Textarea word count işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  152,000 textarea word count iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  7 adet makale sitemiz için sürekli olarak içerik üretecek, düzenli çalışabileceğimiz Türkçe ' ye hakim ve iletişim konusunda sorun yaşamayacağımız bir çalışma arkadaşı arıyoruz.

  €73 (Avg Bid)
  €73 Ortalama Teklif
  20 teklifler

  7 adet Word Press makale sitemiz mevcut. Düzenli olarak içerik girişi yapabilecek, sürekli olarak sitelerimizi kontrol edip ilgilenecek, düzenli olarak rapor hazırlayacak, iletişim kabiliyeti yüksek, takım çalışmasına uyumlu ve tercihen SEO alanında tecrübesi olan düzenli olarak çalışabileceğimiz bir birliktelik arıyoruz.

  €80 (Avg Bid)
  €80 Ortalama Teklif
  40 teklifler

  Farklı metinler arasındaki farkları worde/google dökümanlara işleyebileceğim bir arayüz istiyoruz. Bu farklar aynı şekilde excele/google tablolara liste olarak aktarılabilsin. Aktarılan listelerde görülen metinler arasındaki benzerlik ve farklar oran olarak görülebilsin. İstenenlerle ilgili ayrıntılı açıklamalar ve örnek dosyaları ekledim, indirip inceleyebilirsiniz. Bu bir araştırma projesi kapsamında isteniyor. Yani aynı zamanda araştırma projesinde görev almış olacaksınız.

  €862 (Avg Bid)
  €862 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  ...aktarılabilsin. Aktarılan listelerde görülen metinler arasındaki benzerlik ve farklar oran olarak görülebilsin. İstenenlerle ilgili ayrıntılı açıklamalar ve örnek dosyaları ekledim, indirip inceleyebilirsiniz. Bu bir araştırma projesi kapsamında isteniyor. Yani aynı zamanda araştırma projesinde görev almış olacaksınız. I want an modul which I can compare the differences between different texts in word / google documents. These differences must can be transferred to excel / google tables as a list in the same way. The similarities and differences between the texts in the transferred lists can be seen as a ratio. I have attached detailed explanations and sample files about what is wanted, you can download and review. This is requested...

  €928 (Avg Bid)
  Yerel
  €928 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  sitesinin kopyasını sayfasında türkçe/ingilizce olarak yayınlanmasını, hazırladığımız makaleleri bu sayfaya eklenmesini istiyoruz. İşin taslağının 1 hafta içinde tamamlanarak yayına alınması gerekiyor.

  €172 (Avg Bid)
  €172 Ortalama Teklif
  24 teklifler

  json olarak üretilen sınav sorularının word ve pdf e dönüştürülmesini istiyoruz. PHP

  €299 (Avg Bid)
  €299 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  türkiye dating sektörü ( arkadaşlık, flört, evlilik siteleri ) ile ilgili makaleler, detaylı veriler, istatistikler. güncel verileri arıyorum… en büyük sitelerin üye sayıları, yıllık ciroları, faal üye sayıları ve bunların cinsiyet, yaş, şehir, ülke verile... güncel verileri arıyorum… en büyük sitelerin üye sayıları, yıllık ciroları, faal üye sayıları ve bunların cinsiyet, yaş, şehir, ülke verileri vs. lütfen googledan herkesin bulacağı verileri teklif etmeyin ! I am looking for info and statistics about 2000-2019 of Turkish dating sector and dating business, about dating- marriage web sites.. for example, top 100 Turkish dating sites, members count, gender, top 50 Turkish dating ...

  €127 (Avg Bid)
  €127 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Birden çok metni karşılaştırıp aralarındaki farkları satırların yanına hangi metinde nasıl geçtiğini gösterecek şekilde not eden ve bu farkların bir raporunu sunan bir word eklentisi ihtiyacım var. Makale çalışmalarımda kullanacağım. Vakit sorunum yok.

  €153 (Avg Bid)
  €153 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Benim için Word ya da benzeri programlarla çalışacak birden çok metni karşılaştırıp bu metinlerdeki farklılıkları dipnotla gösterecek ve ayrıca listeleyecek bir eklentiye ihtiyacım var.

  €1087 (Avg Bid)
  €1087 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  We need English(UK) pronunciation for 27 words (soft tone for kids). And this work must be completed very quickly.

  €50 (Avg Bid)
  €50 Ortalama Teklif
  23 teklifler
  TEXT EDITOR Bitti left

  Resimdeki gibi bir text editör istiyorum. Resim yükleme butonu da olacak. Resim yüklendiğinde resim gözükmeyecek, sadece resmin linki gözükecek textarea içerisinde. Bkz, spoiler, url, image btonları olacak sadece.

  €36 (Avg Bid)
  €36 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  40-60 dakikalık ingilizce vidyolar var genel olarak röportaj ya da konferans şeklinde bunların düz yazı şeklinde Türkçe olarak worde dökülmesini sağlayacak bir freelancer arıyorum. Youtubedan vidyolar veya ses kayıtları şeklinde olacak. Sürekli bir iş, vidyo başı 15 TL ödeyeceğım.

  €10 / hr (Avg Bid)
  €10 / hr Ortalama Teklif
  27 teklifler

  Merhaba bir scripte ihtiyacım var. Adı kelime üretici olacak. Ben harfleri gireceğim. Bana database deki wordlisten anlamlı olan kelimeler üretecek. Joker harf seçebilme seçeneği olacak. Sonuçlar kısmında 8-7-6-5-4-3 harfli ve jokerli kelimeler sıralanacak. Bu scripti ne kadar zamanda ve ne kadar ücrete yazabilirsin? Kolay gesin

  €210 (Avg Bid)
  €210 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Harfler kullanılarak Türkçe kelimeler oluşturulacak. Bana database deki wordlisten anlamlı olan türkçe kelimeler üretecek. Joker harf seçebilme seçeneği olacak. Sonuçlar kısmında 8-7-6-5-4-3 harfli ve jokerli kelimeler sıralanacak.

  €258 / hr (Avg Bid)
  €258 / hr Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Establishing a web service - API for a web page. Code written as C# NVC but any ...questions from a website, API will retrieve pre-defined SQL data from remote server, prepare a pre-defined pdf report and bring it to the client. While doing this, API will count and record the number of usage to the log where the database is. Project to be completed in one month. Son kullanıcının web sayfası üzerinden cevaplayacağı 9 soru ile; ilgili Web API, Uzaktaki bir Server' dan önceden belirlenmiş SQL'leri kullanarak aldığı veriler Yardımı ile oluşturacağı yine formatı ve içeriği önceden belirlenmiş PDF formatında ki raporu İstemci tarafına getirecek. Web API bu işlemi yaparken Database in olduğu server a count atacak(log file). Proje Süresi: 1 ay ...

  €1138 (Avg Bid)
  €1138 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Arkadaşlar selam, Finans içerikli bir videonun alt yazısının İngilizce'den Türkçe'ye çevrilmesi gerekiyor. Word count 1770..Bütçem sınırlı, çeviriden memnun kalirsam daha fazlası da gelecektir. Lütfen başvurunuz ile beraber ekli dosyayı da çevirip gönderiniz. Çevirinin kelime kelime değil, anlamını kaybetmeden Türkçe'de anlaşılabilir olması gerekiyor. Çevirinin kontrolünü ben yapacağım.. Alt yazı olduğu için bazı yerler tam olarak bir anlam ifade etmeyebilir, elinizden gelenin en iyisini yapmanız yeterli olur, gerekli düzenlemeleri ben yapacağım. İşi verdikten sonra bir gün içerisinde teslim edilmesi gerekiyor. Finans bilginiz olma...

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Matlab ile bir video içerisindeki daireleri tespit eden ve saydıran bir programa ihtiyacımız var. Aynı zaman da bu programa bir arayüz yaratmak istiyoruz. We need the source code of the program which has written with matlab and can detect circles and count them.

  €28 - €230
  €28 - €230
  0 teklifler

  Merhabalar ben bir tercüme bürosunda proje koordinatörüyüm. Elimizde 300 sayfalık bir .doc formatında yazılmış bir tercüme var, bu projeyi sizlerden birebir .pdf formatına ve baskıya hazır haline getirilmesini istiyorum.

  €14 / hr (Avg Bid)
  €14 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler

  sizinle iletisime gecmek icin bole bir yapi kullandim

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar, ogretmenler icin ms word un online halini php sitemde online calisabilecek sekilde istiyorum. boyle bir yazilima ihtiyacim var. aslinda ms wordun degilde ilgili yazı fontunu sistem a4 e yazacak ilgilenen mesaj atarsa daha detayli anlatacagim. 1-sıte adresine girildi , font sececek, buyukluk, sececek ve ıstedgını yazcak a4 gomulu bir kagitta olablir ms wordle ugrasmak zorunda kalmayiz. resme bakarsaniz sevinirim.

  €6 / hr (Avg Bid)
  €6 / hr Ortalama Teklif
  3 teklifler
  word help 6 gün left

  can't open a new word document

  €16 / hr (Avg Bid)
  €16 / hr Ortalama Teklif
  39 teklifler

  I need to type about 50 papers [image] to word doc [live]. 450 words/1$ please no error. if there too many errors, then i will reject it.

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  37 teklifler

  I want to get translation of images to word.

  €10 (Avg Bid)
  €10 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  Hello we need active freelancers to convert images to a word doc

  €16 / hr (Avg Bid)
  €16 / hr Ortalama Teklif
  247 teklifler

  I run a consulting company and need a template created for Office documents. I have a template that i use on my computer but i would like my team to have immediate access to the standard template that automatically populates the document format

  €12 (Avg Bid)
  €12 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  I run a consulting company and need a template created for Office documents. I have a template that i use on my computer but i would like my team to have immediate access to the standard template that automatically populates the document format.

  €73 (Avg Bid)
  €73 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  To translate works from English to fluent Tamil you will need to have a passion for writing and some experience too. Just being a native Tamilian will NOT count as a qualification. And Google translators, please don't bother ; this isnt for you.

  €35 (Avg Bid)
  €35 Ortalama Teklif
  25 teklifler

  Hi, I need two explainer images like these two: 1. 2. Everything should be the same except for: 1. The background should be transparent (PNG). 2. Each row with icons should be aligned (not like in the inspiration images).

  €21 (Avg Bid)
  €21 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  My hobby is the stamp collecting. I have 650 stamps in collection. I need a data entry operator for enter details of stamps from word doc into pdf. I will hire you for 6 hours. details you need ton put is following; 1- stamp numbers 2 - stamp's country

  €401 (Avg Bid)
  €401 Ortalama Teklif
  125 teklifler

  I already have the subtitles for the videos and I need an algorithm that identifies the timing (beginning and end) of each word in the audio without using paid APIs. Coding in Python. Ex: word: 'Hi', Start: 0, End: 1 word: 'How', Start: 1, End: 2 word: 'are', Start: 2, End: 3 word: 'you', Start: 3, End: 4

  €197863 (Avg Bid)
  €197863 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  ...US English. The total word count is probably about 250 words. The formatting of your translation doesn't need to match the source document perfectly. We are striving for about an 85% formatting match. Names and places: THE SYRIAN ARAB REPUBLIC, UNIVERSITY OF ALEPPO, FACULTY OF ARTS AND HUMANITIES. NAME: FADI GEORGIES SON OF SAMUEL BORN IN: ALMALIKIEH You will need to use our certificate of accuracy that will be attached to the offer. We should receive one Microsoft Word document back with the certificate filled out on the first page, followed by your translation starting on the second page. Delete the instructions on page two and start your translation there. Please ensure the TranslationPal letterhead remains on every page of your translation. The name of th...

  €14 / hr (Avg Bid)
  €14 / hr Ortalama Teklif
  51 teklifler

  ...next line. input: <pre><code>SELECT COUNT(*), source, object, severity FROM problem GROUP BY 2,3,4 ORDER BY severity;</code></pre> checkbox ON: <pre><code>SELECT COUNT(*), source, object, severity FROM problem GROUP BY 2,3,4 ORDER BY severity;</code></pre> Rule 3: if line ends with double quotes and this is the only double quote in this line, then merge with next line input: <pre><code>echo " one two three "</code></pre> checkbox ON: <pre><code>echo "one two three "</code></pre> All 3 rules must work together. For example: input: <pre><code>mysql --database=zabbix --execute=" SELECT COUNT(*), source, object, severity FROM ...

  €96 (Avg Bid)
  €96 Ortalama Teklif
  25 teklifler

  I need a professional translator to translate English to Spanish and Arabic languages. The word count maybe around 600 in the file. I prefer native translators. The file will be share with selected person. Thanks!

  €10 / hr (Avg Bid)
  €10 / hr Ortalama Teklif
  67 teklifler
  Word Document Template 6 gün left
  ONAYLI

  Looking for an expert in Microsoft Office to build a Word template that will allow various list items to be manipulated. For example, software should allow the following: --Add lists to a document; --Each list item would have a dropdown to select a different item from the dropdown --Show data below the list item that can easily be modified --Data below the list item can be hidden/shown via one click process --Create actionable items (plans) associated with a particular group (all items in the dropdown) There will likely be more functionality needed but this is a start

  €125 (Avg Bid)
  €125 Ortalama Teklif
  63 teklifler

  I have a 5 pages scanned pdf i need somone who typed my document in word

  €16 / hr (Avg Bid)
  €16 / hr Ortalama Teklif
  479 teklifler

  Perfect for evening or weekend projects! Seeking long-term relationship with fast, accurate, reliable typist who has excellent US English skills (native speaker) to create a detailed index from Excel files; each index takes about 8 hours to complete. I have no control over the timing of receiving the project (my clients determine that.) Once I assign the project, I need a 5-day turnaround (or less). The index you will create is unsorted, with line breaks between each item. I have attached a sample index (what you will be typing / copying and pasting from Excel files), and a sample source Excel file so you can see the project. Approximately 10 - 20 projects per year.

  €15 / hr (Avg Bid)
  €15 / hr Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Perfect for evening or weekend projects! Seeking long-term relationship with fast, accurate, reliable typist who has excellent US English skills (native speaker) to create a detailed index from Excel files; each index takes about 8 hours to complete. I have no control over the timing of receiving the project (my clients determine that.) Once I assign the project, I need a 5-day turnaround (or less). The index you will create is unsorted, with line breaks between each item. I have attached a sample index (what you will be typing / copying and pasting from Excel files), and a sample source Excel file so you can see the project. Approximately 10 - 20 projects per year.

  €17 / hr (Avg Bid)
  Özellikli
  €17 / hr Ortalama Teklif
  11 teklifler

  I need a wireframe page Layout and Navigation, Navigation to include following menu options Home (Dashboard) UNI OPS UNI APPS UNI DATA UNI CLIENT UNI DOCS Additional components which will be part main layout and navigation Profile Learning portal Global search bar Notification icon and window Chatbot (Digital Assistant) Dashboard List of high-priority tasks (task SLA is expired, SLA is cr...layout and navigation Profile Learning portal Global search bar Notification icon and window Chatbot (Digital Assistant) Dashboard List of high-priority tasks (task SLA is expired, SLA is critical-high, and SLA is critical-med, SLA is critical – Low) No. of pending, in-progress and closed tasks Favourite links and modules Session details (login time, session length etc.) Unread notificatio...

  €113 (Avg Bid)
  €113 Ortalama Teklif
  34 teklifler

  ...take the comments from TikTok Live Stream and use them to compare if someone guessed a word. There will be a ranking system and rules for the points. The game in the future will be upgraded so I need for now just the basics: The point of the game is that I will play it on my iPhone while I am streaming the phone on TikTok Live, and people will see the game live instead of me and will play it with me, but the game will be automatized. * iOS game - I need the source code * The game is for personal use, I will be the only one using it, and won't be available on AppStore. About the game itself: * Similar to the Word Snack game. * I have all Czech Words in .txt file: - I have the words where each word is in 1 row in the file - Also, I have the words sor...

  €222 (Avg Bid)
  €222 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Convert image to pdf or word and process it

  €340 (Avg Bid)
  €340 Ortalama Teklif
  107 teklifler

  ...migrating currently. Links below to video clips of birds migrating in the 2022 fall season taken from the thermal IP camera. The birds are small and at high altitude, and will appear and just dots on the screen (only a few pixels wide). We are looking for a developer to develop a Raspberry Pi 4 web server application to detect the individual birds from the RTSP video stream of the IP camera, count them, track the entry x,y position in the frame, and track the exit x,y position as it exits the frame, and store this data along with the time of detection in a database. Example video footage of migrating birds taken from the IP thermal camera: Development Framework and Strategy The framework for the system should be web based. We should be able to

  €1066 (Avg Bid)
  Özellikli
  €1066 Ortalama Teklif
  22 teklifler

  I would like this for my business: Daniel Kraljevich Personal Training I would not like these documents to be a complete copy of the same design, but I would like somewhat similar. And I need it to be Word document or another format where I can edit and change some of the words when I need to. My usual colours are red/black/grey/white My own logo doesn't need to be replaced

  €19 (Avg Bid)
  Garantili
  €19
  105 girdi

  • 2 different websites. (Google, Glassdoor Malaysia) • 3 writeups every month for each site. 1 week apart. • This is a 12-month project, USD70 for each month, total USD840 • Payment will only be released 30 days after the posting. This is to ensure that your writeups are not taken down by the site. • To post writeups only upon approval by us • Original contents only. • Word count 100-500 words, depending on platform. • You must use VPN to mask where you are writing your contents from. Some site will remove your article if the location of the writer differs from the origins of the company.

  €60 (Avg Bid)
  €60 Ortalama Teklif
  44 teklifler

  I am looking for a freelancer who is capable of creating a number of forms, worksheets, and templates on MS Word and Google Docs. We have a number of sheets that need to be done and this is an ongoing job. I am attaching a number of examples of what I am expecting for each page. The work will not be exactly as per the images attached but similar. Please quote for 10 pages to start with. I would need the same page in both MS Word and Google Docs. Also, send me a sample of MS Word or Google Docs you have created. As I do not want to entertain automatic bids kindly write MS Word at the top of your bid. I am expecting an $ amount for 10 (ten) pages NOT per page. Thanks Stefan

  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  46 teklifler

  I have a single node.js app running on my shared web host. The cPanel shows 100/100 processes, and I need help to solve the issue.

  €35 (Avg Bid)
  €35 Ortalama Teklif
  20 teklifler

  We have a f...depending on the source you use, google or any one of the sites that come up after the search, as long as its within a few households thats fine. I did the first five lines and put in number of house holds for that zip code. I need any freelancer who wants to be considered to do the next five so i can check to verify you understand and its accurate. The zip code is in column B, the households count will go in column I, the tab you should be on in the file will be "Gig+" column I is titled "Total Households", thats the column where the data goes, i did the first five as mentioned. DO THE next five and post in a message to be considered. This is time sensitive, I need this by Sunday but hopefully tomorrow. I have attached the file. this should be a...

  €90 (Avg Bid)
  €90 Ortalama Teklif
  84 teklifler

  want to auto update in word for quotation making

  €64 (Avg Bid)
  €64 Ortalama Teklif
  80 teklifler

  based on the share type filter I need the total count of green, red, and yellow for each share type which is in the excel for each day

  €11 (Avg Bid)
  €11 Ortalama Teklif
  28 teklifler

  ...different papers. The first table summarizes the study characteristics, while the second paper summarizes the results. I am struggling to convert these Excel tables into word in a presentable manner. The formatting becomes messed up and the tables do not look presentable at all. The columns can become too narrow and the table fills up too many pages (40+ pages!!). The goal is to create two well-formatted, readable and presentable tables in Word based on the two Excel tables I am providing you. Don't mind the text I have written in Word. The important parts to notice are the following two sentences marked in red in the word document:  INSERT TABLE ABOUT STUDY CHARACTERISTICS HERE (AFTER OUTCOME MEASURES)  INSERT TABLE ABOUT RESULTS HERE (THE TABLE...

  €21 (Avg Bid)
  €21 Ortalama Teklif
  52 teklifler