Word 2007 file permission işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  207,747 word 2007 file permission iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  I want an excel file to be created with the same font that previously created in Excel. There are 2 photos. Photograps of the article is available. There is also an example excel file, but it needs to be the same as in the photo by making changes on the font. Each character of an excel file that you will create must be exactly the same as photos. This is an urgent job needs to be completed immediately.

  €88 (Avg Bid)
  Özellikli Acil
  €88 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  exe dosyalarını serveri bozmadan jpg yapabilsin.

  €967 (Avg Bid)
  €967 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Farklı metinler arasındaki farkları worde/google dökümanlara işleyebileceğim bir arayüz istiyoruz. Bu farklar aynı şekilde excele/google tablolara liste olarak aktarılabilsin. Aktarılan listelerde görülen metinler arasındaki benzerlik ve farklar oran olarak görülebilsin. İstenenlerle ilgili ayrıntılı açıklamalar ve örnek dosyaları ekledim, indirip inceleyebilirsiniz. Bu bir araştırma projesi kapsamında isteniyor. Yani aynı zamanda araştırma projesinde görev almış olacaksınız.

  €921 (Avg Bid)
  €921 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  ...aktarılabilsin. Aktarılan listelerde görülen metinler arasındaki benzerlik ve farklar oran olarak görülebilsin. İstenenlerle ilgili ayrıntılı açıklamalar ve örnek dosyaları ekledim, indirip inceleyebilirsiniz. Bu bir araştırma projesi kapsamında isteniyor. Yani aynı zamanda araştırma projesinde görev almış olacaksınız. I want an modul which I can compare the differences between different texts in word / google documents. These differences must can be transferred to excel / google tables as a list in the same way. The similarities and differences between the texts in the transferred lists can be seen as a ratio. I have attached detailed explanations and sample files about what is wanted, you can download and review. This is requested...

  €992 (Avg Bid)
  Yerel
  €992 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  sitesinin kopyasını sayfasında türkçe/ingilizce olarak yayınlanmasını, hazırladığımız makaleleri bu sayfaya eklenmesini istiyoruz. İşin taslağının 1 hafta içinde tamamlanarak yayına alınması gerekiyor.

  €184 (Avg Bid)
  €184 Ortalama Teklif
  24 teklifler
  Trophy icon Logo Tasarım Yarışması Bitti left

  ...are going to want the psd, ai, pdf ve png formats of the winner design, so all the participants should be okey w,th this. About the Design Rights: ● All the usage rights of all participated designs will be protected and can be used freely by IACES METU LC. ● For logos used in this contest, the design owner irrevocably accepts, declares and undertakes that s/he will not be able to withdraw the permission s/he has given and that s/he will not be able to prevent the use of the logo in the above manner, that s/he cannot establish rights for another person, and that s/he cannot make any other copyright or material / moral claims....

  €24 (Avg Bid)
  €24
  40 girdi

  Java war dosyasını maven projesine dönüştürülmesi gerekiyor. Sistem web tabanlı. İşlem için uzak bağlantı ile bilgisayarıma bağlanıp eclipse üzerinden yapılması gerekmekte. Bilen için 5-10 dk'lık bir işlem. Java war file needs to be converted to maven project. The system is web based. For the process, it has to be connected to my computer with a remote connection and done via eclipse. It takes 5-10 minutes for those who know.

  €27 (Avg Bid)
  €27 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  json olarak üretilen sınav sorularının word ve pdf e dönüştürülmesini istiyoruz. PHP

  €380 (Avg Bid)
  €380 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  ...Personnel salary history and payroll (view, print, save) Personnel responsibility information Employee leave information (permission request, remaining permissions, view and save used permissions) Personnel start information Staff membership information Screen for sending malfunctions or warnings for devices and machines belonging to personnel's area of responsibility Personnel document sending screen For the accounting department; Recording staff expenses and selecting personnel Personnel salary, insurance, overtime, advance fee entry View, print, and save personnel data Human Resources; Personnel start dates, Personal information of staff, Personnel report, permission information, Authorization list to be found in the system; Manager, accounting, human resources...

  €967 (Avg Bid)
  €967 Ortalama Teklif
  9 teklifler

  İnternetten beğendiğim Beş HTML5 oyununu indirmek ve oyunları internet bağlantım olmadan yerel diskimden çalıştırmak istiyorum. Yani oyunları ÇEVRİMDIŞI çalıştırmak için gereken tüm varlıkları ve javascriptleri indirmelisin.

  €32 (Avg Bid)
  €32 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  ****just admin panel without site ** en ***************** we have a wedding hall and customer reservation system ------------------------------------- - Month...********************** tr ************** biz düğün salonuyuz ve müşteri rezervasyon sistemi lazım ------------------------------------- -aylık ve yıllık takvim ---------------------------------------------- -tarih -müsteri ismi -müşteri gsm -organizasyon saati :(12:00) (18:00) -kişi sayısı ---------- admin değişiklik yapabilecek kullanıcı değişilik yapmak istediği zaman admin yetki verecek (permission) ---------------------------------------------- kullanıcı bazlı raporlama -------------------------------------------- satış temsilcilerinin kendi rengi -------------------------------------------- r...

  €235 (Avg Bid)
  €235 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  ...these films relate to critical urban theory? (address concerns of urbanization, dissolution of the public space, the right to the city, how immigrants survive in London’s informal economies, and etc) *Beautiful People (Jasmin Dizdar, 1999) *The Last Resort (Pavel Pawlikowski, 2000) *In This World (Michael Winterbottom, 2002) *Dirty Pretty Things (Stephen Frears, 2002) *It’s a Free World (Ken Loach, 2007) *Ghosts (Nick Brumfield, 2006) Ekte ki slayt içerisinde yazılması gereken konu anlatılıyor.Üstte ki filmlerden bir tanesini seçip, o film ve slaytlarda anlatılan konu ile ilgili 1000 kelimelik ingilizce essay yazılacak. En az 5 farklı kaynaktan yararlanmak gerekmektedir. En az üç akademik kaynak kullanılması gerekmektedir. Kitap ve / ...

  €31 (Avg Bid)
  €31 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Birden çok metni karşılaştırıp aralarındaki farkları satırların yanına hangi metinde nasıl geçtiğini gösterecek şekilde not eden ve bu farkların bir raporunu sunan bir word eklentisi ihtiyacım var. Makale çalışmalarımda kullanacağım. Vakit sorunum yok.

  €201 (Avg Bid)
  €201 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Benim için Word ya da benzeri programlarla çalışacak birden çok metni karşılaştırıp bu metinlerdeki farklılıkları dipnotla gösterecek ve ayrıca listeleyecek bir eklentiye ihtiyacım var.

  €1386 (Avg Bid)
  €1386 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  We need English(UK) pronunciation for 27 words (soft tone for kids). And this work must be completed very quickly.

  €53 (Avg Bid)
  €53 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  40-60 dakikalık ingilizce vidyolar var genel olarak röportaj ya da konferans şeklinde bunların düz yazı şeklinde Türkçe olarak worde dökülmesini sağlayacak bir freelancer arıyorum. Youtubedan vidyolar veya ses kayıtları şeklinde olacak. Sürekli bir iş, vidyo başı 15 TL ödeyeceğım.

  €11 / hr (Avg Bid)
  €11 / hr Ortalama Teklif
  27 teklifler
  Design a Logo Bitti left

  ...Abdi İbrahim, İbrahim Ethem Ulagay, Ali Raif, Eczacıbaşı, Glaxo Smith Kline) başta olmak üzere çeşitli alanında öncü firmaların, reklam, tanıtım hizmetlerinde görev aldım. Stajyer Grafiker olarak başladığım firmada yardımcı sanat yönetmenliğine kadar yükselebildim. Prox Indoor-Outdoor Dijital Baskı Merkezi'ne; baskı öncesi ve sonrası sorumlusu olarak görev aldım. DPN Design Reklam Ajansı'nda; 2007 Coca-Cola Formula 1 Türkiye reklam kampanyalarının sanat yönetmenliğini yaptım. Remzi Kitabevi, Açık Radyo, Lila Kağıt gibi sektöründe öncü firmaların sanat yönetmenliği görevinde bulundum. Mas Matbaacılık'da; Katar Ülkesi'nin tarihinde ilk kez yaptırdığı El Ya...

  €365 (Avg Bid)
  €365 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  Merhaba bir scripte ihtiyacım var. Adı kelime üretici olacak. Ben harfleri gireceğim. Bana database deki wordlisten anlamlı olan kelimeler üretecek. Joker harf seçebilme seçeneği olacak. Sonuçlar kısmında 8-7-6-5-4-3 harfli ve jokerli kelimeler sıralanacak. Bu scripti ne kadar zamanda ve ne kadar ücrete yazabilirsin? Kolay gesin

  €224 (Avg Bid)
  €224 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Harfler kullanılarak Türkçe kelimeler oluşturulacak. Bana database deki wordlisten anlamlı olan türkçe kelimeler üretecek. Joker harf seçebilme seçeneği olacak. Sonuçlar kısmında 8-7-6-5-4-3 harfli ve jokerli kelimeler sıralanacak.

  €275 / hr (Avg Bid)
  €275 / hr Ortalama Teklif
  4 teklifler

  wav file decode ozellikleri konusulur

  €2608 (Avg Bid)
  €2608 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  selamlar , bir proje var ve projede baz php dosyalarina bakmak lazim duzenlemek lazim . cok ufak tefet bir hata soz konusu . yii framework ve php entere sekilde calisan bir sistem .

  €15 (Avg Bid)
  €15 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar ben bir tercüme bürosunda proje koordinatörüyüm. Elimizde 300 sayfalık bir .doc formatında yazılmış bir tercüme var, bu projeyi sizlerden birebir .pdf formatına ve baskıya hazır haline getirilmesini istiyorum.

  €15 / hr (Avg Bid)
  €15 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler

  .src ile biten bir dosya 700mb boyutunda içinde bir oyunun dosyaları var komple ve kırılması gerekli

  €247 (Avg Bid)
  €247 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  sizinle iletisime gecmek icin bole bir yapi kullandim

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar, ogretmenler icin ms word un online halini php sitemde online calisabilecek sekilde istiyorum. boyle bir yazilima ihtiyacim var. aslinda ms wordun degilde ilgili yazı fontunu sistem a4 e yazacak ilgilenen mesaj atarsa daha detayli anlatacagim. 1-sıte adresine girildi , font sececek, buyukluk, sececek ve ıstedgını yazcak a4 gomulu bir kagitta olablir ms wordle ugrasmak zorunda kalmayiz. resme bakarsaniz sevinirim.

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  3 teklifler
  Photo Alerts 6 gün left

  Context: We want to have a phone on a moving machine, estimated maximum movement speed 4 meters/min. The machine is working without alone, so the phone would have to be working also alone without the intervention of any user. We are expecting to be a process where the user downloads the APK receives permission to run on the specfic phone and than the program will keep running forever without the user touching the cellphone. Project: Android application , capable of taking pictures, obtain gps coordinates, process the images locally.

  €2324 (Avg Bid)
  €2324 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  ...and biometric reading. 2. Work with the Manufacturer's SDK 3. The Software must include access levels, allowing the creation of Super Admin users, Admin Users, Manager Users, View Users, thus allowing Super Admin users to see all the devices of all accounts and assign Admin users, the devices that are required, with the permission levels defined. 4. To be able to visualize in real time the biometric readings that are generated on any computer, respecting the permission levels 5. Generate input and output reports, by users, departments and devices 6. The software must have a login with security validation. 7. Save biometric reading, fingerprint, photo or access card data. 8. Include the GPS location of where the collected data is generated and georeferenced / ma...

  €1940 (Avg Bid)
  €1940 Ortalama Teklif
  35 teklifler

  We have 5 articles already written but the language, spelling and grammar needs improving. They are factually good but just don't ready very well. We estimate about 1.5 hours is needed on each article to improve them. Example attached. Must be complete within 48 hours. Start your bid with the words '48 HOURS' to show you have read the description. Preference goes to a UK freelancer.

  €112 (Avg Bid)
  €112 Ortalama Teklif
  64 teklifler

  I am looking for a vb .net sln file. 1. the exe file should check if database exist, if not create a database. folder = c:pkspos 2. add table, format in file attached with some data 3 make form with buttons to insert, read, delete, and update to table make in #2 4 make additional 4 button, ex: button1, button2, button3, button4 5 when each button in #4 is pressed, text box should open to change name, ex: button1 to anytext.

  €98 (Avg Bid)
  €98
  0 girdi

  I am looking to transfer 100 threads from Twitter (usually 14/15 individual tweets per main topic) onto Word Press. I want a user to see each of the 100 topics on the homepage just in list format. When they click on the link it then goes to the chosen topic. There will be more than 100 but so far there are 96 that need adding. I can add the content easily as in Excel but it is more about getting the structure of the site correct. I would want the current topic to be at the top and visible if possible. So it would be 100 at the top and 1 at the bottom. I also need a theme added that matches that.

  €162 (Avg Bid)
  €162 Ortalama Teklif
  25 teklifler
  Need Word Press Developer 6 gün left
  ONAYLI

  I am looking to transfer 100 threads from Twitter (usually 14/15 individual tweets per main topic) onto Word Press. I want a user to see each of the 100 topics on the homepage just in list format. When they click on the link it then goes to the chosen topic. There will be more than 100 but so far there are 96 that need adding. I can add the content easily as in Excel but it is more about getting the structure of the site correct. I would want the current topic to be at the top and visible if possible. So it would be 100 at the top and 1 at the bottom. I also need a theme added that matches that.

  €174 (Avg Bid)
  €174 Ortalama Teklif
  19 teklifler

  Can you please alter the model (and preprocessed data) to use note start time, duration and step (inter-onset interval / time between start of previous note and current) for training and generation of output Please find the attached python notebook.

  €21 (Avg Bid)
  €21 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  Can you please alter the model (and preprocessed data) to use note start time, duration and step (inter-onset interval / time between start of previous note and current) for training and generation of output Please find the attached python notebook.

  €16 (Avg Bid)
  €16 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Hi, I have two vector files that are the basis for the file I want creating and I have also got a jpg file of what I would like a new vector to be. Thanks,

  €78 (Avg Bid)
  €78 Ortalama Teklif
  93 teklifler

  We translated an SRT file and the timestamps got messed up. We need someone to rework the file and restore the timestamps in the correct original format. We will provide the original SRT file and the translated SRT file. There are 425 lines in the SRT file.

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  Tôi đang cần cấu hình cho các server sử dụng cho dự án chia sẻ video, tài nguyên hình ảnh . Sử dụng m3u8 file để trình diễn file mp4 qua giao thức https . Đây là ví dụ chính xác cho điều tôi muốn với server của mình !

  €149 (Avg Bid)
  €149 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Create 2 Ipa files, and check firebase and to make sure the App make it work, like a code its working in simulator We have a codecanyon Taxi App, At this project we need to create ipa files

  €49 (Avg Bid)
  €49 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I have 3 presentations that need to be proofread and cited (I provide where the info comes from, just need you to label and cite it in the footnotes). Some things may need to be rephrased/rewritten as well for better clarity and to avoid plagiarism. I'd like to finish this within 2 weeks. Let me know if you're interested and will send you each of the ones that need to be edited.

  €14 / hr (Avg Bid)
  €14 / hr Ortalama Teklif
  43 teklifler

  Create 2 Ipa files, and check firebase and to make sure the App make it work, like a code its working in simulator We have a codecanyon Taxi App, At this project we need to create ipa files, and after we will create e new project to fix bugs and release at store. Looking forward for a long term collaboration

  €175 (Avg Bid)
  €175 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  I have 3 presentations that need to be proofread and cited (I provide where the info comes from, just need you to label and cite it in the footnotes). Some things may need to be rephrased/rewritten as well for better clarity and to avoid plagiarism. I'd like to finish this within 2 weeks. Let me know if you're interested and will send you each of the ones that need to be edited.

  €26 / hr (Avg Bid)
  €26 / hr Ortalama Teklif
  44 teklifler

  ...(the Commissioner) is not able to treat the Objection Form as a valid objection to the Re-assessment, which was issued on 16 September 2020, because the Objection Form was not received by the Commissioner within the 60-day period prescribed under section 99(1) of the Taxation Administration Act 1997 (Vic) (the TAA). Under section 100 of the TAA, you may apply to the Commissioner, in writing, for permission to lodge an objection after the 60-day period, stating fully and in detail the circumstances concerning and the reasons for the failure to lodge an objection within the 60-day period. Revenue Ruling TAA.004 (version 4) (the Ruling) provides guidance as to how the Commissioner will exercise his discretion in considering applications to extend the time for lodging objections out ...

  €62 (Avg Bid)
  €62 Ortalama Teklif
  14 teklifler
  Need 4000 word Blog Post 6 gün left
  ONAYLI

  Need a Blog post on " Guide to Writing Book Descriptions" Research Links -

  €25 (Avg Bid)
  €25 Ortalama Teklif
  29 teklifler

  ...google sheet file that I use in the exercises of a training course that I offer remotely, meaning that I provide the trainee with a link that he can access and take a copy of the file and apply the exercises Unfortunately, the trainees copy the file or download it and publish it without my consent. I want a way so that I specify who can use the file using “Google account authentication” and the approvals are manual or automated by us, so that the trainee uses the file from its location without the possibility of copying or downloading as an excel file where i can remove the access any time Is there a way? i suggested using Google authentication because most people will not share access to their Google accounts with others, and in th...

  €78 (Avg Bid)
  €78 Ortalama Teklif
  12 teklifler

  I have pdf files of MCQ question. All these MCQ questions have to be typed in Microsoft Word document using following specification: Font type:- Century Gothic, Font Size:- 11 Line spacing- single Question format: Heading3/H3 Number format: Simple, Not in number format; For demo please have a look of attached file. Project cost- Rs 1.00 INR/MCQ

  €67 (Avg Bid)
  €67 Ortalama Teklif
  394 teklifler

  I have attached the updates. Need someone that can walk down the list and make the updates as instructed on the attachment. I've removed the Donate button which is the 1st update, but i don't have the time to complete it. I also need this completed by Thursday. It can't go beyond Thursday so please look at the attachment and ensure you understand the updates to walk down each one. It's not a big project at all. Just a few updates. I will grant the access once you understand the project. I don't have much time to meet due to my corporate job and time differences. Thanks

  €193 (Avg Bid)
  Gizlilik Anlaşması
  €193 Ortalama Teklif
  81 teklifler

  I have one box and one label sample, lost the artwork files. Need to create the artwork file according to the scanned copies. Ai file preferred. Need to type both english and chinese text. Anyone interested can send me your chinese text typed in text format to approve you have the ability.

  €236 (Avg Bid)
  €236 Ortalama Teklif
  30 teklifler

  Need to take specific row data to put into locations on a proforma word doc. I have left out details and will need to put them back into the word doc when completed as well.

  €75 (Avg Bid)
  €75 Ortalama Teklif
  63 teklifler

  Ecommerce project (android, ios, backend) UI ready Flutter, laravel, php, mobile app -------------------------------------------------------------------------- Please read before accept this job. Thank you We are looking for a long term...person in-charge 03. we dont mind if u are just a few members in a team. as long as responsibility, work hard, fast respond and quality. 04. respond message to your client even after working hour, sat or sun & public holiday 05. we only deal with team with fast respond, quality & responsibility 06. prepare daily update in google excel sheet 07. in some discussion will go by zoom & will request permission from freelancer before project start 08. reasonable chargers and willing to accept minor features request by client even not status...

  €8244 (Avg Bid)
  €8244 Ortalama Teklif
  80 teklifler
  403 Forbidden Nginx 6 gün left
  ONAYLI

  I have installed all requirements and packages, the script is fully working and is ready for use but i saw in my website (403 Forbidden) im using ubuntu 18.04 please is there anyone expert at ubuntu18.04 let him fix for me the folders permission fast ?

  €24 (Avg Bid)
  €24 Ortalama Teklif
  32 teklifler

  Tengo algo de trabajo, el trabajo aquí se trata de palabras escritas en una imagen (y queremos que las mire y reescriba estas imágenes de JPG a PDF usando Microsoft Word

  €140 (Avg Bid)
  €140 Ortalama Teklif
  73 teklifler