Term article writing işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  876,418 term article writing iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Ingilizce çeviri gerekiyor. Makale ve araştırma yazılması lazım.

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I want an excel file to be created with the same font that previously created in Excel. There are 2 photos. Photograps of the article is available. There is also an example excel file, but it needs to be the same as in the photo by making changes on the font. Each character of an excel file that you will create must be exactly the same as photos. This is an urgent job needs to be completed immediately.

  €84 (Avg Bid)
  Özellikli Acil
  €84 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  ...employer will choose the writers according to these prices. They will be able to send messages to each other, but it will be forbidden to send information such as phone number and e-mail during the message and it will be detected. Just like fiverr. com. Authors and buyers will become members of the site. Buyers who want to buy articles. They give some information about the article's name, what the article will be about, and select to authors. Authors are people who write articles. They give information about themselves. The authors will determine the price themselves. For example, 1$/100 words. There are many sample sites in our country. For example icerik. net, makale. net, icerikal. com sites are examples of this. Especially a site structure similar to icerik. net...

  €4455 (Avg Bid)
  €4455 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  ...webservis konularında tecrübeli, Html5, css3, responsive design, wordpress ve amp konularında bilgili olan, Seo odaklı çalışabilecek. We are looking for friends who care about business discipline and getting the job done on time. You can get pretty good earnings in the long term. If you think you are suitable for this job, you can reach us by sending a message showing the works, references or projects with a short motivation letter. we plan to end the process in a short time. We'd love to see your CVs, your motivational writing and what you do. Mastering PHP, javascript, jquery programming languages, Experienced in Mysql database, Experienced in XML, JSON web services issues, Knowledgeable about html5, css3, responsive design, Wordpress and amp, Be ab...

  €519 (Avg Bid)
  €519 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Engilish I want freamwork structure to create modules without writing code Turkish Kod yazmadan modüller oluşturmak için freamwork yapısı istiyorum

  €3809 (Avg Bid)
  €3809 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Merhaba, İngilizceden Türkçeye uzun dönemli tercüme işlerimiz vardır. Teknik ve hukuki konular ağırlıklıdır. Kelime ücreti 0.01 TL. Deneme amaçlı 1 paragraf tercüme etmeniz istenecektir. Lütfen ücreti göz önüne alarak teklif verin. Hi, We need to long term translation service (EN to TR). Please just real freelancers, no firms. The fee is 0.01 Turkish Lira for per word.

  €35 (Avg Bid)
  €35 Ortalama Teklif
  41 teklifler

  Hello there, On Mongodb, a filtering query will be printed using aggregate. You'll certainly be giving details of mongodb function while not reaching the expert friends on mongodb aggregate queries to be printed without sacrificing performance by using aggregate.

  €149 (Avg Bid)
  €149 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler. Merhabalar, ben Aslıhan Aslan lisans öğrencisiyim iş arıyorum projenizle ilgimi çekti sizinle çalışmak istiyorum. internette cok vakit geçiriyorum , bu yüzen Haftada 40 saat çalışabilirim sizinle çalışmaktan mutluluk duyarım. proje konusunda beni bigilendirmenizi rica ederim. En kısa zaman sizden bigi bekliyorum saygılar...

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler.

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Araştırma yazarlığı Writing proposal about a researh

  €42 (Avg Bid)
  €42 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Size 20-30 tane kategori veriyor olacağım. Bu verdiğim kategorilerin herbiri için 40-50 kelimelik 25'er tane fal yazacaksınız. Örneğin 16-23 yaş arası sevgilisi olmayan kişiye göre, 24-35 yaş arası evli kişiye göre, 24-35 yaş arası özel sektör çalışanına kariyer ile alakalı.. Totalde 600 civarı 50 kelimelik fal yazmanız gerekecek her biri 40-50 kelimelik.

  €196 (Avg Bid)
  €196 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  Windows Diğer ya da belirsiz El yazısı yazıları wordde yazmaq her seyfesine 10$

  €103 (Avg Bid)
  €103 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler.

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Bazı web sitelerinden bilgiler kopyalayın Word writing

  €72 (Avg Bid)
  €72 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  sitelerle alakalı yazılar içerikler hazırlamak

  €459 (Avg Bid)
  €459 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  MAkale yazdırılacaktır.

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  websitemizde satışını yaptığımız AMAZON GIFT CARDS, FACEBOOK GIFT CARDS,GOOGLE PLAY GIFT CARDS,ITUNES GIFT CARDS,KARMA KOIN GIFT CARDS,LEAGUE OF LEGENDS GAME CARDS,MINECRAFT GIFT CARDS,NINTENDO WII POINTS GIFT CARDS,PLAYSTATION NETWORK GIFT CARDS ürünleri hakkında nasıl kullanılır nasıl üyelik açılır ayrı ayrı resimli ve açıklamalı makaleler yazılmalıdır. Her bir ürün makalesinde en ucuza 'dan alınabileceği mutlaka eklenmelidir.

  €85 (Avg Bid)
  €85 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Ulusal bir peynir markası için peynirli yemek tarifleri yazacak bir arkadaş arıyoruz. Her bir yazı ortalama 300 kelime ve SEO uyumlu olmalı. Makale başına 10 $ ödeme yapılacaktır ve haftada 3-5 makale yazılmasını bekliyoruz.

  €12 / hr (Avg Bid)
  €12 / hr Ortalama Teklif
  21 teklifler

  Metin yazari ariyorum, deneyimli , yaratici. Cv sini bana Mail ile gonderebilecek ve referans saglayabilecekler basvursun lutfen. Ciddi anlamda Metin yazarina ihtiyacimiz var. 230 kelimelik kisa yazi. Iki tarafta memnun kalirsa, daha yapilacak baska dosyalarda var. Yeni kurulmakta olan bir kurum icin.. Eğer, kendinizi kanitladiginiz projelere imza attıysanız , sizinle çalışmak isteriz..

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  konuşarak ve yazarak İngilizce'mi geliştirmek istiyorum

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Gittigidiyor sitesindeki mağazam için bir api yazdırmak istiyorum, 1. Gelen siparişin adres bilgilerini mail olarak gönderecek. 2. Gelen siparişin adres bilgilerini otomatik olarak yazıcıdan çıktı alacak. 3. Gelen siparişin kullanıcısına gg üzerinden önceden belirlenmiş mesaj gönderecek. 4. Kullanıcı şifre değişikliğinde api de manuel olarak şifre değiştirilebilecek. Detaylar :

  €177 (Avg Bid)
  €177 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Article rewriting i?leri diyebiliriz.

  €2802 (Avg Bid)
  €2802 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I need a translator who can make a translation from English to Turkish. The article is about chemistry and it's about 30 pages. Deadline: 15th of February. Kimya alanında yaklaşık 30 sayfalık bir makaleyi İngilizceden Türkçeye çevirecek bir tercüman arıyorum. Ayın 15'i çevirinin teslimi için son tarih.

  €84 (Avg Bid)
  €84 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  pls make all pages for this article " Tamyol asfalt firması istanbul asfalt işlerini yapmak amacıyla 2013 yılında kurulmuştur, otopark fabrika yol kapalı otopark saha asfalt işlerini uygun fiyatlı olarak asfalt serimini uygular. TAMYOL asfalt heryer asfalt. istanbul asfalt firmaları"

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  WRITING TASK 1 Bitti left

  I NEED THIS WRITING IN AN HOUR TIME AROUND 1000 WORDS, CELEBRATY SHOULD BE sir alan SUGAR

  €43 (Avg Bid)
  €43 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Turkish is my native language. I also worked at my own local radio station for years. I lived in US, NY for 11 years. I have been a blogger for 8 years. Active blogger, writer, reviewer. Also completed a certificate program about medical billing in Colorado, US. Turkish article writing, editing, translations Turkish to English and English to Turkish. I'd love to work on these projects or similiar ones. Türkçe benim ana dilim. Yillarca kendim baslattigim lokal radyo istasyonunda da profesyonel konuşmacı olarak görev aldım. Amerika, New York'da 11 yıl kaldım. 8 yıldır blogumda yazıyor ve ürün tanıtımları da yapıyorum Colorado'da medikal faturalandırma üzerine bir sertifika programını başlarıyla tamamladım. Türkçe&...

  €65 (Avg Bid)
  €65 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Anadilim Türkçe olup İngilizcem oldukça iyi derecede. Kısa/uzun vadeli çalışmalarda İngilizce / Türkçe makale yazımı, edi...İngilizcem oldukça iyi derecede. Kısa/uzun vadeli çalışmalarda İngilizce / Türkçe makale yazımı, editörlüğü ve bu iki dil arasında İngilizce-Türkçe / Türkçe-İngilizce çeviri yapabilirim. Bu ve buna benzer projelerde temiz çalışma-temiz ödeme şartlarıyla güvenilir iş yapmak istiyorum. My English is pretty good while My native language is Turkish. For Short/long options I can do English / Turkish article writing, editing and translation of one of these languages into another Turkish-English / English-Turkish. I want to work on t...

  €83 (Avg Bid)
  €83 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  DOKTORA TEZİ: Gürcistan'da Yabancılara Türkçe Öğretiminde Program Geliştirme - İhtiyaç Aşaması

  €352 (Avg Bid)
  €352 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  " car insurance " konusu ile ilgili 300 kelimelik 10 adet makale alınacaktır. Daha sonra farklı konularda sürekli olarak makale alınacaktır. (Not Article Rewriting ) makalelerin USA odaklı hazırlanması gerekmektedir.

  €80 (Avg Bid)
  €80 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Merhaba ben bir haber sitesi için makale özgürleştirici yazdırmak istiyorum [at]gmail[dot]com bu adresten bana ulaşabilirsen sevinirim

  €47 - €47
  €47 - €47
  0 teklifler

  writing/creating/researching five articles for my blog on house party ideas? 400-500 words each. Each article describes and give information/guide on one idea. It has to be informal and fun, and encouraging with some author's opinion(light fun opinion) so people would want to respond/leave comments. You will need to perform some research for fun/unusual/extiting ideas. Please do not use very first borring google page for your researches, no rewriting. Could you use your life experience or something similar? I think you'll like it :) I will have more orders in the future, around 50-100 articles. Best regards.

  €21 (Avg Bid)
  €21 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  We need coders to code our websites. The websites are already designed (PSD), all the content is created and the final site is approved by the client already. We simply convert the PSD to HTML5/CSS3/JS sites and send them back!I am looking for somebody who can start right now and could deliver the results in next 24 hours. We are looking for a long term relationship with the right candidates. Must have experience in Twitter Bootstrap Responsive design. please see 3 attach file.

  €125 (Avg Bid)
  €125 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  I am looking for a writer to generate Articles for a school curriculum in sports. The curriculum will cover Track and Tennis, Table Tennis, Badminto, Swimming, Kho-Kho, and Martial Arts

  €21 / hr (Avg Bid)
  €21 / hr Ortalama Teklif
  42 teklifler
  Ghosts write 6 gün left
  ONAYLI

  I am looking for a skilled ghostwriter to create a short story in the Mystery/Thriller genre. ...narratives that keep readers on the edge of their seats. Key Requirements: - Ability to write captivating short stories that deliver on the client's expectations - Strong grasp of the elements that make up a great Mystery/Thriller story - Ability to work with a detailed outline provided by the client - Flexibility to accommodate client feedback and make revisions as needed If you have a knack for writing gripping stories that leave readers wanting more, then this project is perfect for you. I am looking for someone who can deliver a high-quality short story that meets my specifications and exceeds my expectations. So, if you have the skills and experience required, I would love to...

  €9 / hr (Avg Bid)
  €9 / hr Ortalama Teklif
  5 teklifler

  This project has lots challenges , like convinces customer to being part of our term plan family with affordable price. this project has needed perfect sales skills . and convincing strategies . describe about our project -start from your Neighbour sales our term plan. that's skills built you sales strategies .terms and condition apply - when term plan passed then after we will be given 10 % of our profit ... more detail contact us via chat.

  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  I need a C# programmer to Recode an indicator for the Ninja trader 8 platform ... Specific technical indicators from TRADINGVIEW (open sourse)to be coded into Ninja trader 8 platform (C#).. Ideal skills and experience include knowledge of NT8 platform, PINE Script and...indicator for the Ninja trader 8 platform ... Specific technical indicators from TRADINGVIEW (open sourse)to be coded into Ninja trader 8 platform (C#).. Ideal skills and experience include knowledge of NT8 platform, PINE Script and C# programming languages, and experience with TRADINGVIEW is available in PineScript (TradingView) need to conver in nt8 platform..must be done in short term.. I will give the link of indicaor which one needs to recode. I have the C# code too but it required debugging to work.

  €22 / hr (Avg Bid)
  €22 / hr Ortalama Teklif
  4 teklifler
  Trophy icon Swank Logo 4 gün left

  I have attached the logo pre written in my writing, I would like you to sharpen and clean the lines up and add more depth to the font, I would like to see 2 styles one with the letters in black and one with metallic gold in both varieties, the triangle needs to be neon pink and then the sub writing in black. End results Files to be 1 with transparent background and 1 white background. I need the file to be used to make a neon led light as well as being used for social media and print

  €62 (Avg Bid)
  Garantili
  €62
  63 girdi

  please write the answer to this question at the top of bid "What is the capital of Victoria?" hello looking for research writers who can use STATA or NVIVO or MATLAB or SPSS please indicate which one(s) you can use please write "I can write 2000 words and analysis with [STATA or NVIVO or MATLAB or SPSS] for _____usd" budget 20-60, will favour cheaper bids please get in touch please write "read it Joe" at the end of bid

  €28 - €234
  Mühürlü
  €28 - €234
  19 teklifler

  This project is for writing a personal statement of 1000 words by Sunday night (11th June, 2023).

  €93 (Avg Bid)
  €93 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  following articles need to add at least one DHgate corresponding product and the corresponding link of the product; content of the article needs to include the keywords provided, and the density of each keyword should not exceed 0.5%; title of the article is self-made, "how to" is not required; need to add FAQs related to the title, and the description of this part is preferably about 400 words; article needs to add at least one picture related to the content;

  €248 (Avg Bid)
  €248 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  ... I'm interested in your project"- I am experts in Off-Page SEO & creating high domain authority backlinks, high page authority backlinks, and social media backlinks manually using only White Hat SEO techniques. We also provide high DA/PA backlinks and we do all the work according to Google guidelines. I will follow these SEO strategies in Link-building:- Guest Posting Web 2.0 submissions Article submissions Social Bookmarking Classifieds Posting Profile link building Local listing Video submission Quora Q/A Blog Comment PDf Image Sharing Documents Sharing Blog Creation and Posting Search engine and Business Directory submissions certificates : certificates :

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  ...content Adult Escort Website. The ideal candidate should have experience in writing adult content and be comfortable exploring various themes and fetishes. I am in need of a talented content writer who can assist me with approximately 10 websites dedicated to the adult industry. My budget is 50 paisa/word, and I am eager to collaborate with individuals who are interested in this opportunity. Conditions and Requirements: Kindly provide a sample content of 600 words written in a first-person tone. The content should be SEO optimized to enhance online visibility. It is essential that the content passes the Copyscape Premium plagiarism checker. Please refrain from using any AI tools during the writing process. - Writing engaging and original erotic stories that ar...

  €236 (Avg Bid)
  €236 Ortalama Teklif
  22 teklifler
  Creative writing 6 gün left

  A creative writing typically involves crafting original written content for a variety of mediums, such as books, articles, scripts, marketing materials, and social media posts. The job may also require editing and proofreading content to ensure accuracy, clarity, and consistency. Some common job responsibilities for a creative writer include: 1. Developing and researching ideas for written content 2. Writing and revising content to meet project requirements and deadlines 3. Collaborating with other writers, editors, and designers to create cohesive content 4. Conducting interviews and research to gather information for writing projects 5. Adhering to brand guidelines and maintaining consistent messaging across all written content 6. Staying up-to-date with in...

  €17 / hr (Avg Bid)
  €17 / hr Ortalama Teklif
  64 teklifler
  Content writing 6 gün left

  I am looking for a skilled content writer to create promotional content that will target a specific demographic. The content should have a neutral tone and aim to promote my product or service. Ideal skills and experience: - Strong writing skills with the ability to create engaging content - Experience in writing promotional content - Ability to understand and cater to a specific target audience - Knowledge of SEO and keyword optimization techniques - Understanding of marketing and advertising principles The deliverables for this project will be well-crafted and persuasive content that effectively promotes my product or service to the intended audience.

  €6 / hr (Avg Bid)
  €6 / hr Ortalama Teklif
  25 teklifler

  ...necessary for the continuation and comfort of human life to achieve practical ends ( – June 2021 ). The history of technology begins with the appearance of humans on Earth. We will discover traces of equipment and technology that humans have possessed since the beginning of civilization, reconstruct them historically, and analyze them in relation to the development of human civilization. The term technology emerged in the 20th century with the advent of the Second Industrial Revolution. Etymologically, the word technology derives from ``techne,'' meaning a set of rational principles or methods related to the manufacture of objects, or a particular skill or knowledge of a principle, method, or art (id . - June 2021). Today, technology, including information and com...

  €26 / hr (Avg Bid)
  €26 / hr Ortalama Teklif
  28 teklifler

  ...necessary for the continuation and comfort of human life to achieve practical ends ( – June 2021 ). The history of technology begins with the appearance of humans on Earth. We will discover traces of equipment and technology that humans have possessed since the beginning of civilization, reconstruct them historically, and analyze them in relation to the development of human civilization. The term technology emerged in the 20th century with the advent of the Second Industrial Revolution. Etymologically, the word technology derives from ``techne,'' meaning a set of rational principles or methods related to the manufacture of objects, or a particular skill or knowledge of a principle, method, or art (id . - June 2021). Today, technology, including information and com...

  €19 / hr (Avg Bid)
  €19 / hr Ortalama Teklif
  36 teklifler
  SEO expert 6 gün left
  ONAYLI

  We are looking for an experienced SEO expert to join our team for a long-term project spanning over 6 months. The ideal candidate will have a strong background in competitive analysis, content SEO, on-page SEO, SEO audit, SEO backlinking, and keyword research. As an SEO expert, you will be responsible for optimizing our website to improve search engine rankings and visibility. You will work closely with our content team to ensure that all content is optimized for SEO purposes, and you will perform regular SEO audits to identify areas for improvement. To be considered for this position, we require a candidate who has a proven track record of success in previous SEO projects. We expect you to submit a proposal outlining your approach to the project and how you can help us achieve ou...

  €234 (Avg Bid)
  €234 Ortalama Teklif
  110 teklifler
  Creative writing 6 gün left

  A creative writing typically involves crafting original written content for a variety of mediums, such as books, articles, scripts, marketing materials, and social media posts. The job may also require editing and proofreading content to ensure accuracy, clarity, and consistency. Some common job responsibilities for a creative writer include: 1. Developing and researching ideas for written content 2. Writing and revising content to meet project requirements and deadlines 3. Collaborating with other writers, editors, and designers to create cohesive content 4. Conducting interviews and research to gather information for writing projects 5. Adhering to brand guidelines and maintaining consistent messaging across all written content 6. Staying up-to-date with ind...

  €54 / hr (Avg Bid)
  €54 / hr Ortalama Teklif
  47 teklifler
  Content Writing 6 gün left

  Content Writing for Promotional and Persuasive Purposes for General Audience it is a fund raising website. I am looking for a skilled content writer who can create high-quality content that is both professional and formal in tone. The content will be targeted towards a general audience and will need to be persuasive and promotional in nature. The ideal candidate will have experience in creating informative and educational content that is engaging and entertaining. Skills and Experience Needed: - Excellent writing skills - Experience in creating promotional and persuasive content - Ability to write in a professional and formal tone - Knowledge of SEO optimization and keyword research - Understanding of the target audience and their needs - Ability to write engaging and inf...

  €78 (Avg Bid)
  €78 Ortalama Teklif
  58 teklifler

  I'm looking for an experienced writer to create content for my website. My main goal is to use my website as a platform to sell products and services. I have a preferred tone in mind; however, I’m open to suggestions that will elevate the level of my website and bring viewers in. Of utmost importance is creating well-written product descriptions that accurately reflect my brand so my customers know exactly what they’re getting. No matter the project, my goal is to develop an engaging and informative website. If you feel confident in your ability to create eye-catching content that feels both unique and authentic, then I would love to hear from you.

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  20 teklifler