Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  11,969 whmcs iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Merhaba, içerisinde CS:GO, Arma 3, Rust gibi oyun sunucularının yönetilebilmesi için linux tabanlı oyun sunucusu paneli kurulacak ve oto kurulum için WHMCS modülü yaptırılacaktır. En kısa sürede en iyi işi verebilecek arkadaşları bekliyoruz.

  €206 (Avg Bid)
  €206 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Merhaba, WHMCS için tam entegre vmware modülü istiyorum. Başlat,durdur, yeniden kur, anlık sunucu durumu kontrolleri, snapshot aldırma ve geri yükleme, linux dağıtımları için otomatik olarak webpanel kurulumlarının yapılımı.

  €165 (Avg Bid)
  €165 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Merhaba, WHMCS için açık kaynak kodlu ziraat bankası sanal pos modülüne ihtiyacımız bulunuyor ,fiyat tekliflerinizi bekliyoruz.

  €684 (Avg Bid)
  €684 Ortalama Teklif
  2 teklifler
  whmcs tema Bitti left

  whmcs tema çalışması yapacak ve talepleri yerine getirecek proje danışmanı aramaktayım

  €91 (Avg Bid)
  €91 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Merhaba turksun diye ilk sana yazdim... Benim projeme bir script/plugin/addon gerekli... WHMCS dan hostingim var ancak ona nitradodzki gibi deployment ve siteden configleri editleme vs istiyorum oyun sunuculari icin vs (arma 3 icin sadece aslinda ondan tek ona yogunlascaz) ne dersin yaparmisin? Fiyati kaldirabilirim

  €47 (Avg Bid)
  €47 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba turksun diye sana yoneldim. Projem nitrado gibi bir hosting sitesi ancak sadece arma 3 kismi gerekli bana plugin olarak. WHMCS kullaniyorum yani umarim ne dedigi az cok anlamissindir... fiyat kalkabilir

  €47 (Avg Bid)
  €47 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  whmcs üzerinde çalışan bir eticaret yıllık kiralama modeli. Magento kurulumu, tema ve ücretli modül kurulumlarını otomasyon içinde yapılmasını sağlanacak. İş tesliminden sonra da magento için farklı entegrasyonlarda yaptırılacak.

  €1175 (Avg Bid)
  €1175 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  whmcs 6.x teması yapmak istemekteyim

  €191 (Avg Bid)
  €191 Ortalama Teklif
  11 teklifler

  Whmcs Client Area bölümünde Plesk Wordpress Toolkit özelliklerinin kullanımı sağlamak

  €118 (Avg Bid)
  €118 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Merhabalar, Domain, hosting, ssl, sunucu vs. satışı yapan alt yapımıza web servisler aracılığı ile bağlanacak Whmcs için modüller geliştirtmek istiyoruz. Öncelikle platform oluşturulacak. herşeyin modüler olmasını bekliyoruz. Bizim taraftaki servislerde geliştirme aşamasında olduğu için ekbir metod servise eklediğimizde modül tarafına da size ihtiyaç duymadan ekleyebilmeliyiz. Aşağıda neler istediğimiz ile ilgili bazı başlıkları bulacaksınız. Amaç Whmcs alt yapısını kullanan domain sitelerinin bizim servislere bağlanarak domain satması ve mevcutlarını yönetebilmeleri. Örnek firma pluginleri Kullanacağımız temel fonksiyonlar aşağıdaki gibi olacak. bunlarda ekleme ve çıkarma olabilir.

  €228 - €684
  €228 - €684
  0 teklifler

  Hello we are looking for WHMCS: Auto provisioning of VMware ESXI for vps automation delivery after completing order. Auto Server Create Auto OS Installation (Using NOC-PS) Auto Assign IP address vKVM Support Start,Stop,Restart,Suspend,Unsuspend Server Server Informations (RAM,CPU,HDD)

  €27 - €228
  €27 - €228
  0 teklifler

  Whmcs tabanlı hosting sitem için ios , android ve windows mobile için uygulama yaptırmak istiyorum.Müşteri paneli hizmetlerim sosyal medya vb. iconlar bulunacaktı üzerinden hizmetler yönetilecektir.

  €709 (Avg Bid)
  €709 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Örnek# : "" gibi canlı görselliğe sahip olan tasarım olsun istiyorum. Alt yapı wordpress olacak. Lisanslı Goodnews Teması aldım. Bu tema üzerinden geliştirmek isteyen olur ise temanın dosyalarını gönderebilirim. Lisans problemi olmayan yada lisansı alınm...sorgulama alanı yapılabilecek. Bu alanlar ofline çalışabilir. Domain sorgulanacak eklenen domain mail ile bidirilecek. Aynı şekilde hosting işlemleri de mail ile bilgilendirilecek. alt yapısı kullanılabilir. Basit hosting satış sitesi olsun istiyorum. gibi anlaşılır sepet yönetim arayüzü olsun istiyorum. Paypal, Havale, Mobil, Payu Gibi "whmcs entegrasyonu 2. planda olsun istiyorum." Resul ERGÜN 0 554 518 30 36

  €506 (Avg Bid)
  €506 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  veya gibi bir hosting domain satış scriptine ihtiyacım var. whmcs,hostbill Vb. gibi yazılım yapmamız gerekiyor. 1 Ay'da tamamlanması + bütün otomasyonlar tamamlanmış olmalıdır. hostbill'deki tüm eklenti + Tüm tasarımı gibi bir tasarım istiyorum. Lütfen kaç günde yapacağınızı bize bildiriniz.

  €1042 (Avg Bid)
  €1042 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Whmcs alt yapısı kullandığımız sisteme uygun mobil tema yaptırılacaktı ve android cihazlardan site mobil tema ile görüntülenecektir.

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  whmcs altyapısını kullandığımız sistemde temadaki css hatalarının düzeltilmesi hataları düzeltebilirim diyen arkadaş lütfen teklif versin ayrıntıları mesaj ile gönderebilirim.

  CSS
  €37 (Avg Bid)
  €37 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  I am seeking an experienced freelancer who has expertise in ISPsystem API integration with PHP. The main objective of this project is to make php sdk for the vmmanager api. VMmanager is part of ispsystem service. WHMCS+ ISPSYSTEM I need to do this in php with those apis. Only bid who knows ispsystem api and whmcs api Write "I know ispsystem api with php" on the top of the bid. Otherwise, will ignore. Thanks for your bidding

  €136 (Avg Bid)
  €136 Ortalama Teklif
  40 teklifler
  WHMCS SPECIALIST 4 gün left
  ONAYLI

  Need helping fixing whmcs password reset email.

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  16 teklifler

  WHMCS password reset email has the wrong link address in it.

  €35 (Avg Bid)
  €35 Ortalama Teklif
  34 teklifler

  Hello, I need to create a BOG payment module for WHMCS to get payments through the Bank of Georgia Technical documentation link:

  €102 (Avg Bid)
  €102 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  I am looking for a freelancer to help me set up SMTP in my WHMCS installation using my G-mail account. In addition to the SMTP setup, I also need assistance with additional email configurations. I already have all the necessary credentials and access for both my G-mail account and WHMCS. Jobs to be done - I have content for privacy &policy and terms & conditions( 2pages) that must be uploaded to my File manager of Cpanel and its page link should be created in footer section of copyright of my website -This pages is essential to verify whmcs setup for smtp for gmail account

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  I'm looking for a developer ablo to write a WHMCS module/plugin. It will be a payment gateway plugin: this plugin will let us to receive payments (recurrent and not recurrent ) through " SATISPAY " payment method. Satyspay is a payment method that let to send money to each other. This is how it works ( I try to do a simply example ): - I go to a shop to buy something ( a tshirt, for example) - Merchant accept Satyspay as payment method - I open my Satispay app on my phone, I search the merchant and I write how many money I want to send to him ( for example, 10,00 euros ) Normally in satispay transactions it is the customer who writes how much money the customer itself must send to the merchant; in our case the price is fixed and it's specified on my websit...

  €192 (Avg Bid)
  €192 Ortalama Teklif
  28 teklifler

  Need to create a payment module for WHMCS , please watch details in the following links Video: Here's the API

  €149 (Avg Bid)
  €149 Ortalama Teklif
  27 teklifler

  The assignments are short-term as well as long-term. I am looking for someone who is experienced in developing only WHMCS. That person must be professional in their work ethics as well as in their business conduct. You must know to have experience developing custom server modules, gateway modules, domain registrar modules, admin modules, and even custom action hooks. Skills & Requirements custom server modules, gateway modules, domain registrar modules, admin modules, custom action hooks. WHMCS This is a contract role , Total contract length is 1+ years.. Daily 8 hours needed

  €1083 (Avg Bid)
  €1083 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Estoy buscando un freelancer para configurar y ajustar mi instalación de WHMCS. Tengo una licencia de WHMCS dada por mi datacenter, pero si es necesario una licencia developer no será problema, necesitamos configurar y ajustar servicios de alojamiento web, registro de dominios, facturación y soporte, además de integrar una pasarela de pago personalizada, plantillas de correo electrónico personalizadas y formularios de pedido personalizados. freelancer deberá ser creativo, detallista y entender los matices de la plataforma WHMCS. Con su ayuda, espero poder asegurarme de que mis procesos funcionen de manera fluida y eficiente. Preferiblemente que hable: Español, Ingles o Francés.

  €27 / hr (Avg Bid)
  €27 / hr Ortalama Teklif
  99 teklifler

  I am looking for a skilled freelancer to develop a WHMCS template for my project. The ideal candidate should have experience in WHMCS template development and be familiar with its functionality. Specific features needed in the WHMCS template include: - Customizable color scheme and layout - Integration with payment gateways - Responsive design for mobile devices I already have a design ready for the WHMCS template, so the freelancer will be responsible for template editing and adding pages based on the provided design. If you are experienced in WHMCS template development and have the skills to customize the color scheme and layout, integrate payment gateways, and create a responsive design for mobile devices, please apply for this project.

  €67 (Avg Bid)
  €67 Ortalama Teklif
  20 teklifler

  I am looking for an experienced developer who can build web hosting service website using Wordpress and integrate it with WHMCS and other relevant functionalities. I already own a wordpress theme related to hosting . I want you to make some changes to the existing theme to create a unique and attractive website. The website must be responsive and the content should be optimized for SEO. Experience with WordPress, Elementor and web development are essential requirements. Reliability and timely delivery of the project are a must. If you think you have the skills to create the website according to my specifications please get in contact.

  €52 (Avg Bid)
  €52 Ortalama Teklif
  29 teklifler

  Hola Abdul W., tu perfil llamó mi atención y me gustaría ofrecerte mi proyecto. Podemos conversar sobre los detalles por chat.

  €274 (Avg Bid)
  €274 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Creation of a module for dLocal and WHMCS payment gateway.

  €430 (Avg Bid)
  €430 Ortalama Teklif
  108 teklifler

  I urgently need an experienced developer with WHMCS experience to resolve a few CSS / template (tpl) issues. Ideal Skills and Experience: - Strong experience with WHMCS system - Advanced knowledge of WHMCS system - Ability to work quickly and efficiently to resolve the issue

  €20 / hr (Avg Bid)
  Özellikli Acil
  €20 / hr Ortalama Teklif
  32 teklifler
  whmcs module Bitti left

  I am looking for a skilled freelancer who can develop a WHMCS module with specific functionality focused on Provisioning and Automation. The module needs to integrate with a specific software or service. Ideal skills and experience for this job include: - Strong knowledge of WHMCS and module development - Experience with Provisioning and Automation functionality - Familiarity with integrating WHMCS modules with external software or services The timeline for completion of this module is more than 4 weeks.

  €214 (Avg Bid)
  €214 Ortalama Teklif
  44 teklifler

  I am lo...to help me automate setting up A and CNAME records in my cPanel via an API. The A & CNAME records will be provided by the Site builder which has API documentation. My hosting provider is not GoDaddy or Bluehost, and I am not specific about a programming language - I am open to other options. People also need to be able to delete their subscription / or buy additional subscriptions from their WHMCS client area, the payment for which will be done via Stripe (products are ready to go in Stripe). The function of the API should be limited to adding records, managing and deleting them (in case of deleting the subscription). I'm hoping to find someone who is knowledgeable about APIs and can provide a solution to meet my needs. There's an API sandbox available f...

  €497 (Avg Bid)
  €497 Ortalama Teklif
  42 teklifler

  I need a website dedicated to hosting, domain registration, vps sales. I need the user administration not to be done through whmcs but through a custom administration

  €456 (Avg Bid)
  €456 Ortalama Teklif
  58 teklifler

  I am looking for a freelancer to upgrade my WHMCS version from 5.1.3 to the latest. I am open to any theme for the upgrade (I will not pay for theme purchase, bid only if you have one already). Skills and Experience: - Experience in WHMCS version upgrades - Knowledge of available WHMCS themes and their compatibility with different versions - Proficiency in WHMCS customization and integration

  €42 (Avg Bid)
  €42 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  I am looking for a freelancer who can help me with customizing my WHMCS integrated website. I have specific requirements that need to be implemented as soon as possible. my website: -Customization over home page & login page -Fetch API service from another website -Integrate some modules of add funds and prepaid credit in customer panel -Make changes with customer's page Ideal skills and experience for this job include: - Strong knowledge and experience with WHMCS - Proficiency in PHP, HTML, and CSS - Ability to customize and modify WHMCS templates and modules - Familiarity with client management, billing, and support ticket systems Time max-1 week

  €483 (Avg Bid)
  €483 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  Hi there, looking for someone who can code an single order form for use with the WHMCS (8.x) api like that --> -form must be responsive -external language file/s -currency / language must be switchable -form must be completely accessible by link like -form must fully work as STAND ALONE SOLUTION

  €119 (Avg Bid)
  €119 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  I am looking for a freelancer to help me add more than 20 web hosting products to my WHMCS platform. Specific requirements for each product have been provided, and I have a list of features that need to be included. Ideal skills and experience for this job include: - Proficiency in WHMCS platform - Knowledge of web hosting products and features - Attention to detail and ability to accurately add products to the platform - Ability to work efficiently and complete the task within the given timeframe.

  €11 (Avg Bid)
  €11 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  I am looking for a PHP expert who can make changes in the existing code. The timeline for completing the changes is within a week. I created custom page for migration ticket submission along with I was using kakyako that time now i switched back to whmcs support system So need to update the code in accordingly also have existing documentation and specifications for the code. Ideal skills and experience for this job include: - Strong proficiency in PHP - Experience in working with existing codebases - Ability to understand and implement specific changes based on provided documentation - Attention to detail and ability to debug and resolve issues efficiently

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  Project Title: WHMCS Automation Module for OVH/Hetzner VPS with DDOS Deflate & Haproxy Integration Project Description: We are seeking an experienced WHMCS developer to create a module that automates the provisioning and management of OVH/Hetzner VPS instances. The module should integrate DDOS Deflate and Haproxy, allowing clients to order a server with these tools pre-installed. Additionally, clients should be able to configure IP addresses and ports for Haproxy directly from the WHMCS client panel. Key Features: Automated VPS Provisioning: Support for OVH and Hetzner VPS platforms. Provision a VPS instance upon successful payment. Automate VPS termination when a subscription ends or upon manual termination. DDOS Deflate Installation: Automatically install a...

  €487 (Avg Bid)
  €487 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  Hola, quiero tener un modulo de whmcs para dlocalgo para poder recibir pagos y que las facturas evidentemente salgan en estado pagadas por API, ya existe un modulo en una empresa que cumple dicha función pero toca pagar mensualmente para poder usarlo y quisiera que sea de un único pago.

  €16 (Avg Bid)
  €16 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  We are launching a VPN service. - We are looking for a ****CUSTOM**** and ***ORIGINAL*** Web3 design for the VPN service. - We need the design to work with our WHMCS API for the entire users flow. Please write here links to some WEB3 designs you have created

  €1266 (Avg Bid)
  €1266 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  I am looking for web hosting Support Ticket person with experience in Directadmin, Webhosting Ski...and providing technical support for web hosting services - Assisting customers with any issues they may have with Directadmin and Host Bill - Troubleshooting and resolving technical problems related to web hosting Ideal Candidate: - Strong customer service skills and experience - Excellent communication and problem-solving abilities - Familiarity with Directadmin Web Control Panel - Used cPanel, WHMCS in the past - Ability to work independently and meet deadlines If you have the necessary skills and experience in Directadmin, Host Bill, and customer service, and are willing to dedicate 5 hours per day to providing customer service, please apply with your relevant experience and ava...

  €3 / hr (Avg Bid)
  €3 / hr Ortalama Teklif
  12 teklifler

  Stripe Whmcs plugin where sets up external on stripe page the payment instead of internal details

  €29 (Avg Bid)
  €29 Ortalama Teklif
  26 teklifler

  I am looking for a Web hosting WHMCS theme that is modern, sleek, clean, and minimalist. It should have features that are customizable menus, integration with other platforms, and a live chat option. I have a specific design in mind and that is something like the website , so I would like it to be as similar to this design as possible. I am open to suggestions for features and functionalities that the freelancer can suggest. If you have any questions about this project, please don;t hesitate to ask. Thank you for your time!

  €140 (Avg Bid)
  €140 Ortalama Teklif
  45 teklifler
  Developers x 3 Bitti left

  hello i'm looking for a developer with experience in: - WP Figma WHMCS Rest API PHP this is a long term contract

  €646 (Avg Bid)
  €646 Ortalama Teklif
  157 teklifler

  we are a hosting company and want to use whmcs for billing currently we are selling products in 2 currencies PKR (Local Currency) and USD They are certain product which should be billed in USD and few of our local customer pays us in LOCAL CURRENCY (PKR) - For Example domain registration cost is USD 15.5 / year we want to create FEW invoices in which weWANT to show both the amount LOCAL CURRENCY AMOUTN(PKR) and USD amount based on the ex rate we decide for that particular date / month Ex Rates keep changing for every month so when price is in USD and we click or select display local currency price as well for a particular customer / invoice / product (whatever will be your suggestion) then it should multiply that with current ex rate and display both prices LOCAL CURRENCY PKR and...

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  ...(CI/CD) pipeline and migrate three specific websites to GitHub. The candidate will have access to both the current source code and hosting platforms. For the CI/CD pipeline, GitHub Actions will be the technology of choice. Key Responsibilities: Initial Migration: Migrate the following websites to GitHub repositories: 1. WordPress/WooCommerce website 2. PHP-based custom website installed on top of WHMCS, including small custom apps (e.g., custom web forms tool built with PHP/SQL) 3. A 1 page HTML very simple website Complete Request: 1. Local Development: Utilize an IDE for local development on Mac. Experience with local development environments is a plus. 2. CI/CD Pipeline Implementation: Set up a CI/CD pipeline using GitHub Actions to automate the deployment process. 3. S...

  €485 (Avg Bid)
  €485 Ortalama Teklif
  100 teklifler

  I am looking for a freelancer who can create a single page WHMCS order form ideally AJAX or html5. The purpose of this order form is to sell products or services to customers. Design: - I have a specific design in mind and will provide detailed requirements for the freelancer to follow. Number of products/services: - I did not specify the number of products or services that will be listed on the order form. Ideal skills and experience: - Proficient in WHMCS and familiar with its order form functionality - Experience in designing and creating user-friendly and visually appealing order forms - Attention to detail to ensure accurate product or service information is displayed - Ability to work with provided design requirements and make necessary adjustments if needed.

  €419 (Avg Bid)
  €419 Ortalama Teklif
  153 teklifler

  Hi, I am looking for a WHMCS expert who has had extensive experience using WHMCS. I have had it installed and the API have been connected. I just need some guidance on how I can use the API setup to link my existing customers to the service in WHMCS. I would also like to have a nice welcome email setup which can be sent to customers when they first register and when products get modified. I would also like to get one of my vendors connected to WHMCS via API. This should allow me to sell 365 licenses via my vendor. The project can be done in stages.

  €98 (Avg Bid)
  €98 Ortalama Teklif
  11 teklifler
  WHMCS Expert Bitti left

  Hi, I am looking for a WHMCS expert who has had extensive experience using WHMCS. I have had it installed and the API have been connected. I just need some guidance on how I can use the API setup to link my existing customers to the service in WHMCS. I would also like to have a nice welcome email setup which can be sent to customers when they first register and when products get modified. I would also like to get one of my vendors connected to WHMCS via API. This should allow me to sell 365 licenses via my vendor. The project can be done in stages.

  €16 (Avg Bid)
  €16 Ortalama Teklif
  14 teklifler