Stl file rapid prototyping maya işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  122,560 stl file rapid prototyping maya iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Deniz yüzeyi ve tabanını gösteren bir kesit olarak, yüzeyde gemiler ve tabanda ekipmanlar ve aralarındaki boru bağlantılarını gösteren bir sahneye ihtiyacım var. Gemi ve ekipmanlar (igs, stl ve solidworks fotmatlarında mevcuttur)

  €73 (Avg Bid)
  €73 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  exe dosyalarını serveri bozmadan jpg yapabilsin.

  €944 (Avg Bid)
  €944 Ortalama Teklif
  8 teklifler
  3D Printer Bitti left

  4 adet ürünümü 3D yazıcıda basabilecek Ürünler 3mm den oluşur Teslim farketmez Ürünlerin STL formatını tarafımca vereceğim

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  Merhaba bir oyuncak projesi için tasarlanmış olan karakter modellerinin kalıplanabilmesi için parçalanıp eklemlendirilmesi gerekiyor toplamda şimdilik iki karakter var. Modeller STL formatında verilip, katı olarak (Catia, stp, parasolid, vs.) talep [Removed by Freelancer.com Admin for offsiting - please see Section 13 of our Terms and Conditions]

  €399 (Avg Bid)
  €399 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Java war dosyasını maven projesine dönüştürülmesi gerekiyor. Sistem web tabanlı. İşlem için uzak bağlantı ile bilgisayarıma bağlanıp eclipse üzerinden yapılması gerekmekte. Bilen için 5-10 dk'lık bir işlem. Java war file needs to be converted to maven project. The system is web based. For the process, it has to be connected to my computer with a remote connection and done via eclipse. It takes 5-10 minutes for those who know.

  €26 (Avg Bid)
  €26 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  ENGLISH : I need a video. Completely new video will use our attached logo. I want to see highend molten metal, smoke, fire, spark, welding fumes etc particles. We will u...to our advertising videos on Youtube, LinkedIn etc. Its not urgent. I need a quality result. Professional textures and full 3D movie. I donot want Cinema4D adobe after effects. I need real render in 3DSMax, Maya,Blender etc. TURKISH : Tamamı ile 3 boyutlu tasarlanacak olan video ile mevcut logomuzu erimiş metal, alev, duman, kaynak kıvılcımı gibi partiküller ile süsleyip teaser gibi yapmak üzere ses verisi de ekleyerek sunulması işim var. Örnek çalışmaları görmek isteyeceğim. Zaman kısıtım yok kaliteli bir sonuç istiyorum. iki boyutlu olmasın Cinema4d gibi değil tam render ...

  €144 (Avg Bid)
  €144 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Merhabalar, Temel olarak, adı Matriks (MTX) olan bir masa üstü uygulamadan DDE veriler alabiliyorum. Bu sayede ilgili verileri excel’e çekebiliyorum ve aslında bundan sonra anlatacağım her şeyi VBA üzerinden yapabiliyorum ama excel'in sınırlamaları nedeniyle, eğer yapabilirsem excel'i aradan çıkartan bir uygulama yaz(dır)maya çalışıyorum. Yapmak istediğim şey kısaca; 1. MTX'in DDE verilerini al (excel olmadan doğrudan MTX'ten tercih edilir. Excel’e ben DDE linkle veri alıyorum, sonra da excel dosyasını python ile okuyabiliyorum ve CSV’ye yazabiliyorum, ama bu istediğim şey değil). Biliyorum DDE eski bir veri noktasıdır, ancak MTX'ten veri almanın başka bir yolu -yani TCPI veya başka bir yöntem- ol...

  €134 (Avg Bid)
  €134 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Elimde bulunan fotoğraflardan bir 3d model ve stl dosyası gereklidir. 3d baskıya uygun olması gerekiyor.

  €56 (Avg Bid)
  €56 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  15x15 cm veya civarı boyutlarda 3D yazdırma işlemi yaptırmak istiyorum. Yazdırılacak dosyaya göre fiyat belirleriz. -Yazılacak dosyayı (.STL) uzantılı olarak göndereceğim. -Türkiye Ankara'da ikamet edenler öncelikli.

  €8 / hr (Avg Bid)
  €8 / hr Ortalama Teklif
  11 teklifler

  2 farklı dosya biçimimiz var (.Yasak, ve .BSK). Kodda çözülen dosya başlığı ve gövde yapısı var. Dönüştürebilecek bir tür dönüştürücüye ihtiyacımız var .Animasyon türü dosyaya BAN açık kaynak Blender 3d modelleme programı ile kullanılmak üzere. Ve başka bir dönüştürücü dönüştürebi...ters mühendislik kodu exe dosyası tersine, kesinlikle yasak mühendislik proje exe dosyası net, adpcm dosya biçimi dönüştürücü kaynak kodu, tersine mühendislik tersine dosya biçimi dönüştürücü proje dosyası, tersine mühendislik, net dosya biçimi dönüştürücü dll DOS...

  €96 (Avg Bid)
  €96 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Elimizdeki 20 adet armatür grubu ürünün Maya veya 3D Max gibi 3 boyutlu modellenip texture giydirildikten sonra arkası beyaz ve yine aynı ürünlerin birer adette banyo veya mutfak temalı tasarım render çalışmalarının yapılmasını beklemekteyiz. Ekteki resimlerden istediğimiz çalışmaların nasıl olduğunu anlayabilirsiniz. Modellerin bulunduğu 3D Max veya Maya projesinide istiyoruz. Örnek olarak aşağıdaki sitedeki resimler gibi cıktılar istiyoruz.

  €191 (Avg Bid)
  €191 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  ivriz kaya kabartma figürünün resimlerinden vektorel çizimi yapılacak. Daha sonra bu vektörel çizime yükseklik kazandırılarak 3D STL relif oluşturulacak. Yüzeylerdeki kaya dokusuna ve deformasyonlara ihtiyaç yoktur. Smooth yüzeyler istenmektedir.

  €42 (Avg Bid)
  €42 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  İnternetten beğendiğim Beş HTML5 oyununu indirmek ve oyunları internet bağlantım olmadan yerel diskimden çalıştırmak istiyorum. Yani oyunları ÇEVRİMDIŞI çalıştırmak için gereken tüm varlıkları ve javascriptleri indirmelisin.

  €32 (Avg Bid)
  €32 Ortalama Teklif
  6 teklifler
  3D madalyon Bitti left

  3D madalyon stl olarak hizmet almak istiyorum

  €199 (Avg Bid)
  €199 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  3D Max, maya, z brush gibi programlar da organik insan modelleyebilecek tecrübeli arkadaşlar arıyoruz

  €144 (Avg Bid)
  €144 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Recep Tayyip Erdoğanın 3D print edilebilir .stl dosyası istiyorum

  €411 (Avg Bid)
  €411 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Dental Sektörü için, 3D .STL dosya görüntüleyici ve animasyon oynatmak için yazılım istiyoruz

  €8261 (Avg Bid)
  €8261 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  wav file decode ozellikleri konusulur

  €2546 (Avg Bid)
  €2546 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  maya ve zbrush her türlü modelleriniz yapılır

  €626 (Avg Bid)
  €626 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  selamlar , bir proje var ve projede baz php dosyalarina bakmak lazim duzenlemek lazim . cok ufak tefet bir hata soz konusu . yii framework ve php entere sekilde calisan bir sistem .

  €14 (Avg Bid)
  €14 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  3D Modelleme Bitti left

  ...örnek sahneler var (tamamen başka bir tema), Oyun geliştirme ortamı unity 4.6, yani hazırlanan modeller unity (free) içinde açılabilmeli, Mobil platform olduğu için yüksek kaliteli olmayacak, low poly modeller olacak. Aslında yapılacak iş elimdeki hazır objeleri bir araya getirip sahneleri oluşturmak. Çok fazla sahne yok, ufak ve birbirini tekrar eden sahneler kullanıyorum. Modelleri 3dMax, Maya, istediğiniz ile hazırlayabilirsiniz, ama free olduğu için blender tercihimdir. Yukarıda belirttiğim gibi kesinlikle unity içine sorunsuz import edilebilmeli. Türkiye / Ankaradan bir tasarımcı olmalı. Karşılıklı çalışabilmeliyiz. Bu iş ne kadara yapılır bilmiyorum. O yüzden yazdığım proje bütçesine ...

  €343 (Avg Bid)
  €343 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  ön, arka, üst ve yan görüntüsü olan 1975 camaro model otomobilin, 3d printer dan modelini ürettirmek için sonu .stl ve benzeri olan 3D modele ihtiyacım var. otomobilin sadece dış yüzeyi çalışılacak, iç kısmı çalışılmayacak. ekte bahsi geçen aracın çizimi mevcut fikir vermesi açısından. ölçülendirme ve son model, alışmayı yapacak kişiye tekrar iletilecek.

  €21 / hr (Avg Bid)
  €21 / hr Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Elimizde mevcut olan iki adet parçanın birebir 3 boyutlu olarak çiziminin stl formatında yapılması işi için teklifleri bekliyoruz. Parçalar kargo ile gönderilecektir.

  €91 (Avg Bid)
  €91 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  .src ile biten bir dosya 700mb boyutunda içinde bir oyunun dosyaları var komple ve kırılması gerekli

  €241 (Avg Bid)
  €241 Ortalama Teklif
  7 teklifler
  3D modelleme Bitti left

  Ekteki dosyada yer alan iki adet resmin 10 cm büyüklüğünde modelinin yapılmasını istiyorum. Modelleme 3D yazıcılara uygun yapılmalı. Çizimi yapacak kişiye 3D yazıcılar için uyması gereken kurallar anlatılacaktır. Dosyayı .stl dosya uzantısında istiyorum. Rendering gerekli değil. Renksiz ve yüzey özelliksiz olacak.

  €159 (Avg Bid)
  €159 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  Please refer to the file. Django Project, convert using python, a rendered template with images, repeating headers and tables, page numbers and links into a pdf fir for printing on A4 Sized Page.

  €79 (Avg Bid)
  €79 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Need developer to encrypt my env file in laravel platform. Need someone to install this github project and test. :~:text=This%20package%20allows%20you%20to,value%20in%20your%20configuration%20file.

  €21 (Avg Bid)
  €21 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Hi, I need 3d model of anybody help please tell me

  €17 (Avg Bid)
  €17 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  ...--gen-key Everything works fine. I have setup up the passphrase . When i use it on a file like : gpg -d it opens the next popup . lqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq qqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqk x Please enter the passphrase to unlock the secret key for the OpenPGP certificate: x x "john smith (admin support) <email at >" x x 2048-bit RSA key, ID 4DDF05FC, x x created 2022-07-02 (main key ID 1274E5D3). x x x x x x Passphrase **********________________________________________ _____________________ x x x x <OK> <Cancel> x mqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqq qqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqqj After i type in the passphrase i want to save the passphrase in a file for further testing. Can`t seem to find ho...

  €138 (Avg Bid)
  €138 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Hello we need a PHP Code that we can import from a folder json files to elementor. We want update 10 Elementor Template Sites on 5 Sites every Month! We have a own PLUGIN and will implement this code. that we can update our elementor templates on all sites with load the json file in our plugin dictionary. This is one old resolution what have works here the link: If it works fine with this work we have a lot more to developments for you. Best regards Thomas

  €37 / hr (Avg Bid)
  €37 / hr Ortalama Teklif
  46 teklifler

  Please help me to convert the files given to PDF.

  €38 (Avg Bid)
  €38 Ortalama Teklif
  67 teklifler
  CAD Designer 6 gün left

  ...and also indulged in SIH 2022. We are looking for young and passionate people with a creative and out of the box imaginative skills. Also a great hands on experience with any CAD software. Job responsibility: 1. Design Bike parts in CAD with physics. 2. Learn new things needed for the job. 3. Work under a roof with budding entrepreneurs. Perks: 1. Since we are a future startup, we are in our prototyping phase and you would be a part of it. 2. Till the official announcement of company, you will be volunteering. After announcement, you will have a chance to be official part of the company at your preferred position based on your knowledge. 3. Work at your pace but complete within deadline. 4. Meet young minds like you. 5. We promote equality at every point. A sample image of wha...

  €143 (Avg Bid)
  €143 Ortalama Teklif
  20 teklifler
  i need to edit python file 6 gün left
  ONAYLI

  i need some edit (script select 1 hour, script run with maximam 10 sec, and not stop). work by anydesk with maximam 3 hours

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  13 teklifler

  I need to transcribe 1:30 hrs. mp3 file to text file in Arabic language.

  €36 (Avg Bid)
  €36 Ortalama Teklif
  61 teklifler
  i need to edit python file 6 gün left
  ONAYLI

  i created python script to list images on one website by selenium but i need some edit (script select 1 hour, script run with maximam 10 sec, and not stop). work by anydesk with maximam 3 hours

  €6 / hr (Avg Bid)
  €6 / hr Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Mate, we're looking for a VR enthusiast like you, to develop our very first prototype. Our target is to unlock the potential of people with physical disabilities in the workspace via VR trainings. Goal: unlock the full career potential of employees with physical disabilities. Budget: ranges from 100$ to 500$ for a simple prototype with only a few interactions Timeline: preferably ready with a simple CODE before 8 July, the extra deadline is 12 July. Needed features: could be discussed later on, if you are able to move forward with us. However, they are specific to the job sector we are targeting. Thank you again! If you have any questions, feel free to ask me. Join the revolution ?

  €20 / hr (Avg Bid)
  €20 / hr Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Mates, we're looking for a VR enthusiast like you, to develop our very first prototype. Our target is to unlock the potential of people with physical disabilities in the workspace via VR trainings. mGoal: unlock the full career potential of employees with physical disabilities. Budget: ranges from 100$ to 500$ for a simple prototype with only a few interactions. Timeline: preferably ready with a simple CODE before 8 July, the extra deadline is 12 July. Needed features: could be discussed later on, if you are able to move forward with us. However, they are specific to the job sector we are targeting. Thank you again! If you have any questions, feel free to ask me. Join the revolution! ?

  €16 / hr (Avg Bid)
  €16 / hr Ortalama Teklif
  5 teklifler

  The project is to produce 6 pcs of embedded devices assembled in a proto PCB. The design is complete so Most of the work is soldering the embedded devices to each other in a acrylic PCB then assemble all in a plastic casing. The project is located in Hong Kong.

  €567 (Avg Bid)
  €567 Ortalama Teklif
  10 teklifler
  3D modeling and rendering 5 gün left
  ONAYLI

  Hi all Looking for a 3d designer to create 3d models of all co...all Looking for a 3d designer to create 3d models of all components of a pumpjack. I will supply 2d technical drawings of each component, these include measurements and are pdf format. There are 28 drawings in total. I know it may sound like a lot but some drawings are very simple and could take seconds for an experienced designer to create. The final 3d models drawings should be supplied in STL format. In addition I need the models to be rendered. I am looking for basic rendering nothing too fancy. Not sure if matters but when rendering consider the models will be 3d printed in plastic material. I have attached a drawing of the pumpjack itself. This is just for reference as I don't need this to be 3D just ...

  €153 (Avg Bid)
  €153 Ortalama Teklif
  137 teklifler

  Hello. I have a json file and i need to organize the data into excel. Can someone write a script in python to do that ?

  €36 (Avg Bid)
  €36 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  I need you to convert 3D .fbx/.obj file to an 360 degree .jpg file. The .jpg file must rotate perfectly with no quality loss. You must sign my NDA for me to provide you details about my project. I will own the copyrights to all work and the source file. You will send me the completed 360 degree .jpg file and source file. The 3D Graphic must be converted to 360 degree .jpg image and must open quickly and properly in Chrome and Safari browsers. You will send me the completed .jpg file.

  €29 - €58
  Mühürlü
  €29 - €58
  38 teklifler

  Hi, I'm looking for someone who can help me convert 5 themes to DST files. There are relatively small motifs, example in the appendix. Best regards Flo

  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  17 teklifler
  Amend PHP file 5 gün left
  ONAYLI

  I want to make amends in a php/html/javascript file so it can work properly

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  34 teklifler

  Change a one page document to an editable file

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  Need someone who can write Research question with given criteria in YAML file and also develop a String for search in IEEE digital library using UNIX script.

  €37 (Avg Bid)
  €37 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  I have a file about blockchain, I need rewrite it a gain with good meaning and good grammar with zero plagiarism.

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  56 teklifler

  Hello, I need you to transform this website logo Into vector file

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  53 teklifler

  Hello guys, i have a model made in Maya saved as .fbx. I need someone to render it for me. I will send a link with full textures, the model and a video of how I am making it ( I meed it to be the same ) There is a an example below.

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  18 teklifler

  I need someone to coordinate and arrange a graduation project file according to the specifications of the graduation research, To be completely organized and coordinated,

  €17 (Avg Bid)
  €17 Ortalama Teklif
  68 teklifler

  I need a VERY simple OTD file that combines three (3) things I have already created. Steps: 1) Goes to a list of Hashtag URLS on a social media site 2) Loops clicks images from Hashtag URL page 3) Clicks on the open images to the User Profile and gets data I have step three (3) ready, and the first two (2) are easy to add but I keep getting glitches. I need it to be easy to add time delays and different data (which is standard). It will take just 10-15 minutes to complete. You need to use your own social media cookie, and then delete it and I will test with mine.

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  11 teklifler