Webdev final project işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  217,581 webdev final project iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  final ödevim için acil şekilde c# ile dinamik web sitesi hazırlama

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Bodinoz makinesinden çıkan silindir haldeki poşeti, naylon önlüğe çevirmek istiyoruz. Kendimizce tasarladığımız ve çizdiğimiz görsel ve ya...tasarladığımız ve çizdiğimiz görsel ve yapmak istediğimiz ürünün ölçüleri ve son hali ektedir. Çizdiğimiz makinenin birebir aynısı olması şart değil, önemli olan istediğimizi ürünü alabilmektir. İlk etapta tasarıma ve teknik çizime ihtiyacımız var. We want to turn the cylindrical bag from the Bodinoz machine into a nylon apron. The visual we have designed and drawn by ourselves and the dimensions and final form of the product we want to make are attached. It is not necessary that the machine we draw is exactly the same, the impor...

  €1205 (Avg Bid)
  €1205 Ortalama Teklif
  7 teklifler
  Film ve Video Bitti left

  Merhaba, Belgesel, kısa film, kurgu gibi çok popüler olmayan işleriniz için birlikte çalışabiliriz. After Effects, Final Cut, Premiere, Da Vinci programlarını kullanmaktayım. Uzun yıllar branding videolar üzerinde çalıştım amacım bu sektörden biraz koparak içime sinen projelerde yer almak.

  €232 (Avg Bid)
  €232 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Merhabalar, mantıksal devre tasarımı dersimin final sınavında yardıma ihtiyacım var da yardımcı olabilir misiniz acaba ?.

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar, mantıksal devre tasarımı dersimin final sınavında yardıma ihtiyacım var da yardımcı olabilir misiniz acaba ?

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar, mantıksal devre tasarımı dersimin final sınavında yardıma ihtiyacım var da yardımcı olabilir misiniz acaba ?

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar, mantıksal devre tasarımı dersimin final sınavında yardıma ihtiyacım var da yardımcı olabilir misiniz acaba ?

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar, mantıksal devre tasarımı dersimin final sınavında yardıma ihtiyacım var da yardımcı olabilir misiniz acaba ?

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar, mantıksal devre tasarımı dersimin final sınavında yardıma ihtiyacım var da yardımcı olabilir misiniz acaba ?

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  13 eylul pazar gunu saat baslayacak c final sinavimi ucreti karsiligi yapacak birini ariyorum. C ye hakim olanlarin kolaylikla yapabilecegi bir is sinav suresi 2bucuk saat.

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Merhaba ben c# form applicatoin dan yapılacak final ödevim var yardımcı olabilirmisiniz

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Final ödevi olucaktır. Kapakla başlayıp en az 10 sayfa ve 1.5 aralık olucak şekilde 4 konumuz bulunuyor

  €15 (Avg Bid)
  €15 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  açıköğretim mali tablolar analizi final sınavı için yardım istiyorum

  €56 (Avg Bid)
  €56 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Localhost (Tomcat v9.0) üzerinden postgre db'ye form inputları kaydedilip search ile html'de görüntülenecek. jsp servlet mantığında basit bir proje. Eclipse IDE üzerinden yapılacak. Çok kısa bir zaman dilimimiz var.

  €29 (Avg Bid)
  €29 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar, bende izmirde oturuyorum. Final sinavi yerine gecicek 7 soru verdi hoca. Aciliyetin var bunlari yapabilirmisin.

  €14 (Avg Bid)
  €14 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Özetle geçecek olursak istediğim şey okuldaki final ödevim olan music non stop az 2.5 dakika (müziğin süresine göre),kısacası seçtiğimiz müziğe müziğe uyumlu klip çekicez,yöntemleri ise ya stop motion ya cut out yada kendimizin yaptığı vektorel grafikler veya internetten bulunan grafiklerle fakat kesinlikle müziğin sözleriyle bağlantılı olucak herşey,yani binevi klip çekilecek ama bunu yaparken AFTER EFFECT kullanı elbette gerekli zaten ama after effectten efekt eklersek daha güzel karakter üzerindende gidebilirsiniz orası sizin yaratıcılığınıza bağlı.Mesela bi adam yaparsınız yürütürsünüz onun yolda başına gelenleri yaparsınız veya müzikle uyumlu bir hale getirir...

  €63 (Avg Bid)
  €63 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Projemiz bu hafta sonuna kadar yetişmek durumunda olup oldukça kısa ve sade bir animasyon film olacaktır. 10-15 saniyelik bir animasyondan bahsediyor olacağız. Bir billboard'da yer alacak hareketli bir animasyon reklam olacak. Billboard otobüs durağında yer alacak ve yanına bir insan yaklaştığında animasyon başlayacak (sensörlü bir b...alacak ve yanına bir insan yaklaştığında animasyon başlayacak (sensörlü bir billboard). Animasyon içeriği de oldukça basit sahne veya kişi değişmeyecek. Renkli yada renksiz olması önem taşımıyor. Eğer bu haftanın sonuna kadar yani en geç 13.12.2014 tarihi akşam saatine kadar bu projeyi gerçekleştirebilirseniz, bizimle iletişime geçmenizi bekliyor olacağız. Animasyon video bir pazarl...

  €37 (Avg Bid)
  €37 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  İstediğimiz çalışma mevcut 40 gram çikolata baton ürünü 35 grama düşürmek. Kısıtlama olarak en ve boy aynı sabit kalacak. Final çalışmaların katı/solid şeklinde paradolid formatında elimizde olması gerekiyor. Çünkü bu çalışma üretime yönelik olacak. Ayrıca .jpeg olarak yine pazarlamaya gösterebileceğimiz birkaç render olması lazım.

  €328 (Avg Bid)
  €328 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Joomla 2.5 ile yapılmış internet sitesinde kullanılmak üzere bazı sitelerin API'lerinin otomatik olarak takip edildiği bir sistem yapmak. Sitede ilgili menüye tıklandığında açılan sayfada aşağıdaki gibi b...sitelerin API'lerinin otomatik olarak takip edildiği bir sistem yapmak. Sitede ilgili menüye tıklandığında açılan sayfada aşağıdaki gibi bir sorgu çalıştırılması beklenmektedir. bu sorgu ile ilgili olarak yukarıya yapılacak textbox'daki url kullanılacaktır. Textbox'da veritabanından verileri otomatik güncelleyebilecektir. Örnek site : burada adresine ait sorgu yapılmış ve sitelerden toplanan sonuçlar aşağıda verilmiştir. Ayrıca en üstte de istatistik veri gösterilmiştir.

  €9 - €28
  €9 - €28
  0 teklifler

  We need coders to code our websites. The websites are already designed (PSD), all the content is created and the final site is approved by the client already. We simply convert the PSD to HTML5/CSS3/JS sites and send them back!I am looking for somebody who can start right now and could deliver the results in next 24 hours. We are looking for a long term relationship with the right candidates. Must have experience in Twitter Bootstrap Responsive design. please see 3 attach file.

  €123 (Avg Bid)
  €123 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  ... as well as an overall company logo (which is simply 'bp'). One of the trickiest parts to this is going to be timing the slides to line up with the provided audio. I realise that no-one is going to be able to do the perfect job, and there will be things I realise I should have explained better, or didn’t anticipate. So, the winner has to be prepared to do a handful of edits on slides before final signoff. NB all files are on this wetransfer link as they were too large to be uploaed to this post:

  €55 (Avg Bid)
  Garantili
  €55
  1 girdi

  Hi Our website frontend on React requires few fixes and adjustments as per PSD, be noted its not development work but simple adjustment to existing websites so come with accordingly bids, will share documents about required changes with final candidate only. Write COAL at start of bid ... Thanks

  €29 (Avg Bid)
  €29 Ortalama Teklif
  35 teklifler

  Hello Dears, We are here to redesign and redefine the company profile in terms of design, graphics, content, and context. Our idea is to maintain a length of no more than 20 pages which includes the Front page and the Contact us page at the end. Also, we aim for fewer words on each page and high-definition pics, while keeping the file size minimum. We would need the final file in pdf and editable format too We attach our current profile which needs redesigning, and in addition, we have some other relevant profiles for inspiration and ideas. Given below is the initial sequence of pages we like in the new profile. 1. Front Page ( with the high-Def picture of energy/sustainability to be mutually agreed upon) + Name of the Company +LOGO. 2. About Us / Who we are 3. Core Values and...

  €111 (Avg Bid)
  €111 Ortalama Teklif
  58 teklifler

  Go...requests are not stored anymore in database (see screenshot). The script was working without any issues until some weeks ago. The problem may be connected with changing PHP from 7.4 to 8.1. In the attachment you will find the active wordpress plugin. These are the rules for our cooperation - Read my task carefully - Check files careful - Make your final bid (no initial bid or hourly rate) - There will be no re-negotiation, the final bid counts - You will be awarded for the task - You will perform this task immediately - We will close this task by this evening (Friday evening, CET) If you can match with above mentioned rules and feel comfortable with this task, I will be more than happy to award you and also continue cooperation for future WordPress/PHP tasks....

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  27 teklifler

  ...Completed and Reviewed Altium Project Ready for Prototype Fast as in before Friday February 3rd, 2023 Based on TI Redriver ICs, sample Idea is posted below but further discussion of details is required Altium Designer Expert for Super Fast Schematic/PCB Layout work Complete Design in Altium including Schematic and PCB with all output files/libraries/footprints/Bom/mechanical drawings ETC... Super Compact, Cost effective yet Impressive electrical characteristics Complete Schematic needs to be created using easily sourced components (sourced through LCS/JLC/Digikey/Mouser/Avnet/etc) Full payment will be rendered upon review and approval of final design files by IC mfg. - Libraries of Components including Components Schematics and Footprints need to be made - ...

  €270 (Avg Bid)
  €270 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Hello, We need a social media advertisement created for a gifting website. Need a square banner with appealing text & headline driving customers for valentine's day. As the designer - you must ensure all assets you use are licensed / royalty free for unrestricted use by the client. We are open to i...headline driving customers for valentine's day. As the designer - you must ensure all assets you use are licensed / royalty free for unrestricted use by the client. We are open to ideas - the only guidelines being that ads should not be vulgar. Begin your bid with the word elegant to show you have read the description properly. Also in your bid, mention the time you will need to deliver the creative. Final deliverable must be in a format that we can edit at our end if r...

  €13 (Avg Bid)
  €13 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  Hello, I need a C# class (.Net 6.0) that performs all tasks to access Office365 using Pop3 and OAuth. 1. The class will run inside a Windows service and needs to run without user intervention 2. The class needs to perform all tasks including getting an authorization token, refreshing the to...perform all tasks including getting an authorization token, refreshing the token, and accessing Office365 3. I might need your help setting up things on the Azure side 4. WILL PAY EXTRA IF YOU CAN GET THIS DONE IN 24 HOURS 5. The class should use the library and NOT access REST services directly. The final deliverable is the complete source code. I'll release one milestone after seeing the code running on your machine (via Zoom) and the final milestone after receiving the code.

  €957 (Avg Bid)
  €957 Ortalama Teklif
  22 teklifler

  ...messaging Collaborate with other members of the team to ensure videos are delivered on time and on budget Continuously improve and refine video production processes Qualifications: Strong experience in video production and editing Strong understanding of the principles of storytelling and branding Experience with video editing software, such as Adobe Premiere Pro or Final Cut Pro Strong communication and collaboration skills Strong project management skills Strong attention to detail Flexible and able to adapt to changing priorities Strong knowledge of best practices for video production, including lighting, sound, and camera techniques Experience: NO EXPERIENCE REQUIRED Salary: Negotiable and will depend on experience and qualifications Note: This is a general job desc...

  €38 / hr (Avg Bid)
  €38 / hr Ortalama Teklif
  14 teklifler

  ...company. The ideal candidate will have a strong portfolio of previous logo design work and a passion for creating visually stunning designs. Responsibilities: Collaborate with our marketing team to understand the company's brand and design goals Develop multiple logo concepts and present them to the team for feedback and revisions Refine the chosen logo design to meet all project requirements and deadlines. Prepare final files for printing and digital use Requirements: 3+ years of experience in graphic design, with a focus on logo design Strong portfolio of previous logo design work Proficiency in Adobe Creative Suite (Illustrator, Photoshop, etc.) Strong attention to detail and ability to work in a fast-paced environment Excellent communication and collabora...

  €16 / hr (Avg Bid)
  €16 / hr Ortalama Teklif
  27 teklifler
  Create an Awesome Logo 6 gün left
  ONAYLI

  ...company. The ideal candidate will have a strong portfolio of previous logo design work and a passion for creating visually stunning designs. Responsibilities: Collaborate with our marketing team to understand the company's brand and design goals Develop multiple logo concepts and present them to the team for feedback and revisions Refine the chosen logo design to meet all project requirements and deadlines. Prepare final files for printing and digital use Requirements: 3+ years of experience in graphic design, with a focus on logo design Strong portfolio of previous logo design work Proficiency in Adobe Creative Suite (Illustrator, Photoshop, etc.) Strong attention to detail and ability to work in a fast-paced environment Excellent communication and collabora...

  €1609 (Avg Bid)
  €1609 Ortalama Teklif
  43 teklifler

  1) I...that are handwritten by students aged between 11-18 on submission of question paper and answer key. 2) The kind of Maths can vary between basic to intermediate which includes calculations, algebraic word problems, Trigonometry, Geometry and calculus. 3) The system should be able to grade and provide a remark for each answer marking it right or wrong, along with a reason why it was wrong. 4) The final grade and the performance report along with images of the evaluated paper. 5) Students might use multiple methods to solve the same problem, this also has to be approached with intelligence rather than looking for the exact same answer from the answer key. 6) The api should return images along with a performance analysis report. 7) There should be minimal to no human interaction ...

  €575 (Avg Bid)
  €575 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Looking for someone to provide three options for our Company Logo to be animated. Needing two final files, One for email signature (GIF) And one for Social Media.

  €17 / hr (Avg Bid)
  €17 / hr Ortalama Teklif
  31 teklifler

  I need to create one page like this Look and feel will be changed as per my website.. When usee will add any business then after approval all information should come like the above shared url.. I need business information city wise and category wise...i have a budget of 1000 -1500Rs. , no pai...changed as per my website.. When usee will add any business then after approval all information should come like the above shared url.. I need business information city wise and category wise...i have a budget of 1000 -1500Rs. , no paid plugin will be provvided from my side... i need best sokution for the same. Bid only if u can do the same in mentioned amount and your final price

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Job Description: Looking for someone to provide three options for our Company Logo to be animated. Needing two final files, One for email signature (GIF) And one for Social Media.

  €16 / hr (Avg Bid)
  €16 / hr Ortalama Teklif
  23 teklifler
  Logo Animation 6 gün left

  Looking for someone to provide three options for our Company Logo to be animated. Needing two final files, One for email signature (GIF) And one for Social Media.

  €16 / hr (Avg Bid)
  €16 / hr Ortalama Teklif
  29 teklifler
  Trophy icon Flyer for Football Camp Songkran 2 gün left

  I would like a flyer created for a football camp - It is for posting on social media, s...created for a football camp - It is for posting on social media, so I would like the following sizes 1080 x 1080 and 1080 x 1920. I want to receive the final design in a PSD file with labelled layers to make it easy for me to be able to make modifications. I have attached a logo for the EPA camp The details of the camp are; Songkran Soccer Camp Boys and Girls aged Four to Twelve Dates: 6th to 8th April – 9 am to 12 pm = 3,000 thb or 1250 per day 17th to 21st April – 9 am to 12 pm = 5,000 thb or 1250 per day 24 to 28 April – 9 am to 12 pm = 5,000 thb or 1250 per day Please add a phone number / email / website (I will change these in the final design) also a qr code ...

  €18 (Avg Bid)
  Garantili
  €18
  36 girdi

  documentation link : I am project manager : search for ios developer to integrate hyperpay gateway payment using swift we finish android integration now we need ios developer to integrate note : we was integrate it using webview but there are problem with webview now so we should integrate using sdk note: if you are project manager or company owner please donot contact me , I just need the ios developer for this task and future tasks the amount fixed 60$ , please donot send more cost because this is final cost it's already easy task if you are senior ios developer

  €81 (Avg Bid)
  €81 Ortalama Teklif
  6 teklifler
  calligraphy 6 gün left
  ONAYLI

  i have a very simple project. i want this sigil i made converted into japanese style calligraphy. for someone with skills, this should literally take ten minutes and i am willing to pay $10 for it. you don't need to color it. just simple black is fine. sigil is image 1, final product should look like image 2.

  €26 (Avg Bid)
  €26 Ortalama Teklif
  19 teklifler
  Director's Bio 6 gün left

  I'm looking for an experienced journalist to conduct a brief interview and then write my bio. The final result would be two versions - a full-length version (length to be determined by the content) and a second version <= 250 words. I'm a working Producer, Director, and Writer and would prefer a candidate with experience in the film / television / entertainment world.

  €318 (Avg Bid)
  €318 Ortalama Teklif
  26 teklifler

  I am looking for an engineer in Canada, as I reside in New Brunswick, to sign off on my final plans that were initially signed off by an engineer but the contractor varied the roof pitch during the build from 2/12 to 1/12. So, I just need the final plans stamped off. I have copies of all of the plans submitted and the final plans which are the same of original with just the change in pitch? Thanks in advance.

  €241 (Avg Bid)
  €241 Ortalama Teklif
  21 teklifler
  Edit My Youtube Videos 6 gün left
  ONAYLI

  We are looking for a skilled video editor to join our team as a freela...graphics Collaborate with our team to develop video concepts and ideas Stay current with the latest video editing trends and techniques Qualifications: Proven experience as a video editor Proficient in Adobe Premiere Pro or Final Cut Pro Strong understanding of color correction and grading Experience with motion graphics and animation Strong attention to detail and ability to work independently Experience with YouTube video production and optimization Strong portfolio of work showcasing your editing skills The position is a remote work and freelancer-based, with a project-by-project compensation structure. If you are passionate about video editing and have the skills to create engaging content, w...

  €17 (Avg Bid)
  €17 Ortalama Teklif
  40 teklifler

  We need a freelancer who can develop crypto wallet in IOS and Android with web. Bid cost will be the final no negotiation.

  €2487 (Avg Bid)
  €2487 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  I have written a ninety-minute feature film. I need someone who has the final draft software to incorporate my screenplay.

  €267 (Avg Bid)
  €267 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  ...Completed and Reviewed Altium Project Ready for Prototype Fast as in before Friday February 3rd, 2023 Based on TI Redriver ICs, sample Idea is posted below but further discussion of details is required Altium Designer Expert for Super Fast Schematic/PCB Layout work Complete Design in Altium including Schematic and PCB with all output files/libraries/footprints/Bom/mechanical drawings ETC... Super Compact, Cost effective yet Impressive electrical characteristics Complete Schematic needs to be created using easily sourced components (sourced through LCS/JLC/Digikey/Mouser/Avnet/etc) Full payment will be rendered upon review and approval of final design files by IC mfg. - Libraries of Components including Components Schematics and Footprints need to be made - ...

  €240 (Avg Bid)
  €240 Ortalama Teklif
  18 teklifler

  ...the stop loss and were losers 2) Stop repainting for alerts: At the moment the script is checking if buy condition "is true" during the 9:15am candle and then it sends alert as well as plots on the chart the buy signal and the same in a small table generated on the chart. However because of repainting it will show the signal for one second then dissapears; only when the candle closes then the final fixed signal stays. Need to fix it so that when the signal appears during the 9:15am candle it will stay and the signal in the table does not go away even before candle close. 3)[Trailing stop] Add user input option to choose either normal stop loss or trailing stop loss with set percentage for trailing. [currently the script is coded for normal stop loss only, need to add ...

  €216 (Avg Bid)
  €216 Ortalama Teklif
  27 teklifler

  We are producing videos...are in Karen, though both have English we will also need to be transcribed. First, we will need the interviews transcribed into their original language and then translated into a separate English translation document. We need the transcription and translation to have timestamps about every 20 seconds. The final output would be two Word documents - one transcription in Karen, and one transcription in English. If you've done this before, please provide examples. If hired for the project we will want you to provide a selection of work in progress so we are sure you're on track. Familiarity with Christian theological terms would be extremely helpful, but not required, for this job. Important: Please confirm in your application that you are f...

  €8 / hr (Avg Bid)
  €8 / hr Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Migration study which original code written in SAS. We need to migrate this SAS script in to SPSS script. In SPSS script we need to pass input database as SPSS dataset Attached the SAS script file. Need to convert this SAS code in SPSS script. Code files - Migration SAS code to SPSS Demo output - Final output We need output file in any one format xlsx, CSV, SPSS. The attached file output created for only 2 variables A1_stk , A3_stk. Same it need to replicate for rest variables as well which mentioned in SAS script. In Demo output file has two tabs, GM_Brand_Composite tab is the output from "" and GM_General_Market is the output from "" So based on this SAS script we need to replicate

  €76 (Avg Bid)
  €76 Ortalama Teklif
  8 teklifler
  Trophy icon Logo Animation 6 seconds 6 gün left

  We need a custom animation of our logo. We've created a sound file that we want to sync with the animation. The animation should be no longer than 6 seconds and must sync with the sound fi...reliable" on the last hit/clap This is only one idea, and we are open to other interpretations. The logo needs to assemble based on the sound file and we are open to your creative ideas on how it does that. We're looking for high-quality animation, not something cheesy or out of the can. It needs to be a custom solution that is unique to us. Requirements: - The final output should be 1920x1080 4k, 2k, and 1080p - We require the final Adobe After Effects files for the animation itself unless another program is being used. - Please disclose what software you intend t...

  €344 (Avg Bid)
  Garantili Önde Gelen Yarışma
  €344
  40 girdi

  Everything You Wanted To Know About Buddhism - Theravāda (Final) Video

  €45 (Avg Bid)
  €45 Ortalama Teklif
  1 teklifler