Kapalı

ECZANE ETİKET PROGRAMI YAZDIRILACAK

Merhabalar,

Daha önce C# platformunda yazılmış olan eczane etiket programının tekrar yazılması ve ek modüllerin geliştirilmesini istiyorum. Aşağıda gerekli ayrıntılar yer almaktadır.

Program Ne yapıyor ?

Program Türkiye’de reçeteli olarak satılan tüm ilaçların ne ilacı olduğu, nasıl kullanıldığı, aç mı tok mu kullanılacığı ve hangi yemekler ile kullanılmaması gerektiği gibi bilgileri içeriyor. Bu bilgiler doğrultusunda anlık olarak her ilaç kutusu için bir etiket oluşturulup program üzerinden basılıyor ve kutuların üzerine yapıştırılıyor.

Program Nasıl Çalışıyor ?

Program 3. Parti yazılım olarak eczanelerde kullanılan ve ana programlar olan eczane otomasyonlarıdan bağımsız olarak kuruluyor. Daha sonra eczacı bu otomasyon firmasının programı üzerinden SGK’nın web sitesine bağlanıyor. ( Kimse direkt bir tarayıcıdan girmiyor çünkü eczane otomasyonunda bulunan cariler, stoklar gibi durumların güncel ve doğru olması gerekmektedir. Bu sebeple eczane otomasyonları kendi içlerine bir web browser koyup SGK’nın web sitesine bu web browser üzerinden ulaşım sağlıyorlar böylelikle browserı manipüle edip / özelleştirip kendi programları için gerekli olan bilgi güncellemesini çok kolaylıkla yapabiliyorlar. Direkt tarayıcıdan girince SGK’nın web sitesinin böyle bir desteği bulunmamakta.) ve reçete okuma sayfasına geliyor. Bu sayfa da ki ilaç bilgilerini bizim programımıza göndermesi için ise bizim programımız üzerinden diğer programa bir kancalama / sistem dinlemesi benzerinde ( tüm alternatiflere açığım ) bir mantık ile bağlanıp, oradan da web browser nesnesini bulup doğru sayfada ise bir kısayol veya tüm pencerelerin üzerinde görünen aktarım paneli ile yukarıda ki işlemi tetikletip gerekli bilgileri programımıza iletiyor. Program gelen barkodları kendi web servisimize gönderip gelen cevabı ilgili alanlara yerleştiriyor. Gerisi en basit anlatımı ile sadece yazdır komutu.

Neler İstiyorum ?

Programın kaynak kodları mevcut ancak lisanslama, güncelleme ve en önemlisi yukarıda açıkladığım diğer programa kancalama / sistem dinleme benzeri mantıklı bağlanması ve veriyi çekmesi çalışıyor ama çok stabil değil. Bu yüzden;

1 ) Programın tekrar yazılması veya mevcut olan kaynak kodların revize edilmesi ( recoding )

2) Kancalama mantığı konusunda alternatif üretecek ( bir programın başka bir programa bağlanıp istediği veriyi çekmeksi ) veya mevcut mantığı daha da geliştirilmesi.

3) Lisanslama mantığı

4) Stabil ve sağlıklı olacak bir güncelleme mantığı ( Yeni modül yazılması durumunda genel olarak tüm kullanıcılara rahatlıkla güncelleme çıkılması )

5) Stabil ve ayarlanabilir bir yazdırma mantığı ( Örneğin: etiketin boyutu elle girdiğimde etiketin o boyutta çıkması ve içerisinden bilgilerin boyuta göre dinamik bir şekilde büyüyüp küçülmesi vb. )

6) Web servisin tekrar yazılması

7) Eczanelerin hatalı tarif bildirimlerini görüntülenecek ve tariflerin değiştirileceği ayrıca lisans işlemlerinin kontrol ve oluşturulması için gerekli bir panel.

8) Program toplam 7 modülden oluşuyor ( modüllerin 1 tanesi harici tamamı statik modüllerin olup inputlara girilen verinin etikete yazılmasıdır sadece ) ve satış için 3 paket düşünüyorum o yüzden 3 versiyon için farklı setup gerekiyor. ( farklı alternatif ve metotlar ile çözüm üretilebilir )

Kapanış

Program şu anda yukarıda yazılı her şeyi yapıyor ve dediğim gibi kaynak kodları mevcut. Lütfen teklif verecek arkadaşlar 2 duruma dikkat etsinler.

1 ) Programın en önemli hatta aslına bakılır ise de göreceli olarak en “ zor ” kısmı başka bir programdan veri okumak. LÜTFEN ÖZELLİKLE BU KONUDA DENEYİM SAHİBİ ARKADAŞLAR TEKLİF VERMEKTEN ÇEKİNMESİNLER.

2 ) Programa yeni modüller vs. yazdıracağım. Onları ayrıca fiyatlandırırız ancak en önemlisi teklif veren arkadaşların uzun vadeli çalışmaya istekli olması.

Şimdiden teklifler için teşekkür eder, herkese iyi çalışmalar dilerim.

Beceriler: .NET, C# Programlama, Windows Masaüstü

Daha fazlasını gör: apprenez à programmer en c en 5 jours, chương trình đào tạo copywriter, data entry home の 求人 情報, data entry job có đáng tin, declaração html 5, design freelance tại đà nẵng 2015, diễn đàn facebook marketing, diễn đàn freelancer, freelance iş sözleşmesi örneği, freelance iş öğrenci, freelance japanese の 求人 情報, freelance nasıl çalışılır, freelance sözleşme örneği, freelance translator japanese の 求人 情報, freelance writer の 求人 情報, freelance çalışılan siteler, freelancer abonelikten nasıl çıkılır, freelancer sitesinde en çok hangi program rabet görüyor, freelancer sözleşme örneği, újságíró

İşveren Hakkında:
( 1 değerlendirme ) Yalova, Turkey

Proje NO: #18758393

Bu iş için 6 freelancer ortalamada $2639 teklif veriyor

naishodayo

Hi,dear. I've just checked all requirements of your project 'ECZANE ETİKET PROGRAMI YAZDIRILACAK'. I'm a senior software developer and I'm able to fulfill your project requirements ,you may be interested in me. Please Daha Fazla

$2500 USD in 13 gün içinde
(4 Değerlendirme)
3.9
superbpartner

Hi,dear! I am quite interested in your project - 'ECZANE ETİKET PROGRAMI YAZDIRILACAK'. :) I am a skillful software developer who has rich experience in this field. If you contact me, you and I will be happy. Thank you Daha Fazla

$2500 USD in 13 gün içinde
(8 Değerlendirme)
4.4
koncnc

C++ veya C# kullanarak programı yapabilirim. Referanslarım aşağıdaki bağlantılardadır... [login to view URL] [login to view URL] [login to view URL] Daha Fazla

$3333 USD in 25 gün içinde
(0 Değerlendirme)
0.0
topluoktay

Merhabalar, 5 Yıldır yazılım sektörünün içindeyim birçok referanslarım mevcut ERP Yazılımlar konusunda tecrübeliyim ve daha önce NETSİS Danışmanlığı Yaptım ve kendi yazdıgım ERP Programları da oldu. Sizin Projeninizi Daha Fazla

$2500 USD in 15 gün içinde
(0 Değerlendirme)
0.0
trkr

Merhaba, Neden herkesin bilgisayarına ayrı ayrı kurulacak bir program istiyorsunuz ? SaaS tipi bir yapı size uymaz mı ? Böylece lisans, güncelleme, veri çekme gibi çoğu işlemi kendi "güvenli" alanınızda yapmış olurs Daha Fazla

$2500 USD in 30 gün içinde
(0 Değerlendirme)
0.0
ibrahimcaliskan

s.a. bilgisayar mühendisi ve bilgisayar öğretmeniyim. ManagedWinApi kütüphanesi ile yapılabileceğini düşünüyorum. iyi çalışmalar.

$2500 USD in 60 gün içinde
(0 Değerlendirme)
0.0