Translating pages word işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  163,964 translating pages word iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  PHP ile yazılmış portal için Accelerated Mobile Pages (AMP) hakkında yazılımı Cdn li değişebilir url sistemi ile yaptırılacaktır. Domain Google üzerinden düzenli bir şekilde çalışması beklenmektedir. Daha önceden yaptığı referansları iletebilecek kişiler tercih edilecektir. Kaynak:

  €138 (Avg Bid)
  €138 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Farklı metinler arasındaki farkları worde/google dökümanlara işleyebileceğim bir arayüz istiyoruz. Bu farklar aynı şekilde excele/google tablolara liste olarak aktarılabilsin. Aktarılan listelerde görülen metinler arasındaki benzerlik ve farklar oran olarak görülebilsin. İstenenlerle ilgili ayrıntılı açıklamalar ve örnek dosyaları ekledim, indirip inceleyebilirsiniz. Bu bir araştırma projesi kapsamında isteniyor. Yani aynı zamanda araştırma projesinde görev almış olacaksınız.

  €894 (Avg Bid)
  €894 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  ...aktarılabilsin. Aktarılan listelerde görülen metinler arasındaki benzerlik ve farklar oran olarak görülebilsin. İstenenlerle ilgili ayrıntılı açıklamalar ve örnek dosyaları ekledim, indirip inceleyebilirsiniz. Bu bir araştırma projesi kapsamında isteniyor. Yani aynı zamanda araştırma projesinde görev almış olacaksınız. I want an modul which I can compare the differences between different texts in word / google documents. These differences must can be transferred to excel / google tables as a list in the same way. The similarities and differences between the texts in the transferred lists can be seen as a ratio. I have attached detailed explanations and sample files about what is wanted, you can download and review. This is requested...

  €962 (Avg Bid)
  Yerel
  €962 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  sitesinin kopyasını sayfasında türkçe/ingilizce olarak yayınlanmasını, hazırladığımız makaleleri bu sayfaya eklenmesini istiyoruz. İşin taslağının 1 hafta içinde tamamlanarak yayına alınması gerekiyor.

  €178 (Avg Bid)
  €178 Ortalama Teklif
  24 teklifler

  This is a bigg project 1 page 5 dollar

  €257 (Avg Bid)
  €257 Ortalama Teklif
  98 teklifler

  json olarak üretilen sınav sorularının word ve pdf e dönüştürülmesini istiyoruz. PHP

  €369 (Avg Bid)
  €369 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Bir CAD yazılımı programının çevirimi için yardım aranıyor. Ekte örnek dosya mevcuttur. Çeviri dilleri; İngilizceden Türkçeye We need assistance in translating CAD program from English to Turkish.

  €397 (Avg Bid)
  €397 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  Sarı sayfalardan Şirket isimleri, açıklamaları, adresleri, telefon numaraları ve sitede bulunan tüm şirketlere ait bilgileri csv formatında talep ediyoruz

  €125 (Avg Bid)
  €125 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Birden çok metni karşılaştırıp aralarındaki farkları satırların yanına hangi metinde nasıl geçtiğini gösterecek şekilde not eden ve bu farkların bir raporunu sunan bir word eklentisi ihtiyacım var. Makale çalışmalarımda kullanacağım. Vakit sorunum yok.

  €195 (Avg Bid)
  €195 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Benim için Word ya da benzeri programlarla çalışacak birden çok metni karşılaştırıp bu metinlerdeki farklılıkları dipnotla gösterecek ve ayrıca listeleyecek bir eklentiye ihtiyacım var.

  €1345 (Avg Bid)
  €1345 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  We need English(UK) pronunciation for 27 words (soft tone for kids). And this work must be completed very quickly.

  €51 (Avg Bid)
  €51 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  Translating from Turkish to English, 5 documents, 10 pages, ~3450 words in total Türkçe'den İngilizceye çeviri, toplamda 5 döküman, 10 sayfa, ~3400 kelime

  €81 (Avg Bid)
  €81 Ortalama Teklif
  18 teklifler

  10-12 sayfalık bir kitapçığı eğlenceli bir dergi haline getirin.

  €134 (Avg Bid)
  €134 Ortalama Teklif
  36 teklifler

  40-60 dakikalık ingilizce vidyolar var genel olarak röportaj ya da konferans şeklinde bunların düz yazı şeklinde Türkçe olarak worde dökülmesini sağlayacak bir freelancer arıyorum. Youtubedan vidyolar veya ses kayıtları şeklinde olacak. Sürekli bir iş, vidyo başı 15 TL ödeyeceğım.

  €10 / hr (Avg Bid)
  €10 / hr Ortalama Teklif
  27 teklifler

  Merhaba bir scripte ihtiyacım var. Adı kelime üretici olacak. Ben harfleri gireceğim. Bana database deki wordlisten anlamlı olan kelimeler üretecek. Joker harf seçebilme seçeneği olacak. Sonuçlar kısmında 8-7-6-5-4-3 harfli ve jokerli kelimeler sıralanacak. Bu scripti ne kadar zamanda ve ne kadar ücrete yazabilirsin? Kolay gesin

  €217 (Avg Bid)
  €217 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Harfler kullanılarak Türkçe kelimeler oluşturulacak. Bana database deki wordlisten anlamlı olan türkçe kelimeler üretecek. Joker harf seçebilme seçeneği olacak. Sonuçlar kısmında 8-7-6-5-4-3 harfli ve jokerli kelimeler sıralanacak.

  €267 / hr (Avg Bid)
  €267 / hr Ortalama Teklif
  4 teklifler

  YOU CAN USE A SIMILAR WEBSITE THAT YOU MADE IN THE PAST TO SAVE TIME! EXAMPLE

  €6 / hr (Avg Bid)
  €6 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler
  Translating Bitti left

  Ekteki excel dosyasında 3 kolon bulunmakta. Bu dosyanın A sütunundaki kelime veya kelime gruplarının yine B kolonunda (İngilizce) C kolonunda (Rusça) olarak çevirisi gerekmektedir. 800'lü satırlardan başlayan araç Marka / Modellerinin çevrilmesi gerekmiyor. Çeviriyi yapacak kişinin herhangi bir translate programı kullanacak ise buna çok iyi hakim olması istiyorum. Google Translate vb. çevirileri kabul etmeyeceğim. Dosyada çeviriler çok iyi şekilde yapılırsa işin devamı gelecek daha sonra çeşitli metinler yazdıracağım ve sürekli aynı arkadaş ile çalışacağım. İyi çalışmalar.

  €172 (Avg Bid)
  €172 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  YOU CAN USE A SIMILAR WEBSITE THAT YOU MADE IN THE PAST TO SAVE TIME! EXAMPLE

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  5 teklifler

  YOU CAN USE A SIMILAR WEBSITE THAT YOU MADE IN THE PAST TO SAVE TIME! EXAMPLE

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  15 teklifler

  YOU CAN USE A SIMILAR WEBSITE THAT YOU MADE IN THE PAST TO SAVE TIME! EXAMPLE

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  28 teklifler

  Merhabalar ben bir tercüme bürosunda proje koordinatörüyüm. Elimizde 300 sayfalık bir .doc formatında yazılmış bir tercüme var, bu projeyi sizlerden birebir .pdf formatına ve baskıya hazır haline getirilmesini istiyorum.

  €14 / hr (Avg Bid)
  €14 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler

  sizinle iletisime gecmek icin bole bir yapi kullandim

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar, ogretmenler icin ms word un online halini php sitemde online calisabilecek sekilde istiyorum. boyle bir yazilima ihtiyacim var. aslinda ms wordun degilde ilgili yazı fontunu sistem a4 e yazacak ilgilenen mesaj atarsa daha detayli anlatacagim. 1-sıte adresine girildi , font sececek, buyukluk, sececek ve ıstedgını yazcak a4 gomulu bir kagitta olablir ms wordle ugrasmak zorunda kalmayiz. resme bakarsaniz sevinirim.

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  3 teklifler

  information will be provide when contacted!!

  €483 (Avg Bid)
  €483 Ortalama Teklif
  56 teklifler

  I am looking for developer who is well versed with AWS Amplify and able to do the below 1) Include a custom field name " Organization" in the signup tab apart from Username,Password and Email fields * Please note I need Username as Username not email address . 2) Once user signs up they are directed to Confirm Singup page with OTP being sent to their EMAIL address While this kind of simple and easy for some one who is well aquainted with the AWSAmplify working.

  €12 (Avg Bid)
  €12 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  The best way to currently contact me is through my app. That is also where you will be writing the review.

  €14 (Avg Bid)
  €14 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  We are looking for a freelance qualitative researcher to support Ayra Research in Brazil Main requirements: Portuguese speaker, fluent in spoken and written English At least 2 years of qualitative research experience in research industry, preferably including experience working in a product company Experience in conducti...Support research activities which consist of project initiation with stakeholders, research planning, research execution, sharing of research insights and tracking of actionable items based on research insight Triangulate existing data from UX Research team and Data team to solve problems raised by stakeholders Gather user requirements identifying needs and frustrations, and business constraints, translating findings into timely and actionable product and design ...

  €21 / hr (Avg Bid)
  €21 / hr Ortalama Teklif
  6 teklifler

  NO AGENCIES We are looking for a talented copy writing marketer. - Ads - Emails - Landing pages - Blog articles French is a plus, but not essential since we have translators. Impress me: the most brillant get the job.

  €14 / hr (Avg Bid)
  €14 / hr Ortalama Teklif
  33 teklifler

  Hi Edwin S., I noticed your profile and would like to offer you my project. We can discuss any details over chat.

  €48 (Avg Bid)
  €48 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Hi I have Admin & Seller Module pages in .html,need to convert to react.js and have to add new 5-6pages,including Seller Dashboard. Module Ecommerce Catalog Seller Management Module Milestone - 1 - 2days Module - Ecommerce Catalog Seller Management Milestone -2 - 1 day Module

  €82 (Avg Bid)
  €82 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Necesito desarrollar a la brevedad posible un formato (preferiblemente en word) con imagen corporativa que sirva para presentar un informe sobre un modelo de negocio. Dicho formato debe contar con un diseño actual que represente la identidad de la marca

  €104 (Avg Bid)
  €104 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  We will write content for required webpages

  €33 (Avg Bid)
  €33 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I have 2 facebook pages for two separate e-commerce brands. Looking for a person who is going to run them for me, answer messages & inquiries. One of them is a cookware brand, the other one is spotlights brand.

  €444 (Avg Bid)
  €444 Ortalama Teklif
  55 teklifler

  Nossa empresa possui um site em Word Press e faz mais de 1 ano que não é atualizado o servidor PHP. Não estamos conseguindo logar no painel administrativo, precisar ser atualizada a versão no servidor. A pagina continua funcionando pois está no cache do servidor.

  €139 (Avg Bid)
  €139 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  This is the microsoft store, where Word Add-ins can be downloaded: I would like to create a new Word Add-In and therefore I'm looking for Word Add-in Developer experts. :) The idea of the add-in is to store (Create, Read, Update, Delete) citations. If you are writing an paper, it should be easy to copy and paste the citations that you have stored in the Add-in This is the developer guide for the API of Word Add-ins: If you are experienced in Microsoft Word Add-Ins, feel free to contact me. :)

  €64 / hr (Avg Bid)
  €64 / hr Ortalama Teklif
  26 teklifler

  I was use Grammarly or other tools to check the grammar and spell errors.

  €11 / hr (Avg Bid)
  €11 / hr Ortalama Teklif
  123 teklifler

  Hi, This Company needs a fixed developer. A developer who works every day including weekend. We have big and small projects. We need someone who is ready to help at some small bugs even when its not paid. The developer needs to be able to do a lot, you need a lot of experience. YOU NEED to give quality work and need good communication!! Its important that the communication and quality stand infront. For the project we have at the moment. 1. Install stripe. The user purchases packages of credits. When selecting a package, they should be able to choose their payment method. After paying it should send you to a successful page or a error page incase something went wrong. After payment the credits should be given to the customer. Now the admin side, everything needs to be visible in the...

  €176 (Avg Bid)
  €176 Ortalama Teklif
  26 teklifler
  Documento Word 6 gün left
  ONAYLI

  Corrección ortotipografica, índice y ordenar temas por orden alfabetico. Son 7 páginas tamaño carta.

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  73 teklifler

  I am looking for someone to create 3 tables as tables in Word. Two are images and one is a page of a PDF. I need this done as soon as possible, within 24 hours.

  €29 (Avg Bid)
  €29 Ortalama Teklif
  68 teklifler

  Long-term cooperation, translating product feature descriptions from English to Japanese. 0.015 per English word.

  €54 (Avg Bid)
  €54 Ortalama Teklif
  40 teklifler

  Dear All, I am looking for a person to convert a Microsoft word file into a LateX file. This is a doctoral thesis of about 120 pages. I offer 150 usd (fixed price) and want the work done in 2 weeks. Best regards

  €143 (Avg Bid)
  Garantili
  €143
  8 girdi
  Google Ad Word Expert 6 gün left
  ONAYLI

  We are looking for a Google Ad word expert to setup and manage google ad campaigns for a month. 5 Campaigns, 3 Ads groups per Campaign.

  €103 (Avg Bid)
  €103 Ortalama Teklif
  68 teklifler

  I would like a brochure cover page and two different inside pages designed in indesign for me to be able to populate with text. I would like the brochure to be a4 landscape please The main heading will be SEAL CUBS -Football Program These are the colours apart from black and white Maroon #7A263A / R:122, G:38, B:58 Blue #1BB1E7 / R:27, G:177, B:231 Yellow #F3D459 / R243 G212 B89 I have attached the logo’s and characters I would like used – The main colour should be white to make printing easier and more affordable

  €24 (Avg Bid)
  Garantili
  €24
  7 girdi
  Unity Game Developer 6 gün left
  ONAYLI

  We are looking for a Unity or Unity 3D Developer to lead our Gaming Application Project. As a Project Lead, you will be responsible for implementing game functionality translating design ideas, concepts, and requirements into a functional and engaging game. Experience:- Minimum 3 Years Location: Noida Immediate joining. #developer #unity3d #unitydeveloper #unity #unityjobs #unitygames #aspdotnet #mysql Sector 63, Noida

  €781 (Avg Bid)
  €781 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  I have a student brochure that is double paged but needs to be single AI files and reordered. Requires a person with Adobe Illustrator

  €13 / hr (Avg Bid)
  Acil
  €13 / hr Ortalama Teklif
  47 teklifler

  Hi. I have 3 types of job sheets i get sent and want to have them more simple to use. I want so i can either click save email, then on the the import site, click upload file and pick that email file, it then reads the email and scrapes the date and puts into my database. Then using the hob layout to create an invoice after. This needs to work with word, pdf and eml.

  €103 (Avg Bid)
  €103 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  i'm planning my 1st affiliate marketing strategy and i'm going to start with nutrition

  €93 (Avg Bid)
  €93 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Looking for MODX developers only. We are updating copy and layout on three pages of our website. We need someone to build the templates in MODX and implement them.

  €1700 (Avg Bid)
  €1700 Ortalama Teklif
  3 teklifler