Kapalı

Web Script Yapımı

Web site yapımı

Php, ajax, query, mysql teknolojilerinin ağırlıklı olarak kullanıldığı bayi ve admin kontrol panelinden oluşacak bir script istiyorum. Bu scripti hem ben kullanacağım hem benim gibi bu işi yapan firmalara hazır paket program şeklinde satacağım. Hazır paket program şeklimde istiyorum (magento, prestashop gibi... ) Bu paket programa ilerleyen zamanlarda güncelleme ve modül eklentisi yaptığımda satış yaptığım firmalara ücreti karşılığında satmak istiyorum. Kurulumları da hazır paket programlardaki gibi kolay kurulum şeklinde tasarlanmasını istiyorum. Yapacağımız modüllerde sisteme uyumlu bir alt yapıda olsun. Alt yapı ileride modül eklemeyi desteklesin. Aşağıda sitede istediğim özellikleri listeledim. Çalısmaya başladığımızda site ozellikleririni anlatıp gerekli örnek siteler API dokümanları kred karti banka bilgileri verilecektir.

Site özellikleri ;

- Bayilerimin kullanacağı bir web sitesi yaptırmak istiyorum. Bu yazılımda bayilerim Türkiye'deki GSM operatörlerine online kredi yüklemesi yapabilecekler. GSM hatlarına istedikleri başlıktan (origanator)  SMS gönderebilecekler. Eklediğim ürünleri mağazan alışveriş yapabilecekler. Kendileri sisteme ürün ekleyip diğer bayilerime satış yapabilecekler. Fırsat ürünlerinden yararlanabilecekler. Site üzerinden siteye girerken kullanıcı tanımlanabilecekler. Ya da distribütör ise alt bayi açabilecekler. 

- Sistem bayilerin sisteme ödeme yapması ile başlayacak. Bu ödemeyi çeşitli metodlarla yapabilecekler (Banka Havalesi, kredi kartı, paypal, mobil ödeme vb gibi.) Bayiler bu bakiyeleri ile sistem üzerinden ister kredi yükleyecekler ister gruplara yada kullanıcılara toplu sms gönderebilecekler isterlerse sitede satışta olan ürünleri alabilecekler. Satışa çıkarttıkları ürünlerin geri dönüşü de bakiye olarak hesaplarına işlenecek. Bu işlenen bakiye ile yine alışveriş yapmaları gerekecek. Satışa çıkarttıkları ürünlerden belirli bir komisyon bana kalacak. Aylık yıllık olarak da ayrıca bu hizmetten yararlandıkları için dükkan kirası ödeyecekler. 

Site üzerinde satışa çıkardıkları ürünlerin alıcılar tarafından incelenmesi sepete atılmasını görebilecekler hangi bayiler ürünleri ile ilgilenmiş hangileri ürünlere tıklamış görebilecekler. Bunlara reklam amaçlı ücretli olarak SMS reklamı yapabilecekler. Ürünün fiyatında kampanya yaptığında bu ürün ile ilgilenen tüm bayilere SMS gönderebilecekler. Ürünlerini ana sayfa vitrin bölümünde ücreti karşılığında yayınlanması isteyebilecekler. Bu günlük, haftalık aylık ve gösterim başı fiyatlar ile ürünlerini listeleyebilecekler. Hem kendileri benim tüm bayilerinden faydalanıp geniş bir alıcı kitlesine kavuşmuş olup daha fazla satış ve gelir elde edecekler hemde ben dükkan kirası ve komisyon alarak kar elde etmiş olacağım. 

Bayiler distribütör (ana bayi) ise kendi bakiyeleri ile alt bayilerine istedikleri kadar bakiye açabilecekler. Kendi ödeme bilgilerini sisteme girip site sahibi gibi çalışabilecekler. (Banka havale bilgilerini ve iletişim bilgilerini) Bayiler sisteme giriş yapabilecekler kullanıcıları tanıtıp bunları yetkilendirebilecekler. Sistem üzerinden alış fiyatlarını görüp alt bayilerin alacağı fiyatları manuel ve % olarak tanımlanabilecekler. Kendi satış fiyatlarını tanımlayıp gün sonunda ne kadar kazanç sağladıklarını raporlayabilecekler. 

Sistemde kendi SMS başlıklarını (originator) tanımlayıp bu SMS başlığından gruplara, kişilere, ürünü ile ilgilenen diğer bayilere reklam ya da duyuru amaçlı SMS gönderebilecekler. Sistem üzerinden SMS paketleri alıp bunları istedikleri zaman kullanabilecekler (10 adet 1000 adet 10000 adet gibi) Grup oluşturup çeşitli datalardan (Excell, sql ) müşteri bilgilerini çekip kişiye özel istedikleri mesajı gönderebilecekler.

Site ayarları kısmından tüm bilgilerini güncelleyebilecekler. 

---------------------------------

Admin panelinde; 

 Bayi yönetimi;

- Bayinin üye bilgileri değiştirebilecek

- Bayinin GSM ayarları ve alış fiyatları 

- Bayinin SMS ayarları ve alış fiyatları

- Bayinin kullanacağı modüllerin ayarı (SMS, mağaza vb.)

- Bayinin grup ayarları 

- Bayinin ödeme ve cari hesap bilgileri

- Bayiye bakiye ekleme çıkarma borç düşme işlemlerinin manuel yapılması

- Bayiye ait raporlar (ödemeleri, sitede hangi linklere tıklamış ne yapmış...)

- Bayinin SMS ve GSM ait yükleme raporları 

- Bayinin hangi ödeme metodlarını kullanacağını seçme, limitlerini ve açık olan modüllerini belirleme, hangi fiyat grubunda olduğunu belirleme, özel fiyat verebilme...) 

- Bayinin kullanıcılarını ve alt bayilerini görebilme, değiştirebilme, silebilme, yetkilendirebilme...

SMS yönetimi;

- SMS paketleri oluşturup fiyatlandırma (10 adet 1000 adet)

- SMS fiyat grupları oluşturma.

- Bayilerden gelen SMS başlığı (originator) taleplerini onaylama, reddetme, silme.

- SMS taslakları oluşturma (üyelikte,  şifre hatırlatma, sipariş var.... Gibi)

- SMS lerin hangi API firmasından hangi şartlarda hangi başlıktan gideceğini ayarlama.

- SMS leri raporlama (originator bazında, bayi bazında...)

- Her bayiye ilk üyelikte kullanabilecekleri ücretsiz SMS miktarını belirleme. 

GSM yönetimi; 

- GSM operatörleri tanımlama alt baremler belirleyip (10 tl, 20 tl....gibi) fiyatladırma.

- GSM fiyat grupları oluşturma.

- GSM kredilerin hangi API firmalarından hangi şartlarda gideceğini ayarlama.

- GSM yüklemelerini raporlama hangi bayi ne kadar göndermiş, hangi operatörden ne kadar hangi baremlerde göndermiş kapsamlı bir raporlama sistemi. 

Api yönetimi; 

- Sisteme API teknolojisi ile bağlanacak bayileri yetkilendirme. Sisteme API ile bağlanabilir bir alt yapı oluşturma.

- GSM, SMS gibi sanal işlemleri ilgili kaynaklara API teknolojisi ile yönlendirme sonuçlandırma ilgili sorguyu sisteme yazdırma.

- Eklenecek çeşitli firma API ayarlarından akıllı seçim ile en iyi fiyat hangi distribütör de ise o firmaya yönlendirip sonuçlandırma.

- API yapılan firmalardaki ürünlerin fiyatlarını kaydetme bu fiyatların API teknolojisi ile sorgulama, fiyatları sistemdeki fiyatlarla karşılaştırma hatalı fiyatları sistemde gösterme.

- API hesaplara da bakiye eklenebilirliği sağlama. Kaynaktaki bakiye ile fark var mı kontrol etme.

Magaza yönetimi;

- Siteye XML teknolojisi ile toplu ürün ekleme. Çalışılan firma ile site arasında XML köprüsü kurma (fiyat bilgisi, stok miktarı, ürün fotografları gibi bilgileri XML teknolojisi ile çekip siteye toplu kayıt yada otomatik güncelleme yapma)

- Siteye manuel ürün ekleme

- Sitede kategori oluşturma 

- Ürünlerin bilgilerini değiştirebilme 

- Bayilerin satışa çıkardığı ürünleri silme, değiştirme, düzenleme

- Bayilerin satışından alacağımız komisyon oranını ve dükkan kırasını belirleme.

- Vitrin ayarlarını yapabilme.

- Bayilerin ve kendimizin eklediği ürünleri sergileme, değiştirme, ne kadar süre yayında kalacağını belirleme.

- Bayinin özel fiyat isteklerine özel fiyat vererek kaydetme, özel fiyat teklif ayarlarını yapma ekranı (5 ürün üstü alımlarda teklif al seçeneğinin çıkması gibi)

- Bayilerin ekledikleri ürünleri onay bekleyen ürünler altında onaylama reddetme.

- Bayilerin verdiği siparişleri onaylama, faturalandırma, kargolama işlemi ayarlarını yapabilme.

- Bayiler hangi ürünlere tıklamış hangi ürünlerden teklif istemiş en çok en az talep gören ürün hangisi çok kapsamlı bir raporlama.

Site yönetimi;

- Site ile ilgili tüm ayarlar tüm sistemi açıp kapama, modülleri açıp kapama....

- Site başlıkları, iletisim, hakkımızda... Gibi yerlerin ayarları 

Süper Admin Ayarları;

Sistemi başka bir firmaya satmak istediğimde alan firmanın istediği modülleri ve sistemini kontrol etmek istiyorum. Sistem kendi serverlarımızda barındırılacak kolay kurulum ile database bilgilerini admin bilgilerini site mail bilgilerini girdiğimde sistem otomatik kurup siteyi hazır hale getirecek (magento, prestashop... Gibi)

- Sisteme modül eklediğimizde admin panelindeki güncellemeler menüsünden ilgili modülün ücretini ödedikten sonra kurulum yapabileceği bir yapı. 

- Sistemi satın alanları yonetebilecegim bir ayar mekanizması (site domain bilgisi, aldığı modül açıp kapama, yıllık server kira takibi, modüllerin ve sitenin lisanslama işlemleri...)

Süper Admin: Tüm sitelere yetkisinin olduğu modül ekleme çıkarma yetkisine sahip modülleri ücretlendirebilen, ücretli ve ücretsiz modüller tanımlayabilen yeni bir site açabilen, kapatabilen, degistirebilen tüm yetkilerin olduğu bir yönetici.

Admin: Satın almış olduğu site içindeki tüm yetkilere sahip gerekli modülleri ücretini ödedikten sonra kurabilen bayilerini yönetebilen site sahibi kişi

Distribütör: Admin tarafından yetkilendirilen ana bayi formatındaki bayilik tipi. Bu bayi kendi alt bayilerini açmaya, silmeye, değiştirmeye yetkili  kendi banka bilgilerini giren kendi bakiyesinden bakiye açan sadece alt bayilerinin işlemlerini yapabilen bir bayilik tipi.

Bayi: Distribütör ve Adminlerin oluşturdukları sadece kendinden ve açtığı kullanıcılarından sorumlu bayi. Kullanıcı tanımlama dışında yönetimsel hiçbir işlevi olmayan sadece sistemi kullanmaya yetkili müşteri tipi.

Kullanıcı: Bu türdeki yetkililer ise bayilerin siteye girmelerine izin verdikleri sitede hangi bölümleri kullanabileceği yetkilendirilmiş kullanıcı tipi.

Beceriler: AJAX, e-Ticaret, jQuery / Prototype, PHP, SQL

Daha fazlasını gör: mobil site, php cari hesap scripti, php online cari hesap scripti, bayi, programa c++ online, p-kay, php firma script, la tan, hi mu, excell program, ca r, b&m, sql in r, g mail e mail, zel, ye, web sitesi, Web se, web script, veri giri, taraf, ta, STOK , sql l, sm m

İşveren Hakkında:
( 0 değerlendirme ) Afyonkarahisar, Turkey

Proje NO: #4400418

11 freelancers are bidding on average $3378 for this job

ganeshbaid

Time bounded Delivery. Fast and Quick Response. Quality Assured. Let's do it. Check PMB for more details.

in %bids___i_period_sub_35% gün içinde4210%project_currencyDetails_sign_sub_37% %project_currencyDetails_code_sub_38%
(142 Değerlendirme)
6.7
pytho

Hi, I am confident i am able to help you with this project. Just give me the change!

in %bids___i_period_sub_35% gün içinde3092%project_currencyDetails_sign_sub_37% %project_currencyDetails_code_sub_38%
(29 Değerlendirme)
6.0
simplicityq88

Would love to help!

in %bids___i_period_sub_35% gün içinde2947%project_currencyDetails_sign_sub_37% %project_currencyDetails_code_sub_38%
(53 Değerlendirme)
5.1
Voyageinfo

Dear Sir, We are in TOP 1000 among 7000000 freelancer in the world please check PMB. Thanks Voyage Team

in %bids___i_period_sub_35% gün içinde2886%project_currencyDetails_sign_sub_37% %project_currencyDetails_code_sub_38%
(15 Değerlendirme)
4.8
Harvardapps

We are two computer science majors at Harvard and we have a company called Crimson Coders. We develop websites and mobile applications. We have a team of 50 developers and designers who have 5+ years of experience. You Daha Fazla

in %bids___i_period_sub_35% gün içinde2886%project_currencyDetails_sign_sub_37% %project_currencyDetails_code_sub_38%
(2 Değerlendirme)
2.8
getveltrod

Hi, Veltrod Software services is a global software consulting company specialized in providing Mobile applications, Social media frameworks and eCommerce solutions. Leveraging best-in-class people, processes, and t Daha Fazla

in %bids___i_period_sub_35% gün içinde2886%project_currencyDetails_sign_sub_37% %project_currencyDetails_code_sub_38%
(6 Değerlendirme)
1.8
thegenyxinfotech

Hired by the Employer

in %bids___i_period_sub_35% gün içinde2800%project_currencyDetails_sign_sub_37% %project_currencyDetails_code_sub_38%
(0 Değerlendirme)
0.0
emirsunguroglu

Merhabalar, yaz?l?mc? ve web developer'lardan olu?an uzman ekibim ve ben projenizin ihtiyaçlar?na uygun çözümler sunmak istiyoruz. Sitede yeniyiz, dolay?s?yla portfolyomuz yok, ancak sektörde tecrübeliyiz. Konu?m Daha Fazla

in %bids___i_period_sub_35% gün içinde3900%project_currencyDetails_sign_sub_37% %project_currencyDetails_code_sub_38%
(0 Değerlendirme)
0.0
freesudhirbas

Hi, I've the required experience to make it a perfect app, yes i can do it.

in %bids___i_period_sub_35% gün içinde3105%project_currencyDetails_sign_sub_37% %project_currencyDetails_code_sub_38%
(0 Değerlendirme)
0.0
colmanm

y am ready for work whith you

in %bids___i_period_sub_35% gün içinde5555%project_currencyDetails_sign_sub_37% %project_currencyDetails_code_sub_38%
(0 Değerlendirme)
0.0
techlotus

It's an easy task for us. We have gone through your requirements and we are ready to start the work immediately on your project. We will send you the complete list of company's projects and portfolio once you reply us Daha Fazla

in %bids___i_period_sub_35% gün içinde2886%project_currencyDetails_sign_sub_37% %project_currencyDetails_code_sub_38%
(0 Değerlendirme)
0.0
heyram1

Please see your pm.

in %bids___i_period_sub_35% gün içinde2886%project_currencyDetails_sign_sub_37% %project_currencyDetails_code_sub_38%
(0 Değerlendirme)
0.0