Spss certification india işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  121,673 spss certification india iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR
  spss analizi Bitti left

  tezim için spss analiizi yaptırmak istiyorum. spss dosyasına verileri girdim. sadece düzenlemeler ve analizi yapılması gerekiyor.

  €10 (Avg Bid)
  €10 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Ben SPSS, R Studio, Minitab, Excel, Eviews ve Stata programları ile;Anket verilerinin girişi ve istatistiksel analizleri yaparım. Yorumlama, tablo ve istatistiksel testler yapılır. Lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencilerinin tez ve makale aşamasındaki istatistiksel rapor ve analizinde yardımcı olurum. Uzmanlık Alanlarım Tanımlayıcı İstatistikler, Varyans Analizi, Regresyon Analizi, Durağanlık ve Nedensellik Analizleri, Çok Değişkenli İstatistiksel Çözümleme, Doğrusal Programlama, Kalite Kontrol, Zaman Serileri Analizi, Görsel Veri Madenciliği, Biyoistatistik, Veri Madenciliği, Big Data, Uygulamalı İstatistik, Çoklu Doğrusal Modelleme v.s Kullanılan Programlar IBM Spss - R Studio - Minitab - Excel - Eviews- Stata (Profesyon...

  €28 (Avg Bid)
  €28 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  En uygun tablo ve açıklayıcı yorumlarla SPSS analizi yapılır.

  €131 (Avg Bid)
  €131 Ortalama Teklif
  2 teklifler
  Spss Analizi Bitti left

  Projemi tamamlamak için son aşamada spss analizimin yapılması için desteğe ihtiyacım var, spss kullanmayı biliyorum yardımcı olacak arkadaşla sürekli irtibat halinde olacağım, ancak iş yoğunluğumdan dolayı yapamıyorum. 14 ocak teslim

  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Merhaba Spss sınavım varda hocam basit islemler yarin icin saat 9da türkiye saatiyle düsünür müsünüz?

  €14 - €14
  €14 - €14
  0 teklifler

  Tez çalışması için yapılmış olan Arabistandaki bir Banka üzerne yapılan anketin analizesi yaptırmak istiyorum. SPSS üzerinde verileri girildi. şimdi verilerin Türkçe analizi ve bulguları yazdırmak istiyorum

  €35 (Avg Bid)
  €35 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Merhaba Mehmet Oguz K., profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz. SPSS analızı yapabiliyor musunuz ?

  €233 (Avg Bid)
  €233 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba Abdullah U., profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz. SPSS analızı yapabiliyor musunuz ?

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  spss uygulamasını biliyor musunuz

  €9 (Avg Bid)
  €9 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Şirketiniz yaptığı anketleri analiz programı yardımı ile güvenilirliğini ölçme

  €40 (Avg Bid)
  €40 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Hello, I'm doing sales marketing. I give $ 10 share from the products I sell, $ 20 from the product like $ 100, and $ 10 from the products sold like $ 60. The only thing you need to do is share the link of that product and sell it to you, usually America, Canada, India and other European countries. Merhaba ben satış pazarlamacılığı yapıyorum. Sattığım ürünlerden 100 dolar gibi üründen 20 dolar 50 ve 60 dolar gibi satılan ürünlerden 10 dolar pay veriyorum . yapmanız gereken tek şey o ürünün linkini paylaşıp satmanız satacağınız ülkeler genellikle amerika kanada hindistan ve diğer avrupa ülkeleri olacak .

  €9 - €28
  €9 - €28
  0 teklifler

  Anket sonuçları için Spss analiz ve yorumlama

  €107 (Avg Bid)
  €107 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  SPSS programına girilmiş veriler için regresyon yapıp, güvenilirliğe bakıcak SPSS'den anlayan birini arıyorum

  €78 (Avg Bid)
  €78 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Bazı verileri analiz edin Anket verilerinin spss ile analizi yapılmaktadır

  €276 (Avg Bid)
  €276 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Yüksek lisans tez çalışması kapsamında SPSS programı ile modelleme yapmam gerekmektedir. Alanımla direk ilgili olmadığı için programı kullanmakta zorlanıyorum. Verilerim hazır, sadece program üzerinden regresyon yapılacaktır.

  €321 (Avg Bid)
  €321 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  SPSS bilmekte olan Türk yazarlar aranmaktadır. Proje tamamen veya sadece spss ile alakalı kısmı iletilebilir.

  €26 (Avg Bid)
  €26 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  İçerisinde 3 ölçek yer almakta olan bir araştırmanın Spss analizleri yapılacaktır. Anova Analizleri T-test analizleri Lojistik Regresyon analizleri gerçekleştirilecektir. Ayrıca gerçekleştirilen analizler sonrası herbir tablo APA standartlarına uygun olarak tablolaştırılıp, yorumlamaları yapılacaktır. Proje Bütçesi: 300 TL olarak belirlenmiştir. Milesstone oluşturularak ödeme gerçekleştirilecektir.

  €54 (Avg Bid)
  €54 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Spss programında tutorial hazırlanacaktır. Örnek mevcuttur

  €145 (Avg Bid)
  €145 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  3 ölçek üzerinden elde edilen verilerin analizlerinin çıkarılması, yorumlanması ve mevcut literatür çalışmaları ile tartışılması gerekmektedir. Başvuracak kişilerin Türkçe bilmesi gerekmektedir.

  €33 / hr (Avg Bid)
  €33 / hr Ortalama Teklif
  7 teklifler

  3 ölçek üzerinden elde edilen verilerin analizlerinin çıkarılması, yorumlanması ve mevcut literatür çalışmaları ile tartışılması gerekmektedir. Başvuracak kişilerin Türkçe bilmesi gerekmektedir.

  €28 / hr (Avg Bid)
  €28 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  3 ölçek üzerinden elde edilen verilerin analizlerinin çıkarılması, yorumlanması ve mevcut literatür çalışmaları ile tartışılması gerekmektedir. Başvuracak kişilerin Türkçe bilmesi gerekmektedir.

  €50 (Avg Bid)
  €50 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  3 ölçek üzerinden elde edilen verilerin analizlerinin çıkarılması, yorumlanması ve mevcut literatür çalışmaları ile tartışılması gerekmektedir. Başvuracak kişilerin Türkçe bilmesi gerekmektedir.

  €129 (Avg Bid)
  €129 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Hello everybody, I have research project with using SPSS software. I will upload the datas or send individually to the people I communicate. So let me know if you can do this project for me. I am waiting for the messages. Thank you Merhabalar, SPSS software kullanarak veri analizi yapılacak bir dönem ödevim var. Sonucunda not alacağım için benim için önemli bir durum, benim için ödevi yapabilecek olan birini aramaktayım. Cevap aldığımda verileri yükleyeceğim yada kişisel olarak iletişime geçenlere şekkürler

  €63 (Avg Bid)
  €63 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  SPSS clementine ile bir veri üzerine proje yaptırmayı planlıyoruz. Ancak öncelikle yaptıracağımız arkadaşın program bilgisini ölçmek için basit bir Test çalışması hazırladık. Test çalışması en fazla 15dakikanızı alabilecek bir çalışmadır. Bunun için fiyat teklifi veriniz. ( Test çalışmasını için gerekli data ile birlikte gönderilecektir.)

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Turkish to Spanish Business Document Translation I am in need of a professional translator to translate a business document from Turkish to Spanish. The document is important, so I need the translation to be certified by a professional translator. Ideal Skills and Experience: - Fluent in both Turkish and Spanish - Experience translating business documents - Professional certification as a translator - Ability to meet the desired turnaround time of 2-4 days Please provide a quote for your services and let me know if you have any questions. Thank you!

  €17 / hr (Avg Bid)
  €17 / hr Ortalama Teklif
  19 teklifler
  videographer 6 gün left

  ...daily news locally and globally. We are trying to build up a freelance list for our video department and would like to know if you interest in providing videos for us. If you do not interest in our proposal any freelance cameraman recommendations would be highly appreciated. Right now, We need raw photo and video footages about 3-10 minutes frame by frame for train incident in Orissa, India. Please send your CV and portfolio to me as soon as possible if you want to work with us. You may find my contact below. I'll send you a contract as soon as possible. Best Regards Berkay Gur...

  €28 - €233
  Yerel
  €28 - €233
  0 teklifler

  I am looking for an experienced digital marketing professional who specializes in providing a wide range of services. This includes social media management, SEO, and PPC advertising. With the highest l...working in the digital marketing world. My ideal candidate has a good amount of knowledge regarding different digital marketing strategies and must be a creative thinker. I have a rough idea of what industry or niche I would like to target but need someone that can help me realize this target market. I am particularly interested in professionals from Bangladesh, Pakistan, Indonesia, Colombia, and India, but any experienced digital marketer will be considered for this position. If you have the skills, knowledge, and experience necessary to help me reach the desired target market, ple...

  €78 (Avg Bid)
  €78 Ortalama Teklif
  25 teklifler

  We need digital marketing expert for introducing our products at pan India.

  €215 (Avg Bid)
  €215 Ortalama Teklif
  34 teklifler
  Name for business 6 gün left
  ONAYLI

  I am looking for a name for my car service business in Mp,India that clearly conveys reliability and professionalism. The ideal candidate for this project will possess excellent naming skills and experience in the automotive industry. Key requirements: - A descriptive name that communicates reliability and professionalism - Incorporation of specific words provided by the client - Strong understanding of the automotive industry Ideal skills and experience: - Naming expertise - Automotive industry knowledge - Creative thinking and problem-solving abilities

  €12 (Avg Bid)
  €12 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  ...clean UI, and should be optimized for both mobile and desktop devices. If you have the skills and experience to develop this script, please reach out. DEMO WEBSITE : REQUIRED FEATURES : 1. Complete website using php mysql. 2. Sign up and sign in all features. 3. Coin flip game only with dynamic look. 4. Must be user friendly. 5. Easy Interface mainly required for india 6. Deposit and withdraw feature 7. Referral feature Thanks!...

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  2 teklifler
  Facebook marketing -- 3 6 gün left
  ONAYLI

  I need a freelancer who has good knowledge of FB marketing. I need to know all the technical and financials about the work. I am from India, and I have Edtech product to market.

  €77 (Avg Bid)
  €77 Ortalama Teklif
  31 teklifler

  Need someone to build back link for my product pages on website. We are based in india and a b2b website. The link should be credible with higher DA.. Need 150 links on one page, total 10 pages.

  €2 / hr (Avg Bid)
  €2 / hr Ortalama Teklif
  63 teklifler

  We are looking for someone who have experienced in country specific followers for social channels. Our Page link - All followers should be from India and Permanent. No Adults pics based followers allowed Target Country Audience: India

  €253 (Avg Bid)
  €253 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  ...invest in 2023 how to invest in gold in india how to learn stock market trading in india how to become stock broker in india how to create demat account how to invest in foreign stocks from india how to invest in stock market in india how to invest in index funds in india how to buy stocks in india how to invest in bonds in india how to invest in startups in india how to invest in mutual funds in india how to invest in stock market in india for beginners how to buy government bonds india how to invest in corporate bonds in india how to open demat account for share market how to invest in s&p 500 index fund from india how to operate demat account how to start a hedge fund in india...

  €281 (Avg Bid)
  €281 Ortalama Teklif
  75 teklifler

  I have all things finished. Just need amendment. Details in chat. $30 max.

  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  46 teklifler

  ...topic of Jobs in India and Jobs Interview Preparation. The target audience for these articles is job seekers, so the content should be informative, engaging and provide valuable insights about job search and interview preparation in India. Each article should have a word count of 800-1200 words, with a focus on providing practical tips and advice for job seekers. The ideal candidate should have experience in writing SEO optimized content and be able to deliver high-quality articles within the given timeframe. Skills and experience required for this job include: - Strong writing skills with the ability to use engaging and persuasive language - Understanding of SEO best practices and the ability to optimize content for search engines - Knowledge of the job search market ...

  €77 (Avg Bid)
  €77 Ortalama Teklif
  27 teklifler

  I am looking for someone from INDIA who can go to a Mahindra Dealer to make a short video there.

  €85 / hr (Avg Bid)
  €85 / hr Ortalama Teklif
  11 teklifler

  We are looking for professional individual or a company who can help us in building brand image and increase client engagement by creating social media posts and promotion banners for our courier and cargo company based in India. The company or individual should be capable of: 1. Creating content and graphics for social media posts and banners 2. Can handle the social media profiles (posting photos, reels, engagements, trending hashtags etc) 3. Keeps an eye on trending content relevant for courier and cargo industry in India and world. Other key details will be shared in further one-one discussion.

  €81 (Avg Bid)
  €81 Ortalama Teklif
  46 teklifler

  Hello, I require Amazon PPC specialist for Amazon India(.in) Website. Its better if you own a helium 10 subscription for keyword research. Need someone to look after the campaigns and generate orders. Please mention your experience while bidding. i.e. what sales have you generated for other customers. PS : I don't have a Helium 10 Subscription. Preference will be given to those who have their own helium 10 subscription or any other similar software like JungleScout

  €15 (Avg Bid)
  €15 Ortalama Teklif
  20 teklifler
  Create a Etsy shop (India) 5 gün left
  ONAYLI

  I am looking for a freelancer who can help me create an Etsy shop in India. My brand name is already decided, and I will be selling digital products. My budget for setting up and launching the shop is $5. Ideal skills and experience: - Experience with setting up and launching Etsy shops - Knowledge of digital products and how to sell them on Etsy - Graphic design skills to create a visually appealing shop - SEO optimization skills to ensure my shop is easily discoverable by potential customers.

  €11 (Avg Bid)
  €11 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  We require Website, Android App & IOS Applications for our product. The platform will connect users to mental health experts across India on the basis of their mental health issues. What makes us unique is that we are the first of its kind in India that will give exclusive listing to mental health experts or psychologists. No other platform in India currently does that. We will be operating in both B2C and B2B module. Designing and development both plays a critical role.

  €20199 (Avg Bid)
  €20199 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  ...specific information: - Max number of divers taken on the boat, for a trip. - Instructor/dive-master to divers ratio - Cost for 2 dives per diver - Cost for renting full dive gear - Availability from dates Jul 26st to Jul 29th for 4 divers (see below) - Rating on Google/Yelp (must be above 4.5 star or 9 out of 10) Info to provide to them: - 4 divers: 2 of which have over 60 dives and advanced certification, 1 has 20 dives, and last one about 6 dives. Once you're hired for the job, I will provide a google sheet with column/row headers pre-filled out, for you to fill out. I'm happy to provide the following: - recommended steps for how to get started, if desired - temporary US phone number, if needed If you have questions, please don't hesitate to ask. If we'...

  €9 / hr (Avg Bid)
  €9 / hr Ortalama Teklif
  16 teklifler

  I am seeking a freelancer who can assist me with lead generation in the technology industry. Per Form Entry 10-20INR. Requirement: 500-1000 Entries per Month. To be filled by: 1. Students of Grade 12, UG and PG who are interested in International Admission 2. By IT Professional who's having 0-5 Years of Experience in India 3. USA/UK- Final Year/passed out graduates from Tech domain.

  €81 (Avg Bid)
  €81 Ortalama Teklif
  57 teklifler
  Mission India 5 gün left

  Welcome to Mission India! I am excited to have you join me on this project that aims to improve vocational training access to young adults in India. As young adults in India are often overlooked for educational and training opportunities, this project will help create a greater awareness of the potential among these less privileged sections of society, as well as greater access to skills that support livelihoods and professional growth. Our project will focus on providing young adults in India with access to vocational training and relevant resources. This includes highlighting existing programs, leveraging existing networks of educational providers, and developing our own customized courses tailored for various demographic segments. Through our collective eff...

  €9 / hr (Avg Bid)
  €9 / hr Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Title: Looking for software engineers and developers to help with computer science and software engineering challenges. We are looking for a software engineer to help our students with their homework. Assignments are given at the University of Computer Science. The client is a student and the student's money is tight, so the budget is a bit small, but the work is very simple a...Assignments are given at the University of Computer Science. The client is a student and the student's money is tight, so the budget is a bit small, but the work is very simple and easy. And because we have relationships with many universities, we can provide a lot of work on an ongoing basis. If you have the skills and experience you need, we look forward to hearing from you. Only In Pakistan, India...

  €118 (Avg Bid)
  €118 Ortalama Teklif
  24 teklifler

  Hello! Negotiation Media is an ambitious and innovative team looking to empower young professionals in the Philippines, Malaysia, and India to achieve financial freedom, excitement, and fulfillment. We've developed a comprehensive toolkit to help individuals negotiate their salaries effectively and with confidence. We are currently in need of a talented graphic designer to enhance the visual appeal and usability of our educational text materials. We want our toolkit to not just provide valuable content, but also to be a joy to interact with. This job involves converting our Google Docs text content into engaging and professional graphics, following a color scheme and style that aligns with our brand's identity. RESPONSIBILITIES - Design and layout our 29-page Salary Ne...

  €453 (Avg Bid)
  Acil Gizlilik Anlaşması
  €453 Ortalama Teklif
  51 teklifler

  Job Summary: We are looking for a Software Research Engineer experienced in White Label Solutions for the Manufacturing Sector for a mid-size Quality Management Systems (QMS. You will work with us to research, identify, and source suitable white label software solutions that can be sold and will support QMS needs. Your expertise in software research and evaluation will contribute to the selection of software products that align with our requirements. Proven experience with manufacturing or shop floor software will be a benefit to candidates. Responsibilities: - Conduct thorough research on available white label software options in the market for Quality Management Systems. - Collaborate with clients to understand their specific QMS requirements and assist in defining software selectio...

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  8 teklifler
  iso certification 5 gün left
  ONAYLI

  I am looking for assistance with an ISO 9001 (Quality Management) certification. I am seeking both implementation and certification services, as well as online training for my employees. My organization needs help implementing a quality management system that is compliant with this ISO standard, and help obtaining the certification from an accredited body. I want my employees to have a full understanding of the standard and how to carry it out in our day-to-day operations. So having information on online training would be a great help. We hope to find a reliable partner who can provide us with the assistance, guidance, and certification we need.

  €396 (Avg Bid)
  €396 Ortalama Teklif
  36 teklifler
  Senior ETL QA 5 gün left
  ONAYLI

  Job Description: Senior ETL QA We are seeking a skilled and experienced Senior ETL QA (Extract, Transfo...root causes, and proposing effective solutions. 17. Strong analytical and problem-solving skills, with attention to detail and the ability to think critically. 18. Excellent communication and collaboration skills, with the ability to work effectively in a team-oriented environment. 19. Proven ability to handle multiple tasks and prioritize effectively in a fast-paced, dynamic environment. 20. Certification in software testing (e.g., ISTQB) is a plus. If you are a detail-oriented and experienced ETL QA professional looking to make a significant impact on data quality and integrity, we would love to hear from you. Join our team and contribute to the success of our data-driven init...

  €1405 (Avg Bid)
  €1405 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Unique Sourcing, a supply chain company based in India, seeks a talented Logo Designer and Brand Color Specialist to create our company's visual identity. We specialize in fabrication, casting, and machining, assisting overseas clients with complex part reverse engineering and overcoming vendor challenges. We need a freelancer who can design a compelling logo and select brand colors that reflect our professionalism, aggressive growth and expertise. Guidelines: -Need wordmark "Unique" with sourcing Example: "Unique" Sourcing (Unique as the logo which will be on the products) -Font must be premium and professional. (Must not be random font from the internet) -It should be Modern, Minimal, Flat and 2D. Responsibilities: -Develop a unique logo and versatile b...

  €61 (Avg Bid)
  Özellikli Garantili Mühürlü
  €61
  73 girdi