Word recipe translated japanese işler

Filtre

Son aramalarım
Şuna göre filtrele:
Bütçe
ile
ile
ile
Tür
Beceri
Diller
  İş Durumu
  177,177 word recipe translated japanese iş bulundu, ücretlendirmeleri EUR

  Farklı metinler arasındaki farkları worde/google dökümanlara işleyebileceğim bir arayüz istiyoruz. Bu farklar aynı şekilde excele/google tablolara liste olarak aktarılabilsin. Aktarılan listelerde görülen metinler arasındaki benzerlik ve farklar oran olarak görülebilsin. İstenenlerle ilgili ayrıntılı açıklamalar ve örnek dosyaları ekledim, indirip inceleyebilirsiniz. Bu bir araştırma projesi kapsamında isteniyor. Yani aynı zamanda araştırma projesinde görev almış olacaksınız.

  €887 (Avg Bid)
  €887 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  ...aktarılabilsin. Aktarılan listelerde görülen metinler arasındaki benzerlik ve farklar oran olarak görülebilsin. İstenenlerle ilgili ayrıntılı açıklamalar ve örnek dosyaları ekledim, indirip inceleyebilirsiniz. Bu bir araştırma projesi kapsamında isteniyor. Yani aynı zamanda araştırma projesinde görev almış olacaksınız. I want an modul which I can compare the differences between different texts in word / google documents. These differences must can be transferred to excel / google tables as a list in the same way. The similarities and differences between the texts in the transferred lists can be seen as a ratio. I have attached detailed explanations and sample files about what is wanted, you can download and review. This is requested...

  €955 (Avg Bid)
  Yerel
  €955 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  sitesinin kopyasını sayfasında türkçe/ingilizce olarak yayınlanmasını, hazırladığımız makaleleri bu sayfaya eklenmesini istiyoruz. İşin taslağının 1 hafta içinde tamamlanarak yayına alınması gerekiyor.

  €177 (Avg Bid)
  €177 Ortalama Teklif
  24 teklifler

  -ALL KIND OF WORDS ARE TRANSLATED AND THE PROPOSALS AND DISCOUNTS OF OUR LAND- -HER TÜRLÜ KELİME ÇEVİRİLİR VE YÖREMİZİN ATASÖZÜ VE DEYİMLERİ ANLATILIR-

  €28 (Avg Bid)
  €28 Ortalama Teklif
  58 teklifler

  json olarak üretilen sınav sorularının word ve pdf e dönüştürülmesini istiyoruz. PHP

  €366 (Avg Bid)
  €366 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  Birden çok metni karşılaştırıp aralarındaki farkları satırların yanına hangi metinde nasıl geçtiğini gösterecek şekilde not eden ve bu farkların bir raporunu sunan bir word eklentisi ihtiyacım var. Makale çalışmalarımda kullanacağım. Vakit sorunum yok.

  €194 (Avg Bid)
  €194 Ortalama Teklif
  2 teklifler

  Benim için Word ya da benzeri programlarla çalışacak birden çok metni karşılaştırıp bu metinlerdeki farklılıkları dipnotla gösterecek ve ayrıca listeleyecek bir eklentiye ihtiyacım var.

  €1335 (Avg Bid)
  €1335 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  We need English(UK) pronunciation for 27 words (soft tone for kids). And this work must be completed very quickly.

  €51 (Avg Bid)
  €51 Ortalama Teklif
  23 teklifler

  Request wep sitesi recipe Bende design Leiyum

  €143 (Avg Bid)
  €143 Ortalama Teklif
  33 teklifler

  40-60 dakikalık ingilizce vidyolar var genel olarak röportaj ya da konferans şeklinde bunların düz yazı şeklinde Türkçe olarak worde dökülmesini sağlayacak bir freelancer arıyorum. Youtubedan vidyolar veya ses kayıtları şeklinde olacak. Sürekli bir iş, vidyo başı 15 TL ödeyeceğım.

  €10 / hr (Avg Bid)
  €10 / hr Ortalama Teklif
  27 teklifler

  10 Sayfalık Türkçe İngilizce çeviri gerekmektedir. Very very urgent!!!! It has to be translated today or till tomorrow 12,00 (mid day) Turkish time

  €43 (Avg Bid)
  €43 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Merhaba bir scripte ihtiyacım var. Adı kelime üretici olacak. Ben harfleri gireceğim. Bana database deki wordlisten anlamlı olan kelimeler üretecek. Joker harf seçebilme seçeneği olacak. Sonuçlar kısmında 8-7-6-5-4-3 harfli ve jokerli kelimeler sıralanacak. Bu scripti ne kadar zamanda ve ne kadar ücrete yazabilirsin? Kolay gesin

  €216 (Avg Bid)
  €216 Ortalama Teklif
  5 teklifler

  Harfler kullanılarak Türkçe kelimeler oluşturulacak. Bana database deki wordlisten anlamlı olan türkçe kelimeler üretecek. Joker harf seçebilme seçeneği olacak. Sonuçlar kısmında 8-7-6-5-4-3 harfli ve jokerli kelimeler sıralanacak.

  €265 / hr (Avg Bid)
  €265 / hr Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Previously made ​​4 Flash (SWF) file. They will do the same . Only dimensions will change and will run on local computers offline, translated in Turkish language with XML. There SWF and XML files ready.

  €163 (Avg Bid)
  €163 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  I have 2200 words to be translated. The entire translation must be done in 24 hours after the start of the project. I will pay 33 USDs for the project. Please bid accordingly. The bidders must translate the small sample below and send me for review. Sample: Bir ucu düz, diğer ucu muflu olarak imal edilen çelik borular, muf içine yerleştirilmek için özel olarak imal edilmiş kauçuk esaslı lastik conta ile bağlanacaktır. Bu suretle nispeten esnek bir bağlantı teşkil edilmiş olur. muf = bushing kauçuk esaslı lastik conta = rubber-based plastic gaskets

  €44 (Avg Bid)
  €44 Ortalama Teklif
  4 teklifler

  Önceki projemizle ilgili devam eden işlerim var 'a manual of an electrichal tool to be translated from english to turkish'

  €19 - €19 / hr
  €19 - €19 / hr
  0 teklifler

  Merhabalar ben bir tercüme bürosunda proje koordinatörüyüm. Elimizde 300 sayfalık bir .doc formatında yazılmış bir tercüme var, bu projeyi sizlerden birebir .pdf formatına ve baskıya hazır haline getirilmesini istiyorum.

  €14 / hr (Avg Bid)
  €14 / hr Ortalama Teklif
  9 teklifler

  sizinle iletisime gecmek icin bole bir yapi kullandim

  €5 / hr (Avg Bid)
  €5 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Merhabalar, ogretmenler icin ms word un online halini php sitemde online calisabilecek sekilde istiyorum. boyle bir yazilima ihtiyacim var. aslinda ms wordun degilde ilgili yazı fontunu sistem a4 e yazacak ilgilenen mesaj atarsa daha detayli anlatacagim. 1-sıte adresine girildi , font sececek, buyukluk, sececek ve ıstedgını yazcak a4 gomulu bir kagitta olablir ms wordle ugrasmak zorunda kalmayiz. resme bakarsaniz sevinirim.

  €7 / hr (Avg Bid)
  €7 / hr Ortalama Teklif
  3 teklifler

  Hello, I am looking for a native Japanese translator. I need to translate some documents from English into Japanese. I need only a native Japanese speaker. I need quality work. Google or machine translation is not allowed. Please let me know if you are interested. We can discuss everything in details via chat. Thanks

  €241 (Avg Bid)
  €241 Ortalama Teklif
  7 teklifler

  I have a 1 page flyer that I need translated to Polish from English. The target population is for Polish people living in the United States.

  €16 (Avg Bid)
  €16 Ortalama Teklif
  27 teklifler

  need typewritten copies in ms word of annexed pdf files in same format in paper size a3

  €12 (Avg Bid)
  €12 Ortalama Teklif
  18 teklifler

  I have an eCommerce project that I am working on. I am creating the content using Crystallize and want a script to get and translate content into various languages using API and post the translated content. I am looking to create a script to Translate content from Crystallize API (GraphQL) using API to another language.

  €189 (Avg Bid)
  €189 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  convert this hard copy to word

  €25 (Avg Bid)
  €25 Ortalama Teklif
  3 teklifler

  I need the Word Macro that will replace the content with certain string. I would like to select replace string in the dropdown list of the dialog. Best regards.

  €29 (Avg Bid)
  €29 Ortalama Teklif
  8 teklifler
  Word Press Developer 6 gün left
  ONAYLI

  Need to launch and customize new wordpress site. The account on , and purchsed theme will be shared. also will be provided the customizing requirements daily. Thanks.

  €12 / hr (Avg Bid)
  €12 / hr Ortalama Teklif
  54 teklifler
  Trophy icon Word Template - Monthly newsletter 4 gün left

  I require an editable template in Microsoft Word, branded in colours orange #f06531and blue #227b99. This needs to be very appealing - graphic design similar to an email marketing newsletter 1. I need a header titled "Monthly CEO Brief" and subtitle "The open door" 2. and the rest broken out in 5 sections - An introduction paragraph - A financial update - A Culture update - A current activities update - a topic of the month

  €14 (Avg Bid)
  Garantili
  €14
  9 girdi
  Cock Soap 6 gün left

  I'd like to start a Soap company where the bars of soap are shaped like roosters and it's marketed towards men. It's a simple all natural soap with activated charcoal. I have several different ad ideas. The product is to be high quality but the advertisements be joyful light and a little edgy. So far I have a soap recipe and I have a cad file design of how I would like the bars to look. This is been a thought in my mind for about 3 years now and it's time I make it come to fruition.

  €37 (Avg Bid)
  €37 Ortalama Teklif
  34 teklifler

  Hi im searching for someone who can program a nativ android application. What is needed is a webview application. - Splash screen - 4 Webview Pages - 4 Description Pages - Different language depending on phone language (Webview not translated but whole application) - Screen Lock with phone security - Auto Lock after 15 mins - Login and Register Page communicating via HTML POST / GET Method - Saving encrypted Data on phone so user doesnt need to login again I will send documentation after contacting me. The time for this project is 1 week ! So please be aware of this and DONT BID if you cant do this!

  €261 (Avg Bid)
  €261 Ortalama Teklif
  36 teklifler

  Hi Sharon Y., I noticed your profile and would like to offer you my project. We can discuss any details over chat.

  €8 / hr (Avg Bid)
  €8 / hr Ortalama Teklif
  1 teklifler

  Hello, I am looking for a native Japanese translator. I need to translate some documents from English into Japanese. I need only a native Japanese speaker. I need quality work. Google or machine translation is not allowed. Please let me know if you are interested. We can discuss everything in details via chat. Thanks

  €167 - €501
  Yerel
  €167 - €501
  0 teklifler

  I need an experienced developer to fix an error message I have received on the backend of WordPress. Only UK Developers please.

  €35 (Avg Bid)
  €35 Ortalama Teklif
  17 teklifler

  *Pos Software* ( Billing part & Kot setup , order type setup , inventory management , expense...*Order Management* (Dine In, Parcel or Take Away – manage all your orders from a single billing window. *KOT Management* ( Make your kitchen staff more efficient by managing and tracking your KOTs.) *User Management*( Manage access to different modules for your employees based on their respective roles in your restaurants.) *Inventory Managemet* (Manage and track inventory of your restaurant with recipe management(s) *Customer Relationhip Management* ( Build relations with your loyal customers by sending them offers, coupons and discounts.) (Add multiple brand under one pos) *Multiple Billing system* (number of billing counter is used for billiing 1..Own online website 2. Sca...

  €428 (Avg Bid)
  €428 Ortalama Teklif
  13 teklifler

  I have some documents in pdf format that need to be translated from Spanish into English. Most of the work is on the formatting. Access to OCR tools is a must. Thank you.

  €324 (Avg Bid)
  €324 Ortalama Teklif
  37 teklifler
  Trophy icon Facebook free gift ad 6 gün left

  I am wanting to have an ad image, copy and targeting done to drive new traffic to my landing page by offering a free ebook for healthy breakfast recipes. The Ad image and copy needs to be focused around receiving a free recipe book on 10 healthy breakfast recipes. The targeting needs to be for a 5km radius of Stones corner, Australia. The goal is to have people click the ad then to go to a landing page, then to a facebook group to receive the free gift.

  €13 (Avg Bid)
  €13
  10 girdi

  Hello everyone, I am a CTO of small web dev team with 4 members. We have rich skills in developing websites and blockchain applications with 4~5 years of experience. Currently we are going to expand our clients and looking for Japanese clients or companies in Japan with developers' or brokers' help. We hope we will work remotely. We will share our benefits and would like to develop our relationship for a long term. Regards....

  €628 (Avg Bid)
  €628 Ortalama Teklif
  10 teklifler

  I need a word document formatted please. No data entry, just formatting. - i need numbers checked, columns lined up and headers and footers added Attention to detail is required

  €12 (Avg Bid)
  €12 Ortalama Teklif
  47 teklifler

  I already have a website hosted on bluehost using wordpress. I built it but would like someone to just clean it up. It won't take much work. www.descoaching.com. www.descoaching.com.

  €149 (Avg Bid)
  €149 Ortalama Teklif
  232 teklifler

  ...auction for vintage clothing / watches, gadgets, etc... (drop shipping/ direct) 2- Commercial coupons and discount portal + APP. 3- Delivery online store and + APP. 4- Automotive + APP. 5- Travel, Business, investment & Education Portal. 6- Business men services. B: 21 x Web based projects + ALL SOCIAL MEDIA BUILD UPs 1- Cafe 2- Arabic & Turkish restaurant 3- Healthy diet food restaurant concept 4- Japanese restaurant 5- Mediterranean restaurant 6- Classy VIP Laundry and sewing / repairing. 7- Men's Taylor. 8- Men's Barbour + spa. 9- Consultancy company. 11- Events, Flowery & chocolates. 12- Maintenance and hospitality, Catering Cleaning etc. 13- Technology company. 14- Live stock company. 15- Supermarket. 16- Fruitery. 17- Commodities. 18- Facility & P...

  €4130 (Avg Bid)
  €4130 Ortalama Teklif
  50 teklifler

  I need someone to research and properly vet a formula (or recipe) for all flock chicken feed. This will include ingredients and nutrient allocations. For example, 16% protein that can be sourced from soybean meal. Different options can be included but source documents should be attached.

  €32 (Avg Bid)
  €32 Ortalama Teklif
  32 teklifler

  attached is a pdf that I need to be typed up in word if possible make the design too this paper contains specifications about a software that we need the goal of this app is to track and monitor copy and printing job in school

  €4 / hr (Avg Bid)
  €4 / hr Ortalama Teklif
  41 teklifler

  I don't know how much the budget may be, please tell me ...tell me if it is very low 1. there is a manger for the standardization department, and employees who make the standards 2. there is a server available, all employees shall be able to add the MSword files and some text specifications. 3. every add and edit needs the approval from the manager 4. their must be search function 5. their must be online sell function, and the solution should edit the word file and add water mark contains the costmer name. 6. the solution shall be able to view the files based on classifications provided. 7. If possible, the system shall help organize the process of the Standards underdevlopment by having a table that keep tracking of updates for more understanding check ISO website, also che...

  €2250 (Avg Bid)
  €2250 Ortalama Teklif
  41 teklifler
  Logo and word mark 5 gün left
  ONAYLI

  I'm looking for a logo and work mark for my company Sapien Performance A human performance coaching service that delivers to private clientele via the most premium, private, scientific, advanced coaching service. Pleasure refer to example here of design that I like Black : white the preferred colours

  €95 (Avg Bid)
  €95 Ortalama Teklif
  201 teklifler
  Project for Word 8 gün left

  Hi Word, I noticed your profile and would like to offer you my project. We can discuss any details over chat.

  €9 (Avg Bid)
  €9 Ortalama Teklif
  1 teklifler

  I have a word document but its in independent tables, I need it in one continuous two column tables

  €19 (Avg Bid)
  €19 Ortalama Teklif
  23 teklifler
  Tattoo designer 5 gün left

  Love for Japanese / Chinese tatoos Dragons, tigers, koi etc Love splashes of colour but not overdone Looking for small-medium piece to be the start of a sleeve

  €113 (Avg Bid)
  €113 Ortalama Teklif
  72 teklifler

  ...your practice. Thank your patients for their referrals in every edition, and spice up activity by offering a gift or a random draw to win a prize for every referral. Give parents a hand. Teaching kids about the importance of oral health, how to take care of their teeth and gums, and diminishing the fear they may have of visiting a dentist will make you a star with parents. Add a dental-related recipe to keep your readers eager to read the next edition. Include quizzes and trivia. Almost everyone gets a kick out of doing simple, thought-provoking quizzes, or taking a shot at answering trivia questions. It’s an opportunity to both educate your patients on topics like oral health, and keep your readers engaged. Taking it a step further, encourage your readers to submit their...

  €99 (Avg Bid)
  €99 Ortalama Teklif
  66 teklifler

  Creat wordpress web site by folllowing instructions.

  €9 / hr (Avg Bid)
  €9 / hr Ortalama Teklif
  51 teklifler

  We would like to proofread a 50,000-word real estate document that was translated from French into English. All applicants must possess a strong command of both languages and verifiable proof of translation expertise in the language pair preferably. Offer: 200.00 USD, Turnaround: 36 hours

  €143 (Avg Bid)
  €143 Ortalama Teklif
  37 teklifler

  I would like to hire a interpreter for a video conference call between English and Japanese for about 1.5 hours. The main subject is general business, so specialist knowledge is not requied.

  €33 / hr (Avg Bid)
  €33 / hr Ortalama Teklif
  5 teklifler