Transcribe audio text free işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  192,030 transcribe audio text free iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  bir web sayfası geliştirilmesini istiyorum. bu web sayfasında öncelikle bir text yapıştırılacak alan bulunmalı. bu alana 5-10 satırlık bir text bilgisi girilecek. bu textteki yazıya göre taslak halinde sabit olan pdf'teki ilgili yerlere tik işareti konulacak yada text içindeki ksıımlar kopyalanıp bu pdf'in ilgili alanına yapıştırılabilecek. pdf in başlangıç hali sabit ve bu texte göre üzerinde ekleme veya tik işatreti kullanılacak.

  €159 (Avg Bid)
  €159 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  Bitlife tarzında içerikleri belirlenmiş ancak bazı noktalarda tecrübeli birinin eklentilerine ihtiyaç olan, IOS için metin tabanlı bir oyun projem var. Bu projeyi yazabilecek birine ihtiyaç duyuyorum. Bitlife'a benzeyen ancak farklılıkları olan bir oyun. Ortaçağ oyunu, ses gerektirmiyor yalnızca arkaplan müziği yeterli. Hayat simulasyonu oyunu, hayat değerleri var, yetenekler meslekler eğitim gibi bir çok kategori var. İlişkiler ve aktiviteler var. Basit life simulator oyunlarından istemiyorum bitlife tarzında gelişmiş bir oyun istiyorum. Rastgele olaylar doğabilecek bir oyun istiyorum. Türkçe ve ingilizce seçenekleri istiyorum. İkisinide ben çeviririm. İçeriklerin çoğu hazır istenen içe...

  €481 (Avg Bid)
  €481 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  online messaging system. Postgress sql should be used as database. Backhand should be written with .net core 5. front end must be at least angular 10. singular should be used. For messages sent to the ofline user, it should be kept on the rappit mq and the relevant person should be able to see the messages when online A simple messaging system. one-to-one messages should be sent, and pictures and audio files should not be sent. message can be shared. it should be like whatsapp web app as full example. All conversations sent documents should be recorded in the database.

  €28 - €234
  €28 - €234
  0 teklifler

  Features - Designed for tablets and phones. - APK 64 Bits - Supports both APPLIANCES ANDROID ARM & x86. - Admob Ads : Banner and Interstitials Update Android Studio 4.0.1 respecting Google recommendations for android development. This game is a good template for learning how...media advertising to attract users to install it. Description This minimalist skill game is easy to play, but hard to master – and insanely addictive! Perfect timing is crucial: tap at the right moment to stack blocks on top of each other and try to build the highest tower. How To : - Open Project Into Android Studio. - Change the package name - How to Change Graphics game. - How to Change Audio game. - How to change the Admob Banner and Interstitial ID . - Change Your Privacy policy, and re...

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  FREE SERVER Bitti left

  bir sonucu sistemi. oyunlarınıza bir sonucu eklemek istiyorsanız doğru yerdesiniz. bu sonucu oyunlarınızda multiplayer oyun için kullanılır ------------- <-İÇİNDEKİLER-> <-1 adet ücretsiz sonucu dosyası <- 1 adet sonucu programı freeserverM <- 1 adet sonucu belgesi (sunucu kimliği,sonucualanı adı, sonucu şifresi) <- 1 adet sonucu sitesi ( ip adresiniz alınıp yapılandırma yapılacak)

  €9 - €9
  €9 - €9
  0 teklifler

  istediğinizi yazarım örnek koydum bunun gibi olucak iade verilir normalde 10 dolar değildir size 7 doları geri verilir beğenilmezse değişim süresi 2 haftadır istediğiniz rengi eklerim umarım beğenirsiniz yaptıklarımı

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Merhaba Ben omurilik felçliyim Televizyonu eller serbest olarak sesli kumanda edebilecek bir cihaza ihtiyacım var Yardımcı olabilirseniz sevinirim. Tam olarak buna benzer bir şey istiyorum

  €157 (Avg Bid)
  €157 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Hi, I create YouTube videos for my channel (). I regularly 1-2 videos a week and approximately 4-5mins videos. I need video editing for my videos. I will upload my videos on GoogleDrive with video file and audio files. These two files must be synchronize then edited like on my videos. Video language is Turkish. - Youtube kanalımda yayınladığım videolar için montaj hizmeti almayı planlıyorum. Her bir video için, parça başına ücretlendirme olabilir. Haftada iki adet video yayınlamaktayım, video uzunlukları 5dk'dan kısa. Hata miktarı da azdır, kesip biçmesi zor değil. Videoların detayları için Teşekkürler.

  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  20 teklifler

  ...We want a lesson page which supports webrtc, real time whiteboard and also some other features. The features are; - Real Time - Adding pictures and updating the position and shape of these images - Adding files - Writing with different fonts and colors - Drawing with the mouse on the board, drawing types (thick thin silky gold polishing) - Ability to authorize students for writing - Live video / audio sharing from the camera - Authorization of cameras of students depending on the will of the teacher, if they want, students can enable their cameras too. - Live chat box - Ability to add slides and move on them and draw on them with mouse - Setting the necessary back-end of the software with comments on how to integrate. - A box to ask questions - The student will be able to talk if...

  €803 (Avg Bid)
  €803 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Toplam 15-20 ekrandan olusan, gomulu video/audio/chat gorusme fonksiyonu iceren yeni bir web platformunun front-end gelistirmesinde yardimci olacak bir arkadas ariyoruz. Proje kendimize ait serverless cloud computing framework'u uzerinde gerceklestirilecektir. (Framework bilgi icin ) Back-end kismi tarafimizdan yazilacak, framework kullanimi icin destek verilecektir. Gerekli ozellikler: UI/UX, HTML,CSS, iyi derecede Javascript tercihan Angular, Vue, React benzeri framework tecrube/bilgisi Yer: Istanbul

  €444 (Avg Bid)
  €444 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  Merhaba. Audio 3'deki sesi cok begendim. Suan yeni bir youtube kanali acmaktayim, 500.000 izleyicim var. eger teklifimi kabul ederseniz sizin sesinizi youtube kanalimda kullanmak istiyorum. Hedefim haftada 5 video ve hepsini siz seslendireceksiniz. ne diyorsun?

  €10 / hr (Avg Bid)
  €10 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler
  TEXT EDITOR Bitti left

  Resimdeki gibi bir text editör istiyorum. Resim yükleme butonu da olacak. Resim yüklendiğinde resim gözükmeyecek, sadece resmin linki gözükecek textarea içerisinde. Bkz, spoiler, url, image btonları olacak sadece.

  €36 (Avg Bid)
  €36 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Merhaba arkadaslar projem cok basit bir proje.Öncelikle sunu istiyorum Bir sayfasinda 6 tane girilmesi gereken EditText kismi var sonrasinda Send buttonu ve butonu basildiginda, Bu bilgileri bir yere post edicek.

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  20 teklifler

  Merhaba, Bir android projem var bu projede Mysql serverimden Veriyi cekip (hepsi text olacak) proje icerisinde Strings xml icerisine bu aradaki köprüyü saglamak.

  €36 (Avg Bid)
  €36 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Android 4.4 üzerinde çalışacak audio streamer ve audio stream decoder. yazılım üzerinde android 4.4 platformu bulunan bir mini bilgisayarda çalışacak. Mikrofondan veya USB bellekteki seçilecek ses dosyalarını LAN üzerinden karşıdaki 60 alıcıya aktaracak. Tek uygulama ister streamer ister stream listener olarak çalışabilecek.

  €165 (Avg Bid)
  €165 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  40-60 dakikalık ingilizce vidyolar var genel olarak röportaj ya da konferans şeklinde bunların düz yazı şeklinde Türkçe olarak worde dökülmesini sağlayacak bir freelancer arıyorum. Youtubedan vidyolar veya ses kayıtları şeklinde olacak. Sürekli bir iş, vidyo başı 15 TL ödeyeceğım.

  €10 / hr (Avg Bid)
  €10 / hr Ortalama Teklif
  27 teklifler

  web sitedeki belirli audio dosyaları telefona atılıp uygulamada gösterilecek ve dinlenebilecek.ücretsiz kısmı bitikten sonra eğer o kullanıcı siteye girip ürünü satın alırsa diğer dersler uygulamada aktif hale gelecek.

  €973 (Avg Bid)
  €973 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Hizmette olan internet tabanlı müzik şirketimiz için After Effects ile hazırlanmış , 2 dakika uzunluğunda animasyon gerekmektedir. Örnek olarak : Faruk Sabancı 'nın youtube da yayınladığı videolar olabilir. Ps: Logo hazırlanmaktadır. Herhangi bir logo ile örnek sunulabilinir

  €96 (Avg Bid)
  €96 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Program bir eBay satıcısı tarafından kullanılacak. Programın amacı; satılan ürünler hakkında günde 100-150 adet soru gelmekte ve bu soruların çoğunun cevabı aynı olmaktadır. Bu nedenle bu cevapları bir text dosyasından arayıp bulmaktansa böyle minik bir programla halletmek gerekmekte. 1 dropbox, "ürün tipi" adlı, içeriği editlenebilir, yeni ürün tipleri eklenebilir. -> seçilen ürün tipine göre, hemen sağında başka bir dropbox "ürün modeli", içeriği editlenebilir, yeni ürün modeli eklenebilir. -----> seçilen ürün modeline göre hemen altında açılan 8 tane textbox. bu textboxların kendine ait "save" ve "copy&q...

  €75 (Avg Bid)
  €75 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  We have 2 hours of audio in English but someone also talks to in French so, I need an English and French bilingual transcriber. No need for time code/ SRT format just need to put the person's name to understand who talking. Noted: Deadline max 20 hours and budget 60CAD

  €79 (Avg Bid)
  €79 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  A neighbor installed a really low tech Bose Sound 5 system to our old speaker, but after 3 years it stopped working! need immediate help by Friday 5-27!

  €23 - €47 / hr
  Acil
  €23 - €47 / hr
  0 teklifler

  I need someone who can sucessfully setup Asterisk and Google Speech to Text. More addons will be done later which is payable extra.

  €432 (Avg Bid)
  €432 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Hi Lisa P., Nice day to you! If you live in the United States, I would like offer you a project in product online promotion. We can discuss any details over chat.

  €9 (Avg Bid)
  €9 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Hi Johnathan Francis T., Nice day to you! If you live in the United States, I would like offer you a project in product online promotion. We can discuss any details over chat.

  €9 (Avg Bid)
  €9 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Title: Off Grid Living Guide for Families Subtitle: 101 DIY Sustainable Living Projects to Build Your Self-Sufficiency, Stress Resilience and Financial Freedom Skills Together Author Rumi A. Evergreen (small on bottom of cover) Please use royalty free, legal images. Bold, fun, inviting feel. ****NO ENTRIES LIKE THE ATTACHED, please**** Target Audience is female, purchasing head of household/ 30-50 years old/ two kids and husband/ middle class liberals....she needs to get her family onboard with living a more sustainable life/lifestyle. Note: Total number of projects in book may vary from 101 on final cover. SPECS: Paperback: Final files will need to include spine and back cover design to be proved to contest winner. File type: PDF File size:~ 40M for 6 x 9 cover Cover needs to ...

  €47 (Avg Bid)
  Garantili
  €47
  1 girdi

  Hi, I need help in audio transcription from Finnish into Finnish. No need of time stamp or label speakers. 15+ hours While applying please let me know your rate per hour of audio and availability until end of June. Thank you

  €17 / hr (Avg Bid)
  €17 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler

  ***FUNDAMENTAL IDIOMAS ESPAÑOL E INGLES PERFECTO*** *** DISPONIBILIDAD INMEDIATA**** *** DE 7 A 14 DIAS DE ENTREGA*** Habilidades necesarias: Requiero talento capacitado en marketing, psicología, negociación, ventas, resolución de ...sectores. Cualquier información extra que desee requerirá que acepte nuestro NDA ADV; Se necesita experiencia, potenciales clientes podrían dejar de serlo. 5-10 Años de experiencia **No tienes experiencia? Tenemos un espacio para los practicantes y profesionales que deseen adquirir experiencia o mejorar su cv** Si te interesa, por favor contáctanos para brindarte más información, te pediremos un audio simulando una conversación de atención o cierre, nos int...

  €2524 (Avg Bid)
  €2524 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Using Vosk, you will build a desktop application for Windows with the following featured task: On a PC, holding the Ctrl key, capture the speech and send it to the current field, e.g; the field with the focus, be it a third-party desktop app or a web page. When releasing the control button, stop the speech to text recognition Settings would allow the user to choose one target language at a time, among the languages available in Vosk. And that is it. Simple!

  €21 (Avg Bid)
  €21 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  we need an windows audio expert in our windows 10 we have virtual audio cable and we need to make sure that the setting in "volume and device Preferences " do not change

  €171 (Avg Bid)
  €171 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Looking for someone who can do some dialogue cleanup, add some foley and sound design and also edit some music and mix it all for projection maybe in surround.

  €146 (Avg Bid)
  €146 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  Salut, je cherche quelqu'un qui maîtrise bien php et javascript qui a un bon niveau et une grande expérience en javascript. Je possède un site de films comme Netflix. Je veux programmer un lecteur vidéo comme Netflix qui prend en charge les sous-titres .srt .vtt .xml et le doublage C'est comme un lecteur vidéo d'ordinateur qui peut lire des fichiers audio tels que .acc Parfois, le doublage est joint à la vidéo. Protégez la vidéo contre le vol comme un lien blob Si quelqu'un est capable de dissocier le blob, il n'est pas possible de lire la vidéo depuis le serveur, uniquement sur mon site Si quelqu'un veut prendre une photo de l'écran du téléphone afin de filme...

  €479 (Avg Bid)
  €479 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  SE REQUIERE DEL DISEÑO Y GRAFICACIÓN DE ALGUNOS PROCESOS REQUERIDOS PARA LA CERTIFICACIÓN EN UNA NORMA DE CALIDAD

  €234 (Avg Bid)
  €234 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  Make youtube videos 6 gün left
  ONAYLI

  10 x short videos. Videos will include interesting compliation of memes, questions etc. Background voice bot should be used to describe whats going on, i will transcribe Fixed pay of 2usd per video. Dont bid if you dont agree with this price.

  €16 (Avg Bid)
  €16 Ortalama Teklif
  12 teklifler
  Text Extractor 6 gün left
  ONAYLI

  I want a python script that extract text from webcam using opencv. Same project in this video:

  €136 (Avg Bid)
  €136 Ortalama Teklif
  13 teklifler
  You write a methodology 6 gün left
  ONAYLI

  Please do not apply unless you have: 1- Computer majoring in Blockchain and Cloud Computing, the subject of the work. 2- Full-time work because urgent work is required within two hours. Required: You write a methodology and there is an audio recording and a conditions file that defines the nature of the methodology required

  €11 (Avg Bid)
  €11 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  On the home page of a website I'd like to have very good quality scrolling video images as can be seen of a website mentioned in the brief and bringing the brand name "Property development finance nz "as part of the video at the end and the logo "PDF" will appear on a wall in an office environment. We do not want stock images and on...part of the video at the end and the logo "PDF" will appear on a wall in an office environment. We do not want stock images and only quality scrolling video production Looking for freelancers offering the following services: Video Services; Video Editing; Video Production; Videography; Filmmaking; Video post-editing; A/V editing; After Effects; Premiere Pro; DaVinci Resolve; Animation; Audio Services; Audio...

  €121 (Avg Bid)
  Garantili
  €121
  0 girdi

  ...en su BookApp (opcionalmente) para sus lectores son: - Buscador asíncrono de contenidos del libro. - Mis apuntes: el usuario podrá guardar en un apartado de la App llamado Mis apuntes (tipo Lista de deseos) cualquier texto que seleccione. - Lector IA: el usuario podrá escuchar una versión en audio del libro que se generará automáticamente mediante la API de IBM Watson 'Text to Speech' si el autor selecciona esta feature. - Melodías de Inmersión: el usuario podrá acompañar la lectura o al lector en audio con melodías de acompañamiento, como sonido blanco, ambiental... Sí, básicamente quiero crear una WebApp en Flutter que exporte Apps nativas con el contenido...

  €491 (Avg Bid)
  €491 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Hi all. I have a very short text (350 words) which I need revised and checked for grammar, clarity etc. Basically, I need a copywriter/proofreader who knows what he/she is doing. English speakers only. When submitting your bids, please start with the word "Puppy". Thank you !

  €36 (Avg Bid)
  €36 Ortalama Teklif
  29 teklifler

  I have the technical text and I need that some one will thech this text and did the litarature and Correct grammatical mistakes

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  70 teklifler

  Ciao a tutti, stiamo cercando un madrelingua italiano affidabile che possa correggere e modificare il mio testo generato automaticamente dall'inglese all'italiano, il traduttore è tenuto a modificare il testo in modo che sembri più una traduzione umana. Nessun software di traduzione di Google è autorizzato a eseguire il processo e il traduttore dovrebbe avere molta familiarità con il sistema operativo del computer . Grazie.

  €315 (Avg Bid)
  €315 Ortalama Teklif
  24 teklifler

  Poszukuję osoby do tworzenia materiałów video pod treści audio. Tematyka: ezoteryka/medytacje/rozwój osobisty/ prezentacja produktów Video do umieszczania w social media, do kursów, sprzedaży online Mile widziany storytelling Interesuje mnie stała współpraca z doświadczoną osobą/teamem

  €25 (Avg Bid)
  €25 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  we need an expert in android emulators audio configuration Multi emulators audio configuration

  €214 (Avg Bid)
  €214 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  I have a project to do and I need it really soon, my project is "Text annotation tool for arabic language", I found on GitHub a tool named "Doccano" it is an open source text annotation tool, it is made using "Docker", I'm a begginer at programming, so I tried their steps to get it running, and it works fine, but I'm trying to make my own version of Doccano by adding arabic language and make few tweaks to make it unique, I'm using visual studio code and I tried my best to make a Docker image of my work but didn't work, it is not hard to edit their code but to make it running I couldn't. So I want someone to edit in the code by leaving only English language and adding Arabic language ( I can help with the translation ) and...

  €37 (Avg Bid)
  €37 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Hi, I need a neutral audio technician to audio record a Neuro psychological exam for May 27 at 9:00 am in the City of Encino, County of Los Angeles. Approximate recording time 1-4 hrs.

  €27 / hr (Avg Bid)
  €27 / hr Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Build a mobile app (Android and iOS) for grading existing audio podcasts.

  €8 / hr (Avg Bid)
  €8 / hr Ortalama Teklif
  14 teklifler

  We are looking to turn our sessions into Social media Content. We are looking to grab 10, 45-90 second clips of us teaching the concepts. We do not want our clients in any of the video, so maybe "grab" our frame and put the audio with that. please see and for examples of content I am basing the Idea on. you can also see what I have had done with testimonial videos for my other company File to cut:

  €9 (Avg Bid)
  Garantili
  €9
  3 girdi

  we would like to have assistance to configure 2 routers facing same IP range trough 2 BGP session actually in place. we need asssistance to manage priority and probably configure OSPF or something else so each appliance do not broadcast the same IP at the same time . we would like to have a remote asssitance and do a microsoft team session with audio . we think 1-2 hours will be enough

  €28 / hr (Avg Bid)
  €28 / hr Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Platform URL: Please use the following Gmail credentials to access it: Username: transc_fi_005 at stealthtranslations dot com Password: Stealth123! IMPORTANT NOTE: When accessing the platform, please click 'Log in...submitted, accepted and rejected. Please note that this sheet is not being updated in Real-Time. We will update it several times throughout the day. Here are additional supporting videos: – How to overlap (Short Video) – How to transcribe on the platform (Short Video) – Transcription Training Video

  €75 (Avg Bid)
  €75 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  You will need to transcribe one speech hour.

  €28 (Avg Bid)
  €28 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I need a new logo created for my new company which will be called "Surge Bluetooth & Audio" I will need a really good logo with a (BLUE, WHITE AND BLACK) colour scheme. Please kindly make sure to use an image of an electrical wave which can be incorporated within the logo. Lastly please make the sure the logo looks modern and clean. Thank you

  €11 (Avg Bid)
  €11
  74 girdi