Web content writer needed işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  755,918 web content writer needed iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  İşte yapmak istediğimiz çalışmalardan bir örnek "en iyi dik duruş korsesi" ona websitemizden " bilgilenal" bakabilirsiniz. Daha fazla bilgi için diğer gönderilere bakmaktan çekinmeyin.

  €17 (Avg Bid)
  €17 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Bloğum için metin yazarları arıyorum. Sağlık, Ev ve Yaşam ile ilgili yaklaşık 2000 kelimelik gönderilere ihtiyacım var. İşte yapmak istediğim çalışmalardan bir örnek daha fazla bilgi için diğer gönderilere bakmaktan çekinmeyin. Lütfen teklifinizi bana bildirin.

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  27 teklifler

  Merhaba eTranslators, profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €288 (Avg Bid)
  €288 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba eTranslators, profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €288 (Avg Bid)
  €288 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba eTranslators, profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €282 (Avg Bid)
  €282 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba, Umarim iyisinizdir. Proje bazli calisacagimiz , icerik ureten arkadaslara ihtiyacimiz blunuyor. Surekli projeler icin , lutfen iletisime geciniz. Tesekkurler, Volkan NOTE : ONLY TURKISH CITIZENS

  €15 (Avg Bid)
  €15 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba, Çin merkezli bir şirket için akademik yazılara ihtiyaç duyuyorum. Uzun dönemli bir iş olmasını umuyoruz. Makaleler, Türkçe ve İngilizce olabilir. Makaleniz onaylanmasına müteakip ücretlendirme yapılacaktır.

  €17 (Avg Bid)
  €17 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  Geçiş yaptığımız site - Bu, adresine gecirilmelidir. Mevcut magento sitelerinin tüm tasarımı, shop sitesinde çalışmalıdır.

  €298 - €895
  €298 - €895
  0 teklifler

  angular 1.6, elasticsearch 6.8.3, node 12.2, react

  €139 (Avg Bid)
  €139 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  T-soft E-ticaret sitemizin responsive tasarımını yapacak bunu T-soft altyapısına aktaracak sürekli birlikte çalışacağımız front-end developer arkadaşlar arıyoruz.

  €1005 (Avg Bid)
  €1005 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Integrate Angular 7 UI with web service

  €202 (Avg Bid)
  €202 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  Content and design will be made for our Wordpress website.

  €174 (Avg Bid)
  €174 Ortalama Teklif
  26 teklifler

  Türkçe blog yazarları arıyoruz. sitesine girin, hangi alanın sizin için daha iyi olduğuna hangi alanda blog yazılarını geliştirebileceğinizi yazın.

  €26 (Avg Bid)
  €26 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler. Merhabalar, ben Aslıhan Aslan lisans öğrencisiyim iş arıyorum projenizle ilgimi çekti sizinle çalışmak istiyorum. internette cok vakit geçiriyorum , bu yüzen Haftada 40 saat çalışabilirim sizinle çalışmaktan mutluluk duyarım. proje konusunda beni bigilendirmenizi rica ederim. En kısa zaman sizden bigi bekliyorum saygılar...

  €8 / hr (Avg Bid)
  €8 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler.

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Size 20-30 tane kategori veriyor olacağım. Bu verdiğim kategorilerin herbiri için 40-50 kelimelik 25'er tane fal yazacaksınız. Örneğin 16-23 yaş arası sevgilisi olmayan kişiye göre, 24-35 yaş arası evli kişiye göre, 24-35 yaş arası özel sektör çalışanına kariyer ile alakalı.. Totalde 600 civarı 50 kelimelik fal yazmanız gerekecek her biri 40-50 kelimelik.

  €208 (Avg Bid)
  €208 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler.

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Araştırma yazarlığı Hi İ'm from Baku. İ'm Writer

  €183 (Avg Bid)
  €183 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  sitelerle alakalı yazılar içerikler hazırlamak

  €585 (Avg Bid)
  €585 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  MAkale yazdırılacaktır.

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Ulusal bir peynir markası için peynirli yemek tarifleri yazacak bir arkadaş arıyoruz. Her bir yazı ortalama 300 kelime ve SEO uyumlu olmalı. Makale başına 10 $ ödeme yapılacaktır ve haftada 3-5 makale yazılmasını bekliyoruz.

  €13 / hr (Avg Bid)
  €13 / hr Ortalama Teklif
  21 teklifler

  Metin yazari ariyorum, deneyimli , yaratici. Cv sini bana Mail ile gonderebilecek ve referans saglayabilecekler basvursun lutfen. Ciddi anlamda Metin yazarina ihtiyacimiz var. 230 kelimelik kisa yazi. Iki tarafta memnun kalirsa, daha yapilacak baska dosyalarda var. Yeni kurulmakta olan bir kurum icin.. Eğer, kendinizi kanitladiginiz projelere imza attıysanız , sizinle çalışmak isteriz..

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  Merhaba, Son kullanıcılar için bilgi işlem desteği veren firmamızın web sitesi için yazı ve içerik yazabilecek tecrübeli yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen iletişime geçiniz. Saygılarımızla, We are looking for a writer who can write articles and web content. Our business area is IT support for end-users. All works must be done in Turkish. Thank you.

  €122 (Avg Bid)
  €122 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Önceki projemizle ilgili süregelen çalışmam var 'an icon needed for my game'

  €15 / hr (Avg Bid)
  €15 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Kullanıcıların belirleyeceği kriterlere göre önceden belirlenmiş oranlarda fiyat hesaplama yaparak içerik siparişi vermelerini, projeleriyle ilgili yazarlarla görüşebilmelerini, payu-paypal ile ödeme alabilmelerini sağlayan bir içerik sipariş pazaryeri-sistemi oluşturmak istiyorum. Ör:

  €4246 (Avg Bid)
  €4246 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Arkadaşlar selam, Finans içerikli bir videonun alt yazısının İngilizce'den Türkçe'ye çevrilmesi gerekiyor. Word count 1770..Bütçem sınırlı, çeviriden memnun kalirsam daha fazlası da gelecektir. Lütfen başvurunuz ile beraber ekli dosyayı da çevirip gönderiniz. Çevirinin kelime kelime değil, anlamını kaybetmeden Türkçe'de anlaşılabilir olması gerekiyor. Çevirinin kontrolünü ben yapacağım.. Alt yazı olduğu için bazı yerler tam olarak bir anlam ifade etmeyebilir, elinizden gelenin en iyisini yapmanız yeterli olur, gerekli düzenlemeleri ben yapacağım. İşi verdikten sonra bir gün içerisinde teslim edilmesi gerekiyor. Finans bilginiz olması faydanıza o...

  €29 (Avg Bid)
  €29 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Turkish is my native language. I also worked at my own local radio station for years. I lived in US, NY for 11 years. I have been a blogger for 8 years. Active blogger, writer, reviewer. Also completed a certificate program about medical billing in Colorado, US. Turkish article writing, editing, translations Turkish to English and English to Turkish. I'd love to work on these projects or similiar ones. Türkçe benim ana dilim. Yillarca kendim baslattigim lokal radyo istasyonunda da profesyonel konuşmacı olarak görev aldım. Amerika, New York'da 11 yıl kaldım. 8 yıldır blogumda yazıyor ve ürün tanıtımları da yapıyorum Colorado'da medikal faturalandırma üzerine bir sertifika programını başlarıyla tamamladım. Türkçe'de...

  €69 (Avg Bid)
  €69 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  help needed Bitti left

  hey..Im Warda..

  €149 (Avg Bid)
  €149 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Dear All, This project is for someone who can copy existing content from a web site to its new designed version which is Joomla-based. Sorry, but only Turkish bidders, please. The ones located in Ankara will be given the priority. Content will be copied, but needs some artistic touch as well. While copying the content, side menus, image galleries, etc. will be properly created and adjusted. We don't know number of pages; but we expect that it is less than 100. Waiting for your bids for 100 pages, copying content and arranging them in Joomla, creating the web site structure, etc. Good luck. --- Herkese merhaba, Proje mevcut bir web sitesi içeriğinin, Joomla tabanlı yeni tasarımına kopyalanmasını içerir. Sadece...

  €153 (Avg Bid)
  €153 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  10 Youtube videos needed on Renewable energy 1. Solar Energy 2. Solar Power Power 4. Wind Energy 5. Green Energy 6. Solar Cell 7. photovoltaic Solar panels 8. Solar Panel Manufacturers 9. Renewable Energy 10. Solar Panels

  €660 (Avg Bid)
  €660 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  Writing good paragraph 6 gün left
  ONAYLI

  I want to find an excellent writer to write my "related work" section in the paper I plan to publish. I attached 2 files. One looks like the paper I plan to publish and the other is a word file explaining my requirements.

  €44 (Avg Bid)
  €44 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  We need a content writer and copy writer also it has to do projects on time

  €65 (Avg Bid)
  €65 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  We want to create a website with complete designing , logo & content writing. It's an end to end solution. Payment after 100% completion.

  €104 (Avg Bid)
  €104 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  We are looking for an Experienced Beauty & Makeup Writer. This is a great job with everything very streamlined, so all you need to do is write and get paid! 1. What to Write? As mentioned, the Topics will be related to Makeup, Beauty products related to women. All articles will be "informational" in nature. 2. About the Project The project is long-term and you can be assured of regular monthly work. We can give you a minimum of 60 -90 articles per month to write. This is a "Long Term Job" with 1000+ articles planned for the project! 3. Pay Our rate is $0.02 per word. Each article will be a minimum of 1300 - 1500 words. 4. How to Apply If you have the experience, you are most welcome to apply and work for us! While applying please explain(must) -- ...

  €299 (Avg Bid)
  €299 Ortalama Teklif
  20 teklifler

  I need an ebook writer from Chinese with experience

  €250 (Avg Bid)
  €250 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  We are system integrators and we are looking for a subject matter expert who has written content for similar service provider in the industry

  €53 (Avg Bid)
  €53 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  I have had a wonderful personal experience of new thoughts on Hinduism and the science behind it, including neuroscience and Quantum physics. I am an author of a popular book Om= I am. But I want this to be at a different level. I want a help who can pick threads of thoughts from me and give a beautiful fabric. I am an excellent writer myself but I want a writer who excels me. Then only, I will be able to pay for the services. They should talk to me and I should be satisfied with their scholarship.

  €174 (Avg Bid)
  €174 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  We're looking for a Wordpress editing assistant to edit existing pages on our portfolio of gambling websites. It's important you can quickly digest instructions and have a good level of English. We expect you to be able to conduct your own research. We sit in Europe and work according to UK business hours and hope you do too (+/- 4 hours). We estimate the tasks will take up around 30-40 hours of your time weekly.

  €363 (Avg Bid)
  €363 Ortalama Teklif
  46 teklifler

  We are looking for a long-term collaboration (10-30 hours per month). Responsibilities may include: - Writing new content - Editing and improving existing content - Publishing posts and pages on our websites - Compiling information from the web - Updating tables, prices, etc - Compiling reports Requirements: - Native Norwegian speaker - Experience writing - Experience searching for information Please contact us ONLY if you are a native Norwegian speaker.

  €22 / hr (Avg Bid)
  €22 / hr Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Hello, looking for content writer, who can write 8 articles and blogs per day from Monday-Friday Below are the requirement: 1. Niche : Tech and Fashion 2. Words : 1200 for article and 800 for blog 3. It should be unique and plagiarism free. 4. It should be fresh content 5. It should be SEO rich, Use proper h1 tag, anchor text, placement of keywords etc.. 6. Should be approved on high article site like ezinearticles, hubpages etc.. 7. It should be creative.

  €67 (Avg Bid)
  €67 Ortalama Teklif
  30 teklifler

  We need a freelancer that can translate any of doe’s language for our company WING BROAD LIMITED immediately we need this job to be carried out at once work should be done before 4 to 5 days okay.

  €421 (Avg Bid)
  €421 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  Will explain in detail about the project over a google meet call. IMPORTANT: ONLY THOSE WITH ANYDESK APPLY FOR THE PROJECT PLEASE

  €11 (Avg Bid)
  €11 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Hii, we need 3000 WORD Article today for "architecture and design" topics 1) it should be copyscape passed 2) it should be plagiarism free and seo friendly 3) to be completed today only thanks amit

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  I am going to convert Asp.net c# code to vb.net code. Who can help me? Urgent task!

  €161 (Avg Bid)
  €161 Ortalama Teklif
  25 teklifler

  - Ai and machine learning expert are needed to help with detecting malicious links at the production level. Need to create ai based ML System to sort block urls and predict possible future similar subdomains of previous similar blocked domains urls - the system should be able to handle thousands to millions of requests per second

  €214 (Avg Bid)
  €214 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Hi Well Researched Content, I noticed your profile and would like to offer you my project. We can discuss any details over chat.

  €1 / hr (Avg Bid)
  €1 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Hi there, I'm Emma! Hope you're doing well. :) I'm looking for a native English speaker with an excellent grasp on language and grammar to take on ongoing editing assignments for blog posts and web articles. Previous experience with SEO and affiliate marketing would be ideal. You'll be responsible for checking for plagiarism, accurate word counts, checking links, proper keyword usage, formatting, and that any specific guidelines have been adhered to, as well as good old-fashioned editing and proofreading.

  €277 (Avg Bid)
  €277 Ortalama Teklif
  38 teklifler

  Greetings! Thanks for your proposal, please give the answer of question. What is your native language? Work details is below?? ? You have do the chatting on WhatsApp with your partner. ? Total 8 topics you need to do the chatting. ? We will provide you all topics ? One one topic chatting would be not less than 60 sentences and more than 70 sentences. ? One sentence should not less than 4 words and more than 15 words. Keep your each sentence 6-10 words is good. ? Once you complete once topic you need to start chatting on another topic. ? You need to create a group on WhatsApp and you have do the chatting there. Payment:- 1000 INR per pair qualified chatting. If you have any questions you can ask us. Thanks

  €8 (Avg Bid)
  €8 Ortalama Teklif
  2 teklifler