.Net/JavaScript based Web/Frontend Developer for a Reporting UI

İptal Edildi İlan edilme: Aug 16, 2015 Teslim sırasında ödenir
İptal Edildi Teslim sırasında ödenir

As Veloxity, we are a rising Silicon Valley software startup serving the telecommunications sector with operations in USA and Turkey.

///

Veloxity olarak Silikon Vadisi'nde hızlı yükselen ve telekomünikasyon sektörüne hizmet eden bir yazılım girişimiyiz. Türkiye ve ABD'de operasyonlarımız mevcuttur.

We are looking for a Web developer with extensive UI and Reporting savvy and very experienced working with the .Net platform as well as Java. Essential Web development skills such as HTML/CSS/JavaScript should be very polished. Having built web applications that pull data from MS SQL Server is desired.

///

İleri düzeyde UI ve Reporting becerileri ve .Net/Java platformlarında çok tecrübesi olan bir Web developer arıyoruz. HTML/CSS/JavaScript gibi esas Web development yeteneklerinin çok gelişmiş olması lazımdır. MS SQL Server'dan veri çeken uygulamalar yapmış olması tercihimizdir.

We will quickly sift through applicants and have the right person started immediately on a contracted basis, with a perspective to become full-time in the near future. If chosen, you will immediately begin working with our development team in Istanbul so you need to be available to work as a freelancer right now.

///

Adaylar üzerinden hızlıca geçip uygun kişiye hemen kontratlı olarak başlatacağız. Yakın gelecekte full-time çalışma perspektifi olacaktır. Seçildiğiniz takdirde İstanbul'daki geliştirme takımımızla beraber hemen başlayacaksınız, bu bakımdan şu an çalışmaya müsait olmanız gerekmektedir.

The product you will work on is a web-based analytics interface comprised of dashboards and reports built on top of the .Net platform with Knockout JS as the JavaScript framework. The data the reports pull come from MS SQL Server. Although the Java platform is not utilized at the moment, we would like you to be well versed with Java as there will be a switch to the Java platform in the near future.

///

Üzerinde çalışacağınız ürün web tabanlı bir analitik arayüzüdür. Çeşitli dashboard ve raporlardan oluşur. .Net platformu üzerinde çalışmakta olup JavaScript framework'ü olarak Knockout JS kullanılmıştır. Raporların çektiği veri MS SQL Server'dan gelmektedir. Her ne kadar Java platformu şu an kullanılmıyor olsa da, bizimle çalışmaya başlayacak kişinin Java platformunda da tecrübesi olmasını tercih ediyoruz, çünkü bu raporlama platformu yakın gelecekte Java platformuna geçirilecektir.

Please contact us immediately as we need to add the right candidate to the team immediately.

///

Lütfen bizimle hemen kontağa geçin. Uygun adayın hemen takıma katılmasını arzuluyoruz.

.NET JavaScript Knockout.js

Proje NO: #8279394

Proje hakkında

5 teklif Uzak proje Aktif Aug 17, 2015

Bu iş için 5 freelancer ortalamada $3862 teklif veriyor

youtekdotcom

Dear Sir, Let me do it for you ! Have 7 years experienced in .Net C# development, especially in website building within ASP.Net, MVC Pattern, WCF Service, Entity Framework, Web API, Angular JS, KnockOut JS within Boo Daha Fazla

$3000 USD in 6 gün içinde
(30 Değerlendirme)
5.0
AzmatM

100% Genuine bid and my quoted price is according to the project description. I follow 1 rule and which is Quality with Excellent Communication. I have 7 years experience in Development using Jquery, Ajax, PHP, MVC, J Daha Fazla

$3157 USD in 60 gün içinde
(0 Değerlendirme)
0.0
kanjareeyalalji

Hi I am biding this project, because this is most suitable for me. I am working on SPA project have architecture of knockout, drundal, on front-end and breeze, entity framework as back-end since 2 year and confidential Daha Fazla

$5000 USD in 30 gün içinde
(0 Değerlendirme)
0.0