Who we are construction company işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  268,765 who we are construction company iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  We are looking for a designer who can design a logo for our new clothing store that we are about to establish.

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  32 teklifler

  salam jennet men kerim asgabatdan frelanser taze girdim doly owrenip bilmeyan zatlarym bar munkin bolsa komek etseniz size tolap bilerdim. imo +99364534796 habarlasayn.

  €9 (Avg Bid)
  €9 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  logo tasarımı : sizlere eşsiz bi logo tasarlayacağım.

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  22 teklifler

  "3BBtech" isimli şirketimiz için logo tasarımı arıyoruz. Şirketin çalışmaları endüstriyel 3d parça basımı ve makine üretimi üstüne. Logo'nun d...Şirketin çalışmaları endüstriyel 3d parça basımı ve makine üretimi üstüne. Logo'nun dinamik, canlı ve teknoloji içerikli olmasını istiyoruz. -3D Printer ile ilgili parçalar içerebilir. -Renk konusunda bir tercihimiz yok. -Tasarım bir yönü olsun, düz yazıdan ibaret olmasın We are looking for a logo design for our company named "3BBtech". The company's work is on industrial 3d part printing and machine production. We want the logo to be dynamic, lively and tech-savvy. It may ...

  €44 (Avg Bid)
  Garantili
  €44
  74 girdi

  İnşaat şirketimiz için logo tasarımı istiyoruz siyah ve beyaz renk ön planda bulunursa iyi olur.

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  34 teklifler

  Merhaba ➹ Jasmin SEO Company, profilinizi farkettim ve size projemi önermek isterim. Detayları sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhaba, şirketinin logosunu güncellemek istiyorum

  €50 (Avg Bid)
  €50 Ortalama Teklif
  45 teklifler

  Arkadaşlar projemiz müşterilerimizin ürünlerimizi seçmesinde yardımcı olacağı bir yazılımdır, müşteri iş yerimize gelir ve dokunmatik monitör ile kendi ürününü tasarlar. Görselde ve video da detaylı anlatım mevcuttur gerçekten yapabilecek arkadaşlar ulaşsınlar. istediğimiz uygulama detaylı video yu izleyebilirsiniz aynısını istiyoruz. Friends are the software to choose our products for our project, the customer comes to our workplace and designs his own product with a touch monitor. There is a detailed explanation in the visual and video.

  €145 (Avg Bid)
  €145 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Merhaba ➹ Jasmin SEO Company, profilinizi fark ettim ve size projemi teklif etmek isterim. İstediğiniz ayrıntıyı sohbet üzerinden tartışabiliriz.

  €221 (Avg Bid)
  €221 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Şirketim için yeni oluşturulacak yeni bir web sitesine ihtiyacım var. Kurum kültürünü anlayabilecek, bu konuda ayrıntılı ve profesyonel çalışacak arkadaşlara ihtiyacım var. Başvuran adaylar önceki çalışmalarından örnekler göndersinler lütfen I need a new website to be created for my company. I need friends who can understand corporate culture and work in detail and professionally. Applicants must submit samples from their previous work.

  €1662 (Avg Bid)
  €1662 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  unity bilen sureci devam eden projemizin kucuk bir kismini biterecek ve yeni projelerde de bize destek olabilecek birisini ariyoruz.

  €352 (Avg Bid)
  €352 Ortalama Teklif
  8 teklifler
  €800 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  CASİNO SİTESİ YAPILACAKTIR. ÖRNEK SİTE: Bu sitenin bire bir aynısı yapılacaktır. tüm sistem kodları ve kaynak kodları ile bize teslim edilecektir örnek siteyi incelemeden kesinlikle teklif vermeyiniz

  €466 (Avg Bid)
  €466 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Linux PHP  Php, Smarty php, Mysqli bilenlere... Php ile yapılmış, Smarty Php kullanılmış, Mysqli alt yapılı , Scripte eklemeler yapılacak, Yarıda kalan bir script. Bozmadan karıştırmadan kodlar & Veri tabanı üzerinden devam edecek. Özel den detaylar verilecek, Uygun görülen kişilere geri dönüş sağlayacağım (Yoğunluk tan dolayı geri dönüşler gecikebilir, HTML Şablonu hazırlamışım .

  €27 - €221
  €27 - €221
  0 teklifler

  bulding

  €13 (Avg Bid)
  €13 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  Only those who speak turkish language, bid it. Merhaba , Kısa tutuyorum. Daha önce işi 5-6 yazılımcı aldı, Hiçbiri de zora gelemeyip kaçtı kimisi iade etti kimisi dolandırdı kaçtı, istediğim başka bir sitenin aynısını yaptırmak site mobil chat üzerine dir, baya detaylıdır admin paneli zahmetlidir, PHP Konusun da uzman kişiler teklif versin lütfen daha önce zor işler yapanlar versin teklif referansı olmayan hiç teklif vermesin , PHP de uzman arkadaşların tekliflerini bekliyorum. demo adresi de sunacağım görüntüler de de var , detaylarıda özel den anlatacağım.

  €504 (Avg Bid)
  €504 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Only those who speak turkish language, bid it. Merhaba , Kısa tutuyorum. Daha önce işi 5-6 yazılımcı aldı, Hiçbiri de zora gelemeyip kaçtı kimisi iade etti kimisi dolandırdı kaçtı, istediğim başka bir sitenin aynısını yaptırmak site mobil chat üzerine dir, baya detaylıdır admin paneli zahmetlidir, PHP Konusun da uzman kişiler teklif versin lütfen daha önce zor işler yapanlar versin teklif referansı olmayan hiç teklif vermesin , PHP de uzman arkadaşların tekliflerini bekliyorum. demo adresi de sunacağım görüntüler de de var , detaylarıda özel den anlatacağım.

  €95 / hr (Avg Bid)
  €95 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler

  3 slides Printable brochure size A4

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  27 teklifler

  Önceki projemizle ilgili süregelen çalışmam var 'Design a Logo for Mind Stone, Software Company'

  €27 / hr (Avg Bid)
  €27 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  User : admin Password : admin Turkish: Bu iki sitede benimdir. Aşağıda belirttiğim admin paneli temasını değiştirmek istiyorum. Yukarıda belirttiğim admin panel teması gibi yaptırmak istiyorum. Kolaylık olması açısından admin paneli teması dosyalarını da verebilirim. English: my two sites. theme thema I want to make. In terms of convenience. I can give an example of the site's theme file. User: admin Password : 123asd123

  €374 (Avg Bid)
  €374 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  Önceki projemizle ilgili süregelen çalışmam var 'Logo for a Real Estate company based in Istanbul'

  €27 / hr (Avg Bid)
  €27 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  gayrimenkul şirketimiz için bir logoya ihtiyacımız var.

  €57 (Avg Bid)
  €57 Ortalama Teklif
  32 teklifler

  İngilizce öğrenimi ile ilgili 3 adet orjinal makale yazılacaktır. Makaleler gramer hataları içermemeli. Her bir makale 700 kelime ve başlıktan oluşmaktadır. Makale konusu makale içerisinde sıklıkla tekrar edilmeli ve bold yazılmalı. Makale konularını size vereceğim. Acildir aynı gün teslim edebilecekler teklif versin.

  €23 (Avg Bid)
  €23 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Merhaba, Çok iyi İngilizce bilen ve konuları screen o matic (ekran kaydedici google dan bakıp inceleyebilirsiniz. ) kullanarak Türkçe olarak anlatabilecek bir arkadaşa ihtiyaç var. Ödemeyi saat ücreti üzerinden yapacağız. Saat ücreti 10 dolar'dır. 10-15 saatlik bir kayıt işi yapılacak. Tam olarak işi anlatmak gerekirse şu şekilde size anlatmanızı istediğimiz ingilizce grammar konusunu pdf olarak göndereceğiz ve siz bunu ekran kaydedici program kullanarak sesli bir şekilde konuyu özel ders veriyormuş gibi anlatacaksınız. Daha sonra mp4 video dosyasını bize göndereceksiniz. İlk bakışta kolay gibi gelse de herşeyden önce disiplinli bir arkadaşa ihtiyacımız var. Ulaşılabilir olmalı ve yaptığı işe saygı duymalı. ...

  €81 (Avg Bid)
  €81 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  HELLO WHO DO ? MY FACEBOOK PAGE VERİFİED ?

  €27 - €221
  €27 - €221
  0 teklifler

  I want to need only RFID reader PCB module with antena. I sent you an some pdf file for my pcb. you have to use MFRC522 NXP IC. You will give to us these pin on the board such as MFRC522 PINS (6 Sleep, 23 IRQ, 24 CS, 29 CLK, 30 MOSI, 31 MISO, VCC, GND ) I sent to Altium pcb file. you can see board dimensions. You can use only this area for pcb designing. You will calculate antena and other components like 0402 or 0603. You know. Best Regards.

  €294 (Avg Bid)
  €294 Ortalama Teklif
  3 teklifler
  €194 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Önceki projemizle ilgili devam eden işlerim var 'wordpress theme we have sample site - teklif vermeye açık'

  €9 / hr (Avg Bid)
  €9 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  ...traditionally a manufacturer who supplies to the building and construction industry. We have great exposure with our current website, getting approx. 2000 hits per month. We wish to transition to supply and delivery of handrail and balustrade componentry via a shopping cart. We are in the process of updating our website and have commissioned our website designer. We have the approval of supplier companies to use their products and catalogues to start a profile of products suitable for distribution, further we have our own custom fabricated products to add to this portfolio. We have a staff member whom is going on maternity leave very shortly. She has been working through, in conjunction with our website designer, the func...

  €6 / hr (Avg Bid)
  €6 / hr Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Duzen li olarak gunde en assagi 3 en fazla 10 tane haber yazicak birisini genelikle Ingilizce yayin yapan websitelerinden alinip Turk insanin ilginisi cekicek sekilde yeniden yazilacak. Haberler genelikle 150 ile 400 kelime kadar olucaktir. gunde 3 haber icin odecegim ucret ayda 400 tl dir. Kesinlikle olmasi gerekenler Wordpess bilgisi yoksa da egitim verilir Gmail, skype ve paypal hesabi

  €24 - €301
  €24 - €301
  0 teklifler

  Hi ➹ Jasmin SEO Company, I noticed your profile and would like to offer you my project. We can discuss any details over chat.

  €157 (Avg Bid)
  €157 Ortalama Teklif
  1 teklifler
  Trophy icon The cameras are rolling 4 gün left

  I would like help creating a design for the front of a sweatshirt. Feel free to get creative with it. The idea is to encompass the message of "the cameras are rolling" in a design. I am picturing an old-school film video camera with a roll of film coming out of it, but feel free to draw whatever you can think of. The message behind the saying "the cameras are rolling" is that your life is a movie, and live it like you're the main character and the camera is always on you. No matter how hard things get, it is only enhancing the plot and making your movie better. If this idea/message inspires you, please draw that inspiration! Thank you for your time.

  €31 (Avg Bid)
  Garantili
  €31
  1 girdi

  This is the link of the PDF which contains questions. you have to write what is asked in the question in one sentence. & upload the list of all the questions on Google sheet.

  €3 / hr (Avg Bid)
  €3 / hr Ortalama Teklif
  4 teklifler

  I am finding Photo grapher Expert.

  €21 / hr (Avg Bid)
  €21 / hr Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Features needed: - Flight search widget for website. Pulling airport data from API. Data needed; takeoff airport, landing airport, date, passengers, name, email and phone. - Be able to pull website leads into CRM system. - Option to be able to contact customers and leads in CRM system via email, sms or phone. Have communications with customers organized in CRM. - Option to create professional quotes in CRM. Pulling data from lead form fill into the quote; takeoff airport, landing airport, date, passengers, name, email and phone. Responsive quote that can be open on mobile or desktop. - Option to send e-signature documents from CRM system. CRM keeps track of signatures, documents and communications. - Option to send payable invoice to customer from CRM system. Be able to track leads...

  €1130 (Avg Bid)
  €1130 Ortalama Teklif
  44 teklifler

  I am searching for a guide to construct me in writing and publishing a scientific paper in a journal

  €14 (Avg Bid)
  €14 Ortalama Teklif
  30 teklifler

  Name of the company: Innosmart Holding. (Inno from innovation). Consulting in business, corporate strategy, digital marketing and networking. Industries we specialize: Energy, Food and beverage, commercial real estate, investments. Looking for fresh made from scratch original concepts that will reflect what our company stands for. Quality, innovation, achievements. Please let me know should you have any questions.

  €35 (Avg Bid)
  Garantili
  €35
  11 girdi

  Hello we need an aggregator can scour Se and web and find results for query and put into spreadhseet See info inside zip

  €389 (Avg Bid)
  €389 Ortalama Teklif
  20 teklifler

  My Company is automobile company where i wish a add and promotion for my company. Only serious person contact me because i need my work done in very short period of time

  €6 / hr (Avg Bid)
  €6 / hr Ortalama Teklif
  14 teklifler

  we are looking for some hardworking and diligent employees to work with us

  €377 (Avg Bid)
  €377 Ortalama Teklif
  24 teklifler
  Trophy icon Company refresh Logo 6 gün left

  WOMO Group LLC is a IT consulting Services, our small business Starup begun almost with one resource 10 year ago... Now, we wan't to starover with logo refresh and invest more time money to making it grow. - We specialize in telecomunicacion interfaces, security appliace and infraestructure designs - We Desing , develop and deploy APIs on REST platform

  €44 (Avg Bid)
  €44
  78 girdi

  Hi, I hope you are having a good day. I am searching for an S.E.O team that will do S.E.O for my web development company, and a company I can also hire to do S.E.O for my clients. So there are two parts to this. For my website, I am looking for free initial site analysis(before hire) competitors analysis 12 keywords weekly reports high-quality backlinks growth The second half will be the fact that I want to offer S.E.O services through my company, so for each client that wants S.E.O, I will be outsourcing that work to your company. If you are interested I want a free pre-analysis of my website, to let me know what you will be doing for my site. To verify you have read this, please tell me the name of your favorite Holiday before you...

  €102 (Avg Bid)
  €102 Ortalama Teklif
  36 teklifler

  Hello, I need an example of breakdown in a costing schedule for a construction project, a high-rise development of apartments. It will have to have the standard breakdown per construction section and values per construction section based on a percentage of the overall construction costs. The project is in Europe mainland. Due to confidentiality restrictions I can not reveal the exact location. I have basic dimensions (overall buildable m2) but no full construction drawings. As an extra note, I can only check the bids tomorrow, but I will get back to suitable bids as soon as I can.

  €151 (Avg Bid)
  €151 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  We're looking for a highly experienced senior web and developer to work on an existing app. It's an exciting opportunity for an experienced developer who is looking for a new challenge with a fast-growing startup targeting the fastest-growing region in the world. The position is on a contract basis for 6+ months, on a milestone basis with the option to potentially become a full-time team member.

  €3933 (Avg Bid)
  €3933 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  Hi, I'm looking for a someone handy with 3DS MAX + VRAY to finish a photorealistic scene for a small family home. 3D model is already in place and construction materials have already been added. It is necessary to add lighting (HDRI image + windows reflections), grass and fix any other details considered necessary. The final result has to be a realistic picture of the scene (Any high resolution picture format is ok). Though, it doesn't have to be perfect, it has to be presentable. Altogether, it should only take a few hours to finish. As seen on the picture below, half the work has already been done. It has to be done by latest Sunday, Nov. 28. Anyone interested please message me and let's make business!

  €30 (Avg Bid)
  €30 Ortalama Teklif
  9 teklifler
  €228 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Looking for some hardworking and diligent employee to work with us

  €416 (Avg Bid)
  €416 Ortalama Teklif
  36 teklifler
  we need API 6 gün left
  ONAYLI

  . Why we need APIs Whether you’re managing existing tools or designing new ones, you can use an application programming interface to simplify the process. Some of the main benefits of APIs include the following: • Improved collaboration: The average enterprise uses almost 1,200 cloud applications , many of which are disconnected. APIs enable integration so that these platforms and apps can seamlessly communicate with one another. Through this integration, companies can automate workflows and improve workplace collaboration. Without APIs, many enterprises would lack connectivity and would suffer from informational silos that compromise productivity and performance. • Easier innovation: APIs offer flexibility, allowing companies to make connections with new ...

  €140 (Avg Bid)
  €140 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  I want to make a service based website + android app + iOS app ( all connected ) We are giving 8 to 10 services, which includes gps plus payment - also the customer has to connect with the service provider through our app only like urban company.

  €322 (Avg Bid)
  €322 Ortalama Teklif
  7 teklifler