Web content writer toronto işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  444,232 web content writer toronto iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  İşte yapmak istediğimiz çalışmalardan bir örnek "en iyi dik duruş korsesi" ona websitemizden " bilgilenal" bakabilirsiniz. Daha fazla bilgi için diğer gönderilere bakmaktan çekinmeyin.

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Bloğum için metin yazarları arıyorum. Sağlık, Ev ve Yaşam ile ilgili yaklaşık 2000 kelimelik gönderilere ihtiyacım var. İşte yapmak istediğim çalışmalardan bir örnek daha fazla bilgi için diğer gönderilere bakmaktan çekinmeyin. Lütfen teklifinizi bana bildirin.

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  27 teklifler

  Merhaba eTranslators, profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €302 (Avg Bid)
  €302 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba eTranslators, profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €302 (Avg Bid)
  €302 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba eTranslators, profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €296 (Avg Bid)
  €296 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba, Umarim iyisinizdir. Proje bazli calisacagimiz , icerik ureten arkadaslara ihtiyacimiz blunuyor. Surekli projeler icin , lutfen iletisime geciniz. Tesekkurler, Volkan NOTE : ONLY TURKISH CITIZENS

  €16 (Avg Bid)
  €16 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba, Çin merkezli bir şirket için akademik yazılara ihtiyaç duyuyorum. Uzun dönemli bir iş olmasını umuyoruz. Makaleler, Türkçe ve İngilizce olabilir. Makaleniz onaylanmasına müteakip ücretlendirme yapılacaktır.

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  Geçiş yaptığımız site - Bu, adresine gecirilmelidir. Mevcut magento sitelerinin tüm tasarımı, shop sitesinde çalışmalıdır.

  €313 - €940
  €313 - €940
  0 teklifler

  Content and design will be made for our Wordpress website.

  €182 (Avg Bid)
  €182 Ortalama Teklif
  26 teklifler

  Türkçe blog yazarları arıyoruz. sitesine girin, hangi alanın sizin için daha iyi olduğuna hangi alanda blog yazılarını geliştirebileceğinizi yazın.

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler. Merhabalar, ben Aslıhan Aslan lisans öğrencisiyim iş arıyorum projenizle ilgimi çekti sizinle çalışmak istiyorum. internette cok vakit geçiriyorum , bu yüzen Haftada 40 saat çalışabilirim sizinle çalışmaktan mutluluk duyarım. proje konusunda beni bigilendirmenizi rica ederim. En kısa zaman sizden bigi bekliyorum saygılar...

  €8 / hr (Avg Bid)
  €8 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler.

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Size 20-30 tane kategori veriyor olacağım. Bu verdiğim kategorilerin herbiri için 40-50 kelimelik 25'er tane fal yazacaksınız. Örneğin 16-23 yaş arası sevgilisi olmayan kişiye göre, 24-35 yaş arası evli kişiye göre, 24-35 yaş arası özel sektör çalışanına kariyer ile alakalı.. Totalde 600 civarı 50 kelimelik fal yazmanız gerekecek her biri 40-50 kelimelik.

  €219 (Avg Bid)
  €219 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler.

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Araştırma yazarlığı Hi İ'm from Baku. İ'm Writer

  €193 (Avg Bid)
  €193 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  sitelerle alakalı yazılar içerikler hazırlamak

  €614 (Avg Bid)
  €614 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  MAkale yazdırılacaktır.

  €25 (Avg Bid)
  €25 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Ulusal bir peynir markası için peynirli yemek tarifleri yazacak bir arkadaş arıyoruz. Her bir yazı ortalama 300 kelime ve SEO uyumlu olmalı. Makale başına 10 $ ödeme yapılacaktır ve haftada 3-5 makale yazılmasını bekliyoruz.

  €14 / hr (Avg Bid)
  €14 / hr Ortalama Teklif
  21 teklifler

  Metin yazari ariyorum, deneyimli , yaratici. Cv sini bana Mail ile gonderebilecek ve referans saglayabilecekler basvursun lutfen. Ciddi anlamda Metin yazarina ihtiyacimiz var. 230 kelimelik kisa yazi. Iki tarafta memnun kalirsa, daha yapilacak baska dosyalarda var. Yeni kurulmakta olan bir kurum icin.. Eğer, kendinizi kanitladiginiz projelere imza attıysanız , sizinle çalışmak isteriz..

  €25 (Avg Bid)
  €25 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  Merhaba, Son kullanıcılar için bilgi işlem desteği veren firmamızın web sitesi için yazı ve içerik yazabilecek tecrübeli yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen iletişime geçiniz. Saygılarımızla, We are looking for a writer who can write articles and web content. Our business area is IT support for end-users. All works must be done in Turkish. Thank you.

  €128 (Avg Bid)
  €128 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Kullanıcıların belirleyeceği kriterlere göre önceden belirlenmiş oranlarda fiyat hesaplama yaparak içerik siparişi vermelerini, projeleriyle ilgili yazarlarla görüşebilmelerini, payu-paypal ile ödeme alabilmelerini sağlayan bir içerik sipariş pazaryeri-sistemi oluşturmak istiyorum. Ör:

  €4458 (Avg Bid)
  €4458 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Arkadaşlar selam, Finans içerikli bir videonun alt yazısının İngilizce'den Türkçe'ye çevrilmesi gerekiyor. Word count 1770..Bütçem sınırlı, çeviriden memnun kalirsam daha fazlası da gelecektir. Lütfen başvurunuz ile beraber ekli dosyayı da çevirip gönderiniz. Çevirinin kelime kelime değil, anlamını kaybetmeden Türkçe'de anlaşılabilir olması gerekiyor. Çevirinin kontrolünü ben yapacağım.. Alt yazı olduğu için bazı yerler tam olarak bir anlam ifade etmeyebilir, elinizden gelenin en iyisini yapmanız yeterli olur, gerekli düzenlemeleri ben yapacağım. İşi verdikten sonra bir gün içerisinde teslim edilmesi gerekiyor. Finans bilginiz olması faydanıza o...

  €30 (Avg Bid)
  €30 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Turkish is my native language. I also worked at my own local radio station for years. I lived in US, NY for 11 years. I have been a blogger for 8 years. Active blogger, writer, reviewer. Also completed a certificate program about medical billing in Colorado, US. Turkish article writing, editing, translations Turkish to English and English to Turkish. I'd love to work on these projects or similiar ones. Türkçe benim ana dilim. Yillarca kendim baslattigim lokal radyo istasyonunda da profesyonel konuşmacı olarak görev aldım. Amerika, New York'da 11 yıl kaldım. 8 yıldır blogumda yazıyor ve ürün tanıtımları da yapıyorum Colorado'da medikal faturalandırma üzerine bir sertifika programını başlarıyla tamamladım. Türkçe'de...

  €73 (Avg Bid)
  €73 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Dear All, This project is for someone who can copy existing content from a web site to its new designed version which is Joomla-based. Sorry, but only Turkish bidders, please. The ones located in Ankara will be given the priority. Content will be copied, but needs some artistic touch as well. While copying the content, side menus, image galleries, etc. will be properly created and adjusted. We don't know number of pages; but we expect that it is less than 100. Waiting for your bids for 100 pages, copying content and arranging them in Joomla, creating the web site structure, etc. Good luck. --- Herkese merhaba, Proje mevcut bir web sitesi içeriğinin, Joomla tabanlı yeni tasarımına kopyalanmasını içerir. Sadece...

  €160 (Avg Bid)
  €160 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Before placing your proposal, Read carefully the project details and Set the Fixed price Per 1 blog Between 2000-2250 words per blog. We have a client who's setting up a blog network of 5 English websites. He's looking for high-quality content and told him that we want to help him out. Now we are looking for a great blog content marketer. If the price is good we can grow it to 2 blogs per week per website Please bid only an experience person who specialist in Blog writing, Amazon marketing, and WordPress. I will share more details and examples via chat box only with the best person.

  €11 / hr (Avg Bid)
  €11 / hr Ortalama Teklif
  19 teklifler

  I need 2000 words of well-researched content for a website page up to 10 FAQs based on the service that is being provided on the website page and up to 4 subheadings Only proper skilled English language is possible to bid and will be accepted!

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Need help in writing book or content for career building book

  €79 (Avg Bid)
  €79 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Tech B2B blog Writer with SEO in UK - Top use cases for automation in Motor insurance I want a British Tech writer to write a blog (500).. Only British, Australian people can bid.

  €21 (Avg Bid)
  €21 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  ...advance is good practice). *Easy to work with: We reply to questions fast, will provide valuable input and feedback on every single task you complete. *Gain experience by working on varying projects that all have their own requirements. By working with us your writing skills will improve, it's a given. We've seen it over and over again throughout the existence of our team. We've been in the content writing and marketing business for 14 years and have worked with more than 1000 clients. As part of our team you'll have the opportunity to learn from experienced team members on a daily basis. What we expect: *You'll be part of an International team with a base in Serbia that works for many clients which means you must be able and willing to research var...

  €948 (Avg Bid)
  €948 Ortalama Teklif
  33 teklifler

  Hi Tech Geeks, I noticed your profile and would like to offer you my project. We can discuss any details over chat.

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Hi, I have a website that provides psychic and healing services through web chat. (for now, Services will expand). The website is of a spiritual nature, but is intended to act with both feet on the ground. I am looking for someone that can help me edit, write and manage content, possibly including blog and SEO, SEA to make and keep the website appealing, fresh and give users something to come back for. If you think you can help, please show websites for which you have created the content, and provide a description of your activities and I will get back to you!

  €14 / hr (Avg Bid)
  €14 / hr Ortalama Teklif
  49 teklifler

  Purpose of Content: Technical Content for Antivirus License Key and Antivirus Support Services Requirement Details: I need writers who are well versed in Technical content writing, I need people who can search out tech errors and give us solutions.

  €351 (Avg Bid)
  €351 Ortalama Teklif
  43 teklifler

  Hi We are looking to develop a business providing the following services translation, Transcription, typing, writing, captioning, sub titling, and voice over

  €96 (Avg Bid)
  €96 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  Hi We are looking to develop a business providing the following services translation, Transcription, typing, writing, captioning, sub titling, and voice over

  €107 (Avg Bid)
  €107 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  My team is looking for writing support around the execution of some of our digital marketing. That is, we need help writing our social copy, creating articles that are relevant to the accounting industry, and writing email alerts.

  €80 (Avg Bid)
  €80 Ortalama Teklif
  62 teklifler

  We needed 2-3 content experienced con- tent writers who can deliver 2-3 content dai- ly basis. We will pay him/her $12 USD per article, payment will be after delivery on the same day through freelancer only. Please read once terms & conditions before bidding - We needed 1 demo content before hiring * Content will be SEO Friendly * Word length 800-1000 words, not accept- ing less than 800 word * 98% Plagiarism Free Content We also pay for demo content if your con- tent is up to mark I will share the Topic & keywords personally with the content writer due to privacy. Any previous experience in writing content will be highly appreciated & fresher are also ac- ceptable.

  €1811 (Avg Bid)
  €1811 Ortalama Teklif
  34 teklifler

  Looking for an experienced and expert article writer who will write 4 articles per month. Each article will be 800-1000 words long. Rate will be fix after negotiation. Thank you!

  €8 / hr (Avg Bid)
  €8 / hr Ortalama Teklif
  16 teklifler

  Looking for new writers who have good English writing skill and write 10 high quality articles for me within next 7 days. Each article will be 2000-2500 words long and I will provide topics. Very long term and regular work. No time waster please. Budget will be $8 - $12 / article. (Depends On Expertise and Experience).

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  14 teklifler
  Content writer 6 gün left

  We are developing new website for our training and development business. Need creative content writer, english language to build contents for the webpage.

  €74 (Avg Bid)
  €74 Ortalama Teklif
  52 teklifler

  Hi, I'm looking for an experienced freelance content writer with subject matter expertise in Content Marketing and Digital Marketing.

  €267 (Avg Bid)
  €267 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Top use cases for automation in Motor insurance I want a British Tech writer to write a blog (500).. Only British, Australian people can bid. ?motmak from Egypt , Egypt

  €21 (Avg Bid)
  €21 Ortalama Teklif
  23 teklifler
  Content writer - Hindi 6 gün left
  ONAYLI

  Looking for content writer. Need Hindi content on 10 topics Want to speak around 8 minutes on each topic

  €11 (Avg Bid)
  €11 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  ...advance is good practice). *Easy to work with: We reply to questions fast, will provide valuable input and feedback on every single task you complete. *Gain experience by working on varying projects that all have their own requirements. By working with us your writing skills will improve, it's a given. We've seen it over and over again throughout the existence of our team. We've been in the content writing and marketing business for 14 years and have worked with more than 1000 clients. As part of our team you'll have the opportunity to learn from experienced team members on a daily basis. What we expect: *You'll be part of an International team with a base in Serbia that works for many clients which means you must be able and willing to research var...

  €969 (Avg Bid)
  €969 Ortalama Teklif
  42 teklifler

  We Need a good Content writer for our Brand Saltoro Coffee Roasters Website, Product , Blogs and other marketing collaterals.

  €12 / hr (Avg Bid)
  €12 / hr Ortalama Teklif
  30 teklifler

  I would like an experienced and professional CV writer to rewrite my CV in a professional and highly presentable manner. I want 3 formats in which one should be a single page and the other 2 can be 2 to 3 pages. Revision of the CV after review should be accepted until it is finalized. Kindly revert with the rates, time line, samples and conditions.

  €41 (Avg Bid)
  €41 Ortalama Teklif
  56 teklifler

  I'm looking on a writer who can do research and write a text about Cultural Heritage in Africa. I'll give you some informations and ideas.

  €66 (Avg Bid)
  €66 Ortalama Teklif
  54 teklifler

  Need a subtle website of International Standard for my Export House in 10 days Business : Exports of Agro, Spices and Garments Scope of work: 1. Revamp Existing Website, design, images, development and content 2. Logo, Brochure and visiting Cards Freelancers who has worked on Business Websites Preferred.

  €336 (Avg Bid)
  €336 Ortalama Teklif
  48 teklifler

  Hi Freelancers can you please make some CSS and Html changes to my own blog

  €14 (Avg Bid)
  €14 Ortalama Teklif
  21 teklifler
  Content Writer 6 gün left

  Review paper is to be written for Scopus indexed journal. Topic: Biochar amended landfill soil cover Specialization: Solid waste management Number of words expected : 6000 to 8000 Note: Expectations should be conveyed. No literature review available from client side.

  €86 (Avg Bid)
  €86 Ortalama Teklif
  15 teklifler