the technical report is specified by the client. - The expected length of the report is not specified. Skills and Experience: - Strong knowledge and experience in Network Security. - Proficiency in conducting research and writing technical reports. - Familiarity with various formats for technical reports, including IEEE and ACM. - Ability to adhere to the client's specified format for the report. - Excellent communication and writing skills. - Attention to detail and ability to provide thorough analysis and recommendations. Note: The expected length of the report will be determined by the client and should be discussed further during th...

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  28 teklifler

  I am looking for a talented freelancer to help me write a script for a YouTube video. The video will be educational in nature and will have a length of 5-10 minutes. I have some ideas for the content, but I am open to suggestions from the freelancer. Skills and Experience: - Strong writing skills - Great ability in storytelling - Experience in scriptwriting for educational videos - Creativity and ability to come up with engaging and informative content - Knowledge of YouTube trends and best practices

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  55 teklifler

  Design Specs Outline for Image Generation Website 1. Objective Develop a modern, user-friendly front-end for an AI-based image generation website. 2. Technical Details Responsive design with "White and Dark" themes. Use Vanilla JavaScript and Tailwind CSS. 3. Key Features Credit system: Display user credits in the menu. User Interaction: Comments, Followers, Likes on images. Achievements: Users and images can achieve milestones. Notification system for user interactions and achievements. 4. Sections Home: Display user-generated images with sorting options. Masonry grid layout. Generate Image: Input prompts, style, poses. Suggested tags, generation cost, and image privacy. Preview of generated images. View Image: Display image details, likes, views, and achieveme...

  €136 (Avg Bid)
  €136 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  ...master dentist thesis focused on Dental Implants and other things. I am looking for writing assistance to help me complete my thesis, which needs to be between 50-100 pages in length. Ideal Skills and Experience: - Strong background in dentistry and knowledge of Dental Implants - Excellent writing skills and experience in academic writing - Familiarity with conducting research and gathering relevant data - Attention to detail and ability to proofread and edit the thesis for clarity and accuracy The main tasks for this project include: - Collaborating with me to develop a comprehensive outline for the thesis - Conducting thorough research on Dental Implants to gather relevant information - Assisting in writing the content of the thesis, ensuring it is clea...

  €401 (Avg Bid)
  €401 Ortalama Teklif
  41 teklifler

  I am looking for a virtual assistant from the Philippines to help me with social media tasks. DAILY tasks include: - Managing social media accounts - liking, commenting, following - Interacting with followers and sending DMs I require assistance for up to 10 hours per week: I prefer real-time communication for efficient collaboration. Ideal skills and experience: - Experience in ...commenting, following - Interacting with followers and sending DMs I require assistance for up to 10 hours per week: I prefer real-time communication for efficient collaboration. Ideal skills and experience: - Experience in managing social media accounts - Strong communication skills - Attention to detail - Ability to work independently and meet deadlines - Good English language interpretation and w...

  €3 / hr (Avg Bid)
  €3 / hr Ortalama Teklif
  24 teklifler

  I am looking for a professional writer who can create an informative paragraph about the concept and definition of "metaverse". The purpose of the paragraph is to put it into a survey paper. Specific aspects to focus on: -talk in general about metaverse. u can use the atta...paragraph. -I need it to be cited with references from other cited papers. The paragraph should be around 400-500 words in length and written in an engaging and informative manner. The tone should be professional and suitable for a wide range of readers. I prefer to complete the paragraph within 2-3 days but am somewhat flexible with the deadline. Skills and experience required: - Strong writing skills, with the ability to convey complex concepts clearly and concisely. - Knowledge and unde...

  €10 (Avg Bid)
  €10 Ortalama Teklif
  52 teklifler
  2d animation Unity 6 gün left
  ONAYLI

  ...value of the award) the awards stand in rows and are centered - lay a maximum of 2 rows of 4 awards. 3. A collection button appears after clicking on which the rewards fly into the counter (add the ability to transfer the end point coordinate and increment animation text field). On the visual part, I would like to see: 1. Bright modern VFX on take off and when collecting rewards from the box 2. writing text with a three-dimensional effect (golden text near award icons) 3. animated (preferably animated by you) 3D gift box selected from assets, to your flavor 4. The most consistent reward animation: - appearance of the box - opening a box with a glow inside - flight of awards upon opening the box, live arrangement of awards in their places. Here it would be good to add a loop behin...

  €50 (Avg Bid)
  €50 Ortalama Teklif
  10 teklifler
  Content Writing 6 gün left

  I am looking for a talented content writer to create engaging and informative descriptions for my services. The ideal candidate will have experience in writing from scratch and be able to capture the essence of my services in a compelling way. Requirements: - Strong writing skills with a focus on creating persuasive and engaging content - Ability to conduct thorough research to fully understand the nature of my services - Experience in writing descriptions for services - Attention to detail and ability to meet deadlines Skills and Experience: - Proven experience in content writing, specifically in creating descriptions for services - Knowledge of SEO best practices and ability to incorporate relevant keywords - Familiarity with the target audience and ability ...

  €72 (Avg Bid)
  €72 Ortalama Teklif
  26 teklifler
  Cauã Monteiro 6 gün left

  ...Title: Social Media Posts for Cauã Monteiro Content Needed: - Social media posts Tone of Voice: - Professional Frequency of Posting: - Weekly Description: I am looking for a skilled freelancer to create professional social media posts for me on a weekly basis. The posts should be engaging and in line with my brand's tone of voice. Skills and Experience Required: - Excellent writing skills - Previous experience in creating social media content - Understanding of different social media platforms and their best practices - Ability to research and stay updated on industry trends - Creativity in developing engaging and eye-catching posts - Attention to detail in terms of grammar, spelling, and formatting If you have the right skills and experie...

  €2 - €7 / hr
  Yerel
  €2 - €7 / hr
  0 teklifler

  This is NOT a writing project _____________________________________________ I am looking for someone to help me find an old press release related to adding books to the public domain. The purpose of this task is for research purposes. - The original source of the press release is not necessary, a reference link would be acceptable as well. - I am open to either option, so both the original source and reference link are acceptable. - There are no specific timeframes or years that I am interested in. Any old press release related to adding books to the public domain will do. Ideal Skills and Experience: - Strong internet research skills - Familiarity with press release search techniques - Attention to detail in finding relevant and accurate information END-END-END-END-END-END-END-E...

  €14 (Avg Bid)
  €14 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  ...writer to create SEO optimized content for my informational website. The main focus of the website will be on services or product descriptions. Skills and Experience: - Strong writing skills, with a keen eye for detail and grammar - Experience in creating engaging and persuasive content - Knowledge of SEO best practices and the ability to incorporate keywords naturally into the content - Familiarity with the target audience and the ability to tailor the content to their needs - Ability to conduct thorough research on the services or products to ensure accurate and informative descriptions If you have a passion for writing compelling content that drives traffic and engages readers, and you have experience in creating SEO optimized content, I would love to hear from you. ...

  €9 / hr (Avg Bid)
  €9 / hr Ortalama Teklif
  38 teklifler

  I am looking for a talented freelancer who can help me with translating my writing and designing a logo. The project requires the following skills and experience: Translation: - Fluency in Arabic language - Experience in translating books and letters - Attention to detail and accuracy in translating the content - Ability to meet deadlines and deliver high-quality work Logo Design: - Creativity and ability to design a unique and eye-catching logo - Proficiency in graphic design software - Understanding of the client's brand and target audience - Strong communication skills to effectively collaborate with the client and incorporate their feedback If you have the skills and experience mentioned above, please submit your proposal along with samples of your previous work. Thank y...

  €18 / hr (Avg Bid)
  €18 / hr Ortalama Teklif
  41 teklifler

  Design Specs Outline for Image Generation Website 1. Objective Develop a modern, user-friendly front-end for an AI-based image generation website. 2. Technical Details Responsive design with "White and Dark" themes. Use Vanilla JavaScript and Tailwind CSS. 3. Key Features Credit system: Display user credits in the menu. User Interaction: Comments, Followers, Likes on images. Achievements: Users and images can achieve milestones. Notification system for user interactions and achievements. 4. Sections Home: Display user-generated images with sorting options. Masonry grid layout. Generate Image: Input prompts, style, poses. Suggested tags, generation cost, and image privacy. Preview of generated images. View Image: Display image details, likes, views, and achieveme...

  €223 (Avg Bid)
  €223 Ortalama Teklif
  20 teklifler
  QA engineer 6 gün left
  ONAYLI

  Required Skills: • Experienced with and scrum agile methodology • Know how to collaborating closely with Development Teams • Experienced in refinements of test cases with Dev. • Experienced writing and executing test cases •Experienced creating test data • Solid hands-on experience on Automation - any tool > Selenium - JavaScript, C# > Cypress - JavaScript > Playwright > API with C# • Git commands with CICD pipelines (ADO) - understanding basics of branching strategies • SQL Query experience • Best practices for automation • Challenges they have overcome testing • Best ways to build use cases with Developers Contract -6 months+ Remote work

  €609 (Avg Bid)
  €609 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  This is NOT a writing project _____________________________________________ I am looking for someone to help me find an old press release related to adding books to the public domain. The purpose of this task is for research purposes. - The original source of the press release is not necessary, a reference link would be acceptable as well. - I am open to either option, so both the original source and reference link are acceptable. - There are no specific timeframes or years that I am interested in. Any old press release related to adding books to the public domain will do. Ideal Skills and Experience: - Strong internet research skills - Familiarity with press release search techniques - Attention to detail in finding relevant and accurate information END-END-END-END-END-END-END-E...

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  1200 essay writing including conclusion and reference

  €16 (Avg Bid)
  €16 Ortalama Teklif
  37 teklifler
  Essay writing -- 2 6 gün left
  ONAYLI

  Project Title: Essay Writing Topic: Provided by the client Length: 2-3 pages Referencing Style: APA Skills/Experience Required: - Proficiency in APA referencing style - Strong research skills to gather relevant information on the given topic - Excellent writing skills to create a well-structured and cohesive essay - Ability to meet the specified page limit - Attention to detail to ensure accurate citation and formatting in APA style - Ability to follow client's instructions and incorporate their ideas effectively

  €17 (Avg Bid)
  €17 Ortalama Teklif
  90 teklifler

  Hi guys, Thanks for your interest in writing for us. IMPORTANT: Human writing only - No AI or Rewriting - (we check) What we offer: *A full-time position with a starting salary based on the amount of work you do for us. If you can write more or want to write less (e.g. part time), that is fine as well. As a reminder it's ca. "$1100/Month Starting Rate for 3k Words/Day". You'll enter on $17.50 per 1000 words. *Flexibility: No Skyping, no phone calls, accept projects when you have the time to complete them, take time off when you need (letting us know in advance is good practice). *Easy to work with: We reply to questions fast, will provide valuable input and feedback on every single task you complete. *Gain experience by working on varying project...

  €884 (Avg Bid)
  €884 Ortalama Teklif
  60 teklifler

  ...methodology - Knowledge of marginalized communities in the UK - Ability to conduct thorough literature review and data collection - Excellent research and report writing skills The ideal candidate will be able to conduct a qualitative analysis without the need for specific data or statistics. They should have experience with survey research methodology and be able to design and conduct surveys to gather relevant information. The candidate should also be able to analyze and interpret the survey data effectively. The project will involve conducting a literature review, designing and conducting surveys, analyzing the survey data, and writing a research proposal based on the findings. The proposal should include recommendations for reforms to the current stop and search prac...

  €182 (Avg Bid)
  €182 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  I am looking for a freelancer who can help me with my statement of purpose and resume for applying to graduate school in the field of Technology. I need comprehensive assistance as I don't have any specific experiences or skills that I want to highlight. Ideal Skills and Experience: - Experience in writing statements of purpose and resumes for graduate school applications - Knowledge of the Science and Technology field - Strong writing and editing skills - Attention to detail and ability to highlight relevant achievements and qualifications - Understanding of the importance of a well-crafted statement of purpose and resume in the application process

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  24 teklifler

  Project Title: Facebook marketplace listing USA market Category: selling a Home Specific Details: Yes, I have specific details Language Style: Formal and professional .... you'll be helping me selling a home in Facebook marketplace, I need someone to make listings f...Facebook marketplace, preferably in the Home & Garden category - Strong copywriting and content creation skills with an ability to convey product information effectively and persuasively - Familiarity with SEO techniques to optimize the listing for search engine visibility - Excellent attention to detail to accurately incorporate specific details provided by the client - Professional and formal writing style to meet the client's preference - Understanding of Facebook marketplace guidelines and polic...

  €1503 (Avg Bid)
  €1503 Ortalama Teklif
  22 teklifler

  About Us: We are Tr...Transcription Services for Lawyers?" Your Role: - Write a detailed blog post following the provided brief and writing guidelines. - Emphasize the benefits and practical applications of automated transcription for legal professionals. - Align your writing style with our brand's tone and audience engagement strategies. What We Provide: - A detailed brief outlining the blog post's objectives and key points. - Writing guidelines to help you match our preferred style and tone. - Support and feedback throughout the writing process. To Apply: Please review the attached brief and guidelines carefully. We look forward to discussing this project with you and exploring how your writing skills can contribute to the succe...

  €68 (Avg Bid)
  €68 Ortalama Teklif
  66 teklifler

  Design Specs Outline for Image Generation Website 1. Objective Develop a modern, user-friendly front-end for an AI-based image generation website. 2. Technical Details Responsive design with "White and Dark" themes. Use Vanilla JavaScript and Tailwind CSS. 3. Key Features Credit system: Display user credits in the menu. User Interaction: Comments, Followers, Likes on images. Achievements: Users and images can achieve milestones. Notification system for user interactions and achievements. 4. Sections Home: Display user-generated images with sorting options. Masonry grid layout. Generate Image: Input prompts, style, poses. Suggested tags, generation cost, and image privacy. Preview of generated images. View Image: Display image details, likes, views, and achieveme...

  €281 (Avg Bid)
  €281 Ortalama Teklif
  23 teklifler