Website content writer chennai işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  436,277 website content writer chennai iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  İşte yapmak istediğimiz çalışmalardan bir örnek "en iyi dik duruş korsesi" ona websitemizden " bilgilenal" bakabilirsiniz. Daha fazla bilgi için diğer gönderilere bakmaktan çekinmeyin.

  €16 (Avg Bid)
  €16 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Bloğum için metin yazarları arıyorum. Sağlık, Ev ve Yaşam ile ilgili yaklaşık 2000 kelimelik gönderilere ihtiyacım var. İşte yapmak istediğim çalışmalardan bir örnek daha fazla bilgi için diğer gönderilere bakmaktan çekinmeyin. Lütfen teklifinizi bana bildirin.

  €21 (Avg Bid)
  €21 Ortalama Teklif
  27 teklifler

  Merhaba eTranslators, profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €271 (Avg Bid)
  €271 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba eTranslators, profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €271 (Avg Bid)
  €271 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba eTranslators, profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €265 (Avg Bid)
  €265 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba, Umarim iyisinizdir. Proje bazli calisacagimiz , icerik ureten arkadaslara ihtiyacimiz blunuyor. Surekli projeler icin , lutfen iletisime geciniz. Tesekkurler, Volkan NOTE : ONLY TURKISH CITIZENS

  €14 (Avg Bid)
  €14 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba, Çin merkezli bir şirket için akademik yazılara ihtiyaç duyuyorum. Uzun dönemli bir iş olmasını umuyoruz. Makaleler, Türkçe ve İngilizce olabilir. Makaleniz onaylanmasına müteakip ücretlendirme yapılacaktır.

  €16 (Avg Bid)
  €16 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  Geçiş yaptığımız site - Bu, adresine gecirilmelidir. Mevcut magento sitelerinin tüm tasarımı, shop sitesinde çalışmalıdır.

  €281 - €843
  €281 - €843
  0 teklifler

  Content and design will be made for our Wordpress website.

  €163 (Avg Bid)
  €163 Ortalama Teklif
  26 teklifler

  Türkçe blog yazarları arıyoruz. sitesine girin, hangi alanın sizin için daha iyi olduğuna hangi alanda blog yazılarını geliştirebileceğinizi yazın.

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler. Merhabalar, ben Aslıhan Aslan lisans öğrencisiyim iş arıyorum projenizle ilgimi çekti sizinle çalışmak istiyorum. internette cok vakit geçiriyorum , bu yüzen Haftada 40 saat çalışabilirim sizinle çalışmaktan mutluluk duyarım. proje konusunda beni bigilendirmenizi rica ederim. En kısa zaman sizden bigi bekliyorum saygılar...

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler.

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Size 20-30 tane kategori veriyor olacağım. Bu verdiğim kategorilerin herbiri için 40-50 kelimelik 25'er tane fal yazacaksınız. Örneğin 16-23 yaş arası sevgilisi olmayan kişiye göre, 24-35 yaş arası evli kişiye göre, 24-35 yaş arası özel sektör çalışanına kariyer ile alakalı.. Totalde 600 civarı 50 kelimelik fal yazmanız gerekecek her biri 40-50 kelimelik.

  €196 (Avg Bid)
  €196 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  Merhabalar, yayına almış olduğumuz sektörel pazar yeri projemizin blogu için alanında tecrübeli blog yazarları arıyoruz. Düzenli olarak günde en az iki saat çalışabilecek, çalışma esnasın da takım ile asana üzerinden iletişim halinde olacak. İlgilenen yazarlara ayrıntılı bilgi verilecektir. İyi günler.

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  15 teklifler

  Araştırma yazarlığı Hi İ'm from Baku. İ'm Writer

  €173 (Avg Bid)
  €173 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  sitelerle alakalı yazılar içerikler hazırlamak

  €551 (Avg Bid)
  €551 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  MAkale yazdırılacaktır.

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Ulusal bir peynir markası için peynirli yemek tarifleri yazacak bir arkadaş arıyoruz. Her bir yazı ortalama 300 kelime ve SEO uyumlu olmalı. Makale başına 10 $ ödeme yapılacaktır ve haftada 3-5 makale yazılmasını bekliyoruz.

  €12 / hr (Avg Bid)
  €12 / hr Ortalama Teklif
  21 teklifler

  Metin yazari ariyorum, deneyimli , yaratici. Cv sini bana Mail ile gonderebilecek ve referans saglayabilecekler basvursun lutfen. Ciddi anlamda Metin yazarina ihtiyacimiz var. 230 kelimelik kisa yazi. Iki tarafta memnun kalirsa, daha yapilacak baska dosyalarda var. Yeni kurulmakta olan bir kurum icin.. Eğer, kendinizi kanitladiginiz projelere imza attıysanız , sizinle çalışmak isteriz..

  €22 (Avg Bid)
  €22 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  Merhaba, Son kullanıcılar için bilgi işlem desteği veren firmamızın web sitesi için yazı ve içerik yazabilecek tecrübeli yazarlar arıyoruz. Detaylar için lütfen iletişime geçiniz. Saygılarımızla, We are looking for a writer who can write articles and web content. Our business area is IT support for end-users. All works must be done in Turkish. Thank you.

  €115 (Avg Bid)
  €115 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Kullanıcıların belirleyeceği kriterlere göre önceden belirlenmiş oranlarda fiyat hesaplama yaparak içerik siparişi vermelerini, projeleriyle ilgili yazarlarla görüşebilmelerini, payu-paypal ile ödeme alabilmelerini sağlayan bir içerik sipariş pazaryeri-sistemi oluşturmak istiyorum. Ör:

  €3999 (Avg Bid)
  €3999 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Arkadaşlar selam, Finans içerikli bir videonun alt yazısının İngilizce'den Türkçe'ye çevrilmesi gerekiyor. Word count 1770..Bütçem sınırlı, çeviriden memnun kalirsam daha fazlası da gelecektir. Lütfen başvurunuz ile beraber ekli dosyayı da çevirip gönderiniz. Çevirinin kelime kelime değil, anlamını kaybetmeden Türkçe'de anlaşılabilir olması gerekiyor. Çevirinin kontrolünü ben yapacağım.. Alt yazı olduğu için bazı yerler tam olarak bir anlam ifade etmeyebilir, elinizden gelenin en iyisini yapmanız yeterli olur, gerekli düzenlemeleri ben yapacağım. İşi verdikten sonra bir gün içerisinde teslim edilmesi gerekiyor. Finans bilginiz olması faydanıza o...

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Turkish is my native language. I also worked at my own local radio station for years. I lived in US, NY for 11 years. I have been a blogger for 8 years. Active blogger, writer, reviewer. Also completed a certificate program about medical billing in Colorado, US. Turkish article writing, editing, translations Turkish to English and English to Turkish. I'd love to work on these projects or similiar ones. Türkçe benim ana dilim. Yillarca kendim baslattigim lokal radyo istasyonunda da profesyonel konuşmacı olarak görev aldım. Amerika, New York'da 11 yıl kaldım. 8 yıldır blogumda yazıyor ve ürün tanıtımları da yapıyorum Colorado'da medikal faturalandırma üzerine bir sertifika programını başlarıyla tamamladım. Türkçe'de...

  €65 (Avg Bid)
  €65 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Dear All, This project is for someone who can copy existing content from a web site to its new designed version which is Joomla-based. Sorry, but only Turkish bidders, please. The ones located in Ankara will be given the priority. Content will be copied, but needs some artistic touch as well. While copying the content, side menus, image galleries, etc. will be properly created and adjusted. We don't know number of pages; but we expect that it is less than 100. Waiting for your bids for 100 pages, copying content and arranging them in Joomla, creating the web site structure, etc. Good luck. --- Herkese merhaba, Proje mevcut bir web sitesi içeriğinin, Joomla tabanlı yeni tasarımına kopyalanmasını içerir. Sadece Türk freelancer...

  €144 (Avg Bid)
  €144 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  I need an experienced article writer for my newspaper. You will be writing about news in the Washington DC area. Native english is a must, or at least a strong level of english. I require that you have taken at least an introduction to journalism class, so that they know the basic journalism ethics. If they have no higher education in journalism, I require that they undergo a short refresher training.

  €313 (Avg Bid)
  €313 Ortalama Teklif
  25 teklifler

  I need a writer to work on writing projects. Paid per 1000 words. Serbian-speaking writers only.

  €9 / hr (Avg Bid)
  €9 / hr Ortalama Teklif
  22 teklifler

  I need an perfect English native writer to write content for my website. Only people from country with English language. I will have a few pages to write, and a few blog articles

  €80 (Avg Bid)
  €80 Ortalama Teklif
  43 teklifler

  Requiring 12 blog posts - 500 words each There are 6 categories requiring two blog posts each for my upcoming website/blog regarding motherhood. I am also requesting an Instagram Biography & Website 'About us' section to be written to attract the correct audience and express the true nature of my page / website. I would like someone with experience in Social Media Experience, SEO & Creative Writing but has great knowledge about motherhood.

  €84 (Avg Bid)
  €84 Ortalama Teklif
  80 teklifler

  The project includes writing keyword-optimized Blogs in 800 - 1000 words. The overall project is based on the theme of Indian Real Estate and will have several topics to be covered. Blog Topics and Keywords will be provided for every blog.

  €11 (Avg Bid)
  €11 Ortalama Teklif
  8 teklifler
  I need a medical writer. 6 gün left
  ONAYLI

  I need someone who has knowledge of biomedical physics.

  €7 - €20
  Mühürlü
  €7 - €20
  16 teklifler

  Home decor products like wall clocks, wall mirrors and other wall artworks. Content needs to be written about each type of product.

  €64 (Avg Bid)
  €64 Ortalama Teklif
  24 teklifler
  Content Writing -- 2 6 gün left
  ONAYLI

  Need a quick news article from a tweet in 1 hour Budget: INR 300 or $4

  €11 (Avg Bid)
  €11 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  Need a content writer for a youtube channel to write script for youtube videos base on new realize movies. - In hindi - need for long term send me a demo work from below topics. note- for per script I pay 100-300 rupees

  €3 / hr (Avg Bid)
  €3 / hr Ortalama Teklif
  19 teklifler

  Require services of a good excel developer to make certain automation in report generation, Variation statement for construction office in Chennai office

  €272 (Avg Bid)
  €272 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  We are a currency broker looking to educate tech startups on the risks of not hedging or averaging FX risk while also offering them solutions to minimise this. Ideally have some knowledge or experience in FX but we don't want it to be written like most financial or FX content which are usually complicated and very boring to read. We are looking for a conversational style of writing with simplistic descriptions so it is understandable to all not just FX professionals.

  €2441 (Avg Bid)
  €2441 Ortalama Teklif
  32 teklifler
  Book Summary Writer 6 gün left
  ONAYLI

  I required a person who has experience in writing book summaries in English.

  €7 - €18
  €7 - €18
  0 teklifler
  Conversion copywriters 6 gün left
  ONAYLI

  We are looking Content Writer who has written content on Landing pages with action keywords. You must have previous experience on content writing on Landing pages. Must know how to research action keywords Topic will be given and website. 1000 words article needed immediate hire provide me work samples on content written on Landing pages.

  €7 (Avg Bid)
  €7 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  Looking for a content writer that can deliver excellent results. I'm interested in finding the right person that can efficiently communicate web content in English.

  €16 (Avg Bid)
  €16 Ortalama Teklif
  42 teklifler

  AD CONTENT WRITER NEED FOR FACEBOOK AND INSTA

  €13 (Avg Bid)
  €13 Ortalama Teklif
  24 teklifler
  Blog Writer 6 gün left

  Looking for female writers, to create articles about dating & relationships from a female perspective. Site is targeting female audience. And I'm capable to motivate someone who facing issues like depression and anxiety anxiety You are completly free to write about any topic relating to love, dating & relationships. Seo writing is a plus but not needed. Bid for 10 Sample Arti...female writers, to create articles about dating & relationships from a female perspective. Site is targeting female audience. And I'm capable to motivate someone who facing issues like depression and anxiety anxiety You are completly free to write about any topic relating to love, dating & relationships. Seo writing is a plus but not needed. Bid for 10 Sample Articles. Hoping to find l...

  €247 (Avg Bid)
  €247 Ortalama Teklif
  30 teklifler

  Looking for an extra ordinary experienced writer to provide me an outline of my upcoming novel. Since the task is not time consuming it won't take even 30 min. for an experienced one. I'll pay around 100 INR - 300 INR

  €1 / hr (Avg Bid)
  €1 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  We have an application on both Apple and Play stores, it does have a tweet feature. We need content writers to create multiple accounts and tweets about digital currencies on a daily basis. Tweets will need to be informative and engaging so that it's interesting for other users to read and reply. Tweets should be between 50 - 200 characters long and include both text and images.

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  32 teklifler

  Looking for an expert writer in affiliate marketing to write some articles for Amazon affiliate marketing products. You need to know what you are doing and have track record of earning on amazon Also i would like you to guide me on the process including writing a guide on how to write converting amazon affiliate marketing articles I would like you to tell me the niche you can target well and also if and what marketing is needed my side target audience can be in USA Write wanted for affiliate articles send me your best rate and what you can do

  €13 (Avg Bid)
  €13 Ortalama Teklif
  39 teklifler

  Allianze GCC is the top-notch outsourcing company, specialized...renowned for providing customized solutions for business entrepreneurs all around the globe. Quality focused solutions with excellent accuracy is our prime motive in handling your outsourcing projects no matter how complex it is. With the incorporation of technological enhancements and trained experts, we can provide you with the best outputs at a flexible cost. Our services cover, • Content Writing • Web Designing And Development • Digital Marketing • Artificial Intelligence Development • Data Entry Services Are you in search of the best outsourcing who can satisfy your various outsourcing requirements cost-effectively within the desired time frame? Then we are ...

  €134 (Avg Bid)
  €134 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  need to move content from the moto cms to ugs wordpress, all ready to go just need moved and set up for WordPress. All content on website just need moved

  €137 (Avg Bid)
  €137 Ortalama Teklif
  104 teklifler

  ...startup. In order to better understand if we could match, I have a short explanation below as to what I am looking for as well as a few questions. I am looking for someone who can research a given subject, and create a scriptarticle to be used later with a video editor to create a video out of (I don't need you to do anything with the video). I believe my core audience would prefer to consume our content via video rather than reading it. One example of video creation we were thinking about is a whiteboard video. Example - A few question: 1) Are you comfortable researching and writing (Approx 2000 words) about gaming in general? A few examples of topics to see if you feel comfortable with are: How to get rid of online toxicity in gaming and why it's important

  €29 / hr (Avg Bid)
  €29 / hr Ortalama Teklif
  30 teklifler

  We want someone to write the white paper, case studies and make presentation related to the work we have done

  €30 (Avg Bid)
  €30 Ortalama Teklif
  25 teklifler

  I'm seeking an interim bid writer to assist with RFPs

  €42 / hr (Avg Bid)
  €42 / hr Ortalama Teklif
  8 teklifler