Anlık Veriler ile Veri Tabanına Kayıt, Grafik çizdirme ve Web Servis işlemleri

Kapalı İlan edilme: 1 yıl önce Teslim sırasında ödenir
Kapalı Teslim sırasında ödenir

Merhabalar

RTD ve DDE veri bağlantı seçeneklerine sahip bir veri sunucusu var. Bu sunucuya bu yollardan birisiyle bağlanmalı. (Her iki yöntemle bağlanmak için hazır kodum var. RTD seçeneği için çok çalışılmadı, sadece bağlantı denendi ve başarıldı)

Programın yapmasını istediğim üç basit şeye var. Bunların her biri ayrı bir modül olarak tasarlanmalı(mümkünse), ama senkronize çalışmalı(önemli)

1-Veri Kaydetme: DDE/RTD'den gelen verileri bir veri tabanına (tercihen SQLite) kaydedilmeli. Hazır bir kodum var ancak birilerinin bunu opsiyonel yapması lazım.

Opsiyonel derken ne demek istiyorsun diyenlere; Örneğin, bir seçenek; veriler, alınan herhangi bir yeni veri ile veri tabanına kaydedilmelidir [Zaten kodum var] veya alınan herhangi bir yeni veri ile yeni verisi olmayanlar dahil tüm veri alanları için veriler kaydedilmeli veya başka bir seçenek, veriler her saniye o anda olan şekliyle kaydedilmeli... gibi. Ben örneğin veri kaydetme modu diye bir seçenek ile mesela 1,2,3 diyerek herhangi birisini kullanabilmeliyim.

2-Veri görselleştirme - Grafik: Bence biraz daha zor ama keyifli olan kısım . Burada ben bir grafik/chart sayfası istiyorum (basit bir line chart). Grafik açıldığında default bir format gelsin önemli değil. Ama ben o grafiğe istediğim verileri ekleyerek çizdirme, istediğimde herhangi bir veriyi çizdirmekten vazgeçme (çıkartma vs) gibi bir seçeneğim olsun. Ne demek istiyorum. Örneğin; A ürününe ait x, y, z verilerini aynı grafik üstünde çeksin. Bunu çizdirsin ama buna ben ayrıca a, b, c verilerini de ekleyebileyim, y verisini de çıkartabileyim. Dolayısıyla açıldığında x,y,z otomatik çizerek gelen grafik daha sonra x,z, a,b,c gösteriyor olsun. Burada daha fantastik olanı; bir "t" anında grafik çizdirmek istediğimde eski veriler veri tabanında olacak [Hazır kodu var]. Veri tabanından o ana kadarki verileri çekip grafiğe döndürdükten sonra anlık olan veri ile grafiği güncellesin (veya tersi, anlık verileri çizmeye başlasın ama ben istersem veri tabanımdan eski verileri de çekebileyim ve grafiği geriye doğru güncelleyebileyim).

3-Veri görselleştirme - Tablo: Nispeten daha basit olduğunu düşündüğüm kısım. ürünlere ait DDE/RTD bağlantı ile gelen en son verileri gösteren kısım. Tablo esnek olabilmeli. Örneğin;

Ürün Veri1 Veri2 Veri3 Veri4 Veri5 Veri6 Veri7

A

B

C

D

şeklindeki tabloyu

Ürün Veri7 Veri3 Veri5 Veri1 Veri2 Veri4 Veri6

D

A

C

B

gibi değiştirebilmeliyim

Ürünlere ait anlık veriler ile gelenler dışında örneğin bir excel dosyaya kaydettiğim özel veriler varsa onları da tabloya çekebileyim (bir tür lookup).

4-Hesaplama ve web servis çağırma: Mantıksız gelebilir ama evet gelen verilerle (ve benim örneğin bir excel sayfaya girdiğim verilerle) bazı hesaplamalar yapabilmeli ve belirli şartlar oluştuğunda bir web servis çağırılabilmeli. Web servis bir URL şeklindedir ve verilere göre değişen dinamik bir linktir. Basitçe bir web sayfası açma içi ama açmadan o sayfayı tıkladığınızı düşünün. [Zaten bunları bilenlerden özür. Çünkü biliyorum soracaklar var]

5-Raporlama ve kontrol sayfası; 4 numaralı kısımda bahsettiğim web servis aynı zamanda bir takım sorgulama ve raporlama imkanları verir (bir tür APİ). Bu web servis yapısı ve dokümanları var, çok karmaşık değil. Ben google spreadsheet ve excelde vba üzerinden rahatça çalışabiliyorum bunlarla. Bizim ihtiyacımız burada basit bazı tablolamaları belirli aralıklarla AİP'ler ile sorguladığımızda görebilmek. Ardından buradaki veriler ile canlı gelen verileri karşılaştırarak ve oradan çıkan sonuçlara göre yeni web servisler çalıştırmak.

Not: Bütçe sembolik yazıldı, lütfen abartmadan (uzaya araç göndermeyecek, ben bunların hepsini VBA ile yapıyorum ama excel şişiyor ondan kurtulmaya çalışıyorum) kendi fiyat beklentilerinizi giriniz.

Not: Dil tercihim Python (az çok ben de bildiğim için), ama daha süper işler çıkartırım derseniz ve hazırda olan kodlarımı kullanmadan sıfırdan yaparım derseniz başka diller de olabilir.

Şimdiden teşekkürler

Tangerineroad

Python SQLite

Proje NO: #34643692

Proje hakkında

7 teklif Uzak proje Aktif 11 ay önce

Bu iş için 7 freelancer ortalamada $304 teklif veriyor

anenkovakateryna

Hi I've read the project description carefully. I have 8 years of experience in python for database management with SQLite, so I became an expert that fits perfectly with your requirement fields. It would be a great Daha Fazla

$50 USD in 3 gün içinde
(2 Değerlendirme)
3.6
scottwardell

Hi, there. I just went through your job post and it piqued my interest. Your description of the work responsibilities pertaining to this role closely matches my interest. As an experienced senior Python | Web developer Daha Fazla

$500 USD in 7 gün içinde
(1 Yorum)
2.3
aantropov605

Dear sir. I am expert in python and sqlite. I have a lot of experiences in this field. If you hire me I will do my best for you. Waiting for your reply. Thank you.

$140 USD in 7 gün içinde
(1 Yorum)
1.2
EvgeniyMeshik

Selamlar Anlık Veriler ile Veri Tabanına Kayıt, Grafik çizdirme ve Web Servis işlemleri ! Proje detaylarınızı " " dikkatlice okudum. İhtiyacınıza göre, 7+ yıllık deneyime sahip tam bir yığın geliştiriciyim. Python ve S Daha Fazla

$200 USD in 2 gün içinde
(0 Değerlendirme)
0.0
serkanyz

Gerekli bilgileri sağlarsanız projenizi hızlı bir şekilde yapabilirim. Python/PHP/Oracle/Mysql/ tercihinize göre kullanabiliriz.

$200 USD in 7 gün içinde
(0 Değerlendirme)
0.0
Ozkanbsk369

Efendim projeyi okudum bunu yapabileceğime inanıyorum. Eğer sizde isterseniz bana mesaj atın en kadar erken mesaj atsanız o kadar erken elinizde olur iyi günler

1 gün içinde %bids___i_sum_sub_32%%project_currencyDetails_sign_sub_33% USD
(0 Değerlendirme)
0.0
vw6921697vw

Merhaba, Uzun süredir Python , PHP , Laravel ve MYSQL ile yazılım geliştiriyorum. Projenizi Python ,Flask ve SQLitle ile yapmaya çalışırız , olmaz ise PHP ve MYSQL ile yaparız.

$900 USD in 7 gün içinde
(0 Değerlendirme)
0.0