Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  304,960 travel writing iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Wordpress gezi blog teması. ( Çok dil seçeceği mevcut olacak şekilde ) Dil eklentisi: qtranslate x Örnek site: ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Wordpress travel blog. (It will be multi-language) Language plugin: qtranslate x Example site:

  €226 (Avg Bid)
  €226 Ortalama Teklif
  26 teklifler

  Hello there, On Mongodb, a filtering query will be printed using aggregate. You'll certainly be giving details of mongodb function while not reaching the expert friends on mongodb aggregate queries to be printed without sacrificing performance by using aggregate.

  €152 (Avg Bid)
  €152 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba, Trizm s...hizmetler,markalar) Web sitesi ve Admin Yönetim paneli dili Türkçe olacaktır.(Google Translate ile yapılan proje kabul edilmeyecektir) xml,rss,bot ve manuel veri girişi yapılacaktır. Sürekli yazılımsal olarak bize destek verecek arkadaş arıyoruz! İlgilenen arkadaşlar benimle irtibata geçip detaylı projeyi benden öğrenebilirler. Tşk Hello, All sectors([url removed, login to view],Markets,Travel,Tourism,Banks,) services, products, company Advanced price comparison site/scripts be done. Web site and admin panel language will be Turkish(No Google Translate) xml, rss, boots and manual data entry will be made. Constantly looking for friends to support us Details of the project can learn from my friends who are interested sh...

  €1388 (Avg Bid)
  €1388 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler. Merhabalar, ben Aslıhan Aslan lisans öğrencisiyim iş arıyorum projenizle ilgimi çekti sizinle çalışmak istiyorum. internette cok vakit geçiriyorum , bu yüzen Haftada 40 saat çalışabilirim sizinle çalışmaktan mutluluk duyarım. proje konusunda beni bigilendirmenizi rica ederim. En kısa zaman sizden bigi bekliyorum saygılar...

  €8 / hr (Avg Bid)
  €8 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler.

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Size 20-30 tane kategori veriyor olacağım. Bu verdiğim kategorilerin herbiri için 40-50 kelimelik 25'er tane fal yazacaksınız. Örneğin 16-23 yaş arası sevgilisi olmayan kişiye göre, 24-35 yaş arası evli kişiye göre, 24-35 yaş arası özel sektör çalışanına kariyer ile alakalı.. Totalde 600 civarı 50 kelimelik fal yazmanız gerekecek her biri 40-50 kelimelik.

  €200 (Avg Bid)
  €200 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  Windows Diğer ya da belirsiz El yazısı yazıları wordde yazmaq her seyfesine 10$

  €105 (Avg Bid)
  €105 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler.

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  15 teklifler

  sitelerle alakalı yazılar içerikler hazırlamak

  €468 (Avg Bid)
  €468 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  websitemizde satışını yaptığımız AMAZON GIFT CARDS, FACEBOOK GIFT CARDS,GOOGLE PLAY GIFT CARDS,ITUNES GIFT CARDS,KARMA KOIN GIFT CARDS,LEAGUE OF LEGENDS GAME CARDS,MINECRAFT GIFT CARDS,NINTENDO WII POINTS GIFT CARDS,PLAYSTATION NETWORK GIFT CARDS ürünleri hakkında nasıl kullanılır nasıl üyelik açılır ayrı ayrı resimli ve açıklamalı makaleler yazılmalıdır. Her bir ürün makalesinde en ucuza 'dan alınabileceği mutlaka eklenmelidir.

  €87 (Avg Bid)
  €87 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Ulusal bir peynir markası için peynirli yemek tarifleri yazacak bir arkadaş arıyoruz. Her bir yazı ortalama 300 kelime ve SEO uyumlu olmalı. Makale başına 10 $ ödeme yapılacaktır ve haftada 3-5 makale yazılmasını bekliyoruz.

  €12 / hr (Avg Bid)
  €12 / hr Ortalama Teklif
  21 teklifler

  Metin yazari ariyorum, deneyimli , yaratici. Cv sini bana Mail ile gonderebilecek ve referans saglayabilecekler basvursun lutfen. Ciddi anlamda Metin yazarina ihtiyacimiz var. 230 kelimelik kisa yazi. Iki tarafta memnun kalirsa, daha yapilacak baska dosyalarda var. Yeni kurulmakta olan bir kurum icin.. Eğer, kendinizi kanitladiginiz projelere imza attıysanız , sizinle çalışmak isteriz..

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  konuşarak ve yazarak İngilizce'mi geliştirmek istiyorum

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Gittigidiyor sitesindeki mağazam için bir api yazdırmak istiyorum, 1. Gelen siparişin adres bilgilerini mail olarak gönderecek. 2. Gelen siparişin adres bilgilerini otomatik olarak yazıcıdan çıktı alacak. 3. Gelen siparişin kullanıcısına gg üzerinden önceden belirlenmiş mesaj gönderecek. 4. Kullanıcı şifre değişikliğinde api de manuel olarak şifre değiştirilebilecek. Detaylar :

  €180 (Avg Bid)
  €180 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Yaklasik toplamda 900 kelime/9.000 karakter(no spaces) uzunlugunda cevirilmesi gereken Amerika'daki turistik yerlerden bahseden aciklamalar Turkceden Ingilizceye cevirilecek. Ornek olarak: "Gecelerin gündüz olduğu, karanlığın olmadığı bir şehire, Manhattan'a gidiyoruz. Gelin bu şehirde Amerika kültürüyle tanışalım. Kültürel farklılığın yanısıra günde binlerce turistin ziyaret ettiği meşhur yerleri gezelim. Devasa gökdelenleri, kozmopolit yapısı, Özgürlük Heykeli, taksileri, köprüleri ile dünyanın ilgisini çekmiş bir şehir. " Yukaridaki formattaki tipte, Turkcesi zaten duzgun yazilmis ve anlasilmasi kolay aciklamalarin Ingilizceye cevrilmesi gerekiyor. Birebir cevrilmesi gerekmiyor, a...

  €48 (Avg Bid)
  €48 Ortalama Teklif
  18 teklifler

  İngilizce sitem için, travel makale yazdırmak istiyorum.

  €4 / hr (Avg Bid)
  €4 / hr Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Sultanahmet'te hizmet vermekte olan seyahat acentamızın şu an İngilizce olarak yayın yapmakta olan web sitesinin sayfalarından bazılarını resmi dilde Çince'ye çevirebilecek arkadaşlar arıyoruz. We are a travel agency located in Sultanahmet. We are looking for a translator who will be able to translate some pages of our English website into formal Chinese.

  €279 (Avg Bid)
  €279 Ortalama Teklif
  2 teklifler
  WRITING TASK 1 Bitti left

  I NEED THIS WRITING IN AN HOUR TIME AROUND 1000 WORDS, CELEBRATY SHOULD BE sir alan SUGAR

  €44 (Avg Bid)
  €44 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Travel Blogger SEO - Seyahat sitesi için orta seviye SEO uygulaması. 30$

  €346 (Avg Bid)
  €346 Ortalama Teklif
  30 teklifler

  DOKTORA TEZİ: Gürcistan'da Yabancılara Türkçe Öğretiminde Program Geliştirme - İhtiyaç Aşaması

  €359 (Avg Bid)
  €359 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  M...fiyat karşılaştırma sitesi yaptırılacaktir akakce ucuzu vb Web sitesi ve Admin Yönetim paneli dili Türkçe olacaktır.(Google Translate ile yapılan proje kabul edilmeyecektir) xml,rss,bot ve manuel veri girişi yapılacaktır. Sürekli yazılımsal olarak bize destek verecek arkadaş arıyoruz! İlgilenen arkadaşlar benimle irtibata geçebilirler Tşk Hello, All sectors(,Markets,Travel,Tourism,Banks,) services, products, company Advanced price comparison site/scripts be done. Web site and admin panel language will be Turkish(No Google Translate) xml, rss, boots and manual data entry will be made. Constantly looking for friends to support us Details of the project can learn from my friends who are interested should contact me. ...

  €1277 (Avg Bid)
  €1277 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Joomla Travel sistemi yaptırmak istiyorum. bu projeye katkıda bulunacak yazılım ve tasarım işlerinden anlayan ekip gerekiyor.

  €10 - €29
  €10 - €29
  0 teklifler

  writing/creating/researching five articles for my blog on house party ideas? 400-500 words each. Each article describes and give information/guide on one idea. It has to be informal and fun, and encouraging with some author's opinion(light fun opinion) so people would want to respond/leave comments. You will need to perform some research for fun/unusual/extiting ideas. Please do not use very first borring google page for your researches, no rewriting. Could you use your life experience or something similar? I think you'll like it :) I will have more orders in the future, around 50-100 articles. Best regards.

  €21 (Avg Bid)
  €21 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Hi Faisal M., I noticed your profile and would like to offer you business writting project for a proposal. We already have the draft ready and we like someone good in writing to improve it further (Pages 19, Words 2721) We estimated we will need to submit 10 proposal for diffrent customer every month in future (same template and format)

  €42 (Avg Bid)
  €42 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  i need to write a content on human resource

  €61 (Avg Bid)
  €61 Ortalama Teklif
  26 teklifler

  I’ve created a Travel / Home Decor / Vintage Cars and Vans instagram account. I need more content and to schedule posts. Please send me your credentials

  €10 / hr (Avg Bid)
  €10 / hr Ortalama Teklif
  3 teklifler
  Consumer lawyer 6 gün left

  Need to have knowledge in: UCC filing/Non-UCC filing Authenticating evidence / docs Filing a claim Writing writs, motions, and memorandums Court procedures and rules - Florida specifically Bonds and liens Article 3 courts Contract law

  €48 / hr (Avg Bid)
  €48 / hr Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Hello!! Sir/ma Becoming a Freelance or Telecommute Copy Editor. by Freelance Writing. The key skills to required to succeed as a copy editor are an acute awareness to awkward terminology and wording, sentence structure, and the author's voice.

  €13 / hr (Avg Bid)
  €13 / hr Ortalama Teklif
  11 teklifler

  I have a few questions that need to be answered. These are mostly simple questions but, proficient writing is required.

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  29 teklifler
  Travel log 6 gün left
  ONAYLI

  Business mileage for year ending Dec 31, 2021

  €17 (Avg Bid)
  €17 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  Hi my job is about, re-writing of story from English pdf of 74 pages to word file on Vietnamese writing, we need native Chinese translator that can handle this offer also in Chinese version

  €21 / hr (Avg Bid)
  €21 / hr Ortalama Teklif
  5 teklifler
  SEO writing 6 gün left

  SEO Writing I need many peoples that can work on SEO Writing. You can work on SEO Writing and I give you best payment for your work. I need 100 above freelancers for SEO Writing. You can complete the work in fix time. you cannot complete the work in fix time otherwise cut the little price cut into your payment.

  €28 / hr (Avg Bid)
  €28 / hr Ortalama Teklif
  29 teklifler

  I am looking for someone who could write an SOP letter for Ireland, UK universities.

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  ...project. (the same format used in project 1) ◦ The report should include: ▪ Introduction (5%) • Background about car navigation (2%) • Procedure of the project (2%) • Brief Summary of the project (1%) ▪ Project Descriptions (10%) • Describe the procedure (2%) • Describe the applied algorithm/methods of the project (4%) • Show the formula or equation or function of calculating the direction of travel and speed (3%) • Include a picture of the generated environment with the robot (1%) ▪ Results (10%) • Generated or planned trajectory of the robot moving in the environment (5%) • Snapshots of successful and failed navigation (hitting obstacles etc, if there are any) (5%) ▪ Discussion of results (10%) • Discuss the advantages and d...

  €210 (Avg Bid)
  €210 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Hello am looking for someone to write for me an abstract on a topic here are the details

  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  44 teklifler

  Need help with a professional resume geared towards sales. Previously i've been in roles of operations but have been doing sales work on the side.

  €20 (Avg Bid)
  €20 Ortalama Teklif
  52 teklifler

  We are in process of POC a document recommendation for support tickets for which we need a person who has experience in writing ML code in have some type of pseudo code need to create a front end as well to consume the backend logic.

  €484 (Avg Bid)
  €484 Ortalama Teklif
  61 teklifler

  Hi, Here we need 2-3 Experienced Native or Native Quality Writers. Writers especially from AFRICA, AUS, UK, USA, CANADA, etc. are most welcome to place bids here. Freshers can also apply. It's fine for a new writer with impeccable writing quality to start freelancing career on a high note. To prove your writing skill and worthiness, newbies have to write down a trial article based on our specific requirements -- new freelancers unwilling to write test article need not to apply also. We need Serious, and Preferably Experienced writers only -- will pick 2-3 guys. Have bulk workload, and we are bit picky about quality -- so need Native or Native Quality Writers only. The content also needs to be 100% grammatically correct and easy to read. Don't use any fluffy senten...

  €4 / hr (Avg Bid)
  €4 / hr Ortalama Teklif
  22 teklifler

  Hi my job is about , re-writing of story from English pdf of 74 pages to word file on traditional Chinese writing, we need native Chinese translators that can handle this offer.

  €16 / hr (Avg Bid)
  €16 / hr Ortalama Teklif
  15 teklifler

  We have +200 articles each over 400 words to be re-written from English to Serbian. Please note that we do not seek for translation services, we need articles to be re-written from the English text. We are in tourism sector and articles to be re-written are daily / overnight excursions. Kindly re-write the text below to your application. Example English text: Feeling energetic? An electric bike tour is for you! It may just be that you are missing your daily cycle while you are on holiday in Istanbul, well this tour fills the spot for you. A 4 hour excursion that takes you on a guided bicycle ride of the grand city of Istanbul. With a professional guide cycling with you all the way, to introduce you to the city’s most beautiful and unusual sights, and artefacts that you may normall...

  €356 (Avg Bid)
  €356 Ortalama Teklif
  34 teklifler

  ...don't read aloud without emotion, but with a natural tone, it's like you're talking to a friend. Record in a quiet, noise-free, echo-free environment, being careful not to have the volume too high or too low. The conversation needs to be done in a group of 2 people, and you should preferably have a partner to record this work with you. The topic you can talk about: Daily conversation, Travel / Shopping, Number / Time, Name of People / Location, Social / Economy, Education, Medical / COVID-19, Politics / Diplomacy, Sport / Entertainment, Technology / Digital product / Games, Social hotspot. 11 topics are covered and each group of topics is 4-13 minutes long. If your recording qualifies for 2 hours, I will pay the full $25, if not, I will pay by discounti...

  €30 (Avg Bid)
  Yerel
  €30 Ortalama Teklif
  5 teklifler
  UI Design & Development 6 gün left
  ONAYLI

  I would like to develop a website that posts my travel experiences. I should be able to upload & showcases details regarding different trips along with the snaps / videos of locations / attractions etc. We may need to have some options to put comments for artifacts and suggest new / different locations for travelling. I prefer Angular or React for development

  €330 (Avg Bid)
  €330 Ortalama Teklif
  47 teklifler

  We are hiring writers who will complete all of our regular writing tasks. Most of them are copywriting and article writing. Only place bid if you are experienced and expert enough and work for a long term basis. This project is only for English Native Speakers. Thanks.

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  16 teklifler

  Hello,i am looking for guys to create me an 2d infographic video. The video explains navigation of drones in open area. The drones are represented as red/green dots and they travel over an road like surface. The video would be about 2.3-4 minutes long. See the attached image for reference .i would share more details via chat.

  €28 (Avg Bid)
  €28 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  8 x articles bespoke written and content for homepage under each section heading.

  €171 (Avg Bid)
  €171 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  We are looking for an experienced travel writer to join our team at our new Travel YouTube channel. In this role, you will be responsible for creating engaging and informative video scripts for our YouTube channel. As a travel writer, you should have a passion for exploring new places and documenting your experiences. You should be experienced in writing travel blogs, articles, or other related content to travel. In this role, you will be expected to produce two scripts per week, each around 1300 words in length. The scripts must be well-researched and provide valuable information to our viewers about the destinations we feature. If you are an experienced travel writer with a love for storytelling and a knack for creating engaging conten...

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  18 teklifler
  Content Writing 9 gün left

  Hi Santosh V., I noticed your profile and would like to offer you my project. We can discuss any details over chat.

  €1 / hr (Avg Bid)
  €1 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler
  Content Writing 6 gün left

  We're creating a channel for educational purpose. Hence looking for some trainers/content creators who can work along on incentive basis.

  €13 / hr (Avg Bid)
  €13 / hr Ortalama Teklif
  40 teklifler
  Writing project 6 gün left

  Hello? New freelancers, I would like the support to answer the below questions; 1- Please describe a professional achievement and a professional failure* 0 characters typed (1000 Min - 4000 Max) 2-How do you think you are perceived by colleagues? You can mention 3 strengths and 3 areas for improvement.* 0 characters typed (1000 Min - 4000 Max) 3- Participating in a HEC Paris Executive Education program involves working with a diverse group of individuals and leaders (nationalities, industries, job functions, etc). What would you contribute to such a group?*0 characters typed (1000 Min - 4000 Max)

  €13 / hr (Avg Bid)
  €13 / hr Ortalama Teklif
  26 teklifler
  Writing project 6 gün left

  I would like the support to answer the below questions; 1- Please describe a professional achievement and a professional failure* 0 characters typed (1000 Min - 4000 Max) 2-How do you think you are perceived by colleagues? You can mention 3 strengths and 3 areas for improvement.* 0 characters typed (1000 Min - 4000 Max) 3- Participating in a HEC Paris Executive Education program involves working with a diverse group of individuals and leaders (nationalities, industries, job functions, etc). What would you contribute to such a group?*0 characters typed (1000 Min - 4000 Max)

  €35 (Avg Bid)
  €35 Ortalama Teklif
  38 teklifler

  Önde Gelen travel writing Topluluk Makaleleri