Kapalı

Microsoft Access Ödev

Stok Veritabanı

Bir perakende satıcısı için stok takibi yapılacaktır. Tablo yapısı ve sayısına siz karar vereceksiniz ama genel yapı şu şekilde olacak:

1. Şirket/şahıs: Şirket alıcı veya satıcı olabilir.Şahıs ise sadece alıcı olabilecek. Ancak her ikisi de tek tabloda tutulacak. Ancak şirket için şahsa ait alanlar, şahıs için ise şirkete ait alanlar boş kalacak. Örneğin cinsiyet bilgisi olacak ama eğer tanımlanan şirket ise cinsiyet boş kalacak. Şahıs için şirket adı boş [login to view URL]ımlanan şahıs mı şirket mi bir durum değişkeni ile belirlenebilir.

Burada mutlaka olması gereken alanlar:

Şirket No(primary key), TC Kimlik No, Vergi No, Şirket Adı, Yetkili Adı ve Soyadı, cinsiyet, e-posta, tlf, adres (adresle ilgili il/ilçe/mahalle/postakodu gibi ek alanlar)

Ancak bunun dışında gerekli olduğunu düşündüğünüz alanları siz ekleyebilirsiniz

2. Ürün : Ürün alınıp satılan herşey olabilir. (Sakız, domates, mobilya, otomobil, koltuk değneği vs...) Ancak girilecek ürünler mantıklı olacak. Eğer bir medikal şirket düşünüyorsanız yalnızca medikal ürünler, bilişim firması ise bilgisayar, bilgisayar paçaları ve diğer bilişim teknolojileri içeren ürünler olabilir. Burada mutlaka olması gereken alanlar:

Ürün No, Ürün Adı, Birimi (tane, kg, metre/santimetre, kutu, litre vs...), Alış Fiyatı, Satış Fiyatı, KDV

Ancak bunun dışında gerekli olduğunu düşündüğünüz alanları siz ekleyebilirsiniz

3. Ürün hareketi : Burada da ürünün depoya giriş veya çıkışı takip edilecek. Hiçbir tabloda depoda kaç birim ürün olduğu bilgisi yer almayacak. Toplm girişten toplum çıkış çıkarılarak kalan miktar depo kalan ürün miktarını gösterecek. Eğer alışveriş sırasında depoda ürün yoksa, veya istenilen miktarda yoksa (örneğin depoda 3 birim ürün var oysa müşteri 5 birim istiyor) satış yapılmayacak. Tüm alış ve satış işlemlerini peşin olduğu var sayılacak. Mutlaka olması gereken alanlar:

Tarih, Ürün No, Miktar (miktar küsüratlı olabilir mesela 1.5 kg) , Borç, Alacak

Ancak bunun dışında gerekli olduğunu düşündüğünüz alanları siz ekleyebilirsiniz

Burada yapılan işlemin alış veya satış olduğuna dair bir bilgi kullanılmayacak. (borç ve alacak) hanelerinden bu durum takip edilecek. Eğer para ödenmişse alış, para alınmışsa sarış yapılmış demektir. Alış sırasında alış fiyatı, satış sırasında ise satış fiyatı hareket veri tabanına eklenecektir.

İhtiyaç varsa başka formlar da kullanabilirsiniz ama genel olarak aşağıdaki formlara ihtiyaç vardır:

Şirket/Şahıs giriş ve değişiklik formu

Ürün giriş ve değişiklik formu (Eğer ürün girişi ilk defa yapılmıyorsa, depodaki toplam ürün sayısı bu formda mutlaka görünecek)

Alış ve satış hareketleri (Alış için formda alış butonuna basılırsa alış, satış butonuna basılırsa satış işlemi yapılacak.)

Sorgular:

Firma ve şahıslar listesi (birlikte ve ayrı ayrı)

Genel olarak günlük ve iki tarih arası alış satış ve bakiye bilgileri

Ürüne göre günlük ve iki tarih arası alış satış ve bakiye bilgileri

Firmaya göre günlük ve iki tarih arası alış satış ve bakiye bilgileri

Ürün bazında depoda bulunan miktar (Depoya giren üründen çıkan miktar çıkarılarak bulunacak)

Beceriler: Microsoft Access

Müşteri Hakkında:
( 0 değerlendirme ) Istanbul, Turkey

Proje NO: #30389163

Bu iş için 1 freelancer ortalamada $30 teklif veriyor

Sangeshwar

Greetings! This is Sangesh, I have seen your coding requirements thoroughly. We have done many projects in this domain, We are very good at JAVA, Python, ASP, Dotnet, C, C++, Javascript, and Jquery. We can work on var Daha Fazla

$30 USD in 2 gün içinde
(0 Değerlendirme)
0.0