NASA ve Freelancer

Son sınırda kitle kaynak kullanımı
NASA separador Illustration NASA separador Illustration

Yeniliğin parçası olun

Freelancer.com, NASA Open Innovation Services 2 (NOIS2) kapsamında yenilikçi araç ve teknolojiler tasarlamak üzere diğer üstlenicilerin yanısıra yeteneklerin kitle kaynak kullanımı için bir kere daha NASA ile iş birliği yapıyor.

Tamamlanmış yüzlerde yarışma

NASA ve Freelancer 2015 yılında birlikte çalışmaya başladı ve hâlihazırda, astronotlar için 3B araçlardan, zaman takibinde ve önemli istasyon güncellemelerinde kullanılan akıllı saat uygulamalarına kitle kaynak çözümleri oluşturdu. NASA ve Freelancer insan hayal gücünün ve yenilikçiliğin sınırlarını zorladığı için bir gözünüz gelecekteki müsabakalarda olsun.

NASA separador Illustration

Dahil olun

Müsabakalar nasıl işler
NASA separador Illustration NASA separador Illustration

Yetenek bulutu

NASA'nın NOIS2 girişimi bir çok proje üzerinden kitle kaynak kullanımı ile inovasyonu amaçlıyor. İster kitle odaklı müsabakalar ve yarışmaları kullanmak, dünyanın dört bir köşesinden freelance uzmanları bir araya getirmek, ister karmaşık işleri daha küçük freelance proje dizilerine bölmek olsun, NASA uzay keşfine yeni çözümler üretmek için insan zekasının oluşturduğu bulutlardan faydalanmak istiyor.

Ne zaman başlayacak?

Yeni müsabakalar, yarışmalar ve projeler yolda ve NASA çeşitli geçmiş deneyimlere sahip becerikli katılımcılar arıyor. Yeni fırsatlar için düzenli olarak geri gelip kontrol edin.

NASA separador Illustration

Medya

NASA'nın NOIS2 girişimi hakkında daha fazlasını öğrenin

Uzay keşfini geliştirmek üzere Freelancer'da tamamlanan geçmiş müsabakalar ve gelecek projeler. Müsabakalar tamamlandıkça daha fazla medya eklenecektir, yakında tekrar kontrol edin!

NASA separador Illustration NASA separador Illustration
NASA separador Illustration NASA separador Illustration
Technical Drawing of the NASA Astrobee

Astrobee Müsabaka Dizileri

GÜNCELLEME: Yarışmanın bu aşaması kapanmıştır. NASA kısa süre içinde sonraki aşama için 1000 katılımcı seçecektir.

Freelancer topluluğundan NASA ve araştırmacıların, topluluğun çözüm değerlendirmesine nasıl yardımcı olabileceğini öğrenmelerine yardımcı olmasını istiyoruz. Orijinal müsabakalar için topluluğun geliştirdiği orijinal çözümleri kullanacağız ama bu defa topluluktan üç yolla çözümleri değerlendirmeye yardım etmesini isteyeceğiz:

 • Orijinallik
 • Uygulanabilirlik
 • Toplam Kalite

Bunu, topluluğun NASA mühendislik müsabakaları için sağlanan çözümleri gelecekte potansiyel olarak değerlendirmeye nasıl yardımcı olabileceğini anlamak için yapıyoruz.

Eğer bu konuda yardımcı olmakla ilgileniyorsanız önce bir kayıt anketini tamamlamanız gerekecektir. Bu anletin parçası olarak geçmişiniz, deneyimleriniz hakkında size sorular sorulacak ve sonrasında 15 soruluk bir testi tamamlamanız istenecektir. Bu anket değerlendireceğiniz çözümlere ilişkin bilgi düzeyinizi anlamak içindir. Bununla birlikte sadece deneyimli kişiler ya da uzmanlar aramıyoruz. Farklı geçmiş, deneyim ve beceri sınavı sonuçlarına sahip geniş çeşitlilikte bir Freelancer kümesi istiyoruz. Herkesi kayıt yaptırmaya teşvik ediyoruz.

Kayıt işlemi tamamlandıktan sonra çözümlerin değerlendirmelerini tamamlaması için rastgele bir grup Freelancer seçilecektir. Seçilen her değerlendiricinin 10 çözümü değerlendireceğini ve değerlendirmelerin 60-90 dakikadan fazla zaman almayacağını tahmin ediyoruz. Bunun için size 25$ USD sağlayacağız.

Orijinal Astrobee Müsabaka Dizileri

NASA Uluslararası Uzay İstasyonu'nda (ISS) astronotları desteklemek için yeni nesil robot asistan tasarlıyor. Asistan ISS içinde uçacak, duvara monte edilmiş bir tutacağa ("Faaliyet Korkuluğu") tüneyecek ve kamerayı istendiği şekilde yönlendirecek. NASA serbest uçan kısmı zaten tasarladı ve buna Astrobee adını verdi. Buna bir eklenti ve yönlendirme koluna yönelik harika çözümler için freelancer topluluğuna yöneldi.

Önümüzdeki birkaç ay boyunca, her ödül 250$ USD ile 5.000$ USD arasında değişmek üzere toplamda yaklaşık 25.000$ USD, bir düzineden fazla yarışmaya dağıtılarak verilecektir. Her yarışmada ek kolun belirli bir (bazen çakışan) parçası için çözümler istenecektir. Her yarışma kendi başına çözülebilir olarak tanımlanır fakat istediğiniz kadar çok yarışmada yarışabilirsiniz. Kazanan çözümler robot kolu tasarımına dahil edilebilir ve gelecek yıllarda Astrobee ile birlikte kullanılabilir.

Technical Drawing of the NASA Astrobee

17 Astrobee Müsabakalar Tamamlandı

NOIS2

Yenilikçi araçlar ve teknoloji tasarlayın

NASA Open Innovation Services 2 (NOIS2), yenilikçi araç ve teknolojiler tasarlamak üzere yetenek kitle kullanımı yapmak istemektedir. Bunun anlamı, Freelancer.com'da, NASA'nın uzay araştırmalarının yeni çağını genişletmesine yardım etmenin bir parçası olabileceğinizdir. NASA yarışmalarına ücretsiz girmek için bu alanı takip edin.

NASA separador Illustration NASA separador Illustration
NASA separador Illustration NASA separador Illustration

UYGULAMALAR

ISS'de canlı güncellemeler ve izleme

Canlı güncellemeler almak ve zamanı takip edebilmek Uluslararası Uzay İstasyonu'nda (ISS) hayati önem taşıyor. Freelancerlarımız ISS'yi her an çalışır tutabilmek adına astronotlar için akıllı saat konseptleri ve uygulamaları geliştirdi.

NASA separador Illustration NASA separador Illustration

ROBONAUT

ISS astronotlarını güvende tutun

Uzaydaki en tehlikeli görevleri üstlenen insansı robot R2 ile tanışın. Bu müsabakalar için freelancerlar R2'nin uzay istasyonu astronotlarını güvende tutmak için kullandığı araçlarının 3B modellerini oluşturdular.

NASA separador Illustration NASA separador Illustration

ROBOT KOLU

NASA, Astrobee Robotik Kol Müsabaka Serisine katılmak üzere 30 freelancer seçti

NASA Astrobee'nin robotik kolu için tasarımlar önermek üzere 30 freelancer seçti. Freelancerlar, alt sistemlerden elektroniğe her bileşenin tasarımı konusunda bilgi vermeye yardımcı oldular.

NASA separador Illustration NASA separador Illustration

Marka

NASA programları için tasarım

NASA'nın içinde uzay keşfini ve bu konuda çalışanların hayatını geliştirecek bir çok girişim ve program bulunmakta. Bu amaca daha fazla katkıda bulunabilmek için, freelancerlarımız NASA'da kullanılan logo, hatıra ve afişlerin tasarımını geliştirdi.

NASA separador Illustration NASA separador Illustration
NASA separador Illustration NASA separador Illustration

Yaptırın

Projenizi ilan edin. O kadar da zor değil.
 1. NASA steps Illustration

  Yarışma ilan edin

  Bir yarışma ilan etmesi kolaydır. Fikrinizi yazın, bir bütçe belirleyin ve ilan et'e tıklayın. İşte bu kadar kolay!

 2. NASA steps Illustration

  Tonlarca girdi alın

  Freelancerlarımızdan, size içinden seçim yapmak için seçenekler sunan birçok girdi alacaksınız.

 3. NASA steps Illustration

  Bir kazanan seçin

  Girdileri derecelendirin, geri bildirim verin ve sonrasında en beğendiğiniz girdiyi kazanan olarak seçin.

Yarışma İlan Edin