Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  95,696 web based vnc iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Only Turkish speaking..Yazılımcımın yapılmasını i,stediği bazı işlemler var, bunların nasıl yapıl...tarif veya video ile anlatacak kişiye işlemlerin başarılı olması halinde ödeme yapılacaktır. UZAKTAN BAĞLANTI VS KABUL ETMİYORUM, sadece tarif edilecek... İŞER : 1- Centostan AlmaLinuxa geçen VPS yazılımı örnekteki hatayı veriyor, güncellemeyi WHM deki terminalden yaptım ama ekli dosyadaki bu hatayı veriyor, bu düzeltilecek... 2- Diski 1.6 GB a yükselttim ama hala 400 GB gözüküyor, destek yazısında VNC ile bağlanıp partition ayarı ile diskin tamamını kullanabilirsiniz diyor.. bu nasıl yapılacak, 3- Yazılımcının dediğine göre çok fazla cache tutuyormuş, bunun ayarı nereden yapılabilir 4- Videolar için ffmpeg gerekiyorm...

  €37 (Avg Bid)
  €37 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Merhaba Yılmaz Bey, Web tabanlı bir Okey 101 oyunu yaptırmak istiyorum. 2d template Unity. Web yönetim paneli olacak. Mümkünse olan bir oyunun Reskin'i olacak. Yardımcı olabilir misiniz?

  €3725 (Avg Bid)
  €3725 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Bitlife tarzında içerikleri belirlenmiş ancak bazı noktalarda tecrübeli birinin eklentilerine ihtiyaç olan, IOS için metin tabanlı bir oyun projem var. Bu projeyi yazabilecek birine ihtiyaç duyuyorum. Bitlife'a benzeyen ancak farklılıkları olan bir oyun. Ortaçağ oyunu, ses gerektirmiyor yalnızca arkaplan müziği yeterli. Hayat simulasyonu oyunu, hayat değerleri var, yetenekler meslekler eğitim gibi bir çok kategori var. İlişkiler ve aktiviteler var. Basit life simulator oyunlarından istemiyorum bitlife tarzında gelişmiş bir oyun istiyorum. Rastgele olaylar doğabilecek bir oyun istiyorum. Türkçe ve ingilizce seçenekleri istiyorum. İkisinide ben çeviririm. İçeriklerin çoğu hazır istenen içe...

  €480 (Avg Bid)
  €480 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Android cihazlar için play store yüklerken sorun yaşamayacağım Team Viewer, Any desk veya Vnc benzeri, kullanıcıların id pass vererek şilerin bağlantı sağlayabileceği bir uygulama yazdırmak istiyorum. Telefon sahibinin izni ile sadece uzaktan kontrolü desteklemesi yeterlidir. Tamamen yasal prosedüre uygun olacak şekilde olmalıdır. Teknik servis de kullanılacaktır.

  €97 (Avg Bid)
  €97 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  KENDI SISTEMIMIZE UYGUN WEBABSED ON MUHASABE PROGRAMI YAPTIRMAK ISTIYORUZ

  €935 (Avg Bid)
  €935 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Multiplayer turn-based mobil bi kart oyunu yazabilecek yazılımcı arıyorum. iOS ve android.

  €456 (Avg Bid)
  €456 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Arkadaşlar projemiz müşterilerimizin ürünlerimizi seçmesinde yardımcı olacağı bir yazılımdır, müşteri iş yerimize gelir ve dokunmatik monitör ile kendi ürününü tasarlar. Görselde ve video da detaylı anlatım mevcuttur gerçekten yapabilecek arkadaşlar ulaşsınlar. istediğimiz uygulama detaylı video yu izleyebilirsiniz aynısını istiyoruz. Friends are the software to choose our products for our project, the customer comes to our workplace and designs his own product with a touch monitor. There is a detailed explanation in the visual and video.

  €153 (Avg Bid)
  €153 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  TCPyle yazılmış turn based oyunumuz için maintanence ve bug çözümleri

  €1329 (Avg Bid)
  €1329 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Platfrom temelinde online satış mağazası oluşturmak.

  €3530 (Avg Bid)
  €3530 Ortalama Teklif
  58 teklifler

  bu rapor turnitin sistemine yüklenilecektir, alıntı yüzde 10 geçmeyecektir .teslim süresi 1 haftadır

  €74 (Avg Bid)
  €74 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Önceki projemizle ilgili süregelen çalışmam var 'Logo for a Real Estate company based in Istanbul'

  €28 / hr (Avg Bid)
  €28 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  ...Veloxity olarak Silikon Vadisi'nde hızlı yükselen ve telekomünikasyon sektörüne hizmet eden bir yazılım girişimiyiz. Türkiye ve ABD'de operasyonlarımız mevcuttur. We are looking for a Web developer with extensive UI and Reporting savvy and very experienced working with the .Net platform as well as Java. Essential Web development skills such as HTML/CSS/JavaScript should be very polished. Having built web applications that pull data from MS SQL Server is desired. /// İleri düzeyde UI ve Reporting becerileri ve .Net/Java platformlarında çok tecrübesi olan bir Web developer arıyoruz. HTML/CSS/JavaScript gibi esas Web development yeteneklerinin çok gelişmiş olması lazımdır. MS SQL Server'...

  €3596 (Avg Bid)
  €3596 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Bütçeyi projeyi konuşup detaylıca konuşup kararlaştırdıktan sonra belirlemek istiyorum. Hi, First of all i want to describe the system which is going to be installed. Building a web site for my restaurant , in which pizza and such products are made and sold this system will use the WooCommerce infrastructure. Therefore, we need to make some customizations on the WooCommerce, and these are shortly: 1. The integration between WooCommerce and Paytrail () because most of the payments will be via this system this must be in our web site. Paytrail has already mentioned on its website that it supports WooCommerce. If pay cash can be realized apart from that, pay system via credit card and paybyway (this can be discussed in terms of security and cert...

  €1270 (Avg Bid)
  €1270 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  Yaklasik 1.5 -2 ay surecek lokasyon bazli bir uygulama icin, Android ve iOS developer aramaktayiz.. İlgilenenlerin adresine daha once gelistirdikleri application ornekleri ile birlikte telefonlarini email atmalarini rica ediyorum.. Developer'in Istanbul'dan olmasi tercih sebebidir.. Basitce anlatacak olursak, Kullanicilar herhangi bir mekanla ilgili 3-4 tane bilgi girecek ve fotograf cekecek. Bunun karsiliginda puan kazanacaklar.. daha sonra bu puanlarla hediye ceki alabilecekler.. Detaylari konusuruz telefonda.. Buraya post etmemdeki amacim, Android ve iOS developer'lara ulasmak.. Tesekkurler..

  €2159 (Avg Bid)
  €2159 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Yaklasik 1.5 -2 ay surecek lokasyon bazli bir uygulama icin, Android ve iOS developer aramaktayiz.. İlgilenenlerin adresine daha once gelistirdikleri application ornekleri ile birlikte telefonlarini email atmalarini rica ediyorum.. Developer'in Istanbul'dan olmasi tercih sebebidir.. Basitce anlatacak olursak, Kullanicilar herhangi bir mekanla ilgili 3-4 tane bilgi girecek ve fotograf cekecek. Bunun karsiliginda puan kazanacaklar.. daha sonra bu puanlarla hediye ceki alabilecekler.. Detaylari konusuruz telefonda.. Buraya post etmemdeki amacim, Android ve iOS developer'lara ulasmak.. Tesekkurler..

  €4072 (Avg Bid)
  €4072 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Yaklasik 1.5 -2 ay surecek lokasyon bazli bir uygulama icin, Android ve iOS developer aramaktayiz.. İlgilenenlerin daha once gelistirdikleri application ornekleri ile birlikte telefonlarini ve email'lerini yazmalarini rica ediyorum.. Developer'in Istanbul'dan olmasi tercih sebebidir.. Basitce anlatacak olursak, Kullanicilar herhangi bir mekanla ilgili 3-4 tane bilgi girecek ve fotograf cekecek. Bunun karsiliginda puan kazanacaklar.. daha sonra bu puanlarla hediye ceki alabilecekler.. Detaylari konusuruz telefonda.. Buraya post etmemdeki amacim, Android ve iOS developer'lara ulasmak.. Tesekkurler..

  €1862 (Avg Bid)
  €1862 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Looking for something with the functionality of Timetap - looking to be able to only allow certain addresses (by zip code) the ability to schedule and all others with zip codes not in a pre-approved list to be denied. Website booking integration in a Jekyll site and/or mobile app.

  €698 - €1397
  Mühürlü
  €698 - €1397
  37 teklifler

  We have an English website that has many webpages. We would like a smaller version of that website under a new domain. We had our content translated into Spanish, but it would be very helpful to have someone who still speaks Spanish to help us out with this project.

  €32 / hr (Avg Bid)
  Gizlilik Anlaşması
  €32 / hr Ortalama Teklif
  24 teklifler

  Below is a short description, but before I would request that you tell me about the projects you did with Firebase. Description: Connect an existing Android App to the iMotions platform using their API (). The Android App is connected to a Firestore NoSQL cloud database. A new functionality for data processing and storing must be developed for the App. Data is coming from the API and is inserted into the Firestore after processing. The existing Android App must be updated.

  €2258 (Avg Bid)
  €2258 Ortalama Teklif
  39 teklifler

  My name is Yury. Together with my team, we are looking for an experienced Game Producer. Some info about us: Our NFT collection - More than 20 people in the team - founders, programmers (web and smart contracts), artists, marketers, tokenomics and SMM specialists We have recently secured support and mentorship of popular crypto bloggers and are planning the creation of an NFT-based game. That said, we would like to incorporate a Game Producer whom we could offer a share of the project as a financial incentive. If you are interested in the project, we would like to kindly ask you to provide a brief strategy you would personally consider for the production of the game (where to start, main milestones, etc.) in your reply, so we can take it from there.

  €46560 (Avg Bid)
  €46560 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  we have a required full logistics and courier software for Domestics and International Courier and Cargo manage from end to end online auto service. we are attaching the details modules file, its arround 80-90% details are mentioned.

  €370 (Avg Bid)
  €370 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  I need an inventory management system, a bill of material and bill of lading capability, a barcode scanner and printer integration for barcodes and entering data to move inventory to separate locations. I would like the option to integrate an rpos digipos system for retail. I need an integration with a third party accounting software program we currently use. I need reports and csv down load options. User friendly, downtime capability.

  €476 / hr (Avg Bid)
  €476 / hr Ortalama Teklif
  52 teklifler

  here is the docker file. need to re write to docker-compose # Pull latest docker pull :latest # Stop container docker kill web-app # Remove the container so we can re-use the name docker rm web-app # Run the container with latest version docker run --name web-app --restart=always -d -p 37000:80 -e VIRTUAL_HOST= -e ENV_CONFIG="production" :latest

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  The goal of the software is to process given sentence and generate response similar to chatbot. The system needs to understand positivity, negativity, questions and respond accordingly. Training module needs to be created as well. More details can be discussed on chat.

  €524 (Avg Bid)
  €524 Ortalama Teklif
  14 teklifler
  job based work 6 gün left

  php ci developers job based work full time job

  €2 / hr (Avg Bid)
  €2 / hr Ortalama Teklif
  3 teklifler

  The project includes writing keyword-optimized Blogs in 800 - 1000 words. The overall project is based on the theme of Indian Real Estate and will have several topics to be covered. Blog Topics and Keywords will be provided for every blog.

  €12 (Avg Bid)
  €12 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  I need you to develop some software for me. Ability to do multiple searches on gumtree UK website and return instant updates when an advert matching the criteria is posted which are then sent via email / SMS / another instant messaging tool to a mobile device. I need a solution that will search gumtree for particular items and send me a notification pushed to me on my mobile when a new item is listed. There are a few similar codes on github.

  €221 (Avg Bid)
  €221 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  I have multiple columns with three possible conditions. I want to display only those columns that meet certain conditions from the drop-down list. See the attachment- one filter workds, but i need to select multiple filters.

  €15 (Avg Bid)
  €15 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Project duration: Upto December 2022 Hours required : 40+ per week Payment per hour Mandatory Skills and Knowledge: Core Java/J2EE/REST API/Spring MVC/Sprint Boot/XML/Hibernate Must have experience in REST API and Spring and Dev Ops (Maven/Bit Bucket/automated build) Good in Java Security Concepts Experience in PL/SQL, SQL Server Good Communication Skills Roles and Responsibilities: Write Java code modules and as per coding standards Experience and Knowledge of Agile and Scrum Process and coordinate with teams Participate in client meetings to communicate status or give demos Abide by team coding standards, development processes and best practices Develop low level design documents and review technical documents from Solution Architects for projects Perform code review and follow iterat...

  €17 / hr (Avg Bid)
  €17 / hr Ortalama Teklif
  19 teklifler

  Hello, The project is about building a decentralized P2P network (platform) based on the IPFS or libp2p network framework. The project has 5 main phases: 1) Build a P2P network, where each node/peer participating in this network must be capable of discovering, routing, messaging, file sharing and pinging other nodes/peers. This can be done through the IPFS or LibP2P. This step is very easy just need to install one of the abovementioned protocol and then deploy it as a private (isolated) network via "Swarm / DHT ". 2) Resource management: each node/peer must be able to manage its own resources (i.e. RAM, CPU and storage). 3) Deploy RAY over this P2P network: RAY must be deployed, run and test in this platform when the steps 1-2 are accomplished. It means that the platform ...

  €449 (Avg Bid)
  €449 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  Targeted Digital Marketing based on google AD-ID We have a list of google AD ID we want to target those devices only for digital marketing

  €70 (Avg Bid)
  €70 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Dear Sir/Madam, We have a requirement of steel structure design and generate the fabrication drawing; this is the industrial plant and steel structure issued to support process equipment; we need the design to be fully compliant with Australian standards and certified by you; I have attached pdf drawings as attached for basic layout, loading and requirement

  €4712 (Avg Bid)
  €4712 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  need to do Backtesting based on given files last one year backtesting

  €154 (Avg Bid)
  €154 Ortalama Teklif
  3 teklifler
  TRON BASED MLM PROJECT 6 gün left
  ONAYLI

  TRON BASED MLM PROJECT 1) LANDING PAGE 2) admin panel 3) MLM

  €544 (Avg Bid)
  €544 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  1) create a website 2) Admin panel 3) binary plan 4) crypto wallet 5) PAYMENT & WITHDRAWL IN CRYPTO Delivery in 2 days

  €648 (Avg Bid)
  €648 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Some important notes: Multilang (2 languages); Slider on homepage; 4 Inside pages(about us/services/contact form/how to find us); 1 custom contact form with custom fields (date picker); Data entry included, prepare instructions how to manage Installed clean latest wordpress will be provided (Wp-admin/FTP/PMA mysql)

  €114 (Avg Bid)
  €114 Ortalama Teklif
  143 teklifler
  Trophy icon Create artwork based on photo 1 gün left

  Image 1 is the scene to be recreated, in the correct profile. Image 2 is a higher quality image for reference, but not quite the correct profile. Images 3/4/5/6 are the style type I would like created.

  €14 (Avg Bid)
  Garantili
  €14
  14 girdi

  I am looking to hire a local sales rep who is professional, well spoken, and familiar with real estate. I am the owner of a home staging company in Katy, TX. I am looking to expand my business by hiring a sales rep who is 100% commission based. They would be responsible for going to real estate offices throughout the Houston and Katy area to introduce my company and what I have to offer. The pay would be a percentage of every job completed that was referred to my company through them.

  €130 (Avg Bid)
  €130 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Hi, we have a lab view program that controls an electron gun (Kimball Physics) and reads current from electrometer based on trigger. Electron gun strikes the metal/dielectric sample with stream of electrons as we sweep from electron energy level of 10 eV to 1000 eV in different number of steps and current flows from the sample towards electrometer. In addition, we want to add an option to read voltages from Tektronix TDS 320 oscilloscope based on trigger.

  €74 (Avg Bid)
  €74 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  We need a web page and databae built that will integrate with an existing weather device to log incoming strings from the device into a database and then allow the user to login and view that information and filter by time, date, high and low value as well as see the information over time in an easy to view graph. See attached document for string information that the device sends out. This application should be able to create multiple instances for multiple devices to be added and viewed by either separate logins or joined together to be viewed as 1 login.

  €892 (Avg Bid)
  €892 Ortalama Teklif
  75 teklifler

  Need an iOS developer who is an expert in swift and UIKit. Role will be as as project lead. To Fix current issues in app and make the app better for users. Flexible working hrs based on project requirement and availability. Need to work remotely in project. (Teamviewer/AnyDesk) If everything going good, this will be long term. Reply me if you are interested to talk in detail

  €15 / hr (Avg Bid)
  €15 / hr Ortalama Teklif
  10 teklifler

  You have to have good Excel Macro and advanced excel knowledge to undertake this job, I have done the design part you have to do the automation part, Must start NOW.

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  41 teklifler

  Looking to hire someone full time working remotely during USA business hours (8AM - 5PM). Must speak English. Your bid = Requested monthly salary.

  €541 (Avg Bid)
  €541 Ortalama Teklif
  47 teklifler

  configure the firewall and sever to access the user thought lan and wireless to access the internet thought otp and admin authorization

  €803 (Avg Bid)
  €803 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Need to use multi-objective metaheuristic optimization and BF power flow. The radial distribution network needs to consider the uncertain power output of the DG

  €155 (Avg Bid)
  €155 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  We require an SEO/SEM/SMO/SMM expert to manage all SEO and marketing activities. You will be responsible for managing all SEO activities such as content strategy, backlink creation, link building and keyword strategy to increase rankings on all major search networks. You will also manage all SEM campaigns on Google, Yahoo and Bing in order to maximise ROI. Website: Responsibilities: 1. Execute tests, collect and analyse data and results, identify trends and insights in order to achieve maximum ROI in paid search campaigns 2. Track, report, and analyse website analytics and PPC initiatives and campaigns 3. Manage campaign expenses, staying on budget, estimating monthly costs and reconciling discrepancies. 4. Optimise copy and landing pages for search engine marketing 5. Perform ongoing ...

  €77 (Avg Bid)
  €77 Ortalama Teklif
  72 teklifler

  I need a person, who is well versed on both Flutter and Android Native, this project is based on Flutter and needs migration to Android native, we already covered most of the functionality and left with just few more. Please bid if you have previously worked on HERE maps Android SDK - , or have knowledge in maps.

  €335 (Avg Bid)
  €335 Ortalama Teklif
  32 teklifler

  Hi, I need an experienced telesales/telemarketing person to get paid clients for our Digital Marketing agency called We need clients for our Google Ads/Facebook Ads services for small to medium sized businesses in the US like carpet cleaners, carpenters, contractors, electricians, dentists, lawyers etc. You can get the list of businesses to call from or google and you can cold call them to find these clients. You will be paid $150 per client (once after 30 days for each paid client sign-up) that signs up for our 3 month/6 month/12 months contract once the client makes the 1st month's payment. Thanks, Arin

  €1001 (Avg Bid)
  €1001 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  need digital marketing expert who can do seo smo of site Do anything To promote my site is on uk based. Pay you 60 rs - 100 rs on each order this is target abse work dont bid if you dont agree

  €564 (Avg Bid)
  €564 Ortalama Teklif
  29 teklifler

  I am working on a ecommerce website where all the page templates are created with Divi. I need some customizations done and these may need custom coding experience and woocommerce customization experience too. Only apply if you are experienced in Divi page template creations, woocommerce customization and custom coding. Fast turnaround time needed - So need someone to start working right away, and get things completed. Possible long term projects on the way. Budget: 50 USD.

  €61 (Avg Bid)
  €61 Ortalama Teklif
  33 teklifler