Kapalı

İstanbul'un Özgün Fotoğrafları - Photos of Istanbul

Değerli Fotoğrafçılar (Go to below for short English description)

Turizm şirketimiz için İstanbul'un tanıtımını yapmak amacıyla 200 adet fotoğrafa ihtiyacımız var. Aslında tüm Türkiye, KKTC için var ancak önce İstanbul ile başlamak istiyoruz.

Aslında birçok devlet kurumunda ücretsiz kaynak var ancak biz fotoğrafların bize özel olmasını (tüm telif hakkı bizim olacak), başka bir yerde kullanılmamasını istiyoruz.

Projemizde dikkat ettiğimiz konular şunlar:

-Kaliteli fotoğraflar istiyoruz.

-Fotoğraflar genel olmalı. Makro vs istemiyoruz.

-Fotoğraflarda konu olmalı. Mısır çarsısında alışveriş yapan bir turist, boğazda seyreden vapur, bir kilisenin çanı arkasında manzara, İstiklal'de tramvaya binen insanlar vs vs. (konu çok)

- Fotoğraflar günlük yaşamı, turistik mekanları, (gece veya gündüz olabilir) yansıtmalı ve o fotoğrafa bakıldığında kişide "içinde olmak hissi uyandırmalı"

- Fotoğraflar yakın tarihli olmalı. Eski çektiğiniz fotoğrafları da kullanabilirsiniz ancak en çok 2 yıl içinde çekilmiş ve başka bir yerde kullanılmamış olmalı.

- Kesinlikle tam profesyonel çekim olmalı ve yüksek çözünürlüklü olmalı. Kompozisyon güzel olsada fotoğrafın kalitesine önem veriyoruz. Profesyonel fotoğraf makineleri ile çekilmiş olmalı. (isim vermeceğim ama -ben dahil- profesyonel fotoğraf çekenler zaten onları bilirler)

-retouch yapılmış işler hoşumuza gidiyor. Gökyüzünün daha mavi olmasını kim istemez...

Satın alım aşaması şu şekilde olacak:

1- Projemize en uygun teklifinizi verdikten sonra koleksiyonunuzun bulunduğu yerin linkini (dropbox, Gogole drive, web sitesi, blogunuz vs) bana mesaj olarak göndermelisiniz. Koleksiyondaki her bir fotoğrafa numara vermeyi unutmayınız.

2- Biz gönderdiğiniz koleksiyonu inceleyeceğiz ve beğendiklerimizin numaralarını size bildireğiz.

3- Gönderdiğimiz numaralara ait yüksek çözünürlüklü fotoğrafları bir DVD ye kaydederek bize göndermelisiniz veya dropbox, wetransfer gibi biryere de koyabilir ve bize linkini gönderebilirsiniz.

4- DVD elimize ulaştığında kontrollerini yapıp ödemenize onay vereceğiz yada verdiğiniz linkten fotoğrafları indirip doğruluğunu ve çözünürlüklerini kontrol ettikten sonra ödemenize onay vereceğiz.

5-Koleksiyonunu beğendiğimiz kişini daha çok fotoğrafını da satın alabiliriz.

6-Bu proje için yeni çekim yapmak isteyebileceğnizi düşünerek proje süresini 30 gün yapacağız. Gidip yeni fotoğraf çekip daha sonra teklif verebilirsiniz. Vaktiniz var yani. Umarım bol güneşli günler olur :)

7-Bu proje sadece İstanbul fotoğraflarını gönderiniz. Diğer yerlerle ilgili koleksiyonlarınız için projelerimizin açılmasını bekleyiniz.

Önemli Not: Projemizde bize satacağınız fotoğraflarınızın telif hakkını da devir edeceğinizi unutmayınız. Bize sattığınız fotoğraflar üzerinde artık bir hakkınız kalmayacak ve o fotoğrafları başka yerde hiçbir ad altında kullanamayacaksınız. Bu koşulları kabul ediyorsanız teklif veriniz.

Projede bizim ödemeyi düşündüğümüz rakamı yazdık. Teklif verirken fotoğrafta sadece adının belirtilmesiyle fotoğraflarını bedava verecek birçok kişi olduğunu unutmayalım. Dilerseniz daha düşük veya daha yüksek teklif verebilirsiniz. Olağanüstü koşullar dışında biz bütçemiz içinde (mümkünse daha düşük) kalmayı düşünüyoruz. Zira çok yer var ve tüm projeler toplamda ciddi bir rakam tutacak.

Planlanan diğer proje yerleri:

+ Antalya, Belek, Alanya, Side, Manavgat

+ Ankara ve çevresi

+ Kuşadası, Bodrum, Marmaris, Fethiye

+ Bursa ve çevresi

+ Ağrı, Doğubeyazıt

+ İzmir, Efes, Bergama, Pamukkale

+ Kapadokya

+ Konya

+ Safranbolu

+ Şanlıurfa

+ Trabzon

+ Van

+ Gazi Magosa, Karpaz

+ Güzelyurt, Lefke

+ Girne

+ Lefkoşa

+ Türkiye genel kompozisyon

Vereceğiniz teklifler için şimdiden teşekkür ederiz. Bu vesile ile güzel ülkemizin tanıtımına sizin de katkınız olacak.

Dear Photographer,

We are looking for 200 nice photos of Istanbul. Contact me If you cant understand the project by using google translate. All the best.

Beceriler: Fotoğrafçılık

Daha fazlasını gör: yer, web proje, turist, the turist, proje sitesi, iniz, web iz, translate te, kim web, kim d, google translate o, ye, wetransfer, web sitesi, turizm, retouch photos, rafa, raf, projeler, proje

İşveren Hakkında:
( 0 değerlendirme ) Istanbul, Turkey

Proje NO: #5555891

Bu iş için 2 freelancer ortalamada $155 teklif veriyor

zeynepmun

Merhaba, Yaratıcı, İstanbul'un en güzel hallerini yansıtabilecek fotoğraflar çekebilirim. Ancak süre kısıtından ötürü bir an önce iletişime geçmek iyi olabilir diye düşünüyorum. Uzmanlık alanım daha çok sosyal medya Daha Fazla

$155 USD in 3 gün içinde
(0 Değerlendirme)
0.0
sykpgl

Açıköğretim fotoğrafçılık okuyorum. (Örgün öğretim: Marmara Üniversitesi, Bilgisayar Öğretmenliği) İleri seviyede Photoshop ve GIMP gibi resim işleme programları kullanıyorum. Makinam: Canon EOS 550d ve Nikon D7100. Ar Daha Fazla

$155 USD in 3 gün içinde
(0 Değerlendirme)
0.0