Kapalı

Uzaktan Bariyer Açma Cihazı (Prototip)

Üzerinde çalıştığım projem için şu anda bir prototip cihaza ihtiyaç duymaktayım. Bu cihaz kısaca otopark girişlerinde bulunan bariyerin mobil uygulama üzerinden açılmasını sağlayacaktır. Kısaca işlem adımı mobil uygulamadan kullanıcı aç komutunu verdiğinde cihaz ile iletişim kurup bariyerin açılması gerekmektedir.

Cihaz ile ilgili olarak kendimce bir kaç özellik ekledim. Prototip çalışması yapılırken sizlerin değerli bilgi ve tecrübeleriyle yeni özellikler eklenebilir. Şimdilik bu özellikler;

• Cihaz ile mobil uygulama arasındaki iletişim internet üzerinden sağlanacaktır (m2m simkart),

• Mobil uygulama kullanıcısı aç komutunu verdiğinde cihaza yani bariyere 10 veya 15 metre çap içerisinde olması gerekmektedir,

• İnternetin olmadığı durumlar için bariyer sms veya çağrı ile de açılabilmesi sağlanacaktır,

• Cihaz otopark bariyerlerine olabildiğince kolay takılmalıdır,

• Cihaz hem Android hem de İOS uygulamaları ile entegre olmalıdır,

• Cihaza mobil uygulama kullanıcısı dışında operasyon birimi için uzaktan erişim sağlanabilmelidir (bu bizim işimiz gibi)

İstediğim cihaz şu an için benim bildiğim iki firma tarafından kullanılmaktadır. Bunlardan birisi araba kiralama şirketi olan YOYO'dur ([url removed, login to view]). Yoyo'nun işleyişi kısaca şöyledir. Mobil uygulama üzerinden seçtiğiniz lokasyonda bulunan aracı başlangıç ve bitiş saatini seçerek ve kredi kartından ödeme yapılarak rezervasyon tamamlanmaktadır. Rezervasyonun tamamlanması ile birlikte seçtiğiniz aracın yanına belli bir mesafeye yaklaştığınızda mobil uygulamada bulunan aç/kapa butonu aktif hale gelmektedir. Bu butona bastığınızda aracın kapıları açılmakta yine aynı butona bastığınızda ise kapılar kilitlenmektedir. Burada dikkat çeken özellik aynı lokasyonda birden fazla araç bulunmasına rağmen sadece rezervasyon yapılan aracın kapılarını açabilmektesiniz. Benim istediğim cihaz da bunun otopark bariyerini açan versiyonudur.

Bir diğer kullanan firmada Ledron'dur. [url removed, login to view] adresten 6:40 dakikadan itibaren çalışma şeklini izleyebilirsiniz.

Bu cihaz mevcut projemiz için tamamlayıcı bir ara üründür. Bu sebeple cihazın sorunsuz bir şekilde çalışması bizim için elzem bir konudur. Cihaz öncelikle prototip olarak üretilecek olup mobil uygulamanın tamamlanması ve testlerin gerçekleştirilmesinden sonra seri üretime geçilecektir. Yaptığımız planlar ve projeksiyonlar ile tahmini üretim adeti 5000'dir.

Şimdiden çalışma yapan ve teklif veren tüm arkadaşlara teşekkür ederim.

Not: Mobil uygulamaya biz yapıyoruz. Sadece cihaz ve uygulamayı entegre etme kısmında desteğe ihtiyaç vardır.

Beceriler: Mühendislik

Daha fazlasını gör: serbest çalışma siteleri, serbest çalışma freelance, freelancer çalışma yöntemleri, cep telefonu ile bariyer açma, telefonla bariyer açma, android kapi kumandasi, uzaktan kumanda ışık açma kapama, bariyer açma programı, android garaj kapısı, cep telefonu ile garaj kapısı açma programı, bariyer kumandası telefona kopyalama, circuit design, embedded software, freelancer çalışma nedir, freelancer em projetos da construção civil, freelancer arquitetura da informação ux, freelance çalışma şartları, freelance çalışma siteleri, freelance çalışma koşulları, freelance çalışma ilanları

İşveren Hakkında:
( 0 değerlendirme ) Turkey

Proje NO: #16601448

Bu iş için 2 freelancer ortalamada $653 teklif veriyor

chromenickel

Merhaba, Lutfen su linkten daha once yapmis oldugum bir makine kontrol projesini inceleyin : [login to view URL] ayni icerige freelancer.com'daki portfolyomdan da ulasabilirsini Daha Fazla

$750 USD in 10 gün içinde
(1 Yorum)
2.4
cababay

Merhaba, kurumsal bir firmada uygulama mimarı olarak çalışmaktayım. Projenize talebim. Dilerseniz detayları görüşebiliriz.

$555 USD in 15 gün içinde
(0 Değerlendirme)
0.0