Kapalı

Cihaz Kontrolü için Android ve PC yazılımları

Geliştirdiğimiz elektronik bir devre için Android ve Windows tabanlı iki ayrı TCP kontrol arayüzü tasarlanacaktır. Her iki yazılım projesini de tek bir kişiye verebileceğimiz gibi ayrı ayrı da değerlendirebiliriz.

Proje basit bir temel üzerine kurulu, röle kontrolü yapmaktadır.

Uygulamada bulunmasını istediğimiz özellikler:

* Uygulama TCP haberleşme uygulamasıdır.

* Uygulama açılışında parola giriş ekranı gelecek. Bu ekranda IP, port ve parola girerek istediği cihaza erişebilecek. Şayet kullanıcı cihaz ayarlarını (IP, port, parola, cihaz output tipi, output isimleri) daha önceden kaydetmiş ise, "Cihaz Aç" butonuna tıklayarak ayarlarını çağırabilecek. Bu durumda IP, port ve parola ayarlardan okunacağı için otomatik giriş yapacak.

* Bağlantı isteği başarılıysa (parola doğru ve kullanıcı sınırı aşılmamış), cihaz sonuç bilgisi ile birlikte 2 bayttan oluşan bir Oturum ID'sini cevap olarak gönderiyor. Aksi halde bir hata kodu gönderiyor.

* Oturum ID'si, cihaza her komut gönderiminde veya haberleşmesinde bağlantı güvenliği sağlanıyor.

* Bağlantı başarıyla sağlandıktan sonra cihazdan Output Tipi (röle v.b.) bilgisinin istenmesi gerekiyor. Output Tipi bilgisi 6 farklı tanımdan oluşur: "ON-OFF", "PWM", "PPM", "BOŞTA", "PASİF", "HATA". Bunlardan "Pasif" ve "hata" dışındaki tanımlamalar, aktif yani ekranda görüntülenecek Output Tiplerini belirtmektedir.

* Arayüzde Output Tipine göre 3 farklı kontrol şekli bulunacak. Bunlar: ON-OFF = Aç-kapa anahtar, PWM=%0-100 ayar, PPM=balans ayarı (+%100 -%100) şekilleri bulunacak.

* Kullanıcı isterse her bir Output'a kendi belirleyeceği bir isim verebilir (Output ID'si ile eşleştirilecek). Bu ayarları istediği isimle kaydedebilir. Örneğin: EVİM cihazına ait 1. Output=Yatak Odası, 2. Output=Salon olarak; İŞ YERİM cihazına ait çıkışları da 1. Output=Ofis, 2. Output=Sektreterlik olarak belirleyebilecek.

* Output kontrolü arayüz üzerinden gerçekleştirilecek, geri besleme cihaz tarafından gönderilecek.

* Haberleşme komutları XML, Json vb. gibi veri yapıları içerisinde şifrelenmiş olarak barındırılacaktır.

Haberleşme algoritması ve komut bilgilerini, iş kabulü ile birlikte sunacağız.

Android uygulaması Android SDK, HTML veya Adobe Air ortamlarında tasarlanabilir. Konuyu tartışabiliriz.

Windows yazılımı da VB.NET, C#.NET, Flash (Adobe Air), Silverlight ortamlarında tasarlanabilir. Konuyu tartışabiliriz.

Hali hazırda VB.NET ortamında çalışan bir Win tabanlı yazılımımız var. Thread'ler, arada feedbackleri kaçırdığından sıkıntı yaşamaktayız. Windows için yeni bir yazılım yazmak yerine bu yazılımın hatalarını gidermek gibi bir çalışma da yürütebiliriz.

NOT: Android ve Windows yazılımları ayrı ayrı fiyatlar üzerinden değerlendirilecektir.

Beceriler: Android, C# Programlama, Mobile App Development, Visual Basic, Windows Masaüstü

Daha fazlasını gör: yer, vb silverlight, sini r, silverlight in vb.net, sdk android, $l, flash on android, android thread, android sdk windows, android-sdk, android pc, android on windows, android on pc, adobe flash android, adobe android, silverlight on android, yor, veri giri, tek c, taraf

İşveren Hakkında:
( 1 değerlendirme ) İstanbul, Turkey

Proje NO: #5279893

Bu iş için 4 freelancer ortalamada $1167 teklif veriyor

keavw

Merhaba,Teklifim sadece android için geçerlidir, Projenizi 20 gün içerisinde teslim edebiliriz. Uygulama native Anroid uygulaması olarak kodlanacaktır.

$1112 USD in 20 gün içinde
(5 Değerlendirme)
3.8
Onpeta

Merhaba, Konu ile ilgili detaylı olarak da görüşmek isteriz, Android uygulama geliştirme ve donanımsal cihazlar ile iletişim sağlama konusunda çalışmalarımız oldu. Eğer yardımcı olabileceğimiz bir konu ise sizinle çal Daha Fazla

$2222 USD in 30 gün içinde
(0 Değerlendirme)
0.0
viworld

Merhaba, Biz şartname belirtilen ve hemen proje başlatmak için hazır çok açıktır. Biz birlikte çalışma fırsatı sahip hakkında mutluyuz. Efendim, TI Dünya Hint üssü şirketidir. Siz [login to view URL] veya portföy bölü Daha Fazla

$1666 USD in 10 gün içinde
(0 Değerlendirme)
0.0
kurtitasarim

Mandalin Bilişim olarak özel yazılımlar üretmekteyiz. Referanslarımızı incelerseniz yaptığımız işte profosyonel çözümler ve yazılımlar üretmekte olduğumuzu görebilirsiniz. Fiyat temsilidir detaylı görüşme sonrası fiyat Daha Fazla

$777 USD in 3 gün içinde
(0 Değerlendirme)
0.0
burhansuleyman

Elektronik Terazi, yazar kasa POS sistemleri TCP haberleşme ve komple işletim programı tasarımlarında uzun süreli deneyim ve bitmiş projeler.

$555 USD in 7 gün içinde
(0 Değerlendirme)
0.0
fatihbahceci

Merhaba daha önce su kooperatiflerine kuyu sulama sistemleri içn delphi ve java ile tcp/ip projesi yazmıştım. Java kısmı gprs modemler için idi. Dolayısı ile bu gibi çalışmalara aşinayım. Android ve Masaüstü projelerin Daha Fazla

$1111 USD in 15 gün içinde
(0 Değerlendirme)
0.0