Trading account and demat account işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  119,711 trading account and demat account iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  İndikatör odaklı, belirli kesişimlerle işleme girip stop-take profit emirleri yerleştirebilecek, ma-ema-sma vb. indikatörler için ayarlarını değiştirebileceğim, stop ve take profit yüzdelerini ayarlayabileceğim bir arayüzü olan, farklı borsalarda kullanabileceğim bir bot yazdırmak istiyorum.

  €504 (Avg Bid)
  €504 Ortalama Teklif
  6 teklifler
  trading bot Bitti left

  İndikatör odaklı, belirli kesişimlerle işleme girip stop-take profit emirleri yerleştirebilecek, ma-ema-sma vb. indikatörler için ayarlarını değiştirebileceğim, stop ve take profit yüzdelerini ayarlayabileceğim bir arayüzü olan, farklı borsalarda kullanabileceğim bir bot yazdırmak istiyorum.

  €233 (Avg Bid)
  €233 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Linkteki videodaki stratejiyi tradingview için al sat sinyali oluşturan strateji kodlama işi. Tradingview Pine Script dili kullanmaktadır.

  €132 (Avg Bid)
  €132 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Göndereceğim linkteki videoda anlatılan stratejiyi tradingview için al sat sinyali oluşturan strateji kodlama işi. Tradingview Pine Script dili kullanmaktadır.

  €128 (Avg Bid)
  €128 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Merhabalar. Tradingviewdeki stratejimin oluşturduğu al ve sat sinyallerini binance hesabıma iletmesi için bot ihtiyacım var. Future işlemlerde kullanmak istiyorum. İlginize teşekkür ederim.

  €208 (Avg Bid)
  €208 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Merhabalar. Tradingview de kullanmış olduğum stratejimin al ve sat sinyallerini binance hesabıma aktarmak istiyorum. İşlemleri future yapacak. İlginize şimdiden teşekkür ederim.

  €250 (Avg Bid)
  €250 Ortalama Teklif
  3 teklifler
  Trading Bot Bitti left

  Merhaba, Btcturk ve Icrypex uzerinden al-sat yapicak bir bota ihtiyacim var. C# oncelikli tercihim cunku uzerinde gelistirme yapmak istiyorum. Iletisime gecersek daha detayli bilgi verecegim.

  €340 (Avg Bid)
  €340 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Merhaba, Binance API ile belirlenmiş bir ikili işlem grubuna (örn; BTCUSDT) aşağıdaki kondisyonlara göre alım satım işlemi yapabilecek bir bot hazırlamak istiyoruz. 1-MACD alım-satım sinyalleri 2-RSI trendi Yukarıda belirtilen indikatörler ve projelerin örnekleri, internet ortamında bol miktarda mevcuttur. Projenin dili önemli değildir. Sadece bir kullanıcı arayüzüne ihtiyaç duyulmaktadır. C# türevi diller önceliklidir.

  €512 (Avg Bid)
  €512 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  merhaba kullandığım indikatore alarm ayarlarına birşerler eklemek istiyor. Trading view de yer almaktadır. pine editor kullanıyorlar

  €346 (Avg Bid)
  €346 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Merhabalar trading üzerinden indikatör oluşturmak için eğitim ya da oluşturulması aşamasında destek olabilecek freelancerlar aranıyor.

  €14 (Avg Bid)
  €14 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  İnstagram üzerinde hesap açıçak bir yazılım. Python c# php vb. dilin bir önemi yok request üzerinden hesap açıçak mail doğrulamasız örnek önceden hazırlanmış bir proje alta koyucağım şuanda bu projeyi geliştirip çalışanlar var. Bende hep chanell attı. Chanell atmadan hesap açabilcek bir yazılım istiyorum. Proxy özelliği olucak. Kendi proxy mi üretiyorum. Boş hesaplar açması yeterli

  €149 (Avg Bid)
  €149 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Arkadaşlar merhaba. Benim kendi geliştirmiş olduğum bir yatırım stratejim var. Bu stratejinin Python dilinde kodlanıp, script haline getirilmesi gerekiyor. Oluşturulacak bu scriptin aynı zamanda isimli sitedeki backtest platformunda da çalışıyor ve uyumlu olması gerekli. Bunun yanısıra, script oluşturulduktan sonra size göndereceğim çeşitli hisse senetlerinin geçmiş dataları üzerinde tarama yapılıp, sonuçlara dair bazı istatiksel bilgilerin rapor haline getirilmesi gerekiyor. Bunun içeriğini ve formatını da size göstereceğim.

  €307 (Avg Bid)
  €307 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Python üzerinde yazmış olduğum algoritmayı bir trading platformuna bağlayıp çalıştırmak için destek arıyorum. Borsa aracı kurum tecrübesi ve daha önce bu tür algoritmik trade yapmış kişi olması aranan özelliktir. Yapılması gerekenler : Kurulması gereken programın kurulumu, yatırım kurum ile bağlantının yapılması, yapılması gereken ek ayarlar ve programın test edilmesi.

  €122 (Avg Bid)
  €122 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Algoritma kodlama konusunda becerikli kişiler ile elimde olan bir algoritmaya kodlamak istiyorum. 24 saat çalışan girdiğimiz parametrelere göre dünya borsalarında trading yapan bir bilgisayar yaratmak istiyorum. Asıl istediğim şey ise algoritmanın benim girdiğim parametreleri simüle etmesi ve kendini geliştirmesi, parametreleri kendi geliştirmesi, üzerine eklemesi. Basit olarak proje böyle

  €20 / hr (Avg Bid)
  €20 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Lütfen detayları görmek için Kaydolun ya da Giriş Yapın.

  Gizlilik Anlaşması

  Merhaba, Python üzerinden bir cyrptoexchange trading bot yapma isteğim( iki farklı exchange için )var. Konsept yukarıdaki gibi, ilgilenirseniz dönüş yapmanızı rica ederim.

  €9 (Avg Bid)
  €9 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba Uluslararası Akaryakıt Ticaretinde daha önce tecrübesi olan arkadaşların yardımına ihtiyaç duyuyoruz.

  €9 - €28
  €9 - €28
  0 teklifler

  Şirketimizin sosyal medya hesaplarını yönetip, farklı dönemlerde ilgi çekecek sosyal medya kampanyaları organize edebilecek, grafik tasarım yapabilen yaratıcı bir sosyal medya uzmanı arıyoruz.

  €453 (Avg Bid)
  €453 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  facebook ads account gerekli bir hafa için yapabilirse çok iyi olacak hemen olursa daha iyi olur bloke olmazsa süper olur

  €163 (Avg Bid)
  €163 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  E-ticaret sitemiz için Facebook kapak resmi tasarlatmak istiyorum.. I would like to have a design for facebook cover page for our online trading website.

  €81 (Avg Bid)
  €81 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  php ıle kodlanmıs ve bırcok kısının oynıya bılecegı rpg mafya tarzı onlıne oyunda bulunmasını ıstedıgım kısaca bolumler ce...hastane vb oyuncular kendı mafya aılelerını kura bılmelı bır sehırde cesıtlı ıs objelerı bulunmalı ornegın araba objesı bu araba objesını alan aıle uyelerıne cesıt araclar gelmelı gunde 1 kereye mahsus oyuncular baska bır oyuncu ıle coklu suc yapa bılmelı 2 kısılık 4 kısılık ve 6 kısılık suclar gıbı oyuncular arasında oyuncular bırbırlerını oldurmek ıcın dedektıf kıralamalı ve olen account en bastalı ılk sevıyeden yenı bır ısım ıle yenıden sevıye kasmaya baslamalı ve scprıt gelıstırılmeye acık olmalı mobıl odeme seceneklerı konulmalı oyuncunun hesabı belırlı bır sure sonra yorulmalı

  €36 / hr (Avg Bid)
  €36 / hr Ortalama Teklif
  5 teklifler

  İM A PİANİST AND MUSİCİAN MY TWİTTER ADRES @EzginOfficial verifiy me ?

  €28 - €233
  €28 - €233
  0 teklifler

  DO YOU MY TWİTTER ACCOUNT VERİFİTY ME ? ACCOUNT VERİFİED? im pianist and musician

  €28 - €233
  €28 - €233
  0 teklifler
  Instagram Account 6 gün left
  ONAYLI

  Handle my insta acc for collaborations

  €76 (Avg Bid)
  €76 Ortalama Teklif
  27 teklifler

  Arbitrage Trading Forex SOFTWARE, im looking for an Arbitrage trading Software, it is mandatory to know how WESTERN PIPS 7 works, since I need an EQUAL software, only with aesthetic changes, such as colors and logo. YOU NEED TO HAVE WESTERN PIPS 7 SOFTWARE YOU NEED TO HAVE WESTERN PIPS 7 SOFTWARE YOU NEED TO HAVE WESTERN PIPS 7 SOFTWARE

  €220 (Avg Bid)
  €220 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  As a company, we promote a culture of honesty and integrity, and value the trust it allows us to build with customers and employees alike. Our focus on our people is what sets us apart and keeps our customers coming back to work with us! We are looking for an organized accounting officer to manage the financial bookkeeping of our business. The responsibilities of an accounting officer include analyzing all financial activities, ensuring compliance with accounting and legal requirements, and preparing budgets.

  €34 / hr (Avg Bid)
  €34 / hr Ortalama Teklif
  29 teklifler

  I need to map several hoa general ledger accounts for monthly reporting.

  €438 (Avg Bid)
  €438 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  ...subscribe from (Includes various services in different plans, basic, super and gold plans), #3 registering the fundraiser, #4 uploading all the documents and onboarding, #5 paying fee for the advisory and creating pitch deck, #6 introducing to funds and VCs, PEs. #7 Scheduling their online interviews #8 Advising the companies to close the right deals #9 Negotiating the deal #10 Writing Contracts to sign. should be included in Front End Dashboards for Staff, Associate Services Providers, Clients. A separate lending page for Investors is required to design and develop to make them understand about benefits of being on this platform in terms of numbers and other authentication of the Epiidosis Group. Registration and Onboarding proce...

  €486 (Avg Bid)
  €486 Ortalama Teklif
  34 teklifler

  ...adjustments for it to work on the VPS and implement the following tasks: 1 - SendGrid integration: Implement SendGrid integration to send messages to the user in various occasions: Registered Withdrawal request Password change Add "Forgot my password" form (sending the bank password) Change of bank account information Purchase of new packages/licenses Sending values to another registered user 2 - Sending values to another user: Create an option for the user to send values to another registered user, as long as both are active and the sender has sufficient balance according to the value chosen for sending. Verify if the username provided to receive the balance exists and is active. Create a report that records the sending, both for the user who se...

  €141 (Avg Bid)
  €141 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Required: - Help finding off...a Nintendo Switch game. These offsets are vital to be used in an already assembled Windows Desktop Application that facilitates peer to peer trading within the game in question. - The program that is used to find these offsets is - Once the offsets have been found - we require these to be programmed into our existing Windows Desktop Application, as a routine. This routine already exists for a previous game, we need it re-purposing for the newer version of said game. Full code will be provided via GitHub. We have the hardware to facilitate testing - which we will help with. We just require you to find the offsets, and implement them into our code. To confirm you have read the brief, please in your bid, include the word ENZO.

  €624 (Avg Bid)
  €624 Ortalama Teklif
  18 teklifler

  I am looking for a Algorithmic Trading Platform developer. I have several years of experience in algo trading and also a successful trading strategy. Now I need a simple but excellent trading platform with my own. It should have a trading bot with my strategy and also other uses can easily sign in and up. If you are not familiar with web-featured trading bot & platform, PLEASE DO NOT BID HERE.

  €171 (Avg Bid)
  €171 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Hi , I need a website for my small shop to maintain account and inventory management.

  €71 (Avg Bid)
  €71 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  ...l-Map/ I don’t think I’ll be ready for a new developer for at least three weeks. The current dev has a few bug fixes remaining to complete and we need to move it from his GitHub account to my domain. The map part is done, but the UI could use some tweaks. Specifically: • The two dropdown menus do not work in Safari and my current developer doesn’t have a Mac and has no experience with Safari. Also, they look a little homemade, so I’d like to replace them with something more standard (but still visually customizable) and cross-browser-compatible. • The radio button works in Safari, but with its off-center selection dot and misaligned labels just looks homely. Again, I’d like to replace it with something m...

  €466 (Avg Bid)
  €466 Ortalama Teklif
  51 teklifler

  Looking for an SEO expert who can work on my new web project, can promote the site on social media channels, related web forums, blogs etc. This is a kind of target-oriented job, and at the end, I will always see the output of the progress. Only experienced candidates who possess deep knowledge of forex trading, automated EAs, indicators and FX services may submit their quotation with reasonable charges.

  €61 (Avg Bid)
  €61 Ortalama Teklif
  43 teklifler

  ...working cBot using ATR Stops inkluding trading time interval. Maybe only these two code have to be combined and slightly expanded: The code should: - examines the True Range of a symbol, creates a channel using that range, and then enters long or short depending on how the price moves once that range has been created. If the current bar's price is greater than the upper band from the previous bar, a long order is created. If the current bar's price is lower than the lower band from the previous bar, a short is opened. - if a long order is opend, all shorts are closed. If a short order is opend, all longs are closed. - freely configurable: length atr and number. - should work in all timeframes

  €202 (Avg Bid)
  €202 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  ...variety of inputs to calculate and populate a spread of data that's dependent upon the rise and fall of spot price of a Bitcoin inverse margin balance for use in Bybit perpetual futures trading. This calculator will be used to calculate distance until margin call, populated on a spread sheet showing all negative instances down to zero (where a margin call and total loss is initiated) as well as all positive instances up to +$200,000 Bitcoin spot price. I likely need SOMEONE WHO UNDERSTANDS CRYPTO MARGIN TRADING AND INVERSE PERPETUAL FUTURES...Or is willing to spend time speaking to me while I explain what is needed over TeamViewer etc.. It's not hard to create, but must be explained if you don't have experience with the calculati...

  €119 (Avg Bid)
  €119 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  Lütfen detayları görmek için Kaydolun ya da Giriş Yapın.

  Özellikli Acil Mühürlü

  trading view Pine script stock indicator trendline convert in python with ohlcv and trendline values in the new column and plot

  €36 (Avg Bid)
  €36 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  I would like to develop a BOT for erc20 tokens. What I am looking for is someone with some skills, experience and knowledge who can explain to me different process to build it and how to be efficient. I just need explanation and some answers to my questions. This person need to understand how Uniswap works and be able to answer step by step at my question.

  €156 (Avg Bid)
  €156 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  I am looking for a coach to help guide me through the process of crypto acquisition and trading.

  €36 / hr (Avg Bid)
  €36 / hr Ortalama Teklif
  15 teklifler

  I need a python script work with API of Binance. this script must notify the coins that have exceeded certain conditions at each 1-minute timeframe closure with an audible alert. Part of the script has already been written ready for review. You have to add the technical indicators, the cycle, and the conditions for the sound alerts. Job details are attached.

  €141 (Avg Bid)
  €141 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  Write a 2000-page report summarizing and highlighting the main issues addressed in the code of ethics. Ethics Course Module 5: Standard V—Investment Analysis, Recommendations, and Actions Ethics Course Module 6: Standard VI—Conflicts of Interest Ethics Course Module 7: Standard VII—Responsibilities as a CFA Institute Member or CFA *Needs to be completed by 8th Feb-7pm IST

  €67 (Avg Bid)
  €67 Ortalama Teklif
  18 teklifler

  I need help setting up Facebook ads and page Instagram ads google etc Also the page needs some love.

  €86 (Avg Bid)
  €86 Ortalama Teklif
  53 teklifler

  If you are familiar with Tradingview then you will know that we can apply script stategies to our chart. Problem is sometimes these indicators are private, meaning you can still add them to your chart but cannot see the source code of that indicator (Pinescript) written by the author. You can use Chrome Debugger tool to debug the Javascript and get the Pinescript of public scripts. However, with my limited skill in Javascript I could not do the same for the private ones but I'm pretty sure it is still possible using the same method.

  €91 (Avg Bid)
  €91 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  I am looking for a trading strategy conversion from PineScript to Tradestation Easy Language.

  €47 / hr (Avg Bid)
  €47 / hr Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Integrate the following functions into an app: - Account Sign-up with Facebook ID - Apple in-app Subscription - Google in-app Subscription (12, 15 & 16 in the file attached) More functions to be added/amended in the future for future work.

  €403 (Avg Bid)
  €403 Ortalama Teklif
  62 teklifler

  Hi, I am looking for PHP expert for integration of Facebook ad account and exporting data in Google sheets. Please contact if you know Facebook api and Google sheet API. Team should understand databases and API in depth This project will require google and Facebook login. I also need web designer to make this portal. Need some team which can deliver this project in 30 working Days. For privacy project will be anonymous and also all the code will be pushed to repository on daily basis. Project will be in 4 milestone.

  €1208 (Avg Bid)
  €1208 Ortalama Teklif
  82 teklifler