Templates word ebook design işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  2,000 templates word ebook design iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Aşağıda Bulunan web sitesini geliştirip site üzerinden ebook, eğitim videoları, ses dosyaları satışının yapılacağı, sepete ekle satış, abonelik uygulaması ile desteklenicek, farklı eklentiler için detaylı konuşabiliriz. www vortex-success com

  €371 (Avg Bid)
  €371 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  seyahat acentası icin odeme kanallı word press bir web sitesi istiyorum

  €414 (Avg Bid)
  €414 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  7 adet makale sitemiz için sürekli olarak içerik üretecek, düzenli çalışabileceğimiz Türkçe ' ye hakim ve iletişim konusunda sorun yaşamayacağımız bir çalışma arkadaşı arıyoruz.

  €78 (Avg Bid)
  €78 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  7 adet Word Press makale sitemiz mevcut. Düzenli olarak içerik girişi yapabilecek, sürekli olarak sitelerimizi kontrol edip ilgilenecek, düzenli olarak rapor hazırlayacak, iletişim kabiliyeti yüksek, takım çalışmasına uyumlu ve tercihen SEO alanında tecrübesi olan düzenli olarak çalışabileceğimiz bir birliktelik arıyoruz.

  €81 (Avg Bid)
  €81 Ortalama Teklif
  39 teklifler

  Farklı metinler arasındaki farkları worde/google dökümanlara işleyebileceğim bir arayüz istiyoruz. Bu farklar aynı şekilde excele/google tablolara liste olarak aktarılabilsin. Aktarılan listelerde görülen metinler arasındaki benzerlik ve farklar oran olarak görülebilsin. İstenenlerle ilgili ayrıntılı açıklamalar ve örnek dosyaları ekledim, indirip inceleyebilirsiniz. Bu bir araştırma projesi kapsamında isteniyor. Yani aynı zamanda araştırma projesinde görev almış olacaksınız.

  €879 (Avg Bid)
  €879 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  ...aktarılabilsin. Aktarılan listelerde görülen metinler arasındaki benzerlik ve farklar oran olarak görülebilsin. İstenenlerle ilgili ayrıntılı açıklamalar ve örnek dosyaları ekledim, indirip inceleyebilirsiniz. Bu bir araştırma projesi kapsamında isteniyor. Yani aynı zamanda araştırma projesinde görev almış olacaksınız. I want an modul which I can compare the differences between different texts in word / google documents. These differences must can be transferred to excel / google tables as a list in the same way. The similarities and differences between the texts in the transferred lists can be seen as a ratio. I have attached detailed explanations and sample files about what is wanted, you can download and review. This is requested...

  €946 (Avg Bid)
  Yerel
  €946 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  ... we do not want to go through a template this time. We want a fast and fluid site that is suitable for personification and modification. There will be form pages such as ebook and case studies, so when these are added, the site speed should not be adversely affected. In addition, there will be regular content broadcasting on the blog side. Therefore, CMS is required, besides a text editor that will require image optimization, compression, SEO tool. The organization and folder system of the back-end should be simple and positively affect site speed. In front-end, the design can change with our corporate identity, the design can be made from scratch, but the site tree and structure remain the same. After the site is built, we will have regular additional needs. In th...

  €1936 (Avg Bid)
  €1936 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  sitesinin kopyasını sayfasında türkçe/ingilizce olarak yayınlanmasını, hazırladığımız makaleleri bu sayfaya eklenmesini istiyoruz. İşin taslağının 1 hafta içinde tamamlanarak yayına alınması gerekiyor.

  €175 (Avg Bid)
  €175 Ortalama Teklif
  24 teklifler

  Merhabalar, After Effect'te yeniyim sorunumun büyük olduğunu sanmıyorum bilen bir kişiden de destek almak istiyorum. After Effectte Templates her şey hazır bir şekilde ileteceğim. 10 harfli bir yazı olacak hazır templatesde 6 harf var fakat aynı efektlerle kopyaladığımda diğer harfede işliyor ne kadar layerleri kopyalayıp denesemde olamdı efekti alınca anında diğer harfe işliyor. Bu konuda ufak bir desteğe ihtiyacım var.

  €25 (Avg Bid)
  €25 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  json olarak üretilen sınav sorularının word ve pdf e dönüştürülmesini istiyoruz. PHP

  €305 (Avg Bid)
  €305 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Birden çok metni karşılaştırıp aralarındaki farkları satırların yanına hangi metinde nasıl geçtiğini gösterecek şekilde not eden ve bu farkların bir raporunu sunan bir word eklentisi ihtiyacım var. Makale çalışmalarımda kullanacağım. Vakit sorunum yok.

  €156 (Avg Bid)
  €156 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Benim için Word ya da benzeri programlarla çalışacak birden çok metni karşılaştırıp bu metinlerdeki farklılıkları dipnotla gösterecek ve ayrıca listeleyecek bir eklentiye ihtiyacım var.

  €1109 (Avg Bid)
  €1109 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  We need English(UK) pronunciation for 27 words (soft tone for kids). And this work must be completed very quickly.

  €51 (Avg Bid)
  €51 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  40-60 dakikalık ingilizce vidyolar var genel olarak röportaj ya da konferans şeklinde bunların düz yazı şeklinde Türkçe olarak worde dökülmesini sağlayacak bir freelancer arıyorum. Youtubedan vidyolar veya ses kayıtları şeklinde olacak. Sürekli bir iş, vidyo başı 15 TL ödeyeceğım.

  €10 / hr (Avg Bid)
  €10 / hr Ortalama Teklif
  27 teklifler
  templates Bitti left

  web sitesi tasarımı yaptırmak istiyorum.

  €398 (Avg Bid)
  €398 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  Merhaba bir scripte ihtiyacım var. Adı kelime üretici olacak. Ben harfleri gireceğim. Bana database deki wordlisten anlamlı olan kelimeler üretecek. Joker harf seçebilme seçeneği olacak. Sonuçlar kısmında 8-7-6-5-4-3 harfli ve jokerli kelimeler sıralanacak. Bu scripti ne kadar zamanda ve ne kadar ücrete yazabilirsin? Kolay gesin

  €214 (Avg Bid)
  €214 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Harfler kullanılarak Türkçe kelimeler oluşturulacak. Bana database deki wordlisten anlamlı olan türkçe kelimeler üretecek. Joker harf seçebilme seçeneği olacak. Sonuçlar kısmında 8-7-6-5-4-3 harfli ve jokerli kelimeler sıralanacak.

  €263 / hr (Avg Bid)
  €263 / hr Ortalama Teklif
  4 teklifler
  Write an eBook Bitti left

  Gelecek Dünya Tarihi (History of the Future World )

  €820 (Avg Bid)
  €820 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  dentrealmarket Bitti left

  adında bir siteye sahibim satın almış oldum hazır bir temam var burdan inceleyebilirsiniz aldıgım temayı bu temanın hali kazırda var olan sitem üzerinde çalışmasını istiyorum

  €506 (Avg Bid)
  €506 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Merhabalar ben bir tercüme bürosunda proje koordinatörüyüm. Elimizde 300 sayfalık bir .doc formatında yazılmış bir tercüme var, bu projeyi sizlerden birebir .pdf formatına ve baskıya hazır haline getirilmesini istiyorum.

  €14 / hr (Avg Bid)
  €14 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler

  sitemizi ziyaret ederek oradan kendinize edit'lenmesini istediğiniz flash siteyi seçiniz site için istediğiniz resimler ve yazıları hazırlayınız hosting-domain hariç flash sitenizin sol üstünde yeralan "" reklamı olsun istiyorsanız 50$ eğer olmasın istiyorsanız 70$ ücretlidir iyi günler.

  €62 (Avg Bid)
  €62 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  sitemizi ziyaret ederek oradan kendinize edit'lenmesini istediğiniz flash siteyi seçiniz site için istediğiniz resimler ve yazıları hazırlayınız hosting-domain hariç flash sitenizin sol üstünde yeralan "" reklamı olsun istiyorsanız 40$ eğer olmasın istiyorsanız 60$ ücretlidir iyi günler.

  €62 (Avg Bid)
  €62 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  sitemizi ziyaret ederek oradan kendinize edit'lenmesini istediğiniz flash siteyi seçiniz site için istediğiniz resimler ve yazıları hazırlayınız hosting-domain hariç flash sitenizin sol üstünde yeralan "" reklamı olsun istiyorsanız 40$ eğer olmasın istiyorsanız 60$ ücretlidir iyi günler.

  €38 (Avg Bid)
  €38 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  sizinle iletisime gecmek icin bole bir yapi kullandim

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar, ogretmenler icin ms word un online halini php sitemde online calisabilecek sekilde istiyorum. boyle bir yazilima ihtiyacim var. aslinda ms wordun degilde ilgili yazı fontunu sistem a4 e yazacak ilgilenen mesaj atarsa daha detayli anlatacagim. 1-sıte adresine girildi , font sececek, buyukluk, sececek ve ıstedgını yazcak a4 gomulu bir kagitta olablir ms wordle ugrasmak zorunda kalmayiz. resme bakarsaniz sevinirim.

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  3 teklifler

  As the driving force behind this project, I'm looking for an experienced web frontend developer with a knack for creating simple, clean but effective UI/UX...achieving increased sales. Key Required User Interactions: - User registration and login - User Dashboard - Tutor interface, question and answer screen. - Secure checkout and payment Key Requirements - Responsive Web - Bootstrap 5 based - Integration with Flask templates - Sub sec response time The ideal freelancer for this job should have previous experience in similar projects, an excellent understanding of clean UI/UX and a proven track record of designing interfaces that convert. Your portfolio should reflect your ability to design for education websites. Please DON"T apply your are only WP and Levara...

  €8 / hr (Avg Bid)
  €8 / hr Ortalama Teklif
  48 teklifler

  ...Order System: Generation, tracking, and management of POs. Integration with inventory and supplier data to automate order processes. -Invoice Processing: Automated invoice generation and processing capabilities. Integration with accounting software for financial reconciliation and payment processing. -Quotation System: Tools to create, send, and manage quotations. Should include customizable templates, pricing algorithms, and approval workflows. -Supplier Management: Database for managing supplier information, and contract terms. Features should facilitate supplier evaluation and selection based on various criteria. -Reporting and Analytics: Comprehensive reporting tools for real-time visibility into procurement metrics. Customizable dashboards for tracking expenses, supplier...

  €305 (Avg Bid)
  €305 Ortalama Teklif
  32 teklifler
  eBook Design 9 gün left

  Hi theDesignerz, I noticed your profile and would like to offer you my project. We can discuss any details over chat.

  €178 (Avg Bid)
  €178 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  As the owner of a WordPress site, I am looking for an experienced freelancer proficient in using the WPML plugin to enable multilingual functionality in combination with br...WordPress site, I am looking for an experienced freelancer proficient in using the WPML plugin to enable multilingual functionality in combination with bricksbuilder. Key Details: - Setup WPML properly - Make custom post types and custom fields ready for translation - use custom url-slugs like /projekte (german) and /projects (english) for archives - make templates in bricksbuilder ready for translation; templates for archives, templates for CPT, header, footer I AM NOT SEARCHING for a translator. Your task would be to ensure that the WPML plugin is optimally set up, to enable a seamless trans...

  €45 (Avg Bid)
  €45 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  I will edit the word document as discussed in the chat.

  €47 (Avg Bid)
  €47 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I'm looking for a freelancer who can help me edit a large number of inspection templates on iAuditor/SafetyCulture. Key Project Details: - You'll be tasked with making basic text and layout adjustments to the templates. These changes will be simple and not involve in-depth content revisions or complex logic and scoring system integrations. - The project will entail editing more than 10 templates, so efficiency and attention to detail are key. Ideal Skills and Experience: - Proficiency in using iAuditor/SafetyCulture is essential. Previous experience with this platform is highly preferred. - Strong attention to detail and an ability to make precise, consistent edits across multiple templates. - Prior experience in template editing is a plus, though n...

  €139 (Avg Bid)
  €139 Ortalama Teklif
  36 teklifler

  I require an expert to convert my under-100-page PDF book into an interactive eBook suitable for Kindle/ KDP publishing. Key Project Details: - My PDF book contains many images, and it's essential these remain in the eBook. - The end product needs to be more than a direct replica of the PDF. I expect the eBook to have interactive features bringing it to life. Ideal Skills & Experience: - Proven experience in eBook creation, specifically creating interactive eBooks - Expertise in Kindle/KDP publishing - Attention to detail, ensuring all book elements including images are correctly transferred - Knowledge in Adobe Acrobat and other eBook conversion tools is an advantage. This could potentially lead to more projects, as I have a series of boo...

  €107 (Avg Bid)
  €107 Ortalama Teklif
  47 teklifler

  I'm seeking assistance with a modern art design for a Word document. The project entails: - Aesthetic Design: The design style sought is modern, which will require a contemporary and sleek approach to the design. - Incorporation of Charts: There's a need for integrating charts within the design. Experience in presenting data effectively through visual elements is crucial.

  €6 / hr (Avg Bid)
  €6 / hr Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Graphic design work – simple jobs ut I want them done to a professional standard. Please give one price to complete all the following: 1) Put text over images (23 to complete). This will be out reviews from trust pilot. Total 23 reviews. I will email you 5 images and you can use one of the 5 with the photo of the reviewer, 5 star reviews and the text to use on social media. 2) Make 2d image look like the front page of a book and another with a pile of the same book. I will send the image. Its for an ebook. 3) Make 8 images with large text over it. The text will be very short eg “Golf Courses” but done so the text is very obvious. For my website. Simple jobs but the price for all these jobs to a high standard, please. I will supply the images and text. Th...

  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  42 teklifler
  Buch formatieren 6 gün left

  Ich habe ein fertiges Manuskript, das bereits von einem Lektor auf Grammatikfehler korrigiert wurde. Nun möchte ich es gerne formatieren lassen, um es selbst zu veröffentlichen. Taschenbuch- und Ebook-Formate sind notwendig! Das Cover-Design übernehme ich selbst, da ich eigene Vorstellungen habe. Mir ist es wichtig, dass die Person aus Deutschland stammt oder zumindest dort geboren ist, da das Buch auf Deutsch verfasst ist und ich Missverständnisse vermeiden möchte. Sie müssen fließend Deutsch sprechen können!"

  €333 (Avg Bid)
  €333 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  ...scooter brand, and I need your assistance to create a compelling slideshow or animation. This will introduce our vibrant, innovative product to the world through our website and promotional materials. Project Overview: Create an engaging slideshow or animation using provided photos of our scooters. Convey the brand’s energy and eco-friendly mission visually. Offer creative input on the design and flow of the presentation. Requirements: Proficiency in slideshow or animation software. Ability to deliver a draft for feedback and a final version. Portfolio with examples of similar work. Budget Considerations: Due to personal financial constraints, my budget for this project is very limited, nearing zero. I'm primarily looking for someone willin...

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  20 teklifler

  Two zoho custom functions. 1-Update the subscriptions when renewing at the actual price plan (max 80 euros) 2-Change the invoices templates when invoices are "VOID(40 euros)

  €120 (Avg Bid)
  €120 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  ...professional in ebook formatting and Amazon Kindle uploading to handle the conversion and upload of my children's book for ages 5-9. - **Ebook Conversion**: The book is currently in PPT (copy and images) and Word (copy only). The images from the PPT will need to be included in the ebook. These images are crucial to the story, so accurate and attractive conversion is essential. - **Amazon Kindle Expertise**: You should be well-versed with Amazon Kindle's platform and requirements, ensuring that the final upload is compatible, visually appealing, and fully functional for the readers. - **NDA Requirement**: I also require the signing of a non-disclosure agreement to protect the content and intellectual property of the book. Please bid if you have p...

  €72 (Avg Bid)
  €72 Ortalama Teklif
  40 teklifler

  ...currently help with the upkeep of the St Edwards one (first link), however the site itself is very old and many of the plug-ins etc no longer work. Ideally I would like to get 2 quotes: * For a specialist to build the entire site and do all of the above * For a specialist to build the base site, navigation and 2/3 basic page templates and to support with the security, backups and other elements, but for me to input the content and build the pages based upon the page templates you create So far I have a first draft of the proposed navigation/ wire frame and in the background we have begun work on collating the content. There is no firm timeframe for the project, however we wish to begin this summer and have a meeting diarised to sign off the budget on 1st June. I would ...

  €28 / hr (Avg Bid)
  €28 / hr Ortalama Teklif
  89 teklifler

  ...improvements proposed. Technical Specifications: Core Functionality: The tool must function as a hex viewer capable of loading and viewing physical disks, files, various image container types, and file systems supported by a tool similar to Sleuthkit. Access Modes: Must feature toggles for read-only and read-write modes to protect data integrity. Template Loading: Ability to load and apply templates for structured viewing of data. Candidate Profile: We are looking for a developer with experience in: Developing cross-platform applications (initial focus on Windows). Working with disk and file system analysis tools. Proficient in programming languages suitable for system-level application development. Familiarity with Sleuthkit or similar forensic toolkits is a plus. Applicati...

  €7807 (Avg Bid)
  €7807 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  ...testing, advertisement testing, banner testing, and ad-hoc surveys. The platform will utilize ChatGPT to simulate consumer responses based on predefined or custom survey templates. This platform will be built using PHP for backend development and MySQL for data management. I'm seeking a skilled web developer to create a web platform designed specifically for online marketing research. This project is primarily for gathering vital information through an online medium which will be crucial for our marketing strategy. Key Requirements: - The platform should be user-friendly and accessible for efficient data collection. - The design must be professional and clean to suit the purpose of marketing research. - Ensuring data security and privacy is crucial for this project...

  €576 (Avg Bid)
  €576 Ortalama Teklif
  58 teklifler

  ...product has a name, description and cost associated with it - user can choose a template from the template list which will automatically populate the shopping cart. for example if he chooses the template "fruits for a family of 2" the shopping cart will be filled with 12 bananas, 2 apples - user can input number of calories and it should populate cart with values - i should be able to add more templates and values directly in the html/js - user can edit all data in the shopping cart in place. he can change the product, the price per product, quantity and the total must refresh. he can remove items from cart too. other requirements: - code must be mobile responsive - it should be hostable as static website (no react/vue runtime required) - no advance, max time 3 days to...

  €75 (Avg Bid)
  €75 Ortalama Teklif
  32 teklifler

  Hello! Saya sedang mencari penulis untuk project E-Book saya. Kerangka E-Book saya sertakan di attachment file. jobdes penulis: 1. menuliskan e-book max 30 halaman sesuai tema dan kerangka pikiran yang sudah ada. 2. menulis dan mencari referensi untuk isi ebook sesuai kerangka pikiran per bab nya. 3. design halaman cover dan gambar fisik ebook nya. Silakan dipelajari dan berikan saya penawaran Anda. Salam Friendly, Julius R.

  €64 (Avg Bid)
  €64 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  ...a skilled Oracle developer to implement the design of an invoice template that supports both Arabic and English languages, exactly as specified in the provided model. The developer will be responsible for populating invoice data, generating the invoices, and exporting them from an Oracle 12.1 database to a specified external path. The invoices must be exported in PDF format to a location on the computer. Additionally, there should be a capability to attach any external file to the exported PDF invoice. Furthermore, the generated PDF invoice should be sent to the client via WhatsApp. The specific invoice fields will be discussed during the project progression. The ideal freelance developer should have prior experience in creating Oracle templates and exporting data. Time ...

  €152 (Avg Bid)
  €152 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  I need a detail-oriented freelancer to accurately transcribe a scanned document, consisting of simple text, into a Word document. The goal is to maintain the integrity of the content during transcription. Ideal Skills: - Proficiency in copy-typing - Attention to detail, ensuring no information is overlooked - Familiarity with Microsoft Word - Prior experience with scanned document transcription Experience with similar projects in the past will be highly preferred. Please present relevant examples of your work when applying.

  €10 / hr (Avg Bid)
  €10 / hr Ortalama Teklif
  138 teklifler

  100 PAGE typing in word from screened document . I'll complete the project within 24 hours from now.

  €168 (Avg Bid)
  €168 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  As a compa...automatically respond to Skype chat messages with a respective screenshot. This bot should be able to respond intelligently and understand the underlying meaning of the chat. Key requirements include: - Expertise in Python, with experience in PHP yii framework is a plus. - The bot should be capable of sharing screenshots to a specific Skype group and automatically respond following predefined templates. - Strong proficiency in AI for intelligent, adaptive conversation handling is necessary. - The bot should be multilingual and capable of supporting more than 7 languages. Experience in AI-driven bot development, Skype API integrations and multilingual support mechanisms will be highly beneficial for this project. The ability to work within the PHP yii framework is adv...

  €185 (Avg Bid)
  €185 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  I'm looking for an experienced graphic designer to cr...looking for an experienced graphic designer to create a modern-style resume template for me. The color scheme should be primarily blue and gray. The resume is already written. Key elements that need to be included in the design are: - A Profile section - A Skills Graph - A References section - Key Achievement space - Profile Summary area Ideally, you understand modern design principles and have experience creating professional and sleek resumes or templates. It's crucial the finished template looks polished, detailed, and easy to read whilst still standing out. I want the design to effectively highlight my professional experiences, proficiencies, and achievements. Prior examples of your work in...

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  32 teklifler

  Need a experienced website designer, that copies a Word Press website, to be transferred over to a new web hosting company. 11 site pages need to be remade Please respond with.... 1)Example of your work from previous jobs. 2) Quote for your services 3) Estimated amount of days required to complete tasks Note: possible SEO and overall site management service may be added; after successful transfer or developement. Thanks for your time.

  €246 (Avg Bid)
  €246 Ortalama Teklif
  59 teklifler

  ERP Project Issue: After hosting, certain models within the ERP application are malfunctioning, likely due to registration or permission errors. Action Plan: Troubleshooting: Investigate the root cause of the model failures. Focus on registration issues and user permissions. Frontend Refresh: Enhance the application's visual appeal by integrating new frontend templates. Modify the user interface for a better look and feel.

  €11 / hr (Avg Bid)
  €11 / hr Ortalama Teklif
  7 teklifler