Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  180,460 word based logo iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  7 adet makale sitemiz için sürekli olarak içerik üretecek, düzenli çalışabileceğimiz Türkçe ' ye hakim ve iletişim konusunda sorun yaşamayacağımız bir çalışma arkadaşı arıyoruz.

  €73 (Avg Bid)
  €73 Ortalama Teklif
  20 teklifler

  7 adet Word Press makale sitemiz mevcut. Düzenli olarak içerik girişi yapabilecek, sürekli olarak sitelerimizi kontrol edip ilgilenecek, düzenli olarak rapor hazırlayacak, iletişim kabiliyeti yüksek, takım çalışmasına uyumlu ve tercihen SEO alanında tecrübesi olan düzenli olarak çalışabileceğimiz bir birliktelik arıyoruz.

  €80 (Avg Bid)
  €80 Ortalama Teklif
  40 teklifler

  PHP dilinde yazılmış portalımızı aktif hale getirmek istiyoruz. Tasarlayacak çokça ekran ve yapılacak tonla iş var buranın üzerinde. PHP tecrübesi olan kişilerden destek almak istiyoruz.

  €60 / hr (Avg Bid)
  €60 / hr Ortalama Teklif
  51 teklifler

  Merhaba Yılmaz Bey, Web tabanlı bir Okey 101 oyunu yaptırmak istiyorum. 2d template Unity. Web yönetim paneli olacak. Mümkünse olan bir oyunun Reskin'i olacak. Yardımcı olabilir misiniz?

  €3679 (Avg Bid)
  €3679 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Bitlife tarzında içerikleri belirlenmiş ancak bazı noktalarda tecrübeli birinin eklentilerine ihtiyaç olan, IOS için metin tabanlı bir oyun projem var. Bu projeyi yazabilecek birine ihtiyaç duyuyorum. Bitlife'a benzeyen ancak farklılıkları olan bir oyun. Ortaçağ oyunu, ses gerektirmiyor yalnızca arkaplan müziği yeterli. Hayat simulasyonu oyunu, hayat değerleri var, yetenekler meslekler eğitim gibi bir çok kategori var. İlişkiler ve aktiviteler var. Basit life simulator oyunlarından istemiyorum bitlife tarzında gelişmiş bir oyun istiyorum. Rastgele olaylar doğabilecek bir oyun istiyorum. Türkçe ve ingilizce seçenekleri istiyorum. İkisinide ben çeviririm. İçeriklerin çoğu hazır istenen içe...

  €474 (Avg Bid)
  €474 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Farklı metinler arasındaki farkları worde/google dökümanlara işleyebileceğim bir arayüz istiyoruz. Bu farklar aynı şekilde excele/google tablolara liste olarak aktarılabilsin. Aktarılan listelerde görülen metinler arasındaki benzerlik ve farklar oran olarak görülebilsin. İstenenlerle ilgili ayrıntılı açıklamalar ve örnek dosyaları ekledim, indirip inceleyebilirsiniz. Bu bir araştırma projesi kapsamında isteniyor. Yani aynı zamanda araştırma projesinde görev almış olacaksınız.

  €862 (Avg Bid)
  €862 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  ...aktarılabilsin. Aktarılan listelerde görülen metinler arasındaki benzerlik ve farklar oran olarak görülebilsin. İstenenlerle ilgili ayrıntılı açıklamalar ve örnek dosyaları ekledim, indirip inceleyebilirsiniz. Bu bir araştırma projesi kapsamında isteniyor. Yani aynı zamanda araştırma projesinde görev almış olacaksınız. I want an modul which I can compare the differences between different texts in word / google documents. These differences must can be transferred to excel / google tables as a list in the same way. The similarities and differences between the texts in the transferred lists can be seen as a ratio. I have attached detailed explanations and sample files about what is wanted, you can download and review. This is requested...

  €928 (Avg Bid)
  Yerel
  €928 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  sitesinin kopyasını sayfasında türkçe/ingilizce olarak yayınlanmasını, hazırladığımız makaleleri bu sayfaya eklenmesini istiyoruz. İşin taslağının 1 hafta içinde tamamlanarak yayına alınması gerekiyor.

  €172 (Avg Bid)
  €172 Ortalama Teklif
  24 teklifler

  KENDI SISTEMIMIZE UYGUN WEBABSED ON MUHASABE PROGRAMI YAPTIRMAK ISTIYORUZ

  €952 (Avg Bid)
  €952 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Multiplayer turn-based mobil bi kart oyunu yazabilecek yazılımcı arıyorum. iOS ve android.

  €451 (Avg Bid)
  €451 Ortalama Teklif
  6 teklifler

  json olarak üretilen sınav sorularının word ve pdf e dönüştürülmesini istiyoruz. PHP

  €299 (Avg Bid)
  €299 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Arkadaşlar projemiz müşterilerimizin ürünlerimizi seçmesinde yardımcı olacağı bir yazılımdır, müşteri iş yerimize gelir ve dokunmatik monitör ile kendi ürününü tasarlar. Görselde ve video da detaylı anlatım mevcuttur gerçekten yapabilecek arkadaşlar ulaşsınlar. istediğimiz uygulama detaylı video yu izleyebilirsiniz aynısını istiyoruz. Friends are the software to choose our products for our project, the customer comes to our workplace and designs his own product with a touch monitor. There is a detailed explanation in the visual and video.

  €126 (Avg Bid)
  €126 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  TCPyle yazılmış turn based oyunumuz için maintanence ve bug çözümleri

  €1100 (Avg Bid)
  €1100 Ortalama Teklif
  8 teklifler

  Birden çok metni karşılaştırıp aralarındaki farkları satırların yanına hangi metinde nasıl geçtiğini gösterecek şekilde not eden ve bu farkların bir raporunu sunan bir word eklentisi ihtiyacım var. Makale çalışmalarımda kullanacağım. Vakit sorunum yok.

  €153 (Avg Bid)
  €153 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Benim için Word ya da benzeri programlarla çalışacak birden çok metni karşılaştırıp bu metinlerdeki farklılıkları dipnotla gösterecek ve ayrıca listeleyecek bir eklentiye ihtiyacım var.

  €1087 (Avg Bid)
  €1087 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  We need English(UK) pronunciation for 27 words (soft tone for kids). And this work must be completed very quickly.

  €50 (Avg Bid)
  €50 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  Platfrom temelinde online satış mağazası oluşturmak.

  €3487 (Avg Bid)
  €3487 Ortalama Teklif
  58 teklifler

  40-60 dakikalık ingilizce vidyolar var genel olarak röportaj ya da konferans şeklinde bunların düz yazı şeklinde Türkçe olarak worde dökülmesini sağlayacak bir freelancer arıyorum. Youtubedan vidyolar veya ses kayıtları şeklinde olacak. Sürekli bir iş, vidyo başı 15 TL ödeyeceğım.

  €10 / hr (Avg Bid)
  €10 / hr Ortalama Teklif
  27 teklifler

  bu rapor turnitin sistemine yüklenilecektir, alıntı yüzde 10 geçmeyecektir .teslim süresi 1 haftadır

  €74 (Avg Bid)
  €74 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  Merhaba bir scripte ihtiyacım var. Adı kelime üretici olacak. Ben harfleri gireceğim. Bana database deki wordlisten anlamlı olan kelimeler üretecek. Joker harf seçebilme seçeneği olacak. Sonuçlar kısmında 8-7-6-5-4-3 harfli ve jokerli kelimeler sıralanacak. Bu scripti ne kadar zamanda ve ne kadar ücrete yazabilirsin? Kolay gesin

  €210 (Avg Bid)
  €210 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Harfler kullanılarak Türkçe kelimeler oluşturulacak. Bana database deki wordlisten anlamlı olan türkçe kelimeler üretecek. Joker harf seçebilme seçeneği olacak. Sonuçlar kısmında 8-7-6-5-4-3 harfli ve jokerli kelimeler sıralanacak.

  €258 / hr (Avg Bid)
  €258 / hr Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Önceki projemizle ilgili süregelen çalışmam var 'Logo for a Real Estate company based in Istanbul'

  €28 / hr (Avg Bid)
  €28 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  ...so you need to be available to work as a freelancer right now. /// Adaylar üzerinden hızlıca geçip uygun kişiye hemen kontratlı olarak başlatacağız. Yakın gelecekte full-time çalışma perspektifi olacaktır. Seçildiğiniz takdirde İstanbul'daki geliştirme takımımızla beraber hemen başlayacaksınız, bu bakımdan şu an çalışmaya müsait olmanız gerekmektedir. The product you will work on is a web-based analytics interface comprised of dashboards and reports built on top of the .Net platform with Knockout JS as the JavaScript framework. The data the reports pull come from MS SQL Server. Although the Java platform is not utilized at the moment, we would like you to be well versed with Java as there will be a switch to the Java platform in th...

  €3552 (Avg Bid)
  €3552 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Bütçeyi projeyi konuşup detaylıca konuşup kararlaştırdıktan sonra belirlemek istiyorum. Hi, First of all i want to describe the system which is going to be installed. Building a web site for my restaurant , in which pizza and such products are made and sold this system will use the WooCommerce infrastructure. Therefore, we need to make some customizations on the WooCommerce, and these are shortly: 1. The integration between WooCommerce and Paytrail () because most of the payments will be via this system this must be in our web site. Paytrail has already mentioned on its website that it supports WooCommerce. If pay cash can be realized apart from that, pay system via credit card and paybyway (this can be discussed in terms of security and certificates to ge...

  €1255 (Avg Bid)
  €1255 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  Yaklasik 1.5 -2 ay surecek lokasyon bazli bir uygulama icin, Android ve iOS developer aramaktayiz.. İlgilenenlerin adresine daha once gelistirdikleri application ornekleri ile birlikte telefonlarini email atmalarini rica ediyorum.. Developer'in Istanbul'dan olmasi tercih sebebidir.. Basitce anlatacak olursak, Kullanicilar herhangi bir mekanla ilgili 3-4 tane bilgi girecek ve fotograf cekecek. Bunun karsiliginda puan kazanacaklar.. daha sonra bu puanlarla hediye ceki alabilecekler.. Detaylari konusuruz telefonda.. Buraya post etmemdeki amacim, Android ve iOS developer'lara ulasmak.. Tesekkurler..

  €2132 (Avg Bid)
  €2132 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Yaklasik 1.5 -2 ay surecek lokasyon bazli bir uygulama icin, Android ve iOS developer aramaktayiz.. İlgilenenlerin adresine daha once gelistirdikleri application ornekleri ile birlikte telefonlarini email atmalarini rica ediyorum.. Developer'in Istanbul'dan olmasi tercih sebebidir.. Basitce anlatacak olursak, Kullanicilar herhangi bir mekanla ilgili 3-4 tane bilgi girecek ve fotograf cekecek. Bunun karsiliginda puan kazanacaklar.. daha sonra bu puanlarla hediye ceki alabilecekler.. Detaylari konusuruz telefonda.. Buraya post etmemdeki amacim, Android ve iOS developer'lara ulasmak.. Tesekkurler..

  €4022 (Avg Bid)
  €4022 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Yaklasik 1.5 -2 ay surecek lokasyon bazli bir uygulama icin, Android ve iOS developer aramaktayiz.. İlgilenenlerin daha once gelistirdikleri application ornekleri ile birlikte telefonlarini ve email'lerini yazmalarini rica ediyorum.. Developer'in Istanbul'dan olmasi tercih sebebidir.. Basitce anlatacak olursak, Kullanicilar herhangi bir mekanla ilgili 3-4 tane bilgi girecek ve fotograf cekecek. Bunun karsiliginda puan kazanacaklar.. daha sonra bu puanlarla hediye ceki alabilecekler.. Detaylari konusuruz telefonda.. Buraya post etmemdeki amacim, Android ve iOS developer'lara ulasmak.. Tesekkurler..

  €1840 (Avg Bid)
  €1840 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Merhabalar ben bir tercüme bürosunda proje koordinatörüyüm. Elimizde 300 sayfalık bir .doc formatında yazılmış bir tercüme var, bu projeyi sizlerden birebir .pdf formatına ve baskıya hazır haline getirilmesini istiyorum.

  €14 / hr (Avg Bid)
  €14 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler

  sizinle iletisime gecmek icin bole bir yapi kullandim

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar, ogretmenler icin ms word un online halini php sitemde online calisabilecek sekilde istiyorum. boyle bir yazilima ihtiyacim var. aslinda ms wordun degilde ilgili yazı fontunu sistem a4 e yazacak ilgilenen mesaj atarsa daha detayli anlatacagim. 1-sıte adresine girildi , font sececek, buyukluk, sececek ve ıstedgını yazcak a4 gomulu bir kagitta olablir ms wordle ugrasmak zorunda kalmayiz. resme bakarsaniz sevinirim.

  €6 / hr (Avg Bid)
  €6 / hr Ortalama Teklif
  3 teklifler
  word help 6 gün left

  can't open a new word document

  €16 / hr (Avg Bid)
  €16 / hr Ortalama Teklif
  47 teklifler

  I need to type about 50 papers [image] to word doc [live]. 450 words/1$ please no error. if there too many errors, then i will reject it.

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  37 teklifler

  I want to get translation of images to word.

  €10 (Avg Bid)
  €10 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  Hello we need active freelancers to convert images to a word doc

  €16 / hr (Avg Bid)
  €16 / hr Ortalama Teklif
  253 teklifler

  LOCATION MANDATORY (HYDERABAD Based Developers)...Please dont message if you ARE not local to HYDERABAD...EVEN IF YOU ARE THE BEST PERSON FOR THIS WORK....WE NEED ONLY HYDERABAD Based developers who can meet us face to face and discuss the details of this project. We want to develop a simple , easy to use Woocommerce Website for our online food products sales. Also we require a Mobile App simultaneously along with it . We will be selling only 2 products (with a few subdivisions)on the website so it will be rather simple tasks...however it will require total time and dedication to finish it as soon as possible. We are looking at maximum 2 weeks of time with 3-4 hours daily. The incumbent can work from home or if need be we will be calling them to our office to explain scena...

  €300 (Avg Bid)
  €300 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  I run a consulting company and need a template created for Office documents. I have a template that i use on my computer but i would like my team to have immediate access to the standard template that automatically populates the document format

  €12 (Avg Bid)
  €12 Ortalama Teklif
  21 teklifler

  I run a consulting company and need a template created for Office documents. I have a template that i use on my computer but i would like my team to have immediate access to the standard template that automatically populates the document format.

  €73 (Avg Bid)
  €73 Ortalama Teklif
  15 teklifler

  We are seeking a highly motivated Sales Commission Agent to represent our company in the United States. Our company specializes in selling ...seeking a highly motivated Sales Commission Agent to represent our company in the United States. Our company specializes in selling leather jackets and we are looking for a person to physically meet with clients on behalf of our company during scheduled appointments. The ideal candidate will be based in any state in the USA and have prior experience in sales and customer service. Responsibilities include building relationships with clients, closing sales, and meeting or exceeding sales goals. Commission-based pay with opportunities for advancement within the company. If you are passionate about sales and have a strong desire to succee...

  €2759 (Avg Bid)
  €2759 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Evolution Safety Solutions is a dynamic young training company looking to increase its market presence across the UK. We are now recruiting for a Part Time Digital Marketing Executive, an exciting new role in the company. In this unique post you will design, test, deliver and analyse webpage optimisations to increase engagement and income for the company . This fantasti...opportunity offers remote working. Must haves: Experience of SEO Experience of Wordpress Experience of WooCommerce Experience of digital marketing across social media platforms Good communicator working across numerous teams and providing a service to a remote team The capability to be a result-focused individual What we offer; Upto 16 paid hours per week Commission on digital sales Bonus scheme based on ...

  €11 / hr (Avg Bid)
  €11 / hr Ortalama Teklif
  14 teklifler

  My hobby is the stamp collecting. I have 650 stamps in collection. I need a data entry operator for enter details of stamps from word doc into pdf. I will hire you for 6 hours. details you need ton put is following; 1- stamp numbers 2 - stamp's country

  €400 (Avg Bid)
  €400 Ortalama Teklif
  126 teklifler

  I need a primary logo that’s word based, and a secondary logo that’s initial based. I have provided a few examples, but feel free to deviate from this if you have a better idea for the business logo. I am also fine with you doing exactly as the example. I am seeking a sleek design, professional, yet simple. You can also incorporate tech aspects as well. NAME OF COMPANY: LANGLEY SOLUTIONS **Logo should be made from scratch please** ***logo can look exactly like samples.***

  €46 (Avg Bid)
  €46
  222 girdi

  Dear Freelancer, We have android based app with Java-based background this app's APK file size is about 10 MB and works fine in Nicely on Any android phone except the 2 GB ram size of Tecno mobile. We need to optimize the code and make the android APK file into less size and working condition. App APK is working fine with another mobile without having any issues The app is not working issue for Tecno mobile alone Login fine Logout is fine but when we click on the button that is just not working due to memory issues I think. Some has to look into the issue in the coding but no feature fix as app is working other mobile. Look at the way to fix the issue for this mobile phone alone. We need a working APK file we need a working APK and one we tested with this mobile...

  €18 (Avg Bid)
  €18 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  I already have the subtitles for the videos and I need an algorithm that identifies the timing (beginning and end) of each word in the audio without using paid APIs. Coding in Python. Ex: word: 'Hi', Start: 0, End: 1 word: 'How', Start: 1, End: 2 word: 'are', Start: 2, End: 3 word: 'you', Start: 3, End: 4

  €197863 (Avg Bid)
  €197863 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  Need someone with a team of cold callers who would want to work on a commission based deal. we work with power washing, roofing, window installation and any kind of home renovation team. We would expect 20ish calls a week 8 hour workdays and we would need to talk more so send me a message if this interests you

  €474 (Avg Bid)
  €474 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  I need someone willing to cold call on a commission-based agreement we would provide the service we are offering to need someone who can work 8-hour shift. We mainly cold call power washing, roofing, and also window installation but also you can use Instagram and email and whatever you think would work best!

  €17 / hr (Avg Bid)
  €17 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler

  ...whole purpose of this project is to gather questions 4 - You must be prepared to ask these questions in a group, which means I am going to shortlist 3-5 freelancers and all of you must be in a group chat and ask me your questions one by one 5 - Make sure your questions are unique and they must not match or sound similar with other questions asked so far by others I will shortlist freelancers based on the following criteria You must type QA on top of your bid, along with that you must write your name and your hourly price within the range I selected I will create the group on this platform itself which means you are not going to go elsewhere and all communication will take place here it self using the group chat option provided by the platform First come first serve basis...

  €4 / hr (Avg Bid)
  €4 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler

  nice one page user interface for python code and db connection and live deployement Stock quantity buy price sell price (list box) textbox textbox text box (button)ty On clicking button details will be added to below grid Stock quantity buy price sell price for better clarity. you need to have python understanding, good desining knowledge.

  €67 (Avg Bid)
  €67 Ortalama Teklif
  8 teklifler
  Word Document Template 6 gün left
  ONAYLI

  Looking for an expert in Microsoft Office to build a Word template that will allow various list items to be manipulated. For example, software should allow the following: --Add lists to a document; --Each list item would have a dropdown to select a different item from the dropdown --Show data below the list item that can easily be modified --Data below the list item can be hidden/shown via one click process --Create actionable items (plans) associated with a particular group (all items in the dropdown) There will likely be more functionality needed but this is a start

  €125 (Avg Bid)
  €125 Ortalama Teklif
  63 teklifler

  Create animation 60 sec. vertical rollers based on TOCABOCA game. The game with base locations and characters is free to download. You don't need to do any animation. The task is to create exact copies of finished videos, but with different characters. No need to voice. Volume is large. 200-400 per year. examples

  €51 (Avg Bid)
  €51 Ortalama Teklif
  14 teklifler

  I have a 5 pages scanned pdf i need somone who typed my document in word

  €16 / hr (Avg Bid)
  €16 / hr Ortalama Teklif
  479 teklifler